Zierikzee Eilandenbokaal naar tennisclub All-Ready heeft moeite met de korf Ajax boekt een historische zege Dreischor voelt het feesten in de benen zaterdag- en zondagvoetbal Andre Goedegebure wint het herenenkel B/C Coopertest Verlies bij Stormvogels in Westkapelle: 10-4 DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1994 NR 25633 7 De Waal en De Ronde wonnen het herendubbel D2 van De Jong en Koudijs met 6-1 en 6-2 (Foto: Marijke Folkertsma) ZIERIKZEE - Op het tennispark aan de Grevelingenstraat in Zierikzee werden de afsluitende finales ge speeld om de eilandenbokaal. De prachtige Ben Morel-trofee is na drie achtereenvolgende jaren van tennis vereniging Duiveland uit Nieuwerkerk naar tennisvereniging Zierikzee verhuisd. Zierikzee, die dit jaar verantwoordelijk was voor de organisatie, was dit jaar oppermachtig. Met name de D-spelers en speelsters van Zierikzee waren duidelijk aanwezig op het winderige sportcomplex. In blessuretijd naar gelijkspel HEINKENSZAND - De grote feestavond van Drei schor, zaterdagavond, heeft zeker een rol gespeeld in het competitieduel tegen Luctor'88 5 in Heinkens- zand. In blessuretijd verspeelde Dreischor een winstpunt nadat Luctor'88 de gelijkmaker scoorde (3-3). Jan-Dirk Huyser was na een twee-setter in het mixed-dub bel een tevreden man met een tweede plaats. De voorzitter van de technische commissie van LTC Zierikzee en dit jaar mede organisator van het ei landen-tennistoernooi wist dat ondanks zijn verlies de schitte rende Ben Morel trofee het ko mende jaar in het clubgebouw van Zierikzee zou pronken. Doorslaggevend De formule van het eilanden- toernooi is een nog steeds een succes. De negen tennisclubs van Schouwen-Duiveland mo gen onbeperkt spelers leveren die in zestien categorieën pun ten moeten zien te verzamelen voor hun club. Ruim 270 deel nemers werkten op de banen van Zierikzee, Bruinisse en Nieuwerkerk voorrondes af, waarna de halve finales en fi nales op de gravelbanen van Zierikzee werden gespeeld. De finaledag moest bij tijd en wijlen onderbroken worden voor een fikse regenbui en ken de pas laat op de dag zijn einde. De strijd om de Ben Morel tro fee is daarom zo'n succes om dat niet zo zeer de overwinnin gen van" de B- en C-spelers doorslaggevend zijn. De mees te punten kunnen worden be haald bij de zeer grote groep Dl-en D2-spelers. André Goe degebure van tennisclub Dui veland was dan ook van me ning dat het zeer grote punten- verschil tussen zijn club en Zie rikzee werd bepaald door die D-spelers. „Bij ons zijn een aantal spelers over gegaan naar hogere klas sen en dan zie je hier toch het verschil", aldus Goedegebure. De Nieuwerkerker wist in de herenenkel B/C wel een per soonlijk succes te behalen. Goedegebure schakelde in de halve finale de als tweede ge plaatste Peter Coppoolse uit. De tweede finajist, Camiel Fol- mer uit Dreischor versperde Michel de Vlieger de doorgang. In de finale won Folmer vrij makkelijk de eerste set maar in de tweede set kwam Goede gebure goed terug en won in de uiteindelijke tie-break. De der de en beslissende set ging Goe- degbure door en won opvallend makkelijk met 6-1. „Ja, ik ben altijd iemand die pas laat op gang komt. In de tweede set, aanval en Wim in 't Veld, Je roen Lodewijk, Debbie Voshart en Anne-Marie van Goudoever in de eerste verdediging. In de eerste helft ging de score gelijk op en hielden beide ploegen el kaar behoorlijk in evenwicht. Via doelpunten van Patrick den Dekker (afstandsschot), Wim in 't Veld (een prachtige doorloopbal) en Arjan Hage (een omdraaibal) gingen de ploegen rusten met een 4-3 in het voordeel van de waar ik toch flink onder druk stond, kon ik uithalen in de beslissende derde set", wist de technisch goed spelende Goe degebure na afloop te vertel len. „Het was ook wel een klei ne revanche op vorig jaar toen ik door hem uitgeschakeld werd", voegde Goedegebure er lachend aan toe. Vlekkeloos Zijn overwinning was bij lange na niet genoeg om de suprema tie van Zierikzee te doorbre ken. De suprematie lag voor Zierikzee vooral bij de D- spelers. Behalve in het here nenkel Dl, waar Arjen Klompe met 2-6, 6-0 en 6-4 won, en het herendubbel D2 waar De Waal en De Ronde van Bru-Tèn de Na rust bleek Stormvogels wat agressiever dan All-Ready en werden alle functies in de vak ken wat beter benut. Na een doelpunt van Esther Snoek (5- 4), kon All-Ready de korf niet meer vinden. Het slechte weer, met veel wind en af en toe een bui, was voor geen van beide ploegen makkelijk, maar Stormvogels leek er toch wat beter mee om te gaan. Bij de stand van 8-4 in het voor deel van Stormvogels moest de wedstrijd zelfs even onderbro- overwinning behaalde, kende Zierikzee in ieder onderdeel van de D-categorie een eerste plaats. Dit leverde dusdanig veel punten op dat Zierikzee met drieënzeventig punten als overwinnaar in het eindklasse ment genoteerd stond. Dat was liefst veertig punten voor sprong op tennisvereniging Bru-Tèn uit Bruinisse, dat vol gend jaar de organisatie in handen heeft. Tennisvereni ging Duiveland uit Nieuwer kerk werd met vijftig punten achterstand derde. Het vlekkeloos verlopen toer nooi kreeg in het gezellige clubgebouw van Zierikzee een waardige afsluiting. Vooral doordat de D-spelers een klein feestje bouwden. Bru-Tèn- speler Peter Coppoolse, in de hoedanigheid van penning meester van Tbnnisstichting Schouwen-Duiveland, haalde in de slotspeech het enige smet je van het toernooi aan. „Ten nisvereniging Brouwershaven heeft geen spelers afgevaar digd en zodoende de laatste plaats bezet in het eindklasse ment. Uitslagen Eilandenbokaal: 1. Zierikzee, 73 punten. 2. Brui nisse, 33. 3. Nieuwerkerk, 21. 4. Westerschouwen, 19. 5. De Hae- ne uit Schiuddebeurs, 16. 6. Schelveringe uit Renesse, 11. 7. Scharendijke 7. 8. WIK, 3. 9. Brouwershaven, 0. Uitslagen Finales: herenenkel B/C: Andre Goedegebure - Ca miel Folmer 4-6 7-6 6-1. Heren dubbel B/C Coppoolse/Otte - Maris/Huyser 7-6 6-3. Dames- dubbel B/C: De Looff/De Looff - Wehrmeyer/Deering 6-4 6- 4.Gemengddubbel B/C: De Looff/Van De Stigchel Detting- meyer/Den Ouden 6-4 6-4. Her enenkel C2: Jaap de Vos - Chris Schoneman 3-6 6-4 6-4. Dames enkel C2:Poulesysteem. 1. Ber- bel Korenhof 2. Maartje Wehr- meyer.Herenenkel Dl: Arjan Klompe - Daan Bezuyen 2-6 6-0 6-4. Damesenkel Dl: Marloes Dee ring - Marit Janse 6-4 6-1. He rendubbel Dl: Milder/van Gel der Walraven/Walraven 6-4 6-1. Gemengddubbel Dl:Janse/De Koning - Pijl/Pijl 6-4 6-3. Da- mesdubbel Dl:Jol/De Koning - Kostense/Mol 2-6 6-1 6-3. Here nenkel D2: Rik Everwijn - Ad Goedegebure - 6L4 4-6' 7- 6.Damesenkel D2ï"Marjolein van Urk - Ingrid Saman 7-5 6-4. Herendubbel D2: De Waal/De Ronde - De Jong/Koudijs 6-1 6- 2. Damesdubbel D2: Pie- ters/Saman - Van Dalen/De Morree 4-6 6-4 7-5. Gemengd dubbel D2:Deurloo/Van Dijke - Van de Horst/Dorreman 6-4 6- 4. ken worden voor een onweers bui. Zelfs deze extra pauze kon het tij voor de Zierikzeese ploeg niet meer keren en ook in de resterende speeltiijd zag de ploeg geen kans meer om te scoren, zodat Stormvogels op 10-4 kon finishen. Doelpunten All-Ready: Pa trick den Dekker (1), Arjan Ha- ge (1), Esther Scherpenisse (1) en Wim in 't Veld (1). Promotieklasse B: Seolto- Korvo 9-9. Stand Stormvogels 2 4 Seolto 2 2 All-Ready 2 1 Korvo 2 1 Elftalleider Jan van den Bos nam de honneurs waar van de vakantievierende trainer Thine Tiggelman. „We hebben met slordig voetbal alsnog een punt gepakt. Misschien zat de feest avond nog in de benen van de spelers", lichtte Van den Bos de uitslag toe. Kopbal Luctor'88 5, dat vorig jaar on geslagen met veertig punten kampioen was geworden in de vierde klas afdeling, kwam in de 25e minuut op 1-0 voor sprong. Na vijf minuten schoot Lucien Vroegh met de punt van de schoen de gelijkmaker in het doel. Binnen tien munten was het Serge van den Bos en Jerry Verwest die Dreischor op 1-3 brachten. Blessuretijd In de eerste minuut van de tweede helft werd Bonne Mein- tema plotseling gepasseerd (2- 3). Meintema keepte overigens een goede wedstrijd en heeft Dreischor zeker voor een ne- Van Vossen invaller „Gullit bedankt", was de sar castische ode van de doorweek te fans aan de vedette van Mi lan, die zich de hele wedstrijd lang een fluitconcert moest la ten welgevallen. Omdat hij niet met Oranje naar Amerika wilde. De Italiaanse competi tie is de sterkste van de wereld. Maar dinsdag won Vitesse van Parma, woensdag versloeg Ajax zomaar Milan, dat sinds de finale van mei 1993 tegen Olympique Marseille (1-0) geen Europees duel verloor. Aanvallen Met de afnemende kwaliteit van het Nederlandse voetbal valt het wel mee. Wat een klas siek doelpunt, dat tweede van Ajax.' Overmars bereikte op snelheid de achterlijn, gaf een voorzet, Litmanen haalde met links uit. Een vrucht van een systeem met drie aanvallers: een rechtsbuiten, midvoor en een linksbuiten. Een speelwij ze waarmee weinig andere dan Nederlandse ploegen durven voetballen en die vaak buiten landse hoon oplevert. Want aanvallen is daar soms een vies woord. Het was in een fase na de rust dat Ajax de gerenommeerde te genstander overrompelde. Waarin Baresi en Maldini, de grootste prijzenjagers van Ita lië, pompten en verzopen. Waarbij aangetekend, dat Mal dini zijn eerste duel speelde sinds de WK-finale van 17 juli. In de 51e minuut viel het eerste doelpunt. Kluivert, achttien jaar pas en bezig aan zijn eer ste Europa-cup passte de bal naar Ronald Boer. Die tilde vervolgens met de rechtervoet de bal over doelman Rossi. Grappig detail: uitgerekend Kluivert nam de plaats in de spits over van De Boer, die te weinig scoorde en naar het middenveld terugzakte op last van trainer Van Gaal. De Boer die vorige week, toen wel als spits, twee keer scoorde voor Oranje. Zou hij dan toch een af maker zijn? Ajax overwon in de^ tweede helft de problemen die de over tollige regenval met zich mee brachten. Bovendien was de speelhelft waarop Ajax na rust de patronen legde beter dan het .stuk gras dat voor rust diende als ondergrond. In de Champions League, het miljoenenspel van de UEFA, mag dan alles geregeld zijn; de reclameborden, het muziekje voor de aftrap, tot aan de uitin gen op de handschoenen van de doelman. Maar tegen een Hol landse regenbui die de hele dag duurt, zijn zelfs de regelneven van de Europese bond niet be stand. Op het soppige veld le- derlaag behoed. Pas in blessu retijd werd Meintema gepas seerd door een kopbal die er via de grond inging (3-3). ZIERIKZEE - Op vrij dagavond 16 september houdt atletiekvereni ging Delta Sport op de atletiekbaan Bannink een Coopertest. Iedereen wordt in de ge legenheid gesteld om de conditie te testen. Vanaf 19.00 uur wordt er in groepen gestart voor de duur van twaalf minu ten. Na elf minuten lo pen krijgen de deelne mers te horen dat er na één minuut wordt ge stopt. Daarna meet de jury de gelopen afstand op en aan de hand van een conditietabel wordt gekeken hoe de conditie er voor staat. Danny Blind uit Oost-Souburg won met zijn Ajax-team van AC Milan. (Foto: Joop van Houdt). ken vrolijke combinaties aan vankelijk nauwelijks uit te voeren. De acteurs snapten al vlot dat een strakke bal over de grond geregeld in het water smoorde. Een terugspeelbal is dan een halszaak. Spelen met een boogje, het recept, was moeilijk. Want als de bal op de verkeerde plaats stuit, schiet het ding meters door. Ajax, bekend om zijn technisch perfecte scholing, ging gemak kelijker met de omstandighe den om dan Milan, dat bereke nend voetbal heeft uitgevon den en vooraf dik tevreden met een punt leek. De Zierikzeeënaar Peter van Vossen mocht van trainer Louis van Gaal de laatste vijftien mi nuten meespelen tegen het gro te Milan. Met zijn mandekker Baresi verzorgde hij nog een aantal leuke acties. Al sleu rend en met kaatsballen hield hij de peperdure vedettes uit Italië behoorlijk bezig. Na het eindsignaal kreeg hij ook de vertrouwde arm van Louis van Gaal over zijn schouder. Win nen van Milan was ook Voor Peter van Vossen een bijzon derheid. Dit moest wel een droom zijn, maar het was de werkelijkheid. Ajax droomde woensdag niet. Ajax (Ned) - AC Milan (Ita) 2-0 (0-0). 51. Ronald de Boer 1-0, 65. Litmanen 2-0. Scheidsrechter: Lopez Nieto (Spa). Tbeschou- wers: 43.000. Gele kaart: Geor ge (Ajax); Boban, Sordo (AC Milan). Ajax: Van der Sar; Rei ziger, Blind, Rijkaard en Frank de Boer; Ronald de Boer, Lit manen en Davids (89. Seedorf); George, Kluivert (75. Van Vos sen) en Overmars. AC Milan: Rossi; Nava, Baresi, Galli en Maldini; Sordo (73. Lentini), Boban, Donadoni en Orlando (68. Stroppa); Savicevic en Gul lit. WESTKAPELLE - Afgelopen zaterdag moest de hoofdmacht van korfbalvereniging All-Ready op be zoek bij Stormvogels in Westkapelle, dat vorig sei zoen vanuit het district degradeerde. Gehinderd door de harde wind had de Zierikzeese formatie moeite met het vinden van de korf. De Stormvogels- vrouwen hadden daar aanzienlijk minder moeite mee en namen het leeuwedeel van de score voor hun ploeg voor hun rekening. Met 10-4 werd All-Ready naar een nederlaag gespeeld. All-Ready startte met Patrick ther Scherpenisse en Mirjam st den Dekker, Arjan Hage, Es- van Tiggelhoven in de eerste th i Zaterdagamateurs Zondagamateurs KNVB District /uid I 4c klasse H Walcheren-Axcl Sluiskil-Luctor'88 Philippine-Zccfandia KNVB District Zuid I 3c klasse A Colijnspl. Boys- Oostkapclle WHS-Rillandia Arnemuiden-Middelburg AZVV-Bcvclandcrs Kapcllc-Brusc Boys Ycrsckc-Tholense Boys 4c klasse A GPC-Smcrdiek Kogclvangers-Zaamslag Dauwcndacle-NOAD'67 Tcmeuzcnse Boys-SKNWK SSV'65-Krabbendijke Kruiningen-WIK Zeeland Sport-Hoofdplaat 2e klas A Kocwacht-Zicrikzee Vogel waa rde-Stecn Reserve 3e klasse A Hoofdplaat 2-Honicnissc 2 Tcrneuzen 2-Stccnbergcn 2 Steen 2-Pat rijzen 2 Luctor'88 2-RCS 2 Vlissingen 2-AJiancc 2 Zierikzee 2-Sluiskil 2 Afdeling Zeeland zaterdagcompetitic Ie klas Wemcldinge-SPS Nicuwdorp-Duivcland Hcinkcnszbnd-VCK Nicuwland-Brouwershaven DFS-MEVO Rcs.ic klas Bevelanders 2- Bruse Boys 2 Meeuwen 3-Rillandia 2 VCK 2-Vecre 3 Serooskcrkc 3-GPC 2 Kloctingc 3-Vcrsekc 3 Krabbend. 2- 's-H. Arendsk. 2 Spui-Borssclc Hoedekcnsk.-Wolf.dijk ZSC-Cadzand Waardc-Apollo Wisscnkcrkc-SVD 2c klas C Colijnspl. B 2-SSV65 2 WIK 2-Kapclle 3 Duiveland 2- Hcinkenszand 2 's-H. Arendsk. 3- Wcmeldinge 2 Brusc Boys 2-Kruiningcn 2 Brouwcrsh. 2-MEVO 3 4e klas A GPC 5-OostkapcJJc 4 WIK 4-DFS 4 Vecrc 4-Scrooskerke 5 ZSC 3-Colpl. Boys 3 Brouwcrsh. 3- Bevclandcrs 5 4c klas B SKNWK 4-Krabbcndijke 4 Kloctingc 6- Heinkenszand 4 Wolf.dijk 5-Kruiningen 5 Brusc Boys 4-WIK 3 3e klas B Meeuwen 5-Robur Zcelandia-Ritthcm VCK 3-Vlissingcn Dauwendaelc 3- Rcvelanders 4 Ootskapcllc 3-Nicuwland 3 DFS 2-Meeuwen 4 3e klas C SKNWK 2-Robur 2 Bevelanders 3-ZSC 2 Duiveland 3-Arncmuidcn 4 Wolf.dijk 2-SKNWK 3 SSV'65 3-SVD 2 Afdeling Zeeland zondagcompetitie Je klas Mulstcrloo-Hontenisse Corn Boys-Domburg IJ/endijkc-Lcwed. Boys Oostburg-Clinge Rcncssc-Graauw Robur-Ria W. Rcs. Ie klas Brcskens 2-Kocwacht 2 Steen 3-HVV24 3 Aardenburg 2- Lewcd. Boys 2 Zeeland Sport 2-RCS 3 Axel 2-Vogelwaardc 2 Walcheren 2-Zierikzee 3 2e klas C Middelburg 4- Noormannen 2 Zcclandia 3-Zeclandia 2 Domburg 2-Middelburg 3 Vlissingen 3-Walchcrcn 3 Goes 3-Zicrikzcc 4 3c klas A RCS 4-Volharding 2 Ouwerkcrlc 2-Luctor'88 Dreischor-Cortgcnc Luctor'88 3- Kwadendammc 2 Zonncmaire-Rcncssc 2 Robur 2-Ouwcrkcrk 4c klas A Kwadcndamme 3- Rcnessc 3 Ou werker k 3- Hansw. Boys 2 Dreischor 2-Cortgcnc 2 Volharding 3-Robur 2 Rcncssc 4-Zicrikzee 5 Juniorencompetitie Promotieklas A-junioren Zierikzee Al-Tcrneuzen Al Promotieklas B-juniorcn HVV'24 Bl-Zierikzec BI Groep A4 Wcmcldingc AI- Duiveland Al Rillandia AI-SKNWK Al Krabbcndijkc Al- Brusc Boys Al, Groep C4 Cortgcnc Cl- Zonncmaire Cl Zierikzee C2-Drcischor Cl Groep C5 Renesse Cl-Duivcland Cl Bruse Boys Cl-DFS Cl SKNWK Cl-MEVO Cl Groep C7 DFS Cm-RCS C4 Damescompctitic Groep B2 WIK Bl-DFS BI Brusc Boys Bl-SKNWK BI ZSC BI-MEVO^I Groep B5 Zierikzee B2-VH. Arendsk. BI Groep C2 Walcheren CJ-Zicrikzee Cl 2c klas B fnterr. Sliedrcchi-Stadspoldcrs Spui-Hock Scrooskcrke-Rijsoord 2 Papcndrccht-DVO'32 Woudrichcm-WIK 3e klas Nicuwdorp-Vecrc SKNWK-Patrijzcn SVD-Oostkapcllc 2 Zonnemairc-Vlissingcn 2 AMSTERDAM - De dansers van Ajax zijn met lof ge slaagd voor een van de moeilijkste onderdelen op het repertoire: het waterballet. Op de openingsdag van de Champions League versloeg de landskampi oen van Nederland de Europese titelhouder AC Mi lan: 2-0.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7