'Als verkoper breng je ook de sfeer van de winkel over op de klanten' r UW KRAMT VAM SCHOUWEM-DUIVELAMD Tien dagen feest in de platenzaken hanse+hAnse P ZIERIKZEESCHE j NIEUWSBODE Tania van Dongen ziet brood in eenmaal gedragen bruidskleding j Fusie van Rabobanken Schouwen en Zierikzee Renovatie Heinenoord- tunnel afgerond TROPHY ADVENTURE WEAR deurloo mode TAXATIES+BEHIDDEUN6 dé krant van schouwen - du weiand! ra ALEX DE NIE OPTIEK NIEUWSBODE EXTRA GRATIS HUIS AAN HUIS BLAD EDITIE SCHOUWEN DUIVELAND exclusief bij: MOL 5-7 - ZIERIKZEE - TELEFOON01110-12890 Advertentie Ing. A. J. Hanse J. Langkemper MAKELAARS O. G. Makelaardij O Gen Assurantiën Haamstede - Zierikzee Ring 19 Haringvlietplein 8 4328 AÉ Burgh-Haamstede QQ Fall 4301 XG Zierikzee Telefoon Oil 15-3424 USA NB*4 Telefoon 01110-14275 Fax 01115-3707 FaxOIIIO-17484 I Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen* Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem I een abonnement. I JA, IK WIL EEN l kwartaalabonnement met autom. afschr. h f 47,00 I kwartaalabonnement f 49,50 jaarabonnement met autom. afschr. f 177,00 jaarabonnement f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee I weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres I postcode: plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Z Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar I O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie. I CCS Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. Per 1 december ZIERIKZEE/RENESSE - De leden van de Raboban ken Schouwen en Zierikzee hebben ingestemd met het voorstel tot fusie van beide banken. De fusie, die al langere tijd werd voorbereid wordt daarmee per 1 december 1994 een feit. De nieuwe bankcombinatie heeft een balanstotaal van 372 miljoen gulden. Het hoofdkan toor van de nieuwe bank wordt gevestigd in het Rabobank- gebouw aan het Havenpark in Zierikzee. Het kantoor in Re- nesse wordt gehandhaafd en zal een volwaardig diensten pakket blijven voeren. Daar naast beschikt de nieuwe bank over kantoren in Brouwersha ven, Haamstede, Nieuwerkerk en Scharendijke. Verder houdt de bank regelmatig zittingen in Dreischor, Serooskerke en Zonnemaire. Bij de nieuwe bankcombinatie werken zestig personeelsleden. De naam van de bank wordt Coöperatieve Rabobank Schouwen-Zierik- ZIERIKZEE - Van 5 tot en met 15 oktober wordt in Nederland de Platen-tiendaagse gehouden. Ook op Schouwen-Duiveland doen platenzaken mee aan dit evenement. Tijdens de Platen-tiendaagse krijgt het publiek bij beste ding van 44,95 gratis een CD met interactieve eigenschap pen; een CD-i waarmee beeld en geluid worden gecombi neerd. De CD kan ook worden afgespeeld op een 'gewone' CD- speler. Ze bevat oen aantal klassieke popnummers, onder meer van Queen, Dire Straits, ABBA, Gloria Estefan, Gene sis, Elvis Presley, Tbto. U2 en Golden Earring. In een boekje dat bij de CD-i wordt geleverd staat een volle dige uitleg over de CD-i in het algemeen en de mogelijkheden van Mega Popclassics in het bijzonder. Er staat een prijs vraag in waarop het antwoord alleen is te vinden in de perio de van 17 tot en met 29 oktober in de platenzaak. Tijdens de Platen-tiendaagse wordt onder de titel 'aangenaam klassiek' een grootschalige campagne gevoerd voor klassieke mu ziek. Op vrijdag 7 oktober is in het kader van de Platen-tiendaag se het Grand Gala Du Disc 1994 te zien op televisie. Een mu- ziekshow die vorig jaar weer nieuw leven werd ingeblazen. Het evenement wordt gepre senteerd door Bart Peeters. Hij ontvangt sterren als Laura Pausini, Youssou N'Dour, An drea Bocelli, Chris de Burgh, Björk, Golden Earring en Lies- beth List. Tijdens het program ma wordt bekend gemaakt welke artiesten dit jaar een Edison krijgen. moet proberen-om mensen ge forceerd iets te verkopen. ,,Dat werkt niet en het is ook slecht voor de sfeer van de zaak. Ik probeer altijd zoveel mogelijk een informele sfeer te creëren en gezelligheid en vertrouwen te kweken bij de contacten met klanten. Als verkoper ben je niet alleen bezig om een pro- dukt te verkopen. Je brengt ook de sfeer van de winkel over op de mensen." In de loop van de jaren ervoer Van Beveren dat de klanten steeds mondiger werden. „Vroeger stapte men hier bin nen en kocht gelijk een tapijt. Tegenwoordig komt men om in formatie. Mensen bezoeken te genwoordig veel meer verschil lende winkels voor ze tot aan koop overgaan. Ze kijken eerst de kat uit de boom." Aan het eind van de tachtiger jaren ver huisde Deurloo Woningtextiel naar het pand aan het Haven plein waar men tegenwoordig is te vinden. „Dat was veel praktischer en vergde minder personeel dan wanneer het as sortiment verdeeld was over twee panden." Voor Van Beveren betekende die overstap een uitbreiding van zijn functie. Hij kreeg een deel van de leiding van het be drijf onder zijn hoede. Behalve met de verkoop hield hij zich ook bezig met het plannen van het stoffeer- en meetwerk en was hij degene die problemen met klanten moest oplossen. Wérk met meer verantwoor ding en stress, dat hem goed beviel. „Het was heel leuk van wege de vrijheid en de verant woording die ik daarbij kreeg." Samen met zijn zes col lega's en de heer Deurloo zette hij zich vele jaren in om de klanten van dienst te zijn. In de loop van de tijd zag hij de gemiddelde smaak van de mensen veranderen. „De gor dijnen zijn tegenwoordig vaak draperieën, sjerpen en bogen. Bij vloerbedekking wordt steeds vaker gekozen voor har de, gladde soorten als linoleum of marmoleum. Vaak met ver schillende kleuren en motieven in een ruimte." Voor Van Beve ren is het een uitdaging om perfect aan die wensen te vol doen. Hij peinst er dan ook niet over om na twintig jaar eens uit te kijken naar een an dere baan. „Ik heb niet de am bitie om iets anders te gaan doen. Ik ben heel tevreden met mijn werk." op, waarvan sommige zo nieuw zijn, dat er van hetzelfde model nog exemplaren in de winkel hangen. „Ik neem ook alleen maar het nieuwste aan", zegt Thnia. Het overleggen van een aankoopbe- wijs op naam is dan ook een eerste vereiste voor Tania voor dat zij met iemand een contract aangaat over de verkoop van een jurk. In dit contract wordt onder meer de verkoopprijs van de jiirk vastgesteld. Deze ligt meestal op de helft van de nieuwprijs. Ook staat er in het contract dat de mensen een te gemoetkoming moeten betalen voor advertentiekosten en ver zekering. Daar tegenover staat voor Tania de inspanningsver plichting om de jurk te verko pen. Lukt dat niet binnen een half jaar dan gaat de jurk weer terug naar de eigenaar, die ove rigens ook te allen tijde binnen dat half jaar de jurk terug kan nemen. Doelgroep De inspanningsverplichting om reclame te maken valt 1h- nia niet zwaar. Door de lingerie-parties komt zij regel matig in contact met de doel groep. Dat brengt bovendien het voordeel met zich mee dat het haar weinig extra tijd kost haar zaak in bruidsjurken te promoten. „Ik moet de mensen zien te overtuigen dat het niet om troep gaat. En daarnaast moet ik het hebben van mond- tot-mondreclame. Voorlopig wil Tania er een jaar voor uit trekken. Daarna be sluit zij of ze haar zaak voort zet of niet. Op dit moment heeft zij er alle vertrouwen in dat ze zal slagen. „Iedereen vindt het leuk, terwijl ze eerst huiverig tegenover het idee stonden. Maar dat hoeft hele maal niet. Ik heb een reputatie hoog te houden en verkoop geen rotzooi. In een grote stad zijn er verhuurbedrijven van kleding en daar heeft niemand moeite mee. Waarom zou dit dan niet lukken. Het gaat er om dat de bruid een schitteren de jurk heeft voor de helft van de prijs. Ik ga de uitdaging graag aan." ZIERIKZEE/MIDDELHARNIS - Op 30 september is de laatste hand gelegd aan de renovatie van de west buis van de Heinenoordtunnel. Daarmee is de reno vatie precies volgens planning afgerond. De ver- keershinder op de A29 is nu voor het grootste deel opgelost. De tunnel voldoet na de renovatie aan de meest moderne verkeersveiligheidseisen en heeft ook uiterlijk een metamorfose ondergaan. Werkzaamheden voor de toekomst Tot half november zullen ech ter op het traject Vaanplein- Heinenoord nog andere werk zaamheden worden uitgevoerd. Door deze werkzaamheden nu uit te voeren zal bij de realisa tie van de tweede tunnel ten behoeve van het langzaam ver keer, de A29 al infrastructureel SCHARENDIJKE - ,,Ik had nooit verwacht dat het er zo veel zouden zijn", zegt Tania van Dongen. Enkele weken geleden plaatste zij de eerste advertenties of er vrouwen waren die hun bruidsjurk weg wilden doen. Nu hangen er zo'n zestig verschillende bruidsjurken bij haar thuis aan de Platteweg in Scharendijke. On der de naam Tania Bruidsmode is zij gestart met een zaak in eenmaal gedragen bruidskleding. Inmiddels heeft zij ook de eerste jurken al verkocht en dat ver baast haar niets. „De mensen zijn gek om een nieuwe te kopen als ze voor de helft van de prijs een jurk kunnen kopen die slechts één keer gedragen is en nog zo goed als nieuw is", aldus Tania. Thnia werd op het idee ge bracht om een zaak in bruids kleding te beginnen door de ge sprekken tijdens de lingerie- parties, die zij houdt bij men sen thuis. Vaak hoorde zij dat vrouwen nog wel hun bruids jurk hadden maar hier toch niets meer mee deden. Volgens haar is het vermaken van de bruidsjurk om als bekleding vöor het wiegje te dienen uit de mode. Veel liever steken de jon ge mensen het geld dat ze ver dienen met de verkoop van de jurk in hun zak om er iets leuks mee te doen." Maar hier wringt de schoen. Als particu lier een bruidsjurk verkopen is niet zo gemakkelijk in verband met de emotionele kant van de zaak. Daarbij komt de vraag aan de orde aan wie je je jurk verkoopt. Aan iemand in de buurt kun je dat wel vergeten. Die ziet 'zichzelf al lopen in de jurk van een ander. In een tijdschrift las Tania een artikel over een zaak in Alk maar waar eenmaal gedragen bruidskleding verkocht werd. Zij nam contact op en uit de ge sprekken die volgden bleek dat de zaak zeer succesvol was. Th- nia vatte de koe direct bij de horens en plaatste een aantal advertenties voor de inname van bruidsjurken. Het leverde haar zo'n zestig bruidsjurken Opdrachtgever van de renova tie, Rijkswaterstaat directie Zuid-Holland, is zeer tevreden over het feit dat de werkzaam heden volgens planning zijn af gerond. Tot medio november zullen op het traject Vaan- plein-Heinenoord nog andere werkzaamheden worden uitge voerd, die los staan van de re novatie maar waardoor de A29 klaar zal zijn voor de toe komst. Het einde van de renovatie werkzaamheden betekent ook het einde van de verkeersover last die naar aanleiding van de werkzaamheden met name in de ochtendspits ontstond. Het snelverkeer dat de afgelopen drie jaar filevrij de oostbuis (richting Rotterdam) van de tunnel kon passeren heeft nu weer de beschikking over drie rijstroken. Hierdoor hoort de file op dit gedeelte van de A29 weer tot het verleden. In de westbuis (richting Roosen- daal/Zierikzee) zal het snelver keer weer kunnen rijden over de twee rijstroken die zich aan de linkerzijde van deze tunnel buis bevinden. Het langzaam verkeer zal weer van de rech- terrijstrook van de westbuis gebruik kunnen maken. De voor de renovatie ingestelde maatregelen, zoals omleidin gen voor het langzaamverkeer en alternatieve routes voor het snelverkeer, zijn opgeheven. ZIE ONZE ADVERTENTIE ELDERS IN DEZE KRANT Aan de bruidsjurken die Tania van Dongen in haar bezit heeft is niet te zien dat zij eigenlijk twee dehands zijn (Foto: Marijke Folkertsma). klaar zijn voor drie rijstroken voor het snelverkeer. De werkzaamheden omvatten onder meer de verbreding van dit traject t^n behoeve van die derde rijstrook. Deze derde rijstrook zal voorlopig dienst gaan doen als busstrook. De bus zal alleen van deze rijstrook gebruik kunnen ma ken indien er sprake is van langzaam rijdend of stilstaand verkeer voor de tunnel. Het snelverkeer ondervindt dan geen hinder en een vrije door stroming voor de bus is hier door gegarandeerd. Het verkeer in de richting Rot terdam beschikt in de tunnel over twee rijstroken en na de tunnel tot de afslag Dordrecht over één rijstrook. Het verkeer in de richting Roosendaal/Zie- rikzee kan ook maar van één rijstrook gebruik maken in verband met een veiligheidsaf zetting. Op 8 en 15 oktober zul len eveneens installatiewerk zaamheden worden uitgevoerd. Met uitzondering van de ver- keershinder die door de instal latie van dit systeem zal ont staan, verwacht Rijkswater staat dat tijdens de overige werkperiodes de verkeersover last tot een minimum beperkt zal blijven. Advertentie mee de op de Mol gevestigde kledingzaak R. Deurloo een verkoper zocht. „Ik solliciteerde schriftelijk, maar ze waren al voorzien." Dat bleek geen belemmering om Van Beveren alsnog van een baan te voorzien. „Rinus Deur loo verwees mij naar zijn broer, die woningtextiel verkocht. Die zou wel iemand kunnen ge bruiken." Zo deed Van Beveren zijn intrede in de winkel, die toen nog in verschillende pan den was gevestigd op de hoek van de Dam en de Appelmarkt. Aanvankelijk werd hij aange nomen om de etalages te ma ken en dècoraties in de winkel. „Daar had ik ervaring mee op gedaan in de supermarkt waar ik een vakantiebaantje had en ik ben creatief van aanleg." Al spoedig mocht Van Beveren zich ook bezig houden met het verkopen van gordijnen, vitra ges, zonwering en andere arti kelen waarvoor de klanten kwamen. Een hele ervaring, zo herinnert hij zich. „De mensen die in de winkel kwamen besteedden vaak voor zo'n duizend a tweeduizend gulden. Het is een hele erva ring om als zestienjarige voor zulke bedragen te verkopen. Dan moest ik even slikken en dacht: zo, dat heb ik toch maar even gedaan." Arie van Beveren viert zijn 20-jarig jubileum bij Deurloo Woningtextiel in Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - „Dat ik nu in de krant kom. Dat is typisch een streek van meneer Deurloo. Zelf zou ik daarop nooit aansturen, maar hij zorgt voor dat soort verrassingen. Het etentje met het personeel ter gelegenheid van mijn twintigjarig jubileum, daar wist ik ook niets van. Aan tafel zei hij ineens: Arie, nu hen ik nog iets vergeten te zeggen, maar je moet er wel ja op zeggen. Toen kwam hij er mee op de proppen dat ik geïn terviewd zou worden." De goede onderlinge werksfeer noemt de 37-jarige Arie van Beveren uit Zierikzee als een van de belangrijkste oorzaken voor het feit dat hij nu al twintig jaar werkzaam is hij Deurloo Wo ningtextiel in Zierikzee. „De spirit die Deurloo met zijn persoonlijkheid in de zaak brengt. En de vrijheid en het vertrouwen dat we krijgen. Ik ben nog nooit met tegenzin naar mijn werk gegaan." Die tegenzin was wel aanwezig toen Van Beveren nog dagelijks naar school moest in zijn ge boortestad Rotterdam. „Ik heb daar eerst het LBO gedaan en toen de MTS Bouwkunde. Maar ik had het niet zo naar mijn zin op school." Toen zijn ouders verhuisden van Rotter dam naar Haamstede greep de, toen zestienjarige Van Beve ren, dan ook met beide handen de gelegenheid aan om te stop pen met zijn opleiding. Hij be sloot om te gaan werken. Na enkele vakantiebaantjes bij een strandpaviljoen en een su permarkt, kwam hij in het ar beidsbureau terecht waar zijn oog viel op eexi vacature waar- De manier waarop een verko per zich het beste kan gedragen leerde Van Beveren in de prak tijk door zijn klanten goed te observeren. „Je kunt aan het gedrag van mensen zien welke kant je moet opgaan in je ver koopgesprek. Er zijn veel din gen die ze nooit rechtstreeks zullen zeggen, maar die je wel kunt merken aan hun gedrag en aan hun gezicht. Zo zullen ze er niet snel voor uit komen dat de prijs van een artikel boven hun begroting gaat. Ze zeggen dan dat de kleur of het dessin hen toch wat minder aanstaat. Dan weet ik al dat ik een ande re kant op moet. Dat ik andere, minder prijzige artikelen moet laten zien." Van Beveren heeft ook geleerd dat men als verkoper nooit

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1