Sa 0 - 3 7 xj Touwtrekkerij over miljoeneninvestering voor huisvesting gefuseerd waterschap Zierikzeese (75) verdronken bij ongeval in Bru Jubileumaanbieding VW POLO en AUDI A6 PRIMEUR Autobedrijf Slager CV ZIERIKZEESCHE" NIEUWSBODE Strijd over keuze tussen nieuwbouw of verhuizing 2 O 3 0 5 9 Hockeyclub HSD houdt besloten bijeenkomst Vrachtwagen gekanteld dé krant van schouwen-duiveland! j ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE DONDERDAG 20 OKTOBER 1994 ZIERIKZEE - Het begint al een aardig dossier te worden, de briefwisseling tussen het dagelijks be stuur van het Waterschap Schouwen-Duiveland enerzijds en hoofdingeland K. A. Delfsma én het col lege van b w van Zierikzee anderzijds. Inzet van de strijd is en blijft de vraag wat goedkoper is: nieuwbouw van een waterschapskantoor in Zierik zee of de intrek nemen in een bestaand gebouw in Goes. De discussie over die vraag werd tijdens de septemberver- gadering van het algemeen be stuur van het waterschap aan gezwengeld door hoofdinge land K. A. Delfsma. Hij kwam tijdens de vergadering met kri tiek op de keuze van het dage lijks bestuur van het water schap voor vestiging van het kantoor van het gefuseerde wa terschap in gebouw Magnolia in Goes en stelde daar een of ferte voor nieuwbouw van een waterschapskantoor in Zierik zee tegenover. Cijfers Volgens het DB van het water schap is met de aankoop - na een periode van huur - van Magnolia een bedrag, van 12 miljoen gulden gemoeid. Daar zou dan later nog een bedrag van enkele miljoenen bijko men voor technische aanpas singen en eventuele uitbrei ding. In het laatste geval zou het neerkomen op een totaalin vestering van 16,8 miljoen. Nieuwbouw, zo werd de hoofd ingelanden tijdens de vergade ring voorgehouden, zal in de visie van het DB aanmerkelijk duurder uitpakken en ook zou den volgens het DB de jaarlijk se kosten van Magnolia lager liggen dan bij nieuwbouw in Zierikzee het geval zou zijn. Delfsma bestrijdt die conclu sies van het dagelijks bestuur van het waterschap te vuur en te zwaard. Hij houdt staande dat nieuwbouw van een water schapskantoor in Zierikzee in ieder geval 1,6 miljoen gulden goedkoper is dan huurkoop van Magnolia. Volgens Delfs ma is nieuwbouw in Zierikzee - mede omdat b w van Zierik zee bereid zijn om de benodig de grond gratis ter beschikking te stellen - te realiseren voor 14,2 miljoen gulden. ,,En dat is niet zoals beweerd wordt duurder, maar juist goedkoper dan huurkoop van Magnolia", aldus Delfsma. Hij geeft toe dat de jaarlijkse lasten van een nieuw gebouw de eerste jaren hoger zijn dan de jaarlijkse lasten bij huur koop van een bestaand ge bouw. „Maar daarna zie je dat de jaarlasten voor een nieuw gebouw aanzienlijk lager ko men te liggen", aldus Delfsma. Volgens zijn berekeningen ligt het omslagpunt wat dat betreft in het jaar 2003 en is nieuw bouw qua jaarlasten gemeten over de periode tot en met het jaar 2010 zo'n anderhalf mil joen goedkoper. „Zeker, als je niet al te ver vooruit kijkt zijn de jaarlijkse lasten van het ge bouw Magnolia lager, maar je moet naar mijn mening verder in de toekomst kijken en dan is nieuwbouw voordeliger. Het voordeel voor wat betreft die jaarlasten zit volgens Delfsma vooral in het sale lease back-systeem. Een con structie waarbij het gebouw ei gendom wordt van een nieuw op te richten stichting die het dan vervolgens weer verhuurt aan het gefuseerde waterschap. Belastingtechnisch biedt het sale lease back systeem vol gens Delfsma forse financiële voordelen. Burgemeester en wethouders van Zierikzee on derschrijven die stelling in een brief aan het waterschap waar in zij een zéér dringend beroep doen op het DB van het water schap om rekening te houden Dijkgraaf mevrouw A. P. de Haan: 'Geen zin om verder nog we derzijds cijfers te blijven produceren'. met de belangen van de regio - Schouwen-Duiveland. Werkgelegenheid In de visie van het Zierikzeese college is de werkgelegenheid in Zierikzee in het geding. Eer der liet het college in een brief aan het DB van het waterschap weten bereid te zijn om de voor de nieuwbouw van een water schapskantoor in Zierikzee be- -nodigde-grond j atis- ter-be schikking te stellen. Assel- bergs zei toen het gratis be schikbaar stellen van grond niet te zien als een inkomsten derving voor de gemeente Zie rikzee maar als een investering in werkgelegenheid. Het college van b en w van Zie rikzee heeft met lede ogen moeten toezien dat een aantal bedrijven - onder meer Cebeco- Zuidwest en Streekvervoers- maatschappij Zuid-West Ne derland - is vertrokken uit Zie rikzee. Vestiging van een nieuw waterschapskantoor in Zierikzee zou volgens Assel- bergs een enorme impuls kun nen betekenen voor Zierikzee. „En daar hebben wij best wat geld voor over", aldus Assel- bergs. Ondanks alle argumenten voor nieuwbouw van een water schapskantoor in Zierikzee blijft het dagelijks bestuur van het waterschap vasthouden aan de optie huurkoop Magno lia. Het DB heeft een onafhan kelijk bureau, ABC Bouwma nagement, de verschillende mogelijkheden met elkaar la ten vergelijken. Volgens het DB van het waterschap blijkt uit dat onderzoek dat 'bij een 'kwalitatief vergelijkbaar ge bouw de oplossing Magnolia de goedkoopste is'. Volgens de berekeningen van het water schapsbestuur zou nieuwbouw in Zierikzee een investering van 17,7 miljoen gulden ver gen. Het DB van het waterschap heeft niet zo veel trek in verde re discussie over de materie. „Het heeft naar onze mening geen zin om nog langer door te gaan met het wederzijds pro duceren van cijfers", aldus het DB in een brief aan de hoofdin gelanden. „Wij hebben het la ten onderzoeken door een onaf hankelijk bureau en dat is toch anders dan een offerte van een bouwbedjpjf. Het bureau heeft er verder geen belangen bij, maar een bouwbedrijf natuur lijk wel", aldus dijkgraaf me vrouw A. P. de Haan. „Het dagelijks bestuur heeft deze zaak echt heel goed beke ken en wij hebben ons daarbij ook door deskundigen laten adviseren. Ik denk ook dat het algemeen bestuur wat dat be treft gewoon vertrouwen moet hebben in het dagelijks be stuur", aldus de dijkgraaf. De kwestie komt woensdag 26 ok tober aan de orde tijdens de vergadering van het algemeen bestuur van het waterschap. De vergadering wordt gehouden in 's Landskamer en begint om 19.30 uur. Personenauto rolt in Vissershaven BRUINISSE - De 75-jarige mevrouw D. E. Flik- weert-de Graay uit Zierikzee is gisteren, woensdag middag, in de Vissershaven van Bruinisse door ver drinking om het leven gekomen, nadat de gepar keerde auto waarin ze zat, vanaf de hellende loswal de haven was ingerold. Nadat het stoffelijk overschot door duikers uit de auto was gehaald, werd het voertuig op de kant getakeld. (Foto's: D. van Duivendijk). Een inwoonster van Zierikzee kwam woensdagmiddag om het leven, toen de geparkeerde auto waarin ze zat, de Bruse Vissershaven inrolde. De 73-jarige echtgenoot van de omgekomen vrouw was eerder met zijn personenauto het ha venplateau opgereden en had de wagen geparkeerd om even mosselen te kopen in een vis- zaak aan de haven. Zijn vrouw bleef achter in de auto. Voordat de man uit de auto stapte zette hij de motor af en trok de handrem van de wagen aan. Te laat Omstanders zagen de auto ech ter plotseling vanaf de hellen de loswal de haven inglijden en vervolgens onmiddellijk naar de diepte verdwijnen. As sistentie van een toegesnelde duikploeg van de brandweer uit Goes kwam te laat. De vrouw was inmiddels verdron ken. Enkele minuten voor half twee sloeg een mosselhandelaar alarm via het 06-11 nummer, nadat toeristen de personenwa gen in de haven zagen verdwij nen. Omdat de zes vrijwillige brandweerkorpsen op Schou wen-Duiveland niet over opge leide duikers beschikken, alar meerde de alarmcentrale in Vlissingen allereerst de duik ploeg in Goes en vervolgens het brandweerkorps Bruinisse, een ambulance in Zierikzee en de Bruse arts A. Dorrestein. De Bruse brandweer die zeven minuten na de melding ter plaatse was, stond zonder duikapparatuur machteloos. De wagen lag op een diepte van 7,10 meter, de watertempera tuur bedroeg negen graden. Met dreggen werden vanuit de voor de brandweer beschikba re motorvlet van een nabijgele gen jachtwerf, pogingen onder nomen om een verbinding met het voertuig tot stand te bren gen. Hierbij werd gebruik ge maakt van een mobiele hijs kraan die in allerijl naar de plek des onheils was gebracht. Net voor twee uur arriveerden de duikers van de Goese brand weer en kon het slachtoffer uit de auto worden gehaald. Overleden Levens red den He hulp mocht toen echter niet meer baten, de vrouw was inmiddels overle den. Kraanmachinist L. Bal heeft het stoffelijk overschot met een brancard op de kade getakeld. Daarna haalden hulpverleners het voertuig op de kant. Onderzoek van de politie zal moeten uitwijzen hoe het kon gebeuren dat de auto is gaan rollen. Kom naar onze NAJAARSSHOW met de openingstijden: vrijdag 21 oktober 10.00 21.00 uur - zaterdag 22 oktober 10.00 - 17.00 uur Uw partner voor betere service Poortdijkstraat 61-63 - Brouwershaven - 01119-1344/1661 151e JAARGANG NR 25657 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 De dwaling stroomt, de waarheid sijpelt. Sirius Meer bewolking HET WEER Half tot zwaar bewolkt. Minimum temperatuur 8 graden. Middag- temperatuur ongeveer 13 graden. Zuidoosten wind, zwak tot matig, rond kracht 3, aan de kust vrij krachtig, 5, later op de dag draaiend naar zuid en afnemend. TERREUR Kabinet Israël beraadt zich op maatregelen tegen ter reur van Hamas-beweging. STORTPLAATS 1 Reinigingsdienst heeft twaalf miljoen beschikbaar voor afdekken van stortplaats. ONDERNEMERS Penningmeester Lau Verton neemt afscheid van On dernemersvereniging Burgh-Haamstede HOCKEY Hockeydames Goes zijn geen partij voor hockeysters HSD. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Incident geeft aanleiding ZIERIKZEE - De Hockeyclub Schouwen-Duiveland houdt vanavond, donderdag, een extra bijeenkomst in het clubgebouw op sportpark Bannink in Zierik zee. In besloten kring zal het bestuur met de leden praten over het incident dat op zondag 9 oktober plaats vond bij het sportpark. Bij de ingang van het sport park beschadigde toen HSD- lid Dirk-Pieter Arkenbout bij het wegrijden de auto's van .trainer Bonne Brouwer én oud voorzitter Leen Noordhoek. Daarvooj; had hij zich irritant gedragen langs de zijlijn tij dens een hockeywedstrijd van heren 1 en na de wedstrijd in het clubgebouw. Voorzitter Gonneke Arkenbout geeft toe dat het een vervelend incident betrof. Maar dat er geen enkele schuld ligt bij het eerste herenteam, zoals deze krant vorige week ten onrechte meldde. „De persoon is voor een half jaar geschorst. Wij willen donderdagavond met de leden brainstormen om dit soort incidenten in de toe komst te voorkomen. Het is geen algemene ledenvergade ring." Drankgebruik Of het drankgebruik centraal staat op de besloten avond wil Arkenbout niet bevestigen of ontkennen. In het zelfde week end van het incident met de be schadigde auto's werd de hoc keyclub ook geconfronteerd met een in brand gestoken bal- lenvangnet aan de zijlijn van het nieuwe kunstgrasveld. SINT PHILIPSLAND - Van morgen, donderdag, in alle vroegte kantelde op de Phi- lipsdam een oplegger. Er de den zich gen persoonlijke on gelukken voor. Hét ongeluk gebeurde om 06.30 uur. Een 21-jarige vrachtwa genchauffeur uit Hoogerheide wilde met zijn vrachtwagen met daarachter twee opleggers met daarop containers met af val de Philipsdam oprijden. Door onbekende oorzaak kan telde bij die manoeuvre de ach terste oplegger. De container met huishoudelijk afval kwam daardoor op het wegdek te recht. Het wegdek werd opge ruimd door het bedrijf waar voor de chauffeur werkzaam was. De schade aan de vracht wagen is nihil. De Zierikzeesche Nieuwsbode bestaat 150 jaar. In dit jubileumjaar stellen wij u in de gelegenheid kennis te maken met dé krant van Schouwen-Duiveland. Vier keer per week al het nieuws van Schouwen-Duiveland binnen handbereik. Neem nu een i proefabonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode twee maanden voor f 19,50* Ja, ik maak gebruik van de jubileumaanbieding en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode twee maanden op I proe^ voor de prijs van f 19,50. Deze actie is geldig t/m 31 oktober 1994. naam Dhr./mevrI adres I postcode: plaats: telefoon handtekening: 2; Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, i CO Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. Ell

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1