Bru's college wil meer werk maken van verkeersveiligheid Taart voor eigenaar brievenbus q|Q [lovansa Waar mogelijk invoering 30-kilometer-zones Meerderheid akkoord met selectief gebruik gif Toetsing uitvoering: van gemeentelijk milieubeleid 'suggestief' Te hard gereden Zoektocht Kunst in nijverheid Geld was aanleiding vechtpartij AZC ZIERIKZEESCHE El NIEUWSBODE KI VRIJDAG 16 SEPTEMBER 1994 NR 25634 3 Met name de veiligheid voor fietsers en voetgangers is in Bruinisse volgens het college voor verbetering vatbaar. (Foto: Marijke Fol- kertsma). BRUINISSE - Waar mogelijk wil het college van burgemeester en wethouders van Bruinisse 30-kilometer- zones instellen in woongebieden. Dat schrijft het college in haar beleidsprogramma 1994-1998. Het be leidsprogramma komt aan de orde tijdens de vergadering van de commissie algemeen bestuurlijke zaken (ABZ) op dinsdag 27 september. De vergadering wordt gehouden in het gemeentehuis en begint om 19.30 uur. Met het beleidsprogramma legt het college van b en w van Bruinisse haar beleidsvoorne mens voor de komende raadsperiode vast ,,Door mid del van vaststelling van dit programma door de gemeente raad wordt de uitdrukkelijke wenk van de 'samenwerkendè gemeenteraadsfracties to^-uit drukking gebracht tot een raadsbrede onderschrijving en ondersteuning van dit pro gramma", aldus het college in een toelichting. Veiligheid Het Bruse collége wil in de ko mende tijd de nodige aandacht besteden aan de verkeersvei ligheid in het algemeen en in het bijzonder de veiligheid van de voetgangers in de bebouwde kom. Waar mogelijk wil men overgaan tot het instellen van 30-kilometer-zones in woonwij ken. Het lokale toezicht door de politie verdient volgens het college ook aandacht. Er moet in de visie van het college re gelmatig en goed zichtbaar voor het publiek gepatrouil leerd worden in het oude vis sersdorp. Het huidige blusvoertuig van de Brusë brandweer wil het college in de toekomst om la ten bouwen tot een hulpverle ningsvoertuig dat tevens door de jeugdbrandweer gebruikt kan worden. De nieuwbouw van de brandweergarage wil men voor zover mogelijk com bineren met de huisvesting van de Bruse Rode Kruis-colonne. Verder wil het college ook in de toekomst blijven participeren in het HALT-project en wil men de nodige aandacht beste den aan de veiligheid van de burgers en het voorkomen van vandalisme. Op het verlanglijstje van het college staat de vaststelling van een wegenbeheersplan. Verder wil men op de Haven- dijk een parkeervoorziening realiseren en onder de gebrui kers van de vissershaven een onderzoek instellen naar het toekomstig ruimtebeslag. Re novatie van de lange loopstei ger staat ook op de rol. Het college wil niet langer ijve ren voor de komst van groot schalige glastuinbouw naar Bruinisse. Men tekent daar wel meteen bij aan dat aan inciden tele verzoeken tot uitbrei- dings- en ontwikkelingsmoge lijkheden van bestaande be drijven meegewerkt dient te worden. Wel wil het college haar beste beentje voorzetten om bedrijven naar het Bruse te halen. Gestreefd wordt naar een gerichte acquisitie waarbij de voorkeur uitgaat naar be drijven die werkgelegenheid bieden. Ook de vrijgekomen havens wil het college be drijfsmatig benutten. Groenbeheer Mits er van de kant van het rijk een financiële bijdrage wordt verleend wil het college wverk maken van de aanleg van een voetpad rond de Stoofpolder. Hoog op het verlanglijstje van het college staat ook nog steeds de realisering van een buiten dijks fietspad langs de Greve- lingen. In haar beleidspro gramma kondigt het college ook de komst van een groenbe- heers- en onderhoudsplan aan. Voor wat betreft de plaatsing van windmolens stelt het colle ge zich soepel op. Waar het landschappelijk verantwoord is mag het van het college. Op het programma staat verder ook het opknappen van de mu ziektent in Bruinisse evenals het opstellen en uitvoeren van een dorpsplan. Bij de ontwik keling van woningbouwplan nen wil men zoveel mogelijk rekening houden met verschil len in gezinsgrootte, draag kracht en leeftijd. Verbetering van particuliere woningen wil het college zoveel mogelijk sti muleren. Voor de vierde ronde van de stickeractie bij het jubileum van de Zierikzeesche Nieuwsbode maakte onze fotograaf deze opname van een brievenbus in Renesse. De eigena(a)rf-es) wordt verzocht zich in verbinding te stellen met de krant. Dan zorgen wij voor een feesttaart. Het uithangbord op de foto van vorige week behoort aan mevrouw C. J. van den Houten uit de Meelstraat in Zierikzee. Zij deelt ons mee dat zij geen pension drijft, maar slechts logies en ontbijt biedt aan zomergasten. De taart heeft ze vanochtend opge haald. .GaSten om hem mee te delen heb ik momenteel niet. Maar de kinderen zijn van 't weekeinde thuis, dus hel gebak gaat wel op." aldus mevrouw Van den Houten. Wellicht ten overvloede: Wie de Nieuwsbode-sticker op een zichtbare plaats plakt, maakt kans op een feesttaart. De actie loopt nog tot en met vrijdag 30 september. (Foto: Joop van Houdt). Openbare werken Westerschouwen BURGH-HAAMSTEDE - Een meerderheid van de commissie openbare werken van de gemeente Wes terschouwen, is voorstander van een selectief ge bruik van bestrijdingsmiddelen op bepaalde plaat sen in de gemeente waar het ecologisch groenbeheer momenteel niet afdoende is opgewassen tegen oprukkend onkruid. Een en ander kwam naar voren tijdens een vergadering donderdagavond, waarbij alleen PvdA-commissielid C. Verton zich een fervent tegenstander toonde van elk gebruik van bestrij dingsmiddelen, waar dan ook in de gemeente. Volgens Verton is de gemeente vier jaar geleden begonnen met gifvrij groenonderhoud en kan het niet de bedoeling zijn om, al is het maar als over gang, opnieuw bestrijdings middelen uit de kast te halen. ,,We voelen er daarom ook niets voor om weer te beginnen", al dus Verton. Onder het motto 'Als het niet anders kan in het kader van een afbouwend be leid', stemden de overige com missieleden wel in met selec tief gebruik. Geen ontkomen aan Volgens commissievoorzitter ir C. W. Veerhoek is er momenteel even geen ontkomen aan aan het gebruik van 'ëen beetje gif' voor de bestrijding van opruk kend onkruid op sommige plaatsen in de gemeente. Hij noemde daarbij onder meer de Deltaweg, de Zeeanemoonweg, het kruispunt Noordstraat, de omgeving van de Irenestraat en sommige begraafplaatsen. Veerhoek stelde door selectief gebruik van gif toe te passen om het op sommige plaatsen' ongewenst welig tierende on kruid te bestrijden, het draag vlak bij de bevolking te willen behouden voor ecologisch groenbeheer. Hij benadrukte dat de te gebruiken middelen onschuldig zijn, goed te doce ren en alleen op plekken wor den toegepast waar ze echt no dig zijn. Groeninventarisatie In een voorgestelde inventari satie van de hele groenvoorzie ning binnen de gemeente, kon den alle commissieleden zich vinden. J. R. Roukema van SGP/RPF/GPV noemde de be oogde inventarisatie 'goed als uitgangspunt voor een onder houdsplan', terwijl VVD- commissielid A. M. J. van Hol- the tot Echten-Boomsma bij de invulling graag extra aandacht ziet voor een meer uitbundige bloemenpracht in de kernen. Wethouder Veerhoek: BURGH-HAAMSTEDE - In een toelichting op de stand van zaken aangaande het Gemeentelijk Mi lieubeleid, uitte wethouder ir. C. W. Veerhoek don derdag tijdens een commissievergadering openbare werken, zijn ongenoegen over de manier waarop het ministerie van Volksgezondheid Ruimtelijke Orde ning en Milieu (VROM) de voortgang van de uit te voeren maatregelen heeft getoetst en vervolgens naar buiten heeft gebracht. „Als je als gemeente in mei eerst een brief krijgt van de milieuinspecteur voor Zeeland waarin staat dat alles naar be horen verloopt en je dan enige tijd later ineens in de categorie 'achterblijvers' blijkt te vallen, dan sta je raar te kijken", aldus Veerhoek. Verleden week ver scheen in de pers een overzicht van Zeeuwse gemeenten waar bij de voortgang van het vast gestelde milieubeleid uiteen werd gezet. Westerschouwen kwam daarbij als een van de achterblijvers naar voren. Volgens Veerhoek besteedt Westerschouwen een hoop tijd aan het milieu: „Als het minis terie dan alleen maar kijkt naar het aantal verstrekte ver gunningen aan bedrijven in het kader van de Wet Milieubeheer, en al het andere vergeet, dan ben je suggestief en niet netjes bezig." Veerhoek meent dat slechts aan de hand van een klein onderdeel, namelijk het aantal verstrekte vergunnin gen, de stand van zaken is ge polst. „Er had naar het totaal beeld gekeken moeten wor den", aldus de wethouder. Vol gens hem zit de gemeente nu boven de planning wat betreft de controle op de milieuwet. ZIERIKZEE - De politie hield donderdag snelheidscontroles op diverse plaatsen op Schou- wen-Duiveland. Met behulp van de radarapparatuur wer den 46 weggebruikers geregi streerd die te hard reden. Van 07.30 tot 08.45 uur stond men langs de Nieuwe Kooiweg nabij Zierikzee. Van de 511 voertuigen die daar passeerden reden er 22 harder dan de gel dende maximumsnelheid van tachtig kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid was 115 kilometer per uur. Van 10.20 tot 11.30 uur werd gecontro leerd langs de Stoofweg bij Noordwelle, eveneens een 80- kilometer weg. Slechts zes van de 121 passerende voertuigen hielden zich hier niet aan. De hoogst gemeten snelheid was 121 kilometer per uur. Tussen 11.45 en 12.15 uur controleerde men het verkeer dat over de Weststraat in Haamstede reed. Van de 201 passerende voertui gen reed er slechts een harder dan de maximumsnelheid van vijftig kilometer. De radar re gistreerde 63 kilometer. Tbn- slotte verplaatste de controle zich naar de Krayesteinweg na bij Burgh waar tussen 13.30 en 14.20 uur tachtig voertuigen werden gecontroleerd. Zestien reden harder dan de toegestane maximumsnelheid van tachtig kilometer. De hoogst gemeten snelheid was 102 kilometer. DELFT - Een groep professio nele alpinisten vertrekt maan dag naar Spanje om te zoeken naar de sinds 8 augustus ver miste Delftse ingenieur C.M. Brakman. Ook zijn broer M. Brakman gaat mee. Advertentie Alessi Vienna Collection Arabia Stelton John Bergen Studio D-Tec Advertentie Nieuwerkerk 01114-1368 UNAstraat 10 Brouwershaven 01119-1634 Noorddijkstraat 8 technisch INSTALLA77EBURO Zierikzee 01110-13348 VERKOOP EN REPARATIE St. Domusstraat 79 Verwachting t/m dinsdag 20 sept. WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 30% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 15 graden Windkracht noord 4 Maandag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 10% Min.temp. 8 graden Mid.temp. 17 graden Windkracht variabel 2 Dinsdag Zonneschijn 30% Kans op neerslag 40% Min.temp. 9 graden Mid.temp. 16 graden Windkracht zuid 4 ZON- EN MAANSTANDEN 17 sept. Zon op 07.16, onder 19.48 Maan op 18.28, onder 04.35 Volle Maan: 19 september: (22.01) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het wordt voorlopig nog niet droog. Vanavond, vannacht en ook morgen vallen talrijke buien, maar de kans op enkele opklarin gen wordt iets groter. De noord westenwind is vanavond en van nacht aan de kust nog hard of stormachtig, windkracht 7 a 8. Land inwaarts is het iets rustiger; de wind is daar matig tot vrij krachtig, 4 tot 5. De minimumtemperatuur ligt rond 9 graden, morgenmiddag komt het kwik niet hoger dan een graad of 15. Nog steeds bepaalt een actieve de pressie het weer in onze omgeving. De kern ervan komt vannacht boven het zuiden van Zweden aan en trekt vervolgens verder naar het oosten weg. Vanaf de Atlantische Oceaan nadert tegelijkertijd een hogedruk- gebied. Zondag wordt de invloed hiervan merkbaar. Er is beduidend minder wind dan zaterdag en af en toe schijnt de zon. Helemaal droog blijft het niet, vooral langs de kust kunnen nog enkele buien tot ontwik keling komen. De temperatuur doet niet mee aan de weersverbetering; het wordt net als zaterdag ongeveer 15 graden. BURGH-HAAMSTEDE - De vechtpartij tussen een aantal asielzoekers in het AZC in Burgh-Haamstede, in de nacht van woensdag op donderdag, was het gevolg van een ruzie over geld. De schermutselingen begon-' nen toen een 26-jarige man uit Irak een 16-jarige jongen'be schuldigde van diefstal. De 'jongen zou enkele honderden guldens uit zijn kamer hebben weggehaald. Toen de jongen dat ontkende, stak de Irakees hem met een afgebroken stuk flessehals in het gezicht. Vier uit Algerije afkomstige man nen in de leeftijd van 20 tot 25 jaar zagen dit en reageerden door de 26-jarige Irakees een pak slaag te geven. Voor hij door de politie werd overge bracht naar het politiebureau in Zierikzee moest hij ter plaatse door een arts Worden behandeld. Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 49.50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar f 1(37,00 Bij autom. afschr. f 177,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag. ..succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17V2% BTW.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3