dichters Het Paarl Wellingtonkoor uit Zuid-Afrika bezoekt Nederland Magie en illusies bij Holiday on Ice <D 0) Seth Gaaikema in Concertzaal Positief advies raad over Omroep Schouwen-Duiveland Première op woensdag 23 november Met nieuwste one-man show DINSDAG 1 NOVEMBER 1994 NR 25664 5 Bedankt Waarde Heer u bent bedankt Voor de limerick in de Z Z se krant Maar schrijven met een „Gouden pen" 1^1 Is echt iets dat ik niet ken Die is meer voor wat men zegt Knappe koppen weggelegd. Ik ben maar een gewone schippersvrouw Die heel erg van schrijven hou En in meer dan zestig jaar Maakte ik vele verzen klaar Een „Gouden pen" bezit ik niet Ook een ballpen doet het zo u ziet. Nu woon ik in 't Opper heel tevree 'k Dacht 't is gepast: ik stop er mee Maar heel de dag van verveling gapen Of als een poes je tijd verslapen Dat is echt waar niets voor mij Dus, 'k begon weer aan de schrijverij. 'k Hoop het nog een poosje te klaren Ondanks mijn twee en negentig jaren Schrijven houdt je gedachten fit En 't is leuk als je er voor zit. En dan ja dat vertel ik hier 't Deed veel mensen ook plezier. Contacten kreeg ik door heel 't land Vaak met echte vriendschapsband 'k Schreef „twee boekjes" in mijn leven De naam „Bruse dichteres" is me toen gegeven Daarom mijnheer raad ik u aan Ook met uw gedichten verder te gaan. 't Geeft veel vreugde en vertier En anderen soms leesplezier Zo mijnheer dat is het nu Gegroet vanuit het Opper in Bru A. Wiebrens-Beekman Deze rubriek verschijnt wekelijks in de dinsdag-uitgave van dc Zierikzeesche Nieuwsbode en biedt thuis-dichters uit de streek de gelegenheid hun gedichten aan een groter publiek te presen teren. Wie denkt een of meer geschikte gedichten te hebben kan deze opsturen naar dc Zierikzeesche Nieuwsbode. Postbus I. 4300 AA Zierikzee. De redactie behoudt zich het recht voor de gedichten wel of niet te plaatsen. Wijzigingen worden vanzelfsprekend niet doorgevoerd De naam van de schrijver of schrijfster staat onder het gedicht. Het Paarl Wellingtonkoor brengt volgende week een bezoek aan Schouwen-Duiveland en Goeree-Overflakkee. ZIERIKZEE - Vijftig zwarte kinderen uit de steden Paarl en Wellington, dichtbij Kaapstad, brengen tijdens een eerste Europese tournee een bezoek aan Schouwen-Duiveland. Zij vormen het Paarl Wellington kinderkoor. Het koor zal op woensdag 9 november ontvangen worden op het stadhuis in Zierikzee. 's Avonds vindt er om 20.00 uur een groot concert plaats in de Nieuwe Kerk van Zierikzee. Hieraan zal worden meege werkt door het kinderkoor Jom Jom onder leiding van Marco van 't Hoff. Dit concert zal worden bijge woond door een afvaardiging van het ministerie van land bouw en visserij. In Zuid Afri ka trad dit koor op bij verschil lende belangrijke gebeurtenis sen. Dankzij financiële onder steuning van het Zuidafrikaan- sebedrijfsleven, de Nederland se en de Zuidafrikaanse rege ring, is het mogelijk geworden vijftig kinderen de reis van hun leven te laten maken. Tij dens hun muzikale bezoek aan Europa van bijna een maand, bezoekt het koor onder méér Nederland, Duitsland en Frankrijk. Als gastheer voor dit koor treedt in Nederland op de Christelijke Scholenge meenschap Prins Maurits uit Middelharnis, De koren van deze school hebben al eerder internationale contacten ge had, onder meer met koren uit Engeland, Hongarije en Litou wen. Concerten Al lang leefde bij de dirigent van het Prins Mauritskoor, Mar van der Veer, de wens om de koorleden uit eigen omge ving kennis te laten maken met koorledëri'die ih fëite dezelfde taal spreken. Via een bemidde ling van de Zuidafrikaanse am bassade kwam de school in contact met het Paarl Welling tonkoor, dat mogelijkheden zocht voor een koorreis naar Europa. Dit koor, dat onder lei ding staat van Ivan Lekay, heeft een opvallend niveau en de grote inzet van de koorleden is voelbaar bij elke uitvoering. De omwenteling in Zuid-Af ri ka is er mede de oorzaak van dat deze reis mogelijk gewor den is. Enkele jaren geleden 2ou een bezoek van een koor bestaande uit zwarte kinderen een onbereikbaar ideaal zijn geweest. De leeftijdsgroep van het Paarl Wellingtorikoor bestaat uit kinderen tussen de elf en veer tien jaar. Via een wederzijdse briefwisseling zijn er inmid dels al contacten gelegd tussen de wederzijdse koorleden. Ge durende de kleine week dat het koor in Nederland verblijft zal een aantal concerten worden gegeven. Na een besloten schoolconcert in Het Spectrum in Stellendam geeft het koor op dinsdagavond 8 november om 20.00 uur een openbaar con cert in de aula van de LTS in Middelharnis. In Middelharnis zal het Zuidafrikaanse koor ook samen optreden met de nieuwste editie van het Prins Mauritskoor. Beide koren heb ben getracht eikaars volkslie deren te leren, maar ook een aantal andere liederen zullen, zowel in het Nederlands als in het Zuidafrikaans, samen ge zongen worden. ROTTERDAM - De nieuwe show van Holiday on Ice staat dit jaar in het teken van 'Magic Illusions. Deze keer is er een extra feestelijke show vanwege het 50-jarig bestaan van Holiday on Ice. De première vindt plaats op woensdag 23 novetnber in Sportpaleis Ahoy. Onder de ruim vijftig schaat sende artiesten zijn tal van kampioenen. De in Canada op gegroeide Nederlanders Ma rianne van .Bommel en Wayne Deweyert zijn de sterren van de show. Zij waren vier keer ach tereen Nederlands kampioen paarrijden en kregen een con tract bij de ijsshow van Torvill en Dean. Vervolgens werden zij gevraagd door Holiday on Ice. Onder de solisten bevinden zich onder andere de magiër en acrobatische springer Steve Nelson uit de Verenigde Sta ten, de temperamentvolle kam pioene Rita Barath uit Honga rije, de Russische kampioen Vladimir Zoubov, de Britse ko mieken John Hayward en Mar tin Rich en uiteraard het Holi day on Ice-ballet met 24 danse ressen en veertien dansers op de schaats. Aan de voorbereiding van de nieuwe show is twee jaar ge werkt door Broadway-choreo- graaf Ted Shuffle en illusionist Ron Urban. De show duurt twee en een half uur en is te zien op woensdag 23, donder dag 24, vrijdag 25 en zaterdag 26 november om 20.00 uur. Za terdags is er ook een voorstel ling om 15.30 uur. Zondag 27 november zijn er shows om 12.30 en 16.15 uur. De 'Magic Magician of Ice' is in staat het publiek te verbazen met manipulaties van juwelen en kostuums ZIERIKZEE - Onder auspiciën van Uit op Schouwen Duiveland treedt Seth Gaaikema op donderdag 10 november op in de Concertzaal in Zierikzee. De con ferencier zal zijn one-man show 'De wereld is stapelgek, nu wij nog' brengen die hij in het seizoen 1993/1994 met veel succes speelde. De voorstelling begint om 20.00 uur. De reacties van de kranten op koop start acht dagen van tevo- dagelijks van 19.00-20.00 uur de show waren unaniem posi- ren. Telefonisch reserveren kan op telefoonnummer 01114-2586. tief en als gevolg hiervan werd besloten het programma te pro longeren en de conferences aan te passen aan de actualiteit. Tijdens de show windt Gaaike ma zich op over zaken als de oorlog in voormalig Joegosla vië, Janmaat, racisme, maar ook tegen mensen die vinden dat Nederland vol is. Kaarten voor de voorstelling zijn vanaf 2 november verkrijgbaar bij de VVV in Zierikzee en dagelijks van 19.00 tot 20.00 uur bij de kassa van de Concertzaal. Goese Operette Vereniging Op 5 november zal in de Con certzaal De Goesë Operette Vereniging te zien zijn met Zwei Herzen im Dreiviertel- takt van Robert Stolz. De Stichting Danz brengt op zater dag 19 november het jubileum project Na de Tijd, een totaal theater-voorstelling met dans, zang en live-muziek. Het Haar lems Toneel (met onder andere Jim Berghout, Jules Croiset en Elsje Scherjon) speelt op woensdag 23 november het to neelstuk De Spaanse Hoer van de schrijver Hugo Claus. Iets heel anders is te zien op woens dag 30 november. Dan brengt Jeans de voorstelling: Music in Motion. Een wervelende thea tershow met zang en dans rond de hits van de jaren '50, '60 en Seth Gaaikema brengt op donderdag 10 november zijn nieuwste '70. Alle voorstellingen begin- show 'De wereld is stapelgek, nu wij nog' in de Concertzaal in nen om 20.00 uur en de voorver- Zierikzee. (Foto: Bert Nienhuis). Poortambacht Op termijn, wanneer is nog niet duidelijk, gaat het ge meentebestuur een directe ge- dachtenwisseling aan met de inwoners van Zierikzee, te be ginnen met die in Poortam bacht. Daarvoor werd gisteren 40.000 gulden toegevoegd aan de re- servepot. De definitieve bijdrage van het (rijks)fonds voor sociale ver nieuwing bedraagt 183.000 gul den. Na aftrek van al aangega ne verplichtingen en verster king van de reserves resteert veertig mille, die het college wil besteden aan inzicht in bin nen de gemeente levende pro blematiek, met name betref fende leefbaarheid van de wij ken, gekoppeld aan criminali teitsbestrijding en vandalisme. Eigen huis Aanvankelijk wilde het college ZIERIKZEE - Of het ooit tot uitzendingen komt, daarover houdt de Zierikzeese gemeenteraad zijn twijfels. Maar de geloofsbrieven van de Stichting Radio Om roep Schouwen-Duiveland voldoen aan de mediawet en de nog te vormen pro grammaraad moet representatief worden geacht voor de regiobevolking. Daar om gaat er vanuit Zierikzee een positief advies richting Commissariaat voor de Media. Ook positief is de raad over een onderzoek naar de leefbaarheid van dè Zierikzeese woonwijken. We hebben eerl heleboel vragen en ook kritiek, maar de aan vraag om een zendmachtiging voldoet en gezien de verklarin gen van allerlei maatschappe lijke instanties, wordt de pro grammaraad van deze omroep geacht representatief te zijn. Daar kwamen de opmerkingen van de Zierikzeese politiek gis teravond voor wat betreft de aanvraag om zendtijd van de Omroep Schouwen-Duiveland op neer. Burgemeester mr. J. J. P. M. As- selbergs onderschreef deze op merkingen. „Het gaat om arti kel 30 van de mediawet. Wij ge ven slechts advies aan het Commissariaat. Een briefje van vier regels is zo vrijblij vend dat we ons afvroegen of de aangeschrevenen wel wisten wat dat inhoudt. We hebben dat nagebeld en de respons van de representanten bleek nogal negatief. Het is allemaal ama teuristisch gegaan. Ik kan u zeggen dat 90 procent van deze initiatieven mislukt, vooral omdat de programma-invul ling voor vijftig procent infor matief moet zijn." Ook de toegezegde, maar niet uit de verf komende samenwer king van Omroep Schouwen- Duiveland met Omroep Wes- terschouwen - die al wel over een zendmachtiging beschikt - illustreert volgens Asselbergs een gebrek aan professionali teit. VVD en SGP/RPF/GPV ver klaarden zich gisteravond te genstander, maar de rest van de partijen - een raadsmeerder- heid - besloot op formele gron den vóór een positief advies over de omroep aan het Com missariaat voor de Media. wegens 'gebrek aan kennis en mogelijkheid binnen de secre tarie' dit onderzoek uitbeste den aan een bureau, maar na ampele overwegingen kwam het college gisteravond met het voorstel het onderzoek toch in eigen huis uit te laten voeren. De gemeenteraad kon zich una niem vinden in dit plan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 5