Forse schade bij aanrijding N59 krijgt veilige oversteekplaatsen bij de Oud Heiligeweg en de Molenweg UW KRANT VAN ~j i SCHOUWEN-DUIVELAND SENIORENFESTIVAL PZIERIKZEESCHE"1 j NIEUWSBODES l Informatie en Ouderensport Goed nieuws in begroting gemeente Duiveland 2 CONTROLE 3 ALDI 5 AUTOVRIJ 9 HOCKEY Meisje mag niet naar school met lange broek Beurzen gerold Bewusteloos Monumenten dé krant van schouwen - duiveland! j NIEUWSBODE WIETEKE VAN DORDT: op het 13 oktober in het Sportcentrum „Onderdak" te Zierikzee DONDERDAG 6 OKTOBER 1994 151e JAARGANG NR 25648 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 Een enkel woord doet ons soms een groot plan beoordelen. Racine HET WEER Vannacht opklaringen en een en kele mistbank. Minimumtempera tuur 7 graden. Overdag perioden met zon en droog. Middagtempe- ratuur omstreeks 15 graden. Wind uit zuidelijke richtingen, zwak tot matig rond kracht 3. Droog en zonnig Nederland wil inzicht in de lading van schepen die over de Westerschelde varen vanuit België. Aldi Zierikzee zal na weigering van de gemeente voor uitbreiding mogelijk verhuizen. Het plan om het Havenplein in de zomermaanden au tovrij te maken stuit op vee) kritiek. De dameshockeyteams HSD en Olympia uit Terneu- zen speelden met 1-1 gelijk. Dit nummer bestaat uit 10 pagina's Vormingsinstituut Goes GOES (ANP) - De 16-jarige Esmeralda de Hilster uit Wolphaartsdijk mag geen lessen volgen op het Re formatorisch Vormingsinstituut in Goes als ze een lange broek draagt. Sinds het vormingsinstituut aan het begin van dit school jaar fuseerde met het Plancius- college in Rotterdam, geldt het voorschrift dat de meisjes op de school een rok dragen. Voor die tijd is er nooit bezwaar ge maakt tegen het feit dat Esme ralda een lange broek droeg. Directielid C. Mohlmann zet vraagtekens bij het argument van het meisje, dat zij bij het dragen van een rok last zou krijgen van een ernstige aller gische reactie. Hij zei woens dag dat het meisje niet van school is gestuurd, maar zelf is weggegaan. In een. rok is ze vol gens hem weer welkom op school. Esmeralda geeft er echter de voorkeur aan een andere school te kiezen. Het meisje en haar familie waren woensdag niet voor commentaar bereik baar. Het Plancius-college in Rotter dam is een grote gereformeerde scholengemeenschap voor mid delbare opleidingen in de dienstverlening en gezond heidszorg. Het college heeft voornamelijk studenten met een orthodox hervormde en ge reformeerde geloofsovertui ging. Het Plancius-college acht het dragen van een broek door vrouwelijke studenten als niet gewenst. ZIERIKZEE - Een 39-jarige in woonster van Munster deed bij de politie aangifte van diefstal van haar portemonnee. Vol gens de politie komt het de laatste tijd steeds vaker voor dat tassen en portemonnees gerold worden. De vrouw uit Munster raakte haar portemonnee kwijt ter wijl zij aan het winkelen was. De politie vermoedt dat twee dames - die zich opvallend ge droegen - de portemonnee uit de tas hebben weggenomen. Een 23-jarige vrouw uit Ouwerkerk werd ook het slachtoffer van zakkenrollers. Haar tas werd weggenomen toen zij aan het winkelen was. Bij een aanrijding op de Stoofweg bij Renesse raakten dinsdag twee auto's beschadigd. Er deden zich bij de aanrijding geen per soonlijke ongelukken voor. Het ongeluk gebeurde toen een 27-jarige inwoner van Scharendijke - die met zijn auto over de Stoofweg reed in de richting van Zierikzee - plotseling af moest remmen. Een achter hem rijdende 21-jarige man uit Bemmel - bestuurder van een bestelbusje - zou dat volgens de politie te laat hebben opgemerkt en kon niet tijdig meer remmen. Het bestelbusje botste achterop de personenauto die aan de achterzijde forse schade opliep. Het bestelbusje raakte aan de voorzijde beschadigd. De personenauto moest worden weggesleept. (Foto: Joop van Houdt). NIEUW-HAAMSTEDE - Van uit een in aanbouw zijnde wo ning in Nieuw-Haamstede werden twee verwarmingske tels gestolen. De politie vermoedt dat de diefstal van de twee verwar mingsketels, van het merk Ne- fit, in de nacht van dinsdag op woensdag werd gepleegd. De schade bedraagt ongeveer 8000,-. SCHARENDIJKE - Gisteren, woensdag, moest de ambulan ce in actie komen vanwege een bewusteloze man op een surf plank. De man werd op de Kabbe- laarsbank buiten bewustzijn aangetroffen op een surfplank. De man werd naar een zieken huis vervoerd en maakt het volgens de politie inmiddels weer goed. DEN HAAG (ANP) - Uitvoe ring van het Strategisch Plan voor de Monumentenzorg is meer dan lonend. Het betekent niet alleen dat binnen tien jaar de meeste monumenten zijn ge restaureerd, het levert de over heid ook extra geld en werkge legenheid op. Uit een onder zoek van de Nationale Investe ringsbank (NIB) blijkt dat van iedere gulden die de overheid aan subsidie uitgeeft, 108 cent terugvloeit naar de schatkist. Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. I JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afschr. f 47,00 I kwartaalabonnement f 49,50 I jaarabonnement met autom. afschr. f 177,00 I jaarabonnement f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee I weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres I postcode: plaats:I telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw I bank-/gironummer vermelden:I I 22 Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, i CU Antwoordnummer 12. 4300 VB Zierikzee. Sportcomplex Ter hoogte van Oud Heiligeweg en Molenweg worden in de verdrijvingsstroken tussen verhoogde vakken rustplaatsen gemaakt. (Fo to: Joop van Houdt). NIEUWERKERK - Vooruitlopend op mogelijk grote aanpassingen heeft Rijkswaterstaat toegezegd bij Oos- terland, zowel ter hoogte van de Oud Heiligeweg als ter hoogte van de Molenweg veilige oversteekplaatsen voor fietsers en voetgangers te zullen maken. Dat staat te lezen in de begroting voor 1995 van de gemeente Duivelahd. Het afgelopen jaar weer is ge bleken dat als gevolg van de mooie zomer de verkeersinten siteit op de N59 extra toe neemt. „Over deze problema tiek heeft overleg plaatsgevon den, zonder overigens met af doende maatregelen te ko men", aldus de aanbiedings brief bij de begroting. Wel is een speciale werkgroep in het leven geroepen die de-eilande- lijke wegenproblematiek gaat bespreken. De aangekondigde veilige oversteekplaatsen gaan bestaan uit in de verdrijvings vakken gemaakte verhoogde vakken die rustplaatsen ge noemd worden. „Verder wordt de problematiek met betrek king tot deze weg daar waar mogelijk aan de orde gesteld en worden de toegezegde on derzoeken nauwlettend ge volgd". Zeeland Noord Minder goed nieuws in de Dui- velandse begroting voor de Stichting Stimulering Werkge legenheid Zeeland Noord. In de loop van dit jaar heeft de stich ting een evaluatierapport over legd waarin zij verantwoor ding aflegt over haar activitei ten. Volgens afspraak krijgt de stichting nog in ieder geval tot volgend jaar april subsidie van de eilandelijke gemeenten. Het bestuur van Zeeland Noord wil echter graag ook na '95 finan ciële steun van de gemeenten krijgen, in ieder geval tot 1997 wanneer de gemeentelijke her indeling op Schouwen-Duive- land een feit wordt. Of de ge meente Duiveland aan de wens gaat voldoen is nog allerminst zeker. In een eerder stadium is door de commissie bestuurszaken gesproken over de vraag of de subsidie al dan niet voortgezet zou moeten worden en toen al werd de nodige twijfel uitge sproken en ook bij andere ge meenten in de regio valt in ie der geval geen eensluidende positieve benadering te note ren. „Wij zijn van mening dat de overbrugging naar de herin deling geen reden is om finan ciële medewerking te blijven verlenen". „Bovendien wordt het dan naar onze mening moeilijker om de subsidiëring stop te zet ten zonder dat er verdere ver plichtingen ontstaan", aldus de aanbiedingsbrief. „Wij vinden de door de stichting behaalde resultaten tegenvallend. Gelet daarop en ook de twijfels over de noodzaak van verdere subsi diëring zijn wij van mening dat ria afloop van de driejaarlijkse periode per 1 april het werk van de stichting als beëindigd kan worden beschouwd". Voor wat betreft het bedrijven terrein Nieuwerkerk kan het college in de begroting weinig nieuws melden. J. Stout uit Nieuwerkerk is in beroep ge gaan tegen een besluit van ge deputeerde staten van Zeeland om gedeeltelijk goedkeuring te verlenen aan het bestemmings plan Bedrijventerrein Nieu werkerk. De Raad van State heeft inmiddels uitspraak ge daan in het geschil en het ge volg van die uitspraak is dat het bestemmingsplan herzien moet worden. „Voordat de her zieningsprocedure van het be stemmingsplan wordt ingezet hopen wij tot resultaat te kun nen komen in de onderhande lingen over de aankoop van het perceel van de heer Stout, zo dat de verdere ontwikkeling van het bedrijventerrein zon der verdere obstakels van de grond kan komen". Evenals in de aanbiedingsbrief van vorig jaar meldt het colle ge van b en w van Duiveland dat vastgehouden wordt aan het uitgangspunt dat het huidi ge vrachtwagenparkeerterrein aan de Stolpweg bij Nieuwer kerk in de toekomst bestemd wordt voor bezoekers van het nabijgelegen sportcomplex. Het is de bedoeling dat voor de vrachtwagens een nieuw par keerterrein wordt aangelegd op het nieuw aan te leggen be drijventerrein aan de Midden weg in Nieuwerkerk. Ook aan het sportcomplex zelf moet volgens het college de no dige aandacht worden geschon ken. In het afgelopen jaar is volgens de aanbiedingsbrief bij de begroting de kwaliteit van de velden - mede door een steeds intensiever gebruik - steeds verder achteruit gegaan. Zelfs zover dat volgens het col lege een complete renovatie van het tweede veld nodig is. Gevolg van die renovatie is dan wel dat het veld een seizoen lang niet bespeeld kan worden waardoor SKNWK in de pro blemen zal komen. Desalniet temin wil het college in ieder geval onderzocht zien of reno vatie van het tweede veld mo gelijk is. In de aanbiedingsbrief gaat het college ook in op de nieuwe Wet op de Openlucht Recreatie (WOR) die binnenkort de Kam peer wet gaat vervangen. Vol gens die nieuwe wet kunnen ook aan niet-agrariërs onthef fingen en vrijstellingen wor den verleend, zodat kamperen bij de boer ook daar gereali seerd zou kunnen worden. Het college vindt dat geen goede zaak en wil door aanpassing van bestemmingsplannen voorkomen dat niet-agrariërs in het buitengebied mini- campings (mogen) beginnen. A

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1