'Deze oplevering is geen eind- maar tussenstation' Elf-jarige Martijn van Damme zwemt 1000,- bijeen voor het goede doel Heringericht gebied officieel in gebruik genomen Open dag bij Rode Kruis Tijdens Zwemvierdaagse in Dol-fijn Bromfietsster ernstig gewond Licht gewond bij aanrijding Dief gepakt Aanrijding bij Deltaweg Auto tegen tractor Stvf tvt Sluiting Zeelandbrug DONDERDAG 13 OKTOBER 1994 NR 25653 3 In afdelingsgebouw Schuitkant Haamstede BURGH-HAAMSTEDE - In het gebouw van de afde ling Schouwen-Westhoek van het Rode Kruis wordt zaterdag 15 oktober open dag gehouden. Via de open dag toont de afde ling met welke activiteiten zij actief is. Zo verzorgt de afde ling jeugd EHBO-lessen voor jongeren van elf tot en met der tien jaar. Voor gehandicapte en oudere mensen organiseert men ontspanningsmiddagen. Op initiatief van de afdeling functioneert een telefooncirkel voor sociaal contact van oude ren in de gebieden Wester- schouwen en Middenschou- wen. De Rode Kruis-afdeling be schikt verder over een colonne die zich bij calamiteiten inzet voor de opvang en verzorging van slachtoffers. Men organi seert aanvullende hulp voor mensen die nog wel zelfstandig wonen, maar daarbij hulp van derden nodig hebben. Het be zoeken van mensen die wat ex- ,tra gezelligheid nodig hebben omdat zij anders vereenzamen heeft de afdeling ook op zich genomen. Op initiatief van de afdeling Schouwen-Westhoek worden regelmatig bloedafname-avon- den georganiseerd. Op die ma- Wethouder W. W. Jurnelet heeft zojuist samen met Jeanine van de Velde en Tineke van der Meer de officiële handeling verricht en vouwt samen met de kinderen de vlag op. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - „Het hart heeft een noodingreep ondergaan en functioneert weer uitstekend. De patiënt is gezond verklaard". Zo omschreef wethouder W. W. Jumelet (AB) van Bruinisse het eindresultaat van de re constructie van het centrum van Bruinisse. Dinsdag werd het heringerichte gebied officieel in gebruik geno men. „En Bruinisse bouwt verder aan haar toekomst, want vergist u zich niet; deze oplevering is geen eindstation, maar slechts een tussenstation", stelde burgemeester A. Vogelaar in een korte toespraak ter gelegenheid van de officiële ingebruikname. De reconstructie heeft alles bij elkaar zeven jaar in beslag ge nomen maar het resultaat, zo stelde Vogelaar, mag er zijn. Bruinisse is door deze recon structie heel duidelijk ver fraaid. Dat is fijn voor al onze burgers-en het komt het func tioneren van Bruinisse als re creatiegemeente zeer ten goe de. Een diepte-investering, zo mag u het noemen", aldus Vo gelaar. Hij koppelde daar de opmerking aan vast datx er op korte termijn nog een belang rijke stap wordt gezet in de ontwikkeling van Bruinisse. ,,Het dorpsplan komt er op korte termijn aan. De toe komstvisie voor het vervolg wordt daarin vastgelegd". Alvorens over te gaan tot de of ficiële ingebruikname van het heringerichte gebied stelde wethouder Jumelet vast dat Bruinisse trots kan zijn op het nieuwe dorpshart. Doel van de herinrichting was om meer parkeerruimte te creëren, te zorgen voor een goede bereik-, baarheid van de winkels, de ruimtelijke situatie voor het kerkplein en het dorpshart in zijn algemeenheid te verbete ren. ,,Aan al deze doelstellin gen is naar onze mening vol daan", aldus Jumelet. Hij somde in het kort op het geen er allemaal veranderd is door de reconstructie en noem de de bouw van de steiger aan de Havenkade en de herbouw van het handelsbeursje een waardige afsluiting van de re constructie. .Komend uit het recreatiegebied wordt de toe rist aangenaam verrast door de elementen welke voor Bruinis se karakteristiek zijn. De in gang via de Havenkade en Ou destraat is een visitekaartje". Jumelet koppelde daar de op merking aan vast dat het her leefde dorpshart body geeft aan het dorp Bruinisse. „Dat hebben we nodig, ook voor de toekomst", aldus Jumelet. Al les bij elkaar was met de recon structie een bedrag van ander half miljoen gulden gemoeid. ,,U zult begrijpen dat dit voor een gemeente als Bruinisse in grijpend is. Toch hebben we het kunnen uitvoeren. Dit is mede dankzij de bijdragen van zo'n half miljoen door de provincie Zeeland. Ik kan u zeggen dat deze gelden niet beter op z'n plek hadden kunnen komen dan hier in de dorpskern van Bruinisse". Na al dit verbale geweld was het de beurt aan leerlingen van alle drie de Bruse basisscholen om hun steentje bij te dragen aan de officiële ingebruikna me. Nadat de kinderen het Bru se Volkslied gezongen hadden riep wethouder Jumelet de hulp in van Jeanine van de Vel de en Tineke van der Meer. Met hun assistentie verwijderde de wethouder de .Nederlandse vlag, die de iri het herbouwde handelsbeursje aangebrachte plaquette, waarop in vogel vlucht een overzicht wordt ge geven van de geschiedenis van Bruinisse, bedekte. NIEUWERKERK - „Ik vond het heel leuk om te doen, maar volgend jaar mag weer iemand anders winnen". De elf-jarige Martijn van Damme uit Oosterland werd dinsdag in het zwembad Dol-fijn in Nieuwerkerk ge huldigd omdat hij in zijn eentje duizend gulden bijeen zwom voor het Ronald Mc Donald Fonds. Martijn mocht aan de waarnemend burgemeester G. Hokken een cheque van 3250,- overhandigen. Het totaalbe drag dat tijdens de Zweinvierdaagse in Dol-fijn bijeen werd gezwommen door tachtig kinderen en vijf vol wassenen. De baantjes die zij dagelijks trokken werden door familie en kennissen gesponsord ten bate van het Mc Donald Fonds, dat in de omgeving van kinderziekenhuizen tijdelijke woonruimte creëert voor ou ders van patiëntjes die ver weg wonen. Een goed doel vond Martijn van Damme. „Ik heb nog nooit in het ziekenhuis gelegen. Maar als dat wel zou moeten, zou ik ook mijn moeder in de buurt willen hebben." De elf jarige jongen heeft een paar drukke weken achter de rug. Na schooltijd ging hij «in zijn dorp de deuren langs met het verzoek of mensen de baantjes wilden sponsoren die hij zwom. Toen hij daarmee zo'n 600 gulden had verzameld groeide bij Martijn het plan om dit bedrag op te voeren tot dui zend gulden. Wanneer hij niet op school zat, was hij in het zwembad te vin den om zijn verplichte baantjes te trekken. Of hij stond bij het benzinestation De Blauwe Keet, waar hij elke automobi list die kwam tanken aan sprak. „De meesten reageer den goed. Er waren zelfs Duit sers die me wilden sponsoren. Ze verstonden me niet goed. Maar dan vroeg ik aan de kas sajuffrouw of ze wilde vertalen waarvoor ik zwom." Na twee weken op deze manier bezig te zijn geweest had Martijn, via bijdragen die varieerden van enkele kwartjes tot vijf gul den, zijn streefbedrag bijeen. Niet alleen hij, maar alle kin deren en volwassenen die aan Burgemeester Hokken feliciteert Martijn van Damme, die duizend gulden bijeen zwom voor het Ronald McDonald Fonds. Op de achtergrond zwemonderioijzeres M. Schippers. (Foto: Joop van Houdt). de sponsoractie deelnamen, werden daarvoor gehuldigd door burgemeester Hokken. „Jullie hebben er zoveel tijd en energie in gestoken, dat is een compliment waard. Het ca deautje dat de burgemeester aan Martijn overhandigde was daarom tevens symbolisch. „Het is één cadeautje, dat ei genlijk voor jullie allemaal is. Als dank voor wat jullie met zijn allen hebben gedaan." Hokken bedankte zwemonder- wijzeres Martha Schippers voor de organisatie van de Zwemvierdaagse en de daar aan gekoppelde sponsoractie. Hij vroeg of ze het evenement volgend jaar weer wil organi seren. „Ik hoop van wel want dat zou betekenen dat het zwembad er nog is", was haar reactie. Zoals bekend moet de Duivelandse gemeenteraad binnenkort een keuze maken tussen renovatie, nieuwbouw of opheffen van het zwembad. Momenteel wordt een onder zoek uitgevoerd naar de conse quenties van deze verschillen de mogelijkheden. Aan de Zwemvierdaagse in Dol-fijn deden dit jaar 193 vol wassenen en kinderen mee, een recordaantal. Ook de wacht lijst voor kinderen die in het instructiebad zwemles willen volgen is volgens Schippers al weer vol. Het zwembad wordt vooral gebruikt voor les- en in- structiezwemmen. Verder ma ken er groepen gebruik van als Meer Bewegen voor Ouderen, baby- en peuterzwemmen, zwemmen op doktersadvies en de reddingsbrigade. Vijf keer per week is er een uur vrij zwemmen. nier levert men een bijdrage aan de bloedplasmavoorzie- ning via de Bloedbank aan zie kenhuizen. Vrijwilligers van het Rode Kruis begeleiden ge handicapten die naar de koop avonden in Zierikzee willen en stellen zich beschikbaar voor de begeleiding van langdurig zieken en gehandicapten die deelnemen aan de Rode Kruis vakantieprojecten. Alle vrijwilligers van het Rode Kruis worden opgeleid voor de vrijwilligerstaak die ze op zich willen nemen en zijn verze kerd. De afdeling Schouwen- Westhoek is momenteel op zoek naar nieuwe vrijwilli gers. Men zoekt mensen die EHBO-lessen willen geven aan de jeugd, bestuursleden en mensen voor de Welfare en de colonne. De open dag wordt van 13.00 tot 15.00 uur gehouden in het onderkomen van de Rode Kruis-afdeling aan de Schuit kant 5 in Haamstede. Tijdens het evenement verzorgt de Welfare-afdeling een verko ping van handwerken. Aanrijding met fietsende scholieren ZIERIKZEE - Een 39-jarige vrouw uit Burgh werd ernstig gewond toen zij met haar bromfiets in botsing kwam met een groepje fietsende scholieren. De jongeren zou den linksaf zijn gegaan zonder achterom te kijken of richting aan te geven. Het ongeluk gebeurde dinsdag om ongeveer 15.15 uur op het fietspad naast de Nieuwe Kool- weg (Rijksweg N59) in Zierik zee. De scholieren reden op de fiets vanuit de richting rotonde in de richting Haamstede. Op het kruispunt met de Laan van Saint Hilaire sloegen zij plot seling linksaf. De vrouw, die op een bromfiets achter hen reed, botste daardoor op een van de fietsers, een 14-jarige jongen uit Noordgouwe. Zij kwam daarbij zo ongelukkig ten val dat ze een schedelbasis- fractuur opliep. Ze werd per ambulance overgebracht naar het Oosterscheldeziekenhuis in Goes en vervplgens naar het Dijkzigt Ziekenhuis in Rotter dam. Volgens de politie is de vrouw inmiddels bijgekomen uit co ma. De scholier werd niet noe menswaardig gewond. Beide voertuigen werden door de aanrijding beschadigd. BURGH - Een vrouw uit Hoog vliet raakte gisteren bij een aanrijding op de Krayestein- weg licht gewond. Zij werd met rugklachten en lichte ver wondingen overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis Zie kenhuis in Zierikzee. Het ongeluk gebeurde ter hoogte van de afslag Westen- schouwen. Een 63-jarige man uit Hoogvliet, de echtgenoot van de vrouw die gewond raak te, wilde de Krayesteinweg oprijden maar zou daarbij vol gens, de politie de over de Krayesteynweg naderende camper, bestuurd door een 25- jarige Australiër over het hoofd hebben gezien. Midden op de kruising kwam het tot een botsing tussen de camper en de personenauto. Het voer tuig van de Australiër werd licht beschadigd terwijl de auto van het echtpaar uit Hoogvliet volgens de politie total loss raakte en moest wor den weggesleept. Van de cam per werd het kenteken ingevor derd. BURGH - Een 29-jarige inwo ner van Burgh werd door de politie aangehouden wegens diefstal. De man uit Burgh had kort voor zijn aanhouding een por temonnee gestolen van een 49- jarige inwoonster van Zierik zee. HAAMSTEDE - Twee auto's raakten woensdag beschadigd bij een aanrijding. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Het ongeluk gebeurde op de Deltaweg in Haamstede maar bij de politie is de exacte toe dracht .niet bekend. Een 68- jarige vrouw uit Haamstede botste met haar auto op de auto van een 61-jarige man, even eens uit Haamstede. KERKWERVE - Een auto en een tractor raakten gisteren, woensdag, beschadigd bij een aanrijding op de N59 ter hoog te van Kerkwerve. Er deden zich geen persoonlijke onge lukken voor. Het ongeluk gebeurde toen de 54-jarige bestuurder van een tractor, rijdende in de richting van Burgh-Haamstede, vanaf de provinciale weg linksaf sloeg om een dam op te rijden. Op dat moment was een 46- jarige man uit Wouw, bestuur der van een personenauto met daaraan gekoppeld een boot trailer, bezig de tractor links in te halen. De man probeerde door krachtig remmen een aan rijding te voorkomen maar raakte desondanks met de lin kervoorzijde van zijn auto de linkerachterzijde van de aan hangwagen achter de tractor. Advertentie uw pensioen, reden genoeg om eens een afspraak te maken met een kundig adviseur V die zich verdiept in uw situatie. Een advies op maat voor optimaal rendement, dat krijgt u, bij Ribbens Stadhouders RIBBENS STADHOUDERS ASSURANTIËN 4322 BA Scharendij Tel 01 I I 7 - 1460 Verwachting t/m maandag 17 okt. WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 10% Min.temp. 6 graden Middagtemp. 13 graden Windkracht noordo. 3 Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 10% Min.temp. 5 graden Middagtemp. 12 graden Windkracht noordo. 4 Maandag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 10% Min.temp. 2 graden Middagtemp. 11 graden Windkracht noordo. 3 ZON- EN MAANSTANDEN 14 okt. Zon op 07.02, onder 17.46 Maan op 15.33, onder 01,26 Volle Maan: 19 okt. (13.18) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het rustige herfstweer houdt aan. Vanavond en vannacht ontstaat bij weinig wind weer op veel plaatsen mist. De temperatuur daalt naar ongeveer 4 graden. In de loop van morgenochtend lost de mist weer op en komt de zon tevoor schijn. De temperatuur loopt dan op tot ongeveer 15 graden. Er zijn ech ter ook plaatsen waar de mist over gaat in laaghangende bewolking. In dat geval komt het kwik maar met moeite boven de 10 graden. De wind waait morgen in hoofdzaak uit het zuidoosten en is zwak tot matig, kracht 3 of minder. Het rustige en nevelige weer wordt veroorzaakt door een hogedrukgebied met de kern boven Nederland. Morgen komt het zwaartepunt boven de Bal kan terecht en verliest het hoog ge leidelijk de greep op het weer in on ze omgeving. De rol van het hogedrukgebied wordt zaterdag overgenomen door een nieuw exemplaar bij IJsland. Het zet een noordelijke stroming in gang, waar mee koude lucht over de Noordzee naar West-Europa stroomt. De tem peratuur komt hierdoor op een lager niveau. ZIERIKZEE - In de nacht van vrijdag 28 op zaterdag 29 okto ber wordt de Zeelandbrug tus sen 02.00 en 04.00 uur gesloten voor het gemotoriseerd ver keer. In de nachtelijke uren wordt gewerkt aan de dwarskracht- deuvels die tussen de voegen van de betonelementen van de brug zitten. Voor de afstelling van deze deuvels is het nodig dat'er geen verkeer op de brug is. 'Dezelfde operatie moet ook worden uitgevoerd in de nacht van maandag 7 op dinsdag 8 november. De stremming duurt ook dan van twee tot vier uur. Het verkeer wordt op de toelei- dende wegen tot de Zeeland brug geattendeerd op de werk zaamheden en verwezen naar de alternatieve route via de weg over de Stormvloedkering. Bij de brug zelf wordt de mede deling herhaald. In het najaar wordt nog twee keer gewerkt aan de dwarskrachtdeuvels. Daarna ligt het werk - in ver band met het winterseizoen - stil tot het voorjaar. ZIERIKZEESCHEPSj NIEUWSBODE»» Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 49,50 Bij autom. afschr. 47,00 Per jaar 1 187,00 Bij autom afschr. I 177,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 171/2% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3