'Vlek van vorig seizoen is weggewerkt' Dekker en Eerdmans krijgen rood bij SPS Zonnemaire te zwak voor mat Ouwerkerk Renesse voetbalt tegen de scheidsrechter WIK tevreden met een gelijkspel tegen SSV'65 Keeper Leon Quik hét verschil tussen SKNWK en Dauwendaele Schaker met de dood bedreigd ZSC 3 ver oorzaakt staking Twee doden bij bergrace John Roks wegens natrappen uit het veld gestuurd MAANDAG 26 SEPTEMBER 1994 NR 25641 9 Robin Vrij springt hoog op om de blunderende keeper van Dauwendaele, Marcel Réijnhoudt, te passeren. (Foto Marijke Folkertsma) NIEUWERKERK - 'Yes', uitte SKNWK-trainer Piet Diepenhorst zich zichtbaar opgelucht na het laatste fluitsignaal. Zijn SKNWK had zojuist in een enerverende wedstrijd het voor de thuisploeg altijd lastige Dauwendaele opzij gezet. Met een 4-2 nederlaag op zak werd de ploeg uit Middelburg huiswaarts gestuurd. SKNWK is door dit resultaat de trotse koploper in de vierde klas geworden, met zeven punten uit vier wed strijden en één punt voorsprong op de eerstvolgende opponent, Kogelvangers uit Willemstad. DFS verliest met 3-0 POORTVLIET - „Wat moet ik nu doen? Wanneer komt het breekpunt?" Vragen die in het hoofd rond spoken bij DFS-trainer Peter Aertssen. Zijn ploeg verloor zaterdagmiddag in Poortvliet bij SPS voor de vierde achtereenvolgende keer. De 3-0 nederlaag kwam hard aan. Het verschil tussen SKNWK en Dauwendaele zat zaterdagmid dag duidelijk in de keepers. Aan de ene kant blunderde Dauwendaele-doelman Marcel Reynhoudt bij de tweede en derde treffer van SKNWK. An derzijds redde de 26-jarige Le on Quik in de beginfase, maar zeker ook aan het eind van de wedstrijd, een aantal keren zeer sterk op Middelburgse doelpogingen, Leon Quik kon dan oo^T bestempeld worden als hét krachtsverschil tussen de bei- En zo blijft de ploeg van Jaap Goud uiteraard de onbetwiste leider in de 3e klas A van het zondag afdelingsvoetbal. En de eerlijkheid gebiedt te zeggen, deze ploeg hoort in deze klasse ook niet thuis. Die mening was ook Zonnemaire-trainer Cor van Aken toebedeeld. ,,Ik hoef jou niet te gaan vertellen dat Ouwerkerk twee maatjes te groot voor ons was. Je weet dit als trainer van tevoren en ook de spelers wisten dit. Maar het is niet anders. Ik moet roeien met de riemen die ik heb. En ik kan ook van een kale kip geen veren plukken". Plezier Zierikzeeënaar Cor van Aken en Zonnemaire, een vrij unieke combinatie. Waarom besloot Van Aken eigenlijk om trainer bij Zonnemaire te worden? „Gewoon voor het plezier. Ze hebben me gevraagd en ik dacht waarom ook niet. Het is een leuke vereniging. Het ni veau stelt eigenlijk niks voor, maar dat weet je. Daar heb ik me ook maar aan aan te pas sen. Het zijn aardige jongens en ik heb zeventien man op de training. Het plezier staat voor mij voorop." Van Aken is nogal terughou dend in de opstelling richting de pers. Hij heeft daar zo zijn reden voor. „Ooit heb ik eens een journalist een proces aan gespannen. De pers kan zoveel kapot maken. Maar hou het alstublieft een beetje positief. Sommige acties van onze kant waren vandaag wat onbesuisd. De scheidsrechter9 Die was ook slecht. Als hij echt goed oplet kan hij een paar spelers van mij ook een kaart geven". Van Aken vergat daarbij het drietal Zonnemaire spelers dat een gele kaart gepresenteerd had gekregen. Ouwerkerk-speler John Roks mocht de negentig minuten niet volmaken. Roks zat geen moment in zijn spel en liet zich de ploegen. „Ben ik niet hele maal met je eens. Het verschil zat hem ook in onze snelle spit sen. "Als je Wilco bezig ziet en dan Kees-Jan er soms over heen", probeerde de sta-in-de- weg voor Dauwendaele zich nog enigszins weg te cijferen. Toch was hij zichtbaar tevre den. „Het ging natuurlijk wel goed, maar ik laat ook wel eens een bal glippen. Ma,ar het gaat dit seizoen con,?taojt,. Dan had ik vorig jaar nog wel eens uit schieters" zei de sluitpost la chend. bij een 8-0 voorsprong onnodig intimideren. Edward Schenk duwde Roks hardhandig opzij, maar op het natrappen van de speler uit Nieuwerkerk stond maar één straf, de terechte veld verwij dering. Van trainer Jaap Goud kreeg Roks nog het predikaat 'stommeling' mee naar de voor hem zeker koude douche. Magertjes Qua wedstrijd was het alle maal maar magertjes. Ouwer kerk heerste, maar liep zeker in de beginfase meer tegen zichzelf te voetballen dan te gen Zonnemaire. Toch liep de ploeg voor rust via treffers van Wouter van Marie, William Re- Opluchting dus in de Nieuwer- kerkse gelederen. Vooraf werd het treffen tegen Dauwendaele toch wel met enige angst tege moet gezien. Alsof de ploeg vanuit het verleden, met vorig seizoen een 3-5 en 2-6 neder laag, een soort respect heeft ge kweekt jegens de Middelbur gers. Trainer Piet Diepenhorst be aamde dat. „Maar we moesten ons eigen spelletje spelen. In de persoonlijke duels speelt Dauwendaele vaak op het randje van het toelaatbare. Vo- meeus en Erwin van der Maas uit een strafschop uit naar de 3- 0. Na rust ging het bij Ouwer kerk wat beter lopen. Zonne maire kwam in de tweede helft welgeteld drie keer in de buurt van de Ouwerkerk-goal. Twee mislukte voorzetten en een vrije trap van John Kommer leverden niks op. Via goals van John Roks, 4-0 en later Wouter van Marie met de 5-0 liep Ouwerkerk verder uit. William Remeeus kopte daar na zijn tweede en Ouwerkerks zesde treffer binnen en daarna was het de beurt aan Michel Schoenmakers die de mooiste goal van de middag maakte. Op aangeven van Wiliam Re meeus schoot Schoenmakers de bal in één tijd langs de niet rig seizoen kregen ze in de twee wedstrijden tegen ons geloof ik een dozijn gele kaarten. Maar de vlek van vorig seizoen is weggewerkt". Toch was de trai ner niet echt tevreden over het spel van zijn ploeg. „De eerste helft hebben we zelf niet genoeg gevoetbald. Dat ging de tweede helft beter. Toen werd de opkomende man in het centrum ook beter opge vangen.' Het was eeAi vah'orizë' mindere wedstrijden. Een zwaarbevochten overwinning". eens slecht keepende Erwin van der Wekken. De topscorer van Schouwen- Duiveland, Erwin van der Maas, bepaalde daarna de eindstand uit wederom een strafschop op 8-0. Tbch speelde Van der Maas geen beste wed strijd. „Ja klopt, 'ik speelde een beetje ongelukkig. Je krijgt zoveel kansen dat de con centratie af en toe ontbreekt", aldus de man die dit seizoen in vijf wedstrijden al elf keer doel trof voor Ouwerkerk. Ouwerkerk - Zonnemaire 8-0 (3-0). 22. Wouter van Marle 1-0. 26. William Remeeus 2-0. 45. Erwin van der Maas 3-0. 51. John Roks 4-0. 58. Wouter van Marle 5-0. 67. William Remeéus 6-0. 71. Michel Schoenmakers 7- 0. 82. Erwin van der Maas 8-0. Rode kaart voorJohn Roks (Ouwerkerk). Gele kaarten voor de Zonnemaire-spelers John Kommer, Marco Duin houwer en Rutgér Ijskoud. Scheidsrechter: I. M. de Laat uit 's-Heer Arendskerke. Toe schouwers: le helft 38, 2e helft 82. ■■■■■■■■■■PI Na precies achtenveertig secon den kwam SKNWK al op 1-0. Een pass van Dauwendaele- speler Henk de Nood belandde bij Ronnie de Bruine die Peter van der Cingel bediende. Van der Cingel stuurde Michel Flikweert de diepte in en zijn voorzet werd door de inkomen de Wilco de Valk binnenge- kopt. Toch was daarna Dauwendaele bijna een uur de betere ploeg. Na ruim een kwartier werd het gelijk. Laatste man Henk de Nood mocht tijdens het over steken van het middenveld zo maar veertig meter nemen. Zijn splijtende pass zette Ed win Leonhart vrij voor de kansloze Leon Quik. Paal en lat verhinderden daarna een goal voor beide ploegen. Met de 1-1 ruststand mocht SKNWK het meest tevreden zijn. De thuisploeg wist zich tot op dat moment geen raad met de opkomende backs en met routinier Henk de Nood. Na rust werd de strijd in een tijdsbestek van twee minuten beslist. Eerst blunderde keeper Marcel Reynhoudt op een vrije trap van Martijn Neele. Wilco de Valk kon de geloste bal sim pel binnenschieten. Daarna zat Reynhoudt weer fout bij de goal van Robin Vrij. Vrij tikte na prima voorbereidend werk van Kees-Jan van Nieuwen- huijze en Wilco de Valk de 3-1 binnen. Mark de Haan leidde daarna de 4-1 in. Op de linkerflank kwam De Haan prima op, om speelde de keeper en stelde de meegekomen Martijn Neele in staat het kwartet goals vol te maken. Mark de Haan leidde daarna ook de 4-2 in. De links back raakte de bal volledig verkeerd en gaf Marcel Astroh de gelegenheid Leon Quik te verschalken. Astroh vond daarna, zoals eerder gememo reerd, nog twee keer Quik op zijn weg. SKNWK - Dauwendaele 4-2 (1- 1). 1. Wilco de Valk 1-0. 16. Ed win Leonhart 1-1. 56. Wilco de Valk 2-1. 58. Robin Vrij 3-1. 69. Martijn Neele 4-1. 83. Marcel Astroh 4-2. Gele kaarten voor Jacky de Bruine (SKNWK) en voor Eddy Marinissen en Rut- ger van der Werff van Dauwen daele. Scheidsrechter: Th. Meertens uit Zaamslag. Tbe- schouwers: 105. LINARES (AFP) - De Britse schaker Nigel Short is zondag avond in Linares door de vader van Gata Kamski, de oud bokser Rustan Kamski, met de dood bedreigd. Hij heeft hiervan aangifte ge daan bij de Spaanse politie. Short speelt tegen de genatura liseerde Amerikaan Gata Kamski in de halve finales van het toernooi om de wereldtitel van de PCA. Hij bracht zondag zijn achterstand terug naar 1-3. WISSENKERKE - Het derde team van voetbal vereniging ZSC is zater dagmiddag in de 55e mi nuut van het veld gelo pen na een onenigheid met de scheidsrechter. In de wedstrijd tegen Wissenkerke 2 in Wissen- kerke gaf scheidsrechter Johnny Geldor bij een stand van 1-2 voor ZSC een indirecte vrije trap aan Wissenkerke. Het schot ging via de handen van de ZSC-keeper Ed die Smulders in het doel en dé scheidsrechter keurde het doelpunt goed. De ZSC-spelers gingen massaal af op de arbiter om verhaal te ha len. „Ze kwamen alle maal naar mij toe. Maar een indirecte vrije trap die wordt aangeraakt telt gewoon als doel punt. Omdat ik bij mijn beslissing bleef liepen de ZSC-spelers het veld af. Gewoon een domme beslissing. Ik heb nog ge tracht ze op het veld te rug te krijgen, maar dat is mislukt. Ik zal nu rap port opmaken naar de KNVB", vertelt scheids rechter Johnny Geldor uit Wissenkerke die er bij vertelde dat ze hem niet hebben aangeraakt. Niet alleen de laatste plaats in de eerste klas zaterdag afde ling doet pijn. De twee rode kaarten voor Arco Dekker en Richard Eerdmans zijn een ge voelige klap voor Aertssen. „Die nederlaag moet je incas seren. Die twee rode kaarten zijn een dieptepunt." Arco Dekker kreeg in de 17e minuut van de tweede helft rood we gens onvriendelijke woorden tegen de scheidsrechter. Ri chard Eerdmans mocht vijf mi nuten voor het eindsignaal het veld verlaten wegens het na trappen op de tegenstander. Persoonlijke fout DFS had gewoon het betere veldspel in Poortvliet. Met Fer ry Jansen op het middenveld. „Ferry was weer een aanwinst op het middenveld. Het waren vandaag de persoonlijke fou ten die ons parten speelden", liet Aertssen na afloop weten. In de 15e minuut ging verdedi ger en aanvoerder Clement Rijnberg in de fout. De bal stuitte tussen zijn benen en SSV'65 heeft veel geblesseerde spelers binnen de groep, maar dat is voor Joosse geen reden dat de ploeg uit Goes minder sterk zou zijn. „Zij kunnen twee identieke ploegen opstel len. Als ik dat probleem zou hebben bij WIK dan zou ik niet weten hoe ik dat moet oplos sen." De wedstrijd kreeg geen sterke start. SSV'65 begon wel heel erg slap. WIK kreeg steeds de bal in de voeten geschoten. Vooral in de eerste tien minu ten was WIK in de aanval. Leon Hendrikse zag zijn schot net van de lijn gehaald en Joost Rotte lobte de bal net over het doel. „Als die spelers nou rustig hun actie afmaken dan zijn dat gewoon doelpunten." Rondspelen SSV'65 kampte met weinig zelfvertrouwen, maar op ge lukkige wijze kwamen ze toch ,,,Het is echt een aanfluiting. Je liep daar tegen de scheids rechter te voetballen." Volgens Van Lent bleven zijn spelers de kopjes omhoog houden on danks de vele irritaties. Wel vielen er acht gele kaarten, waarvan vier voor Renesse. In de 10e minuut kwam Renes se op een 0-1 voorsprong. Jur- gen Frank trok de bal vanaf de achterlijn voor waarbij Leon Bakker voor het doelpunt te kende. Al snel werd het 0-2 toen Robert-Jan Canters met een fraaie kopbal de vrije trap van Marco de Feiter afrondde. Nog voor het rustsignaal kwam Ria W. op 1-2. Volgens Van,Lent nam Robert-Jan Can ters een correcte sliding in het zestienmetergebied. Straf schop besliste de arbiter. Can ters kreeg geel en Ria W. kwam via de elfmetertrap terug in de wedstrijd. In de tweede helft werd Renes se na tien minuten spelen op nieuw gevloerd door een vreemde beslissing van de scheidsrechter. Arjan Stolpe werd door de mee spelende trainer van Ria W. neergelegd en kreeg notabene een straf schop tegen. „Onbegrijpelijk zo'n beslissing", was Van Lent nog steeds verbaasd. Ria W. kwam voor de tweede keer vanaf de elfmeterstip aan een doelpunt (2-2). In de 75e minuut kwam Ria W. op een 3-2 voor- werd zo panklaar gelegd voor SPS-speler David Jobse (1-0). In de 44e minuut was er een misverstand tussen Herber Goudzwaard en keeper Edwin van der Zande. Goudzwaard wilde de bal wegwerken, maar keeper Van der Zande gilde om de bal. Hij pakte mis en grab belde tevergeefs naar het leren gevaarte. Deze kwam voor de voeten van SPS-speler David Jobse, deze schoot zijn ploeg naar 2-0. In de tweede helft was het weer een persoonlijke fout van kee per Edwin van der Zande. De bal werd uit de SPS-verdedi- ging geschopt. Deze vloog over Herber Goudzwaard heen en Edwin van der Zande was te laat bij de bal waardoor er 3-0 ontstond. „Ik kan om die per soonlijke fouten niet kwaad worden. Ze hebben de hoofdjes omhoog gehouden en er voor gewerkt. In deze klas is een 2-0 achterstand fataal. Wanneer komt het breekpunt. Misschien volgende week tegen Duive- land", vraagt Aertssen zich af. op 0-1 voorsprong. Via een aan val op de linkerkant werd de bal naar het midden getrok ken. Leon Hendrikse werd ge passeerd en de speler uit Goes liet keeper Krijn Hendrikse kansloos. Tien minuten later kwam WIK op gelijke hoogte. Een vrije trap van Danny van Oeveren kwam op maat in de voeten van Joost Rotte. Hij kapte een speler uit en scoorde simpel (1-1). „In de rust maak je ze duide lijk dat het rondspeeltempo te laag lag, Nou ja, ze wisten het zelf ook wel." SSV'65 trok zich terug in de verdediging. Het spel werd steeds rommeliger en het had wat weg van een flipperkasteffect. Joost Rotte kreeg nog een ideale kans en ook Leon Hendrikse kwam een teen te kort om de bal in het doel te drukken. Krijn Hen drikse moest met' twee fraaie acties zijn ploeg nog op de been houden. sprong. „Dat was een prachtig doelpunt. Je kan zeggen het enige verdiende doelpunt voor Ria W. In de slotfase maakte Walter de Jonge voor Renesse nog de ge lijkmaker. Echter, de scheids rechter keurde het doelpunt af wegens hinderen van de kee per. „We moeten van de week maar hard trainen. De frustra ties eruit halen." Mischa van den Hoek (geblesseerd) en Ar jan Visser (verbouwing) waren niet mee afgereisd naar Zeeuwsch-Vlaanderen. GREDING (DPA) - Bij een na tionale bergklimrace in het Duitse Greding zijn zondag twee toeschouwers gedood en drie zwaar gewond geraakt. Nog twee anderen liepen lichte verwondingen op. De 34-jarige coureur Wolfgang Strobel botste met zijn BMW op volle snelheid tegen een vangrail, vloog vervolgens met zijn wrak in de toeschouwers- rijen. Een man en een vrouw waren op slag dood, de andere toeschouwers zijn met zware verwondingen naar het zieken huis gebracht. Marcel Duinhouwer (links) in duel met Ouwerkerk-speler Olivier Verwest. (Foto: Marijke Fol kertsma). OUWERKERK - „Maar we hebben het onder de tien gehouden hè" was de reac tie van Zonnemaire-keeper Erwin van der Wekken richting trainer Cor van Aken. Met die opdracht had de 66-jarige trainer zijn manschappen blijkbaar de wei ingestuurd. De missie was dus geslaagd, ondanks de ruime hoeveelheid tref fers die Ouwerkerk in de derby wist te bewerkstelligen. Ouwerkerk, dat zelf ei genlijk nog ver onder haar kunnen speelde, won eenvoudig met 8-0 van Zonne maire. WESTDORP - „Op Zeeuwsch-Vlaanderen speel je niet alleen tegen de tegenstander, maar ook tegen de scheidsrechter. Ik ben nog nooit het veld ingelopen, nu kon ik het niet laten. Die scheidsrechter heeft ons echt benadeeld", waren de woorden van trainer Ed van Lent. Renesse verloor na een 0-2 voorsprong met 3-2 van Ria W. Joost Rotte scoort gelijkmaker KERKWERVE - „We hebben nog nooit gewonnen van SSV'65. Daarom ben ik nu tevreden met een 1-1 gelijkspel", liet WIK-traine'r Kees Joosse na afloop weten. „Als we in de eerste tien minuten beter wak ker waren geweest hadden we ook nog kunnen win nen."

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9