Deze week: Geen bouwvergunning: Tidorp moet nieuw gebouw afbreken Waterpolitie Bruinisse moet toch patrouilleboot inleveren ^o?9 f^3?3 0T995 fg&4?7 |Sl6?5 ^499° Jaarprogramma van NBvP Noordgouwe e.o. Paardenfokkerij in Burgh-Haamstede nog 2 vvekenl Oudere gebouiven worden gedoogd Als gevolg reorganisatie regiopolitie Zeeland Thema Communicatie B.V van Zierikzee naar Goes SUPERMARKTEN Autoinbraken Waterpomp gestolen DONDERDAG 15 SEPTEMBER 1994 NR 25633 3 Het gebouwtje op Tidorp dat volgens het gemeentebestuur gesloopt moet worden. (Foto: Joop van Houdt). BURGH-HAAMSTEDE - Stichting De Halve Maan (voorheen leefgemeenschap Tidorp) moet het gebouw afbreken dat momenteel op het terrein in aanbouw is. Na onderzoek bleek namelijk dat er geen vergunning voor afgegeven is. De andere gebouwen, ook zonder vergunning opgetrokken, zullen worden gedoogd. Dit unanieme advies gaf de commissie ruimtelijke ordening dinsdagavond met de kanttekening toch moeite te hebben met de gang van zaken. Daarnaast zijn de raadsleden bang voor precedentwerking. „Toen ik een tijdje terug over de Hoge Zoom reed kwam ik langs Tidorp en dacht: hé, ze zijn aan het bouwen. Maar voorzover ik me kon herinne ren was er geen bouwaanvraag ingediend." Deze fietstocht bracht wethouder ir. C. W. Veer- hoek er toe om eens een inven tarisatie van de bouwactivitei ten op het achter wallen en groen verborgen terrein te ma ken. Veerhoek: „Jk^iyvaet zeg gen, ik was onder de"indruk', maar helaas, we hebberrTïief z'n allen wat regeltjes gemaakt en daar moet nu eenmaal ieder een zich aan houden." Het on derzoek spitste zich toe op een aantal aspecten: milieu, kam- peerwet en bouwvergunnin gen. Veerhoek: „Gebleken is dat het met het aantal caravans in orde is en ook aan de milieu- eisen wordt voldaan. Welis waar bezit het terrein geen aansluiting op het riool maar omdat er niet op het opper vlaktewater wordt geloosd maar rechtstreeks in de grond met gebruik van composttoi- letten, is dit wettelijk toe gestaan. Echter in 2005 zullen er andere regels gaan gelden." Wat betreft de bouwwerken had de wethouder een minder verheugende mededeling. Het blijkt dat een aantal gebouwen op het terrein illegaal gebouwd zijn. Daaronder valt de, door de vorige eigenaar Bruno Mer- tens ontworpen, koepelvormi ge meditatieruimte, een bijen korf, een sterrenwacht en wat houten schuurtjes. Alternatief Veerhoek: „Er is een dik dos sier over Tidorp. Wat moeten we er mee, iedere burger wordt op zijn vingers gekeken voor elke vierkante meter die hij be bouwd. We moeten dus ingrij pen of alsnog vergunningen af geven. Het probleem is: ive kunnen geen vrijstelling geven en het kan ook niet met behulp van een artikel 19-procedure gelegaliseerd worden, de kans dat dat lukt is nihil. De enige mogelijkheid is dat we de situatie gedogen met uit zondering van de recente be bouwing. Deze is gesitueerd in een groenstrook, een zone waar campinghouders zelfs geen ca,- ravans neer mogen zetten. Ik vind dat die afgebroken moe ten worden." Met deze stelling waren alle commissieleden het eens. CDA-fractievoorzitter A. „J. Padmos maakte echter de aantekening dat als er iets mis gaat met de gebouwen de ge meente dit op haar bord krijgt. Padmos: „We kunnen gecon fronteerd worden de conse quenties van illegaal bouwen. We, weten niet of alles bouw- techniscK-Ih órde is. Ik kom in het advies een aantal malen de term alternatieve leefgemeen schap tegen. Dat is leuk, maar we hebben nu eenmaal geen al ternatieve regeltjes. De voor schriften gelden voor iedereen. Gelijke monniken gelijke kap pen. Het gedogen van de oude re gebouwen kan ik me in vin den maar de nieuwe moeten af gebroken worden." Ook SGP/ RPF/GPV-raadslid J. R. Rou- kema vindt het niet gepast om de eigenaar van Tidorp haar gang te laten gaan: „Als we dat doen veroorzaakt dat irritatie naar andere mensen. Als ie mand alternatief wil leven moet hij dat zelf weten, maar ze moeten zich wel aan de re gels houden. Ik vind het wat ver gaan om de bestaande ge bouwen af te breken maar de nieuwe moeten wel aan de ei sen voldoen." Onderzoeksplicht De nieuwe eigenaresse van de leefgemeenschap, Jozefien van Tongeren, incasseerde de te genvaller tijdens de openbare vergadering. In een betoog pro beerde zij de raad ervan te overtuigen indertijd niet op de hoogte te zijn van het feit dat er geen bouwvergunning was om dat Bruno Mertens, die inmid dels naar Australië geëmi greerd is, al met de bouw be gonnen was. Van Tongeren: „Ik heb bijna een jaar. gewerkt om alles op te knappen, ik ging er van uit dat alles in orde was. Ik zit nu wel met een hele zure erfenis van Bruno." Maar de wethouder at tendeerde van Tongeren erop dat er een onderzoeksplicht is voor diegene die een terrein of gebouw koopt en dat de nieuwe eigenaar dus zowel de lusten als de lasten overneemt. BRUINISSE - Volgend jaar zal de tweede patrouilleboot van de waterpolitie in Bruinisse verdwijnen. De boot, de P26, zal worden verkocht aan de waterpolitie in Delfzijl. Volgens de heer R. van 't Hoog, groepschef Waterpolitie Reimerswaal heeft deze halvering geen gevolgen voor het aantal patrouilles dat in de Ooster- schelderegio uitgevoerd zal worden. De maatregel vindt plaats in het kader van de reorganisatie van de Zeeuwse politiekorpsen die in januari van dit jaar een feit geworden is. Het aantal surveillances dat in de Oosterschelde uitgevoerd wordt zal volgens van 't Hoog echter niet verminderen. Van 't Hoog: „Alles blijft in feite het zelfde. Het enige verschil is dat de surveillances nu uitgevoerd worden door één bo.ot in plaats van twee." „De. andere boot ligt in Ril land, een gebied dat al bij de regio van Bruinisse hoort. Als het nodig is kan ook de boot die in Wemeldinge afgemeerd ligt ingezet worden. De maat-, regel is genomen omdat het ge woon niet meer betaalbaar is om materieel op incidenten aan te kopen. De boot in Delf zijl, waarvoor de P26 in de plaats komt zal worden ver kocht." Bij eventuele calamiteiten zul len volgens van 't Hoog de zo genaamde trailerbare units worden ingezet. Dit zijn speed bootjes die op een trailer ach ter een terreinwagen overal waar dat nodig is vervoerd kunnen worden. Binnenkort zullen twee van deze trailers' door de afdeling Delta van de divisie mobiliteit van de KLPD worden aangeschaft. Veerse Meer De boten zullen tevens de speedboten vervangen die op het Grevelingenmeer en het Veerse meer opereren vervan gen. NOORDGOUWE - Franse wij nen, barbershop-singing en de viering van het 35-jarig jubi leum. Dat alles komt het ko mende seizoen aan de orde bij de afdeling Noordgouwe en omstreken van de Nederlandse Bond van Plattelandsvrouwen (NBvP). Het nieuwe jaarprogramma 1994-1995 van de afdeling loopt van 19 september tot juni vol gend jaar, de maand waarin de afdeling een uitstapje wil ma ken naar het arsenaal in Vlis- singen. De afdeling Noordgou we en omstreken komt afwis selend bijeen in de dorpshui zen van Noordgouwe, Zonne- maire en Dreischor. De afde- lingfcavonden beginnen om 20.00 uur. De eerste bijeenkomst- is op maandag 19 september in het Dorpshuis in Dreischor. Het is een avond waarbij Frankrijk en':het maken .van wijn centraal staat. Het onderwefp wordt toegelicht door de heer Van Baarle uit Scharendijke. Op 28 oktober wordt, in de Concert zaal Lh Zierikzee een bijeen komst gehouden voor de leden van alle vier de NBvP- afdelingen op Schouwen- Duiveland» Ér is dan een optre den van de barbershopgroep De Goose City Singers uit Goes. De dames Zwart en Zeij- ler verzorgen declamaties. In het kader van het thema 'kritisch consurperen en duur zaam producéren' wofdt op 22 november een bijeenkomst ge houden die in het teken staat van de Wereldwinkel. Vrijwil ligers van deze groep vertellen over de doelstellingen die de Wereldwinkel nastreeft en la ten Derde Wereld produkten zien. Op maandag 19 december komen de plattelandsvrouwen in het verbouwde Dorpshuis van Zonnemaire bijeen voor een traditionele Kerstavond. In januari houdt de afdeling haar jaarvergadering. Na af loop van het formele gedeelte laat de heer Viergever uit Burgh een film zien over de Rotterdamsche Tramweg Maat- schappij (RTM). Daarop is ook de stroomtram te zien die tot in de Vijftiger jaren over Schou- wen-Duiveland reed. Het ma ken van bijzondere dozen staat centraal op de doe-avond die in februari wordt gehouden. De avond wordt geleid door me vrouw Van Alphen. In maart komt een medewer ker van Makelaar/verzeke ringskantoor Hanse-Verbeek uit Brouwershaven langs om de plattelandsvrouwen te in formeren over verzekeringen. In april is hit feest. De afde ling viert dan haar 35-jarige bestaan op een wijze die men nog geheim wil houden, tij dens de bijeenkomst van mei staat tuinaanleg centraal. Het seizoen wordt in juni afgeslo ten met een uitstapje naar het Arsenaal in Vlissingen. Behal ve voor de eigen leden zijn de bijeenkomsten bedoeld voor belangstellenden die wellicht lid willen worden van de afde- ling. BURGH-HAAMSTEDE - Aan de Westerseweg in de gemeente Westerschouwen zal, als de provincie ak koord gaat, een fokkerij voor Friese paarden ko men. Het verzoek van mevrouw K. Maas om een tweede stal op haar terrein te bouwen is door de commissie Ruimtelijke Ordening positief benaderd. Wethouder ir. C. W. Veerhoek kwam met het voorstel om me vrouw Maas eerst advies te la ten vragen aan Landbouw Na tuur- en Openluchtrecreatie (LNO) voordat ze aan haar on derneming begint. Veerhoek: „Op zich heb ik er geen proble men mee maar ik ben bang dat GS geen toestemming zal ge ven omdat het bestemmings plan in strijd is met de opzet. Het voldoet niet aan de nor men van een agrarisch be drijf." CDA-fractievoorzitter A. J. Padmos vond dat echter niet nodig. Padmos: „Ik heb er niet zoveel problemen mee. Ik vind het helemaal niet belang rijk of het een volwaardig of een onvolwaardig bedrijf is. Je kimt denk ik spreken van een uit de hand gelopen hobby, het gaat over tien paarden. Ik heb nog nooit gehoord dat LNO ad viezen geeft aan agrarische be drijven, maar als het zo is kan mevrouw Maas er misschien haar voordeel ermee doen. Maar voor mij is het geen voor waarde om medewerking te verlenen. Het plan is niet in strijd met de Regiovisie en het misstaat zeker niet in die om geving." Ook SGP/RPF/GPV- commissielid J. R. Roukema was positief over het voorstel: „Onze fractie vindt het weer eens wat anders in onze ge meente en bovendien past het in de conceptnota Landelijke Gebieden." Het raadslid A. M. Verseput en PvdA-fractievoor- zitter J. C. Hendrikse zijn van .mening dat de betrokkenheid van LNO ook negatief uit zou kunnen pakken. Verseput: „Ik vind het een prima idee en ik denk dat de mensen liever paarden hebben dan caravans. Vanwege uitbreiding activiteiten ZIERIKZEE - De Zeeuwse vestiging van het advies bureau voor public relations Thema Communicatie BV, dat in een pand aan het Havenpark in Zierikzee is gevestigd, verhuist naar Goes. Volgens de directie werd tot de verhuizing besloten vanwege uitbreiding van de activiteiten van het bedrijf en het aantrek ken van nieuw personeel. Het pand aan het Zierikzeese Ha venpark werd daardoor te klein. Men zocht een ruimer pand in Goes omdat die stad centraler in het werkgebied ligt. Het bureau verhuist per 15 september naar de Zonne bloemstraat 46 a in Goes. Thema Communicatie BV is een full-service PR-adviesbu- reau met vier vestigingen. Men werkt vanuit Boxtel, Maas tricht, Brussel en (vanaf van daag) Goes. Het bureau houdt zich zowel bezig met prakti sche werkzaamheden als het organiseren van evenementen en schrijven van teksten voor haar opdrachtgevers als advi serende werkzaamheden als imagoonderzoek en crisis PR. De bedrijven die gebruik ma ken van deze service zijn zowel afkomstig uit de profit- als nonprofit sector. In totaal zijn bij de vier vesti gingen van Thema Communi catie B. V. zestien mensen in dienst. Het team dat vanuit Goes werkt bestaat uit direc teur D. Lindenbergh, senior PR-adviseur D. Slieker en PR- adviseur C. Wevers. Zij gaan er vanuit dat ze vanuit een vesti ging in Goes nog beter kunnen inspelen op de vraag van de op drachtgevers in Zeeland en West-Brabant. HILVERSUM - Erik van Muis winkel presenteert de vijfde editie van Cabarestafette, die de VARA op 17 en 24 september uitzendt. Jonge cabaretiers presenteren zich in het pro gramma aan een groot publiek. Advertentie Tegen inlevering van uw Gouden Munt één van deze topprodukten voor de 1/2 prijs! D.E. GRAND CAFÉ Cappuccino, Amaretto, //Vienna of Irish Coffee per doosje 3,29 EUROMA KRUIDENMIX ROERBAKGROENTEN '/Chinees, Italiaans, Thais of Mexicaans 1,49 KATJA DROP j diverse smaken per zakje 1,79 GEISHA HARICOTS VERTS blik a 425 gram 2,49 O'LACY'S FIJNWASMIDDEL pak a 1 kilo 6,45 OPLAADBARE hSNOERLOZE SCHROEVENDRAAIER per stuk 39,90 ZAKLANTAARN 30 cm lang, met 4 staafbatterijen per stuk 9,95 VIDEOBAND diverse titels per stuk 13.90 TRISTAR WATERKOKER j 2 liter, 2200 Watt per atuk 98,00 Verwachting t/m maandag 19 sept. WEERSVOORUITZICHTEN Zaterdag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 70% Min.temp. 8 graden Middagtemp. 15 graden Windkracht noordwest 5 Zondag Zonneschijn 430% Kans op neerslag 270% Min.temp. 8 graden Middagtemp. 167 graden Windkracht noord 4 Maandag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 10% Min.temp. 8 graden Middagtemp. 17 graden Windkracht oost 3 ZON- EN MAANSTANDEN 16 sept. Zon op 07.15, onder 19.50 Maan op 18.04, onder 03.23 Volle Maan: 19 september (22.01) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het is volop herfst in Ne derland. Er valt veel regen en de wind trekt vanavond en vannacht flink aan; landinwaarts tot krachtig, windkracht 6, aan de kust en op het IJsselmeer tot stormachtig, 8. Mo gelijk bereikt de wind aan zee stormkracht, windkracht 9. De mini mumtemperatuur ligt de komende nacht rond 10 graden. Morgenoch tend verandert er nog maar weinig; nog steeds regent en waait het flink. Morgenmiddag wordt de aange voerde lucht geleidelijk iets minder vochtig, waardoor de kans op een opklaring wat groter wordt. Er vallen echter ook buien, die later met ha gel en onweer gepaard kunnen gaan. Het wordt morgenmiddag niet warmer dan 15 graden. Het slechte weer wordt veroorzaakt door een zeer actieve depressie, die boven de Waddeneilanden ligt. Morgen trekt de depressie langzaam naar het oosten en tegelijkertijd nadert vanaf de Atlantische Oceaan een hogedrukgebied. Zaterdag neemt de wind af, maar de buiigheid houdt dan nog aan. Zondag is dat niet meer het geval en blijft het op de meeste plaatsen droog. Na het weekeinde zorgt het hogedrukge bied voor rustig, droog en zonniger weer bij een middagtemperatuur van zo'n 17 graden. SCHARENDIJKE - In de nacht van dinsdag op woens dag werden in Scharendijke vier auto's open gebroken. Uit alle vier de auto's werd ge luidsapparatuur gestolen. Een van de opengebroken auto's stond in de Ingridstraat en drie in de Klaverstraat. De politie verzoekt mensen die wat heb ben gehoord of gezien dat te maken kan hebben met de in braken zicht te melden bij de politie. Telefoon 01110-14055. SCHARENDIJKE - Uit de vij ver van een 54-jarige inwoner van Scharendijke is een water pomp gestolen. De waterpomp werd tussen zondagavond en woensdagmid dag uit de vijver weggehaald. Zl ERIKZEESCHE189 NIEUWSBODE® Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na,18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17,30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 49,50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar f 187,00 Bij autom. afschr. f 177,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 171/2% B.T.W. i

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3