Goes geen partij voor HSD De Bruin verspeelt titel Kwiek moeizaam naar een punt Peter van Vossen speelt verdienstelijk in Wenen DONDERDAG 20 OKTOBER 1994 NR 25657 9 Ajax bijna zeker van kwartfinale WENEN (ANP) - Halverwege de groepsduels in de Champions League is Ajax al vrijwel zeker van de kwartfinale. In een verschrikkelijke wedstrijd speelde Ajax in Wenen gelijk tegen Austria Salzburg (0-0), dat zich zelfs voor eigen publiek massaal terug trok. Casino is de sponsor van de club, maar een gokje wagen was te veel gevraagd voor het team van Ottp „Maximal" Ba ric. Linksbuiten Peter van Vossen, verdienstelijk vervanger van de geschorste George, vroeg zich af of Austria zich over twee weken in de return in Am sterdam nog defensiever kan opstellen. Hij vermoedde van niet, want dan zullen de spe lers achter hun eigen doel te recht komen. „Je kon zien dat ze heel veel respect voor ons hadden", aldus de Zierikzeeë- naar, die niet verrast was door de speelwijze. ,,£o hadden we ze ook gezien op video." Trainer Van Gaal kon zich van deze partij weinig genotvolle momenten herinneren. Hij be greep niet dat een club zich thuis zo verdedigend opstelt. Zijn eigen ploeg wilde hij toch een compliment geven, on danks het feit dat Ajax matig, niet zo geconcentreerd was. „Ik vind dat we echt professioneel beginnen te voetballen. We hebben de hele wedstrijd een voudig gecontroleerd." Zonder dat al te veel gebeurde. Het was toch al een weinig opwin dende dag in groep D van de vooral financieel aantrekkelij ke Champions League. In Athe ne eindigde ook AEK - Milan in 0-0. Wat kan Ajax eigenlijk nog ge beuren lot de strijd van do laat ste acht^ Weinig eigenlijk. Na drie ronden heeft de ploeg vijf punten, drie meer dan Salz burg en AEK. De Oostenrij kers en Grieken komen nog op bezoek in het Olympisch Sta dion. Milan, gestraft door de UEFA wegens een vanuit het publiek gegooide fles op het hoofd van doelman Konrad van Austria, sprokkelde pas een punt. Het zag er twee in minde ring gebracht. Met andere woorden: als Ajax van Salz burg wint, is het zeker van de kwartfinale. De wedstrijd in Wenen was vooral vervelend omdat de thuisploeg niets durfde en Ajax niet hoefde. Trainer Otto Baric maakte zich geregeld belachelijk langs de lijn, door zijn mannen terug te dirigeren naar het -eigen doel. Ajax speelde de bal vooral voor rust gemakkelijk rond, zonder al te veel inspanning, en kreeg een paar kansen. Meestal ontstond gevaar als Van Vossen op links een door braak forceerde. De beste mo gelijkheid was voor Litmanen, die na een hoekschop tegen de paal kopte. Na rust acteerde Salzburg een tiental meters verder naar voren, maar het hielp allemaal weinig. Ajax kreeg nog een kans, via Ronald de Boer. In het laatste kwartier wenste zelfs Van Gaal geen ri sico's meer te nemen. „Tbch wa ren wij degenen die nog wilden winnen. Ik heb in de tweede helft Kanu nog ingebracht voor Kluivert. die de bal niet meer bij zich kon houden HSD stijgt op ranglijst in de vierde klasse Gonneke Arkenbout maakt een vrije val voor het doel van Goes. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Het was éénrichtingsverkeer naar het doel van Goes. De dames van hockeyclub Schouwen- Duiveland waren oppermachtig op het kunstgrasveld op sportpark Bannink in Zierikzee. De 3-1 winst van HSD weerspiegelde dan ook niet de krachtsverhouding tussen beide ploegen. De volle winst geeft echter aan dat de nederlaag van vorige week tegen Teteringen en het gelijkspel tegen Olympia al weer snel verge ten is. Ondanks de 3-1 overwinning en het overwicht buit HSD de su prematie niet uit. De wedstrijd had in principe gespeeld kun nen worden op één speelhelft. Het grootste gedeelte van de wedstrijd waren de dames van HSD te vinden op de helft van Goes. Goes kon zich alleen be perken tot wat uitvallen die meestal nog voor de cirkel van HSD werden gestopt door de verdediging. Hekkesluiter „Ja ik heb niet zoveel ballen gehad, alleen aan het einde van de wedstrijd ontstond er even lichte paniek en konden ze^sco- ren", reageerde de spil van de HSD-verdediging, Karen Koo- pen na afloop. Met het ene doelpunt kreeg de hekkeslui ter in de competitie, Goes, ei genlijk nog te veel en kwam voor HSD ook zomaar uit de lucht vallen. Het eerste doelpunt voor HSD kwam niet uit de lucht vallen. Vlak voor het rustsignaal kon den de Zierikzeese supporters opgelucht ademhalen toen An nie Gerritsen de bal achter de doelvrouw van Goes sloeg. HSD had ruim de gehele eerste helft al meerdere kansen om de score te openen. Goes trok zich massaal terug in de verdedi ging en voor het doel ontstond een druk verkeer van speel sters. HSD probeerde constant een opening te vinden maar met name de HSD-spitsen Femke Clerx en Annie Gerrit sen zagen keer op keer een Goes' been tussen hen en het goal. Ook Anne-Marie Roda stond een paar keer oog in oog met de Goese doelvrouw die haar doel schoon hield tot tien minuten voor de rust toen de wederom sterk spelende Annie Gerrit sen doel trof. De tweede helft gaf eenzelfde beeld. HSD in de- aanval en Goes, in de verd^di'-.. ging. De uitvallen van Goes werden succesvol afgeslagen door de safe spelende Kim Bij de Vaate, Gonneke Arkenbout en Karen Koopen. De 2-0 kwam op naam van Femke Clerx. Onverwacht Na een afgeketst schot van Le- ontine Koeman, schoot Clerx fraai vallend de 2-0 in. Een kwartier voor het einde was het de beurt aan Anne-Marie Roda die zorgde voor een 3-0 voorsprong. Met nog zo'n tien minuten te spelen plaatste Goes nog een tegenoffensief waaruit het tegendoelpunt kwam. Geheel onverwacht schoot een Goese speelster op het doel van de goed spelende keepster Wilma Kooman en de HSD-verdediging stond erbij en keek ernaar. Ondanks wat kansjes over en weer bleef de 3-1 staan en boek- té HSD na het ongelukkige verlies een week geleden tegen ..Teteringen een prima overwin ning. „We hebben lekker ge speeld, reageert Anne-Marie Roda na afloop in het HSD- clubgebouw. „Het gaat eigen lijk steeds beter met ons. Ieder een is< er op de training en er word-.goed get-rabidv -We. gaan- elkaar daardoor steeds^ beier- vinden." Anne-Marie Roda, die bij HSD de functie van secreta ris bekleedt, is duidelijk tevre den met de opwaartse lijn van de HSD-teams op het kunst gras*.' „Ja de tijd dat we met grote cijfers verloren is duide lijk voorbij. Zelfs vorig seizoen verloren we nog wel eens met 6- 0 en stonden we onderin de ranglijst. Nu hebben we een goede 'middenpositie. Het is leuk dat waar we op de trai ning mee bezig zijn, dat dat beetje bij beetje eruit'komt in de wedstrijden." Óver de wed strijd heeft Roda eenzélfde ver haal als de zeer balvaardige Annie Gerritsen. „Je moet hier natuurlijk wel tevreden zijn met deze overwinning, maar er had meer ingezeten vandaag." HSD - Goes 3-1 (1-0). Doelpun ten HSD: Annie Gerritsen (1-0), Femke Clerx (2-0), Anne-Marie Roda (3-0). Heren Martijn Bij de Vaate moest de eer redden bij en tegen Middel burg. De heren verloren met 4- 1. In de eerste helft was er nog geen vuiltje aan de lucht. Wel kwam HSD op een 2-0 achter- stand door doelpunten van Thomas Jacobs en Joost Castenmiller. Na de rust bracht Martijn Bij de Vaate zijn ploeg via een fraai doelpunt op 2-1. De HSD-verdediging stond hiema weer te schutteren waardoor Roderik Los 3-1 scoorde. In de slotfase bracht Roderik Los de eindstand op 4-1. Heren vierde klasse Forcial HSD Middelburg Vlissingen HCGO Ger Monster districtskampioen Lenten terecht kwam. Met een bloedneus verliet hij voor en kele minuten de zaal. Yum zag zijn kans schoon doordat er enige wisseling binnen het Kwiek team plaats vond. In een mum van tijd was het 10-9, 11-9 en 11-11. Tben kwamen er tien slopende minuten waarbij Yum aan het langste eind trok met 14-16. De vierde set eiste aan beide zijde haar tol. Inmiddels was het toeschouwersaantal gehal veerd en zelfs de meest opval lende toeschouwer had moeite om de concentratie er bij te houden. Kees Arensman moti veerde zijn ploeg wel. „Kom jongens, zij zitten er ook door heen." Na anderhalf uur spelen ging de conditie en concentra tie verloren. Voor Kwiek viel dat gunstig uit. Van 4-1, 4-4 werd het 9-9. Scheidsrechter De Graaf uit Dordrecht gaf een aantal gunstige uitballen aan Kwiek en de Bruenaren kro pen van 11-9 naar 14-10. De time-out van Yum rekte nog even de terechtstelling, maar het was Erik van Breda die de service terughaalde en de laat ste klap van Jos Geluk zorgde ervoor dat Kwiek nog steeds ongeslagen bleef in sporthal dc Vanger. Kwiek - Yum 2-2. Ie set 15-6 in 22 minuten. 2e set 10-15 in 26 minuten. 3e set 14-16 in 30 mi nuten. 4e set 15-10 in 25 minu ten. Scheidsrechter: De heer De Graaf uit Dordrecht. Tbeschou- wers le en 2e set: 60. 3e en 4e set: 30. Heren le klasse A vco Schollevaar Spirit Kwiek Vovero Ekspalvo 4 Alcazar Rijnmond 5 Spivo 2 Yum Schovocomca 3 Fikszo/Lck. Nico van de Graaf in actie tijdens de finale in de Meebaal in Nieuwerkerk. (Foto: Joop van Houdt). Ploeg uit Bruinisse nog steeds ongeslagen in De Vanger NIEUWERKERK - Ger Monster is er in café de Meebaal in Nieuwerkerk in ge slaagd de districtstitel eerste klas driebanden op zijn naam te brengen. In zijn laatste beslissende partij gaf hij mede-titelkandidaat Ruud de Bruin geen schijn van kans. Favoriet en titelhouder Rinus Lems speelde een zwak toernooi wat hem uiteindelijk een halve degradatie opleverde. BRUINISSE - Moeizaam snoepte het herenteam van volleybalvereniging Kwiek een puntje af van Yum. In sporthal De Vanger in Bruinisse waren enkele toeschouwers nog het meeste in beeld. Dat maakte de lange zit op de houten tribunes zonder rugleuning nog wat acceptabel. Overdreven gegil en rare capriolen langs de zijlijn maakten Kwiek ook niet echt wakker. De 2-2 eindstand mag nog het meest op het conto van Erik van Breda worden geschreven. Zonder zijn ferme klappen had Kwiek beslist met lege handen gestaan. Ger Monster gaf zijn visite kaartje reeds in de eerste ronde af door de weg langs 30 caram boles tegen Nico van de Graaf in 34 hernemingen winnend af te sluiten. Ruud de Bruin wist na een moeizaam begin clubge noot Ton van Beveren voor te blijven en Cees den Boer had zelfs 73 beurten nodig tegen Bert Kooijman. Ruud de Bruin en Ger Monster bleven ook in hun volgende partij aan de winnende hand, terwijl Lems verrassend klop kreeg van Bert Kooijman. Kooijman bleek voor alle deelnemers toch een gevaarlijk heerschap, want Monster ontkwam tegen de speler van biljartvereniging de Poedel ternauwernood aan een nederlaag, maar Ruud de Bruin was tegen hem minder gelukkig. Hij verloor de con frontatie met een carambole verschil. Slachtoffer Cees den Boer leek zich na een nederlaag tegen Tbn van Beve ren te herpakken. Nico van de Graaf werd het slachtoffer me de omdat hem slechts 25 beur ten werden gegund. Dit bleek tevens het laatste opmerkelij ke wapenfeit van de Renes- se-speler die verder nog nauwe lijks in het stuk voorkwam. Monster en De Bruin- bleven aan de winnende hand. Beide spelers speelden tot dan toe een zeer regelmatig toernooi. van het veld zodat men intens kon genieten van het scorever loop. Het oude scorebord, dat bij iedere punt een storend ge luid maakt, gaf in de eerste set de stand 15-6 aan.'Zoals het er naar uitzag zou de wedstrijd binnen een uur gespeeld zijn. Maar daar staken de lange spe lers van Yum een stokje voor. Kwiek nam snel een 5-1 voor sprong, maar na twintig minu ten spelen was het plotseling 8- 10. Veel ballen gingen uit via het blok van Kwiek. Een paar netfouten en te veel open ruim te in het midden van het veld gaven Yum alle ruimte om de tweede set met 10-15 te winnen. De nieuwe aanwinst bij Kwiek, de 18-jarige Raymond van Boven, haalde met aardige klappen nog wel de service te rug, maar de kleine foutjes van Michel Versaevel en Jaap Kransse zorgden voor vreugde kreten in het Yum-kamp. „Ik moet nog wennen aan de positiewisselingen binnen het team. Maar ik voel mij thuis bij deze ploeg", vertelt Ray mond van Boven. Hij is blij met zijn plaats binnen de ploeg. De eerstejaars HTS stu dent speelt al zeven jaar volley bal bij Kwiek. Nu is hij de jongste speler binnen de ploeg die twee keer per weck traint. „Het is weieens schipperen met de studie, maar ik kan het goed combineren." In dc derde set nam Kwiek al snel een 7-1 voorsprong. Daar veranderden ook de twee time outs niets aan. Wel de harde bal die op de neus van Eelco van Met ingaan van de laatste ron de stond Monster ongeslagen aan de leiding met een alge meen moyenne van 0.663. Ruud de Bruin volgde op twee pun ten met 0.653. Om de titel te be machtigen zou De Bruin zijn opponent minimaal drie ca ramboles achter zich moeten houden. Het aanwezige publiek maakte zich op voor een naar verwach ting zinderende slotpartij maar hoe anders zou dit uit pakken. De Bruin was geen schijn van de speler die in de eerste vijf ronden acteerde. Weliswaar kreeg hij niet de eenvoudigste opgaven van de in eigen huis spelende Monster voorgeschoteld, maar dat vond hij geen excuus. „Het lag in derdaad niet altijd gemakke lijk maar ook de maakbare oplossingen liet ik liggen. On begrijpelijk dat je na zo'n goed toernooi plotseling in elkaar kunt klappen. We zullen het maar houden op de mysterieu ze krachten in de biljartsport", aldus De Bruin. Ger Monster bleef op de goede weg door gaan en had geen enkele tegen stand van zijn aangeslagen te genstander. Na 43 hernemin gen mocht hij zich terecht de nieuwe kampioen van het dis trict Schouwen-Duiveland noe men. Bondsofficial Cees Steenpoor- te huldigde de kampioen en memoreerde nog even dat het elf jaar geleden was dat Ger Monster voor het laatst de titel in deze spelsoort voor zich opeiste. De kampioen uit Zuid- land reageerde laconiek. „Dan wed het dus weer een keer tijd". Steenpoorte dankte nog de biljartvereniging OKK die in samenwerking met de zustervereniging DOS de fina le organiseerde, voor het per fecte verloop van het toernooi. Ger Monster stak in dank woord namens de spelers zijn bewondering voor wedstrijd leider Wijnand aan de Wiel niet onder stoelen of banken. Als gelegenheidswedstrijdleider kweet hij zich uitstekend van zijn taak. „We hebben best goed ge speeld. Deze puntendeling is terecht", schuilt Van Breda te gen beter weten in. „We zijn in deze sporthal nog steeds on geslagen", was het trotse ant woord. Miste de ploeg dan To- nie van Breda die wegens zijn werk in Noorwegen zit? „Abso luut niet. Ik denk niet dat we dan gewonnen hadden", sprong de jonge speler Eelco van Len ten (18) bij. „Het blokken en aanvallen waren dan op het zelfde niveau gebleven", was Jos Geluk ook van mening. Er had meer in gezeten voor Kwiek. Dat had speler Kees Arensman achteraf ook wel door. „We spelen vanavond wat onwennig doordat het veld in de lengte van de hal lag. Nor maal spelen we in de breedte. Maar op deze manier is het veel leuker voor het publiek". Zestig toeschouwers keken al leen tegen de ruggen van de wisselspelers. Gelukkig werd het scorebord net op tijd ver plaatst naar de andere zijde Jos Geluk (rechts) en Erik van Breda blokken de bal met succes. (Foto: Joop van HoUdt). 1. G. Monster, DOS 2. R. C. de Bruin, Old Dutch 3. M. C. Lems, DOS (halve degradatie) 4. C. den Boer, Renesse 5. N. v. d. Graaf, Onder Vrienden. 6. T. C. van Beveren, Old Dutch (degradatie) 7. B. Kooijman, de Poedel (halve degradatie) 12 180 269 8 0.882 0.669 8 162 271 7 0.750 0.597 6 161 312 4 0.555 0.516 4 159 280 8 1.200 0.56 7 4 144 261 4 0.760 0.551 4 163 301 7 0.750 0.541 4 171 318 5 0.651 0.537

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9