PROGRAMMA Jacob van den Berge alleen leider Paul de Graaf clubkampioen Hans Kiel laat favorieten sneuvelen in de biljartfinale vierde klas libre WIK-dames winnen simpel van Hoek Delta Sport beleeft afgang in bekerduel Alleen Duiveland speelt buiten Schouwen-Duiveland Veel deelnemers bij Scaldina Districtsfinale in het Wapen van Renesse VRIJDAG 28 OKTOBER 1994 NR 25662 13 Het gaat steeds beter HOEK - Het damesvoetbalteam van WIK heeft te gen Hoek in Zeeuwsch-VIaanderen de eerste twee volle winstpunten behaald. Met 0-3 liet de ploeg van trainer Danny de Vos zien dat het wel degelijk thuis hoort in de 2e klas interregionaal. ,,We waren overtuigend aafi de wedstrijd begonnen. Dat was Hoek ook van plan en ik denk dat ze ons toch een beetje heb ben onderschat. We hebben als een echt elftal goed gepres teerd. Het gaat steeds beter lo pen. Ik heb een paar weken ge leden al geroepen dat we tijd nodig hadden en meer geluk", vertelt Danny de Vos uit Zie- rikzee. Onder leiding van scheidsrech ter mevrouw Nefs uit Bergen op Zoom ging de strijd gelijk op. In de 25e minuut werd een aanval van Hoek op het mid denveld afgeslagen. Rianne Hart kreeg een mooie pass in haar voeten en met een sprintje van tien meter schoot ze de bal onhoudbaar in (0-1). Tien minu ten later zette WIK een keurige aanval op aan de linkerkant. Anja Stouten kreeg ae bal in de voeten, zette twee tegen standers op het verkeerde been en scoorde via binnenkant paal (0-2). In de tweede helft kreeg Hoek iets meer overwicht. ,,Dat was onze eigen schuld. We lieten ze te veel komen." Tbch, uit gespeelde kansen ontstonden er niet voor het doel van WIK- keeper Petra Durgardijn. In de 70e minuut profiteerde WIK van een verkeerde terugspeel bal. De Hoek-keepster tikte het leer ongelukkig aan zodat de bal recht de lucht in ging. Toen de bal weer terug kwam stuitte hij voor de voeten van Ellen Vaane die in het lege doel schoot. „We doen het niet slecht in die klasse. We hebben ook nog maar weinig tegendoel punten. Dat is hatuurlijk ook een verdienste van onze attente keepster." Apollo - SKNWK 6-0 De dames van SKNWK zijn na één wedstrijd al uit de beker gewipt. Apollo, dat een klas la ger speelt, had weinig moeite met het gehavende Nieuwer- kerkse team. ,,We zijn met tien speelsters van huis gegaan. Daar waren vier meisjes bij. Ja, dan kan je ook geen over winning verwachten. We heb ben vijftien speelsters op pa pier waarvan er vijf zijn ge blesseerd, drie moesten er wer ken en één is er op vakantie", liet Adrie Matthijsse weten. Tot de 25e minuut ging het goed bij SKNWK. Toen kreeg keepster Diane van der Werf nog voor rust vier doelpunten om haar oren. Vooral de num mer negen van Apollo was op dreef. ,,Het was een snelle spits." In de tweede helft was het meer de schade beperkt houden. Slechts twee keer wist Apollo nog te scoren. ,,De meisjes hebben het best goed gedaan. Maar dat leeftijdsver schil speelt je toch parten." ZIERIKZEE - Het handbalteam ZHV/Delta Sport zal zondag 30 oktober de vuurproef moeten onder gaan in het nieuwe seizoen. De ploeg die vorig sei zoen degradeerde maakt in Naaldwijk haar opwach ting in de 2e divisie tegen Fides/Westlandia. Atletiek Zondag 30 oktober wordt de tweede Zeeuwse crosscompeti tiewedstrijd, in een reeks van zeven wedstrijden, gehouden in Hulst. In de Moerschansc- ross starten pupillen, junioren, senioren en veteranen waaron der een groep van atletiekver eniging Delta Sport. Badminton Programma Zierikzeese bad- mintonteams in district Zee land: Zierikzee 1 - Terneuzen 3 (29/10). Astroïden 4 - Zierikzee 1 (6/11). Zierikzee 2 - Schepnet 1 (29/10). Backhand 2 - Zierik zee 2 (5/11). Zierikzee 3 - Kats 1 (3/11) - Backhand 5. Zierikzee 4 (5/11). Sjuttel 2 - Zierikzee 5 (5/11). Netwerk 3 - Zierikzee 6 (29/10). Zierikzee 6 - Astroïden 9 (3/11). Astroïden 10 - Zierik zee 7 (6/11). Zierikzee 8 - Koli brie 4 (3/11). Kolibrie 3 - Zierik zee 9 (30/10) Avanti 9 - Zierik zee 9 (5/11). Basketbal Het heren basketbalteam van MEVO'80 speelt vrijdag 28 ok tober een uitwedstrijd tegen Volharding 2 in Goes. Aanvang wedstrijd in sportpunt Zeeland in Goes is om 21.30 uur. Golfen Op het 18-holes golfterrein Grevelingenhout in Bruinisse wordt zaterdag 29 oktober de wedstrijd Hazen 18-holes Sta- bleford gespeeld. Aanvang 10.00 uur. Bowling Vrijdag 28, zaterdag 29 en zon dag 30 oktober wordt het eerste bowlingtoernooi, in een reeks van vijf wedstrijden, om de Louis Rijstenbil wisselbokaal gespeeld. De wedstrijden wor den gehouden in het Bowling huis Renesse. De finale vindt zondag plaats tussen 19.00 uur en 21.00 uur. Hockey Hot eerste damesteam van HSD speelt zondag 30 oktober op sportpark Bannink tegen Rapide om 12.45 uur. Program ma HSD-teams zaterdag 29 ok tober: jongens Liberty A2 - HSD om 12.45 uur. HSD B - Goes B om 11.00 uur. Rapide D - HSD D om 10.00 uur. Meisjes HSD Al - Breda A4 om 14.30 uur. HSD B - Middelburg om 12.30 uur. Breda E7 - HSD El om 10.30 uur. Zondag 30 okto ber: heren HSD 2 - Tbmpo 2 om 14.30 uur. Dames HSD - Rapide om 12.45 uur. Tilburg 10 - HSD 2 om 14.15 uur. Biljarten Vanaf vrijdag 28 oktober tot zondagmiddag 30 oktober wordt in De Wig in Renesse de finale gespeeld driebanden 2e klasse gewest. Handbal Het eerste herenteam van handbalvereniging ZHV/Delta Sport speelt zondag 30 oktober de eerste competitiewedstrijd in de landelijke 2e divisie. In Naaldwijk wordt er gespeeld tegen Fides/Westlandia om 14.10 uur. Het tweede heren team speelt een uitwedstrijd tegen Hollandiaan 2 in Vlaar- dingen. Korfbal Het eerste seniorenteam van korfbalvereniging All-Ready speelt zaterdag 29 oktober in sporthal Ónderdak een oefen wedstrijd tegen Oranje Zwart om 17.00 uur. Competitiepro gramma: All-Ready 2 - Seolto 3 om 14.00 uur. Scheldevogels 4 - All-Ready 3 om 13.45 uur. Klaverjassen Vrijdag 28 oktober worden in de Zierikzeese klaverjascom- petitie twee wedstrijden ge speeld. Verkaart - Delta Sport in restaurant Monique in Zie rikzee. RWS Zierikzee in de kantine duivenvereniging Kerkhof NZ. Aanvang om 19.30 uur. Snooker Zondag 30 oktober wordt in De Graanbeurs het tweede snoo- kertoernooi gehouden, in een reeks van vijf, om de Graan- beurstitel. Aanvang 11.00 uur tot 18.00 uur. Tafeltennis Het- eerste seniorenteam van tafeltennisvereniging Scaldina speelt woensdag 4 november een competitiewedstrijd tegen Sint Aloysius in Graauw. Aan vang 19.30 uur. Volleybal Het herenteam van WEA/ME- VO'80 speelt zaterdag 29 okto ber de vierde competitiewed strijd in de derde divisie F. Het team van trainer Tbn Baas speelt in Vlijmen tegen koplo per Jeans Centre. Aanvang 15.30 uur. Het herenteam van Kwiek speelt zaterdag tegen Spivo 2 in sporthal De Vanger in Bruinisse. Aanvang 20.00 uur. Het damesteam Kwiek speelt dan om 18.30 uur tegen Rijnmond 2. Het damesteam WEA/MEVO'80 speelt zater dag een uitwedstrijd tegen Yum om 13.00 uur. geconfronteerd. Tben Van de Hoek besloot zijn tegenstander met zijn eigen speelwijze te gaan bestrijden was het in feite al te laat. Met 9 caramboles verschil ging de partij en daarmee ook de ge ringe kans op de titel verloren. Hans Kiel "had in zijn laatste partij tegen Rob van Veen ge noeg aan remise om het kam pioenschap te bemachtigen. Ook in dit treffen bleek dat de technisch wat beter geschoolde Van Veen de grootste proble men had met de speelwijze van de Bruenaar. Hans Kiel zette zijn opponent snel op ruime achterstand en zag tot zijn ge noegdoening dat Van Veen hierdoor al vrij snel een aan geslagen indruk maakte. Kiel had dan ook geen moeite de weg langs 60 caramboles winnend af te sluiten en werd daarmee terecht de winnaar van dit enerverende titelge vecht. De biljartvereniging Re nesse, die dit evenement in sa menwerking met zustervereni ging de Wig organiseerde, ver dient een pluim voor de uitste kende manier waarop zij dit toernooi hebben geleid. In een door de familie Romer snel om gebouwde biljartarena werd een ambiance gecreëerd waar het goed toeven was. Bondsof- ficial Jaap Joppe huldigde de kampioen terwijl Roel Boerma namens de organisatie de ove rige prijzen uitreikte. Wed strijdleider Cor Dorreman maakte de volgende eindstand op (achtereenvolgens punten, car., brt., serie, p.moy. en alg. moyenne) 13 420 263 9 1.82 1.59 10 384 238 14 2.31 1.61 8 405 262 11 1.76 1.54 8 386 278 13 1.66 1.38 5 373 291 10 1.62 1.28 4 331 254 9 1.71 1.30 4 341 282 8 1.87 1.20 4 290 278 11 1.25 1.04 ZIERIKZEE Met de sublieme goal van Jacob van den Berge tegen Colijnsplaatse Boys voert hij de topscorerslijst van de KNVB aan op Schouwen-Dui veland. De Bruse Boys-speler schoot een vrije trap over het muurtje in de linkerbovenhoek. Daarmee brak hij de wedstrijd open wat uiteindelijk in een verdiende overwinning eindigde voor de Bruenaren. De SKNWK-spelers Martijn Neele en Robin Vrij bleven te gen Kruiningen droog staan. De Nieu werker kers verloren niet alleen de wedstrijd met 4- 0, maar Neele en Vrij moeten met respect achter Van den Berge de gedeelde tweede plaats innemen. Joost Rotte (WIK) en Erik Blelji (Bruse Boys) pikten wel hun doelpunt- je mee. In de afdeling scoorde Erwin van deV Maas weer twee doel punten voor Ouwerkerk en heeft zijn totaal nu op 20 goals gebracht. Met uitzondering van één wedstrijd, daarin scoorde hij vijf keer, is hij in ie dere wedstrijd goed voor twee doelpunten. Joeri Pankow maakte een grote sprong op de ranglijst. Hij scoorde voor Ouwerkerk tegen Luctor'88 5 vier doelpunten. Zoals bekend is het KNVB- voetbalprogramma slecht inge deeld voor de Schouwen-Dui- velandse standaardteams. Aanstaand weekend moet al leen Duiveland naar Koude- kerke reizen voor een ontmoe ting met VCK. Alle andere ploegen spelen een thuiswed strijd waaronder, twee derby's. Zaterdag Brouwershaven tegen DFS en zondag Ouwerkerk te gen Dreischor. De KNVB-ploegen: Bruse Boys speelt tegen Yerseke, SKNWK ontvangt Smerdiek en WIK speelt in Kerkwerve tegen Dauwendaele. Zierikzee staat een belangrijke ontmoeting met Vogelwaarde, zondag, op sportpark Den Hogen Blok te wachten. Zaterdag speelt ME- VO thuis tegen Heinkenszand en ZSC ontvangt Hoedekens- kerke. Zondag speelt Zonne- maire thuis tegen RCS 4 en Re nesse ontvangt Hulsterloo. Renesse De laatste wedstrijd van Re nesse werd gestaakt omdat vier spelers, Jeroen Verbom, Peter Bouterse, Arjan van der Stolpe en Jeroen Verboom het veld moesten verlaten. Bakker en Bouterse kregen eerst een gele kaart, daarna ontvingen ze een rode kaart. Dat betekent voor de gele kaart een registra tie en voor de rode kaart komt een tuchtzaak. Van der Stolpe ontving direct rood en dus een tuchtzaak. Verboom kreeg twee keer geel, wat alleen een registratie inhoudt. Alle spe lers zullen zondag nog mogen spelen. Waarschijnlijk zal er volgende week een uitspraak worden gedaan over de drie spelers die een rode kaart ont vingen. In de wedstrijd Corn Boys - Renesse werden dertien zaken geregistreerd. Paul de Graaf uit Nieuwerkerk had weinig problemen met zijn tegenstanders. De enige speler die uitkomt in de landelijke ta- feltenniscompetitie via tafel tennisvereniging Hotak'68 in Hoogerheide verloor geen en kele partij. Tien senioren speelden in toernooivorm ne gen wedstrijden. Er was meer strijd tussen Richard Tramper, Michel Holm en Hans Volkeri voor de tweede en derde plaats. Achtervolgers Michel Holm zou uiteindelijk de uitputingsslag winnen na dat hij zowel van Paul de Graaf als zijn vader Ad de Graaf had verloren. Omdat Holm wel van Richard Tramper won en zijn achtervolgers allemaal verlo ren mocht hij de tweede plaats opeisen. Richard Tramper werd uiteindelijk derde. Hans Topscorers KNVB Jacob van den Berge, Bru 8 Martijn Neele, SKNWK 7 Robin Vrij, SKNWK 7 Joost Rotte, WIK 5 Wilco de Valk, SKNWK 5 Serge Berrevoets, Z'zee 4 Eric Bleiji, Bru 4 Willem Webers, Bru 4 Barry Schoute, Z'zee 3 Volkeri speelde een tégenval lend toernooi. Hij moest zich tevreden stellen met een zeven de plaats. Opmerkelijk was de zesde plaats van Ad de Graaf die het iedere tegenstander zeer lastig maakte. Bij de A-jeugd maakte Boude- wijn Heijboer zijn naam meer dan waar. Hij won alle zeven partijen. Marien Hogerheide werd tweede nadat hij de enige partij tegen Heijboer met 22-20 en 21-11 had verloren. Arnoud Lansdorp werd verrassend der de. Bij de B-senioren een dui delijke overwinning voor Sjaak Hanse. Hij verloor geen enkele partij. De 61-jarige Ger- rit van der Bosch werd met twee verliespartijen, van de vijf wedstrijden, verrassend tweede. Bij de B-jeugd stonden allemaal beginners aan de ta fel. Nieuwkomer Daniël Lod ders won alle zes partijen en kreeg de clubtitel in handen. Erik-Jan Kort, WIK 3 Erwin Theunisse, SKNWK 3 2 spelers met 2 goals 7 spelers met 1 goal Topscorers afdeling Erwin van der Maas, Ouw. 20 Serge van den Bos, Drei. 9 Joeri Pankow, Ouw. 9 Lucien Vroegh, Drei. 6 Eric Begemann, Ouw. 5 Jacky Kenters, Ouw. 4 Niels van de Moezel, ZSC 4 Peter van Mourik, Brouw. 4 René van der Werf, Duiv. 4 10 spelers met 3 goals 16 spelers met 2 goals 26 spelers met 1 goal Paul Willems verloor twee par tijen en eindigde op een tweede plaats. Uitslag clubkampioenschap pen A-senioren: 1. Paul de Graaf. 2. Michel Holm. 3. Ri chard Tramper. 4. Arjan Bom. 5. Cor Smalheer. 6. Ad de Graaf. 7. Hans Volkeri. 8. Jaap Huigens. 9. Erik Stoel. 10. Jan Kik. B-senioren: 1. Sjaak Han se. 2. Gerrit van der Bosch. 3. Henk Goudzwaard. 4. Arthur Schenk. 5. Rob van de Noord. 6. Bert de Jong. A-jeugd: 1. Boudewijn Heijboer. Marien Hogerheijde. 3. Arnoud Lans dorp. 4. Marian Pankow. 5. Martijn Kieboom. 6. Simon Lansdorp. 7. Mart Goud zwaard. B-jeugd: 1. Daniël Lodders. 2. Paul Willemse. 3. Mark de Gast. 4. Marcel Kie boom. 5. Stefan van Dijke. 6. Michael Koppelaar. 7. Rudy van Katwijk. ZIERIKZEE - „Complete off-day. Onbegrijpelijk. Ik vind het een echt drama", waren de woorden van trainer Frank Verborg nadat zijn handbalploeg in Gouda met 22-20 verloren had. Derde-divisie-club Vires et Celeritas maakte in de laatste minuten het karwei af en stuurde Delta Sport met lege handen naar huis. KERKWERVE - Dertig deelnemers waren actief tijdens de traditionele club kampioenschappen van tafeltennisvereniging Scaldina uit Zierikzee. Er werden ruim honderd partijen gespeeld op zes tafels in de sportzaal De Werve in Kerk werve. Paul de Graaf pakte de titel bij de A-senioren, Boudewijn Heijboer werd clubkampioen bij de A-jeugd, Sjaak Hanse werd kampioen bij de B-senioren en Daniël Lodders was de beste speler bij de B-jeugd. ,,We konden er vlot van weglo pen. Zo'n tegenstander moeten we van het veld vegen. We wa ren net kleine jongens die de tegenstander onderschatte." Frank Verborg is teleurgesteld na de eerste officiële wed strijd. Hij hecht wel niet veel waarde aan de beker, maar met een overwinning had hij de ploeg op scherp kunnen zetten voor de eerste competitiewed strijd, zondag 30 oktober, in Naaldwijk. Kansen De ploég moest zonder Jean- Marie Toubiana (geblesseerd) en Erik Lijbers (werk) afreizen naar Gouda. Delta Sport gaf de indruk de wedstrijd volledig in de hand te hebben. Van 2-6 werd er met 8-10 van speel hel ft gewisseld. Met 14-16, 15-17 werd het 18-18. Tbt 20-20 ging Delta Sport weer in dezelfde fout als vorig seizoen. In de laatste drie minuten werden er twee strafworpen gemist en twee kansen voor open doel naast geschoten. Vires et Celeritas maakte het karwei wel af met twee fraaie doelpunten. „Alle respect voor Peter Lefèvre dat hij twaalf doelpunten maakt, maar het is niet goed. Jacco Vleeshouwer scoort niet, Bert de Vos maakt maar één doelpunt en Erwin Schaalje had een junior als te genstander waar hij één keer tegen kon scorqn. Dat is alle maal te weinig. Het lijkt wel of we weer terug zijn bij af." Bei de ploegen hadden ook moeite met de nieuwe instructies die het arbitersduo uitvoerde in de wedstrijd. „Je mocht nog niet naar de tegenstander kijken of we kregen straftijd. Ja, ook de tegenstander. Wij incasseren twaalf minuten straf." Paul de Graaf verloor geen enkele partij in de sportzaal De Werve in Kerkwerve. (Foto: Marijke Folkertsma). Hans Kiel uit Bruinisse heeft beslag gelegd op de districtstitel vierde klas libre. (Foto: Marijke Fol kertsma). 1. H. Kiel, OKK 2. R. van Veen, WRW 3. L. v. d. Hoek, Old Dutch 4. J. v. d. Weel, W.v Haemstede 5. I. Wesdorp, KVL 6. J. Meganck, Renesse 7. M. v. Langeraad, Windenburg 8. A. de Bonte, WRW RENESSE - Hans Kiel, lid van de biljartvereniging OKK, wist in het Wapen van Renesse beslag te leggen op de districtstitel vierde klas libre. De favorieten Leen van de Hoek en Rob van Veen moesten in de laatste ronden het hoofd bui gen voor het geweld van de Bruenaar. De acht finalisten in Renesse kwamen voort uit de voorwedstrijden naar deze finale waarvoor maar liefst veertig bil jarters hadden ingeschreven. De grote favorieten voor de ti tel Van1 Veen en Vati de Hoek, waren reeds in deze, voorwed strijden gepromoveerd maar dat dit geen garantie voor de ti tel opleverde werd in Renesse nog eens ondubbelzinnig bewe zen. Zowel Van Veen als Van de Hoek kenden een overtuigende start maar ook Hans Kiel bleef aan de winnende hand. Slechts tegen Iman Wesdorp moest hij een remise toestaan. Leen van de Hoek vergooide zijn titelkansen in feite tijdens de zaterdagsessie. Tot twee maal toe verspeelde hij een voorsprong van ruim 20 caram boles. Met nog twee ronden te gaan waren de kansen voor Hans Kiel aanmerkelijk geste gen. Na zijn eerdere remisepar tij had hij geen punt meer af gestaan. Rob van Veen volgde na zijn verlies tegen Leen van de Hoek op 1 matchpunt. Rob van Veen maakte in de voorlaatste ronde overtuigend korte metten met Wesdorp waardoor hij zijn kansen in ei gen hand hield. Hans Kiel leek op de andere tafel Leen van de Hoek te declasseren. Door het wat opportunistische spel van Kiel werd Van de Hoek her haaldelijk met lastige opgaven

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 13