Gs verlenen de reinigingsdienst vergunning voor overslagstation Politie betrapt 57 hardrijders UWKRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND College Bruinisse pleit voor meer dan ton steun aan SMC r n ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE GEBOORTEKAARTJES? Met vier aanvullende voortvaarden Om tekorten weg te werken 2 Q 3 0 5 9 dé krant van schouwen - duiveland! j «1. /C. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ORIGiNBLE, LEUKE EN MODERNE GEBOORTEKAARTJES VINDT U BIJ drukkerij lakenman ochtman bv Jannewekken 11 4301 HH Zierikzee Tel. 01110-16551 DONDERDAG 13 OKTOBER 1994 151e JAARGANG NR 25653 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Dirzcteiir^Reinigingsdien$.trSchQuwQn-Duiveland, N. J. Eilers: Waarschijnlijk kan de reinigingsdienst.zonder al.te a rote problemen voldoen aan de aanvullende voorwaarden die gs koppelen aan de bouwvergunning voor een overslagstationArchieffoto MIDDELBURG/ZIERIKZEE - Het Zeeuwse college van gedeputeerde staten heeft de Reinigingsdienst iSchouwen-Duiveland vergunning verleend om op het industrieterrein Zuidhoek in,Zierikzee een station te bouwen voor de overslag van huishoudelijk afval en GFT-afval (groente-, fruit- en tuinafval) vanuit de vuil niswagens in containers. Gs hebben aan de vergunning wel vier aanvullende voorwaarden verbonden. Dit op basis van bedenkingen die tegen het overslagstation zijn geuit door de gemeente Zierikzee en een aantal omwonenden. Zo wordt de reinigingsdienst door gs verplicht om een cala miteitenplan op te stellen, waarin wordt aangegeven hoe wordt gehandeld wanneer het vuilnis niet zou kunnen wor den afgevoerd naar Midden- Zeeland. Dit calamiteitenplan moet de reinigingsdienst uiter lijk zes maanden na het van kracht worden toezenden aan het bevoegd gezag. Om tegemoet te komen aan be denkingen van omwonenden wordt de reinigingsdienst ver plicht om onmiddellijk maat regelen te nemen wanneer op het terrein schadelijke dieren als insekten, ratten en muizen worden waargenomen. De be strijding moet gebeuren met middelen die geen schadelijke gevolgen hebben voor bodem en grondwater. Centraal op het terrein van het overslagstation moet een peil buis worden geplaatst waaruit tenminste een keer per jaar een monster grondwater moet wor den genomen voor onderzoek op ammonium, stikstof en de metalen Cu en As. Ook moet het niveau van het grondwater worden geregistreerd. Tenslot te koppelen gs aan de vergun ning een aantal voorschriften die zwerfvuil in de omgeving van het overslagstation moeten voorkomen. Directeur N. J. Eilers verwacht dat de Reinigingsdienst Schou- wen-Duiveland zonder al te grote problemen kan voldoen aan de aanvullende voorwaar den die gs aan de vergunning koppelen. ,,We hebben twee ex tra containers, waarin het af val-in geval van nood tijdelijk kan worden opgeslagen en het moet mogelijk zijn om een overeenkomst te sluiten met bedrijven die ons in zo'n geval containers kunnen lenen. Het opstellen van een calamiteiten plan moet dus geen probleem zijn." Voor de bestrijding van ongedierte heeft de dienst des kundigen in dienst en momen teel wordt op de stortplaats bij Serooskerke reeds elke maand een bodemmonster genomen, zodat Eilers ook door die aan vullende voorwaarden geen problemen voorziet. Het voor komen van zwerfvuil op en bij het terrein van het overslagsta tion kan volgens de directeur worden voorkomen door het plaatsen van een hekwerk en regelmatig ruimen. De beslissing van gs om ver gunning te verlenen betekent volgens Eilers niet dat de reini gingsdienst nu direct kan be ginnen met de bouw van een overslagstation. ,,Het is ge bruikelijk dat de vergunning zes weken ter visie wordt ge legd. Dit om de mensen, die al eerder bedenkingen hebben geuit tegen de bouw van een overslagstation op die locatie, in de gelegenheid te stellen be zwaar in te dienen tegen de be slissing van gs." Wanneer die bezwaren door gs zouden worden afgewezen be staat voor die bezwaarden nog de mogelijkheid om via een Arobprocedure beroep aan te tekenen bij de afdeling Recht spraak van de Raad van State. Dit alles is een democratisch recht dat de bouw van een over slagstation behoorlijk kan op houden, maar volgens Eilers niet kan voorkomen. ,,Ik kan mij niet voorstellen dat het he- lemaal niet door zou gaan om dat de plannen die wij hebben ingediend passen in het be stemmingsplan van industrie terrein Zuidhoek." De directeur gaat er dan ook vanuit dat het realiseren van een overslagstation in Zierik zee doorgaat. ,,Dat het er komt is zeker. We weten alleen niet wanneer en onder welke voor waarden." Uitstel van de bouw van het overslagstation kan voor de reinigingsdienst verre gaande financiële en organisa torische consequenties hebben. De huidige vuilstortplaats bij Serooskerke moet namelijk 1 januari 1995 worden gesloten. Wanneer de reinigingsdienst van de rijksoverheid uitstel krijgt mogen de stortingen maximaal doorgaan tot 1 maart 1995. Daarna moeten de vuilniswa gens, in afwachting van de bouw van een overslagstation, hun lading rechtstreeks naar de stortplaats in Midden-Zee land brengen. Een werkwijze die volgens Eilers veel duurder is dan het vervoer met contai ners, waarin ruim twee keer zo veel afval kan. Wanneer de vuilniswagens steeds op en neer naar Borssele moeten rij den, houdt men ook minder tijd over voor het leeghalen van de rolemmers. De directeur hoopt daarom dat de bezwaren van de omwonenden en de ge meente Zierikzee zijn verdwe nen door de aanvullende voor waarden die gs aan de vergun ning hebben gekoppeld. BRUINISSE - Als het aan het college van burgemeester en wethouders van Brui nisse ligt krijgt de Stichting Multifunctioneel Centrum Bruinisse (SMC) een eenmalige gemeentelijke bijdrage van meer dan een ton. Het voorstel om dat geld beschikbaar te stellen prijkt op de agenda van de gemeenteraadsvergade ring van donderdag 20 oktober. De vergadering wordt gehouden in het gemeen tehuis en begint om 19.30 uur. b 4mml& MP - De Stichting Multifunctioneel Centrum Bruinisse - beheerder van het dorpshuis en de sportzaal - kampt met forse financiële problemen. (Foto: Joop van Houdt). Het Bruse college heeft kortge leden gesproken met het be stuur van de stichting over de problemen die men heeft met betrekking tot de exploitatie van het dorpshuis en de sport zaal. Er spelen verschillende zaken. Op de eerste plaats be schikt men over onvoldoende vermogen, terwijl er eigenlijk behoorlijk wat geld uitgetrok ken zou moeten worden voor achterstallig onderhoud. Wegwerken Alles bij elkaar wordt het te kort becijferd op 112.211,-. Het college stelt de raad voor dit tekort volledig weg te wer ken door een eenmalige bijdra ge van gelijke hoogte te ver strekken. Eerder was uitgere kend dat zo'n 62.200,- nodig zou zijn voor achterstallig on derhoud. Volgens het college is dat bedrag te laag. „Enerzijds is extra achterstallig onder houd nodig en anderzijds ver bindt het Julianafonds extra voorwaarden met betrekking tot isolatiemaatregelen aan haar subsidie", aldus het colle ge. Volgens de opsomming van het college moeten niet alleen dak en dakrand aangepakt worden, maar is ook een aantal kozij nen aan vervanging toe en dient het glas aan de voorzijde van het dorpshuis vervangen te worden door dubbel glas. Ook zouden er verschillende deuren vernieuwd moeten worden en dient spouwmuurisolatie te worden aangebracht. De kos ten van dit alles worden glo baal geschat op 84.000,-. Het college stelt de raad voor dit bedrag ter beschikking te stel len. „Door deze problemen aan te pakken kan vanuit een goede uitgangspositie verder worden gegaan, zodat we op korte ter mijn niet weer met dit soort za ken zullen worden geconfron teerd", argumenteert het colle ge. Men tekent daar wel meteen bij aan dat door middel van 'harde' offertes aangetoond moet worden dat het genoemde bedrag ook echt nodig is. Het college wil het niet bij de eenmalige bijdrage alleen la ten. Aan de raad wordt voorge steld om - teneinde de jaarlijk se exploitatie structureel goed op de rails te krijgen - de ge meentelijke bijdrage aan het exploitatietekort blijvend te verhogen van 12.850,- tot 32.850,- per jaar. Het bestuur van de SMC zou het liefst zien dat alle 'open einden' bij de ge meente komen te liggen. „Hier zijn wij geen voorstander van", aldus het college. „Wij geven de voorkeur aan een budgetfinan ciering waarbij in de loop van het jaar de voortgang van de budgetten regelmatig wordt medegedeeld. Uitgangspunt dient daarbij een vast budget te zijn". Welzijnslijst 1995 Verder komt tijdens de raads vergadering aan de orde de welzijnslijst 1995 en het door het college opgestelde be leidsprogramma 1994 - 1998. De vergadering is openbaar en de stukken die betrekking heb ben op de vergadering liggen een half uur voor aanvang van de vergadering ter inzage. De noodzakelijkheid is het laatste en het sterkste wapen. Livius Weinig verandering HET WEER Vannacht op veel plaatsen mist en minimumtemperatuur omstreeks 4 graden. In de loop van de dag zonnige perioden. Middagtempera- tuur ongeveer 14 graden. Zuid oostenwind, zwak tot matig, kracht 3 of minder. POLITIE Zes politiekorpsen zijn onder curatele geplaatst omdat ze te veel geld uitgeven. CENTRUM 1 Het gereconstrueerde centrum van Bruinisse is offi cieel in gebruik genomen. RADIO-OMROEP De gemeente Zierikzee is het niet eens over de oprich ting van Radio Schouwen-Duiveland. PAARDESPORT Stef Neiisse uit Noordgouwe werd zesde op de Zeeuwse kampioenschappen in Arnemuiden. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Radarcontrole Zierikzee en Westerschouwen ZIERIKZEE/BURGH-HAAMSTEDE - De politie hield dinsdag op wegen in de omgeving van Zierik zee en Burgh-Haamstede een snelheidscontrole met behulp van radarapparauur. Daarbij Werden 57 weg gebruikers" betrapt op het overtreden van de maxi mumsnelheid. Van 15.30 tot 17.30 uur contro leerde men langs de Weg naar de Val, de weg tussen Zierikzee en de Zeelandbrug waar een maximumsnelheid van tachtig kilometer per uur geldt. Om dat de controle hier werd ge houden in samenwerking met Veilig Verkeer Nederland, werd in de rijrichting Goes een elektronisch bord geplaatst waarop passerende weggebrui kers hun snelheid konden afle zen. Desondanks reden elf voertuigen vanuit die richting met te hoge snelheid langs de radarapparatuur. In totaal werden 1500 (in beide richtin gen) passerende voertuigen ge controleerd. Daarvan reden er 29 te hard. Hun snelheid va rieerde van 91 tot 121 kilometer per uur. Van 19.00 tot 20.30 uur stond de politie met de radarappara tuur langs de Krayesteinweg nabij Haamstede, een weg waar eveneens een maximum snelheid van tachtig kilometer geldt. Er passeerden 223 voer tuigen, waarvan 28 met een te hoge snelheid. Die varieerde van 91 tot 118 kilometer per uur. Alle overtreders krijgen binnen enkele weken een pro ces-verbaal in de brievenbus met accept-giro voor betaling van de boete. - De weggebrui kers die de maximumsnelheid met meer dan dertig kilometer overschreden worden gedag vaard om zich voor de rechter te verantwoorden voor hun ge drag. Advertentie In verband met ons jaarlijkse personeelsuitstapje zijn on ze kantoren vrijdag 14 oktober 1994 vanaf 16.00 uur gesloten. Drukkerij Lakenman Ochtman uitgeefster van de Zierikzeesche Nieuwsbode Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afschr. f 47,00 kwartaalabonnement f 49,50 jaarabonnement met autom. afschr. f 177,00 jaarabonnement f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. Dhr./mevr., adres postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: SE Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CD Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. i- ZZN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1