Garage Klink nu officieel vertegenwoordiger Citroën WEEKEND RECEPT HU IS ER! dier in het vizier lieve mensen DEURLOO Aanvulling Woordenboek der Zeeuwse dialecten Schilderkunst Mondragon Amateur-orgelconcours onze puzzelrubriek savooie kool Dansavond Grutterswei Voor Goeree-Overflakkee Maaltijdsoep met rookworst en groene Poes Nienke wil nog graag leuk leven bij een baasje Prijswinnaars tulpwedstrijd Diaserie Grevelingen Open dag op Neeltje Jans WOENSDAG 12 OKTOBER 1994 NIEUWSBODE EXTtTA 't ging een tijdje niet zo goed moest mijn huis verlaten ook m'n vrouw ging van me heen 'k had niks in de gaten, i Ik heb het leven opgepakt geluk uiteindelijk gekregen zij het dan ten einde raad maar zo gaat het in ons leven. U miste plots mijn stukjes en belde met de krant dank hiervoor, 'k ben weer terug dus is er niets meer aan de hand. Langeweg OUDE TONGE - In de Nederlandse Hervormde kerk in Oude-Tonge wordt op zaterdag 22 oktober het jaarlijkse amateur-orgelconcours gehouden voor Goeree-Overflakkee, Schouwen-Duiveland, Tholen en Sint Philipsland. Voor het concours hebben zich 21 deelnemers aangemeld. Zij spelen een vrij werk en een ko raalgebonden compositie waarbij ze kunnen kiezen uit variaties van psalmbewerkin gen van Anthoni van Noordt of koraalbewerkingen van het lied Allein Gott in der Höh sei Ehr. Het evenement duurt van 09.00 tot ongeveer 17.00 uur. Om 20.00 uur wordt een presen tatieconcert gehouden waar van de Evangelische Omroep opnames maakt. Tijdens het concert spelen de drie deelne mers die het hoogste aantal punten behaalden en de juryle den D. de Rooij die organiste is in Eindhoven en A. van Sleu- wen die organist is in Hilva- renbeek. Na afloop van het concert reikt wethouder ge meente Oostflakkee, N. C. A. Andries 'de prijzen uit. Het amateur-orgelconcours wordt voor de negende keer georgani seerd door de stichting Kerk- concerten Goeree-Overflakkee. OUDE-TONGE - Op zaterdag 15 okotober heeft dansvereni- ging Dance Fever '85 een dans avond in de Grutterswei in Oude-Tonge. Aanvang half ne gen. De muziek wordt verzorgd door het Heide Combo. Het combo, dat ook enkele CD's heeft gemaakt, is bekend in de regio en bij Dance Fever in het bijzonder. Advertentie U heeft nodig voor 4 personen: 1 rookwordt (grof of fijn naar keuze) 100 gram mager rookspek, in blokjes gesneden 1 liter runderbouillon 30 gram boter of margarine 1 groene savooiekool van circa 1 kilo 2 grote uien (liefst rode) 2 grote aardappelen 1 fijngehakt teentje knoflook 1 blik gepelde tomaten zout peper Bak de spekblokjes bruin in de boter of margarine, voeg de in halve ringen ge sneden ui en knoflook toe en laat ze even mee fruiten. Voeg dit toe aan de runder bouillon en breng hem aan de kook. Maak intussen de kool schoon en snijd ze in reepjes. Rasp de geschilde aardappelen en voeg deze samen met de kool toe aan de bouillon. Laat alles vijf minuten zachtjes doorko ken. Doe dan de in plakjes gesneden rookworst en de fijngesneden tomaat met het sap bij de soep en Iaat het geheel nog circa tien mi nuten zachtjes koken. Breng de soep op smaak met zout en peper. Lekker met volkoren stok brood. Voedingswaarde per portie: Energie: +1990 kJ (475 kcal) Eiwit: 21 gram Vet: 32 gram Koolhydraten: 26 gram In het Dierenasiel Schouwen-Duiveland aan de Zandweg in Zierikzee zit momenteel de tien jaar oude poes Nienke. Zij heeft een schildpadkleur met wit. Nienke is aan één oog blind, maar heeft daar overigens geen last meer van. Voor de rest blaakt ze van gezondheid. Nienke is makkelijk van aard. Met soortgeno ten en kinderen is ze beste maatjes. Deze viervoeter zou het leuk vinden als zij de laatste periode van haar leven bij een aardig baasje door kan brengen. Wie geeft haar een kans? Voor eventue le verdere inlchtingen kan men contact opnemen met het asiel, telefoon 01110-17013. Het opvangcentrum is maandag t/m zater dag geopend van 09.00 tot 11.00 uur. In dit dierenonderkomen zijn negentien katten en drie honden gehuisvest. De poes Bep is (nog) niet geplaatst. Van belang is dat de kater Notti spoedig een baas je krijgt. Zijn minderwaardigheidscomplex wordt steeds groter zodra weer een kandidaat-baasje aan zijn neus voorbij gaat. (Fo to: Joop van Houdt). Bij garage Klink staan de nieuwste versies van alle Citroën-modellen. (Foto: Joop van Houdt). SOMMELSDIJK - Garag-e Klink in Sommelsdijk heeft een nieuwe mijlpaal bereikt. Eigenaar Adri Kievit mag zich de officiële en enige vertegenwoordiger van Citroën noemen voor Goeree-Overflakkee. Ter gele genheid hiervan werd open huis gehouden in de, aan het Haveneinde gelegen, garage. Het evenement werd druk bezocht. De gloednieuwe meubel-brochure van Intermeubel. Met schitterende foto's en veel informatie over de mooiste zit meubelen. eetkamers, slaapkamers, accessoires en sfeermakers die uw huis zo gezellig maken. Haal snel uw gratis exemplaar bij: JNTER-MEUBEL Haringvhetplein 4, Zienkzee. tel 01110-12946 OUDDORP - Mevrouw D. Jon gens uit Stellendam en de heer of mevrouw Van der Maas uit Burgh-Haamstede wonnen een prijs in de Tulp 400 jaar wed strijd. De wedstrijd werd uitgeschre ven door het museum 't Blaeu- we Huus in Ouddorp, dat de her le maand september in het te ken stond van de jarige tulp. Er was onder meer een tentoon stelling van de 32 schilderijen, tekeningen en foto's die door particulieren werden ingezon den. Mevrouw Jongens won met haar inzending de origina- liteitsprijs en mevrouw of me neer Van der Maas kreeg veel waardering-en een prijs voor de pasteltekening 'die door de jury werd omschrdven als 'een abstrahering van de feestelijk heid'. De 7-jarige Mathilde Meijer kreeg een prijs voor de vrolijk gekleurde tulp die zij maakte. De prijswinnaars van de Extra-puzzel van woensdag 28 september zijn: De eerste prijs: Een waardebon van f 25,- Leanne Hage, Noorsestraat 15, Ouwerkerk De tweede prijs: Een waardebon van f 15,- A. Timmerman, Groenedaal 8, Kloetinge De derde prijs: Een waardebon van f 10.- J. Heeringa, Doelweg 25, Goedereede De sleutelwoorden van de puzzel van 28 september zijn: Op een goede afloop De oplossing van de nieuwe puzzel kan worden gestuurd naar de Redactie Zierikzeesche Nieuwsbode, Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. De enveloppe kan natuurlijk ook in de brievenbus van het kantoor aan het Jannewekken worden gedeponeerd. De Nieuwsbode Extra-puzzel verschijnt iedere veer tien dagen. Een vriendelijk verzoek is om op de enveloppe duidelijk het woord Extra-puzzel te vermelden. Enveloppen waarop niet staat vermeld om welke puzzel het gaat kunnen niet meedingen naar een prijs. De inzendingen voor de nieuwe puzzel moeten uiterlijk vrijdag 21 oktober in ons bezit zijn. Denkt u aan de postzegel! Horizontaal: 1. te kennen geven; 6. het op touw zetten van iets. 9. open vat met hengsel; 10. ongeluksvogel; 11. op praktische doeleinden gericht; 12. gemeenheid; 13. niet beoefend wordend; 15. in details uitgewerkt plan voor een officiële gebeurtenis; 18. stof die dient om iets dunner te maken; 19 slagvaardig; 20. hartige lekkernij; 22. wie voordeel tracht te verkrijgen van de ramp die een ander treft (mv.); 25. toiletartikel; 26. royaal; 27. telwoord. 28. na verloop van zekere tijd Verticaal: 1. haringnet; 2. mannetjeshaas of konijn3. ontwikkehpgsvorm van een insekt; 4. zoogdieren, geschikt om bereden te worden; 5. duisternis. 6. vergroting; 7. voorspoed, gezien als gave van Gods wege; 8 informatie via de televisie in de vorm van gedrukte tekst; 13. bestrijden; 14. insekt; 16 degene die in hechtenis is; 17. booswicht; 21. vurig, oprecht; 22. plant; 23. Europese vrouw; 24. herfst. De sleutelwoorden worden gevormd door de letters in de vakjes 6. 10, 9. 23. 9, 2. 9. 24. 3. 17, 10. 12. 27. Buiten zijn verschillende voer tuigen te bezichtigen en in de haven kan de bezoeker de vaar tuigen van de Meetdienst en de Betonning bekijken. Ook is een pijler vrij toegankelijk voor het publiek. Boven op de verkeerskoker staat een laag- werker die door iedereen uitge probeerd kan worden. Alles is kosteloos. Bij de werkhaven aan de westzijde van Neeltje Jans is tot en met 30 oktober een expositie te zien van Wen- delien van Oldenborgh. Haar werk is tentoongesteld tussen vier stalen constructies van de Trechter 5-kunstenaars: Wim Bakker, Ronald van Dokkum, Ineke Otte en Gerard Marinus Verkerke. Het kunstproject heet Framework Invitation. Bewust koos Kievit er voor om de feitelijke officiële opening een dag eerder te doen. Zo kwam het, dat het een dag voor het open huis in garage Klink gigantisch druk was vanwege leveranciers, vertegenwoordi gers, diverse collega's en rela ties die het bedrijf bezochten. Op die manier had de garage houder meer tijd tijdens het open huis aandacht te besteden aan de klanten en andere be langstellenden. De feitelijke openingshandeling tijdens het open huis werd om ongeveer 16.30 uur verricht door Cees Klink. In het kader van de feestelijk heden was de garage versierd met verscheidene bloemstuk ken, terwijl ook voor de nodige hapjes en drankjes goed ge zorgd was. Het open, huis zelf stond volledig in het teken van nieuw en nieuws. Vandaar dat de nodige nieuwe Citroën per sonenauto's te zien waren. Met gepaste trots presenteerde ga rage Klink versies van de Ci troën AX, ZX, Xantia en XM modellen, die vrijwel zonder uitzondering zijn vernieuwd en nog comfortabeler en luxueu zer zijn uitgevoerd, terwijl door de komst van de airbag ook de veiligheid verder ver hoogd is. Behalve over de nieu we modellen, beschikt garage Klink ook over vele tientallen occasions, waarvoor hij even verderop een speciale loods ter beschikking heeft. Om het open huis nog attractie ver te maken was ook een snel- tekenares aanwezig, konden gratis Franse crêpes worden gegeten en konden kinderen gratis ponyrijden. Volgens Kie vit stelt Citroën zware eisen met betrekking tot het vak manschap en de technische uit rusting van de garage, alvorens men de status van vertegen woordiger toekent. Om deze status te verkrijgen begon $aarom zo'n anderhalf jaar ge leden al een ingrijpende ver bouwing van de garage. ,,De samenwerking met Citroën- dealer voor Schouwen-Duive land, L. Goedbloed uit Zierik zee was daarbij uitstekend", aldus de trotse eigenaar, die- zelf al ruim tien jaar in het vak zit. Samen met zijn vrouw en twee monteurs runt hij de gara ge, waarbij hij zelf veelal in de garage te vinden is. Behalve speciaal gereedschap dat door Citroën wordt vereist, mogen alleen originele onderdelen worden gebruikt, waarvan con stant een bepaalde voorraad aanwezig moet zijn in de gara ge", aldus Kievit. Door het aan leggen van een netwerk van dealers en vertegenwoordigers heeft het, dit jaar haar 75 jaar bestaande, Citroën-concern er via centrale magazijnen voor gezorgd dat onderdelen van de auto's eigenlijk nooit direct uit het buitenland afkomstig zijn. Garagehouder Kievit koos er voor zijn klanten een zo breed mogelijk pakket aan te bieden, dat zowel bestaat uit de in- en verkoop van nieuwe en ge bruikte auto's, onderhoud, re paratie, APK als het leveren van accessoires. Ook biedt ga rage Klink mogelijkheden op het gebied van leasing en fi nanciering. De garage voldoet aan de hedendaagse eisen op het gebied van het milieu. OUDDORP - In het bezoekers centrum De Punt aan het Gre- velingenmeer nabij Ouddorp wordt zaterdag 22 oktober een dia-serie gepresenteerd over de natuur in en rond het Greve- lingenmeer. Ook de ontwikkelingen rond de Slikken van Flakkee maken deel uit van het programma. De diaserie wordt gepresen teerd door Trudie Leerschoon. Na afloop wordt een wandeling gemaakt door hét zout kwelge- bied. Het evenement is een ini tiatief van de afdeling Goeree- Overflakkee van Vereniging voor natuur- en milieu-educa tie en begint om 14.00 uur. NEELTJE JANS - De dienst- kring Deltakust en de WED houden op zaterdag 15 oktober, van 10.00-17.00 uur, een open dag op Neeltje Jans. Deze open dag staat in het teken van het groot onderhoud van de schui ven en heeft als thema 'Op de grens van lucht en water'. In de patio van het Topshuis zijn verschillende tentoonstel lingen ingericht die betrek' king hebben op het project. In het Topshuis is met hulp van een folder een looproute uitge zet. Overal geven mensen van Rijkswaterstaat uitleg. Via de begane grond komt men in de dieselruimte en op de eerste verdieping is de filmzaal en de bedieningsruimte. Hier zal een speciale film over het groot on derhoud van de schuiven wor den vertoond. Onder meer is te zien hoe het stralen en spuiten van het omhulsel en de uitge nomen schuif in zijn werk gaat. ZIERIKZEE - Het supplement op het Woordenboek der Zeeuwse dialecten be gint gestalte te krijgen. Op 1 april begon drs. M. J. Th. Adler in opdracht van de Stichting De Zeeuwse Taele met de werkzaamheden. Het Woordenboek der Zeeuwse dialecten van de hand van mej dr. H. C. M. Ghijsen uit 1964 wordt gerekend tot het beste wat in Nederland is verschenen op het gebied van streektaal. Van begin af aan stond vast dat het boek een vervolg moest krijgen. Het dialectonderzoek is na 1964 immers voortgezet, onder meer met invullijsten in het bulletin van de Werkgroep Historie en Archeologie van het Koninklijk Zeeuwsch Ge nootschap der Wetenschappen en de Zeeuwsche Vereeniging voor Dialectonderzoek. Daar naast zijn bepaalde bronnen door dr. Ghijsen niet in het on derzoek betrokken, welke voor de kennis van het Zeeuws be langrijk zijn. De Stichting De Zeeuwse Jhele heeft tot doel fondsen bijeen te brengen voor dit supplement. Gelden die gebruikt worden voor het onderzoek en pers klaar maken van het boek. Na een wat moeizame start blijkt het -enthousiasme onder parti culieren, bedrijfsleven en over heden voor het initiatief zoda nig groeiend, dat tot aanstel ling van een gekwalificeerde medewerker is overgegaan. Met de Koninklijke Nederland se Akademie van Wetenschap pen is een detacheringsoverl eenkomst gesloten voor drs. M. J. Th. Adler, die een voorspoe dig begin heeft gemaakt met de verwerking van het vele ma teriaal. Een wetenschappelijke commissie onder leiding van dr. J. B. Berns van het P. J. Meertens-Instituut begeleidt het project inhoudelijk. Ondanks alle goede berichten zijn de fondsen nog steeds niet voldoende groot om het hele project te financieren. Dit na jaar zullen met de eerste resul taten als argument opnieuw verzoeken gericht worden aan potentiële subsidiënten, waar onder nog zo'n tien Zeeuwse gemeenten die het- project tot op heden niet steunen. De Stichting De Zeeuwse Thele heeft er alle vertrouwen in dat ook de nog ontbrekende finan ciën zullen worden gevonden voor het supplement, dat net als het woordenboek voor lief hebbers en wetenschappers een aanwinst zal zijn. In restaurant Mondragon aan de Oude Haven in Zierikzee wordt zaterdag 15 oktober een verkoopexpositie gehouden van olieverfschilderijen. De expositie omvat zowel surrealistische doeken en kleurrijke abstracten als landschapschilderijen, bosgezichten en woeste en romantische zeeën. De schilderijen zijn voorzien van een passe-parlout. Tijdens de expositie kunnen lijsten wor den uitgezocht die bij de schilderijen passen. De expositie is van 10.00 tot 17.00 uur.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 15