Jacob van den Berge redt Bruse Boys Echtpaar Van der Berge hoge score Frans Kommer helpt Zierikzee aan winst Duiveland verslaat verrassend Renesse Doek definitief gevallen voor schaakclub TOG Basketbalploeg MEVO'80 naar ruime overwinning Martin Verspoor terug op vertrouwde voorstopperspositie Koploper in de vierde klasse heeft veel geblesseerde spelers ZSC pakt MEVO in. 8 ZIERIKZËESCHE NIEUWSBODE Financiën naar spaarrekening BRUINISSE - Op de algemene ledenvergadering van schaakvereniging TOG in Bruinisse hebben de elf aanwezige leden, er staan nog zeventien leden in geschreven, unaniem besloten om de vereniging op te heffen. In de kelder van het dorpshuis in Bruinis se was het voor voorzitter Jan de Korte slechts een hamerslag. De vereniging die sinds 1962 aardige successen boekte kwam een paar maanden gele den in moeilijkheden doordat een aantal actieve leden af haakte wegens studie, verhui zing en vergrijzing. Ook was er weinig animo onder de jeugd. Kersttoernooi Na enige discussie tijdens de ledenvergadering werd beslo ten om de financiële middelen van schaakvereniging TOG vast te zetten op een spaarreke ning. De vijfentwintig comple te schaakspelen worden op geslagen. Het bestuur en leden willen de mogelijkheid open laten om in de toekomst de schaakvereniging nieuw leven in te blazen. De nieuwe vereniging zal dan wel aan een aantal eisen moe ten voldoen voordat zij kan be schikken over de financiën en materialen. Er moeten mini maal vijftien leden zijn en de vereniging mag alleen worden opgericht onder toeziend oog van de Zeeuwse Schaakbond die dan ook een oprichtings vergadering houdt. De aanwe zige schaakbibliotheek werd verdeeld onder de aanwezige jeugdleden. Tot slot werd er be sloten om in december nog één keer het traditionele kersttoer nooi te organiseren. Veel afwezigen op bridge-avond ZIERIKZEE - De Zierikzeese bridgeclub speelde de vierde speelavond in de onderlinge clubcompetitie. Door het groot aantal afwezigen, speelden slechts zesendertig paren verdeeld in vier groepen. Het beste resultaat werd geboekt door het echtpaar Van der Berg dat met 70.31% de zaaltop scoorde. De dames Becu en Van der Post werd de tweede met 69.58%. De gemiddelde score in de vier groepen was voor groep A 96 punten. In groep B 72 punten. In groep C 96 punten en in groep D 48 punten. Uitslag Poule A: 1. echtp Van der Berg, 70.31. 2. heren Van Ast - Kegels, 65.63. 3. mevr. Tuinman - heer Van Assen delft, 59.90. 4. mevr. Terwis- scha - heer Gedrojc, 56.77. 5. echtpaar Hollander, 55.21. 6. dames Van 't Leven - Schaalje, 48.96. 7. echtp. Stokla, 42.19. 8. echtp. Pomper, 35.94. 9. heren Van Oostwoud-Wijdenes Schot, 32.81. 10. dames Sluyter Van Oostwoud-Wijdenes, 32.29. Poule B: 1. echtp. Stouten, 60.83. 2. dames De Feyfer - Van der Zande (F), 60.00. 3. dames Van Assendelft - Lievense, 54.58. 4. dames Van Oeveren - Tfennekes, 53.47. 5. heren Does - Eekman, 50.56. 6. mevr. Plaa- ting - heer De Jongh, 49.03 7. echtp. Kuipers, 47.22. 8. dames Gedrojc - Stapel, 43.06. 9. da mes Stoutjesdijk - Van Tiggel- hoven, 31.25. Poule C: 1. dames Becu - Van der Post, 69.58. 2. heren Becu - Van der Post, 66.77. 3. dames Van der Duyn - Henderson, 62.50. 4. dames Deïst - Steutel, 54.69. 5. echtp. Schell, 48.96. 6. mevr. Flohil - heer Hogerhey- de, 47.50. 7. dames Does - Eek man, 46.98. 8. heren Fonteijne - Van der Velde, 41.15. 9. dames Brooshooft - Brouwer, 38.96. 10. echtp. Holm, 37.50. 11. echtp. Bil, 35.42. Poule D: 1. mevr. Gerrits - heer Torretta, 68.75. 2. heren Van der Tbl - Van der Wekken, 53.13. 3. dames Gaanderse (J) - Gaan- derse (W), 47.92. 4. echtp. Dijk stra, 44.79. 5. mevr. Holty - heer Holty (J), 42.71. 6. mevr. Quik - heer Van Tiggelhoven, 42.71. Louis Pikard speelgerechtigd MIDDELBURG - Het herenbasketbalteam van ME- VO'80 heeft na twee nederlagen flink uitgepakt te gen Dynamo'70 2 in Middelburg. Met een 26 - 68 winst toonde de ploeg Van speler/coach Tewes Tuit- man wel degelijk nog mee te tellen in de tweede klas Zeeland. De grootste aanwinst voor het MEVO'80 team was Louis Pi kard, De Zierikzeeënaar speel de eerst voor het Goese Volhar ding, maar was afgelopen week speelgerechtigd voor ME- VO'80. Dat geeft meer moge lijkheden in de aanval. Hij is een vrij lange speler die pun ten weet te scoren. Maar ook schepte hij tegen Dynamo'70 veel ruimte voor Robert Hoe- vens die dertig punten scoorde in de sporthal aan de Nassau- laan in Middelburg. Agressief De ploeg acteerde zeer agres sief in de aanval waarop de Middelburgers weinig ant woord klaar hadden liggen. De organisatie binnen de lijnen was nog niet optimaal, maar door werklust en vooral de rou tine van speler Bob Noomen re sulteerde in een ruime over winning. In de eerste helft wa ren het vooral Robert Hoevens en Louis Pikard die het meren deel van de score op zich na men. De 13 - 29 ruststand was mede te danken aan het goede verdedigingswerk van Arthur Tbl, Alwin van Meeteren en John Pikard. In de tweede helft bleëf MEVO'80 de betere ploeg waarbij Edwin de Ko ning en Arthur Tbl hun doel punten meepakten. Dvnamo'70 2 - MEVO'80 26- 68 (13-29). Punten MEVO'80- spelers: Robert Hoevens (30), Louis Pikard (12), Edwin de Koning (10), Arthur Tol (7), Tb- wes Tuitman (4), John Pikard (2), Alwin van Meeteren (2), Bob Noomen (1). RENESSE - In een vriendschappelijk treffen op het sportpark aan de Laone in Renesse won Duiveland met 0-2 van de ploeg van Ed van Lent, thuisploeg Re- nesse. ..Het was een echt oefenpotje, leuk", wilde Duiveland-traincr Jaép van Huizen kwijt. De twee afdelings-eersteklassers, Duiveland op zaterdag en Re- nesse op zondag, gingen rusten met een 0-1 tussenstand. André van de Berge had uit een straf schop de bezoekers op voor sprong gezet. Na rust vergrootte de ploeg uit Oosterland de marge. André van de Berge, die steeds dichter bij zijn oude niveau lijkt te gaan komen, scoorde op aange ven van Joop Westdorp de 0-2. En daar bleef het bij. Duive land lijkt klaar voor het tref fen tegen MEVO, komend weekend. der dan eep kopbal van Jan van Dijke en een schot in het zijnet van Alex van der Reest, nadat scheidsrechter Gabriels onvrijwillig de bal van rich ting veranderde, kwam de ploeg van trainer Leon de Frel niet. Opleving Bruse Boys kreeg ondanks het niet beste spel de beste kansen. Theo Moerland, die langs de lijn zijn ploeg van onderafde lingsvoetbal betichtte, zag Wil lem Webers, Jacob van den Ber ge en Peter Willemse missen. Een opleving van Jacob van den Berge bracht Bruse Boys nog voor rust op de geflatteer de 2-0 voorsprong. Eerst kopte Van den Berge een prima lange bal van John van Dijke langs keeper Jaap Verhoef. Daarna kwam Van den Berge bij een corner van Willem Webers goed naar de eerste paal en verraste keeper Verhoef in de korte hoek. Na rust hetzelfde beeld, al kwam WHS via een lucky goal weer terug in de wedstrijd. ,,Hij wilde hem stoppen, maar hij raakte hem verkeerd", lach te Jacob Muller om de tegen treffer van William Vroegop. Vroegop zag een voorzet geheel onverwachts door zijn toedoen achter de Bruse keeper ver dwijnen. Pas nadat Theo Moerland zijn twee wissels had verbruikt, Ralph van de Ouden voor John van Dijke en Johan Benard voor Jong Zeeland speler Wil- ko Hanzen, kreeg Bruse Boys meer grip op de wedstrijd. In valler Ralph van de Ouden werd na rust de beste Bruse Boys-speler en onderstreepte daarbij zijn kandidatuur voor de rechtsbackpositie nu John van Dijke tegen zijn derde gele kaart is opgelopen. WHS kreeg geen kans meer en voor het zelfde geld had de sco re voor Bruse Boys nog wat rui mer kunnen uitlopen. Willem Webers, Jacob van den Berge en Eric Bleiji vonden een goede WHS-doclman op de weg. En een ruimere score was ook wat te veel van het goede geweest voor zo'n vertoning. Bruse Boys - WHS 2-1 (2-0). 40. Jacob van den Berge 1-0. 42. Ja cob van den Berge 2-0. 56. Willi am Vroegop 2-1. Gele kaart: John van Dijke (Bruse Boys) wegens overtreding. Scheids rechter: P. Gabriels uit Sint Willebrord. Tbeschouwers: 230. ningsverschil met zijn trainer Eddy van der Hooft. De trainer uit Zeeuwsch-Vlaanderen ac cepteerde dit niet en wisselde Völk. Deze nam gelijk de spurt naar de kleedkamer met een wegwerpgebaar. De laatste tien minuten moet voor een neutrale toeschouwer de moeite waard zijn geweest. Een aanvallend Sluiskil en La- feber die de nul knap vast wist te houden. Even had hij hulp nodig van de linkerdoelpaal toen Nicky de Wolff het schot zag terugkaatsen. Invaller Pe ter van der Linde deed zijn werk door de bal tijdig weg te werken. Zierikzee bleef over eind en blijft koploper in de vierde klasse. ,,We leven nog", lachte Meulmeester. Zierikzee - Sluiskil 1-0 (1-0). 3. Frans Kommer 1-0. gele kaar ten: 3. Arno Zwegers (Sluiskil) voor commentaar. 15. Benno Pladdet (Sluiskil) voor overtre ding op Berrevoets. 87. Peter van Beveren (Zierikzee) voor overtreding op Kurt van Loo. Scheidsrechter: A. C. J. de Koek uit Roosendaal. Tbe- schouwers: 400. SCHARENDIJKE - In een oe fenwedstrijd heeft ZSC in Scharendijke met 2-0 gewon nen van MEVO. Erik-Jan Elen- baas en Niels van de Moezel scoorden voor de zaterdag tweede klas afdelingsplocg. De reservekeeper van ZSC, Jan van Dongen, kreeg pas aan het einde van de eerste helft wat werk te verrichten. ZSC was opvallend veel aan de bal en dat werd in de 30e minuut be loond met een keurig ééntwee tje tussen Jacco Heijboer en Erik-Jan Elenbaas (1-0). In de tweede helft was het weer ZSC dat meer balbezit had. In de 65e minuut scoorde Niels van de Moezel 2-0. Daarna was het MEVO dat de aanval opzocht, maar keeper Jan van Dongen hield de nul voor ZSC keurig vast. Keeper Jacob Muller weet tijdig het gevaar te keren. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Hij liet weer eens van zich spreken, de kalende spits van Bruse Boys, Jacob van den Berge. Met twee heerlijke treffers in twee minuten was hij zaterdagmiddag hoogst persoonlijk verantwoordelijk voor de twee winstpunten die zijn ploeg behaalde. Van den Berges seizoenstotaal staat inmiddels op zeven treffers. In een qua niveau matige tot zeer matige wedstrijd klom zijn Bruse Boys door de 2-1 winst op WHS uit Sint Annaland naar de tweede plaats op de ranglijst. En daar is dan ook alles mee gezegd. Het meest opvallende was nog wel het feit dat Martin Ver spoor weer als voorstopper speelde. Zoals bekend trachtte trainer Theo Moerland vanaf de seizoensvoorbereiding om hem om te scholen tot links back, een plaats waar Martin Verspoor vanaf het begin tegen protesteerde. Waarom nu dan ineens weer terug op zijn ver trouwde stek? ,,Ik had het ab soluut niet naar mijn zin. Als je de hele week hard werkt wil je op zaterdag wel voor je ple zier voetballen. Dus ik heb ge zegd dat ik het niet meer wil de". Op de vraag hoe ver hij had gegaan met het doordrin gen van zijn zin antwoordde Verspoor resoluut. ,,Als het niet had gekund was ik een stapje lager gaan voetballen, in het tweede. Kijk, als je op je werk veel geld verdient en het is niet naar je zin ga je toch ook liever ergens werken waar je wat minder verdient maar het beter naar je zin hebt". Over de wedstrijd wilde hij niet veel kwijt. ,,Het 'was slecht, maar we hebben twee punten en daar gaat het om", reageerde Ver spoor. Middenvelder Jakkóo Brouwer had een zware middag. Brou wer moest veel werk verrich ten en fouten van zijn collega middenvelders goedmaken. ,,Ja, ik moest veel meters ma ken omdat anderen vanmiddag verzaakten. Het was slecht hè, we willen zo graag goed voet ballen thuis. We kunnen schijn baar die druk niet aan. Als je dan onze uitwedstrijden be kijkt. Een klasse verschil. We speelden veel te onrustig en de posities bleven niet goedbe zet", analyseerde de_Ou werk er ker. Tbch zag hij ook nog positieve kanten. „Altijd weer die Jacob van den Berge hè, lekker hè als je weet dat er zo'n speler bij loopt. Maar ik moet zeggen dat Eric Bleiji het ook goed doet. Nu hebben we voorin een twee de man die de ballen vast kan houden. We groeien nu naar een goede mengeling toe. Als het nu na de winterstop eens echt goed gaat lopen. Ik moet zeggen dat Theo Moerland goed bezig is", gaf Jakkoo Brouwer zijn trainer een pluim. Die pluim verdienden overi gens de meesté Bruenaren bin nen de lijnen niet. Ziekenhuis- ballen, slordigheden en posi ties die niet werden overgeno men kenmerkten de eerste helft. WHS was meer in balbe zit maar aanvallend waren de bezoêkers vrij machteloos. Ver- ZIERIKZEE - Een 1-0 overwinning op Sluiskil moet ook twee punten zijn moeten de spelers van Zierikzee hebben gedacht. De enige goal, al in de derde minuut gescoord door Frans Kommer, blijkt achteraf goud waard te zijn. ,,Ik scoor nooit zoveel. Meestal scoor ik in een 1-0 wedstrijd. Ik kreeg ook een keurige bal van Robert Roggeband", wilde Kommer de eer delen met zijn ploeggenoot. Aanvoerder Raymond Massop wilde na afloop de pers niet te woord staan. „Ik ga eerst douchen", was zijn enige commentaar. dat we met dit team toch de 1-0 voorsprong vasthouden." Marco Saman, Patrick Rogge band, Robert Roggeband en Sjaak van der Weele kregen een compliment van de trainer. Serge Berrevoets wilde te veel op de solo-toer en invaller Wil fred Nelissen moet tactisch nog veel leren; de enige speler die tien minuten na afloop al ge doucht de poort van het sport park uitfietste. „Als we zouden promoveren nar de derde klasse dan zullen er echt spelers bij moeten ko men. Stel je voor dat er nog meer geblesseerde spelers bij komen. Ik zou het niet weten hoe we verder moeten", vertelt Meulmeester die altijd bereid is om uitleg te geven aan de pers. Zierikzee kwam dus in de derde minuut aan de enige tref fer in de wedstrijd. Frans Kom mer schoot knap in na een keu rige bal van Robert Rogge band. Sluiskil was niet onge vaarlijk in de eerste helft. Mar cel Mayer had de gelijkmaker op zijn schoen. In de 20e minuut kreeg hij een pass op maat van Fabian du Puy. Keeper Wim Lafeber stond al op het verkeerde been, maar Mayer schoot hoog over het doel. Lafeber zou daarna regelmatig in actie moeten komen. De kee per van Zierikzee is in grote vorm en straalt alle rust uit. Zijn kortdaat optreden was ook wel nodig omdat de verde digers Raymond Massop, Mar co Saman, Barry Hage en Si aak van der Weele zich verga loppeerden aan de twee spitsen Nicky de Wolff en Marcel May er. In de tweede helft wilde Serge Berrevoets te veel van zichzelf. Verloor het duel wdardoor Nic ky de Wolff alleen op Lafeber afging. Massop hinderde de speler nog wel, maar Lafeber wist het schot te stoppen. Voor al door hard werken bleef Zie rikzee overeind tegen Sluiskil. Howard Volk kreeg een me Het arrogante gedrag van de aanvoerder past niet bij een club als Zierikzee. Na afloop is er wel alle tijd om een fles bier uit een krat te pakken die in de kleedkamer neergezet wordt. Bovendien is de aanvoerder een verlengstuk van de trainer. Niet alleen naar de spelers, maar ook naar de pers. Indien Massop zich op de borst kan slaan omdat hij en zijn ploeg de sterren van de hemel speel den, komt hij toch een beetje bedrogen uit. Een aanvoerders band betekent meer dan lei ding geven in het veld. Hij be paalt ook het gezicht buiten de lijnen. Voor het eerst in dit seizoen waren er weer vierhonderd toe schouwers naar sportpark Den Hogen Blok gekomen. Mis schien aangetrokken door het fraaie najaarsweer, maar mis schien ook nieuwsgierig hoe Zierikzee het spelletje zou spe len. Aan klantenbinding is er absoluut niet gedaan. Zierik zee werkte hard. Dat kan nie mand ontkennen. Maar de spe lersgroep die binnen de lijnen stond zou absoluut geen kans hebben in de derde klasse KNVB. Te veel paniekvoetbal met Massop voorop. Hij knalde als laatste man alleen de bal len ver naar voren en Sluiskil had daar soms een gepast ant woord op. Gevolg was dat voor al in de laatste vijftien minu ten Zierikzee conditionele pro blemen kreeg. Jan Meulmeester excuseerde zich voor het gedrag van Mas sop. „Hij heeft geen puf meer om je te woord te staan", liet de trainer uit Serooskerke (W) we ten. Meulmeester heeft wel wat andere problemen aan zijn hoofd. Na afloop telde hij op één hand hoeveel spelers er te gen Sluiskil in het elftal ston den buiten het vorige seizoen. „De hele kern is geblesseerd; Wim Overweel, Michel Win kels, Marco van Oeveren en Barry Schoute. Daarbij viel Jan-Leen Boot geblesseerd uit. Wat je vanmiddag aan spelers gezien hebt, is alles wat we be zitten. Dit moet niet te lang du ren want dan komen we in de problemen. Ik vind het knap Raymond Massop schermt de bal af voor de aanvoerder van Sluiskil, Benno Pladdet. (Foto: Joop van Houdt). A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8