Van leerling-monteur en verkoper tot directeur Feest op het Havenplein Elektra voor de Amateur Comedie Auto en kassa gestolen bij inbraak Lichte schade bij aanrijding Bouwfonds 4600 gulden rijker Goede opbrengst rommelmarkt Gereformeerde Kerk Auto vernield Snelheids controles Porte monnees gestolen Zeilboot bijna opgehangen aan kade Zierikzee Aanrijding Inbraak in restaurant Bruinisse A&P «tart de week ....t PRI1S-PRIMEUg§/ MAANDAG 26 SEPTEMBER 1994 NR 25641 3 Verwachting t/m vrijdag 30 sept. WEERSVOORUITZICHTEN Woensdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 14 graden Windkracht west 4 Donderdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 60% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht noordw. 5 Vrijdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 20% Min.temp. 6 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 27 sept. Zon op 06.33, onder 18.25 Maan op 22.37, onder 13.59 Laatste Kwartier: 28 sept. (01.24) HET WEEROVERZICHT DE BILT - De westelijke stroming die we het afgelopen weekeinde even kwijt waren lijkt met volle overgave de komende dagen weer terug te keren. Een hogedrukgebied komt namelijk boven de Oceaan te liggen en juist boven Scandinavië dalen de barometerstanden. Tussen deze drukgebieden gaat een krachtige west- tot noordwestenwind waaien waarmee vrij koele en onstabiele lucht wordt aangevoerd. Het gevolg hiervan is dat het morgen vrij be wolkt is en er af en toe wat regen valt. Veel regen \Jerwacht ik echter niet. De middagtemperatuur komt rond 17 graden te liggen. Na mor gen zakt de temperatuur nog verder en ligt dan rond de 15 graden. Ook de rest van de week blijft bewolking overheersen en valt er van tijd tot tijd regen. Vooral donderdag zou het wel eens geruime tijd kunnen regenen. ZIERIKZEE - Bij een inbraak in een winkel aan het Haven plein in Zierikzee zijn zondag: onder meer de complete kassa, de jas en de auto van de eige naar, een 54-jarige inwoner van Zierikzee, weggenomen. De diefstal werd zondag ergens tussen 1.00 uur en 10.00 uur 's morgens gepleegd. De dader is binnengekomen door met be hulp van een. breekijzer het voordeurslot *te verbreken. De gestolen auto is een rode Re nault Safrane met het kente ken FV-JS-91. SCHARENDIJKE - In de In- gridstraat in Scharendijke vond vrijdag een aanrijding met schade plaats. Een 25-jarige inwoonster van Scharendijke reed achteruit te gen een geparkeerd staand voertuig. Eigenaar van de ge parkeerde auto is een 45-jarige inwoner van Zierikzee. Er ont stond lichte schade. ZIERIKZEESCHE O NIEUWSBODES!! Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 49,50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar f 187,00 Bij autom. afschr. 1 177,00 Losse nummers 1 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttbrieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 171/2% B.T.W. ZIERIKZEE - De activiteiten commissie van de Gerefor meerde Kerk aan de Sint Do- musstraat in Zierikzee is te vreden. De rommelmarkt die zaterdag onder de Beuze in de stad werd gehouden, bracht meer dan 4600 gulden op. Een bedrag dat geheel ten goede komt aan het bouwfonds van de kerk. 'Erg druk en heel veel spullen verkocht', omschrijft J. van IJsseldijk, lid van de activitei ten-commissie van de Gerefor meerde Kerk in Zierikzee, de gang van zaken op de rommel markt. Volgens hem kwamen vooral 's morgens de beste ko pers die 'echt geld voor de spul len over hadden'. ,,A1 met al zijn we erg tevreden met de op brengst", aldus Van IJsseldijk. Op de markt waren naast oude boeken en rommeltjes, onder meer ook zelfgemaakte spullen als wenskaarten, zandschilde- rijtjès en eigen gebakken cake te koop. Mede dankzij de opbrengst van de vorig jaar gehouden rom melmarkt, heeft de bovenzaal van de kerk deze zomer een me tamorfose kunnen ondergaan, en is inmiddels aangepast aan de eisen van deze tijd. Van de grote ruimte die er was, zijn twee zalen gemaakt met een keuken en er zijn twee toiletten gebouwd. Het karwei werd voornamelijk door vrijwilli gers geklaard. Nu de bovenverdieping klaar is gaan de vrijwilligers de ko mende maanden de kerkzaal drastisch aanpakken. De zaal wordt onder meer geschilderd en er komt nieuwe verwarming in. De uitvoering van deze werkzaamheden wordt mede bekostigd van het bedrag dat de afgelopen rommelmarkt heeft opgebracht. In nieuwe categorie ensemblespel ZIERIKZEE - De Amateur Comedie Zierikzee is on derscheiden met een Elektra. De prijs, die jaarlijks wordt uitgereikt voor opmerkelijke toneelprestaties bij het amateurtoneel, werd afgelopen zaterdag aan het Zierikzeese toneelgezelschap overhandigd door de Zeeuwse gedeputeerde drs G. L. C. M. de Kok. De Amateur Comedie kreeg de Elektra voor haar ensem blespel, een nieuwe categorie bij de Elektra-uitreiking. On der de titel 'Angst' presenteer de het Zierikzeese toneelgezel schap tijdens de bijeenkomst in de Stadsschouwburg in Mid delburg acht eenakters van Bertold Brecht. De stukken werden geregisseerd door Lies Hanse uit Brouwershaven, Ma rijke Reuser en Cees Möhl- mann uit Zierikzee. De jury omschreef de voorstel ling als integer, homogeen, boeiend en ontroerend, maar vooral tot nadenken dwingend. ,,De kracht van het collectief gaf Angst' een belangrijke ex tra dimensie. Met name de gro te betrokkenheid van het hele ensemble werd door de com missie zeer gewaardeerd en gold als een meerwaarde voor deze voorstelling", aldus het juryrapport. Het was voor de derde keer in de geschiedenis van de Elek tra-uitreiking dat een Elektra werd uitgereikt aan amateur tonelisten van Schouwen-Dui- veland. Twee jaar geleden kreeg Piet Bodbijl de onder scheiding in dé categorie beste mannelijke bijrol en Rinus Pankow in de categorie regie. ZIERIKZEE - Een 26-jarige in woner van Zierikzee heeft aan gifte gedaan van vernieling aan zijn auto. De auto stond geparkeerd aan de Huybertstraat. Een beken de van de eigenaar van de wa gen, schopte een deuk in het rechter achterportier. De dader wordt over dit feit gehoord. ZIERIKZEE - Op de Weg naar de Val en de Nieuwe Kooiweg in Zierikzee, én de Elkerzeese- weg in Scharendijke heeft de politie afgelopen donderdag snelheidscontroles uitgevoerd. Op de Weg naar de Val werden 627 voertuigen gecontroleerd, waarvan er 77 te hard reden. De hoogst gemeten snelheid was 133 kilometer per uur, ter wijl daar maar 80 gereden mag worden. Op de Elkerzeeseweg werden 432 voertuigen gecontroleerd. Daarvan reden ér 16 te hard: De hoogst gemeten snelheid was daar 82 kilometer per uur, terwijl 50 is toegestaan. Op de Nieuwe Kooiweg werden 653 voertuigen gecontroleerd, waarvan er 34 te hard reden. De hoogst gemeten snelheid was 110 kilometer per uur. Op de Nieuwe Kooiweg is 80 toe gestaan. De overtreders zullen volgens de politie binnen korte tijd een bekeuring thuisgestuurd krij gen. De snelheidscontroles werden uitgevoerd in samen werking met de Koninklijke Marechaussee. ZIERIKZEE - Uit een kleedlo kaal van de tennisvereniging LTC Zierikzee, zijn zaterdag twee portemonnees gestolen. Volgens de politie zat in beide ontvreemde portemonnees een klein geldbedrag. ZIERIKZEE - De zeilboot Zee paard is vrijdag bijna opge hangen aan de kade van de Nieuwe Haven in Zierikzee. Kennelijk hadden de beman ningsleden van de boot geen re kening gehouden met laag wa ter. Met hulp van de gewaar schuwde havenmeester werden de meertrossen doorgesneden en is zodoende erger voorko men. ZIERIKZEE - Op de kruising Haringvlietstraat en Laan van Sint Hilaire in Zierikzee, heeft vrijdag een aanrijding tussen twee personenauto's plaatsge vonden. Een inwoner van Zierikzee ko mend uit de Haringvlietstraat, wilde de Laan van Sint Hilaire oprijden terwijl een andere in woner van Zierikzee rijdend over de Laan van Sint Hilaire de Haringvlietstraat in wilde rijden. Hierbij raakten beide voertuigen elkaar, waarbij de auto's werden beschadigd. BRUINISSE - In de nacht van vrijdag op zaterdag is opnieuw ingebroken in het Chinees res taurant Man-Li in Bruinisse. De dader of daders verschafte zich toegang tot de horecagele genheid via de achterzijde van het pand. Uit het restaurant wordt een onbekend geldbe drag vermist uit een openge broken fruitautomaat. Door een getuige is een verdacht per soon gezien. De politie vraagt mogelijke andere getuigen con tact op te nemen met de politie in Zierikzee, telefoonnummer 01110-14055. Advertentie ZIERIKZEE - De activiteiten in het kader van het 150-jarig bestaan van de Zierikzeesche Nieuwsbode vonden zaterdag grotendeels plaats onder gunstige weersomstandigheden. Pas om ongeveer 16.30 uur zetten de iveergoden de kraan uleer open. Maar zelfs toen bleven zich deelnemers melden voor de karaokeshow die met veel enthousiasme werd gehouden op het podium dat stond opgesteld op het Havenplein. Kinderen vermaakten zich een hele dag in het npblaaspringkasteel en bliezen tientallen rode ballonnetjes op die werden uitgereikt door Suske en Wiske. De springgroep van Delta Sport presenteerde een flitsende demonstratie, terwijl het op de gelegenheids-terrassen op het Havenplein gezellig druk werd. De jubileumactiviteiten werden 's avonds voortgezet met een concert door de regionale popgroep Crosshead waarvoor ueel belangstelling bestond. (Foto: Marijke Folkertsma). A&P start elke week met drastisch laag geprijsde aanbiedingen. Alleen geldig op maandag, dinsdag en woensdag. Ze heten Prijs-Primeurs en volgens ons moet u er snel bij zijn. J. Smits uit Scharendijke kreeg een receptie aangeboden van Autobedrijf Akkerdaas vanwege zijn 40-jarig werkverband bij dit bedrijf. (Foto: Marijke Folkertsma). NOORDGOUWE - In augustus 1954 stapte hij als leerling-monteur binnen bij Autobedrijf Akkerdaas in Noordgouwe om er nu, veertig jaar later als directeur sinds 1972, voorlopig nog niet weg te gaan. ,,Ik doe het werk nog steeds met veel plezier, ik ben nog maar 56 jaar oud en ga gewoon verder", aldus Smits die vrij dag op een receptie in Renesse in de bloemetjes werd gezet vanwege zijn veertig jarig werkverband bij Akkerdaas. Smits herinnert zich nog goed wat er al niet loos was op het gebied van auto's en land bouwwerktuigen, zo vlak na de Watersnoodramp. ,/Iben ik als 16-jarige in 1954 als leer ling-monteur begon bij Akker daas, viel ik in wat je kan noe- ,men 'de woeste tijd'. Het be drijf repareerde naast auto's en vrachtwagens toen ook nog landbouwwerktuigen. En daarvan hadden er gedurende de ramp, een tijd lang veel in het zoute water gestaan. Dan brachten de boeren die machi nes voor revisie. Het alumi nium waarvan sommige onder delen waren gemaakt, viel ge woon uit elkaar." Ook de vele vrachtwagens die in gebruik waren voor het dichten van de dijken, kwamen veelvuldig bij Akkerdaas terecht voor revi sie. Omdat het bedrijf volgens Smits op een goed moment geen perspectief meer zag in de landbouwwerktuigensector, stootte Akkerdaas die tak in 1969 af. Alles draaide vanaf die tijd alleen om auto's. Het be drijf kent tegenwoordig een af deling voor de verkoop van auto's, een schade-afdeling, een magazijn en een werk plaats. Na leerling-monteur, monteur en bedrijfsleermeester, waar bij Smits weer andere leerling monteurs opleidde, werd hij in 1968 verkoper. ,,De verkoper ging weg, en ik ben daar toen op eigen verzoek ingestapt om dat ik ergens toch die drang had om commercieel bezig te zijn", aldus Smits. De verkoop van auto's is volgens hem een heel andere tak dan de techni sche kant van de zaak. ,,Er kwam bijvoorbeeld heel veel avondwerk bij kijken. Je ging vaak 's avonds naar de klanten toe om een auto te yerkopen", vertelt hij. Maar hoe dan ook, volgens Smits was een auto in vroeger jaren sneller verkocht dan vandaag de dag: „Verkocht je toen een auto in een avond, nu komen de mensen drie of vier keer terug. Er gaat veel meer tijd in de verkoop zitten." In 1972 werd Smits gevraagd de plaats in te nemen van de toen vertrekkende directeur. Hij kreeg de algehele leiding over zo'n zeventien man, die ver spreid over de verschillende af delingen werkten, van tech nisch tot commercieel. Tegen woordig werkt het bedrijf met veertien vaste personeelsle den. Als verkoper en later di recteur van Autobedrijf Ak kerdaas, maakte hij ook, zoals Smits het noemt, de 'opbouw- periode van de auto' mee. Steeds meer mensen kochten een eigen wagen. „De auto was vroeger echt een troeteldier van de mensen. Nu hebben we te maken met een keiharde ver- vangingsmarkt. Wie een ande re auto koopt, ruilt er bijna al tijd ook een voor in", stelt hij. Een andere belangrijke Ver schuiving op het gebied van de autoverkoop en -reparatie noemt Smits dat het bedrijf te genwoordig te maken heeft met een potentieel aan klanten dat steeds vaker buiten Schouwen-Duiveland een auto koopt. ,,Het probleem is dat je vroeger je klanten regelmatig sprak omdat toen auto's veel vaker voor een onderhouds beurt moesten komen. Tegenwoordig zijn er veel min der beurten nodig, en omdat wij te maken hebben met een klantenkring die relatief wei nig kilometers maakt, spreek je de mensen veel minder dan vroeger het geval was en ver lies je sneller de binding met ze", meent Smits. Ook de toe nemende vergrijzing is zegt hij 'een enorm nadeel' binnen het autobedrijf, omdat oudere mensen niet vaak een auto ko pen, maar juist eerder weg doen. Vrees voor de toekomst van de onderneming heeft hij echter absoluut niet: „Ook al verandert de tijd, je zorgt dat je als bedrijf met die verschui vingen mee kan komen. Je past je aan." HAMBURGERS KEMPENAAR NATUREL HAMBURGER 100 gram BROODJES *70 van 169 l4/ 4 stuks If/ £9 van 259 0 ELKE DAG GOED NIEUWS IJSBERGSLA krop Aanbiedingen geldig van 26 t/m 28 september 1994

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3