Gouden KNVB-speld voor secretaris Nico Timmerman Erwin van der Maas scoort vijf goals De Valk en Hanzen in Jong Zeeland SKNWK met opgeheven hoofd uit bekertoernooi Joop Volkeri (83) erelid van voetbalvereniging Zierikzee Kees-Jan van Nieuwenhuijze mist beslissende strafschop Breukink op schopstoel Kiesenberg geeft weer training t MAANDAG 10 OKTOBER 1994 NR 25651 9 Luctor'88 3 biedt geen tegenstand ZIERIKZEE - Vele felicitaties mocht het bestuur van voetbalvereniging Zierikzee ontvangen tijdens het vijfenzeventigjarig jubileum. Honderden belangstellenden waren naar sportpark Den Hogen Blok geko men. De kantine was te klein toen vele sprekers het woord namen om Zierikzee te feliciteren met haar 75e verjaardag. Bondsgedelegeerde Dig Vleu gel van de afdeling Zeeland had het mooiste presentje bij- zich. Hij mocht de gouden KNVB-speld op de blauwe bla zer van Nico Timmerman spel den. ,,Het is altijd leuk om ie mand in het zonnetje te zetten. Nico is een man die nooit op de voorgrond treedt. Hij heeft ook nog nooit zelf gevoetbald. Toch is hij al 38 jaar bestuurslid van voetbalvereniging Zierikzee. Hij heeft veel over voor de club. Het is een-wijs persoon Hoe gek het ook klinkt. Nico. heeft toch oog voor de jeugd. Ik herinner mij jaren geleden nog een bondsvergadering. Toen stelden wij voor om de post jeugdzaken direct naar de per soon in de jeugdcommissie te sturen. Het was Nico Timmer man die daar een stokje voor stak. Hij wilde als secretaris eerst alle post in zien. Hij moest weten wat er in de ver eniging gebeurde. Terecht Nico, we hebben daar nooit spijt van gehad", vertelt Vleugel in zijn toespraak. „Bovendien Nico, weten we dat de jeugd je enorm aantrekt. Toen we een cursus opstartten voor rapporteurs jeugdscheidsrechters was jij één van de cursisten. Wij vin den dat je de gouden KNVB- speld verdiend hebt." Nico Timmerman was ver baasd: „Zoiets had ik echt niet verwacht. Als je veertig jaar bestuurslid bent kan ik mij daar wel wat bij voorstellen. Maar nu, ik slaap er vannacht geen uur minder om. Ik waar deer het zeer, maar ik neem het voor kennisgeving aan", pro beert Timmerman met een oor konde in de hand weer in de schaduw te treden. Penningmeester Jo Jansens van de sectie amateurvoetbal KNVB Zeist feliciteerde Zie rikzee met haar 75e verjaar dag. Hij had uit Zeist een ge schenk mee gebracht. Een Delfts blauw bord met de jaar tallen 1919 - 1994 erin gegra veerd. „Een vereniging die goed wordt bestuurd. Trou wens, u bent de vierde voetbal vereniging in Nederland die deze maand haar 75e verjaar dag viert. Beverwijk, Haarlem en Breda gingen u al voor." Wethouder van sportzaken van de gemeente Zierikzee, J. L. van Gastel feliciteerde de ver eniging én hoopt dat zo'n spor tieve club ook de honderd jaar haalt. Hij overhandigde een zilveren bord met het wapen van Zierikzee er in gegraveerd. Ere-leden Waarnemend voorzitter Tonnie Simmers had de eer om een aantal oud-leden in het zonne tje te zetten. Voordat hij aan die taak begon wenste hij de huidige voorzitter Theo Gle- rum veel beterschap in het zie kenhuis. Ook memoreerde hij aan het verleden. „Ik wil jullie nog eens duidelijk maken dat Kees Heijboer de eerste speler was die van Zierikzee verhuis de naar het betaalde voetbal. Hij maakte in de jaren vijftig de overstap naar Baronie. Met Adrie Koster (Roda JC), Kees en Rini Stoutjesdijk (Beveren), Rini Verwest (Roda JC), Ro nald van Oeveren (via Vlissin- gen naar RBC) en Peter van Vossen (Vlissingen, Beveren, Anderlecht en Ajax) hebben zij via de jeugd de grote stap ge maakt. Zierikzee heeft een ge degen jeugdopleiding. Vele spelers uit de eerste selectie zijn daar bij betrokken als trai ner of grensrechter. We hebben twaalf teams in de afdeling en veel F-pupillen. Met vier senio renelftallen in de competitie is het magertjes. Een vereniging als Zierikzee moet beslist meer teams op de been kunnen krij gen. Daarom hebben we een nieuw technisch beleid op gestart. We hopen dat dit resul taat oplevert", aldus Simmers. De waarnemend voorzitter mocht vier ereleden een extra presentje aanbieden. Cats- hoek, Hogerland, Verton en Van der Zande werden in het zonnetje gezet. ,,Ik mag daar een nieuw erelid aan toevoe gen. Hij is geboren op vijf no vember 1911. Werd als 16-jarige jongen in 1927 lid van Zierik zee. Onlangs op 1 mei stopte hij met de activiteiten voor de to to/lotto. Joop Volkeri (83) mag ik jou erelid maken van voet balvereniging Zierikzee", was het betoog van Simmers. Toeschouwers Joop Volkeri was blij met het eerbetoon. „Ik ben nog steeds lid. Misschien was het daarom nooit iemand opgevallen dat ik al vanaf mijn zestiende jaar ac tief ben. Ik ben slechts vier jaar weggeweest, maar dat was wegens mijn studie", aldus Vol keri. In het middagprogramma waren veel oud-leden naar sportpark Den Hogen Blok ge komen. Vier teams werden er gevormd die onderlinge wed strijden speelden. Ruim twee honderd toeschouwers zagen de oudjes nog aantrekkelijk voetbal spelen. Ondanks de spelvreugde waren er wel veel blessures te noteren. In de avonduren werd er door de le den, donateurs en sponsors tot in de late uurtjes gefeest in de feesttent die op het sportpark Den Hogen Blok stond. Joop Volkeri (83) was blij met het ere-lidmaatschap van voetbalvereniging Zierikzee. (Foto: Marij ke Folkertsma). OUWERKERK - Het was op sportpark 't Eultje in Ouwerkerk prijs schieten. De 10-1 overwinning op Luctor'88 3 was een waar feest. Zestig toeschouwers zagen Erwin van der Maas vijf goals voor zijn reke ning nemen. ,,We moeten snel terug naar de tweede klas. Luctor'88 3 kon geen tegenstand bieden. Het was zelfs zo erg dat een eigen speler van ons de tegentreffer moest maken", lachte trainer Jaap Goud. In de eerste helft kwam Ouwerkerk al op 4-0 voor sprong. Erwin van der Maas scoorde drie keer en verdediger William Remeeus scoorde ook een doelpunt. In de tweede helft was het Erik Begemann die in de 60e minuut voor 5-0 zorgde. Toen werd Joeri Pan- kow gewisseld voor Peter Beze men „Joeri komt niet tot sco ren. Hij is veel te statisch be zig. Daar moet ik aan werken." Bezemer vierde zijn rentree met een doelpunt in de 65e mi nuut (6-0). Nadat Erwin van der Maas 7-0 scoorde was het Olivier Verwest die zijn eigen keeper Pascal Dalebout pas seerde (7.-1). Erik Begemann, Peter Bezemer en Erwin van der Maas zorgden voor de 10-1 eindstand. ZIERIKZEE - Wilco de Valk (SKNWK) en Wilco Han zen (Bruse Boys) zijn door coach Wies van Avermaete geselecteerd voor Jong Zeeland. Daarnaast maakt ook Michel Janse uit Zierikzee, spelend voor Kloe- tinge, weer deel uit van Jong Zeeland. Pieter van der Neut uit Zierik zee, maar spelend voor Kloe- tinge heeft twee maanden gele den tijdens het Zilveren Ganze toernooi afscheid genomen van Jong Zeeland. Dinsdag 11 okto ber start Jong Zeeland de acti viteiten van dit seizoen. De se lectie, onder leiding van coach Wies van Avermaete, is op ba sis van leeftijd aangepast aan het Zilveren Ganze toernooi in 1995. Morgen, dinsdag, wordt om half acht in Lier gespeeld tegen de beloften van Lierse SK. Het betreft een vriendschappelijke wedstrijd, want een officiële internationale competitie is er vanwege een overladen pro gramma in België niet van ge komen. De voorlopige selectie van zes tien spelers zijn: Wilco Hanzen (Bruse Boys), Michel Jonkman, Jaimy van Bloppoel en Perry Kentin van Goes. Walter de Kok ('s-Heer Arendskerke), Mario Hart (Hoek), Michel Janse (Kloetinge), Ramon Ga- briëlse, Ronald Fritz, Jurriaan van Poelje en Peter de Jong van Middelburg. Björn Langcveld en Marciano Tjauw A Hinh van RCS. Wilco de Valk (SKNWK), Patrick de Meijer Clbrneuzen) en Marciano Seedo van Vlissin gen. KALMTHOUT (ANP) - De da gen van Erik Breukink bij de Spaanse wielcrformatic ON CE zijn geteld. De ploeg beschouwt het con tract met de Nederlander op 31 december als beëindigd. Per brief is de renner daarvan op de hoogte gesteld. Dig Vleugel overhandigt de oorkonde aan Nico Timmerman (links). Waarnemend voorzitter Tonnie Simmers kijkt met voldoening naar het gebeuren. (Foto: Marijke Folkertsma). .waarom ik hem afkeurde", grinnikte de man uit Vlissin gen. In het veld reageerde Kees-Jan van Nieuwenhuijze regelmatig op acties van de tegenstander en scheidsrechter door de lol broek uit te hangen. „Met dat gedol haalde ik ze uit hun spel, toch?" SC Gastel lachte echter als laatst. Van Nieuwenhuijze kreeg dan ook van enkele sup porters de complimenten voor het missen van de strafschop. SC Gastel - SKNWK 3-3 (2-1). SC Gastel wint strafschoppen- serie met 6-5. 34. 1-0 Kees de Rooij. 40. Michel Flikweert 1-1. 42. Ronald Akkermans 2-1. 53. Tonnie van Oers 3-1. 81. Kees- Jan van Nieuwenhuijze 3-2. 82. Wilco de Valk 33. Straf schop penserie: Wilco de Valk 0-1. Kees de Rooij 1-1. Ronnie de Bruine 1-2. Edwin Baselier 2-2. Mark de Haan 2-3. Ronald Ak- kermans 3-3. Peter van der Cin- gel 3-4. Erwin Thk 4-4. Erwin Theunisse 4-5. Johan Baten burg 5-5. Kees-Jan van Nieu wenhuijze schiet op de paal. Gert-Jan Dierkx 5-6. Gele kaarten voor Martijn Neele (SKNWK) en Reinald Boeren (SC Gastel) wegens onderlinge onvriendelijkheden. Scheids rechter: Jan van der Velde uit Vlissingen. Toeschouwers: 150. I ZIERIKZEE - Eddy Kiescn- berg is weer teruggekeerd bij voetbalvereniging Zierikzee als trainer van de A-junioren. Bij aanvang van het nieuwe seizoen werd Kiesenberg op een zijspoor gezet door het be stuur omdat hij chauffeur was van de RBC-bus. „We waren toen niet gelukkig met de acti viteiten van Kiesenberg", liet voorzitter van de jeugdcom missie, Co Berrevoets weten. Maar we hebben nog eens ge praat met Kiesenberg en om dat Nico Schoute zijn handen vol had aan het tweede se niorenelftal vonden we dat Kiesenberg terug moest keren. Gelukkig heeft hij ingestemd met ons verzoek." OUD GASTEL - Strafschoppen waren er nodig om uiteindelijk een winnaar aan te wijzen in het bekerduel tussen SC Gastel'en het Nieuwerkerkse SKNWK. ,,Daar gaan we weer met de lotto", reageerde SKNWK speler Michel Flikweert vervolgens. Helaas voor hem, zijn ploeg had de verkeerde cijfers ingevuld. Na de 3-3 eindstand in de reguliere speeltijd bleef zondag 2e-klasser SC Gastel in de noodzakelijke strafschoppen- serie ternauwernood schadevrij. Het was Kees-Jan van Nieu wenhuijze die als enige van de acteurs niet over stalen zenu wen beschikte en de bal op de paal schoot. Exit SKNWK, ein de bekeravontuur in de vierde ronde. En eerlijk gezegd was de uitschakeling op basis van het vertoonde spel wel terecht te noemen. De eerste helft ont popte zich als een 'kat en muis' spelletje. SKNWK in de rol van muis dan wel te verstaan. SC Gastel overklaste de bezoekers met grote regelmaat maar ver zaakte de wedstrijd al in een vroeg stadium te beslissen. En zo bleef SKNWK haar kans ruiken. Bevlieging „De tweede helft hebben we leuk meegevoetbald. We wisten dat het een goede ploeg was. Daarom startten we in de eer ste helft ook met veel mensen achter de bal en dan maar gok ken op een countert je", vertel de Piet Diepenhorst na afloop. En zoals vaak lag daar de kracht van SKNWK. Op het moment dat SKNWK met 3-1 achterstond bracht een bevlie ging van Wilco de Valk de be zoekers ver na rust binnen twee minuten terug naar een 3- 3 stand. Weer eiste Wilco de Valk dus een belangrijke rol voor zich op. „Ja, het waren leuke acties. Op zich was het gelijkspel al een prestatie. Jammer dat het dan met straf schoppen beslist moet worden en je verliest", reageerde de blonde rechterspits. Sam Flikweert had als rechter vleugelverdediger geen ge makkelijke middag. Toch zag hij, realistisch als hij is, wel in dat de thuisclub de overwin ning verdiende. „Ze hadden er later werd het verrassend en' te gen de verhouding in 1-1. Mi chel Flikweert werd, na goed voorbereidend werk van Ron nie de Bruine en de van vakan tie teruggekeerde Erwin Theu nisse, in kansrijke positie ge bracht. Flikweert liet met een fraaie schuiver in de verste hoek Johan Palings kansloos. Achterstand De SKNWK-defensie hielp SC Gastel kort daarna aan de 2-1. Eerst een foutieve pass en daarna Leon Quik die niet ade quaat reageerde op een snel ge schoten bal Ronald Akker mans bezorgde SKNWK weer snel de achterstand. Kees-Jan van Nieuwenhuijze kreeg daarna vrij voor de doel man de kans op 2-2 maar vergat de bal goed te raken. De 3-1 van de geheel vrij staande Tbnnie van Oers, acht minuten na rust, leek de genadeklap. De gemoe deren binnen de lijnen liepen daarna nogal op. Niet gefloten overtredingen, een grensrech ter die bij buitenspelsituaties te vaak zijn vlag omhoog stak en een scheidsrechter die het spel niet bij kon benen zorgden daarna voor irritaties in en om de lijnen. Zo werd Piet Diepen horst door de wedstrijdcoördi nator terug in de dug-out gezet. Keeper Leon Quik wist geen-enkele strafschop te stoppen na de slopende officiële negentig minu ten speeltijd. (Foto: Marijke Folkertsma). Op pure snelheid voerde SKNWK een perfecte counter uit. Wilco de Valk en Kees-Jan van Nieuwenhuijze, de twee snelste SKNWK-spelers, von den elkaar. De Valk pikte de bal op eigen helft op en bedien de vrij voor de goal de meege lopen Van Nieuwenhuijze die simpel in kon tikken. Met de 3- 3 van Wilco de Valk, een schot vanaf de rand van het zestien metergebied, leek er een sensa tie in de lucht te hangen. Even nog leek het mis te gaan. Sam Flikweert en Jacky de Bruine haalden een inzet van de doel lijn en scheidsrechter Van der Velde keurde een treffer van SC Gastel af. „Die speler zei zelf tegen me dat de keeper de bal maar met een hand vast hield. Dan is het duidelijk gewoon een paar meer in moe ten schieten, gemakkelijk zat. Het was een lekker potje als verdediger. Genoeg te doen. Zelf kwamen we niet zo vaak aan voetballen toe". Dat bleek zeker in de openings fase. SC Gastel startte furieus en het was een wonder dat Le on Quik geen goal tegenkreeg. Ronald Akkermans, Kees de Rooij en Tonnie van Oers misten de mooiste kansen. Alle hens aan dek dus voor SKNWK. Slechts twee keer, via uitbraken van Peter van der Cingel en Wilco de Valk, kwam SKNWK in de buurt van Gastel-doelman Johan Palings. In de 34e minuut kwamen de Brabanders op voorsprong. Een voorzet van Tonnie van Oers werd door Kees de Rooij bij de eerste paal stijlvol inge tikt. SKNWK leek wakker ge schrokken want zes minuten

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9