KIK gemeente Z rikzee LANCOME GEMEENTE DUIVELAND LANCOME iK DRUKWERK VOOR HANDEL EN INDUSTRIE LANCOME ZWAAIT DE ZOMER UIT MET 3 PRACHTIGE GESCHENKEN. NAJAA^SKRANT GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN Raadsvergadering Verkeersmaatregel Besluiten Hoorzitting dorpsplan WOENSDAG 12 OKTOBER 1994 NIEUWSBODE EXTRA Commissies land kunnen bij de Gemeentelijke Volkskredietbank een aanvraag voor een krediet doen. Morgen; donderdag 13 oktober, vergaderen drie com missies. Om 16.30 uur komen de leden van de commissie Openbare Werken en Milieu bijeen in de raadzaal van het stadhuis om het groenbeleidsplan te bespre ken. In deze notitie worden de verschillende aspec ten, die verband houden met het ontwikkelen van een groenbeleid aan de orde gesteld. Op basis van het Waterhuishoudingsplan Zeeland worden; van gemeenten extra inspanningen ver wacht, zoals het opheffen van verspreide lozingen in het buitengebied. Enkele panden aan de Weg naar de Val Tozen rechtstreeks op rijkswater en enkele pan den aan de Straalweg lozen op het oppervlaktewater in de poldei". Het aanleggen van een riolering in dit gebied is een oplossing. De overige agendapunten zijn een akoestisch onder zoek bij openbare basisschool Theo Thijssen en de tweede fase van de vervanging van de kozijnen en ra men van. het kleedlokaal van de gymzaal aan de Raamstraat. De commissie Financiën en Economische Zaken be spreekt om 18.00 uur in de commissiekamer de ge meentebegroting 1995. Alvorens de gemeenteraad de ze tijdens de algemene beschouwingen op 14 novem ber a.s. vaststelt, hebben de commissieleden de mo gelijkheid om op de door het college van burgemees ter en wethouders samengestelde begroting te reage ren. Tevens komen aan de orde het meerjarenpers pectief 1995 t/m 1998, de bestedingsplannen voor de ze jaren en de begroting 1995 van de Gemeentelijke YblkSkredietbank De overige agendapunten zijn de wijziging van de winkelsluitingswet, een gemeentegarantie voor Hoc keyclub'Schouwen-Duiveland in verband met het af- sluitenivan een geldlening voor aanleg van het kunst grasveld en het opnemen van een jaarbudget voor cultuur in de begroting. De commissie Welzijn en Sociale Zaken vergadert"om 19.30 uurin de raadzaal over een subsidieverzoek van postduivenvereniging ,,De Zierick". Na fusering met ,,De Gevleugelde Vrienden" is aanpassing van de ac commodatie nodig, waarvoor men van de gemeente een bijdrage van 38.500,- vraagt. De commissie bespreekt of het aanbrengen van een ringleiding in de Concertzaal gewenst is en hoe de uitkering uit het fonds sociale vernieuwing van 182.995;- besteed kan worden. De Werkgroep Socia le Vernieuwing wil een belangrijk deel van dit be drag inzetten voor het inventariseren van wensen en behoeften onder de inwoners. De overige twee agendapunten zijn een reservering van 1.000,- voor de aanschaf van een informatie systeem door de Werkgroep Schoolbiologie en een overzicht van vermeerdering huisvestingsvoorzienin gen voorliet (voortgezet) speciaal onderwijs. Iedere burger kan een commissievergadering bijwo nen. De--op de vergadering betrekking hebbende stukken liggen een half uur voorafgaande aan de ver- gadering ter inzage in de Trouwzaal van het stadhuis. U hoeft zich niet van te voren aan te melden en voor afgaande aan het behandelen van een agendapunt mag u aan de voorzitter van de commissie het woord vragen. U kunt zich abonneren op de commissiestukken. Dit betreft de agenda's voorafgaande aan de vergadering en de verslagen achteraf. Voor één raadscommissie kost dit 13,- en voor alle raadscommissies 51,- per jaar. Heeft u hiervoor belangstelling dan kunt u zich abonneren bij de afdeling Interne Zaken in het stad huis, tel. 13151. Tijdelijke afsluiting- Raamstraat In verband met de uitvoering van herbestratings- werkzaamheden in de Raamstraat is deze straat in de periode van 17 oktober tot en met 18 november, hetzij geheel, hetzij gedeeltelijk, afgesloten voor alle ver keer. De afsluiting wordt tijdig aangegeven met omlei dingsborden en duurt zoveel korter als mogelijk of zoveel-langer als noodzakelijk. Gemeentelijke Volkskredietbank Zierikzee Inwoners van Schouwen-Duiveland en Sint Philips- De bank heeft tot taak: door het op een uit sociaal en zakelijk oogpunt verantwoorde wijze verlenen van kredieten te voorzien in de kredietbehoeften van de inwoners; voorlichtende, sanerende en schuldbemiddelende werkzaamheden te verrichten voor de inwoners, die in geldelijke problemen verkeren of gevaar lo pen daarmee te maken te krijgen. De bank brengt de volgende kosten in rekening: administratiekosten; deze bedragen 3% van de no minale leensom; rentevergoeding; de hoogte hiervan is gelijk aan het percentage waarvoor de N.V. Bank voor Ne- derlandsche Gemeenten rekeningcourant krediet aan de gemeente aanbiedt. De leningsvoorwaarden zijn: uitbetaling van het krediet vindt plaats nadat een schriftelijke overeenkomst is opgemaakt, waarbij de kredietnemer zich-verplicht de wegens aflos sing verschuldigde bedragen regelmatig aan de bank te zullen voldoen; de rente en vergoeding van administratiekosten worden in mindering gebracht op het aan krediet te verlenen bedrag; de kredietnemer kan te allen tijde tot versnelde of algehele aflossing overgaan, waardoor restitutie van rente over de vervroegde aflossingstermijnen plaatsvindt. Informatie: De Gemeentelijke Volkskredietbank is gevestigd in het stadhuis van Zierikzee, ingang Verrenieuwstraat 1. Correspondentie-adres: Postbus 5003, 4300 KA Zie rikzee, tel. 01110-13151 tst. 235 of 234. Openingstijden: maandag tot en met vrijdag van 9.00 tot 12.00 uur en na (telefonische) afspraak. Plaatsing- tuinhuisje De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door de heer J. M. Jumelet, Nunnenplaat 3, Zierikzee, een melding bouwvoornemen is ingediend voor het plaatsen van een tuinhuisje op het perceel Nunnen plaat 3, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sec tie M nr. 723. Genoemde melding is in strijd met de eerste gedeel telijke uitwerking ex artikel 11 W.R.O. van het be stemmingsplan „Poortambacht 8". Burgemeester en wethouders zijn bereid aan de ingediende melding medewerking te verlenen door ingevolge artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening vrijstelling te verlenen van de voorschriften van het bestem mingsplan.- In verband met het voorgaande liggen de op voor noemde melding bouwvoornemen betrekking heb bende bescheiden met ingang van 13 oktober a.s. ge durende twee weken voor een ieder ter gemeentese cretarie, afdeling algemene zaken, van 09.00-12.00 uur ter inzage. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder zijn bedenkingen tegen het verlenen van een vrijstelling aan het college van burgemeester en wet houders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee, schrifte lijk kenbaar maken. Verkeersbesluit Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 26, lid 1 van het Besluit administratieve bepalingen inzake het wegverkeer bekend dat met ingang van 13 okto ber 1994 het volgende verkeersbesluit ter inzage ligt op de secretarie, afdeling algemene zaken: het besluit door plaatsing van bord C7 van Bijlage I van het Reglement verkeersregels en verkeerstekens 1990 de Scheepstimmerdijk vanaf het Sas te sluiten voor vrachtauto's. Tegen dit besluit kan op grond van de Algemene wet bestuursrecht binnen 6 weken na bekendmaking be zwaar worden ingediend bij burgemeester en wet houders Artikel 19 Wet op de Ruimtelijke Ordening De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door de heer D. C. de Vries (De Vries Drukwerk/Re- klame), Lange Nobelstraat 41, Zierikzee, een bouw- aanvraag is ingediend voor het verbouwen van een kantoorpand in kantoor met reprobedrijf, plaatse lijk bekend Jannewekken 2, kadastraal bekend ge meente Zierikzee, sectie L nr. 1627. Genoemde bouwaanvraag is in strijd met het gel dende bestemmingsplan „Binnenstad-Noordoost". Deze bouwaanvraag is in overeenstemming met een gedeeltelijke in voorbereiding zijnde herziening hiervan. Burgemeester en wethouders zijn bereid aan dit bouwplan medewerking te verlenen met toe passing van artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, juncto artikel 50, lid 6 van de Woningwet. De aangevraagde bouwvergunning kan echter eerst worden verleend nadat gedeputeerde staten van Zeeland de verklaringen van geen bezwaar hebben afgegeven; deze verklaringen kunnen pas worden aangevraagd nadat een ieder gedurende de termijn van ter-inzage-legging in de gelegenheid is gesteld van het bouwplan kennis te nemen en daartegen be denkingen in te dienen. In verband met het voorgaande liggen de op de bouwaanvraag betrekking hebbende bescheiden met ingang van 13 oktober a.s. gedurende veertien dagen voor een ieder ter gemeentesecretarie, afde ling algemene zaken, van 09.00-12.00 uur ter inzage. Gedurende de hierboven genoemde termijn kan een ieder zijn bedenkingen bij het college van burge meester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zie rikzee, schriftelijk kenbaar maken. Wet milieubeheer Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend dat zij vergunning op grond van artikel 8.1 van de Wet milieubeheer hebben verleend aan de di rectie van Nemag B.V., voor het in werking hebben van een machinefabriek en constructiewerkplaats op het adres Deltastraat 15 te Zierikzee, kadastraal bekend gemeente Zierikzee, sectie K, nr. 190. Wij hebben positief op de aanvraag beschikt, onder het stellen van voorschriften in het belang van de bescherming van het milieu. Het besluit en andere relevante stukken liggen van af heden tot het einde van de beroepstermijn ter in zage op de gemeentesecretarie van Zierikzee op werkdagen tijdens kantooruren, alsmede op het po litiebureau op zaterdagen van 09.00 uur tot 12.00 uur. Beroep tegen het door ons genomen besluit kan wor den ingesteld door: a. de aanvragër; b. de betrokken adviseurs die over het ontwerp besluit hebben geadviseerd; c. degenen die (tijdig) bedenkingen hebben inge bracht naar aanleiding van het ontwerp-besluit; d. enige andere belanghebbende die kan aantonen dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest be denkingen over het ontwerp-besluit in te bren gen; e. degenen die bedenkingen hebben over eventuele wijzigingen in de definitieve besluitvorming ten opzichte van het ontwerp-besluit. Het beroepschrift moet worden ingediend in de pe riode van 13 oktober tot 25 november 1994 en moet in tweevoud worden gericht aan de Afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State, Post bus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. Zij die beroep instellen kunnen bij spoedeisend be lang overeenkomstig artikel 8.81 van de Algemene wet bestuursrecht een verzoek doen tot het treffen van een voorlopige voorziening, hetgeen een schor sing van het besluit kan inhouden. Dit verzoek moet binnen bovengenoemde termijn worden gericht aan de voorzitter van deze afdeling, wil het besluit niet na afloop van de termijn van ter inzagelegging van kracht worden. Een niet terstond van kracht ver klaard besluit wordt pas van kracht als op dat ver zoek door de Raad van State is beslist. De werking van het besluit wordt niet van rechtswege opge- schord indien een dergelijk verzoek na genoemde datum wordt ingediend. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse mededelingenrubriek van de gemeente. Redactie: Bureau Voorlichting, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Tel. 01110-13151 MÖNUMENTENSTAD - PAREL AAN DE OOSTERSCHELDE ADVERTEREN IS VERKOPEN! PARIS PROFITEER ZOLANG DE VOORRAAD STREKT VAN DE ZOMERAKTIE DROGISTERIJ PARFUMERIE BEKENDMAKINGEN WONINGWET Burgemeester en wethouders van Duiveland maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet, bekend dat bij hen de volgende aanvragen c.q. meldingen zijn inge diend: -- J. L. Schoof, oprichten carport Hoge Zandweg 3 te Oosterland; J. Erbrink, oprichten serre Rijksweg 27 te Nieu werkerk; J. P. Boogert, oprichten loods v. d. Abeelestraat 1 te Oosterland; Nieuwerkerk. II oktober 1994 MONUMENTENWET 4 Burgemeester en wethouders van Duiveland maken bekend, dat de raad van deze gemeente in zijn verga dering van 29 september 1994 met toepassing van arti kel 12 en 15 van de Monumentenwet 1988 heeft beslo ten tot vaststelling van de tweede wijziging van de ..Monumentenverordening van de gemeente Duive land". De monumentenverordening is voor een ieder ter le zing neergelegd op de gemeentesecretarie gedurende 3 maanden na dagtekening van deze bekendmaking. De wijziging van deze verordening treedt in werking op de zevende dag na die waarop zij is afgekondigd. Burgemeester en wethouders voornoemd, De wnd. burgemeester, G. HOKKEN De secretaris, F. C. DIELEMAN Nieuwerkerk, 12 oktober 1994 JE LEEST T IN DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE fi ZONWERING DIE STAAT Niet ontvangen, bel ons even!!! ZONWERING Cle /pilt TAPIJTEN, KEUKENS EN GORDIJNEN Kromme Elleboog 5 - 4301 EJ Zie. ikzee Telefoon (01110) 12531 en 12134 Inspraakavond Op dinsdag 25 oktober 1994 om 19.30 uur zal in het Dorpshuis 'De Putmeet' te Scharendijke het herinrichtingsplan voor de haven Kloosternol en omgeving worden besproken. Het plan bevat een visie om de onduidelijke inrichting van het haventerrein te verbeteren. Daarbij is een duidelijke relatie gelegd tussen de jachthaven en het duikcentrum, en een logi sche afwikkeling van de verkeersstromen. Eenieder wordt uitgenodigd om van het plan kennis te nemen en zo nodig van de inspraak mogelijkheid gebruik te maken. Het plan ligt voor eenieder vanaf 13 oktober in het gemeen tehuis ter inzage. Belastingverordening De raad heeft in zijn openbare raadsvergadering van 29 maart 1994 de de wijziging van de toeristen belasting, de 7e wijziging van de watertoeristen belasting en de Ie wijziging van de woonforensen- belasting vastgesteld. De besluiten zijn goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 13 september 1994. De wijzigingen treden in werking met ingang van 14 oktober 1994. De wijzigingen liggen voor eenieder kosteloos ter in zage in het gemeentehuis. Eenieder kan op verzoek tegen betaling van de kosten een afschrift verkrijgen van de verordening. Aangevraagde bouwvergunning/ melding Aangevraagde bouwvergunning - C.W. Bos - bouw loods, Nieuwe Kerkweg 2 te Scharendijke. Melding - F. Hartmann - bouw berging, Baken 127 te Scharen dijke. Voorgenomen vrijstellingen Een aanvraag om vergunning is ingediend door: - J.J. van de Schelde - bouw aannemersbedrijf - P.W. Bos - bouw gritstraalbedrijf. Beide bedrijven zijn gesitueerd op het terrein van het toekomstige bedrijventerrein aan de Kloosterweg te Middenschouwen.Op het terrein berust een voorberei- dingsbesluit. De bouwplannen zijn niet in strijd met het in voorbereiding zijnde bestemmingsplan 'bedri jventerrein Scharendijke'. Burgemeester en wethouders zijn bereid planologische medewerking te verlenen aan het verzoek voor vesti ging van de bedrijven. Dat is mogelijk door vrijstelling van het bestemmingsplan te verlenen, zoals bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Voordat burgemeester en wethouders daartoe over gaan, bieden zij eenieder de gelegenheid bedenkin gen in te dienen tegen het voornemen vrijstelling te verlenen. Bedenkingen kunnen vóór 27 oktober 1994 schriftelijk bij het college worden ingediend (Platte- weg 33,4322 BD Scharendijke). De stukken liggen tot 27 oktober 1994 ter inzage bij de afdeling Algemene Zaken in het gemeentehuis te Scharendijke. Openbare raadsvergadering tijdstip: donderdag 20 oktober 1994, 19.30 uur plaats: gemeentehuis te Scharendijke agenda: 1/4 Opening, spreekrecht publiek, notulen 22.09.94, ingekomen stukken en mededelingen. 5 Vaststellen voorbereidingsbesluit voor Elkerzeese- weg 8 te Scharendijke. 6 Verzoek voor uitbreiden/vervangen verlichtingsar maturen Helcherseeschool te Scharendijke. 7 Overzicht vermeerdering huisvesting 1996 (als bedoeld in art. 65 WBO). 8 Krediet voor vervanging vloerbedekking en vitrage in gemeentehuis. 9 Krediet voor uitbreiding verlichting gemeentehuis. 10 Krediet voor aanschaf computersoftware i.v.m. Wet Waardering Onroerende Zaken. 11 Krediet voor uitvoering pc-privé-project. 12 Krediet voor uitbreiding gemeentewerkplaats. 13 Krediet voor uitvoeren van twee ervenwerkphn- nen. 14 Delegatie bevoegdheden in kader van Wet Her verdeling Wegenbeheer. 15 Vaststellen 3e wijziging Legesverordening 1993. 16 Vaststellen algemeen kasgeldbesluir 1995. 17 Goedkeuren begroting 1995 van St.Thuiszorg en Alg. Maatschappelijk Werk Noord-Zeeland. 18 Besluit tot niet afgeven representativiteitsver- klaring t.b.v. St. Radio Omroep Schouwen-Duive land. 19 Subsidieverzoek St. Stimulering Werkgelegenheid Zeeland Noord. 20 Grondverkoop aan R.J.C. Uitdewilligen. 21 Gemeentebegroting 1995 en budgetprognose 1995 t/m 1998 (het houden van algemene beschou wingen en de beantwoording daarvan heeft schrif telijk plaatsgevonden; nu is aan de orde de mon delinge behandeling en vervolgens de vaststelling). 22 Vaststellen subsidielijst 1995. 23 Vaststellen uit de agenda voortvloeiende be grotingswijzigingen. 24 Rondvraag en sluiting. Tijdens raadsvergaderingen kan het publiek gebruik maken van het spreekrecht, waarvoor een half uur beschikbaar is. Per spreker is er gelegenheid gedu rende maximaal 5 minuten het woord te voeren, ook als er over meer dan één onderwerp wordt gesproken. Indien er meer dan zes sprekers zijn, wordt het maxi mum van 30 minuten naar evenredigheid over de spre kers verdeeld. Het is alleen mogelijk het woord te voeren over onderwerpen die op de raads- agenda zijn vermeld, met uitzondering van pun ten betreffende het doen van keuzen, voor drachten of aanbevelingen van personen en de rondvraag. De raadstukken liggen met ingang van 13 oktober 1994 tussen 08.30 en 12.00 uur voor het publiek in het gemeentehuis ter inzage. Meldingen Wet Milieubeheer Bij burgemeester en wethouders zijn binnengekomen meldingen ingevolge deWet milieubeheer voor het van toepassing worden van het Besluit akkerbouwbedrijven milieubeheer op een reeds opgericht akkerbouw- of tuinbouwbedrijf voor opengrondsteelt voor de op de genoemde adressen gevestigde bedrijven, van: - C.J. den Boer, Zwaardweg 2 te Kerkwerve - Dirk Hanse Zoon C.V., Schelpweg 34 te Ellemeet - Mts. Van der Linde, Nieuwe Kerkweg 4 te Scharen dijke - Mts. L.M. en J.L. Smalheer, Florisweg 7 te Kerkwerve - Mts. N. en M.C. van der Weele, Hogeweg 7 te Scharendijke - J.C. van der Wekken, Schelpweg 40 te Ellemeet. 12 oktober 1994, Burgemeester en wethouders van Middenschouwen GEMEENTE nuivuA&e tijdstip: 20 oktober 1994, 19.30 uur agenda: o.a. - Exploitatie SMC Vaststelling: - begroting 1995, inclusief de Ie wijziging - welzijnslijst 1995 - beleidsprogramma 1994-1998. De gemeenteraad heeft in zijn vergadering van 29 september 1994 besloten: - door intrekking van het besluit van 27 februari 1975, de gesloten-verklaring in de Pr. Marijkestraat in de richting van de Pr. Wilhelminalaan voor alle verkeer behalve voetgangers, fietsers en bromfietsers op te heffen. Tegen dit besluit kunnen belanghebbenden -binnen vier weken na deze bekendmaking- schriftelijk beroep instellen bij de Rechtbank te Middelburg. Het college van burgemeester en wethouders heeft in zijn vergadering van 4 oktober 1994 o.m. de volgende besluiten genomen: bouwvergunning verleend: - J.H. van Rooden, woning, Grevelingenhout 49 - M. de Ruijter - schutting, Vlasscraat I - G. Voogt - bouw woning, Grevelingenhout 186 - C.M. Hoek - vernieuwen gevelpui. Meekrapstraat 22 - H. Eichhorst - verbouw zomerwoning, Hoogerwerf 8. melding bouwtoestemming verleend: - N. Klink - schuur. Prins Bernhardstraat 12 - B. Hartwecker -schuur, Hertengang 54. 12 oktober 1994, Burgemeester en wethouders var Bruinisse Molenstraat 65 (4311 EB) Telefoon 01113-1251 postadres: postbus 50 (4310 AB) Fax 01113-2092 Geopend op werkdagen van 8.30-12.00 uur Op dinsdag 25 oktober 1994 vindt er in het Herv. Verenigingsgebouw aan de Deestraat een hoorzitting plaats over het dorpsplan Bruinisse. Wat is een dorpsplan? Het dorpsplaq is een nota waarin knelpunten en oplossingen worden omschreven met betrekking tot de verkeersveiligheid, het openbaar groen, toekomsti ge woningbouw, riolering, werkgelegenheid, winkelbescand etc. In hec dorpsplan worden alle elementen die van belang zijn voor de leefbaarheid van het dorp, op evenwichtige wijze en in onderlinge samenhang bezien. Het gaat dus over hele concrete zaken die eenieder aangaan. In het ene geval komt uw klacht omtrent de verkeersveiligheid in uw woonstraat aan de orde. In het andere geval uw opmerking over hondenuitwerpselen op het trottoir. Het belang van een dorpsplan Niet alle maatregelen uit het dorpsplan kunnen in 1994 of 1995 worden uitgevoerd. Het dorpsplan trekt daarom lijnen voor de toekomst Het dorpsplan is ook een instrument waarmee de gemeente in overleg met de provincie aspecten ten aanzien van de toekomstige ontwikkelingen kan onderbouwen en vastleggen. Daarnaast vindt er binnen de gemeente een financiële vertaling plaats van de kosten van de voorgestelde maatregelen. Eenieder is van harte uitgenodigd de inspraakavond op dinsdag 25 oktober In het Verenigingsgebouw aan de Deestraat bij te wonen. De avond begint om 19.30 uur. DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN ZIERIKZEE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 4