Open-wervendag in Bruinisse trekt veel bezoek naar haven Maxi bazar voor mini jeugd van Rabobank Oost Duiveland Bouwbedrijf Nieuwenhuis houdt open huis Kerkwerve Landelijke actie tegen het pesten op school Hobby- en verzamelbeurs Pleintheater Aquadelta Nieuwe wisselexpositie in Galerie 't Zuuddek Esselink bouwt nieuw filiaal GAMMA in Goes Nieuw tenue Zentrasport voor reserves Zierikzee Nieuwe Seniorengids Ondernemers naar stadion Feyenoord Opbrengst van collecte WOB Jachthaven Port Zélande overgenomen door Westrec Feestelijke viering mijlpaal en opening magazijn Thema Communicatie opent nieuwe vestiging in Goes WOENSDAG 26 OKTOBER 1994 NIEUWSBODE EXTRA ZIERIKZEE - In het najaar start een landelijke actie tegen het fenomeen pesten op school. Het eerste exemplaar van de RPCZ-krant maakt melding van deze actie die op radio en televisie, in samenwerking met Bob van der Meer en de ouderenorganisaties in het bijzonder onderwijs, uitgezonden zal worden. KERKWERVE - Bouwbedrijf Nieuwenhuis Rijssen houdt woensdag 9 november open huis in het Selekt Huis aan de Brieskerkestraat in Kerkwerve. Belang stellenden kunnen hier zowel kennis maken met dit type woning, als met alle andere die het bouwbe drijf nieuw ontwikkeld heeft. Het RPCZ onderkent het pro bleem van het pesten op school en wil daarom aansluiten op de landelijke actie. Ongeveer één op de vier kinderen krijgt er mee te maken. Volgens het RPCZ is er sprake van ongelij ke machtsverhoudingen als een kind slachtoffer is van pesten en er niets meer tegen kan doen. Ook groepsgenoten, onderwijsgevenden en ouders kunnen zich behoorlijk mach teloos voelen in dit soort situa ties. ..Kinderen die met pesten te maken hebben gehad kun nen nog tot ver in de volwas senheid te kampen hebben met de gevolgen ervan," schrijft het RPCZ. ,,Het is dan ook van het grootste belang dat pesten op school wordt aangepakt." In aansluiting-op landelijke ini tiatieven heeft het RPCZ nieuw aanbod ontwikkeld voor de aanpak van deze pro blematiek. Dit najaar wordt daarom een nascholingscursus aangeboden rondom pesten. In deze cursus krijgen de deelne mers mogelijkheden aange reikt om pestproblemen op school te signaleren, te analy seren en aan te pakken. Ook zal aandacht worden besteed aan maatregelen ter voorko ming van pesten. Ook wie niet deelneemt aan de cursus kan altijd de hulp van het RPCZ in roepen bij vragen rondom pesten. Die hulp kan bestaan uit het geven van onder meer informatie en tips voor goede materialen om in de klas mee te werken. Het Selekt Huis is door Nieu wenhuis ontwikkeld om aan de toenemende vraag van snel te bouwen woningen van aanne mers te voldoen. Inmiddels is een groot aantal van deze wo ningen gebouwd. Ook in Zee land is het bouwbedrijf snel in geburgerd. Selekt Huis heeft een vaste af meting van 8.20 bij 11,80 meter. In verband met de grote vraag naar grotere en kleinere afme tingen, voorziet Nieuwenhuis tegenwoordig ook hierin. Voor mensen met een groot bouwka- vel is er een T-model. Deze kan in verschillende varianten ge- i bouwd worden. Voor kleine ka vels is er de zogenaamde Eiger. De afmeting hiervan is 7,50 bij 10,60 meter. Van dit type wo ning worden op Walcheren mo menteel de eersten gebouwd. Om de mensen in Zeeland be ter van dienst te kunnen zijn start Nieuwenhuis over enige weken met de bouw van een modelwoning in Burgh- Haamstede. Dit wordt een T- model. Tbtdat de bouw van de ze woning is afgerond maken de inwoners van Zeeland ge bruik van een modelwoning in Moordrecht. k Zaterdag 29 oktober en 26 november BRÜINISSE - In het Pleintheater van Aquadelta in Bruinisse wordt op zaterdag 29 oktober en 26 novemi- ber een algemene hobby- en verzamelbeurs gehou den. Tijdens de beurzen kan ge ruild, gekocht en verkocht wor den. Er worden verzamelaars verwacht van speciale lang speelplaten, CD's en video's, blikjes, keukenemaille, recla meborden, modelbouw, pop penhuizen en artikelen die daarbij horen, en modelauto's. De beurzen zijn van 10.00 tot 18.00 uur. Op zaterdag 12 november wordt in het Pleintheater een snuffelmarkt gehouden waar bij tweedehands goederen en curiosa worden aangeboden. Verder is het de bedoeling om op zaterdag 3 december in deze ruimte een kerstmarkt te hou den. Hierbij worden artikelen aangeboden in de sfeer van de kerstdagen, zoals kerststukjes, planten, sieraden, feestelijke kleding, kaarsen en wenskaar ten. Nieuw is ook de wintersport ruil- en verkoopbeurs die wordt gehouden op 14 januari. Hierbij kan het publiek win1 tersportartikelen ruilen, ko pen of verkopen. Er zijn reisbu reaus waar wintersportreizen kunnen worden geboekt. Alle evenementen worden door de leiding van het recreatiecen trum georganiseerd in samen werking met JR Evenementen. BURGH-HAAMSTEDE - Van dinsdag 25 oktober tot donderdag 1 december is in galerie 't Zuuddek in Burgh-Haamstede een expositie van ruimtelijke ke ramiek gemaakt door Judith Donders uit Schoonho ven en wandobjecten die werden vervaardigd door Peter Hoogland uit Haarlem. De expositie is op dinsdag, donderdag en zaterdag ge opend van 10.00 tot 17.00 uur. Het werk van Judith Donders bestaat uit vrije objecten, al dan niet in combinatie met hout, metaal of een ander ma teriaal. De kunstenares wordt geïnspireerd door bestaande en verdwenen culturen met hun gebruiken. Meestal werkt ze op basis van een thema in kleine series kunstwerken, die min of meer logisch uit elkaar voortkomen. De wandobjecten van Peter Hoogland ontstonden vanuit zijn interesse voor natuurlijke materialen en cultureel afval dat in de primitieve bouw-, kunst wordt gebruikt, waarna natuur en tijd hun destructieve werk verrichten. De sfeer van de objecten wordt bepaald door verschillende materialen, zoals aluminium en rood ko per. De meeste abstracte com posities stralen een sfeer van stilte uit. Opening in december GOES - In opdracht van Esselink Onroerend Goed wordt aan de Marconistraat in Goes een nieuwe vestiging van GAMMA gebouwd. Dit wordt het tweede filiaal van de grootste bouwmarkt organisatie in Nederland. Vorige maand werd met de bouw begonnen. Door een strakke werkplanning zal de bouwmarkt naar verwachting op 22 december voor het publiek worden geopend. Momenteel zijn er binnen de Intergamma-maatschappijen reeds 111 GAMMA-bouwmark- ten in Nederland en 36 in Bel gië. Met een groepsjaaromzet van ruim 1450 miljoen gulden over het boekjaar 1993 vormt ze de grootste Nederlandse keten op dit gebied. Esselink Onroerend Goed is een onderdeel van de Esselink Beheer Groep uit Middelhar- nis. Dit bedrijf exploiteert naast een bouwmaterialenhan- del in Middelharnis en Zicrik- zee ook GAMMA-bouwmark- ten in Ridderkerk, Vlissingen en Hellevoelsluis. Het ontwerp is van architectenburo Gestel uit Middelharnis en kan wor den getypeerd als een modern en degelijk concept volgens de GAMMA-huisstijl. De uitvoe ring is in handen van aanne mersbedrijf Gebroeders van de Nieuwendijk uit Stellendam. De afmetingen van het nieuwe pand bedragen 40 bij 44 meter, waarmee een effectieve opper vlakte van meer dan 1700 vier kante meter ontstaat. Wanneer de bouwwerkzaamhe den zijn voltooid maakt de con sument buiten al kennis met de nieuwe GAMMA-bouwmarkt S in Goes. Op do voorgevel prij ken immers vijf grote verticale panelen in diepblauw met daarop de naam van het bedrijf in het geel, die met elkaar ver bonden zijn door steigerpijpen van luxe materiaal in de kleur grijs. Breed scala De bouwmarkt biedt de inwo ners van Goes een uitgebreid doe-het-zelfassortimentDaar naast is gedacht aan een breed scala van te verhuren appara tuur en hulpmiddelen. Ook de doe-het-zelvcr in de regio Goes zal dus binnen afzienbare tijd alles onder één dak kunnen aantreffen voor zijn doe-het- zelf klussen in en rondom het huis. De medewerkers worden voor de nieuwe Goese vestiging zo veel mogelijk in de directe om geving gezocht; in eerste in stantie gaat het daarbij om een achttiental mensen. Het filiaal wordt geautomatiseerd en voorzien van scanYiing-appara- tuur. Door middel van het streepjescode-systeem is de kassa-afhandeling efficiënt en overzichtelijk. ZIERIKZEE - De nieuwe, pas uitgebrachte Seniorengids van de Stichting Welzijn Ouderen kost een gulden. In de Nieuwsbode Extra van 19 oktober is per abuis vermeld dat de gids gratis beschikbaar zou zijn voor ouderen. Tot vo rig jaar was dat nog wel het ge val, maar de kosten voor het vervaardigen van het boek werkje zijn zo hoog geworden dat nu een kleine financiële bijdrage moet worden ge vraagd. De Seniorengids om vat adressen en omschrijvin gen van allerlei organisaties die voor ouderen van belang kunnen zijn. De gids is ver krijgbaar via de Stichting Wel zijn Ouderen, telefoon 01110- 13224. ZIERIKZEE - De Onderne merskring Schouwen-Duive- land brengt vrijdag 18 novem ber een bezoek aan het geheel vernieuwde Feyenoord-sta- dion in Rotterdam. De Schouwen-Duivelandse on dernemers krijgen in het Rot terdamse voetbalstadion aller eerst een rondleiding. Vervol gens worden zij vergast op een dia-presentatie, gevolgd door een aperitief en een dinqr. BRUINISSE - De collecte van de Werkgroep Ontwikkelings samenwerking Bruinisse (WOB) heeft 1.593,80 gulden opgebracht. Het geld is be stemd voor een opvangtehuis voor gehandicapte kinderen op Sri Lanka. Wim en Dineke Mulders-Kik keren gaan op 16 november weer naar Sri Lanka met hun dochter Nienke. Het» geld van de collecte zullen zij voorname lijk besteden aan bezigheids therapie in het opvangtehuis voor gehandicapte kinderen Prithipura Children Home. Padmos Het tweede seniorenteam van VV Zierikzee werd in het nieuw gestoken doorzijn sponsor Deurloo- Zentrasport. de toen bijna zestigjarige ma chinefabriek Padmos BV. Van af die tijd opereren Padmos en Van Duivendijk overigens ge heel afzonderlijk onder de ei gen ingewortelde bedrijfsna men. Op de milieuvriendelijke scheepshelling kunnen sche pen met afmetingen van 45 me ter bij 12 meter probleemloos terecht. Tijdens de bouw van de helling, met onder meer een vloeistofdichte werkvloer, wer den de plannen nog zodanig ge wijzigd dat ook Eurokotters met een diepgang van ruim drie meter kunnen worden ge holpen. Op 16 november 1990 werd het eerste schip drooggezet. Na dien zijn er in totaal 257 sche pen van diverse nationaliteiten bij de huidige hellingbazen Dirk en Leen van Duivendijk langs geweest. Met de nieuwe magazijnruimte kan het produktieproces bij Padmos ongestoord voortgang vinden. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Vele belangstellenden gaven afgelopen zaterdag blijk van belangstelling op de open dag bij Scheepswerf van Duivendijk en Machinefabriek Padmos BV in Bruinisse. Bij Van Duivendijk werd zater dag in een ongedwongen sfeer stilgestaan bij het feit dat de basis voor deze internationaal bekende scheeps werf een volle eeuw geleden werd gelegd. Machinefabriek Padmos zette de deuren wijd open om de moder ne magazijnruimte aan den volke te tonen. Om de continuïteit voor de bei de bedrijven te verstevigen hebben Padmos en Van Dui vendijk vijf jaar geleden een partnership opgericht. Toen de overheid in 1989 het plan opvat te om in verband met veront reinigde gronden de slikken van Bruinisse te saneren, ko zen de directies van de beide ondernemingen voor een sa menwerkingsverband. Naar het zich liet aanzien zou Van Duivendijk anders zodanig in de werkzaamheden worden beknot dat er praktisch niet meer economisch gewerkt kon worden. Voor de bestaande ma chinefabrieken zou dat beteke nen dat de belangrijkste scha kel in de keten van scheeps herstellingswerkzaamheden namelijk het droogzetten van een vaartuig, niet meer in Bruinisse kon plaatsvinden. De plaatselijke overheid stelde alles in het werk om de werk gelegenheid, voor de plaatselij ke werven veilig te stellen. Voor de miljoeneninvestering ging Van Duivendijk op zoek naar een partner en vond die in Ook de directie van Padmos wierp een blik op de toekomst. Voor het bieden van een totaal pakket aan de maritieme sec tor besloot de directie van Pad mos de vestiging in Bruinisse aan de modernste eisen des tijds aan te passen. Als gevolg van de verregaande geautoma tiseerde administratie ont stond behoefte aan een nieuw magazijn waar alle onderdelen bij elkaar geconcentreerd zijn. Dit komt er op neer dat de Bru- se afdeling is aangesloten op de moedercomputer van de hoofdvestiging in Stellendam. In het magazijn heeft elk on derdeeltje een vaste locatie, een minimum en een maxi mum voorraad en een stan daard leverancier. Mede direc teur Hans Padmos licht toe: ,,In de praktijk houdt dat in dat zodra een onderdeel onder de minimumvoorraad komt dit automatisch bij de leverancier wordt besteld. Door deze auto matisering wordt er niet te veel geïnvesteerd in de magazijn- voorraad en grijpt men prak tisch nooit op een lege plek. De uitgegeven onderdelen worden direct op de werkorder geboekt zodat men de stand van zaken betreffende een project van dag tot dag kan inzien. Ook het aantal administratieve hande lingen wordt daardoor tot een minimum beperkt." Met de ingebruikname van de moderne magazijnruimte is er op de werkvloer bij Padmos extra ruimte ontstaan voor de fabricage van masten, gieken en aluminium stuurhutten. Aanleiding voor het rapport is een onderzoek naar de positie van het instrument public rela tions in het beleid van Zeeuwse bedrijven en organisaties. Het onderzoek is gedaan in op dracht van Thema Communica ties en uitgevoerd door twee studenten van de Haagse Hoge school. Het rapport geeft een beeld van het belang dat Zeeuwse organisaties hechten aan het beleidsinstrument pu blic relations. Thema Communicatie is een pr-adviesbureau met vestigin gen in Boxtel, Maastricht, Goes en Erps-Kwerps (Brus sel). Het bestaat inmiddels tien jaar. Het bureau heeft in totaal zestien personen in vaste dienst en werkt voor zowel pro- fit als non-profit organisaties. OUDDORP - Westrec International heeft jachthaven Port Zélande overgenomen van de Van Rootselaar Groep. Westrec is de grootste eigenaar en operator van jachthavens ter wereld. Ze breidde zich onlangs uit in Europa met jachthavens in Engeland, Frank rijk en Nederland. GOES - Het adviesbureau voor public relations, Thema Communicatie, opent dinsdag; 1 november of ficieel zijn Zeeuwse vestiging in Goes. Bij die gele genheid wordt het eerste exemplaar van het onder zoeksrapport PR en Beleid overhandigd aan de heer drs. P. J. de Groot, voorzitter van de Kring Midden- Zeeland van de Brabantse Zeeuwse Werkgeversvere niging. rants en winkels en kunnen de ligplaatshouders profiteren wat het aangrenzende bunga lowpark Gran Dorado Port Zé lande te bieden heeft. De uitbreiding van Westrec is met de koop van jachthaven Port Zélande niet ten einde. De onderhandelingen van Westrec over nog meer locaties in Grie kenland en Spanje zijn in een vergevorderd stadium. De kinderen van de basisscholen in Bruinisse, Sirjansland en Oosterland werden zaterdag 22 oktober door de Rabobank Oost- Duiveland getrakteerd op een Maxi bazar in Sporthal de Vanger in Bruinisse. Reden hiervoor waren het 75-jarig bestaan van de Ra bobank Oost Duiveland en de afsluiting van de jaarlijkse spaarweek. Zo'n vijfhonderd jeugdige scholieren, al dan niet in gezelschap van kun ouders, konden zich tegoed doen aan poffertjes, chips en limonade. Daarnaast konden zij onder meer ballen gooien, bowlen, plaats nemen in de draaimolen en er was zelfs een heuse schiettent aanwezig. Iedereen was het er aan het eind van de middag over eens. De Maxi bazar was een groot succes. Zozeer zelfs, dat Jos van Prooijen, een van de organisatoren van het evenement, liet weten, dat de kans groot is, dat het niet bij deze ene keer zal blijven. (Foto: Marijke Folkertsma). De binnenlandse jachthaven telt op dït moment 555 lig plaatsen met een gemiddelde aanlegomvang van ongeveer negen tot twaalf meter. De jachthaven biedt een groot aan tal faciliteiten, waaronder kan toren, voorzieningen voor re paratie en onderhoud en een bedrijf voor de verkoop van nieuwe en tweedehands boten. Daarnaast zijn in de arcade bij de jachthaven diverse restau-

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3