Bouw 30 appartementen van de baan na bezwaar van provincie Herfstvakantie-activiteiten r Jubileumaanbieding ZIERIKZEESCHE® NIEUWSBODE ft GEBOORTEKAARTJES? Werkende trekpaarden weer in actie te zien tijdens open dag 2 BINNENVAART 3 TARIEVEN 5 FUSIE 7 SJOELEN Toekomst Hotel Vliegveld in Nieuw-Haamstede onduidelijk Draagt kennis Mondriaan bij tot begrip van werk? Fietser rijdt meisje aan dé krant van schouwen - duiveland! Diefstallen Westhoek Restauratie 2,6^ 12. ij BISU0^ ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 1 DINSDAG 18 OKTOBER 1994 151e JAARGANG NR 25656 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 ORIGINELE, LEUKE EN MODERNE GEBOORTEKAARTJES VINDT U BIJ H drukkerij lakenman Jannewekken 11 4301 HH Zierikze ochtman bv Zierikzee Tel. 01110-16551 Op zaterdag 22 oktober in Kerkwerve KERKWERVE - Vroeger waren ze een doodge woon verschijnsel bij de werkzaamheden op het land. Sinds de mechanisatie in de land bouw doordrong zijn ze een zeldzame beziens waardigheid geworden. Zeeuwse trekpaarden. Op zaterdag 22 oktober zijn ze weer in actie te zien tijdens de open dag van het Werkend Trek paard Zeeland. Op Schouwen-Duiveland kunnen belangstellenden terecht op het boerenbedrijf aan de Heuvelsweg 3 nabij Kerkwerve. B. van der Wek ken en S. van de Velde be werken daar het land weer als vanouds met werkende trekpaarden. Men houdt zich bezig met naj aars werk zaamheden als ploegen, wintertarwe zaaien, voeder bieten mennen en weide sle pen. Demonstraties De stichting Het Werkend Trekpaard zet zich samen met een kleine groep boeren en trekpaardfokkers in om het werkend trekpaard te behouden. Door middel van demonstraties en open da gen laat de stichting zien hoe tot in de zestiger jaren in de landbouw werd ge werkt met trekpaarden. Tijdens een nationale trek paardenkeuring in Den Bosch werd het vierspan van M. C. en C. Mol uit het Zuid-Bevelandse Waarde onlangs uitgeroepen tot het beste van het land. Stabiel In Nederland stabiliseerde de trekpaardenstapel zich in de afgelopen jaren op on geveer 3500 paarden. In Zee land zijn er ongeveer vier honderd, waarvan vele die ren in de zomerperiode wor den ingezet in de ring- rijderij. De open dag aan staande zaterdag is van 13.00 tot 16.30 uur. De wetenschap van ontwerpen bestaat in het voorkomen van de moeilijkheden der uitvoering. Vauvenargues Eerst nog veel zon HET WEER Vannacht overwegend helder en minimumtemp. 5 graden. Overdag overwegend zonnig en droog. In de loop van de dag meer bewol king. Middagtemp. 12 graden. Wind uit zuidoost, matig, rond kracht 3. Aan de kust krachtig, 6. Binnenvaartschippers in Rotterdam voelen zich ang stig en beloerd. De tarieven van de reinigingsdienst worden de komen de jaren structureel hoger. De komende fusie loopt als een rode draad door de begroting van het waterschap. Sjoelwedstrijd in Looperskapelle is een halfjaarlijkse traditie. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's De Zierikzeesche Nieuwsbode bestaat 150 jaar. In dit jubileumjaar stellen wij u in de gelegenheid kennis te maken met dé krant van Schouwen-Duiveland. I Vier keer per week al het nieuws van I Schouwen-Duiveland binnen handbereik. Neem nu een I proefabonnement op de Zierikzeesche Nieuwsbode I twee maanden voor f 19,50* I Ja, ik maak gebruik van de jubileumaanbieding en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode twee maanden op proef voor de prijs van f 19,50. Deze actie is geldig t/m 31 oktober 1994. naam Dhr./mevr. I adres postcode: plaats: telefoon handtekening: DOMBURG - In het Badhotel in Domburg wordt vrijdag 28 en zaterdag 29 oktober het symposium De mens Mondri aan gehouden. Tijdens dit symposium staat de vraag cen traal wat de kennis over de mens Mondriaan bijdraagt tot het beter doorgronden van zijn werk. Sprekers tijdens het symposi um zijn: P. J. van den Berg, psycholoog; Cor Blok, kunst historicus; Max Dendermonde, auteur; en Jan van Grunsven, beeldend kunstenaar. Nico Out, kunstrecensent en auteur zit het symposium voor. Wandeling Naast lezingen prijkt er een cultuurhistorische wandeling door Domburg op het program ma. Deze wandeling staat on der leiding van Fransisca van Vloten. Zij schreef de eerder dit jaar uitgekomen wandel- gids 'In het licht van Tborop en Mondriaan. Tevens wordt een bezoek gebracht aan het Marie Tbk van Poortvliet Museum Domburg. Hier is de Tentoon stelling van schilderijen Dom burg, juli-augustus 1912 te zien. De kunsthistorica Jacqueline van Paaschen geeft een toelich ting op de expositie. Opening De Commissaris van de Ko ningin in Zeeland, de heer W. T. van Gelder, voorzitter van de Stichting Zeeland Mondriaan 1994, opent donderdagavond om 20.00 uur het symposi um. De organisatie is in handen van het Studiecentrum Oranje zon in Oostkapelle. ZIERIKZEE - Op de Miereweg bij Zierikzee reed een 56-jarige man uit Zierikzee maandag avond met zijn fiets tegen een 16-jarig meisje op de brom fiets. De man werd daarbij zo danig gewond dat hij een nacht werd opgenomen in het Zweed se Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee. ag Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CO Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. Hotel Vliegveld in Nieuw-H aamstede is momenteel gesloten. (Foto: Joop van Houdt). NIEUW-HAAMSTEDE - Projectontwikkelaar Swingoed BV Zwijndrecht, sinds enkele jaren eigenaar van Hotel Vliegveld in Nieuw-Haamstede, heeft het plan voor de bouw van dertig appartementen na sloop van het hotelgebouw, inge trokken. Dit nadat gedeputeerde staten van Zeeland eerder dit jaar aangaven te genstander te zijn van de bouw van een appartementencomplex ter vervanging van het hotel. Een bezwaarschrift van Swin- voerder van Swingoed is het goed tegen deze beslissing, vooralsnog onbekend wat de wordt vandaag zo goed als ze- BV nu wel met Hotel Vliegveld ker door gs 'niet ontvankelijk' gaat doen. verklaard. Volgens een woord- Sinds vorige week zondag is Hotel Vliegveld gesloten. Voor malig exploitant van de hore cagelegenheid, J. G. Landsber gen zegt zijn aandeel in het ge heel binnen korte termijn aan Swingoed te willen verkopen. Hij zegt dat de hele gang van zaken rond de uitvoering van het plan hem te lang gaat du ren. ,,Je kunt niet blijven soe batten. Stilstand is immers achteruitgang. Verder heeft de voorbereiding inmiddels al en kele tonnen gekost", aldus Landsbergen. Aanpassen Het plan voor bouw van appar tementen komt voort uit het feit dat het hotel niet aan de ei sen van de moderne tijd vol doet. Om de zaak rendabeler te maken zou het hotel volgens Landsbergen behoorlijk moe ten worden aangepast. De gemeente Westerschouwen was, zegt Landsbergen, na twee jaar touwtrekken bereid mee te werken aan het appartemen tenplan, dat een mix van re creatieve en permanente bewo ning vooi-staat. Het terrein van Hotel Vliegveld heeft een horeca-bestemming. Voor de bouw van de koopappartemen ten zou de maximaal toelaat bare hoogte van de bebouwing aangepast moeten worden en tevens de maximaal te bebou wen oppervlakte. Wijzigingen waar de gemeente Wester schouwen geen bezwaar tegen heeft. Tegenstander De provincie heeft echter aan gegeven tegenstander van het plan te zijn om 'at zageen per manente bewoning in het bui tengebied wil. Vernieuwing van het hotel kan volgens gs wel, eventueel ondersteund met een klein aantal apparte menten voor toeristisch ver blijf. De provincie vindt echter dat permanente bewoning ge heel moet worden voorkomen. Swingoed heeft na de weige ring van de provincie om een verklaring van geen bezwaar af te geven en na het niet ont vankelijk verklaren van het daarop ingediende bezwaar schrift, besloten het hele plan voor gezien te houden. Het be zwaarschrift is overigens niet ontvankelijk verklaard omdat Swingoed geen motivering heeft aangedragen bij de indie ning. Ook nadat de provincie er bij Swingoed op had aange drongen om alsnog tijdig met een motivering te komen, bleef deze uit. Een woordvoerder van Swin goed zegt 'niet zo blij' te zijn met de werkwijze van het pro vinciebestuur, maar zegt dat het nu eenmaal wel hun goed recht is om het niet eens te zijn met het plan. Meer hotels De woordvoerder zegt voorts dat de provincie bij de weige ring aan de uitvoering mee te werken, Swingoed onder meer heeft laten weten dat er in de regio juist meer hotels moeten komen. Volgens de woordvoerder heb ben in de afgelopen tijd ver schillende hotels echter hun deuren gesloten omdat ze het financieel niet meer redden. De BV beraadt zich nu over wat ze met het hotel wil gaan doen. Concrete plannen bestaan er volgens de woordvoerder voor het Vliegveld momenteel niet. Omdat de politie vermoedt dat het ongeluk is ontstaan door overmatig alcoholgebruik van de Zierikzeeënaar werd daar bij tevens een bloedproef afge nomen om de hoeveelheid alco hol in ziji) lichaam te bepalen. Het ongeluk gebeurde om on geveer 19.00 uur toen de, even eens uit Zierikzee afkomstige, bromfietsster en de 56-jarige fietser elkaar op de Miereweg passeerden. De fietser zou daarbij een onverhoedse bewe ging gemaakt hebben waar door ze beiden ten val kwa men. Beide voertuigen werden flink beschadigd. WESTERSCHOUWEN - Van uit Westerschouwen kwamen twee meldingen binnen van diefstal. Bij duinovergang De Punt werd de tas met vliegerspullen gestolen van een 16-jarige jon gen uit Baarn. Het gaat om ar tikelen ter waarde van onge veer 150 gulden. In een restau rant aan de Krayesteinweg werd een hoeveelheid speel goed gestolen uit de souvenir winkel. De dieven kwamen het pand binnen door middel van braak en gingen vermoedelijk voortijdig op de vlucht omdat het inbraakalarm afging. AMSTERDAM (ANP) - Eigena ren van woningen en monu menten in Amsterdam kunnen voortaan gebruik maken van een aantrekkelijke financie ringsregeling voor het opknap pen van hun panden. Dat is het gevolg van een overeenkomst die de gemeente maandag heeft gesloten met het Natio naal Restauratiefonds (NRF). De herfstvakantie voor de basisscholen en scholen voor voortgezet onderwijs is gisteren begonnen. Op diverse plaatsen op Schouwen-Duiveland worden in verband hiermee bijzondere activiteiten voor kinderen gehouden. In speeltuin De Dreef in Renesse waren gisteren de clowns Flip en Flap. Kinderen vermaakten zich niet alleen met de grappen en grollen van het clownsduo, maar werden ook zelf clowns door vakkundig aangebrachte schmink. Tot en met vrijdag zijn in De Dreef dagelijks bijzondere activiteiten voor kinderen, die steeds een ander thema hebben. Zo is het woensdag milieudag, donderdag sport- en speldag en vrijdag knutseldag. In Westenschouwen kunnen in de herfstvakantie vanaf het trampolinecentrum natuurwandelingen met opdrachten ivorden gemaakt door de Boswachterij en in Zierikzee wordt zaterdag in De Driehoek voor de jeugd een herfstvakantiefilmdag gehouden (vanaf 14.00 uur). In zwembad Onderdak is het deze week Zwemvierdaagse. Donderdag, vanaf 20.10 uur, ivordt in Dreischor een lampionoptocht gehouden waarbij de muziekvereniging Crescendo de muziek verzorgt. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1