Ferry Jansen moet DFS injectie geven Y Renesse op zoek naar vertrouwen WIK blijft het felle Kruiningen de baas MEVO leider in de eerste klas na 0-3 overivinning op DFS ZSC geeft voorsprong weg door terugspeelbal t Renesse 2 wint van Zonnemaire We moeten ons beter instellen op agressieve speelwijze, 'Ik plaats Martijn in categorie goudvink' Anco van de Linde (links) kwam geen moment in de wedstrijd. Johan Heikamp wacht geduldig af. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - ,,Ik haal Ferry Jansen terug. De groep spelers heeft er om gevraagd", biechtte DFS-trainer Peter Aertssen op. Jansen was tijdens de oefencampagne naar het tweede team verbannen. De DFS-trainer wilde zijn team verjongen en vond Jansen te weinig verdedigingswerk opknappen. DFS kreeg zaterdagmiddag op sportpark Van Zuijen in Burgh-Haamstede de derde achtereenvolgende nederlaag aan de broek. MEVO bleef voor de derde keer ongeslagen. De 0-3 winst op DFS levert de koppositie op in de eerste klas zaterdag afdeling. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Niels van de Moezel scoort twee keer SCHARENDIJKE - ZSC zag zaterdagmiddag in de slotfase de volle winst ontglippen tegen Cadzand. Een te zachte terugspeelbal van Jan Meganck op keeper Johan van der Horst werd door een Cadzand- speler onderschept en die produceerde de gelijkma ker: 3-3. Voordat de wedstrijd begon werd er een minuut stilte in acht genomen wegens het plot seling overlijden van grens rechter Henk Berrevoets afge lopen week. Het flitsende spel van DFS met de sterke vleu gelspelers Richard Eerdmans en Rogier Bourgonje was in geen velden of wegen te beken nen. Onzekere spelers als Anco van de Linde, Huib Nortier, Ar- co Dekker, René Brussé en kee per Edwin van de Zande ver dienden in de wedstrijd tegen MEVO niet meer dan cijfer vier. DFS werkte de hele wed strijd hard. Was het meeste in de aanval, maar voetbalde als een kip zonder kop. Alles ging in de trechter voor het doel van Sander Kloos. Vorige week werd tijdens de af wezigheid van Peter Aertssen de roep naar middenvelder Fer- ,,Dat denk ik niet, we zullen ons alleen wat beter moeten in stellen op de agressievere speelwijze van die ploegen uit Zeeuwsch-Vlaanderen. Van middag hebben we ook weer kunnen zien dat Renesse voet ballend gezien niet of nauwe- ry Jansen steeds duidelijker. „Klopt wat je zegt", bevestigde aanvoerder Clement Rijnberg. We hebben afgelopen week met de spelers een groepsgesprek gehad. We hebben daar beslo ten om aan onze trainer te vra gen of Ferry Jansen mag terug keren. Wij missen een stukje routine op het middenveld. Vanmorgen (zaterdag) heb ik zelf met Aertssen een gesprek gehad. Hij wilde het in overwe ging nemen." Peter Aertssen liet er geen gras over groeien. Misschien is Jan sen de reddende engel in de dramatische competitiestart van DFS. „Ik haal Ferry Jan sen terug. Vanmiddag heb ik al met Jansen gepraat. Volgende week staat hij er weer in. Ik ben blij dat de jongens er mee gekomen zijn. Ik heb dit liever, dan dat er achter mijn rug lijks onder hoeft te doen voor de tegenstander. Doch we ko men in de duels wat felheid te kort en dat zal in de toekomst moeten veranderen. Bovendien had ik voorafgaand aan het duel goede hoop dat de neder laag bij Clinge uitgewerkt zou wordt gepraat. Ik had voor mijzelf ook al besloten dat er iets moest gebeuren. Nee, er vallen geen slachtoffers. Sa men moeten we er uit zien te komen", liet Aertssen na af loop weten. MEVO speelde zaterdagmid dag degelijk voetbal. Op het gladde veld, het bleef maar re genen, lokte zij DFS op hun speelhelft. Met snelle uitvallen werd DFS-keeper Edwin van de Zande drie keer verrast. „DFS dwong ons zo te spelen. Echt, wij konden niet anders. Onze verdedigers Mark van Dijke, Peter van de Linde en Clement van Splunder hebben de verdedigingslinie in de hand. Met snellé jongens in de voorhoede als Rudy Dekker en Dick van Splunder kunnen we scoren. Mijn zorg vanmiddag zijn, maar dat was vanmiddag in ieder geval nog niet het ge val. Behoudens de eerste tien minuten van de wedstrijd, heb ben we zonder enige vorm van zelfvertrouwen lopen voetbal len en als er dan ook nog eens gedurende het verdere verloop 4 was het middenveld. Kees Ver west was ziek en Jan Heikamp is nog steeds geblesseerd. DFS heeft een leuk team, alleen mijn jongens voetbalden van middag zoals ik het wil. Echt, als ze luisteren dan draait het goed. Bovendien zijn er een aantal jonge jongens als Wilko Verwijs, Rutger Punt en Lam Phan die graag mee willen doen", vertelt Olijhoek. Vleugelspelers Tussen de beide ploegen was weinig voetbalverschil te zien. DFS kon geen kansencreëren en wilde alles door het midden spelen. Van vleugelspelers was totaal geen sprake meer. Bo vendien stond keeper Sander Kloos bij een aantal schoten uitstekend te keepen. MEVO twee bepalende spelers zoals Mischa van den Hoek en Cle ment Rijnberg geblessee2'd uit vallen zie je dat doorwerken bij de rest van de ploeg. Het vertrouwen was duidelijk niet aanwezig vanmiddag en daar zullen we de komende tijd hard aan moeten werken", blikte Van Lent terug op het gebode- ne. Aanzien waard De eerste tien minuten van het duel was van Renesse-zijde be zien inderdaad het aanzien waard. Zonder de geschorste Marco de Feiter, maar met de van een blessure herstelde Pe ter Bouterse, pakte de thuis ploeg vanaf het allereerste fluitsignaal van scheidsrechter Maarten Bruijnes hot initia tief. Een initiatief welke reeds in de elfde minuut van de wed strijd beloond werd met een doelpunt. Een vrije trap van Peter Bouterse vanaf de zij kant van het veld werd door Arjan Visser richting boven hoek gekopt. Een prima reactie van Graauw- doelman Martijn Kips voor kwam vooralsnog een treffer. Uit de daaruitvolgende hoek schop van Peter Bouterse kopte Renesse-aanvoerder Leon Bak ker via de onderkant van de lat echter wel raak: 1-0. Een lekkere opsteker voor de thuisploeg, althans dat had het moeten zijn. Na de 1-0 speelde de ploeg van Van L^nt als ver lamd. Passes kwamen niet meer aan, het verplaatsen van het spel duurde tc lang en de besluiteloosheid in het afron den van de enkele kansjes die men kreeg nam hand over hand toe. Bovendien was Mischa van den Hoek. die normaliter ge zien de lijnen in het veld uit moet zetten, al licht gebles seerd aan de wedstrijd begon nen waardoor hij deze middag hield het spel breed en daaruit vielen ook de doelpunten. Al na vier minuten was het Rudy Dekker die alle ruimte kreeg op de linkervleugel. Zijn schot werd- door keeper Edwin van de Zande in eigen doel gesla gen (0-1). Tien minuten later stopte Van de Zande wel de bal goed nadat drie MEVO-spelers al een po ging ondernomen hadden om hem te passeren. Ook de fraaie actie van Wilko Verwijs in com binatie met Dick van Splunder stopte Van de Zande prima. DFS kreeg slechts één kansje, maar Anco van de Linde kopte over. Op slag van rust klopte Dick van Splunder de vier DFS-spelers Dagmar van der Salm, Clement Rijnberg, Her- ber Goudzwaard en Ronald Braam. Hij werd op snelheid weggestuurd door Rudy Dek ker. Edwin van de Zande kwam (te) ver uit zijn doel en Van Splunder schoot simpel de bal in de touwen (0-2). Het beeld in de tweede helft was niet anders dan in de eer ste helft, DFS bleef in de aan val maar stuitte op een muur van verdedigers. In plaats van de ruimte op te», zoeken op de vleugels kwamen Richard Eerdmans en Rogier Bourgon je te veel naar binnen en werd spits Anco van de Linde naar het middenveld teruggedreven. „Ik weet ook niet waar ze mee bezig waren. Het was niet mijn idee. Bovendien vind ik Bour gonje ver onder de maat spe len", schetste Aertssen zijn stuurloos schip. Olijhoek was in zijn nopjes. Toen in de twaalfde minuut van de tweede helft invaller Lam Phan weggestuurd werd door Rudy Dekker en de bal schuin achter keeper Edwin van de Zande schoot (0-3), was het feest aan de zijlijn. „Dit is nou leuk voor die jongen", riep Olijhoek. Een omhelzing met de 19-jarige Lam Phan was het gevolg. De wedstrijd was ge speeld. Zelfs toen MEVO in de laatste vijf minuten met tien man kwam te staan, Mark van Dijke viel geblesseerd uit, was DFS tot niets meer in staat. „Het is belangrijk dat we de sfeer goed hoüden binnen de groep. Volgende week moeten we er weer staan. Laten we ho pen dat Ferry Jansen erbij is", benadrukt Clement Rijnberg de noodzaak van de gerouti neerde speler. DFS - MEVO 0-3 (0-2). 4. Rudy Dekker 0-1. 43. Dick van Splun der 0-2. 57. Lam Phan 0-3. Scheidsrechter: C. Wijnen uit Oudenbosch. Toeschouwers: 25 met paraplu. 10 zonder para plu. niet het vermogen had om ook maar enigszins een stempel op de wedstrijd te drukken. Met uitzondering van Robert-Jan Canters, die heerste in de Renesse-defensie en doelman Jeroen Verboom viel de rest van het elftal ver terug. Het duifrde dan ook niet lang eer de bezoekers uit Graauw langs zij konden komen. Juiste plaats Na onnodig balverlies van Cle ment Rijnberg op de rand van het eigen strafschopgebied kwam de bal terecht bij Maar ten Zwegers, die op zijn beurt Ronald Vael in de gelegenheid stelde om Renesse-doelman Je roen Verboom te passeren 1-1. Vlak na rust leek Renesse op voox-sprong te komen, doch Le on Bakker zocht het doel iets te ver naar rechts. Marcel Vael wist aan de andere zijde in de zesde minuut wel de juiste plaats van het doel te vinden. Uit een hoekschop van Edwin Molders kopte Vael zijn ploeg naar een 1-2 voorsprong. Kan sen op de gelijkmaker kreeg de Renesse-ploeg nog volop. Zo kwam Kees Verweel oog in oog te staan met doelman Kips en zag de voor Clement Rijnberg ingevallen Jurg Frank een door hem ingeschoten bal door Eric Mahu van de doellijn gehaald. Bovendien had Peter Bouterse pech nadat hij in de 25e minuut oog in oog met Martijn Kips was verschenen, de bal via de voet van laatstgenoemde in een hoekschop zag verdwijnen. Twee minuten na de kans van Bouterse was de wedstrijd ge speeld. Arjan van de Stolpe haalde na een razendsnel uitge voerde counter van Graauw de doorgebroken Joost Mangnus binnen de beruchte lijnen on deruit, waarna Nico Mahu van af elf meter voor de verdiende 1-3 eindstand zorgde. Renessc-Graauw: 1-3 (1-1). Sco reverloop. 11. Leon Bakker 1-0, 23. Ronald Vael 1-1, 51. Marcel Vael 1-2, 72. Nico Mahu 1-3. Scheidsrechter: Maarten Bruij nes uit Bruinisse. Tbeschou- wers: 90. „We spelen in ieder geval beter dan vorige week. De voorhoede en het middenveld draait nu aardig. Ik ben wel tevreden met dat puntje", liet trainer Kees Kommer weten. ZSC ging voortvarend van start. Na vijftien minuten spe len scoorde Erik-Jan Elenbaas achter zijn standbeen 1-0 voor ZSC. Daarvoor was er een keu rige aanval opgezet door Jacco Heijboer. Tien minuten later moest ZSC een domper incas seren. Een verdedigingsfout werd onmiddellijk afgestraft (1-1). Dieptepass In de twintigste minuut van de tweede helft liet de scheids rechter ondanks een buiten spel-situatie, „Ja, is het wel of „Kruiningen is beslist geen slechte ploeg. We verloren in het eerste kwartier ook alle du els en werden stevig onder druk gezet. Onze voorzichtig heid kost ook een doelpunt in de beginfase. Gelukkig bleven we geconcentreerd spelen. Hierdoor kregen we toch meer grip op de wedstrijd", aldus trainer Kees Joosse die nu uit drie wedstrijden vier punten heeft verzameld. „Geen slecht resultaat." Niet alert Na acht minuten spelen kwam Kruiningen op 1-0 voorsprong. Door balverlies op het midden veld en te weinig snelheid van Han van der Sande kwam de spits van Kruiningen in een makkelijke scoringspositie. Nadat ook Edwin Ganzeman niet alert reageerde werd kee per Krijn Hendrikse gepas seerd. Op een goed bespeelbaar veld bleek al gauw dat SKNWK te sterk was voor de thuisploeg. „Het was een heerlijke wed strijd. Tbrneuzen vocht wel voor wat ze waard waren, maar wij hadden de wedstrijd toch in handen. Wij combineerden goed en lieten de tegenstander veel meters maken", ging Die penhorst verder. Onhoudbaar De eerste helft kreeg SKNWK via Erwin Theunisse, Peter van de Cingel en Michel Flikweert een aantal kansen maar goed werk van de Tbrneuzense doel man stond nog een treffer in de weg. Tien minuten voor rust was het toch raak. Kees-Jan van Nieuwenhuijze schoof een vrije trap opzij naar Erwin Theunisse die onhoudbaar uit haalde. Voor rust besliste SKNWK de wedstrijd al toen Martijn Neele na een prima ac tie van Wilco de Valk 0-2 kon inschieten. Goudvink Na rust zag Tbrneuzense Boys de hoop op een goed resultaat snel verdwijnen toen weer Martijn Neele, nu op aangeven van Kees-Jan van Nieuwen- i huijze, de 0-3 binnen kon kop- pen. „Martijn plaats ik in de I categorie goudvinken. Hij ziet wat er moet gebeuren, zowel of fensief als defensief. Hij is niet hinderlijk buitenspel", een Cadzand-speler alleen op Van der Horst afgaan. Deze speler scoorde fraai 1-2. Cad zand was nog niet uit gefeest of ZSC kwam binnen een minuut al langszij. Een dieptepass van Marco de Jonge op Niels van de Moezel zorgde voor 2-2. Tien minuten Later mocht Niels van de Moezel alleen op de keeper afgaan en maakte geen fout (3-2). Het was trou wens het laatste doelpunt voor Van de Moezel tot 22 oktober. Hij vervult zijn dienstplicht in Duitsland en mag de komende weken niet naar huis. Acht mi nuten voor tijd leed Niels Dog ger balverlies waardoor Jan Meganck genoodzaakt was de catastrofale terugspeelbal te geven aan zijn keeper Johan van der Horst (3-3). WIK bleef onder druk staan, maar kreeg halverwege de eer ste helft steeds meer grip op de wedstrijd. Een schot van Joost Rotte werd net uit het doel ge tikt en Kruiningen leed steeds meer balverlies. Nadat Krui ningen in de tweede helft nood gedwongen koos voor het 4-4-2 systeem bracht Kees Joosse met Leon Hendrikse een extra aanvaller er in. Leon Hendrikse stond er nog geen vijf minuten in of het le verde al resultaat op. Theo Wit tenberg tikte de bal handig in de voeten van Joost Rotte en deze mocht in de 65e minuut de gelijkmaker scoren (1-1). On danks de vele regenval, tijdens de wedstrijd, bleef het een leu ke pot. Theo Wittenberg schoot op de paal en verprutste een scoringskans. Joost Rotte zag ook zijn kans in het water val len. Uiteindelijk kwam WIK op voorsprong nadat Erik-Jan Kort uit de corner van Gerrie van den Hoek kon scoren (1-2). overal. Maar ik moet ook Kees- Jan van Nieuwenhuijze een compliment geven. Die speelde evenals vorige week ook heel sterk," besloot de trainer uit Stad aan 't Haringvliet. Ko mend weekend, in de thuis wedstrijd tegen het Middel burgse Dauwendaele, zal blij ken of SKNWK het etiket 'top per' in de 4e klas A opgespeld krijgt. ZONNEMAIRE - Vorig jaar startte Zonnemaire met vijf nederlagen op rij. Nu heeft Zonnemaire na drie wedstrij den één punt. Tegen Renesse 2 verloren ze echter met 0-2. „Wc waren niks minder dan Re nesse 2. De beide doelpunten vielen gewoon wat ongeluk kig", liet speler Piet Stouten na afloop weten. Renesse kwam na vijfendertig minuten spelen op 0-1 voorsprong. In de tweede helft kreeg Zonnemai- re-spits Jan Casperse een aan tal kansen om te scoren. Het was alleen Renesse dat een keurige aanval afrondde met een doelpunt (0-2). Zonnemaire bleef met een nederlaag achter in de derde klas zondag afde ling. A rjan Visser (links) ziet de kopbal van een Graauw-speler ternauwernood gekeerd. (Foto: Joop van Houdt). RENESSE - Vol goede moed stond Renesse-trainer Ed van Lent ruim voor het duel van Renesse tegen Graauw de warming-up van zijn ploeg gade te slaan. ,,Ik was vanmorgen blij toen ik hoorde dat we vanmiddag gewoon konden spelen. We zijn er klaar voor, want we hebben ten opzichte van vorige week, toen we hij Clinge met 8-2 verloren nog het één en ander recht te zetten. Dat moet vanmid dag gebeuren". Om twintig minuten over vier bij een eindstand van 1-3 in het voordeel van Graauw was er van het recht zetten op het Renesser sportterrein aan de Laone echter niets meer over. Een teken voor Van Lent? Geen slecht resultaat KRUININGEN - Slechts een kwartier was WIK on derdanig aan Kruiningen. Doordat Kruiningen ge dwongen twee spelers moest wisselen wegens bles sures moest het van de aanval terug naar het verde digingsconcept. Na een 1-0 achterstand kwam WIK in de tweede helft tot een verdiende 1-2 overwinning uit de strijd. SKNWK naar koppositie TERNEUZEN - ,,We leven met de week. We zien wel. De jongens hebben er plezier in en dat is belang rijk", vertelde Piet Diepenhorst na afloop. Zijn SKNWK won de als vooraf bestempelde' lastige uit wedstrijd tegen Terneuzense Boys eenvoudig met 0-3 en neemt zo samen met Dauwendaele en NOAD'67 de eerste drie plaatsen in.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8