De hal is het visitekaartje van ieder willekeurig huis Maatwerk is ideale oplossing voor audiovisuele apparatuur Met een beetje lef wordt het een knallende kamer Behaaglijk tapijt om volop van het leven te genieten Meubeljes op zwenkwielen zijn nieuwe trend in audio WOENSDAG 5 OKTOBER 1994 NIEUWSBODE EXTRA Handbeschilderde meubelen in Mexicaanse stijl Als er een kleintje op komst is, dan is het inrichten van een nieuwe babykamer een spannende gebeurte nis. Ten eerste krijg je te maken met de vraag: zal het een jongen of een meisje worden? En pal daarop vraag je je af welke kleurencombinatie en materi aalgebruik je zult gaan toepassen. Kies je voor een stoere kamer, een romantische kamer of ga je uit van naturel-tinten die voor beiden van toepassing kun nen zin. Of durf je het aan om spetterende en knal lende kleuren als orane, geel, rood, gifgroen en he melsblauw te gaan gebruiken?' Op dit moment wordt er voor de babykamer erg veel antiek grenen gebruikt. Voor het bed je, de aankleedtafel en voor de kastjes. Het kleurgebruik voor stofjes in de kinderkamer richt zich vooral op oud blauw, groen en geel. We zien veel rui ten en strepen. Öp zich gaat de trend in kinderkamers mee met de algehele woninginrich tingstrend. Eenvoud Het gebruik van wit bij kunststofmaterialen is een beetje op z'n retour. Tenzij het bij de meubels een combinatie vormt met bijvoorbeeld beuke- hout, een houtsoort dat erg in opkomst is. Waarschijnlijk heeft dit te maken met de trend naar eenvoud, waarbij natuur lijke materialen en strakkere vormen een belangrijk uit gangspunt vormen. Maar in de "meeste kinderkamers is deze trend nog niet zo erg duidelijk in zicht. Deze trend wordt binnenkort wel verwacht. We zien daarbij aan de ene kant een hang naar eenvoud, waarbij hout gecom bineerd wordt met ongebleekt katoen en natuurlijke materia len, maar aan de andere kant is er een heel progressieve look op komst, waarbij frisse harde kleuren worden gebruikt als gifgroen, rood, blauw oranje, paars, en knalgeel. Je hebt hierbij een beetje lef nodig, maar het resultaat is vaak erg verrassend. Nog een nieuwe richting voor de kinderkamers is de Santa Fé lijn. Geheel in Mexicaanse stijl worden bedjes, tafels en kasten met de hand beschil derd naar oud Mexicaans ge bruik waarbij afbeeldingen van kippen, koeien, varkentjes en andere leuke dieren op de meubels worden geschilderd. De meubels krijgen een oud en verweerd uiterlijk en passen daarbij prima in de natuurlij ke trend. Bij het bepalen van materialen en kleurcombinaties, is de vorm, de ruimte en de ligging van de kamer erg bepalend. En hoe is de sfeer? Leent de kamer zich voor een klassiek - of an tiek interieur of gaat de keuze vallen op strak, licht en ruim telijk. Ligt de kamer op het noorden, dan zal er veel extra licht kunnen worden gecreëerd bij het gebruik van zachte tin ten -zoals roomwit, geel en zon nig oranje. Het gebruik van donkere tinten kan een kamer op het noorden al snel te som ber maken. Bij een kamer op het westen dient rekening gehouden te worden met de avondzon. Gaat het kind aan het begin van de avond naar bed, dan kan er te veel licht binnendringen als men te lichte gordijnen kiest. Zonwering kan een extra hulp middel zijn om de kamer don ker te maken. Terug naar de behaaglijkheid, staat centraal in de Nederlandse huiskamers. (Foto: Intertest Tapijt/Wyers Woningtextiel - Mams- bergen) Comfort, warmte en behaaglijkheid. Soms lijkt het wel of die woorden niet meer bestaan, met al die harde vloerbedekking. Steeds meer mensen ontdek ken gelukkig opnieuw de grote voordelen die zachte vloerbedekking biedt. Geen koude voeten, want ta pijt isoleert prima, warme actuele kleuren en com fort van wand tot wand overal in huis. Thpijt heeft de laatste jaren een enorme ontwikkeling doorgemaakt. Het is duur zaam, blijft veel langer mooi en is uitstekend beschermd te gen vuil en vlekken. Vooral de veerkrachtige hoogpolige poly ester tapijten bieden tot in elke vezel de luxe waarop we juist nu in onze woningen zoveel prijs stellen. Met tapijt geniet men in het ei gen huis van wat het leven biedt. Vloerbedekking waarop men languit de krant kan lezen of tegen de bank leunend naar een CD-tje kan luisteren. Kort om, luxueus tapijt dat" rijk en vooral comfortabel is en het be grip behaaglijkheid een nieu we dimensie geeft. Met de nieuwe Intertest poly ester tapijtcollectic bewijst Wyers Woningtextiel bijvoor beeld dat kwaliteit en betaal baar comfort uitstekend samen kunnen gaan. De types Ha waii, Orlando. Plaza Suite, Hollywood, Trocadero, Bem- muda, Aspen en Beverly zijn veerkrachtige, hoogpolige ta pijten in vele warme tinten van deze tijd. Ze zijn Scotchgard behandeld, dus vuilwerend en makkelijk te reinigen. ven, maar kan ook beschilderd worden met bijvoorbeeld Afri kaanse prints of zelfgemaakte sjablonen. Door op de rand van de lambrizering een verzame ling foto's, mooie borden, va zen of andere snuisterijen neer te zetten, geeft men een per soonlijk tintje aan de hal. Door afwisselend bepaalde objecten te gebruiken, geeft men de hal steeds een ander gezicht. De hal is sfeervol te maken door bijvoorbeeld op een effen muur foto's op te hangen in lijstjes die beplakt zijn met een behangrand die terugkomt in de tegenoverliggende muur. Of met gordijnen, een lampekap of een kleedje over een tafeltje in dezelfde print als het be hang. Als men een grote hal 'heeft en er is ruimte voor bij voorbeeld een vitrinekast(je), dan is het leuk om met restjes behang de achterwand van de kast, achter de glazen deurtjes, te behangen. Zet wat mooie voorwerpen in de kast en er ontstaat een echte pronkkast. De verlichting in de hal, levert tot slot een heel goede bijdrage aan het totaalresultaat. Afhan kelijk van de beschikbare ruimte, kan men kiezen voor een plafoniëre, een mooie staande lamp of een wan- dlamp. Zo maakt men de hal tot een heel sfeervolle ruimte. Een visitekaartje van de wo ning. In sommige ivandmeubels j^assen boeken en audiovisuele appa ratuur prima bij elkaar. Moderne elektronica is niet meer weg te denken uit ons interieur. Tv, video en audio-apparatuur hebben zich een vaste plek verworven. Ook de verzameling c.d.'s en videobanden heeft inmiddels respectabele vormen aangenomen. Om dat alles overzichtelijk op te kunnen bergen, zijn er de laatste jaren tal van gespecialiseerde bergmeubeltjes op de markt ge bracht. Of ze nu televisietafel, hifi- of stereomeubel heten: allemaal hebben ze speciale voorzieningen voor bekabeling en accessoires. Een heel nieuwe trend zijn de meubeltjes op zwenkwielen. Soms zijn die trolleys niet meer dan een simpel frame met verstelbare plateaus. Deze ver rijdbare standaards ogen licht en luchtig en worden veelal ge presenteerd als multifunctio nele servicè-units. Ze zijn heel flexibel en daarom geschikt voor allerhande toepassingen. In plaats van de audio-visueie apparatuur, van minisct tot breedbeeld t.v., kan bijvoor beeld ook de computer erop worden geïnstalleerd. E*tra voordeel Al die hedendaagse elektroni ca kan natuurlijk best in een vaste kastenwand worden ge zet. Maar zo'n verrijdbaar meu beltje heeft wél als extra voor deel dat het gemakkelijk ver plaatst kan worden. De kinde ren kunnen het meenemen naar de speelhoek voor het be kijken van hun favoriete teken films. Ook 's avonds biedt zo'n trolley uitkomst. Niemand hoeft een ander meer lastig te vallen. Rijd de trolley naar een comfortabel hoekje, zet een koptelefoon op en de rest van het gezin kan ongestoord z'n gang gaan. Het zal niemand ontgaan zijn. C.d.-rekken zijn een echte rage geworden. Behalve functio neel, zijn ze vooral ook bedoeld als sieraad voor het interieur. Ze zijn er in alle mogelijke stij len: van houten tempeltjes, via swingende metalen vormen tot aan strakke (plexi)glazen uit voeringen. Het is maar wat men zelf het mooiste vindt. Let er wel op dat het model ook ruimte heeft voor dubbelc.d.'s. dat is wel zo praktisch. Leuk zijn ook de c.d.-rekken op wieltjes en de nieuwe c.d.- ladenkasten, vaak in de vorm van een torentje met kleine vierkante laatjes. Stootje Belangrijk bij het binnenko men in de hal is de deurmat. Deze vangt het meeste vuil op en voorkomt onnodige vlekken op de vloer van de hal. Er zijn matten van rubber, cocos, sisal, en er zijn tegenwoordig deur matten die je zelf kunt wassen. Ze zijn te koop in talloze kleu ren. Omdat er veel gelopen wordt in de hal, is *het prak tisch om een vloerbedekking te kiezen die tegen een stootje kan. Bijvoorbeeld projekt- tapijt. Dit tapijt is ook ge schikt voor de trap. Ook tapijt tegels zijn praktisch. Bij vlek ken zijn de tegels eenvoudig te verwijderen. En tegels lenen zich bij uitstek voor gewaagde patronen in leuke kleurschake ringen op de vloer. Een hal heeft vaak heel verras sende hoeken en nissen. Het is leuk om deze met behulp van een opvallende tint verf te ac centueren. In combinatie met behang kan men heel creatief te werk gaan. Door de wanden de juiste kleu ren en motieven te geven, af gestemd op de rest van het huis, is van de hal een sfeervol le entree te maken. En niets biedt zoveel mogelijkheden als behang. Of je nu van romanti sche bloemetjes houdt, trendy strepen, klassieke fresco achtige prints, of uni-kleuren met bijpassende dessins. Lambrizering Maatwerk is in dat geval de ideale oplossing. Dat kan "met het praktische Lundia woon systeem heel goed gerealiseerd worden. Met de losse elemen ten wordt als het ware een meubelstuk rond de audiovisu ele installatie gecomponeerd. Bovendien een meubelstuk dat aan 'individuele woonwensen voldoet en past binnen ieder interieur. Een hoge kast, een laag wandmeubel, open of dicht, die vrije nis praktisch benut: met Lundia is dat alle maal mogelijk. Het systeem biedt handige vakken precies op maat voor CD's en platen maar ook laden voor losse spullen zoals video banden. Een draaiplateau voor de televisie en een uitschuifba- re plank voor de platenspeler zijn ideaal voor een flexibele opstelling van de audiovisuele installatie. En natuurlijk zijn al die lelijke snoeren en kabels netjes weggewerkt. Natuurlijk hout Hout is en blijft dankbaar ba sismateriaal. Het heeft een warme uitstraling, is duur zaam en praktisch in het on derhoud. Lundia gebruikt Scandinavisch hout voor het woonsysteem en zorgt ervoor dat de houtnerf altijd zicht baar blijft, ongeacht de kleur. Gelakt of ongelakt, In zijde- zwart of terra-bruin, maar ook in marma-wit of gebeitst in frisse tinten: het natuurlijke hout staat in ieder interieur. Bovendien zijn de transparante beitsen gemaakt op waterbasis en dus vriendelijk voor het mi lieu en veilig voor kinderen. Verhuizen of de kamer veran deren, dat doet iedereen wel eens. Het is niet altijd even makkelijk de audiovisuele ap paratuur in te passen in een nieuwe inrichting. Het Lundia woonsysteem biedt die flexibi liteit wel. Het is eenvoudig uit elkaar te halen en weer op te bouwen in een compleet andere opstelling. Bovendien is het meubel uit te breiden met nieu we componenten, waarmee het blijft voldoen aan de steeds veranderende woonwensen. We staan er meestal niet zo bij stil, maar de hal is de meest centrale plaats in ons huis. We komen er vaker dan we denken. In eerste instantie 0111 van de ene ruimte naar de andere te lopen of om via de hal de trap te betreden, en in de tweede plaats omdat het toilet zich in de hal bevindt. Het is ook de ruimte waar nieuwe bezoekers worden ontvangen. Voor velen is de hal de eerste kennisma king met uw huis. Reden dus om extra aandacht aan deze centrale ont vangstruimte te besteden. Het is belangrijk om de ruimte lijk te benutten. Waarbij reke- met de 'loop' in de hal. De meu- van de hal zo praktisch moge- ning moet worden gehouden bels die ?ich in de hal bevin den, mogen natuurlijk niet in de weg staan. Er is een aantal meubelstukken die eigenlijk in geen enkele hal mag ontbre ken. Denk maar aan een kap stok of een garderobekast en een spiegel. In deze meu belstukken zijn talloze varia ties te bedenken. Afhankelijk van de ruimte van de hal kun nen ze vrijstaand worden ge plaatst, verwerkt in een ge deelte van de hal, bijvoorbeeld onder de trap, of kunnen ze aan de wand worden geschroefd. In de meubels die in de hal niet mogen ontbreken zijn tal van variaties aan te brengen. Een hoge hal lijkt knusser door een lambrizering. Zo'n houten wand kan mooi afge plakt worden met een bedruk te border (behangrand) waar boven behang wordt geplakt in een bijpassende kleur. Of kies een effen rand met daarboven een print. We zien ook steeds vaker dat er in nieuwe huizen een lambrizering wordt ge maakt van grof hout. Deze is mooi in een effen kleur te ver- De televisiehoek is echt zo'n plek in huis die vraagt om een handig ingedeeld opbergmeubel op maat. Het Lundia woonsysteem biedt alle mogelijkheden om een eigentijdse praktische oplossing te creren voor de televisiehoek. De losse elementen van het systeem zijn op iedere denkbare manier aan elkaar te passen, zodat zelfs een klein hoekje praktisch kan worden benut. Maar ook breedbeeldtelevisie is moeiteloos te integreren. De televisiehoek is meer en meer een verzamelplaats in huis voor alles wat met beeld en geluidsapparatuur te ma ken heeft. Vaak is de televisie uitgebreid met een videorecor der, dus is er een plekje inge ruimd voor videobanden. De stereoinstallatie staat er met de bijbehorende verzameling CD's, platen en cassetteband jes in verschillende opberg systemen. De afstandsbedie ning moet bij de hand liggen, maar ook de koptelefoon en de omroepgids. Speciaal voor au diovisuele apparatuur ont wierp Lundia doordachte ele menten, zoals een kastje voor CD's en een draaiplateau voor de televisie. De plaats die de televisie en stereo-installatie krijgen, zal in ieder huis weer anders zijn. De een kiest voor een centrale opstelling, terwijl de ander het liefst alle apparatuur achter slot en grendel zet, stofvrij en veilig voor nieuwsgierige kin derhandjes. Ook de verschil lende en steeds veranderende afmetingen van audiovisuele apparatuur maken het nogal lastig om daarvoor een passen de kast te vinden. De mogelijk heden lopen tegenwoordig van uitgebreide stereotoren tot compacte miniset, maar ook van draagbare televisie met 37 centimeter beeldbuis tot de nieuwste breedbeeld uitvoe ring. Met het Lundia-systeem zijn praktische kasten in verschillende maten voor audiovisuele apparatuur eenvoudig samen te stellen.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9