de les' Zierikzee slecht net op tijd de muur 'Ze waren vandaag niet bij MEVO tevreden met gelijkspel Chris Stouten helpt Duiveland aan zege Irritatie breekt ZSC op tegen Apollo zd&Mb, m mi Zeeuws veteranenrecord Eddy Smit in uurloop Keeper Wim Lafeber raakt slechts elf keer de bal aan Bruse Boys lijdt eerste nederlaag van dit seizoen tegen AZW Zierikzee 5 uit competitie genomen v 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Kwestie van gemakzucht' ZIERIKZEE - „Vandaag ben ik tevreden met een punt. Er zat niet meer in", liet Gerard Olijhoek na afloop weten. Na drie overwinningen op rij moest MEVO op eigen terrein bezoeker Nieuwland een 1-1 gelijkspel toestaan. „Een gelijkspel was de verhou ding. Tbrecht. De situatie is dat je punten pakt en iedere tegen stander van je wil winnen. En als je zelf dan niet agressief ge noeg bent. Het is niet zozeer een kwestie van onderschat ting, meer van gemakzucht", probeerde de Zierikzeese trai ner het puntverlies te verwoor den. Sander Kloos Olijhoek zag zijn mannen in de 25e minuut op een 0-1 achter stand komen. Nieuwland-spe- ler Edwin Verschure kon dwars door het centrum vier tegen standers uitspelen en MEVO- keeper Sander Kloos kansloos laten. Nog voor rust stond de 1- 1 op het scorebord. Twee minu ten voor de thee kwam een schot van Clement van Splun- der via een Nieuwland-verde diger en de keeper via de lat te rug het veld in. De goed meege komen Wilco Verwijs kopte at tent de 1-1 binnen. De tweede helft ging gelijk op en voor MEVO was het jammer dat een aantal opgezette één tweetjes net niet sluitend was. Ook dat had volgens Olijhoek met de scherpte te maken. „Maar als je vooraf had gezegd dat we zeven uit vier zouden hebben. Nee, dat had ik niet ge dacht. En eigenlijk zijn we van daag nog redelijk schadevrij gebleven. SPS wint wel, maar wij blijven op kop en onder ons verliest VCK. Volgende week, tegen SPS, mag je niet verlie zen", pepte de trainer zijn man schappen al enigszins op. 'De jongens stonden op scherp' OOSTERLAND - De smaak van de overwinning be viel Duiveland kennelijk. Na de winst van vorige week op Nieuwdorp werd nu Wemeldinge opzij ge zet. Op eigen terrein won de ploeg uit Oosterland door twee treffers van Chris Stouten met 2-0. ,,Wij waren heel de wedstrijd eigenlijk beter. We startten heel fel. De jongens stonden op scherp. Ze wilden geen duel verliezen," vertelde trainer ap van Huizen na afloop. De eerste vier minuten kreeg de thuisploeg al een paar aar dige kansen op een vroege tref fer maar een goal bleef voor alsnog uit. Zo'n tien minuten voor rust brak Duiveland de score open. Op aangeven van André van de Berge kon lin kerspits Chris Stouten de 1-0 binnenwerken. ,,Een hele opluchting voor Chris. Hij had al een aantal wedstrijden niet gescoord. Dit was goed voor zijn zelfvertrouwen," aldus Van Huizen. Na rust kwam Wemeldinge nog een aantal keer gevaarlijk dicht in de buurt van de Duive- land-goal. Jos van Spier, die Sjaak Verhoek in de goal ver ving, redde schitterend op een vijandelijke inzet. De lat voor kwam daarna een treffer van de bezoekers. Tien minuten voor tijd besliste Duiveland de partij definitief. Identiek aan de eerste goal was het weer André van de Berge die Chris Stouten bediende. Met vier punten uit drie wed strijden, en met het treffen met DFS in het vooruitzicht, doet Duiveland volop mee in de le klas zaterdag afdeling. ROOSENDAAL - Onder gestage regenval heeft de 46-jarige veteraan Eddy Smit uit Kerkwerve het Zeeuwse record op de uurloop verbeterd. Op de atle tiekbaan in Roosendaal reikte de Delta Sport atleet tot een lengte van 16 kilometer en 855 meter. Smit was weggegaan op een schema van zeventien kilome ter. Echter, na tien kilometer lopen in een tijd van 34.58 mi nuten moest hij concluderen dat het te langzaam ging. Dooi de vele regenval kreeg hij ook nog wat last van verstijfde spieren. De 15 kilometer ging in 53.15 minuten. Smit beet in de laatste minuten op zijn tan den en realiseerde alsnog een persoonlijk record. Nadat de juryleden zijn af stand hadden genoteerd bleek dat hij 564 meter verder had ge lopen dan zijn eigen clubrecord van Delta Sport in 1989. Naar later bleek was die afstand ook goed voor een nieuw Zeeuws veteranenrecord. Smit behaal de in het totaalklasement een vijfde plaats. Jeroen van Dam me van atletiekvereniging THOR uit Roosendaal won de uurloop met 18.607 meter en Wim van Dijk (GAC) werd tweede met 17.339 meter. SCHARENDIJKE - Vier gele en één rode kaart was voor trainer Kees Kommer wat al te gortig tijdens de wedstrijd Apollo - ZSC. ,,Ik heb gezegd tegen de jongens dat het afgelopen moet zijn. Drie kaarten krijg je wegens commentaar op de leiding. De scheidsrechter maakt ook fouten, maar dat is nog geen reden om je verbaal te laten horen." ZSC verloor de uitwedstrijd te gen Apollo met 4-1. Drie straf schoppen, vier gele kaarten en een rode kaart voor Jacco Heij- boer. „Dertig minuten speel je goed voetbal. Dan krijg je een strafschop tegen. Of hij nu te recht of onterecht is. Zoiets moet je accepteren. Hierna zie je niets meer van ons spel te rug. Louter door het schelden op elkaar en commentaar ge ven op de leiding", vertelt Kommer. ZSC verloor haar eerste wed strijd. De vorige duels waren allemaal in een gelijkspel geëindigd. ZSC had tegen Apollo zeker in het begin het betere spel. Erik-Jan Elenbaas. Jacco Heijboer en Marco Coo- man kregen kansen op de ope ningstreffer. In de 35e minuut maakte Marco de Jonge een overtreding in het zestienme tergebied. De strafschop werd door Apollo verzilverd (1-0). In de 2e helft leek het er op dat Kommer zijn ploeg weer op de rails had. Maar binnen tien minuten stond het 3-0. Eerst verdedigde Huib Brand verkeerd uit en een paar minuten later kreeg ZSC een strafschop tegen. Hal verwege de tweede helft werd Erik-Jan Elenbaas gevloerd vlak voor het doel van Apollo. Elenbaas verzilverde zelf de strafschop (3-1). Intussen was de irritatie van de ZSC-spelers hoog opgelopen tegen de scheidsrechter. Dat leverde vier gele kaarten op waarvan drie voor te veel commentaar. Apollo bracht met een af standsschot de score op 4-1 en Jacco Heijboer kon vijf minu ten voor tijd het veld verlaten wegens zijn tweede gele kaart voor commentaar op de lei ding. „Op deze manier geef je de punten weg. Ik houd het maar op onervarenheid", be sluit Kommer. deel viel aan AZVV omdat Pe ter Willemse de overtreding uitlokte. De kopbal van Jacob van den Berge mag men gerust inlijsten. Een minuut voor de theepauze startte scheidsrech ter Van der Laar uit Aalst met een reeks gele kaarten. AZ VV-speler Peter van der Vel de mocht de eerste ontvangen en in de laatste minuut van de tweede helft deelde de arbiter zijn zesde gele kaart uit aan Pe ter Willemse. Een reeks van prenten die onnodig waren. Hij had in de 54e minuut wel zijn rode kaart moeten trekken. Een solo van Peter Willemse werd hardhandig gestopt door Peter Wieland. Een doorgebro ken speler afstoppen staat maar één straf op en dat is rood. Gek worden De tweede helft was nog geen vier minuten oud, intussen had Willem Webers een doelpunt op zijn slof die hij verprutste, of Michel d'Olieslager scoorde met een afstandsschot van zo'n dertig meter (1-2). Harold van den Berge viel in de 65e minuut in voor Wilco Hanzen. „Hij traint op dit moment niet bij de groep. Hij kiest voor zijn studie. Maar hij is een waarde volle voetballer en dan kan ik hem als wisselspeler goed ge bruiken. Laten we hopen dat hij weer gek wordt van het spelletje. Echt, zo'n voetballer is waardevol voor ons team", licht Moerland de situatie van Van den Berge toe. Bruse Boys kreeg steeds meer vat op het spel. Maar een rom- melgoal in de 67e minuut van Jaap den Doelder brak elke il lusie van de Bruse Boys spe lers. „Als AZVV nu wint met mooi voetbal, oké dan heb ik er vrede mee. Maar op zo'n ma nier winnen, dat doet pijn bij mij". Bruse Boys - AZVV 1-3 (1-1). 4. Alex Meijer 0-1. 40. Jacob van den Berge 1-1. 49. Michel d'Olieslager 1-2. 67. Jaap den Doelder 1-3. Gele kaarten: 44. Peter van der Velde (overtre ding), AZW. 54. Peter Wielaart (overtreding), AZW. 65. Erik Bleiji (overtreding), Bruse Boys. 73. Jacco Koekkoek (overtreding), AZW. 87. "Ibn- nie van den Berge (overtre ding), Bruse Boys. 89. Peter Willemse (bal weggooien), Bru se Boys. Scheidsrechter: G, van der Laar uit Aalst. Tbeschou- wers: 150. linkshalf en Serge Berrevoets werd op de linkervleugel gezet. Robert Roggeband viel ver dienstelijk in. Zijn eerste bal contact leverde al gevaar op via een pass naar Serge Berrevoets die bijna keeper Johan Dijk huizen verraste. Nog geen mi nuut later gaf Robert Rogge band een pass aan Peter van Beveren. Hij struikelde echter over de bal, maar met vallen en opstaan kreeg hij alsnog de bal bij Jan-Leen Boot. Deze knalde loeihard de bal op de doelpaal. Grensrechter Zierikzee zorgde na een half uur spelen nog voor meer drei ging toen Meulmeester zijn tweede wissel toepaste. Ray mond Massop nam de taak van Marco van Oeveren over als laatste man. Van Oeveren ging achter de spitsen spelen terwijl Peter van Beveren het spel van uit de dug-out kon aanschou wen. Het spel werd aantrekke lijk voor de driehonderd toe schouwers. Een voortdurend aanvallend Zierikzee zorgde voor paniek in de Zeeland Sport-verdediging. Alleen de grensrechter Hintzen uit Vlis- singen moest nog worden ver slagen. Herhaaldelijk stak hij onterecht zijn vlag omhoog voor buitenspelsituaties. De goed leidende scheidsrechter Van der Perre uit Breda moest zelfs de grensrechter een keer ernstig toespreken. Na een gemiste kans van Marco van Oeveren en een afstands schot van Raymond Massop kwam in de 86e minuut de ver lossende treffer. Jan-Leen Boot pikte de bal op, grensrechter Hintzen zwaaide al weer met de vlag maar de fluitist rea geerde niet. Boot zette de bal scherp voor en Van Oeveren tikte de bal in het doe^(l-O). Laf voetbal Zierikzee vierde feest en Zee land Sport belaagde de scheidsrechter wegens, het ne geren van de grensrechter. Zee land Sport kreeg een koekje van eigen deeg. Laf voetbal en een falende grensrechter wer den plotseling door Van Oeve ren afgestraft. In de blessure tijd ging het haast nog fout voor Zierikzee. Frans Kommer nam een correcte sliding in het zestienmetergebied op Marcel Kalter. Deze liet zich sierlijk vallen. De arbiter wuifde een strafschop weg en Zierikzee mag van geluk spreken dat de scheidsrechter de actie goed be oordeelde. „Als hij een penalty geeft hebt je niets te zeggen", reageerde Meulmeester opge lucht. „Het is toch zo'n simpel spelle tje. Jij moet ook luisteren Ser ge (Berrevoets). Je hebt niets op rechts te zoeken. Je moet dreiging geven op de linker vleugel", liet hij de snelle be hendige speler weten. „Het is duidelijk dat het voorin niet loopt. Als het zo blijft dan moet ik maatregelen nemen. Misschien is dan ook Wilfred Nelissen weer in beeld." Zierikzee - Zeeland Sport 1-0 (0-0). 86. Marco van Oeveren 1-0. Gele kaart: Andre Bosko (overtreding) van Zeeland Sport. Scheidsrechter: J. van der Perre uit Breda. Tbeschou- wers: 300. ZIERIKZEE - Het vijfde senio- rcnteaiTi van voetbalvereni ging Zierikzee is uit dc compe titie genomen. Afgelopen zondag kwam de ploeg voor de derde achtereen volgende keer niet opdraven voor een competitiewedstrijd in de vierde klas zondag afde ling. Dat betekent dat de ploeg automatisch uit de competitie wordt genomen. Een spclersge- brek is de oorzaak van het niet opkomen. BRUINISSE - Als een schoolmeester staat hij langs de zijlijn zijn klas les te geven. Als schoolmeester weet hij ook wat zijn leerlingen fout doen in de wedstrijd tegen AZVV uit Axel. Trainer Theo Moerland heeft kennis gemaakt met de wisselvalligheid van de Bruse Boys spelers. De 1-3 nederlaag op het sportveld aan de Dijkstraat in Bruinisse had voorkomen kunnen worden denkt Theo Moerland. „Ze waren vandaag niet bij de les. Het ging al fout in de op bouw. Er wordt niet vanachter opgebouwd. Wat voor kansen hebben we vanmiddag nu ge creëerd? Die twee kopballen van Jacob van den Berge? Ze moeten gewoon vanachter op bouwen. Maar ja, Willem We bers, Martin Verspoor, Erik Bleiji en Leo Burgers waren onder de maat vandaag. AZVV voetbalde aardig en wilde met countervoetbal ons verslaan. Wat moet je doen tegen zo'n ploeg die twee van de drie doel punten cadeau krijgt? We moe ten op de eerstvolgende trai ning de zaken binnen de groep bespreken. Wat ging er nu fout tegen AZVV?", vertelt Moer land na afloop van de wed strijd. Vloeken Het was een aardige pot voet bal tussen Bruse Boys en AZVV. Misschien moet AZVV- trainer Paul van Kouteren, die veelvuldig onbeschoft stond te vloeken langs de zijlijn, zijn keeper Johnny Dieleman een extra beloning geven. De kee per stond regelmatig in de weg op schoten van Peter Willemse, Erik Bleiji en Willem Webers. Bruse Boys laat meer voetbal zien dan het vorige seizoen. Al leen zaterdagmiddag werden daar geen punten mee ver diend. „We hebben best een paar kansen gehad. Alleen ze gaan er niet in. Dat was vorige week bij Kapelle exact het zelf de. Moerland heeft meer lijn in onze ploeg gebracht. Ik voel mij wel thuis in dit systeem", aldus Tbnnie van den Berge. „Ik heb geen moeite met de spelersrol als laatste man. Moerland mag van mij dit sy steem een heel seizoen spelen. De sfeer is goed en iedereen komt op de training. Bruse Boys is meer. een voetballende ploeg geworden", was de me ning van Tonnie van den Berge die het laatste kwartier de aan val opzocht. Bruse Boys werd al na vier minuten spelen op een 0-1 achterstand gezet. Mi chel d'Olieslager nam een vrije trap op zo'n dertig meter af stand van keeper Jacob Muller. De bal werd door Muller net uit de rechterbenedenhoek gestompt. Echter, Alex Meijer was er als de kippen bij om de bal over Muller te wippen. Bruse Boys zocht onmiddellijk de aanval op. Kans op kans werd er binnen vijf minuten gecreëerd. Maar het was kee per Johnny Dieleman die de nul vasthield op schoten van Erik Bleiji, Tonnie van den Berge en Willem Webers. Pas in de 40e minuut rondde Jacob van den Berge met een zeer fraaie kopbal een keurige vrije trap af van John van Dijke. Een vrije trap die meer ten ZIERIKZEE - Vier minuten voor het eindsignaal was het Marco van Oeveren die de enige treffer scoorde in de wedstrijd tussen Zierikzee en Zeeland Sport. „Ach, kampioen word je ook meestal op het nippertje. Nu hebben wij op het nip pertje gewonnen", zuchtte Jan Meulmeester na afloop. „Het is elke week op het nippertje", vulde speler Frans Kommer aan. Zierikzee kon gistermiddag, zon dag, maar geen opening vinden, in de muur van elf Zeeland Sport-spelers. Zestig minuten lang speelde Zierikzee op de helft van de te genstander. De paar aanvallen van Zeeland Sport waren op één hand te tellen. Waarom greep Jan Meulmeester pas na zestig minuten in? „Ik zie ook wel dat de ploeg niet draait. In de rust geef ik ze nog een kans om het spel beter te gaan spe len. De vleugels waren er niet vandaag. Goed, dan zie je dat er niets verandert en geef je de wisselspelers opdracht om warm te lopen." Zeeland Sport kwam voor een punt en die opzet lukte bijna. Keeper Wim Lafeber (26) bleef uiterst kalm zijn doel verdedi gen. Nou ja, verdedigen? Hij kreeg in de eerste helft vijf bal len waarvan drie terugspeel ballen. In de tweede helft tou cheerde hij de bal zes keer. „Als ik één prachtige redding maak in de wedstrijd ben ik al tevreden. Ik sta in het doel voor die jongens. Hoe minder werk, hoe beter het in de verde diging loopt. Marco van Oeve ren en Raymond Massop zijn kanjers. Marco Saman werkt goed en Sjaak van der Weele gaat ook steeds beter spelen. Dat een doelpunt lang uitblijft is jammer. Meulmeester heeft ons in de rust bevolen rustig de kans af te wachten. Ik blijf on danks weinig werk voor hon derd procent geconcentreerd in het doel staan. Op de kee perstraining vrijdagavond van Gerard Olijhoek word ik ook direct afgestraft als ik even niet oplet", aldus Lafeber die zijn keeperstenue zo weer in de kast kan leggen. Een wasbeurt was niet nodig, het rook niet naar zweet en er zat geen spet tert je modder op. „Ik heb niet één keer gedoken." In de vijf tiende minuut van de tweede helft greep Meulmeester einde lijk in. Barry Schoute, die een zwakke wedstrijd speelde, mocht naar de kant komen. Ro bert Roggeband ging naar de Ook Peter van Beveren (links) wist de muur van Zeeland Sport niet te slechten. (Foto: Marijke Fol- kertsma). Erik Bleyi ziet zijn schot door AZVV-keeper Johnny Dieleman gekeerd. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8