VOETBAL Schaakvereniging TOG wordt opgeheven All-Ready krijgt wat het verdient 'Ik schat dat er driehonderd mensen in Bruinisse kunnen schaken'' Basketbalteam MEVO'80 verliest het eerste duel Niels Holkers achtste op NK Dreischor wint gemakkelijk Badminton Korfballers vergroten kans op promotie-poule Handbal adspiranten winnen in Heinkenszand I DINSDAG 27 SEPTEMBER 1994 NR 25642 7 Jan de Korte tuil de deur op een kier laten staan. Maar dan moet er wel een nieuwe schaakvereniging komen. (Foto: Marijke Fol- kertsma). BRUINISSE - Schaakvereniging TOG in Bruinisse wordt op vrijdag 7 oktober opgeheven. Voorzitter Jan de Korte heeft inmiddels een opheffingsvergadering uitgeschreven. „Om een vereniging kunstmatig in le ven te houden heeft geen enkele zin. We hebben op papier nog vijftien leden. Er komen de laatste weken zes personen opdraven op onze clubavond. Juist de clubavond met de interne competitie is de kurk waarop een schaakvereniging drijft", vertelt De Korte die inmiddels al weer zes jaar in Rotterdam woont. Edwin de Koning op dreef VLISSINGEN - Het herenteam van basketbalvereni ging MEVO'80 heeft de eerste competitiewedstrijd in de tweede klas Zeeland met 50-42 verloren van Marathon 2 in Vlissingen. Het verlies lag vooral in de eerste twintig speelminuten waarbij de Zierik- zeese ploeg moeite had om elkaar te vinden. Jan de Korte, geboren Brue- naar, kan zich nog herinneren dat ook in 1988 een opheffings vergadering was uitgeschre ven. „Wonder boven wonder had dat een schokeffect. Plot seling kwamen alle leden weer naar de clubavond. We hebben vroeger ook vijftig leden ge had. De afbrokkeling van le den is van de laatste jaren. In 1990 hebben we nog een leden- wervingactie ondernomen. We kregen zelfs complimenten van het goed verzorgde actiebla^d- je. Je zou het niet geloven, we hebben er geen enkel lid bij ge kregen. Eerst een gelijkspel tegen Seol- to en nu de overwinning op Korvo uit Oude-Tonge moet de Zierikzeese ploeg weer wat hoop geven. Een tweede plaats, wat recht geeft op de promotie poule, mag nu niet meer uit handen wordert gegeven. De eerste plaats lijkt nu na drie wedstrijden al in handen van het sterke Stormvogels. Vol gens trainer/coach Jan Quist erg belangrijk voor All-Ready. „Natuurlijk, we gaan voor een tweede plaats. Als we in de promotiepoule komen, kunnen we in ieder geval niet meer de graderen. De degradatiepoule hoeft ook nog geen probleem te zijn, maar dan moet je weer af wachten of er misschien een aantal sterke teams in zitten"; legt de oefenmeester uit Yerse- ke uit. Geblesseerd Na het wat ongelukkige gelijke spel tegen het Vlissingse Seol- to en verlies tegen koploper Stormvogels behaalde All-Rea dy tegen Korvo haar eerste vol le winst. Zonder de geblesseer de Patrick den Dekker, vervan gen door Jeroen Lodewijk, speelde All-Ready een goede wedstrijd. Afgezien van de ve le slippartijen die ontstonden op de verregende grasmat ont spon zich een leuke wedstrijd. Esther Snoek opende in de ne gende minuut van de wedstrijd de score. Twee minuten later bracht Korvo via een strafworp de ploegen weer op gelijk hoogte. Dit scoringspatroon was eigenlijk het beeld van de hele eerste helft. Elke keer nam AII-Ready een voorsprong waarna Korvo enige tijd later weer op gelijke hoogte kwam. De ploegen deden nauwelijks voor elkaar onder. De spelers uit Oude-Tonge waren agres sief. Soms op de rand van de ir- ritatiegrens. Aanvoerster An- nemarie van Goudoever speel de een sterke eerste helft en scoorde drie keer waarbij zij net voor rust een strafworp be nutte. Ronald Snoek had het duidelijk moeilijk met zijn Ik schat dat er in Bruinisse driehonderd mensen kunnen schaken. Vreemd dat wij de club ter ziele moeten laten gaan omdat er maar zes perso nen op de clubavond komen. Als er vrijdag zeven oktober alsnog respons komt dan houd ik de deur op een kier. Alleen ik zelf haak af. Ik ga in Rotter dam bij schaakvereniging Hil- genberg schaken. Als ze bij TOG vragen om nog hand- en spandiensten te verrichten .ben ik daar beschikbaar voor. Al leen ik denk dat er sowieso een nieuwe schaakvereniging moet worden opgericht. Ik ben met lange opponent en wist de korf niet te vinden. Nadat twee mi nuten voor rust Korvo de stand op 6-6 bracht leek dat ook de ruststand te worden. Tot opluchting van de supporters van All-Ready, bracht Mirjam van Tiggelhoven haar team op de valreep voorbij Korvo. Arjan Hage In de tweede helft vergrootte de opbloeiende Arjan Hage de voorsprong naar twee doelpun ten. Vanaf toen leek All-Ready wat in te slapen en moest regel matig door Jan Quist hardhan dig worden wakker geschud. „Er kwam wat nonchalance in de ploeg en er werd niet genoeg vrijgelopen. Ik heb ze daar af en toe attent op moeten ma ken", wist Quist na afloop te de naam TOG ook niet zo ge lukkig. Het klinkt een beetje oubollig", vertelt Jan de Korte die ook competitieleider is van de Zeeuwse Schaakbond. In de kelder van het dorpshuis aan de Molenstraat in Bruinis se waren op de laatste club avond zes leden aanwezig. Daarvan vier jeugdleden, Jan de Korte en wedstrijdleider Cees van den Bos. Een diepte punt bij een schaakvereniging die in 1951_werd opgericht, maar tijdens de Watersnood ramp van 1953 weer kopje on der ging. In 1963 was het de voormalige sluiswachter An- vërtellen. Nadat Korvo nog tot 8-7 terug kwam was het twee keer All-Ready in de persoon van Wim in 't Veld en weer Ar jan Hage die de Zierikzeese ploeg op een veilige marge wis ten te brengen. Doelpunten van Annemarie van Goudoever en Debbie Vos- hart brachten All-Ready uit eindelijk naar een 12-8 voor sprong en na de gemiste straf worp van Arjan Hage beteken de dit tevens de eindstand. Trainer Jan Quist toonde zich na afloop duidelijk opgetogen over de winst, maar zette wat een goede coach betaamt toch nog wat kanttekeningen neer: „Ik denk dat we het goed ge daan hebben. We zijn niet mee gegaan in hun soms wat irri tante spel, wat overigens goed bestraft werd door de scheids rechter. thon van Wezel en Abraham van den Berge die TOG weer het levenslicht lieten zien. Het aantal leden schommelt vanaf de oprichting tussen de vijftien en vijftig. TOG (Tot Ons Genoegen) heeft in die jaren sportief aan de weg getimmerd. Het TOG-achttal behaalde twee achtereenvol gende kampioenstitels binnen en veroverde een keer de Zeeuwse beker. Jaren aan een stuk werd er les _gegeven aan één of meer jeugdgroepen. Ie dere vrijdagavond kunnen de leden spelen in een interne competitie die uit meerdere on- We hadden het ons wel wat makkelijker kunnen maken door de bal meer het werk te laten doen. Ook het baltempo moeten we verbeteren. We heb ben vandaag goed gespeeld. Maar dat hebben we vaker ge daan en dan gaven we toch de punten weg. Gelukkig hebben we dat vandaag niet gedaan." All-Ready - Korvo 12-8 (7-6). Doelpunten All-Ready: Anne marie van Goudoever (4), Ar jan Hage (2), Esther Snoek (2), Mirjam van Tiggelhoven (2), Wim in't Veld (1), Debbie Vos- hart (1). Scheidsrechter: Ton Overwater. Toeschouwers:-30. Uitslagen All-Ready - Korvo 12-8 Seolto - Stormvogels 12-14 Stand Stormvogels 4 8 All-Ready 3 3 Seolto 4 2 Korvo 3 1 derdelen bestaat. Huishoude lijke partijen, poulewedstrij den, bekerwedstrijden, snel schaakavonden en team wedstrijden. Bovendien staat TOG al jaren garant voor een kersttoernooi dat in samenwer king met de schaakvereniging in Oude-Tbnge wérd georgani seerd. Met Schaakvereniging Zierikzee werd het 21e Open- snelschaakkampioenschap ge houden. Door te weinig animo van de leden dreigt TOG dus te ver dwijnen van de Zeeuwse aard bodem. Jan de Korte ziet het als een domino-effect. „Als ik een ledencampagne moet star ten dan bind ik mij weer met handen en voeten aan TOG. Bo vendien moet je afwachten of het helpt. Ik vind het ook vre selijk jammer dat TOG wordt opgeheven. De jongens die nu nog naar de clubavond komen hebben het er ook moeilijk mee. We hebben ons ook afge vraagd of je de deur nog op een kier moét zetten. Financieel is er geen enkel probleem. Wat dat betreft is de vereniging ge zond. Of vrijdagavond een goe de avond is, weten wij ook niet. Als je in de rest van Zeeland kijkt is daar geen achteruit gang. De verenigingen zijn zeer stabiel. Kijk nu op Goeree- Overflakkee. Daar zijn vier ge zonde verenigingen", legt De Korte uit. Wedstrijdleider Cees van den Bos vindt het ook doodzonde als TOG wordt opgeheven. „We hadden vroeger schaakoplei ding op de scholen. Dan kreeg je doorstroming in je ledenbe stand, Dat ontbreekt nu en er is ook geen kader meer. We hebben van alles geprobeerd. Tot we zelfs het geluid hoorden dat niet-rokers wilden scha ken. Daïfr hebben we ruimte voor gecreëerd. Jammer dat we geen leden erbij krijgen. Thuis kan je ook niet schaken. Daar mis je een tegenstander", kijkt Van den Bos een beetje beteu terd. „Sympathie krijgen we ge noeg. Nee, leden hebben we no dig. Laat ze de grijze cellen ge bruiken. Een pionnetje schui ven plus een torentje slaan. Dan zijn de actieve schakers al lemaal blij", zucht Jan de Kor te. Vrijdagavond 7 oktober om .20.00, uur An de kelder van het dorpshuis aan de Mplenstraat in Bruinisse staat er één agen dapunt op de ledenvergade ring: opheffen of doorstarten. EMMEN - Atleet Niels Holkers is tijdens de Nederlandse kam pioenschappen meerkamp voor C-junioren in Emmen op een achtste plaats geëindigd. De Zierikzeese atleet, die lid is van atletiekvereniging AV'34 in Apeldoorn, vestigde op de 8- kamp maar liefst vijf persoon lijke records. Op de 100 meter (12.55), verspringen (5,67), ko gelstoten (12,02) en het afslui tende nummer 1000 meter (3.00.1) presteerde hij beter dan ooit. Tevens was het puntento taal van 5467 ook een persoon lijk record. Uitslag Niels Hol kers: 100 meter in 12.55 secon den. Verspringen, 5,67 meter. Kogelstoten, 12,02 meter. Hoog springen, 1,65 meter. Horden loop, 15.54 seconden. Discus werpen, 40,72 meter. Speerwer pen. 39,16 meter. 1000 meter, 3.00.1 minuten. Puntentotaal: 5467. KWADENDAMME - Op een mooie glad veld in Kwaden- damme heeft Dreischor inet 1-6 gewonnen van Kwadendamme 2. „Ik ben nog het meest tevre den met het getoonde spel van onze zijde", liet Toine Tiggcl- man na afloop weten. „Alles wat je op de training doet wil je graag in de wed strijd terug zien. Nou dat was vandaag het geval." Dreischor was binnen een kwartier spe len al op 0-3 voorsprong geko men. In de 10e minuut scoorde Wim van de Linde na een aan val over de linkervleugel. Het tweede doelpunt was van de voel van Serge van den Bos en in de 15e minuut scoorde Lu- cien Vroegh 0-3. In de tweede helft bleef Dreischor de aanval zoeken. Jaime Tiggelman kreeg een diagonale pass van Jerry Verwest en scoorde 0-4. Een counter van Kwadendam me werd Bonne Mcintema noodlottig (1-4). Serge van den Bos en Lucien Vroegh tekenclen in de slotfase voor 1-5 en 1-6. Dreischor speelde de laatste tien minuten met tien man. Piet de Jonge viel geblesseerd uit. Zonder Robert Hoevens reisde MEVO'80 met een aantal spe lers uit het tweede herenteam af naar Vlissingen. Door de combinatie van heren 1 en he ren 2 kwam het samenspel moeizaam op gang. Routinier Ronald Scherpenzeel, Arthur Tol, Bob Noomen en Edwin de Koning wisten in de eerste helft alleen het basketnet te vinden. De 24-12 achterstand zou uiteindelijk het verlies in leiden. De Koning In de tweede helft was ME- VO'80 blijkbaar ingespeeld want de combinaties liepen steeds beter. Vooral Edwin de Koning wist regelmatig het net te vinden. In de laatste zes mi nuten gooide hij zes keer de bal door het net. Hiermee bracht hij nog even de spanning terug. Marathon 2 werd met de rug te gen de muur gezet. De Koning vijzelde zijn totaalaantal ge scoorde punten op tot negen- De Delta Sporters gingen vol, goede moed van start, aange zien het de eerste wedstrijd van het nieuwe seizoen was. Al snel bleek, dat de Zierikzeeë- naren een maatje te groot wa ren voor het team uit Hein- kenszand. Door snelle doel punten van Wilbert Eekhof, Wally Yuen (2x) en, Joris Froh- wein was de stand al na enkele minuten 4-0 in het voordeel van ZHV/Delta Sport. Na één tegendoelpunt en nog vier Delta Sport doelpunten kwam de ruststand op 1-7 voor ZHV/Delta Sport. De verdiende voorsprong van Zierikzee werd echter al snel en onnodig uit handen gege ven. Door een aantal verdedi- gingsfouten kon Vlissingen de stand weer in evenwicht bren gen. Na deze gelijkmaker stond Vlissingen constant on der druk. Schoten van Paul Muller en Martin Kristelijn kwamen tegen de doellat en ook Lee Mol kon een levensgro te kans niet afronden toen hij oog in oog met de Vlissingse doelman stond. Na de rust gaf de wedstrijd een heel ander beeld. Zierikzee vergat te com bineren en liep zich door te veel gepingel constant vast in de verdediging van Vlissingen. In de eindfase van de wedstrijd zette Zierikzee alles op alles om toch de overwinning te pak ken. Dit ging echter fout, want door twee gigantische blunders in de Zierikzeese defensie scoorde Vlissingen twee keer en gingen zij met twee punten naar huis (1-3). Serooskerke Al-Zierikzee Al 5-2. Zierikzee speelde een goe de wedstrijd maar vergat de vele kansen te benutten. De thuisclub daarentegen maakte bijna van elke kans een doel punt en won de wedstrijd. Zie rikzee was in hét veld gezien het spel een stuk beter dan de thuisclub en zette ze dan ook vast op eigen helft. Binnen een kwartier had het al 0-3 moeten zijn toen drie keer de bal van de lijn werd gehaald en één keer op de paal kwam. Seroos kerke benutte de mogelijkhe den wel en kwam op een 1-0 voorsprong. Zierikzee bleef be ter en kwam vlak voor rust op 1-1 toen Jarno Vermeulen de bal na een vrije trap inschoot. Na rust kwam Zierikzee weer op achterstand toen de bal werd ingeschoten na een hoek schop (2-1). Na een half uur werd het weer gelijk toen Jar no Vermeulen een prima diep tepass van achteruit met een lob afrondde (2-2). Zierikzee bleef de betere ploeg, maar zo tien. Echter, het slotoffensief was te laat ingezet en het grote verlies in de eerste helft werd niet meer goed gemaakt. Marathon 2 - MEVO'80 50-42 (24-12). Doelpunten MEVO'80: Edwin de Koning (19), Ronald Scherpenzeel (10), Arthur Tol (6), John Pikard (4), Bob Noo men (2), Tewes Tuitman (2). ZIERIKZEE - Uitslagen van de laatst gespeelde badminton- wedstrijden in district Zee land. 't Stenge 2 - Zierikzee 1 1-7. Den Ossaert - Zierikzee 2 1-7. Zierikzee 3 - Sinar 1 2-6. Ter- neuzen 4 - Zierikzee 4 6-2. Avan- ti 8 - Zierikzee 5 5-3. Astroïden 11 - Zierikzee 6 6-2. Zierikzee 6 - Pluumpje 3 4-4. Rillandia 2 - Zierikzee 7 8-0. Astroïden 13 - Zierikzee 8 5-3. Zierikzee 9 - Marathon 7 7-1. In de tweede helft gingen de jongens adspiranten B van ZHV/Delta Sport nog beter spelen. Er werden nog meer break-outs gelopen en veel goe de aanvallen gespeeld. Keeper Jacco de Looff wist een aantal goede inzetten van Orion-zijde te stoppen en de andere spelers scoorden er lu'stig op los. De eindstand was 4-19 in het voor deel van ZHV/Delta Sport. Doelpunten werden gemaakt floor,: Guust Sluijs (4), Joris Frohwein' (4), Ferdi Reedijk (3), Wilbert Eekhof (3), Wally Yuen (2), Dylan Frohwein (2) en Jim my Niemans (1). als al gezegd, de kansen wer den niet benut en door twee fouten achterin en een straf schop werd het nog 5-2 voor de thuisploeg. Uitslagen A-junioren: Serooskerke Al - Zierikzee Al 5-2; DFS Al - •Noormannen Al 10-1; Rillandia Al - Bruse Boys Al 2-1; SKNWK Al - Wemeldinge Al 0- 6; Duiveland Al - Krabbendij- ke Al 1-11. B-junioren: Zierikzee BI - Vlis singen Bl 1-3; Bruse Bovs BI - MEVO Bl 0-5; SKNWK Bl - WIK Bl 5-2; DFS Bl - ZSC Bl 2- 4; SSV Bl - Zierikzee B2 3-1. C-junioren: Middelburg Cl - Zierikzee Cl 1-2; Cortgcne Cl - Dreischor Cl 11-0; Wissenkerke Cl - Zierikzee C2 6-1; Bruse Boys Cl - MEVO Cl 2-1; DFS Cl - Renesse Cl 2-3; Duiveland Cl - SKNWK Cl 5-2; Zonnemai- re Cl - Goes Cl 3-5; Goes C2 - DFS Cm 7-2. D-pupillen: Domburg Dl - Ouwerkerk Dl 1-6; Colpl. Boys D2 - SKNWK Dm 8-1;.MEVO Dl-Bruse Boys Dl 9-2; SKNWK Dl - Duiveland Dl 7-0; Brou wershaven Dl - ZSC Dl 20-2; Veere Dl - Renesse Dl 8-4; Se rooskerke Dl - DFS Dl 9-0; Zie rikzee Dl - Middelburg Dl 3-2; Dauwendaele D2 - Zierikzee D2 8-0; Veere D2 - WIK Ü2 4-8. E-pupillcn: Zierikzee El - Kloetinge El 5-8; SKNWK El - Bruse Boys El 7-0; MEVO El - Zierikzee E2 7-4; Renesse El - DFS El 4-4; Zierikzee E3 - Drei schor El 9-0; SKNWK E2 - DFS E2 7-8; Bruse Boys E2 - Zonne- maire El 3-9; Brouwershaven El - Duiveland El 0-9. F-pupillcn: Duiveland F1 - Bruse Boys F1 0-11; Renesse F1 - SKNWK F1 6-3; ZSC F1 - WIK F1 7-1; Bruse Boys F2 - DFS F1 9-3; Zonnemaire F1 - Colpl. Boys F2 2-15; MEVO F1 - Zie rikzee F1 5-2. Wim in 't Veld (nummer 9) in duel met een Korvo-speler. Jeroen Didewijk (links) kijkt toe hoe de actie in het aanvalsvak van All-Readp afloopt. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Langzaam maar zeker worden de lijnen van trainer Jan Quist zichtbaar. Waar All-Ready het in eerdere wedstrijden soms onnodig af liet we ten, lukt in de thuiswedstrijd tegen Korvo uit Oude-Tonge wel. De 12-8 overwin ning betekende voor de Zierikzeeënaars de eerste volle winst. ZIERIKZEE - De B-junioren van Zierikzee begonnen met goed combinerend voetbal tegen Vlissingen. Vooral de linker zijkant met Martin Kristelijn en Ri chard Stouten zorgde voor gevaarlijke momenten voor het Vlissingse doel. Het goede samenspel tus sen deze linkspoten werd na twintig minuten be loond met een prachtig schot door Stouten dat keu rig tussen dé palen belandde. HEINKENSZAND - De jongens adspiranten B van handbalvereniging ZHV/Delta Sport, speelden een oefenwedstrijd tegen Orion in Heinkanszand. De Zierikzeese ploeg won met 4-19.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7