Taart voor bewoner huis Mooi A 13 Bru's college wil meer nieuwbouw van bejaardengeschikte woningen Naar aanleiding van rapport over ivoningmarkt Ti' v V\\Vw Lr Achtste editie van Scoutrock 1994 te Heinkenszand WIK krijgt gemeentegeld voor aanleg van tegelpad Ouderen Unie 55 afdeling Zeeland Bruse scouts in de prijzen meegenomen KABELTRUI 199.- HOLTYMODË Najaars- kinder- kledingbeurs Vissen zonder vergunning ;evQnsQ Zeeuwse middag VRIJDAG 23 SEPTEMBER 1994 NR 25639 3 Onder meer in de Prinses Marijkestraat - waarvoor ook een reconstructie op de rol staat - wil de gemeente Bruinisse (vervangende) bejaardengeschikte woningen gaan bouwen. (Foto: Joop van Houdt). BRUINISSE - Als het aan het college van burgemeester en wethouders van Bruinisse ligt worden er in de toekomst meer bejaardengeschikte huurwoningen gebouwd. Als mogelijke locaties voor die woningen wor den genoemd Riekusweel, Prinses Marijkestraat, Tarwestraat en Meidoornstraat. Een en ander komt aan de orde tijdens de gemeenteraadsvergadering van donderdag 29 september. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis van Bruinisse en .begint om 19.30 uur. Verder wil het college er bij woningbouwverenigingen op aandringen dat er een plan wordt gemaakt voor de ver koop van bepaalde huurwonin gen. Het beleid voor wat be treft de verbetering van woon- en leefomgeving zoals dat tot nu toe door de gemeente Brui nisse gevoerd is wil het college, ook in de toekomst continue ren. Speerpunten Het lijstje met speerpunten is door het college opgesteld naar aanleiding van het door de Na tionale Woningraad in de Oos- terschelderegio uitgevoerde woningmarktonderzoek. In dat rapport wordt onder meer geconstateerd dat er zich voor al binnen de dure koopsector tekorten voordoen. Daarnaast geldt voor de huursector dat ouderenwoningen veel vaker worden gevraagd dan aangebo den. Ten aanzien van Bruinisse wordt in het rapport aangege ven dat er - zowel in de huur- als de koopsector - een vrij groot overschot bestaat. Het overschot aan duurdere eenge zinswoningen in de huursector is wat minder groot dan het ge middelde. Opvallend groot vol gens het rapport is het tekort aan dure vrijstaande koopwo ningen. Het rapport geeft voor de regio de aanbeveling dat de nieuwbouw sterk geconcen treerd dient te zijn op oudere woningen in de huursector. Daarnaast wordt aanbevolen om duurdere woningen deels te koop aan te bieden aan de hui dige bewoners. Dit instrument is volgens het rapport vooral bruikbaar in gemeenten met een tekort aan goedkope eenge zinswoningen in de koopsector en een dreigend overschot aan duurdere huurwoningen. Een middel om de doorstro ming van huur- naar koopwo ningen te realiseren kan zijn het verbeteren van de wonin gen en/of de woonomgeving. De Pul Ook aan de orde tijdens de ge meenteraadsvergadering ko men de plannen voor nieuw bouw van jeugdsoos De Pul. Met de realisering van het nieuwe gebouw is naar schat ting 340.000,- gemoeid. De ge meente neemt hiervan - mid dels een subsidie - 131.500,- voor haar rekening en staat ook garant voor een geldlening van 100.000,-.' Ook op de agenda het voorstel van het college om de Prinses Marijkestraat te gebruiken als ontsluitingsweg voor de nieuwbouwwijk Riekusweel. Dat houdt in dat de functie van de straat anders wordt. Nu geldt voor de Prinses Marij kestraat nog éénrichtingsver keer, maar'dat zal moeten ver anderen. Om tweerichtingsver keer mogelijk'te maken is ook een reconstructie van de Prin ses Marijkestraat nodig. De plannen daarvoor liggen in middels al klaar. Het gaat daarbij om de aanleg van een aantal parkeerplaatsen en het leggen van een trottoir. Het col lege stelt de raad voor daar geld voor uit te trekken. De bewoner van dit huis in Zierikzee heeft een taart verdiend. Dat is de prijs in de inmiddels vijfde ronde van de stickeractie bij gelegenheid van 150 jaar Zierikzeesche Nieuwsbode. De bewoner wordt verzocht contact op te nemen met de directiesecretaresse van deze krant. De winnares van de taart van vorige week is geworden: mevrouw Kooman, wonende aan de Hogezoom in Renesse. Zij heeft vanochtend, vrijdag, het gebak opgehaald. Ook deze week letten onze fotografen tijdens hun werkzaamheden weer speciaal op de jubileumstickers van de Zierikzeesche Nieuwsbode. De actie 'Plak een stickeren verdien een taart' loopt nog tot en met vrijdag 30 september. (Foto: Marijke Folkertsma). HEINKENSZAND - Op zater dag 8 oktober wordt aan Het Dijkje in Heinkenszand de achtste editie van Scoutrock gehouden. Het gaat om een muziekfesti val waarbij de groepen Screa ming Meaning, Swindle, Los Bucaneros en The 20 Brothers House op treden. Het evenement begon ooit als een feestje vanwege het veer tigjarig bestaan van Scouting Heinkenszand. Scoutrock is daardoor nog steeds een com pleet kampeerweekeinde voor scouts. Voorafgaand aan het popfestival houden zij zater dagmiddag een spelinstuif en verzorgen een clownoptreden dat gratis toegankelijk is voor kinderen van vier tot elf jaar. Het popfestival begint om 17.30 uur en is toegankelijk voor iedere belangstellende. Tegen de zin van meerderheid college SCHARENDIJKE - Goed nieuws voor Sportvereni ging WIK uit Kerkwerve. De vereniging krijgt de kosten van het materiaal dat nodig is voor de aanleg van een tegelpad naast het hoofdveld, 5500,- - ver goed door de gemeente. De gemeenteraad schaarde zich met algemene stemmen achter een initiatief voorstel in deze dat ingediend was door de PvdA- fractie. Volgens de PvdA, die zich daar bij gesteund weet door de an dere fracties, dient een voetbal club die uitkomt in de vierde klasse van de KNVB te kunnen beschikken over een accommo datie waarbij de de toeschou wers zo mogelijk met droge voeten de wedstrijden moeten kunnen volgen. „En dat is he laas nu niet het geval", aldus de PvdA in een toelichting op het initiatiefvoorstel tot be schikbaarstelling van een be drag van 5500,-. De raadsfracties schaarden zich stuk voor stuk achter het initiatiefvoorstel. Namens een meerderheid van het college liet wethouder L. C. Hart (VVD) weten dat wat die meer derheid betreft er al meer dan voldoende gemeenschapsgeld aan sportvoorzieningen in de gemeente Middenschouwen uitgegeven wordt. ,,En als zij een tegelpad willdn dan moe ten ze - de sportverenigingen - daar zelf voor zorgen", aldus Hart. 'Tot enkels in 't water' CDA-vertegenwoordiger me vrouw P. W. Berrevoets-Ringel- berg bracht daar tegenin dat de toeschouwers nu 'tot hun en kels' in het water staan. ,,En niet alleen nu, maar elke win ter", aldus mevrouw Berre- voets. G. A. M. Cobussen (PvdA) liet weten begrip te hebben voor het standpunt van de meerderheid van het colle ge. „Maar aan de andere kant is het ook zo dat een heleboel mensen een heleboel werk ver zetten voor hun vereniging". S HEER ARENDSKERKE - Tijdens de woensdagavond ge houden ledenvergadering van de Ouderen Unie 55+ afdeling Zeeland, is besloten om vol gend jaar deel te nemen aan de verkiezingen voor de Provin ciale Staten van Zeeland. De Ouderen Unie wil dit bij voorkeur doen in samenwer king met het Algemeen Oude ren Verbond en - als het be stuur van het Verbond daartoe bereid is - willen de leden van de Unie daartoe uitkomen met een gemeenschappelijke kan didatenlijst en een eensluidend verkiezingsprogramma. Verde re vormen van samenwerking worden ook overwogen. BRUINISSE - Zaterdag 24 sep tember om 16.00 uur wordt door vertegenwoordigers van de werkgroep scoutoscar de Grote Scouts-Oscar uitgereikt aan Scouting Bru. De Bruse scouting sleepte de hoofdprijs in de wacht voor de perfecte organisatie waarop het kampprogramma door de jury werd beoordeeld. De prijs uitreiking vindt plaats in het tijdelijke clubhuis aan de Dok ter de Kockstraat. Advertentie BOUCLÉ Dam 19, Zierikzee. tel. 01110 -12 816 ZIERIKZEE - De Stichting Kledingbeurs Zierikzee houdt op vrijdag 7 en zaterdag 8 ok tober een kinderkledingna- jaarsbeurs in obs 't Kofschip in Zierikzee. Inleveren van de kleding kan op op 7 oktober tussen 19.30 en 21.30 gebeuren, terwijl de verkoop op 8 okto ber tussen 10.00 en 11.30 uur plaats vindt. Op vrijdag kan iedereen te recht met maximaal 25 kle dingstukken in de maten 86 t/m 188 en 15 stuks babykle- ding in de maten 56 t/m 80. De organisatie rekent hiertoe ook sport-, regen- en nachtkleding en zaken als sportschoenen, rollerskates, pantoffels, laar zen, snowboots en maillots. Bij de babykleding mogen ook de slaapzakken en draagzakken en zachte schoentjes worden in geleverd. De organisatie stelt het op prijs wanneer thuis de kleding nog eens extra op gebreken wordt, gecontroleerd en het schoon en verzorgd wordt aan geboden. Niet verkochte kle ding kan na opgave door de aanbieder, beschikbaar gesteld worden voor Polen. RENESSE - Een 32-jarige man uit Rotterdam werd door de politie bekeurd vanwege vis sen zonder vergunning. Dat gebeurde toen de politie bij de Vroonpias in Renesse controleerde op basis van de Visserij wet. Advertentie dvies Er zijn veel manieren om inhoud te geven aan het begrip advies. Ons advies is gebaseerd op uw wensen en mogelijkheden. Binnen deze grenzen zetten wij de perfecte lijnen uit voor het creëren van uw nieuwe ruimte. Advertentie Nieuwerkerk 01114-1368 UNAstraat 10 Brouwershaven 01119-1634 Noorddijkstraat 8 technisch installatieburo Zierikzee 01110-13348 verkoop en reparatie St. Domusstraat 79 Verwachtinq t/m dinsdag 27 sept. WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 20% Min.temp. 13 graden Mid.temp. 22 graden Windkracht variabel 3 Maandag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 20% Min.temp. 11 graden Mid.temp. 21 graden Windkracht variabel 3 Dinsdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 20% Min.temp. 10 graden Mid.temp. 18 graden Windkracht n.west 4 ZON- EN MAANSTANDEN 24 sept. Zon op 07.28, onder 19.32 Maan op 21.20, onder 12.21 Laatste Kwartier: 28 sept.: (01.24) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het wordt vrij warm van daag; in het noorden loopt de tem peratuur op tot 20 graden, in Lim burg kan het wel 25 graden worden. Vanochtend komt op enkele plaat sen nog mist of laaghangende be wolking voor, verder is er flink wat zon. De wind waait uit het oosten en is meest matig, kracht 3 tot 4, aan de kust af en toe krachtig, 6. Het mooie nazomerweer wordt veroor zaakt door een hogedrukgebied. De kern ervan ligt vandaag en morgen in de buurt van Polen. Hierdoor staat in onze omgeving een oost- tot zuidoostelijke stroming, waarmee droge en steeds warmere lucht wordt aangevoerd. Komende nacht is de kans op mist dan ook erg klein. Morgen overdag is het opnieuw droog en tamelijk zonnig weer en de temperatuur loopt nog een paar gra den verder op dan vandaag. Mor genavond wordt het naderbij komen van een depressie boven Frankrijk merkbaar. Er komt wat meer bewol king maar waarschijnlijk blijft het droog. Zondag overdag is de warmste lucht verdreven, maar met een middagtemperatuur van onge veer 22 graden is het nog wel aan genaam. Verder schijnt zondag af en toe de zon en blijft het op de meeste plaatsen droog. ZIERIKZEE - In het verzor gingscentrum Borrendamme in Zierikzee wordt woensdag 12 oktober een Zeeuwse mid dag gehouden. Tijdens het evenement worden oude ambachten gedemon streerd zoals tin gieten, stoelen matten, Zeeuwse babbelaars bakken, kantklossen, hout snijden en spinnen. Zeeuwse lekkernijen Er zijn vele Zeeuwse lekkernij en te koop zoals bolussen, bab belaars, vis en zelfgemaakte advocaat. Bezoekers kunnen oud-Hollandse spelen doen en er worden zelfgemaakte hand werken verkocht. De Zeeuwse middag is van 13.00 tot 16.30 uur. ZIERIKZEESCHE^ NIEUWSBODE Él Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 49,50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar f 187,00 Bij autom. afschr. f 177,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) f 7.- De advertentieprijzen zijn exclusief 17V2% B.T.W

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3