Dreischor gaat laconiek met kansen om Bruse Boys niet langs Kapelle Sportsurf Jonker aan de leiding Brouwershaven haalt twee punten hinnen Zierikzee behaalt een punt bij Koewacht k Ploeg van Toine Tiggelman in blessuretijd naar gelijkspel Willem Webers scoort weer voor Bruse Boys Haamstede aan kop MAANDAG 19 SEPTEMBER 1994 NR 25636 9 Piet de Jong (links) probeert met handen en voeten Cortgene-speler René de Bu tegen te houden. (Foto: Joop van Houdt). DREISCHOR - Op de valreep van het eindsignaal pakte Dreischor het derde gelijkspel in deze nog jonge competitie. Een mooie voorzet van aanvoerder Piet de Jong werd knap ingekopt door Serge van den Bos. De spelers van Cortgene en Dreischor konden tevreden zijn met het 3-3 gelijkspel. Er had meer ingezeten voor Dreischor. Trainer Toine Tiggelman, die alleen in zijn dug-out de gehele wedstrijd peinzend voor zich uitkeek, had best eens naar de zijlijn mogen lopen om een aantal spelers tot de orde te roepen. „Ik ben niet zo'n schreeuwende coach. Ik heb in de rust de groep vertelt wat ik wil", liet hij na de wedstrijd weten. Vooral Serge van den Bos heeft nogal eens de neiging om zijn kop te laten hangen als er een actie mislukt. „Ach, dat is al tijd van korte duur bij Serge. Ik ben ervoor om hem weer even op te peppen", liet aan voerder Piet de Jong weten. Commentaar iirt „We gaan voor promotie", pro beert Piet de Jong optimistisch te zijn. Dan zal Dreischor toch beter moeten gaan spelen. Lu- cien Vroegh gaat te laconiek met de kansen om. Samen met Serge van den Bos heeft hij enorme snelheid in de voorhoe de. Te veel buitenspel en te veel commentaar op de beslissingen van de scheidsrechter komen hun spel niet ten goede. Ook de onzekerheid in de achterhoede moet Toine Tiggelman een doorn in het oog zijn. „Toine wil aanvallend voetbal spelen. Daarom kiest hij voor drie ver dedigers", licht Piet de Jong de tactiek toe. „Natuurlijk wil ik aanvallend voetbal spelen. Al leen vandaag had ik wel dege lijk vier verdedigers staan. Al- KAPELLE - „Over de hele wedstrijd gezien is het wel terecht. Wij kregen wel de beste kansen maar Kapelle was over negentig minuten gezien zeker niet de mindere", reageerde Theo Moerland op het door zijn ploeg Bruse Boys behaalde resultaat. Evenals de laatste confrontatie tussen de beide derde klassers eindig de Kapelle tegen Bruse Boys in een 1-1 gelijkspel. Door dit resultaat neemt Bru se Boys met vijf uit drie momenteel de derde plaats in, één punt Richter de lei ders Oostkapelle en AZVV. Nieuivland verslagen met 1-2 NIEUWLAND - De spelers en trainer van Brouwers haven waren opgelucht na de 1-2 overwinning op Nieuwland. Eindelijk succes in de derde competitie wedstrijd. Dat moet voor Leen van der Velde uit Sommelsdijk weer wat lucht geven. Een waar compliment zou de acteurs ten deel moeten vallen, zaterdagmiddag op het voet balveld van Kapelle. Pluvius deed zijn uiterste best om het voetbalplezier te vergallen maar de spelers binnen de lij nen dachten daar toch anders over. Voor de meest fanatieke supporters van beide vereni gingen, veelal gewapend met een paraplu, laarzen en' een re genjas, maakten beide teams er een aantrekkelijke wed strijd van. Ondanks dat bleef het lang 0-0 op sportpark Groene Woud. Het venijn zat hem echter in het laatste kwartier. Eerst scoorde Bruse Boys de ope ningstreffer, eigenlijk op een moment dat de thuisploeg een goal verdiende. „Ja, Kapelle. was op dat moment zeker beter. Maar wij scoren 0-1. De moei lijkste kans gaat er in", aldus doelpuntenmaker Willem We bers die startte op de linkshalf positie. „Nu linkshalf, vorige week rechtshalf. Het liefst voetbal ik eigenlijk zelf in de aanval. Dan heb ik nog kracht over om de actie af te maken. Maar de trainer beslist", rea- leen Patrick Berrevoets holde te veel naar voren", verdedigde Tiggelman zijn spelconcept. „Ik moet de puntjes nog op de i zetten. Vergeet niet dat ik vandaag drie spelers mis. Peter van de Linde, Jamie Tiggelman en Norman Dijst zijn gebles seerd. Dat zijn toch drie be langrijke spelers voor mij. Dreischor is een kleine vereni ging en heeft dus een smalle se lectie. Als er een paar afvallen dan ben je meteen verzwakt." Toine Tiggelman was twee we ken afwezig geweest wegens vakantie. De spelers zullen de ze week weer tot de orde wor- geerde Webers op de opstelling van Theo Moerland. Moerland zoekt, nu Harold van den Ber ge zijn voetbalschoenen we gens studie aan de wilgen heeft gehangen, naar de ideale man voor de linkerkant. „Ja, dat wordt een probleem, de links half. Je ziet nu al dat je hem mist" gaf de man uit St. Anna- land na afloop direct toe. Nog geen minuut na de eerste goal stond de 1-1 op het score bord. De ingevallen Wilfred van den Dries, die zijn eerste wedstrijd speelde na een bles den geroepen door de trainer uit Zierikzee. „De trainingsop komst was de laatste weken wat minder. Ik denk dat er een paar profiteren van de afwezig heid van onze trainer. Ik moet zeggen dat het overigens goed gaat met Toine Tiggelman. Hij probeert van deze ploeg een eenheid te vormen. Alleen dat kan niet binnen een paar we ken. Dat kost gewoon een paar maanden. Bovendien moet je met deze groep niet al te fana tiek zijn", legt Piet de Jong uit. De speler uit Zierikzee mag de aanvoerdersband dragen zo lang Peter van de Linde gebles seerd is. sure, besloot dat de Bruse vreugde maar van korte duur moest zijn. Van buiten het strafschopgebied knalde hij op het spekgladde veld een vrije trap achter keeper Jacob Mul ler. „Ik gleed een beetje weg, anders had ik hem misschien ook nog wel gehad. Maar het ging verder wel lekker", vertel de de Bruse doelman die zeker een compliment voor zijn op treden verdiende. Enkele keren werd Muller door afstands schoten van de Kapelle-spelers Marco Borghart, Marcel de Lange en René Paauwe op de proef gesteld, maar even zo vaak toonde Muller zich weer de betrouwbare sluitpost van de ploeg uit Bruinisse. Geluk Kapelle en Bruse Boys hielden elkaar dus aardig in evenwicht, maar toch, als één ploeg de winst verdiende was het toch de bezoekende. De eerste helft kreeg Bruse Boys via twee keer Willem Webers de kans óp een score. Eerst zag Webers, nadat Kapelle-keeper Jan van Over loop al geklopt was, een inzet gekeerd door Marco Borghart en kort voor rust had Webers zijn zenuwen niet onder be dwang toen hij door Peter Wil- lemse vrij voor de Kapelle- doelman gezet werd. Na rust had Kapelle lang het beste van het spel en mocht Bruse Boys van geluk spreken dat men met elf man verder mocht. „Ja, het was puur rood. Maar wat moest ik dan?", vroeg John van Dijke zich na het laatste fluitsignaal af. Een misverstand tussen de rechts back en Tbnnie van den Berge gaf Marcel de Lange de vrije weg richting Jacob Muller, wa re het niet dat de Bruse rechts back de goede kwaliteit van het shirt van de Kapelle speler testte. Scheidsrechter Van Rij singen, die overigens verder goed floot, was te mild voor de lange Bruenaar. In de slotminuten had Bruse Boys zeker de wedstrijd nog kunnen beslissen. Peter Wil- lemse was in blessuretijd met een schot van afstand het dichtstbij de winnende treffer. Dreischor, spelend in zwart shirt, ging voortvarend van start. Al binnen vijf minuten werd Lucien Vroegh door Serge van den Bos alleen op keeper Ronnie Verstappen gestuurd. Beheerst schoot hij zijn ploeg naar 1-0 voorsprong. Zes minu ten later stuurde Piet de Jong Lucien Vroegh alleen op de keeper af. Vroegh ging te laco niek met de kans om toen hij de bal over het doel heen stift te. „Gewoon een domme actie. Bij zo'n situatie moet je voor een safe schot kiezen", was het commentaar van Tiggelman. Scheidsrechter Lindenbergh fnoest even optreden voor een klein opstootje tussen Marco Versluijs en Lucien Vroegh. Hij gaf beiden een gele kaart en achteraf was het een juiste be slissing want geheel de wed strijd bleef het sportief. Cort gene zag in de slotfase dat Dreischor er wat doorheen zat. Ronald Dees profiteerde in de 39e minuut van een foutje van Ad Romijn en schoot de bal vanaf twaalf meter loeihard achter keeper Bonne Meintema (1-1). In de tweede helft werd het doorzettingsvermogen van Patrick Berrevoets beloond met een 2-1 voorsprong. In de 60e minuut passeerde hij op kracht drie spelers en schoot de bal recht op de keeper. Deze liet de bal uit zijn handen glip pen en rolde pardoes in het doel (2-1). Voltreffers Cortgene kreeg hierna het be tere van het spel. Dat resulteer de binnen zes minuten in twee voltreffers van René de Bu en Rob Kooijman (2-3). Voor Cort gene, was het een gelopen wed strijd en het hoofd van Toine Tiggelman verdween in zijn handen. In de laatste actie van Dreischor, keeper Bonne Mein tema was ook naar voren ge gaan, gaf Piet de Jong een wan hopige voorzet. Juist het hoofd van Serge van den Bos was op het juiste moment weer om hoog gerezen en kopte de bal knap achter keeper Ronnie Verstappen (3-3). Dreischor - Cortgene 3-3 (1-1). 5. Lucien Vroegh 10. 39. Ronald Dees. 1-1. 60. Patrick Berrevoets 2-1. 74. René de Bu 2-2. 80. Rob Kooijman 2-3. 94. Serge van den Bos 3-3. Gele kaarten: Mar co Versluijs (Cortgene) en Lu cien Vroegh (Dreischor) wegens opstootje. Scheidsrechter: Dhr. Lindenbergh uit Burgh-Haam- stede. Toeschouwers: 46. „Zonde, ik dacht dat hij zat. Maar de 1-1 is wel terecht", re lativeerde de Bruse middenvel der direct. Kapelle - Bruse Boys 1-1 (0-0). 78. Willem Webers 0-1. 79. Wil fred van den Dries 1-1. Bijzon derheden: gele kaarten voor Dick Klijn (9. Kapelle), Tonnie van den Berge (42. Bruse Boys) en John van Dijke (50. Bruse Boys). Scheidsrechter: J. van Rijsingen uit Boxtel. Tbeschou- wers: 80. WESTERSCHOUWEN - Om dat de organisatoren van de zaalvoetbalcompetitie in sport- en recereatiecentrum Westerschouwen de gespeelde wedstrijden op de eerste speel avond ongeldig hebben ver klaard, is Haamstede nu kop loper. Omdat er niet twaalf maar der tien teams meedoen aan de competitie is afgelopen dins dagavond de officiële eerste ronde gespeeld. Haamstede neemt de koppositie nadat zij met 16-1 wonnen van De Stulp. Het tweede team van het Asiel zoekerscentrum won van het eerste Asielzoekersteam met 41. Ook Schults uit Zierikzee zorgde met een 1-10 overwin ning op Velocitas voor een monsteruitslag. Programma dinsdag 20 sep tember: 19.00 uur Schults Zie rikzee - SHZ/SRW. 19.40 uur Trinity - Velocitas. 20.20 uur Delta Warenhuis - Graanbeurs. 21.00 uur Dc Stulp - AZC 2. 21.40 uur AZC 1 - In de Warre. 22.20 uur Vanity - Haamstede. Zaalvoetbal Wcstcrschouwcn Haamstede-De Stulp 16-1 AZC 2-AZC I 4-1 In dc Warrc-Dclta Warenh. 8-1 SHZ/SRW-Vanity 4-5 Velocitas-Schults Z'zcc 1-10 Fennel Boys-Trinity 2-6 Haamstede 1 1 0 0 2 16 - 1 Schults Z'zec 1 1 0 0 2 10- 1 In dc Warre 1 1 0 0 2 8- 1 Trinity 1 1 0 0 2 6- 2 AZC 2 1 1 0 0 2 4 - 1 Vanity 1 1 0 0 2 5 - 4 Graanbeurs 0 0 0 0 0 0- 0 SHZ/SRW 1 0 0 1 0 4 - 5 AZC 1 1 0 0 1 0 1 - 4 Fcnnct Boys 1 0 0 1 0 2 - 6 Delta Warenh. 1 0 0 1 0 1 - 8 Velocitas 1 0 0 1 0 1 - 10 De Stulp 1 0 0 I 0 1 - 16 „Het was niet gemakkelijk. We hebben de eerste twee punten binnen. Ik heb altijd positief gedacht en ben beslist niet in paniek geraakt na de eerste twee nederlagen", liet Van der Velde horen. De trainer ont kent dat er enige kritiek van uit de spelersgroep was na het 5-0 verlies tegen MEVO vorige week. Ongelukkig „Dat is absoluut niet waar. We hebben voor de wedstrijd een groepsgesprek gehad, maar dat hebben we voor iedere wed strijd." Brouwershaven kwam in de 20e minüut wat ongeluk kig op een 1-0 achterstand te staan. Een vrije trap van Nieuwland werd tegen een Nieuwland-speler geschoten waardoor de bal achter keeper John van Mourik rolde (1-0). In de eerste helft kreeg Ri chard van der Meer nog kleine Mede doordat Axel en Vogel waarde een punt verspeelden tegen wat mindere tegenstan ders blijft Zierikzee door een beter doelgemiddelde de kop positie houden in de zondag vierde klasse KNVB. Lue- tor'88, getraind door Zierik- zeeënaar Kees Hagesteijn, neemt een keurige vijfde plaats in met vier punten uit drie wedstrijden. Noodgreep Zoals het er nu uitziet zal Mi chel Winkels zeker tot de win terstop niet meer in actie ko men. Zijn kruisbanden zijn be hoorlijk beschadigd. Ook om dat Raymond Massop nog steeds geblesseerd is moest Meulmeester een noodgreep in de verdediging uitvoeren. Mar co Saman als voorstopper met Sjaak van der Weele, Barry Ha- ge en Marco van Oeveren als laatste man in de verdedi gingslinie. Dat pakte voortref felijk uit. Barry Hage en Sjaak van der Weele hielden de meeste lastige Koewachtspe lers bezig. Dat is een ver dienste voor die jongens". Omdat de nul achterin gehou den werd was dat experiment ZIERIKZEE - In de eerste klas van de zaalvoetbalcompetitie Schouwen-Duiveland heeft Sportsurf Jonker na een 6-3 overwinning op MEVO de lei ding genomen. Na de tweede speelronde heeft ook het team van Sporthuis Zierikzee nog geen verliespun- ten. Zij wonnen met 7-2 van No- la Boys. Nola Boys heeft in middels weer een aantal spe lers erbij gekregen en Rob Holm is teruggekeerd als coach. In de tweede klas staan Neffen d'Eule en Trinity aan de lei ding. In de derde klas zijn na twee competitiewedstrijden Coen Honig 1, Profile Tyre en Café 't Oekje nog zonder ver- liespunten. Programma maandag 19 sep tember: 19.30 uur Coen Honig 2 - Profile Tyre. 20.10 uur Braber Groenv. - Stella Boys 2. 20.50 uur Deltan - Café 't Oekje. 21.30 uur Dreischor - Garage Slager. 22.10 uur Studio 't Marktje. Woensdag 21 september hal 1: 20.10 uur De Gouwe Geit - Sportsurf Jonker. 20.50 uur Coen Honig 1 - 't Swarte Schaep. 21.30 uur MEVO - Sporthuis ZZ. 22.10 uur Café 't Oekje - Coen Honig 2. 22.50 uur Tbren Boys - WIK. Hal 2: 19.30 uur Egelantier - PTT. 20.10 uur Bijmakelaardij - Saman Boys. 20.50 uur De Keien - Neffen d'Eule. 21.30 uur Kerkwerve - Knippie. 22.10 uur Trinity - Stella Boys 1. kansjes. Een schot op de lat en een schot voorlangs het doel bleven de enige wapenfeiten. In de tweede helft kopte Ri chard van der Meer zijn ploeg naar de gelijkmaker. Een aan val op de linkervleugel via John Jonker en André Gouds waard belandde op het hoofd van Van der Meer (1-1). Brouwershaven kwam hierna in de verdrukking, maar onder aanvoering van Leo Nouwen, bleef de ploeg van Van der Vel de verschoond van een tegen treffer. In de 70e minuut luidde Edwin van Oeveren een aanval in en André Goudswaard zorg de voor de 1-2. De tuchtcom- missie heeft nog steeds geen uitspraak gedaan over de rode kaarten van Remy Lievense en Eric Hartog. Beide spelers van Brouwershaven kregen in de eerste competitiewedstrijd een rode kaart. Omdat de strafop legging nog steeds uitblijft speelden beide spelers tegen Nieuwland mee. van Meulmeester geslaagd. In de eerste helft kreeg Zierikzee nog de beste kansen. In de 15e minuut verscheen Barry Schoute alleen voor de keeper. Maar hij week te ver naar bui ten waardoor het schot langs het doel ging. Serge Berrevoets kwam nog een stap te kort na dat een cornerbal rakelings langs hem heen suisde. In de tweede helft startte Zie rikzee slordig. Dat was ook een verdienste van Koewacht dat Zierikzee op eigen veld vast zette. Keeper Wim Lafeber moest een aantal reddingen brengen op vrije schoten en een lastige kopbal. Daarentegen was het Barry Hage die vanaf vijfentwintig meter de bal op de bovenlat deed belanden. In de slotfase brak er in de defen sie van Koewacht paniek uit. Door wat hachelijke momen ten via het slecht wegwerken van de bal zou Zierikzee haast nog op winst komen. „We heb ben wat meer kansen gehad. Misschien ook wat meer ver diend. Maar misschien was dit wel de juiste uitslag", aldus Meulmeester die met de groep onmiddellijk terug reisde naar Zierikzee. Speler Peter van Be- veren was jarig en dat wilde hij zondagavond nog even ^vieren. Ie klas Sporthuis ZZ-Nola Boys 7-2 Toren Boys-Coen Honig 1 9 _2 WIK-Pinky Boys 10-3 Sports.Jonker-MEVO 6-3 Swarte Schaep-De Gouwe Geit 3-3 Sports.Jonker 2 2 0 0 4 19- 3 Sporthuis ZZ 2 2 0 0 4 13 - 5 WIK 2 1 1 0 3 13 - 6 Dc Gouwe Geit 2 1 1 0 3 10- 5 Toren Boys 2 1 0 1 2 11 - 9 Swarte Schaep 2 0 2 0 2 7 - 7 MEVO 2 0 1 1 1 7 - 10 Coen Honig 1 2 0 1 1 1 5 - 12 Pinky Boys 2 0 0 2 0 6 - 16 Nola Boys 2 0 0 2 0 2 - 20 2e klas Neffen d'Eulc-FC Kerkwerve 10-2 Trinity-Bijmakclaardij 4-1 Stella Boys 1-Knippie 3-6 PTT-Dc Keien 1-5 Saman Boys-Egelantier 3-4 Neffen d'Eule 2 2 0 0 4 18 - 6 Trinity 2 2 0 0 4 10- 1 Saman Boys 2 1 0 1 2 8 - 4 PTT 2 1 0 1 2 8- 5 Knippie 2 1 0 1 2 10-11 Bijmakclaardij 2 1 0 1 2 5 - 6 Dc Keien 2 1 0 1 2 5 - 6 Egelantier 2 1 0 1 2 4 - 9 Stella Boys 1 2 0 0 2 0 5 - 10 FC Kerkwerve 2 0 0 2 0 2 - 17 3e klas Cafe 't Oekje-Dreischor 3-1 St. 't Markjc-Brabcr Groent 2-2 Zcclandia-Garagc Slager 7-1 Profile Tyrc.-Dcltan 4-3 Stella Boys 2-Coen Honig 2 l-l 5 Coen Honig 2 2 2 0 0 4 12- 3 Profile Tyre. 2 2 0 0 4 11 - 5 Cafe 't Oekje 2 2 0 0 4 6- 2 Zcclandia 2 1 1 0 3 10 - 4 Braber Groenv. 2 0 2 0 2 5 5 Stella Boys 2 2 1 0 1 2 7 - 13 St. 't Markjc 2 0 1 1 1 4 - 6 Dcltan 2 0 0 2 0 8 - 10 Dreischor 2 0 0 2 0 3 - 10 Garage Slager 2 0 0 2 0 2 - 10 Willem Webers schreef de enige treffer voor Bruse Boys op zijn conto. (Foto: Joop van Houdt). Winkels tot winterstop uitgeschakeld KOEWACHT - Zierikzee-trainer Jan Meulmeester uit Serooskerke (W) was niet ontevreden met de 0-0 uitslag bij het Zeeuwsch-Vlaamse Koewacht. „Zij hebben snelle jongens. We hebben verstandig ge speeld zodat we niet de deksel op de neus kregen. Ik wist dat Koewacht een lastige tegenstander was", vertelt Meulmeester na afloop.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9