Roep om meer snelheidsremmende maatregelen in centrum Bruinisse stukken GoldStar r ztd textieldruk zierikzee Bouwbedrijf van der Schelde Beach-Pop 1994 Reddingsbrigade mag niet meedoen aan grote oefening Dorpsplan valt goed bij Bruse bevolking Proeftuin 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ztd textieldruk: het antwoord op al uw vragen, over reclame die je kan dragen... telefoon OHIO 16960 NIEUWBOUW ONDERHOUD RENOVATIE KOZIJNEN RAMEN DEUREN TRAPPEN J. J. VAN DER SCHELDE PUTMEETWEG 1 - 4322 8T SCHARENDIJKE TEL. 01117-2184 2 JAAR GARANTIE UW SPECIAALZAAK DELTA DISCS Voor muziek, beeld en geluid Mol 15 - Zierikzee - Tel. 01110-14699 Wat is de opzet van Beach-Pop? Het organiseren van een kwali teitsfestival voor jong en oud tegen zo laag mogelijke kosten, en het realiseren van een zo hoog mogelijk rendement voor een donatie aan het AIDS fonds. Dit is de doelstelling waar Beach-Pop 1993 in geslaagd is, gezien de donatie van ruim 21.000,-. Dit alles is gerealiseerd na één jaar keihard werken om van niets iets te maken. Een draai boek van meer dan 100 pagina's geeft een overzicht hoe het festival in elkaar zit. En dan één jaar later is er een tekort van 55.000,—. Waarom is het huidige bestuur zover van deze doelstelling af gestapt? Het wiel was toch al uitgevonden! En waarom wordt er verkeerde informatie gegeven? Donatie 1993 was ruim 21.000,— en geen 5.000 zoals vermeld in de Zierik- zeesche Nieuwsbode; In 1993 kwamen er 4300 be zoekers. Volgens eerste be richten waren er in 1994 evenveel. Nu waren er in eens 3100 bezoekers, waar zijn die meer dan 1000 per sonen gebleven? Tbmperatuur en het Tbrhout festival waren gelijk aan vorig jaar. De huurprijs van het terrein was inderdaad dit jaar ho ger, maar deze gegevens wa ren in januari al bekend, zo dat de begroting aangepast had kunnen worden. Als oprichter van Beach-Pop heb ik in januari te kennen ge geven dat ik mij terug trek als secretaris. Een onduidelijk be leid van de voorzitter was de hoofdreden, daar deze zaken regelt zonder het bestuur daar eerst van op de hoogte te stel len. De voorzitter moet zich toch minstens afvragen waarom het hele bestuur van 1993 is op gestapt! Frans Kristalijn Renesse Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Elim en te Nieuw- poort: W. J. Mout, kandidaat te Zeist; te St. Maartensdijk: A. den Hartog te Leerbroek; te Ot- terlo: C. Gielen, kandidaat te Oude Pekela. Aangenomen naar Nieuwer- kerk aan den IJssel: M. B. van den Akker te Veen. Geref. Kerken Aangenomen naar Ermelo als wijkpredikant (part-time); H. H. den Hollander, geestelijk verzorger van 's-Heerenloo- Lozenoord aldaar (part-time), die daar tevens werkzaam blijft. Gereformeerde Gemeenten Bedankt voor Goudswaard: C. A. van Dieren te Stolwijk; voor Meliskeke: P. Mulder te Capel- le aan den IJssel/Middelwate- ring. Brouwershaven beroept kandidaat J. W. Vcltkainp BROUWERSHAVEN - De Ge reformeerde Kerk Vrijgemaakt te Brouwershaven heeft een be roep uitgebracht op de heer J. W. Velt kamp, kandidaat te Kampen. Brouwershaven is vacant sinds het vertrek vorig jaar van dr. W. F. Wisselink naar Spaken burg-Zuid (voor de missionaire dienst). De heer Veltkamp is re centelijk beroepbaar gestold. DAT TOPKWALITEIT NIET DUUR HOEFT TE ZIJN BEWIJST Microset FFH-101L, 2 x 32 Watt, 3 bands equlizer, microfoon mixer en karaoke Stereo kleuren TV aqua 55, 55 cm beeld, 2x12 Watt stereo, toptext, 60 programma's, hyperband tuner 121 kanalen, on screen-menu, superieure vormgeving Videorecorder GSE-Q204P, autom. koppen reiniger, 40 programma's, 8 programma geheugen, realtime teller, enz. enz. Van een ander kwam de sug gestie om de Staphorster krui sing te voorzien van een ver keerslichteninstallatie. Wet houder W. W. Jumelet reageer de op dat idee met de opmer king dat verkeerslichten een kruispunt niet per definitie veiliger maken. Echt overtuigd bleek de vragensteller niet. „Zoals het nu is, is het in de zo mer gewoon levensgevaarlijk om de weg op te komen. Soms sta je daar wel tien minuten". Ook werd aandacht gevraagd voor de Hageweg. Op zich, zo bleek, staat men positief tegen over de plannen voor aanpas sing van die straat maar: „Hoe moet het dan in de tussentijd. Dan blijven we wel met die hardrijders zitten". Wethouder Jumelet antwoordde daarop met de opmerking dat tussen tijdse oplossingen vaak weinig soelaas bieden en in sommige gevallen zelfs weer nieuwe pro blemen veroorzaken. Het dorpsplan behelst een fors aantal projecten. Uitvoering van de plannen die de hoogste prioriteit hebben vergen een investering van 1,69 miljoen gulden. Deze onderdelen van het dorpsplan zouden binnen twee jaar uitgevoerd moeten worden. Op wat langere ter mijn - binnen vier jaar - zou nog eens 3,16 miljoen gulden moeten worden geïnvesteerd. Om de parate kennis in stand te houden is het regelmatig oefenen heel belangrijk. Ook voor de sa menwerking tussen de verschillende hulpverleningsinstanties. (Foto: Joop van Houdt). Materiaal voldoet niet aan eisen KNBRD ZIERIKZEE - De Reddingsbrigade Zierikzee/Duive- land mag niet meedoen met de grootscheepse lande lijke oefening van de Koninklijke Nederlandse Bond tot het Redden van Drenkelingen (KNBRD) die dit weekend gehouden wordt. „Ons materiaal zou niet aan de eisen voldoen," aldus een ontstemde commandant Algemene Zaken J. Berrevoets. „Wij hebben voor een bedrag van 32.000 gulden aan prachtig spul staan en ik begrijp werkelijk niet wat er aan mankeert." Berrevoets: „We mogen wel meedoen, maar dan niet met onze eigen boten. We zijn ver plicht een speciale polyester vlet van de KNBRD gebrui ken, en daar hebben we geen zin in." Volgens Berrevoets is de rubberboot die de afdeling gebruikt bij het strandje van Ouwerkerk prima: „Wij ge bruiken die boot altijd als er iets gebeurt en dan zouden we er nu niet mee mogen oefenen, dat is gewoon ons doel niet. Het probleem volgens de KNBRD is dat de bovenkant van de boot van rubber is, dat zou je dan stuk kunnen varen tegen prikkeldraad of zo. Je moet hem, als het nodig is, over de stenen kunnen slepen. De onderkant van onze boot is wel van polyester maar dat zou niet voldoende zijn. We betalen ieder jaar een flinke contribu tie aan de KNBRD en we wil len natuurlijk graag aan die grote oefeningen meedoen. We hebben verschillende keren meegedaan in de loop der jaren en dan werden er gewoon aller lei boten ingezet. We hebben zelfs wel meegedaan met boten waarvan de onderkant ook van rubber was. Maar do laatste twee jaar geldt die regel dat je alleen polyester boten mag in zetten. Ik vind persoonlijk dat 'ze veel minder stabiel zijn, ik weet dat ze wel eens omslaan, en bovendien hebben we geen geld om er een aan te schaffen. Vorig jaar met die overstro ming in Limburg hebben we hier klaar gezeten om in te springen maar we zijn niet op geroepen omdat we geen bondsboten hebben. Het pro bleem is dat je bij ons op de Oosterschelde niks hebt aan die boten, levensgevaarlijk. Kijk, met een dijkdoorbraak zoals in Limburg, met niet te veel golven, zijn ze wel bruik baar. Maar hier niet. Ook de brandweer gebruikt onze boot als dat nodig is." Lek Volgens de KNBRD komen dijkdoorbraken en overstro mingen steeds meer voor en moet er dus regelmatig geoe fend worden. De speciale red dingsboten die hiervoor inge zet worden moeten in ondiep water kunnen varen, bijvoor beeld in ondergelopen straten, en bestand zijn tegen allerlei obstakels. De oefening is opge zet in nauwe samenwerking met de Regionale Brandweer Utrecht en Rijkswaterstaat di rectie Utrecht. Er zullen onge veer 40 afdelingen meedoen. Als oefenlocatie zal onder meer gebruik gemaakt worden van recreatiepiassen in Via- nen, Houten, Culemborg en Tiel. Oefening 'Dijkdoor braak' suggereert dat de Lek op grote stukken in de provin cies Gelderland en Utrecht bui ten haar oevers is getreden. De oefening vindt plaats op vrij dag 28 en zaterdag 29 oktober en is zaterdagochtend voor pu bliek goed te volgen langs de oevers van het Merwedekanaal in Nieuwegein. het dorpsplan wordt de sug gestie gedaan om automobi listen middels een kunstwerk in de middenberm van de N59 ter hoogte van de Staphorster kruising attent te maken op Bruinisse. Eén van de bezoe kers zei te vrezen dat plaatsing van een dergelijk object ten koste gaat van de verkeersvei ligheid. „Ik denk dat er dan nog meer ongelukken gaan ge beuren". De Bruse Deestraat zou door herinrichting meer (veilige) ruimte kunnen bieden voor voetgangers, fietsers en spelende kinderen. Wat de beiooners betreft mag er best nog meer gedaan worden om de snelheid van het autoverkeer af te remmen. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - De bevolking- van Bruinisse staat positief tegenover het dorpsplan, maar wat de Bruenaars betreft mag er best nog iets meer gedaan worden om de snelheid van de auto's in een aantal straten terug te dringen. Dat bleek dinsdag tijdens een drukbezochte hoorzitting over het dorpsplan in het NH-vereni- gingsgebouw in Bruinisse. Een enkeling bleek sceptisch over de (financiële) haalbaarheid van het plan. Alvorens de bevolking aan het woord kwam legde mevrouw ir. A. M. J. Meerding van de Grontmij nog eens in het kort uit wat de knelpunten in Brui nisse zijn en hoe men die denkt op te lossen. De entrees van het dorp zijn niet goed herkenbaar, in een aantal straten wordt te hard gereden en het ontbreekt aan goede speeltoestellen voor kinderen. Verder liggen de - overigens goede - voorzienin gen te verspreid in het dorps- hart en zijn er op verschillende plaatsen parkeerproblemen. 30-kilometerzone Voor wat betreft de ver keersproblemen worden in het dorpsplan verstrekkende op lossingen aangedragen. Zo wil men het hele centrum de status van 30-kilometerzone geven en een nieuwe hoofdontsluitings- route creëren. Aan de overige straten zou dan de status ver- blijfsgebied kunnen worden toegekend. In een aantal stra ten - waaronder bijvoorbeeld de Burgemeester Hagelaan - kan volgens het dorpsplan de snelheid van het gemotoriseerd verkeer worden geremd door het aanbrengen van plateaus en versmallingen en de - aan plant van bomen. Om de status van verblijfsge- bied verder te benadrukken zou er meer groen moeten ko men. Een ander idee is om tij dens de zomermaanden de Kor te Ring af te sluiten voor gemo toriseerd verkeer en in te rich ten met terrasjes. Het gaat er daarbij vooral om voetgangers en fietsers meer ruimte en «vei ligheid te bieden. Zo zou de Deestraat - waar volgens de be woners veel te hard gereden wordt - anders ingericht kun nen worden. Nu kent de straat twee rijbanen, gescheiden door een brede groenstrook. Volgens de opstellers van het dorpsplan kan in die straat veel meer ruimte voor voetgan gers en fietsers en speelruimte voor kinderen gecreëerd wor den door daar waar nu de groenstrook is de rijbaan te maken en vervolgens voor de huizen een breed trottoir én een brede groenstrook te reali seren. In dat plan is voorzien in parkeerhavens, maar wordt ook voorgesteld om op ver schillende plaatsen bankjes neer te zetten of kleine parkjes te maken. Om een einde te maken aan de parkeerproblemen bij het Bru se sportveld wordt in het dorpsplan de suggestie gedaan om de sportvelden te verplaat sen van de huidige locatie bij de Boomdijk naar de Molen weg. Dan kunnen twee vliegen in één klap geslagen worden omdat het nieuwe sportveld dan tevens als een buffer zou kunnen fungeren tussen het dorp en het aangrenzende in dustrieterrein. Bij het sport veld zou een parkeerplaats kunnen komen en ook zou kun nen worden voorzien in hon- denuitlaatplaatsen. Verkeersveiligheid Tijdens de hoorzitting over het plan in het NH-verenigingsge- bouw werd door de Bruenaars vooral veel aandacht gevraagd voor de verkeersveiligheid. In De gemeente Bruinisse zou 1,2 miljoen gulden op moeten hoesten, vooropgesteld dat er subsidies binnen gesleept kun nen worden en men bij bepaal de projecten ook particulieren (financieel) kan betrekken. De vraag vanuit de" zaal of realise ring van de plannen verhoging van gemeentelijke belastingen tot gevolg zal hebben werd door wethouder Jumelet met een slag om de arm beant woord: „Ik kan u niet de verze kering geven dat dat niet ge beurt". DEN HAAG - Studenten aan kleinere universiteiten zijn over het algemeen meer tevre den over de kwaliteit van hun opleiding dan degenen die aan een grote universiteit studeren. ZWOLLE - Overijssel heeft zich bij de .Eerste en Tweede Kamer aangemeld als Proef tuin van Nederland. Op die manier wil de provincie een voorbeeld geven van de ver nieuwing op het platteland.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 6