Oranje valt te snel terug Stef Nelisse met Ranger naar een zesde stek in Zeeuws kampioenschap op de cross-country Donkere wolken boven MEVO'80 Schouivse Ruiters actief op recreatie-terrein De Piet in Arnemuiden Kwiek en WEA/MEVO80 winnen competitieduels Jeugd van All-Ready wint 'We hopen dat Louis Pikard speelgerechtigd wordt Peter van Vossen kwam niet verder dan de warming-up DONDERDAG 13 OKTOBER 1994 NR 25653 9 Co Quartel met Geronimo (links) en Stef Nelisse met Ranger springen synchroon over een oxer. (Foto: Marijke Folkertsma). ARNEMUIDEN - Ruiter Stef Nelisse (27) uit Noordgouwe is tijdens de kampioenschappen Zeeland en Zuid- Holland in een samengestelde wedstrijd op het recreatie-terrein De Piet in Arnemuiden op een zesde plaats geëindigd. Met zijn negenjarige ruin Ranger kwam hij vooral te kort op de dressuur en wist niet binnen de limiettijd op het crossen te finishen. Co Quartel kwam met zijn vrij jonge ruin Geronimo niet verder dan een twintigste stek. Thomas Hart uit Renesse eindigde bij de pony's op een tiende plaats. Stef Nelisse had twee ijzers in het vuur op het recreatie terrein De Piet in Arnemuiden. Zijn eigen blonde paard Ran ger in de L-klasse en Danton, een elfjarige Poolse ruin van eigenaar Piet Maaskant, in de B-klasse. ,,Het liefst zou ik hier willen starten met Desi- ree. Maar eigenares Margreet Walraven vindt dit soort wed strijden te gevaarlijk voor dat paard. Ja, daar moet je je dan bij neerleggen. Maar ik weet zeker dat ik met Desiree veel hoger kan eindigen. Dat paard kan niet alleen goed springen, maar ook in de dressuurproef zijn er veel punten te verdie nen", vertelt Stef Nelisse die afgelopen zomer uitstekende prestaties met Desiree in de ZZ-klasse boekte. Waaghalzen „Ranger is geen dressuur- paard. Bovendien trekt mij de dressuurproef niet. Ik spring liever met paarden. Het zou best een wens zijn om eens met Desiree een samengestelde wedstrijd te rijden. Als je het paard goed voorbereidt is er niets aan de hand." Op het recreatie-terrein De Piet had ruitersportvereniging Schel- destad de organisatie uitste kend voor elkaar. Jammer dat er zo weinig publiek was. Voor al het cross-gedeelte met vijf entwintig hindernissen is een lust om te zien. Hoewel het pu bliek moeilijk het .parcours kan betreden was er toch een aantal waaghalzen dat de tocht langs de hindernissen onder nam. Fonkelnieuw In de ochtenduren werden eerst de dressuurproeven afgewerkt. Voor Stef Nelisse was het een slechte start. Met Ranger ein digde hij op een zeventiende plaats in de L-klasse. Bij voor baat was hij al uitgesloten van de Zeeuwse titel. Met Danton kwam hij beter voor de dag. In de B-klasse eindigde hij na het eerste onderdeel op een vierde plaats. „Dat paard is altijd be reden door Rob Tbrborg. Dat kan je goed merken." Co Quar tel uit Noordgouwe bleef in de dressuurproef met Geronimo op een achttiende plaats ste ken. „Ik ben met een fonkel nieuw paard bezig. Hij is zes jaar en ik berijd hem nog maar een jaar. Het paard is te oner- varen, om een redelijke presta tie neer te zetten. Bij het in springen voor de cross weiger de hij elke hindernis. Ik had er een zwaar hoofd in. Misschien was de Lklasse wel te hoog ge grepen", laat Quartel na afloop weten. In het verleden boekte Quartel met zijn paard Anti- goon grote successen. Limiettijd Met startnummer zeventien stuurde Quartel zijn paard Ge ronimo echter knap over de hindernissen. Slechts één wei gering en twee keer nam hij de alternatieve route bij diepe af sprongen. Echter finishte hij een minuut over de limiettijd wat hem negentien strafpunten opleverde. Bij het laatste on derdeel springen was Geroni mo niet in zijn beste doen. Slechts een 22e plaats met veel foutsprongen bracht Quartel onderin het klassement. Voor Stef Nelisse kwam er met Ranger een beter resultaat voor de dag in de cross. Slechts één weigeribg bij de hindernis schuilhut kostte hem tijd. Hij kwam echter eenentwintig se conden over de limiettijd bin nen. De parcourslengte van 3050 meter leverde hem daar door tien strafpunten op en een negende plaats. Op het laatste onderdeel springen maakte hij geen enkele fout. Uiteindelijk leverde dat een zesde plaats in het algemeen klassement op. „Ik viel nog net in de prijzen." Met de 11-jarige Danton ver knalde hij een goede klasse ring in de B-klasse tijdens de cross. Twee weigeringen brach ten hem in tijdnood. Op de vijf tiende hindernis, de Passage de Route, sprong hij wel over het eerste witte hek maar weiger de bij het tweede hek. Ook bij de water-in sprong kwam Dan ton niet verder dan één been in het water. „Een stapje terug en dan een tikje met de zweep doet wonderen", lachte Nelisse. Het zou hem echter veertien strafpunten opleveren en een zevende plaats. Bij het laatste onderdeel springen ging hij weer foutloos over de hinder nissen. Een zevende plaats in het eindklassement was uitein delijk het resultaat. Beide leden van ruitervereni- ging De Schouwse Ruiters wa ren tevreden na de eerste sa mengestelde wedstrijd van het seizoen. Ook Thomas Hart van ruitervereniging Renesse kon terugkijken op een aardig re sultaat met zijn pony Darwin H. Een tiende plaats met 98.40 punten was voor de jonge rui ter een tevreden gevoel. Uitslag L-klasse paarden: 1. Noud Loos, Fleur, Paarde bloem: dressuur/68.00 pnt. (1), cross/8.00 pnt. (4), springen/O pnt (1), totaal 76 pnt. 6. Stef Ne lisse, Ranger, De Schouwse Ruiters: dressuur/82.60 pnt. (17), cross/10.00 pnt. (9), sprin gen/O pnt. (1), totaal 103.10 pnt. 20. Co Quartel, Geronimo, De Schouwse Ruiters: dressuur/ 84.00 pnt. (18), cross/40.00 pnt. (19), springen/25.50 pnt (22), to taal 168.50 pnt. B-klasse paar den: 1. Frank Terheijden, Edi son, Duinruiters: dressuur/ 62.40 pnt (7), cross/0 pnt. (1), springen/5.00 pnt (6). 7. Stef Nelisse, Danton, De Schouwse Ruiters: dressuur/61.60 pnt (4), cross/20.00 pnt (7), springen/0 pnt. (1), totaal 95.60 pnt. Het ging vrij gemakkelijk'' LEKKERKERK - Het herenteam van volleybalver eniging Kwiek heeft de tweede competitiewedstrijd in de eerste klasse van het district Rotterdam met 0- 3 gewonnen van Lekkerkerk. het team uit Bruinisse moest onverwachts zonder Tonie van Breda spelen wegens werk zaamheden. „Het ging vrij ge makkelijk in Lekkerkerk", be oordeelde Kees Arensman die zelf alleen de eerste set speel de. Erik van Breda, Raymond van Boven, Jos Geluk, Eeleo van Lenten, Michel Versaevel en Jaap Kransse hadden wei nig te vrezen. In de eerste set werd al duidelijk dat de aan- valskracht van Lekkerkerk mi nimaal was. Door de service- druk van Kwiek werd de le set gewonnen via het scoreverloop van 1-5 2-10 en 11-15. In de tweede set veranderde er niets aan het spelbeeld. Van 0-5 7-11 werd het snel 11-15. In de derde set had Lekkerkerk er geen zin meer in. De 2-15 winst voor Kwiek spreekt boekde len. „Het was voor ons een mooie partij. Je verdient zo ge makkelijk twee punten. Vooraf hadden we daar niet op gere kend", liet Arensman weten. Dames Bernisse - Kwiek 0-3 Het damesteam van Kwiek had niet veel moeite met het gehavende volleybalteam van Bernisse. In Heenvliet was Kwiek een klasse apart. Els Munter, Janita van der Have, Annelies van Oudheusden, Marjan Schikker, de zusters Li dewij en Louise Vleugel en tweede teamspeelster Linda Nederlof wonnen met 0-3 via de setstanden 7-15, 8-15 en 8-15. „De tegenstander was geha vend. Ze hadden een aantal tweede team speelsters en dat brak ze op tegen ons. Wij waren aanvallend veel te sterk voor Bernisse", licht Els Munter de kracht van Kwiek toe. Geervliet - WEA/MEVO80 1-3 De 1-3 winst op Geervliet geeft trainer/coach Jacob Korsuize weer hoop voor de competitie in de tweede klasse. Vorige week werd er nog dramatisch gelijk gespeeld na een 2-0 voor sprong. In Geervliet herhaalde dat stukje geschiedenis zich bijna weer. Met Rian van der Velde en Marieke de Graaf te rug in de ploeg werden de eer ste twee sets, 2-15 en 7-15, ge makkelijk gewonnen. In de derde set ging het mis. De te genstander pakte de laatste strohalm beet en won met 15-7. „Ik heb toen een behoorlijk ge sprek gevoerd. Dat heeft geluk kig geholpen", aldus Korsuize. In de vierde set liet WEA/ME- VO'80 haar tanden weer zien en won afgetekend met 2-15. ZIERIKZEE - De A-junioren van korfbalvereniging All- Ready hebben de laatste veldcompetitie-wedstrijd van het seizoen met een 12-2 over winning afgesloten. Top A2 had op sportpark Ban- nink niets in te brengen. Met de rust was het al 7-1 voor All- Ready. Doelpuntenmakers bij All-Ready: Maurice Brul (4), Jan-Willem van Nieuwenhuyze (3), Guido Klap (2), Saskia Stoutjesdijk (1), Michiel Brul (1) en Martijn van den Hoek (1). De lengte van een Volharding-speler was funest voor het MEVO'80-blok. (Foto: Marijke Fol kertsma). ZIERIKZEE - Er heerst geen paniek in de gelederen van de basketballers van MEVO'80. Toch hangen er wat donkere wolken boven het herenteam en daarmee misschien ook wel over heel de basketbalvereniging MEVO'80. De oudgedien den houden de basketbaltrein nog wel enigszins op de rails maar voor hoe lang nog? De tweede competitiewedstrijd van het herenteam MEVO'80 liep ook dit keer niet uit op een succes. In sporthal Onderdak in Zierikzee was het Goese Vol harding een maatje te groot voor de Zierikzeese basketbal heren. Het 42-58 verlies was niet de grootste zorg van ME- VO'80. Doordat vorig seizoen een aantal spelers hun basket balschoenen aan de wilgen hin gen, is dit seizoen het eerste en tweede team bij elkaar ge voegd. Bob Noomen en Ronald Scherpenzeel en Tbwis Tuit- man, enkele oudgedienden van MEVO'80, moeten daardoor de kar zien te trekken. Overschrijving Ook Robert-Jan Hoevens, vo rig seizoen de wekelijkse uit blinker, lijkt het moeilijk te hebben met het vertrek van de spelers. „Ja. het is jammer. Ik hoop echt dat deze ploeg bij el kaar blijft of eventueel wordt aangevuld." Hoevens verklaar de verder dat de club bezig is om Louis Pikard die vorig sei zoen als coach fungeerde terug te halen als speler: „We zijn be zig om zijn overschrijving van Volharding naar MEVO'80 rond te krijgen zodat hij bin nenkort mee kan spelen." De wedstrijd tegen Volharding uit Goes begon hoopgevend voor de Zierikzeeënaars. Bin nen vijf minuten stond ME- VO'80 door scores van Robert- Jan Hoevens en Edwin de'Ko ning, afkomstig van het twee de herenteam, op een 13-4 voor sprong. Lang wist MEVO'80 deze voorsprong niet te hou den. Volharding kwam sterk terug in de wedstrijd en scoor de twintig punten op rij. ME- VO'80 kon alleen een score van Edwin de Koning daar aan toe voegen. Zelfde beeld De rust werd bereikt met een 21-29 stand voor Volharding. De tweede helft gaf eigenlijk een zelfde beeld als de eerste helft en de Zierikzeese ploeg bleek niet bij machte om iets te doen aan de achterstand. Het Goese team ontpopte zich als een geroutineerde eenheid en buitte de lengte binnen de ploeg goed uit. Met drie spelers van rond de twee meter in de gelederen stak de ploeg fors boven MEVO'80 uit. Ook top scorer Robert-Jan Hoevens, die dit keer ook weer met 23 pun ten het leeuwedeel van de ME- VO'80-score op zich nam, kon niet verhinderen dat Volhar ding uitliep naar een riante voorsprong. De technisch be gaafde speler werd steeds goed afgedekt en kwam daardoor slecht in zijn spel. Hoevens en De Koning wisten in de tweede helft nog wel hun persoonlijke score op te voeren maar het was niet voldoende om Volharding ook maar enigs zins te bedreigen. De Goese club won dan ook verdiend met 42-58. Problemen ,,We hebben een slechte wed strijd gespeeld. Ik heb ook niet goed gespeeld", reageerde Hoe vens na afloop. Ik mis toch een aantal spelers in de aanval en dan heb ik ook constant twee man op mijn nek zitten." On danks de problemen bij ME- VO'80 ziet coach Tbwis Tuit- man toch enkele positieve din gen. „Ik moet zeggen dat het toch aardig draait. Er wordt nu niet meer zo gezeurd als vorig seizoen en mede doordat we nu nog maar één team hebben, zijn er wel genoeg wisselspe lers. In principe hebben we zo'n wisselsysteem dat^ ieder een even lang speelt. Het moet alleen nog wat groeien", aldus T\jitman. MEVO'80 - Volharding 42-58 (21-29). Doelpunten MEVO'8(> Robert-Jan Hoevens (23), Ed win de Koning (10), Bob Noo men (6), Henk-Jan van Donk (2), Arthur Tbl (2). Scheidsrech ters: B. Goense en K. Groen- dijk. der hun gebruikelijke niveau." Eén daarvan was onmisken baar Dennis Bergkamp. In de 68e minuut werd hij zelfs ge wisseld. „Hij slaagde er niet meer in voorin de bal vast te houden", lichtte Advocaat toe. De mening van Advocaat over debutant Reiziger was ook ver schillend, vei'deeld over twee helften. „Hij begon goed, maar na een half uur kreeg hij het moeilijker." De leukste reactie of was het de eerlijkste? - kwam van Bryan Roy. In het kamp van Oranje bestond enige tevredenheid over het punt, de doelpunten maker dacht er anders over. „De Noren hebben twee die aardig kunnen ballen. De rest kan er geen hout van." Hij doelde op Mykland en Bohi- nen. De eerste leidde met een valpartij in het strafschopge bied de Noorse gelijkmaker in, de andere is, toevallig, clubge noot van Roy bij Nottingham. Noorwegen - Nederland 1-1 (0- 1). 21. Roy 0-1, 51. Rekdal 1-1 (strafschop). Scheidsrechter: McCluskey (Sch). Toeschou wers: 22.000. Gele kaart: Valckx, Frank de Boer (Neder land). Stand Noorwegen - Nederland 1-1 Malta - Tsjechië 0-0 Wit-Rusland - Luxemburg 2-0 Tsjechië Nederland Noorwegen Wit-Rusland Malta Luxemburg 2 1 1 0 4 6-1 2 1 1 0 4 5-1 2 1 1 0 4 2-1 2 10 13 2-1 2 0 1111-6 2 0 0 2 0 0-6 Programma: 16 november: Ne derland - Tsjechië, Wit-Rus- land - Noorwegen. OSLO (ANP) - Oranje heeft in aanloop naar de Europese titelstrijd zijn eerste punten in de kwalificatie afgegeven. In Oslo bleef het tegen Noorwegen 1-1, een uitslag die gezien het verloop van het duel normaal is. Nederland was aanvanke lijk oppermachtig, maar viel verder terug naarmate de strijd zich ontwikkelde. Eén helft was uiteindelijk voor Oranje, één voor de Scandina- viërs. Gelet op de positieve ont wikkeling van Noorwegen de laatste drie jaar mocht de pun- tendeling in het volle Ullevaal desondanks als een redelijk re sultaat worden beschouwd. De eindronde in Engeland is voor alsnog niet al te ver weg. Discipline Oranje had de route duidelijk uitgestippeld. De bal achterin rondspelen, wachten op het „juiste moment" tegen de zich massaal terugtrekkende No ren. De momenten kwamen. Het concept vergde concentra tie en discipline. Dat werd aan vankelijk opgebracht. Blind gaf rust als libero, leek in de duels soms efficiënter dan zijn „grote" voorganger Koeman Valckx, die van PSV. is een vas te waarde geworden. Reiziger begon op rechts behoorlijk, al kreeg hij het allengs moeilij ker. Roy, in de Premier League dit seizoen al goed voor vijf doel punten, scoorde in de 21e mi nuut. In de voorbereid 'mg had Valckx een hoekschop van Overmars doorgekopt. Het ge beurde in een fase waarin Oranje de wedstrijd in de hand had en meer afstand had moe ten nemen. Tc weinig echter werd gebruik gemaakt van de ruimte die bij Overmars lag en vooral Winter. Bovendien zag Bergkamp tot twee keer toe een vrijstaande ploeggenoot over het hoofd. Op slag van rust was de behen dige Mykland al dichtbij de ge- In de slotfase nam de druk van Noorwegen beduidend af. Met goedvinden van beide kanten bleef de 1-1 dan ook op het sco rebord staan. Problemen Bondscoach Dick Advocaat blikte met gemengde gevoelens terug op de ontmoeting (1-1) in Oslo tegen Noorwegen. „Het is hier verschrikkelijk moeilijk voetballen. Noorwegen heeft de laatste drie jaar één keer op eigen veld verloren. „Ik denk dat we in de eerste 35 minuten zeer goed hebben gespeeld. De Noren hadden grote problemen met ons circulatievoetbal. Daarna vielen we terug, he laas. Te veel spelers bleven on- Dick Advocaat 'Het is hier in Nonrivcgcn verschrikkelijk moei lijk voetballen' (Foto: Joop van Houdt). lijkmaker, kort na de hervat ting leidde hij de 1-1 in. Hij draaide om Reiziger, de debu tant liet hem struikelen, de goed fluitende Schot McClus key gaf een strafschop. Rekdal scoorde van elf meter. Met het inzetten van Ronald de Boer en Van Vossen wilde Ad vocaat Nederland van nieuwe impulsen te voorzien. De aan- vallendste tak van de tweeling De Boer verving Bergkamp, die zijn Italiaanse problemen in Oranje kennelijk onvoldoen de opzij kon zetten. Van Vossen liep warm maar kwam niet. De pinchhitter werd de dupe van fysieke problemen bij verdedi ger Reiziger. Van Gobbel was vervolgens de logische vervan ger. Het nieuwe bloed leek Oranje zowaar iets te helpen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9