Frank Verborg wil met de selectie Delta Sport meedraaien in de top Roosendaal wint AH-toernooi Jos Kempen neemt het roer over van Leen van der Have Ramses Bekkenk wint cross in Vlissingen Handbalcompetitie 2e divisie start zondag 30 oktober Voorzitter Hendrikse wacht op strafrapporten Burgh-Haamstede beste Schouwen-Duivelandse ploeg Badmintonclub heeft nieuwe voorzitter Groep Winkelman valt uit elkaar VLISSINGEN - Ramses Bekkenk uit Zierikzee heeft bij de A-junioren de Nollencross in Vlis- singen gewonnen. De 18-jarige atleet schreef de eerste wedstrijd van de Zeeuwse crosscompeti tie simpel op zijn naam met ruim twee minuten voorsprong op Ap Flipse. DONDERDAG 27 OKTOBER 1994 NR 25661 Incident Renesse krijgt staartje RENESSE - Voorzitter J. Hendrikse van voetbalver eniging Renesse wil één dezer dagen bekijken wat er aan gedaan moet worden om de spelers van het eer ste seniorenteam ter verantwoording te roepen. ,,Ik was afgelopen weekend afwezig. Ik heb wel het één en ander gehoord, maar ik wacht liever de strafrap porten af." Vier Renesse-spelers kregen af gelopen zondag in Sas van Gent tegen Corn Boys een rode kaart voorgehouden. Scheids rechter Marrijt uit Vlissingen trok voor. de spelers Jeroen Verboom (keeper). Peter Bou- terse en Leon Bakker twee keer geel en dus rood. Arjan van der Stolpe kreeg gelijk rood nadat hij naar zijn voorhoofd wees. Hierdoor moest de wedstrijd zes minuten voor de officiële speeltijd worden gestaakt met een stand van 3-2. Machteloos ,,We hebben vorig jaar als be stuur ook ingegrepen toen er te veel gele en rode kaarten vie len. We dachten dat het opge lost was. Met veel praten waren we het met elkaar eens gewor den. Afgelopen maanden ging het goed. Ineens gaat het weer fout. Als bestuur sta je op dan moment ook machteloos. Ik vind het erg dat je als sport man je zo laat gaan-tegen een scheidsrechter. Ondanks je vooroordeel over ploegen in Zeeuwsch-Vlaanderen heb je je maar te gedragen in het veld. We hebben al zo weinig scheidsrechtei's. We wachten eerst maar af wat er op de rap porten staat geschreven. Als het dezelfde spelers betreft dan afgelopen jaren, dan denk ik dat we zeker maatregelen moe ten nemen", aldus Hendrikse die eerst exact op de hoogte ge bracht wil worden van het inci dent in Sas van Gent. Tijdens de wedstrijd kregen ook Jan Pleune, Kees Ver weel, Jurg Frank en Robert-Jan Canters een gele kaart. Ramses Bekkenk (18) is lyi geworden van Sporting Walcheren. (Foto: Joop van Houdt). Bekkenk had een tijd nodig van 26.23 minuten over een afstand van zes kilometer. Flipse kwam als tweede over de finish met een tijd van 28.43 minuten. Bek kenk kwam na een jaar weer uit voor een Zeeuwse atletiekvereniging. Vorig jaar vertrok hij bij Delta Sport nadat zijn trainster Joke Winkelman was ont slagen door het bestuur. Bekkenk vond met een aan tal atleten onderdak bij AV'34 in Apeldoorn. ,,Ik train nu drie weken bij Sporting Walcheren onder leiding van Niek Knol. Het bevalt mij uitstekend. Het klikt prima met de andere atleten. Dit geeft weer de nodige vreugde bij het trai nen. De laatste tijd boterde het op het persoonlijke vlak niet meer met mijn trainster Joke Winkelman. Vooral in de trainingen werd dit goed merkbaar en verloor ik het plezier in de atletiek. Gelukkig heb ik dat nu weer terug. Vooral de overwinning in deze wed strijd geeft mij vertrou wen", aldus Bekkenk. Ook Jurgén de Lang heeft de groep van Joke Winkel man verlaten. De talentvol le B-junior uit Zierikzee is weer teruggekeerd bij atle tiekvereniging Delta Sport. Frank Verborg (38) heeft vooral aan het fysiek van de ploeg ge werkt. (Foto: Marijke Folkertsma). ANTWERPEN - Frank Verborg uit Antwerpen heeft afgelopen maanden hard gewerkt met de selectie van handbalvereniging ZHy/Delta Sport. De gedre ven trainer uit België staat zondag 30 oktober voor de vuurproef. De competitiewedstrijd in de landelij ke 2e divisie tegen Fides/Westlandia in Naaldwijk moet direct winst opleveren. ,,Ik moet het niet onder stoelen of banken stelen. We gaan minimaal voor een topplaats meedraaien dit seizoen. Dat is toch het minste wat je kan verwachten", vertelt Verborg aan de vooravond van de start van de competitie. Twee jaar achter elkaar degra deren heeft de vereniging Del ta Sport niet veel goed gedaan. Nadat John Jansen was ontsla gen is Frank Verborg door het bestuur met een rode loper biD* nen gehaald. Er moest weer een eenheid gesmeden worden. De wonden moesten weer ge heeld worden. Een ploeg die twee jaar achter elkaar wed strijd na wedstrijd verloor met een sporadische overwinning viel dan ook helemaal uit el kaar. Afgod Keeper Matthé Pipping (ge stopt), Rick Evertse (gestopt), Peter Bos (gestopt), Pieter Dog gen (naar Heerle), Ronnie On- wijn en Sjoerd Jongepier terug naar EMM. Voor Verborg lag er een moeilijke taak. Hij zag wel Ron Flipse uit Vlissingen ko men en kan rekenen, op de rou tiniers Jacco Vleeshouwer en Bert de Vos. ,,Er is door de groep de afgelopen maanden hard gewerkt. Ze waren altijd op de training. Het bestuur heeft er alles aan gedaan om de sfeer weer terug te brengen. De vrouwen van de spelers zijn er bij betrokken en bovendien rouw ik er niet om dat een aan tal spelers is vertrokken. Mat thé Pipping was een soort af god. Had een hekel aan trainen en dat bevordert'niet de sfeer in de groep. Met Paul Mulder als doelwach ter ben ik tevreden. Het is geen wereldster, maar ik vind dat hij het goed doet. Onze tweede doelwachter is good-old Piet Bos. Ik sta er steeds weer versteld van hoe hij op die leeftijd de ballen staat te keren. Er zijn toch nog een paar problemen. We heb ben nu dertien spelers voor twee teams. Ik wil met tien spelers de competitie in. Hoe het met het tweede team moet zou ik niet weten. Dat moet het bestuur van de vereniging oplossen. Ook het Peter Lefè- vre syndroom moet ik nog uit de ploeg verbannen. Zodra hij in het speelveld komt moet al les om hem draaien. Dat is fout. Hij moet alleen een extra impuls zijn. Dat is geen verwijt aan Peter, maar de groep moet leren ook zonder hem te kun nen scoren. In de laatste oefen wedstrijd scoort hij achttien keer en de rest één of twee keer. Dat moet gewoon veranderen." Ontelbaar Frank Verborg heeft vele vi deobanden bekeken van de wedstrijden in de le divisie. „Het meest wat mij ddarin op valt is dat de ploeg fysiek niet sterk was. Hoeveel wedstrij den er in de laatste vijf minu ten verloren zijn is ontelbaar. Bovendien speelde een aantal spelers niet goed. Er waren spelers die een veel te vrije rol hadden. Afgelopen maanden heb ik vooral ge werkt aan dat fysieke gedeelte. Men moet individueel sterke worden. Of ik ze hard aange pakt hebt? Ach, dat valt wel mee. Iedereen is van goede wil. Ze moeten allemaal aan het zelfde touwtje trekken. Mis schien heb ik wel een aantal spelers afgeknepen. Maar dat was nodig." Met spanning kijkt Verborg naar de eerste competitiewed strijd. De oefenwedstrijden waren niet echt een succes. ,,Ik had gehoopt te kunnen oefenen tegen teams uit de le en 2e divi sie. Het is spijtig genoeg dat we geen al te sterke tegenstanders hebben kunnen vinden. We wa ren te laat om een goed oefen programma vast te leggen. Laat ik zeggen dat de oefen wedstrijden wisselvallig zijn verlopen. Wat ik wel zie is dat het team groeit en de vorm dichtbij is. Het is een prettige groep om mee te werken en ze hebben hard gewerkt." Trainer: Frank Verborg uit Antwerpen. Selectie: Paul Mulder (keeper), Piet Bos (keeper), Peter Lefè- vre, Frangois Verrijzer, Erwin Schaalje, Erik Lijbers, Ron Flipse, Jean-Marie Toubiana, Jacco Vleeshouwer, Bert de Vos. Nieuw: Ron Flipse van Olym- pia uit Vlissingen. Bert de Vos terug uit het tweede. Piet Bos terug uit het tweede, Jan Groe nendijk en "Ibmrny Verwest uit het tweede. Vertrokken: Ronnie Onwijn, Sjoerd Jongepier (beiden terug naar EMM), Pieter Doggen (naar Heerle), Matthé Pipping (gestopt), Peter Bos (gestopt), Rick Evertse (gestopt). Indeling: 2e divisie C. Tegenstanders: Fides/Westlan dia, Naaldwijk. Nooyens/In- ternos, Etten-Leur. Avanti, Drunen. Atomium, Rotterdam. DWS, Schiedam. Helioform/ Thchos 2, Waalwijk. Snelwiek, Rotterdam. Thrifty/Aalsmeer 3, Aalsmeer. Hellas 2, Den Haag. Programma: Alle wedstrijden worden op zondag gespeeld. 30 oktober: Fides/Westlandia - Delta Sport om 14.10 uur in Naaldwijk. 6 november: Delta Sport - DWS om 13.15 uur in Zierikzee. 13 november: Nooy- ens/Internos - Delta Sport om 12.30 uur in Etten-Leur. 20 no vember: Delta Sport - Helio- form/Tachos 2 om 13.15 uur in Zierikzee. 4 december: Delta Sport - Snelwiek om 13.15 uur in Zierikzee. 11 december: Avanti - Delta Sport om 15.00 uur in Drunen. 18 december: Delta Sport - Thrifty/Aalsmeer 3 om 13.15 uur in Zierikzee. 8 januari: Atomium - Delta Sport om 15.20 uur in Rotter dam. 15 januari: Delta Sport - Hellas 2 om 13.15 uur in Zierik zee. 22 januari: Delta Sport - Fides/Westlandia om 13.15 uur in Zierikzee. 29 januari: DWS - Delta Sport om 13.50 uur in Schiedam. 5 februari: Delta Sport - Nooyens/Internos om 13.15 uur in Zierikzee. 12 fe bruari: Helioform/Thchos 2 - Delta Sport om 14.00 uur in Waalwijk. 19 februari: Snelwiek - Delta Sport om 15.20 uur in Rotter dam. 5 maart: Delta Sport - Avanti om 13.15 uur in Zierik zee. 12 maart: Thrifty/Aals meer 3 - Delta Sport om 14.40 uur in Aalsmeer. 19 maart-: Del ta Sport - Atomium om 13.15 uur in Zierikzee. 26 maart: Hel las 2 - Delta Sport om 13.10 uur in Den Haag. Paul Mulder is de eerste keeper geworden bij Delta Sport. (Foto: Marijke Folkertsma). in Zuid-west Nederland van de AH-filialen. Na twee keer is het nu traditie geworden en we zullen volgend jaar opnieuw het toernooi organiseren." Het zaalvoetbalteam van het AH- filiaal in Roosendaal was abso luut de sterkste. „Zij spelen ook in een competitie. Met onze ploeg uit Zierikzee is dat niet het geval. We hebben één keer een oefenwedstrijd gespeeld te gen het team van de PTT. Dat was ook de enige keer dat we samen hebben gespeeld", ver telt Struijk. Zijn team zou uit eindelijk eindigen op een veer tiende plaats. Uitgeschakeld Het team van het AH-filiaal uit Burgh-Haamstede bereikte de halve finale nadat zij in de poule als eerste waren geëin digd. In de halve finale werden ze met 1-3 uitgeschakeld door Middelburg. De wedstrijd om de derde en vierde plaats won Burgh-Haamstede met. 1-5 van Tbrneuzen. Roosendaal scha kelde de winnaar van vorig jaar, in de halve finale, Tbmeu- zen uit in een spannende wed strijd (3-4). Uitslag: Halve finales: Burgh- Haamstede - Middelburg 1-3. Terneuzen - Roosendaal 3-4. Derde en vierde plaats: Tbrneu- zen - Burgh-Haamstede 1-5. Fi nale: Middelburg - Roosendaal 1-3. Eindstand: 1. Roosendaal. 2. Middelburg. 3. Burgh- Haamstede. 4. Tbmeuzen. 5. Breda. 6. Spijkenisse. 7. Nu- mansdorp. 8. Oude-Tbnge. 9. Bergen op Zoom. 10. La Plaza Goes. 11. Goes. 12. Rotterdam. 13. Hellevoetsluis. 14. Zierik zee. 15. Breda. 16. Hulst. ZIERIKZEE - Badmintonclub Zierikzee heeft een nieuwe voorzitter. Tijdens de ledenvergadering in sporthal Onderdak kreeg Jos Kempen uit Renesse de ha mer van Leen van der Have. Van der Have vervulde vijf jaar lang het voorzitter schap in zijn tien jaar als bestuurslid. „Het is weer eens tijd voor vers bloed in het bestuur. Na een aantal jaren loop je vast en dan is het goed als andere personen er een nieuw licht over laten schijnen", vertelt Leen van der Have. Niet verloren maar ook in de rest van Zee land is er een achteruitgang. Wij hebben nu nog vijfenzeven tig leden. We moeten opnieuw de koppen bij elkaar steken. Het is geen wens dat we er wat aan doen, het is een must", ver telt de nieuwe voorzitter. Badmintonclub Zierikzee heeft afgelopen seizoen toch dertien teams ingeschreven voor de districtscompetitie. Vo rig seizoen degradeerde het eerste team uit de landelijke klasse. Nu spelen negen senioren- en twee jeugdteams in de districtscompetitie. Ook zijn er twee teams actief in de recrea t iecompet i t ie. „Bovendien maken mijn beide dochters Carola en Mirelle deel uit van de districtselectie. Dat betekent iedere vrijdagavond in Kapelle trainen en dan ga ik mee." Van der Have zal niet verloren gaan voor badminton club Zierikzee. Hij blijft com petitieleider en blijft lid van het algemeen bestuur. Jos Kempen was vorig seizoen als vice-voorzitter in het be stuur gekomen en is nu de nieuwe voorzitter. „Als het je wordt gevraagd heb je niet zo veel keus. Andere personen staan niet in de rij", aldus Kempen uit Renesse. Hij komt uit Den Haag en speelde in Rijswijk bij een badminton club. „Daar heb ik een functie altijd kunen ontwijken. Nu voel ik mij verplicht om wat te doen voor badmintonclub Zie rikzee." Een speler uit Burgh-Haamste.de (links) passeert een speler van het team uit Oude-Tonge. (Foto: Marijke Folkertsma). „Er is nog veel werk te doen. Badmintonclub Zierikzee heeft afgelopen jaar vijfen twintig leden verloren. Dat is niet alleen bij onze vereniging, Leen van der Have (links) geeft de voorzittershamer aan Jos Kempen uit Renesse. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Met zestien zaalvoetbalploegen van Albert Heijn-filialen uit Zuid-west Nederland hebben de organisatoren Patrick Struijk en Marcel Ho- genstein de tweede editie weer tot een succes gemaakt. In de twee hallen van sportcentrum Onderdak was het zaalvoetbalteam uit Roosendaal uiteindelijk de sterkste ploeg in de finale. Zij wonnen met 1-3 van Middelburg en mochten uit handen van George Henning, bedrijfsleider AH-filiaal in Zierikzee, de prijs in ontvangst nemen. na is dit toernooi een groot suc ces geworden", vertelt één van de organisatoren, Patrick Struijk. De scheidsrechters Mes, Geelhoed, Schiettekatte en Oosterboer hebben de wed strijden in goede banen geleid. „Het is het enige grote toernooi „Vorig jaar waren er acht ploe gen. Nu hebben we in twee hal len met zestien ploegen ge speeld. Op een klein incident

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9