^jfp) gemeente Z rikzee Westerscfiouiuen DELTA DISCS Raadsvergadering Hoorzitting dorpsplan wist u dat er van sony al een bedrijfszekere, makkelijk te bedienen video is voor maar HOE BESPAART U HONDERDEN GULDENS OP UW ENERGIEREKENING installaties Besluiten Bouwaanv ragen Service Partner REGELMATIG ADVERTEREN IS OMZET VERGROTEN! FOTOKOPIEËN. MET DE KWALITEIT VAN DRUKWERK Nationaal Restauratiefonds Wet milieubeheer Collectes Sociaal Cultureel Noodfonds Uw Saab en Daihatsu dealer is er ook voor: financiering leasing Inruilgarantie APK keuren en vakkundig schadeherstel W SCHOENEN Zierikzee, tel. 01110-12488 Middelharnis, tel. 01870-84778 Vaststelling verslag vergadering d.d. 23 augustus 1994. Ingekomen stukken/mededelingen. Subsidiëring Zeeland Noord. Beëindiging toeristenbibliotheek Renesse. Screening begroting 1994. Begrotingsbehandeling 1995. Stand van zaken herindeling. Verder voorkomende zaken. Rondvraag. Sluiting. RECREATIEGEMEENTE cursusgelden van algemeen erkende instellingen voor onderwijs en vorming; abonnementen op bibliotheek, schouwburg, mu seumjaarkaart, zwembad e.d.; kosten van schoolreisjes; uitstapjes en activiteiten van ouderenorganisa- ties; contributies voor sportverenigingen e.d. Deze regeling vergoedt de hiervoor gemaakte kosten voor 75%, geldt voor alle gezinsleden zonder eigen in komsten en bedraagt maximaal 100,- per gezinslid per jaar. Twee voorbeelden over hoe deze regeling werkt: A. Een alleenstaande moeder met twee kinderen die jaarlijks ca. 450,- uitgeeft aan bovengenoemde abonnementen, contributies e.d., ontvangt van de gemeente 75% van 450,- (maar max. 100,- p.p. per jaar) dus 300,- terug. B. Een vader, moeder en twee kinderen met een uit gave van ca. 600,- per jaar ontvangen samen 75% van 600,- (maar max. 4 x 100,-) is 400,- terug. Bij een inkomen boven bijstandsniveau wordt een ei gen draagkracht aanwezig geacht. Folders en aanvraag formulieren zijn verkrijgbaar in het stadhuis (het folderrek in de hal) en bij de Inter gemeentelijke Sociale Dienst, Oude Haven 54 te Zie rikzee. De dijkgraaf van het waterschap Schouwen- Duiveland maakt bekend COMMISSIE GEMEENTELIJKE FINANCIËN Heb Nationaal Restauratiefonds heeft in de loop der rarèn divei'se producten ontwikkeld, die als doel heb ben het restaureren van monumenten op financieel gebied beter te laten verlopen. Een van deze produc ten "i's de „Tbtaal-financiering" Één'jnonument is niet alleen een aantrekkelijk bezit voor de eigenaar zelf. Ook de gemeente en haar inwo ners profiteren van de vele monumentale bouwwer- Zierikzee, die herinneren aan een rijk verle- ^;iOm te zorgen dat deze monumenten er ook aan- rekkelijk uit blijven zien, is geld nodig. Veel parti culieren kunnen vaak niet onmiddellijk het vele geld bijeen brengen dat voor zo'n restauratie noodzake lijk is. In dat soort gevallen kan het Nationaal. Restauratiefonds te hulp schieten. tTofctal-financiering ;Dit fonds is in 1985 opgericht om de grote financiële achterstand op het gebied van de monumentenzorg in ;te lopen. De praktijk wijst uit dat juist het verkrij gen van een financiering voor een restauratie een 'moeizame aangelegenheid is, mede omdat subsidies niet altijd direct beschikbaar zijn. Om hier verbete ring in aan te brengen heeft het Nationaal Restaura tiefonds een Totaal-financiering" ontwikkeld. Deze financiering bestaat uit diverse componenten, zoals onder andere een bouwkrediet, de subsidie(s), de ei gen bijdrage en de bij het Restauratiefonds bestaan de leningsoorten. In principe kunnen alle eigenaren van monumenten die van plan zijn hun pand te restaureren een „Totaal financiering" aanvragen. De aanvraag moet wel bin nen het gemeentelijke beleid passen. Bij „Totaal financiering" gaat het om een 100%-financiering van de totale bouwkosten. Van te voren kan vrij exact be rekend worden wat de uiteindelijke maandlasten voor de eigenaar zijn. In de meeste gevallen zal de retauratie niet geheel uit subsidies en/of eigen middelen van de eigenaar be taald kunnen worden. Er is dan een aanvullende le ning nodig. Deze lening is een gewone hypotheek, die door het Restauratiefonds op annuïteitenbasis wordt' verstrekt. Wel heeft men hiervoor een gemeentega rantie nodig. Het voordeel van de „Totaal-financiering" is dat de eigenaar zowel voor de technische als de financiële kant van de restauratie slechts met één loket te ma ken heeft. Bij de vaststelling van de noodzakelijke en gewenste restauratiekosten kan ook direct rekening vvord^i gehouden met de financiële reikwijdte van de eigenaar. Bovendien behoren ingewikkelde decla ratieprocedures tot het verleden. Informatie Voor geïnteresseerden is het RF-bulletin van de Stichting Nationaal Restauratiefonds, waarin uitge breide informatie over Totaal-financiering staat, ver krijgbaar bij de heer J. K. van Baaien van de afde ling Gemeentewerken in het stadhuis. dat op woensdag 26 oktober 1994 om 19.30 uur een openbare algemene vergadering zal worden ge houden in 's Landskamer, Havenpark 40 te Zie rikzee. 4 COMMISSIE OPENBARE WERKEN Datum en tijdstip aanvang: 26 oktober 1994, aanvang: 19.30 uur. Agenda; 1. Opening. 2. Vaststelling verslag vergadering d.d. 21 sep tember 1994. 3. Ingekomen stukken/mededelingen. - schrijven initiatiefgroep „protest herverde ling gemeentefonds"; -jaarrekening 1993 St. Jeugd Schouwen- Duiveland; - subsidiëring noodopvang 1995 Leger des Heils; - tarieven abonnement raadsstukken/cie. verslagen; - 2e begrotingswijziging 1994 I.S.D.; - afrekening 1993, begroting 1994/1995 Die- renasyl; - afrekening 1993 St. Welzijn Ouderen; - beleidsplan 1994/1997 Werkvoorzienings schap De Zuidhoek; - jaarverslag 1993 Beter Wonen; - financieel toezicht i.v.m. gemeentelijke her indeling. 4. Kerntakendiscussie. 5. Aanpassen legesverordening, verordening havengelden en tarieventabellen 1995. 6. Uitbesteding controle hondenbelasting. 7. Controle nachtverblijfregisters 1994. 8. Subsidie Bedrijfscontact Zeeland Noord 1995 en 1996. 9. Begroting 1995 indicatiecie. Bejaardenoor den. 10. Diverse grondverkopen. 11. Vervanging riool Scheepswerfstraat. 12. Reconstructie riolen Julianastraat/Beatrix- straat/Sluispad. 13. Rioleringsplan buitengebied na 1996. 14. Herinrichting graven verzetsstrijders be graafplaats Renesse. 15. Bewegwijzering bedrijven binnen de ge meente. 16. Verder voorkomende zaken. 17. Rondvraag. 18. Sluiting. De agenda is als volgt: 1. Opening. 2. Bepaling van de volgorde van de stemmen. 3. Voorstel tot vaststelling van de notulen van de algemene vergadering van 7 september 1994. 4. Ingekomen stukken. 5. Mededelingen. - informatie uit het dagelijks bestuur - overige informatie - fusie - peilingen - werken - personeel 6. Voorstel tot wijziging van de gemeenschappe lijke regeling Streekarchivariaat Schou- wen-Duiveland en Sint-Philipsland. 7. Voorstel inzake de begroting 1995 en de meer jarenraming 1995-1999 van de gemeenschap pelijke regeling Bestuursacademie Zuid-Nederland. 8. Voorstel inzake de gemeenschappelijke rege ling peilingen Zeeuwse waterschappen. 9. Voorstel tot Ue wijziging van de Heffingsver- ordening. 10. Voorstel tot le wijziging van de Omslagveror dening. 11. Voorstel tot vaststelling van de begroting voor het dienstjaar 1995. 12a. Voorstel inzake vaste geldleningen 1995. b. Voorstel inzake kasgeldleningen 1995. c. Voorstel inzake investeringen 1995. 13. Voorstel inzake de keur Dijkleger. 14. Voorstel inzake het Beleidsplan Ooster- schelde. 15. Voorstel inzake samenwerkingsovereen komst openbare veiligheid Zeeland. 16. Voorstel tot vestiging van een zakelijk recht met M. L. den Boer te Scharendijke. 17. Voorstel tot verkoop van twee percelen aan G. Flikweert te Zonnemaire. 18. Voorstel inzake verordening dienstreizen. 19. Rondvraag. 20. Sluiting De dijkgraaf, mevr. A. P. DE HAAN Datum en tijdstip aanvang: 25 oktober 1994, aanvang: 19.30 uur. Agenda: 1. Opening. 2. Vaststelling notulen van de vergadering van 15 september 1994. 3. Ingekomen stukken/mededelingen. 4. Aanbesteding vervanging riool Scheeps werfstraat. 5. Aanbestedingen reconstructie riolen Julia- nastraat/Beatrixstraat/Sluispad. 6. Rioleringsplan buitengebied na 1996. 7. Herinrichting omgeving graven verzetsstrij ders begraafplaats Renesse. 8. Herinrichting kern Renesse. 9. Kerntakendiscussie. 10. Integrale bewegwijzering gehele gemeente. 11. Verder voorkomende zaken. 12. Rondvraag. 13. Sluiting. De vergaderingen zijn openbaar en worden in het gemeentehuis gehouden. Vanaf agendapunt 4 bestaat er voor het aanwezi ge publiek gelegenheid kort het woord te voeren. De op de vergadering betrekking hebbende stukken liggen een half uur voor de aanvang van de vergadering ter inzage. Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend dat bij hen een aanvraag om vergunning op grond van artikel 8.1 van de Wet milieubeheer is inge komen van de heer W. A. Meerdink, voor het opricht ten en in werking hebben van een slachthuis aan de Industrieweg te Zierikzee, kadastraal bekend ge meente Zierikzee, sectie K, nr. 527. Wij zijn voornemens positief op de aanvraag te be schikken onder het stellen van voorschriften, gege ven in het belang van de bescherming van het milieu. De aanvraag, het ontwerp-besluit en andere relevan te stukken liggen vanaf heden tot het einde van de termijn voor inbreng van bedenkingen ter inzage op de gemeentesecretarie van Zierikzee op werkdagen' tijdens kantooruren, alsmede op het politiebureau op zaterdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur. Gemotiveerde bedenkingen over het ontwerp-besluit kunnen zowel schriftelijk als mondeling door een ie der bij ons'worden ingediend in de periode van 20 ok tober tot 11 november 1994. Indien gewenst, worden de persoonlijke gegevens van degene die schriftelijk bedenkingen indient niet bekend gemaakt. Het ver zoek hiertoe moet schriftelijk tegelijkertijd met de reactie bij ons worden ingediend. Mondelinge bedenkingen over het ontwerp-besluit kunnen in een openbare zitting worden ingebracht. Tijdens een dergelijke zitting wordt ambtshalve door het gemeentebestuur gelegenheid gegeven tot een ge- dachtenwisseling over bovenvermelde stukken. Voor een verzoek om een openbare zitting kan in bovenge noemde periode telefonische contact worden opgeno men met de afdeling Algemene Zaken van de ge meente Zierikzee. BOUWAANVRAGEN (artikel 41 van de Woningwet) A. de Nie, vernieuwen voorgevel en bouw winkelpui Burghsering 27 te Burgh-Haam- stede; J. Janse, uitbreiden toiletgebouw Scholder- laan 8 te Renesse; N. Dambruin, bouw carport Vertonsweg 4 te Burgh-Haamstede; H. Dikmans, bouw schuur Steenweg 2 te Burgh-Haamstede; J. Hanse, bouw caravan/botenstalling Se- rooskerkseweg 19-21 te Serooskerke; B. Hardick, bouw woning Irisweg 21 te Burgh-Haamstede; M. Lutgenau, bouw woning Constantijnweg 3 te Renesse; P. Sibinga-Mulder, bouw paardestal Breed- steweg 2-4e Burgh-Haamstede; F. de Vrieze, bouw serre Dorpsplein 3 te Se rooskerke. Dit jaar worden er nog vier collectes in Zierikzee ge: houden. COMMISSIE ALGEMENE EN BESTUURLIJKE ZAKEN In de week van 24 tot 29 oktober zamelt de Stichting Vluchteling geld in. De Nederlandse Brandwonden Stichting collecteert tussen 31 oktober en 5 novem ber. In de week van 7 tot 12 november kunt u een col lectant van het Nationaal Jeugdfonds aan de deur 'verwachten en het Diabetes Fonds Nederland doet 'een beroep op uw financiële bijdrage tussen 14 en 19 ■november. Alleen zij die tijdig (schriftelijk of mondeling) be denkingen hebben ingebracht over het ontwerp besluit, kunnen later naar aanleiding van het defini tieve besluit op de aanvraag beroep instellen bij de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van Sta te, tenzij men aantoont dat men daartoe redelijker wijs niet in staat is geweest of indien de definitieve besluitvorming afwijkt van het ontwerp-besluit. Datum en tijdstip aanvang:* 25 oktober 1994, aanvang: 16.00 uur. Agenda: 1. Opening. SCHOUW OVERIG SCHOUWEN-DXJIVELAND Voor een deel van Schouwen-Duiveland ten oosten van de lijn Hogeweg-Hogezoom-Laöne (ge meente Westerschouwen) wordt VANAF 15 NOVEMBER 1994 de jaarlijkse schouw gedreven over alle sloten, ka- velsloten daarbij begrepen. De jaarlijkse schouw ten westen de lijn Hogeweg Hoge Zoom - La one (gemeente Westerschouwen) vindt vanaf 17 oktober reeds plaats. Onderhoudsplicht. Onderhoudsplichtig zijn de eigenaren/gebruikers van de aan de sloten gelegen gronden. Zij dienen vóór 15 november 1994: de sloten te schonen; de taluds en bodems te maaien; de zich in de dammen bevindende duikers vrij gemaakt en in goede staat van onderhoud te hebben; de afgetrapte of ingelopen kanten hersteld te hebben. In tegenstelling tot voorgaande jaren is in ver band met de waterbeheersing dit jaar een split sing in het tijdstip van de schouw aangebracht. Zierikzee, 19 oktober 1994. Het dagelijks bestuur van het waterschap Schouwen-Duiveland mw. A. P. DE HAAN, dijkgraaf J. E. OVERZET, secretaris Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse informatierubriek van de gemeente. ;Inwoners van Zierikzee die een besteedbaar inkomen !op minimum niveau of iets meer hebben en een zelf standige huishouding voeren kunnen in aanmerking ikomen voor bijdragen ingevolge het sociaal cultureel [noodfonds. [Deze regeling heeft de bedoeling inwoners met een krappe beurs financieel te ondersteunen voor uitga ven als: Molenstraat 65 (4311 EB) Telefoon 01113-1251 postadres: postbus 50 (4310 AB) Fax 01113-2092 Geopend op werkdagen van 8.30-12.00 uur Redactie: Bureau Voorlichting, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Tel. 01110-13151 tijdstip: donderdag 27 oktober 1994, 19.30 uur agenda: o.m. vaststelling - I e wijziging Verordening heffing en invordering begraafrechten in de gemeente Bruinisse 1994 - algemeen kasgeldleningsbesluit en machtigingsbesluit tot beleggen overtollige kasgelden - (gewijzigde) Samenwerkingsovereenkomsten Openbare Veiligheid Zeeland - nieuw Reglement van orde voor vergaderingen en andere werkzaamheden van gemeenteraad Bruinisse - 8e wijziging Bezoldigingsverordening Bruinisse 1985-11 - raambesluit m.b.t. eigendomsoverdrachten in kader Wet Herverdeling Wegenbeheer - I e wijziging Verordening op heffing en invordering onroerende-zaakbelasting in gemeente Bruinisse 1995 - besluiten m.b.t. grondaankoop en schadeloosstel ling wegens vroegtijdige pachtontbinding Lb.v Riekusweel III - nieuwe Arbeidsovereenkomstenverordening - voorbereidingsbesluiten bestemmingsplan West en Buitengebied - Bouwverordening Bruinisse 1994 - besluit tot afwijzing verzoek nemen van voorbereidingsbesluit bestemmingsplan Buitengebied - besluit omtrent afgifte representativiteitsverkla- ring voor Stichting Radio-Omroep Schouwen- Duiveland - 68e wijziging Algemeen Ambtenarenreglement Bepalen standpunt ta.v. voortzetting Stichting Stimulering Werkgelegenheid Zeeland Noord Bepalen standpunt ta.v. ontwerp-befeidsplan Oosterschelde 1994. Op dinsdag 25 oktober 1994 vindt er in het Herv. Verenigingsgebouw aan de Deestraat een hoorzitting plaats over het dorpsplan Bruinisse. Wat is een dorpspian? Het dorpsplan is een nota waarin knelpunten en oplossingen worden omschreven met betrekking tot de verkeersveiligheid, het openbaar groen, toekomsti ge woningbouw, riolering, werkgelegenheid, winkelbestand etc. In het dorpsplan worden alle elementen die van belang zijn voor de leefbaarheid van het dorp, op evenwichtige wijze en in onderlinge samenhang bezien. Het gaat dus over hele concrete zaken die eenieder aangaan. In het ene geval komt uw klacht omtrent de verkeersveiligheid in uw woonstraat aan de orde. In het andere geval uw opmerking over hondenuitwerpselen op het trottoir. Het belang van een dorpsplan. Niet alle maatregelen uit het dorpsplan kunnen in 1994 of 1995 worden uitgevoerd. Het dorpsplan trekt daarom lijnen voor de toekomst. Het dorpsplan is ook een instrument waarmee de gemeente in overleg met dë provincie aspecten ten aanzien van de toekomstige ontwikkelingen kan onderbouwen en vastleggen. Daarnaast vindt er binnen de gemeente een financiële vertaling plaats van de kosten van de voorgestelde maatregelen. Eenieder is van harte uitgenodigd de inspraakavond MONUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE NlEUVfJ'- LEASEN is comfortabel kopen incl. scartkabel, videoband en afstandsbediening scania-saab-daihatsu UW SPECIAALZAAK Voor muziekbeeld en geluid Mol 15 - Zierikzee - Tel. 01110-14699 Saab 9000 CS 2.3i Saab 9000 2.3 Turbo automaat 5-drs. Saab 9000 CD 2.3i automaat - a.c.c Saab 9000 CD 2.3i, schuifdak Saab 900 S 3-drs. L.P.T Saab 900 SE V6 (demo) 5-drs Saab 900 i 16 5-drs Saab 900 C 3-drs Saab 900 T urbo Cabriolet Saab 900 Turbo 3-drs., schuifdak Hyundai Pony 1.3 LS 42.000 km Opel Kadett 1.6i 5-drs Seat Marbella Special 24.000 km Seat Ibiza Special (sunroof) Suzuki Super Carry, 15.000 km Suzuki Alto GL Volvo 940 SE 2.0 Turbo Estate Daihatsu Applause Li automaat Daihatsu Charade TS Special Daihatsu Charade TS Daihatsu Cuore TS Daihatsu Hijet (demo), grijs kenteken Daihatsu Feroza EL 4x4, zwart metallic. ■RAPS AOV1 ATAG SUuwfe dinsdag 25 oktober in het Verenigingsgebouw aan de Deestraat bij te wonen. De avond begint om 19.30 uur. ATAG. JARENLANG, ZUINIG EN WARM WOONCOMFORT Het college van burgemeester en wethouders heeft in zijn vergadering vari 11 oktober 1994 o.m. vergunning verleend aan: - GRV kentekengravures voor een standplaats op 28 oktober 1994 op het Kerkplein. De volgende bouwaanvraag is ingediend: - P.C. Hameeteman - uitbreiding verkoopruimte, jachthavenweg 72. 19 oktober 1994, Burgemeester en wethouders van Bruinisse Oudestraat 14 - Bruinisse Telefoon 01113-1227 VRAAG NAAR ONZE ADVERTENTIE-TARIEVEN 01110-16551 DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN I ZIERIKZEE Ringbaan-west 24 - Goes - Tel. 01100-31110 Vert. R. Ketelaar - Tel. 01100-20873 WOENSDAG 19 OKTOBER 1994 NIEUWSBODE EXTRA

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 16