'Veiligheid is heel belangrijk' te boven Duinhouwer is kaakslag al Duiveland ontfutselt koploper SPS een punt ZSC wint in slotfase geen enkel duel meer Gerard Sjouken wint vossejacht golfen Schietvereniging bezig met veranderingen Peter Vader in Reimlich Zaalvoetbal voor vrouwen Cursus begeleider G-voetbal Youri Vaes wint Speedo wedstrijd Ik wil er geen melding van maken bij de KNVB DINSDAG 11 OKTOBER 1994 NR 25652 9 Belangstellenden waren zeer geïnteresseerd in de demonstratie pistoolschieten tijdens de open dag in Nieuwerkerk. (Foto: Marijke Folkertsma). NIEUWERKERK - „De bedoeling van deze open dag is dat mensen kennis kunnen maken met de schietsport", vertelt voorzitter Ron van de Erve van de schietvereniging Schouwen-Duiveland. Samen met een aantal andere bestuursleden stond de voorzitter een dag lang paraat om belangstellenden te woord te staan. „Sommige mensen lijkt het eng, ja. Dat klopt. Maar veiligheid vinden we heel belangrijk. Daar zijn we hier veel mee bezig", typeert Ron van de 15rve het beleid van zijn club. Gelijkspel behaald door inzet' OOSTERLAND - Koploper SPS uit Poortvliet keer de enigszins teleurgesteld terug naar het Xholense land. De ploeg had zojuist tegen Duiveland het eer ste competitiepunt verspeeld. Met de 0-0 eindstand, in een wedstrijd die niet als een typische 0-0 partij kon worden beschouwd, mocht Duiveland haar vijf de punt in even zoveel duels noteren. Over het doel van een open dag kan de voorzitter kort zijn. „Het doel van vandaag is niet om leden te werven. We hebben zo'n vijfennegentig leden. Dat is meer dan genoeg om de boel draaiende te houden. En we zijn met deze grootte ook een knusse vereniging", geeft Ron van de Erve te kennen. „Wat we wel willen is wat meer bekend heid geven aan de schietsport. En laten zien hoe wij er mee omgaan", voegt hij aan zijn uit leg toe. Veranderingen Schietvereniging Schouwen- Duiveland zit midden in een proces van veranderingen. Sinds twee jaar is de vereni Stoffel Duinhouwer stelde zich zondagmiddag beschikbaar als scheidsrechter. Om één uur 's middags ging de telefoon dat de aangewezen KNVB-scheids- rechter Luijks verhinderd was wegens een storing in de fa briek waar hij werkt. „Ja, er moet toch iemand fluiten. Ik heb de aanvoerders van Zonne maire en Dreischor het formu lier laten ondertekenen. Zij gingen akkoord", licht Duin houwer toe. De derby tussen het standaard seniorenelftal van Zonnemaire ging lid van de Koninklijke Nederlandse Schutters Associ atie. Een organisatie die hulp biedt op het gebied van regel- en wetgeving. Onder meer door het geven van cursussen. „We willen dingen anders en beter gaan opzetten. Zoals de opvang van nieuwe leden. En de veilig heid", licht Ron van de Erve de veranderingen toe. Over de reden hiervan zegt hij „Er wordt al genoeg aange modderd. Wij hebben de wil om het goed te doen." En ter il lustratie. „We hebben bijvoor beeld ook een goed contact met de Rijkspolitie. Jack Davidsen geeft onder .meer voorlichting over hoe je met een «igen wa pen om moet gaan", verduide lijkt Ron van de Erve zijn ver haal. en Dreischor in de zondag der de klas afdeling, zou een tu multueus slot krijgen. In de 85e minuut, bij een stand van 2- 5 voor Dreischor, scoorde Se bastian van Leersum een doel punt voor Zonnemaire. „Op het moment dat Van Leersum scoorde floot ik. Een Drei- schor-speler maakte een over treding. Maar het doelpunt zat, dus was het voordeel en keurde ik het goed. Misschien is het spelregeltechnisch niet goed. Maar dan had. ik een strafschop moeten geven. Ik loop na mijn Met nog zo'n anderhalf uur te gaan, kon de voorzitter al terug kijken op een geslaagde dag. „Er zijn al zo'n vijfentwintig mensen langs geweest. Dat aantal overtreft al onze ver wachtingen. Want we hadden eigenlijk op heel weinig gere kend". Toch leek de vereniging zich goed te hebben voorbe reid. Er waren voldoende men sen aanwezig om de bezoekers persoonlijk te woord te staan. En de demonstratie van ver schillende wapens werd uitge breid voorzien van commen taar. „Jaap heeft een historisch pistool en een historische re volver. En het zwartkruit wat hij gebruikt, is eigenlijk het ouderwetse buskruit", legt be stuurslid Ad de Ruijter de be beslissing terug naar het mid denveld en zie die speler op me afkomen. Ik dacht, die gaat slaan. Toen werd het zwart voor mijn ogen", herinnert Duinhouwer zich nog. Na de kaakslag van Lucien Vroegh gebeurde er van alles op het veld. „Mijn vrouw stond bij mij toen ik weer bijkwam. Ik ben met wat water weer op de been geholpen. Ik hoorde dat Marco Duinhouwer Lucien Vroegh over het hele veld ach tervolgde om wraak te nemen. langstellenden uit. Schutter Jaap ten Brinke liet ondertus sen zien hoeveel handelingen er nog aan het uiteindelijke schot vooraf gaan. „Dit is voor de echte liefhebber", licht Ad de Ruijter bijna ten overvloede toe. Perfectie De schietsport kent veel ver schillende disciplines. Die ook in nationaal en internationaal wedstrijdverband kunnen wor den beoefend. Toch lijkt de drijfveer onder de beoefenaars van de diverse disciplines gro tendeels dezelfde te zijn. „Het is dat streven naar perfectie wat mij zo aanspreekt in deze sport", vertelt Ron van de Erve Gelukkig is dat met een sisser afgelopen. Er waren veel toe schouwers die het hebben zien gebeuren." Dreischor-trainer Toine Tiggel- man heeft hierna Lucien Vroegh naar de kant gehaald waardoor Dreischor met tien man verder speelde. „Ik heb de wedstrijd wel laten uitspelen. Ik maak er ook geen melding van bij de KNVB. Dan krijg ik al die papieren rompslomp weer. Moet je steeds weer vra gen beantwoorden van de tuchtcommisse. Ik heb al vol doende werk als secretaris van voetbalvereniging Zonnemai- re. Maatregelen Lucien Vroegh heeft na de wed strijd zijn excuus aangeboden en ook het bestuur van voetbal vereniging Dreischor heeft zijn spijt betuigd. Ze zouden maat regelen nemen tegen de spe ler", liet Duihouwer geruststel lend weten. „Het is de laatste keer dat ik seniorenteams heb gefloten. Ik wil nog wel de jeugd of dames fluiten, maar daar laat ik het bij." Duinhouwer had maandag nog steeds pijn in zijn kaak. „Die pijn verdwijnt wel weer. Ge lukkig heb ik geen schade aan mijn bril. Tja, het was weer een echt ouderwetse derby." Dreischor moest de wedstrijd met tien spelers uitspelen. De kaakslag was achteraf een du re klap. Zonnemaire kwam in blessuretijd nog langszij. Zonnemaire-speler Piet Stou ten: „We hebben meer kansen gehad dan Dreischor. Het was gewoon verdiend. Misschien hadden we wel moeten win nen." Trainer Toine Tiggelman was het daar niet mee eens: „We stonden met 2-5 voor. Dan is het toch vreemd dat je nog gelijk speelt. De laatste twee doelpunten vond ik ook du bieus. Ik moet wel toegeven dat de spelers van Dreischor veel irritatie uitlokten." over zijn motivatie. Als knie lend geweerschieter is hij nu al zo'n acht jaar aan de schietver eniging Schouwen-Duiveland verbonden. „Je moet de tech niek beheersen en jezelf. Je li- chaamsbeheersing, je ademha- lingsbeheersing en je ogen. Het speelt allemaal een rol." Jaap ten Brinke maakt duide lijk dat de schietsport zowel li chamelijk als geestelijk in spanning vereist. „Ieder schot staat op zich. Je moet dat steeds weer opbouwen", geeft hij aan. En ook het materiaal zelf weet hem te boeien. „AI die accessoires, dat heeft toch wel wat. Die kogels giet ik bij voorbeeld zelf. Of ik doe dat met een paar maten. Dat is toch leuk", vertelt het be stuurslid enthousiast. Karabijnschutter Ad de Ruij ter typeert de schietsport als een individuele sport met een ontspannende werking. „Je moet één worden met je wapen. Net zoals een ruiter met zijn paard. Die eenheid zorgt voor resultaat", verduidelijkt Ad de Ruijter zijn hobby. „En je wilt steeds verder gaan", voegt hij er aan toe. „Je streeft er naar het steeds beter te doen". HEIMLICH - Acht leden van atletiekvereniging Delta Sport namen deel aan de halve marathon Route du Vin in het Luxemburgse Reimlich. Van de twaalfhonderd deelne mers eindigde Peter Vader uit Kerkwerve als beste Delta Sporter op een 39e plaats in 1.27.06 uur. Uitslag Delta Spor ters: 39. Peter Vader, 1.27.06 uur. 94. Gert-Jan de Glopper, 131.59 uur. 83. André Lems, 1.37.36 uur. 100. Jos Brands, 1.39.40 uur. Veteranen 1: 76. Sit- ze Stins, 1.47.26 uur. 93. Koos Resoort, 1.55.59 uur. Veteranen 2: 26. Jan Kloet, 1.51.05 uur. Ve teranen 3: 7. Gerard Koorn- neef, 1.41.59 uur. ZIERIKZEE - Op maandag 17 oktober wordt in het Huis van Naussau in Zierikzee een bij eenkomst gehouden om te ko men tot een zaal voetbalcompe titie voor vrouwen. Eén van de initiatiefnemers, Gerard Korsuize, wil een oriën terend gesprek voeren met be langstellend. „Zoals we nu kunnen polsen zijn er vijf of zes teams die geïnteresseerd zijn. De bedoeling is dat we op zaterdagavond gaan spelen in recreatievorm." De bijeen komst begint om 19.30 uur. GOES - Voor de cursus begelei der G-voetbal die door docent W. Wieringa namens de KNVB wordt gegeven is veel belang stelling. In de kantine van voetbalver eniging SSV'65 hebben zich veertien deelnemers gemeld. Daaronder zes mensen van Schouwen-Duiveland. Jakkoo Brouwer, Peter Goedegebuure, Roanald van Dongen, Wilko Hanzen, Richard van Baaien en Dig Vleugel. De eerste bij eenkomst staat in het teken van de inventarisatie. Tijdens de cursus zal ook overleg wor den gepleegd met de verschil lende begeleiders van G-teams uit Zeeland om het wedstrijd programma in zaal 'en veld te regelen. KAPELLE - De 10-jarige Youri Vaes heeft in zwembad Groe- newoud tijdens Speedo zwem wedstrijden de honderd meter vrijeslag gewonnen in 1.25.4 minuut. Vaes was ook succesvol op de 10Ö meter schoolslag waar hij derde wérd in 1.45.8 minuut. Evert Schiettekatte (11) behaal de een tweede plaats op de 100 meter vrijeslag in 1.18.6 mi nuut en op de 100 meter vlin derslag in 1.45.1 minuut. Uit slagen deelnemers van zwem vereniging Onderdak: Jody Bolier: 9. 100 meter schoolslag in 2.08.9. 6. 100 meter rugslag in 2.08.1. Daniël Schreinema- cher: 6. 100 meter schoolslag in 1.59.9. Youri Vaes: 1. 100 meter vrijeslag in 1.25.4. 3. 100 meter schoolslag in 1.45.8. Mathieu de Ronde: 15. 100 meter vrij eslag in 2.11.9. 15. 100 meter schoolslag in 2.31.2. Evert Schiettekatte: 2. 100 meter vlinderslag in 1.45.1. 2. 100 me ter, vrijeslag in 1.18.8. Kalijn de Groot: 8. 100 meter rugslag in 2.28.4. „Ik moet zeggen, het was een hele goede wedstrijd. We had den nog iets goed te maken van vorige week. De ploeg heeft zich goed hersteld. Je speelt toch tegen de bovenste ploeg. Als de ploeg maar flexibel is. Nu speelden er weer andere pi onnen mee. Als iedereen vanuit zijn eigen linie speelt en de fou ten van een ander weet te her stellen heb je al snel een een heid. Het collectief van Duive land heeft een pluim verdiend. SPS had niet verwacht dat de ruimtes zo klein zouden zijn. Ploegen die uit de vierde klas komën hebben toch iets meer op voetbalgebied. We hebben het gelijkspel behaald door in zet", filosofeerde trainer Jaap van Huizen na de wedstrijd. Kort na het begin van de wed strijd ontsnapte Duiveland toen een SPS-aanvaller vrij 'Wij scoren moeilijk' „Je ziet in de tweede helft niets meer terug van wat we in de eerste helft deden. Nu scoren wij al moeilijk en als je dan zo vroeg een goal tegen krijgt is het gebeurd met dit team", analyseert Kommer de neder laag. Opstelling ZSC moest zonder Fp*d Kra mer (jubileumfeest Zierikzee), keeper Johan van der Horst (werk) en Niels van de Moezel (militaire dienst) afreizen naar Driewegen. Keeper Erik Smits moest het doel verdedigen voor ZSC en Barry Dorreman was als laatste man neergezet. Deze opstelling pakte goed uit. ZSC had meer balbezit en Erik-Jan Als vos fungeerde de teaching Pro Hans von Burg en in zijn spoor volgden 50 jachthonden, in twee meutes verdeeld, han dicap 0-24 en 24-36. De score van Hans von Burg, die de baan aflegde in 79 slagen (dus 7 boven par) was het referentie getal, waaraan de resultaten van de deelnemers met handi capverrekening werden ge toetst. Gerard Sjouken, zelf nog Haas De A-junioren van SKNWK wonnen overtuigend met 0-4 van Duiveland. Bruse Boys speelde thuis 3-3 gelijk tegen Wemeldinge en de A-junioren van DFS haalden in en tegen Veere flink uit met een 0-9 over winning. Uitslagen A-junioren: Duiveland Al - SKNWK Al 0-4; Bruse Boys Al - Wemeldinge Al 3-3; Veere Al - DFS Al 0-9. B-junioren: DFS BI - SKNWK BI O-Is ZSC BI - Bruse Boys BI 8-3; MEVO BI - WIK BI 5-0. C-junioren: SKNWK Cl - Bruse Boys Cl 4-3; MEVO Cl - Renes- se Cl 4-0; Dauwendaele C3 - voor keeper Sjaak Verhoek verscheen. Gelukkig voor de ploeg uit Oosterland stuitte de bal net verkeerd en werd door de man uit Poortvliet niet goed geraakt. Er ontstonden niet echt veel uitgespeelde kansen in het eerste bedrijf. Het SRel speelde zich voornamelijk op het middenveld af. Na rust kreeg Duiveland via René van der Werf twee keer de kans op een score maar Van der Werf faalde in de afwerking. Zo kreeg Duiveland, met Joop Westdorp, Richard Donselaar en Adrie de Jonge maar zonder de vorige week zo ongelukkige Jacco de Bruine, de voor één wedstrijd geschorste Martin Capelle en ook zonder Jaap Brekelmans, die vanwege de aankoop van een huis tijdelijk versték laat gaan, waar het recht op had. Een punt. Elenbaas kreeg drie reële kan sen. Ook Remy Flohil en Jacco Heijboer wisten door te drin gen in het zestienmetergebied. SVD speelde vooral met lange trappen naar voren en wist in de 12e minuut van de tweede helft daar succes mee te boe ken (1-0). ZSC won in de tweede helft nauwelijks meer de per soonlijke duels. „We hebben geen mensen .lopen die er de beuk in kunnen gooien", voegt Kees Kommer toe. In de slotfa se kwam SVD alsnog op een 2-0 voorsprong. Een voorzet werd gepakt door keeper Erik Smits, maar door een duw van de tegenstander liet hij de bal los en deze werd door de laat ste man van SVD in het doel geschoten. (non handicapper) wist de vos het beste te volgen en won de overallprijs met plus 8. In de categorie handicap 0-24 was de uitslag: 1. Ella Middelhoek +7. 2. Marianne Uittenboogaard 5. 3. Rob Engelsman +4. 4. MarieOdille den Hartog +4. In de categorie 24-36 werden de prijzen als volgt verdeeld: 1. Greetje Hordijk +6. 2. Dineke Zeijlemaker +4. 3. Erik Koe man +3.4. Jack Asselbergs +1. DFS Cm 3-0; Duiveland Cl - DFS Cl 6-0. D-pupillcn: Meeuwen D2 - WIK D2 9-3; WIK Dl - Bevelanders Dl 2-5; Ouwerkerk Dl - Wissen- kerke Dl 3-6; SKNWK Dm - Domburg D2 4-6; Brouwersha ven Dl - SKNWK Dl 1-7; ZSC Dl - MEVO Dl 0-11; Bruse Boys Dl - Duiveland Dl 2-11; DFS Dl - Noormannen Dl 1-10. E-pupillen: Kloetinge El - Bru se Boys El 5-2; DFS El - MEVO El 5-2; Bruse Boys E2 - SKNWK E2 9-4; Dreischor El - DFS E2 2-15; Renesse El - SKNWK El 2-8. F-pupillcn: Renesse Fl - ZSC F1 2-2; SKNWK Fl - MEVO Fl 1-4; DFS Fl - Colpl. Boys F2 0- 5; Duiveland Fl - Bruse Boys F2 1-6; Bevelanders Fl - WIK Fl 14-0; Colpl. Boys Fl - Bruse Boys Fl 8-1. Dreischor-spelers in betere tijden. Lucien Vroegh (rechts) zal door het bestuur van voetbalvereni ging Dreischor worden gestraft. (Foto: Marijke Folkertsma). ZONNEMAIRE - Stoffel Duinhouwer, secretaris van voetbalvereniging Zonne maire, was gisteren, maandag gewoon weer naar zijn werk gegaan. Zijn collega's maakten wel wat grapjes over zijn blauwe en dikke kaak. De kaakslag die hij zondagmiddag kreeg van Dreischor-speler Lucien Vroegh is nog wel pijnlijk. „Het was even zwart voor mijn ogen. Ik zag hem komen en ik dacht die gaat slaan" herinnert Duinhouwer zich de kaakslag nog. DRIEWEGEN - Kees Kommer en zijn manschappen hebben in Driewegen met 2-0 van SVD verloren. ZSC bood in de eerste helft prima tegenstand wat in een 0-0 rust uitmondde. In de tweede helft stortte ZSC volledig in waardoor de thuisreis met lege handen aanvaard moest worden. BRUINISSE - Op de 18-holes golfbaan Grevelingen- hout in Bruinisse heeft Gerard Sjouken de vosse jacht gewonnen. Het golfterrein, dat al in beginnen de herfsttooi gehuld is, werd door Sjouken als beste afgelegd. ZIERIKZEE - Tijdens het prachtige herfstweer wa ren er weer volop jeugdvoetbalwedstrijdjes te aan schouwen op de velden van Schouwen-Duiveland. Alleen de jeugd van Zierikzee had een vrij weekend want hun vereniging vierde feest wegens de vijfen zeventigste verjaardag.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9