Philips komt met kleine en draagbare DCC-recorder wolken Bantoe-viering in Zierikzee Opel legt het accent op veiligheid en motortechniek streeknieuws stukken Mini-geluidsstudio voor thuis en onderweg Bekeuringen Ten koste van Bij introductie modeljaar 1995 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE De nieuwe draagbare DCC-recorder van Philips is extreem schokbestendig. ZIERIKZEE/EINDHOVEN - Klein, licht, handig, eenvoudig te bedienen en prestaties van formaat. Dat zijn de kenmerken van de nieuwste DCC 170 draag bare DCC-recorder van Philips. Het handige formaat van 110 x 36 x 100 mm, het lage gewicht van 290 gram (zonder batterij) en 385 gram (met batterij) en de grote schokbestendigheid ma ken deze portable ook tot een werkelijk draagbare recorder en daarmee de ideale partner voor alle muziekliefhebbers, maar ook voor professionele gebruikers als journalisten, musici en producers. Wij gaan trouwen NELLA HOUKAMP en BERND FRANKEN Datum: 30 september 1994 Plaats: Gemeentehuis Bruinisse Tijd: 15.30 uur De receptie vindt plaats in de Jeugdherberg ,,De Stoof polder", Boomdijk 21, Bruinisse van 19.30 tot 20.30 uur. Ons adres is: Hochstrafte 54 - 47178 Duisburg. ROY en MARIANNE KLOP U had ons geen mooiere dag kunnen geven... Iedereen die heeft meegewerkt om onze huwelijksdag tot een onvergetelijke dag te maken willen wij langs deze weg heel hartelijk bedanken. September 1994 Haverstraat 1, 4311 CN Bruinisse Uw advertentieruimte voor gelukwens ter gelegenheid van verjaardag, jubileum, huwelijk, examen, verloving Op zondag 9 oktober ZIERIKZEE - De Interkerkelijke Werkgroep Zierik zee houdt in samenwerking met kinderen uit Zierik zee van diverse kerkgenootschappen en CJV, een Afrikaanse Bantoe-viering op zondag 9 oktober. Grote prestaties, inderdaad, want deze DCC geeft een zo volmaakt digitaal geluid dat het lijkt alsof je zelf in de stu dio naast de muzikanten staat. Ze speelt echter niet alleen per fect af, maar neemt ook op met een kwaliteit waarvan tot nu toe alleen maar viel te dromen. Daarbij maakt de Digitale Compact Cassette de huidige verzameling gewone cassettes Maar ook op veiligheidsgebied valt er veel te melden. Zo heet elke Astra voortaan standaard een full-size airbag aan bestuurderszijde. Twee airbags zijn tegen een geringe meer prijs reeds vanaf de Corsa le verbaar. De nieuwe Astragene- ratie kan uiterlijk direct wor den herkend aan zijn flink ge moderniseerde voor- en achter zijde. De uitrusting is verder verrijkt en de rijeigenschap- pen zijn naar een nog hoger ni veau gebracht. Daarmee is de meestgekochte auto van Neder land op alle fronten klaar voor een optimaal vervolg van zijn bijzonder succesvolle carrière. Opel voert in ons land al ruim vijfentwintig jaar de verkoop hitlijsten aan en heeft zich in die tijd ontwikkeld tot het toonaangevende merk. Zeker als het om nieuwe technische ontwikkelingen gaat. Zo was Opel onlangs een van de alle- reersten die een zeer uitgebreid veiligheidspakket in de meest populaire klasse introduceer de. Dat gebeurde bij de lance ring van de Astra, nu drie jaar geleden. Inmiddels rekent de koper er op dat zulke techniek, van de Corsa tot en met de nieuwe Omega, gewoon aan boord is. In de nieuwe generatie model len zoals die nu in de show room staat, wordt er op dat vlak wederom een grote stap genomen. De Astra krijgt na melijk standaard een full-size airbag in het stuurwiel mee. Als optie is voor de passagier overigens een tweede airbag le verbaar. Ook de Corsa kan nu met beide zeer effectieve veilig- heidsaccessoires worden uitge rust. Maar er is ook op vele andere vlakken enorm veel werk ge maakt van de verdere verfij ning van de Opel modellenlijn. Zo worden er nieuwe, milieu technisch uiterst geavanceerde motoren in de Astra en Corsa niet rijp voor de prullenmand. DCC kan deze, vaak met veel zorg samengestelde bandjes of unieke opnames gewoon afspe len. DCC is namelijk de logi sche opvolger van de vertrouw de cassette die door haar veel zijdigheid zo'n enorm succes is geworden. Wie op reis, bij het joggen, op de boot of op vakantie van su perieure digitale weergave of geïntroduceerd. Bij de Astra wordt de nieuwe Ecotec 1,6 li ter zestienkleppenmotor een keuzemogelijkheid. Met zijn 74 kW/100 pk staat hij borg voor uitstekende prestaties. Minstens zo belangrijk is het feit dat hij tevens alle andere voordelen van de Ecotec- generatie biedt. Hij heeft een bijzonder milieuvriendelijk karakter, laat zeer gunstige verbruikscijfers noteren en doet opmerkelijk rustig zijn werk. Diesel Ook nieuw in de Astra is de 1,7 liter Turbo Diesel met tussen- koeler. Deze zogenaamde 'soft' Turbo Diesel is goed voor 50 kW/68 pk. Turbo en tussenkoe- ler zorgen niet alleen voor heel verdienstelijke prestaties, maar staan in dit geval vooral borg voor enorm veel souplesse en een verbluffend zuinig en milieuvriendelijk karakter. De derde nieuwe krachtbron in de Astra is de Ecotec 1.8i-16V, goed voor 85 kW/115 pk. Hij is afgeleid van de nog wat spor tiever getinte zestienklepper die tot nu toe werd gevoerd. de bestaande analoge cassette wil genieten en daarnaast ook bij het digitaal opnemen niet aan huis gebonden wil zijn, vindt dan ook in de nieuwe Philips DCC 170 een perfecte partner. Maar ook aangesloten op de stereo-installatie thuis, verandert de DCC 170 de huis kamer in een concertzaal. Deze draagbare DCC- recorder is namelijk uitgerust met de Wat overigens niet wegneemt dat deze nieuwe krachtbron nog steeds voortreffelijke pres taties levert en een heel ge bruiksvriendelijke, zuinige en stille motor is. Ook de Corsa profiteert van de geweldige vooruitgang die er op motorisch gebied is ge boekt. De Corsa 1.4Si wordt opgevolgd door de 1.4Ï-16V, met een 66 kW/90 pk sterke Ecotec- motor. Ook de nieuwe 1,6 liter zestienklepper, leverbaar in de Corsa Sport en GSi, behoort tot die 'eenentwintigste eeuw- se' generatie. Met zijn 78 kW/106 pk heeft hij een uiterst dynamisch karakter. Zestienkleppers Hoe ver de ingenieurs in hun streven naar maatwerk gaan, is bijvoorbeeld te zien als je de cijfers van de 1,6 liter zestien kleppers voor de Astra en Cor sa naast elkaar legt. Op het eerste gezicht identieke moto ren, maar in werkelijkheid zijn ze aangepast aan de specifieke eisen die de gebruikers aan de twee modellen stellen. Nu we het toch over dynamiek hebben: het onophoudelijk suc cesvolle Opel Vectra- programma is uitgebreid met de Vectra Sport en Sport Com fort uitvoeringen. Tegen een bijzonder aantrekkelijke prijs behoren onder meer lichtmeta len wielen, sportstoelen, elek trisch bedienbare zijruiten en ■1 nieuwste 18-bits technologie en biedt daardoor een geluids kwaliteit die niet veel voor grote DCC-recorders onder doet. Met 18-bits beschikt deze portable zelfs over het geluid van de toekomst: helder, zon der een spoortje vervorming of ruis en iedere afzonderlijke toon en elk instrument komen perfect gedetailleerd over. Schokbestendig Daarbij is de DCC 170 extreem schokbestendig. Je kunt er dus gemakkelijk mee sporten of fietsen, geen en kele beweging weet DCC uit koers te brengen. Bovendien geldt dit niet alleen bij het af spelen, maar ook - uniek voor DCC - bij het opnemen. Het opnemen geschiedt overi gens supereenvoudig. Bij opna mes via de digitale optische of elektrische ingang is het instel len van de niveauregeling niet nodig. Bij gebruik van de mi crofoon of de analoge (line-)in- gang doet de Auto Level Con trol (ALC) dit zelf, maar is ook handafstemming mogelijk voor wie daar prijs op stelt. Niet alleen hierdoor gaat het opnemen met DCC uiterst ge makkelijk. Bij DCC luistert ook de afstelling met de hand minder nauwkeurig. Bij een normale cassette moet je altijd uittesten hoever je 'in het rood moet' om een goede opname te krijgen. Bij DCC is het van be lang om altijd uit het rood te blijven, maar daar kun je ook veilig een stuk onder gaan zit ten, zonder dat dit van invloed is op de opnamekwaliteit. De DCC 170 heeft ook geen woud van aansluitingsmoge lijkheden en ingangen dat al leen maar verwarring wekt. En ingangsbus ontvangt alle sig nalen (analoog, microfoon en digitaal). De DCC 170 herkent niet alleen of een digitale cas sette of een analoge moet wor den weergegeven, maar kiest bij de analoge cassette ook au tomatisch de juiste bandsoort, metal, cKroomdioxyde of nor maal. een gedistingeerde achterspoi-' Ier in carrosseriekleur tot de standaarduitrusting Ook bij het fraaie .coupémodel Calibra is belangrijk nieuws te melden. Opel introduceert na melijk een extra attractieve versie. De Calibra 2.0i kreeg een rijke uitrusting mee. Hij beschikt onder andere over vei- ligheidsaccessoires als een air bag aan bestuurderszijde, ABS en stuurbekrachtiging. Ook sportinstrumenten, elektrisch bedienbare zijruiten, centrale deurvergrendeling en een check- control systeem zijn in elke Opel Calibra aanwezig. Vertrouwen Wim de Heer, Directeur Ver koop en Marketing bij de Ne derlandse Opel importeur, ziet het komende jaar met veel ver trouwen tegemoet. „Met de Astra, Corsa en Vectra op de respectievelijk eerste, derde en vijfde plaats in de ranglijsten speelt Opel een nadrukkelijke hoofdrol in de markt. De op waardering van de Astra en Corsa zal bij de volumemodel len zeker voor extra belang stelling zorgen. Ook de Vectra en Calibra zijn in details ver fijnd. En over de start van de Omega kunnen we alleen maar heel tevreden zijn. We hebben onze prognoses al fors omhoog bij moeten stellen," aldus De Heer. ZIERIKZEE Thema-middag PCOB Leden van de Protestant Chris telijke Ouderenbond en be langstellenden kwamen op donderdag 22 september bijeen in een zaal van de Gerefor meerde Kerk in Haamstede. Hier werden zij geïnformeerd over het thema 'Brandwonden preventie en senioren'. De mid dag werd geopend met het zin gen van lied 480, vers 1, 2 en 5 en na de lezing van psalm 19 vers 8 tot 15 sprak vice- voorzitter de heer J. van Hek ken een welkomstwoord. Hier in stipte hij* de ledenwerfactie van de PCOB aan waarmee ge- Voor analoge weergave be schikt het apparaat over Dolby B ruisonderdrukking. De DCC 170 heeft ook een optische digi tale uitgang voor het verlies- vrij kopiren naar digitale ap paraten. Display Het display met 14 lettertekens biedt niet alleen informatie over titel en artiest van voor- bespeelde DCC's, maar ook over het opname- en weergave- niveau, de huidige tapepositie en de looprichting. Dankzij de Automatic Reverse hoeven de bandjes niet omgedraaid te worden en gaat het opzoeken van nummers vlot en gemakke lijk. De DCC 170 heeft met 'wa ke up' en 'autopower off twee handige voorzieningen. Als de toetsen FF, Play, Rew en Ree Pause worden aangeraakt, schakelt de stroom automa tisch in. Om de batterijen tei sparen, schakelt het apparaat vanzelf uit, wanneer het appa raat niet speelt of drie minuten lang geen enkele knop wordt bediend. De in drie uur oplaad bare batterij geeft een speel- duur van 2 uur bij het opne men, 2,5 uur bij DCC-weergave en 3,5 uur bij analoge weerga ve. Een bijgeleverde lichtneta- daptor zorgt voor een onbe perkte speelduur waar dat mo gelijk is. De lichte hoofdtele foon garandeert een uitstekend geluid. De losse aansluiting op de afstandsbediening maakt het desgewenst ook mogelijk om een andere hoofdtelefoon te gebruiken. De Dynamic Bass Boost (DBB) versterkt de lage tonen. Formaat probeerd wordt om in 1995 bij het 35-jarig bestaan het leden tal van 100.000 te mogen berei ken onder het motto: ieder lid een lid erbij. Op dit moment zijn er 75.000 leden. Mevrouw D. M. Hekman-van Barneveld werd gekozen tot bestuurslid in de plaats van mevrouw D. M. de Ruijter-de Vries. Zij zal tevens de functie van vertegen woordigster van de Nederland se Hervormde Kerk gaan be kleden. Verder werd er een be roep gedaan op de leden om op donderdag 13 Oktober naar het Seniorenfestival in Sportcen trum Onderdak in Zierikzee te komen. 'Na de pauze was het woord aan de heer J. Spaeter, consulent van de Nederlandse Brandwonden Stichting. Hij gaf voorlichting over het voor komen en behandelen van brandwonden door middel van films, een diapresentatie en een quiz. Naar voren kwam dat de meeste brandwonden bij ou deren veroorzaakt worden door het vlam vatten van kle ding. Spaeter adviseerde de aanwezigen dan ook om kle ding te kiezen van moeilijk ontvlambaar materiaal. Per jaar gaan 40.000 mensen naar de huisarts met brandwonden en 12.000 naar een polikliniek. Verder worden per jaar om de zelfde reden 4000 mensen opge nomen in een ziekenhuis en 400 komen in een brandwonden centrum terecht. De middag werd gesloten door mevrouw J. van der Sluis-Pathuis. De vol gende thema-middag is op dinsdag 25 oktober en deze zal gewijd zijn aan wonen in het multifunctioneel centrum in Zierikzee. Cursussen ZVU De Zeeuwse Volksuniversiteit (ZVU) organiseert ook dit jaar op Schouwen weer diverse cur sussen. In de week van 3 tot en met 9 oktober starten een aan tal cursussen, waarvoor nog kan worden ingeschreven. In Zierikzee gaat het hierbij om de maandagavondcursussen Frans, Informatica voor Begin ners, Kalligrafie en Tekenen en Schilderen. In Burgh-Haam- stede zijn dit de cursussen De coreren mei Zelf hardende Klei, donderdagochtend, De- coupage, donderdagmiddag en Verftechnieken op donderdag avond. Voor meer informatie over deze en andere cursussen cn voor aanmelding kunnen belangstellenden terecht bij de ZVU in Middelburg, telefoon nummer 01180-34800. Door zang, dans en muziek ge ven de kinderen van Zierikzee vorm aan een Bantoe-viering. Onder leiding van Ben en Mary van den Boom uit Breda, die tientallen jaren in het Afri kaanse Zaïre werkten, wordt een andere kant van Afrika be licht. Niet alleen als een arm continent, maar als een wereld deel dat de mensen in het wes ten veel te bieden heeft. Momenteel organiseert het echtpaar Van den Boom vierin gen in kerken in heel Neder land om de mensen een meer reëel beeld te geven van Afri- Nederiandse Hervormde Kerk Beroepen te Halle (Gld.): P. Verhoeff, kandidaat te Leiden; te Holten: mw. M. A. Los te Bie- zelinge; te Huizen: J. van Dijk te Tholen, die bedankte voor Ouderkerk aan den IJssel (wijk West); te Berkel en Ro denrijs; J. B. Alblas te Hazers- woude. Aangenomen naar Hillegom: J. E. T. Nak-Visser, eervol onthe ven predikante te Overveen. Bedankt voor Harderwijk: J. Maasland te Kootwijk. Chtistelijke Gereformeerde Kerken Beroepen te Ouderkerk aan den Amstel: C. J. Droger, kan didaat te Sliedrecht. Bedankt voor Haamstede: J. G. Schenau te Middelburg. Gereformeerde Gemeenten Beroepen te 's-Gravenzande: J. J. Thnis te Lisse. Bedankt voor Rotterdam-Zuid: P. Melis te Nieuw Beijerland. DRIEBERGEN - De politie heeft in het kader van scherpe re snelheidscontroles bij weg werkzaamheden zaterdag en zondag een controle uitgevoerd op de Al bij Bathmen (Deven ter). Daarbij stelde ze ruim vierduizend overtredingen vast. ka. Het is hun doel om de leef wereld van de Afrikaanse kin deren dichter bij die van de kinderen in Nederland te bren gen. Voor een Bantoe-viering wor den alle kinderen in Afrikaan se kleding gestoken. Ook de of fergaven worden tijdens de mis op Afrikaanse wijze aangedra gen. Er worden Afrikaanse liedjes gezongen en er wordt muziek gemaakt op authentie ke instrumenten. De Bantoe viering in de Gereformeerde kerk begint om 17.00 uur en is voor iedereen toegankelijk. DIEMEN - De Reclame Code Commissie heeft een klacht over de poster „Ik ga dood" van AVVL Uitvaartzorg afge wezen. Oc redactie behoudt zich hot recht voor ingekomen stukken in te korten. Plaatsing betekent met dat de inhoud door de redactie wordt onderschreven. Inge zonden stukken zijn buiten vcrantwooidclijkheid van de redactie en uitsluitend voor rokening van de briol- schrijver, waarvan naam en adres bi/ de redactie bekend moeten zi|n Wat is het toch heerlijk als je iedereen maar kunt verplich ten om meer te laten betalen voor het zelfde werk wat er ge daan wordt. Want jullie rijden niet méér voor het gescheiden afval. En dan die flauwe kul met gele en rode kaarten, waar ik de straatgenoten over hoor. Denken jullie wel eens mee met de mensen die overal toe verplicht worden. We lopen in Nederland zo graag voorop, maar wel ten koste van u medeburgers. En er zijn veel mensen die alleen van een uitkering of AOW moeten rondkomen. Je moet maar eens iets uitvinden wat goedkoper kost, dat zou leuker zijn. En geen miljarden weggooien naar het buitenland. Dit is dan tevens voor de regering, want de mensen die heel hun leven er voor betaald hebben willen graag houden wat ze hebben. Fam. A. v. d. Vliet, Bruinisse ZIERIKZEE/SLIEDRECHT - Met ingang van mo deljaar 1995 voert Opel wederom een stevige reeks verfijningen door aan zijn leveringsprogramma. Het meest ingrijpende nieuws is de toevoeging van een aantal ultramoderne, zeer zuinige en milieuvriende lijke motoren in de Opel Corsa en Astra.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 6