Zierikzee maakt het Halsteren moeilijk S>' J eugdtriathlon niet sterk bezet Oranje verdient eerste punten in Luxemburg Uitslagen derde beker ronde district Zuid 1 heb de jongens na afloop alleen maar complimenten gegeven Peter van Vossen speelt als invaller zijn vijftiende interland Delta Tour op Schouwen Hockeyclub opent de nieuwe accommodatie Ouwerkerk weer op dreef Scheids rechter Brouwers haven 4 DONDERDAG 8 SEPTEMBER 1994 I NR 25628 Barry Schoute (midden) scoorde voor Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt). (Door Kees Verkerke) HALSTEREN - Met één vinger in de neus dacht Halsteren afgelopen dinsdagavond Zierikzee uit de derde bekerronde te knikkeren. De zondag hoofdklasser kwam daar halverwege de wedstrijd aardig van terug. Een zeer hard werkend Zierikzee, en met vlagen prima voetbal, dwong Halsteren alles uit de kast te halen. Indien Zierikzee de mazzel had gehad als scheidsrechter Lindhout uit Goes niet met twee maten had geme ten, dan had de uitslag weieens in het voordeel van Zierikzee uit kunnen vallen. Nu won Halsteren moei zaam met 3-1 van een zondag vierdeklasser. Het indrukwekkende sport park in en van Halsteren maakte de Zierikzeese ploeg niet van slag. De zeer ruime bestuurskamer, de hoofdtribu ne met daaronder de dug-outs en later de grote schijnwerpers op het hoofdveld gaven Zierik zee zelfs vleugeltjes. ,,Ik heb de jongens na afloop alleen- maar complimenten gegeven. Ze hebben voor zo'n goed moe gelijk resultaat geknokt. Ze trokken zich óp aan het niveau van Halsteren. Nou moet ik ook zeggen dat Halsteren ons liet voetballen", glunderde Jan Meulmeester. Cadeautje Als Zierikzee zo in de competi tie haar wedstrijden speelt als bij Halsteren dan is er nog veel vuurwerk te beleven de ko mende maanden. ,,Het was in derdaad een wereld van ver schil als we de competitiewed strijd tegen Hoofdplaat zouden evalueren. De beleving van die jongens vanavond was voor treffelijk. Er had meer ingeze ten. Maar de scheidsrechter deelde alleen cadeautjes uit aan Halsteren." Met dat cadeautje bedoelde Meulmeester de strafschop in de 6e minuut van de wedstrijd. Marco van Oeveren kreeg op de rand van het zestienmeterge bied de bal tegen zijn hand ge schoten door Ad Gladines. Scheidsrechter Lindhout, van af dertig meter, besliste reso luut. ,,Ik heb geen enkele schuld. Mijn hand ging niet naar de bal. Hij schoot er te gen. Absurd om daar een straf schop voor te geven", liet Van Oeveren na afloop weten. Ad Gladines schoot de bal vanaf de elfmeterstip loeihard in de touwen (1-0). Zierikzee raakte niet onder de indruk. Het creëerde zelfs een aantal mooie kansen. Keeper John de Frel, die al dertien jaar de sluitpost is van Halste ren, maakte in eerste instantie een onzekere indruk. Met drie blunders op rij moest het kee- persgeluk hem redden. De schitterende lob van Robert Roggeband en de terugspeelbal van zijn verdediger Jos van Hees, waar Peter van Beveren attent tussen zat, gingen rake lings langs de doelpaal. Barry Schoute John de Frel stond in de 29e mi nuut wel op de juiste plaats. Jan-Leen Boot gaf keurig de bal aan de vrijstaande Barry Schoute. Schoute kwam oog in oog met De Frel, maar de kee per redde Halsteren voor de ge lijkmaker. Ook Wim Lafeber stond een berepartij te keepen. Met de kopbal van Ronald van Sliedrecht was de safe van La feber één uit het boekje. Zie rikzee had in de slotfase van de eerste helft recht op een doel punt. En die kwam er ook. Bar ry Schoute maakte 1-1 nadat Peter van Beveren zeer handig keeper De Frel omspeelde en verdediger Vic Karman op het verkeerde been zette. Een paar minuten was de kans op 1-2 aanwezig, maar Schoute schoot de bal rakelings langs de doelpaal. Net voor de thee pauze moest Zierikzee alsnog een tegentreffer incasseren. Ad Gladines strafte de fout van Marco van Oeveren af en om zeilde Sjaak van der Weele waardoor hij de bal op maat aan de vrijstaande Walter Be velander kon geven (2-1). ,,Ik schopte inderdaad over de bal heen", wilde Van Oeveren aarzelend toegeven. „Maar er zijn nog zes andere spelers die dan zo'n fout kunnen hei-stel len." Van Oeveren reageerde even wat giftig. De aanvoerder voelde zich aangevallen. „Zoek je naar die ene fout?" Van Oe veren had heel de wedstrijd zijn handen vol gehad. Ray mond Massop, Wim Overweel (beiden geblesseerd), Barry Hage (studie) en Marco Saman (werk) ontbraken waardoor Van Oeveren genoodzaakt was als laatste man te spelen met Sjaak van der Weele als rechts back en Serge Berrevoets als linksback. Na tien minuten rust was het Zierikzee dat het spel bepaalde in de eerste twintig minuten van de tweede helft. Water kansjes voor Patrick Rogge band, Barry Schoute en Jan- Leen Boot. Éven schakelde Halsteren een tandje hoger. Ze kregen te veel vrijheid in de 69e minuut waardoor Ad Gla dines de hoek voor het uitzoe ken had (3-1). De moegestreden Frans Kommer werd gewisseld voor Wilfred Nelissen en op nieuw dreigde gevaar voor het doel van John de Frel. Toen Jurgen Arnouts in het zestien metergebied Serge Berrevoets hard onderuit haalde wuifde scheidsrechter Lindhout alleen maar met zijn handje. In de slotfase wisselde Meulmeester Schoute voor Mark Evertse. „Barry speelde uitstekend, maar ik wilde Mark ook nog even mee laten spelen. Ik vind het belangrijk dat iedereen speelt. Ik wil graag de groep bij elkaar houden. Zo breed is de selectie van Zierikzee niet", lichtte de trainer uit Seroos- kerke (W) toe. „De jongens hebben hard ge werkt. We zijn hier niet wegge speeld. Halsteren speelde mis schien wel twee tandjes lager, maar een onterechte strafschop en een strafschop niet krijgen betekent twee doelpunten ver schil. Aan de andere kant moet je ook zo'n bekeravontuur niet te serieus nemen. Ik zie dit als een veredelde oefenwedstrijd", aldus Van Oevereri. Halsteren - Zierikzee 3-1 (2-1). 6. Ad Gladines (strafschop) 1-0. 40. Barry Schoute 1-1. 45. Wal ter Bevelander 2-1. 69. Ad Gla dines 3-1. Scheidsrechter: A. M. Lindhout uit Goes. Toeschou wers: 110. LUXEMBURG (ANP) - Hoezeer mist Oranje zijn 'bepalende' spelers die zijn ge stopt, hebben bedankt, of geblesseerd zijn? Het nietszeggende kat-en-muis- spelletje met Luxemburg in de kwalificatie voor de Europese titelstrijd gaf woensdag op die vraag geen antwoord. Het nieuwe Nederland won het niemen dalletje met 4-0. Peter van Vossen mocht de laatste vijftien minuten invallen voor Bryan Roy. De oud-Zierikzeeënaar speelde zijn vijftiende interland. Op de drie punten na die Ne derland pakte viel er verder weinig opbeurends te melden uit het Josy Barthel-stadion, waar het Nederlands elftal zijn eerste optreden verzorgde sinds de uitschakeling tegen Brazilië op het WK in de Ver enigde Staten. Jolige supporters Hooguit iets over de dominan te rol van Wim Jonk of het goe de spel van Ronald de Boer. Als spits nog wel. Leuk was het niet woensdagavond in Luxem burg, de stad die overspannen reageerde op de komst van vierduizend jolige supporters van Oranje. Nu is het ook niet leuk om tegen een „dwerg" te voetballen. De formatie van Paul Phillip speelde met tien man achter de bal, schopte er stevig op los, deed op het laat ste kwartier van de eerste helft na geen poging er iets van te maken. Toch is hooguit een half uurtje redelijk spel tegen een onbe duidend sportland als Luxem burg veel te weinig. Het gaat om een land dat in 1972 zijn laatste kwalificatieduel won, dat de laatste negen jaar onder dezelfde bondscoach geen en kele zege behaalde, dat spelers heeft waarvan de geruchten gaan dat ze zich op hun vijfent wintigste alleen nog maar be kommeren om hun pensioen. Bovendien beleefde Oranje een beroerd laatste kwartier van de eerste helft. Luxemburg zet te aan voor een offensief en kreeg twee reële kansen. „We gaven zoveel ruimte weg dat zelfs zij ineens konden gaan voetballen", zei Ronald de Boer. Aanvoerder Blind oor deelde nog scherper. „Het was een aanfluiting wat wij in die fase lieten zien." Roy, een speler die deze zomer op de wereldtitelstrijd min of meer zijn plaats verloor, had in het eerste deel de score ge opend. Met het hoofd nog wel. Ooit zei Cruijff van de links buiten dat hij nog geen Nivea- bal kan koppen. Bij Foggia zouden ze van de fragiele spe ler in anderhalf jaar een vent hebben gemaakt. Waarschijn lijk is hij na anderhalve maand Nottingham iets gegroeid. Holtz, Saibene, Cardoni (80. Morocutti) en Groff; Langers (89. Theis). Nederland: De Goey; Valckx, Blind en Frank de Boer; Winter, Jonk en Witschge; Overmars, Bosman, Ronald de Boer en Roy (75. Van Vossen). Tsjechië - Malta 6-1 Luxemburg - Nederland 0-4 Noorwegen - Wit-Rusland 1-0 Bryan Roy scoorde de openingstreffer. (Foto. Joop van Houdt). Laatste seconde In de 23e minuut sprong hij ho ger dan Ferron en knikte raak. Na goed werk van Bosman. Zo ongeveer in de laatste seconde maakte Jonk er nog 4-0 van, de zelfde score waarmee Jong Oranje een dag eerder zege vierde. Het was een beloning voor de middenvelder van In- ter, die vrijwel elke aanval op zette en daardoor aanvoerder Blind wat minder belangrijk maakte dan hij in het dagelijk se leven bij Ajax is. Jonk was woensdag de beste man van het veld, hoewel hij - net als de ook in Italië spelen de Winter- dit seizoen nog geen „echte" wedstrijd speelde. Maar het gemiddelde van Oranje bleef onvoldoende. Waarschijnlijk vond Advocaat dat ook wel, al blikte hij net als bij de wereldtitelstrijd (ze vende plaats) toch wel weer met enige tevredenheid terug. Maar er was kritiek. „We zijn niet de hele wedstrijd gecon centreerd geweest, soms was het spel te slap, gezien de kan sen hadden we meer moeten scoren." Luxemburg - Nederkuul 0-4 (0- 1). 23. Roy 0-1, 65. Ronald de Boer 0-2, 67. Ronald de Boer 0- 3, 90. Jonk 0-4. Scheidsrechter: Snoddy (NIe). Tbesehouwers: 8000. Gele ka;.rt. St rasser, Koch (Luxemburg), Blind en Witschge (Nederland). Luxem burg: Koch; Ferron, Weis, Strasser, Birsens en Wolf; Tsjechië Nederland Noorwegen Wit-Rusland Luxemburg Malta *1 1 0 0 3 6-1 1 1 0 0 3 4-0 1 1 0 0 3 1-0 1 0 0 1 0 0-1 1 0 0 1 0 0-4 10 0 10 1-6 Volgende wedstrijden: 12 okto ber: Malta - Tsjechië, Wit- Rusland - Luxemburg, Noor wegen - Nederland. RENESSE - Voor de derde keer start de drie-daagse wielerron de door Zeeland voor A-ama- tcurs in Renesse. Vrijdag 9, za terdag 10 en zondag 11 septem ber fietsen honderd coureurs door Zeeland. Vrijdag wordt de le etappe ge houden. De start is om 14.30 uur in Renesse en gaat over 139 kilometer via Burgh-Haamste- de, Burghsluis, Serooskerke, Zierikzee, Ouwcrkerk, Brui- nisse, Sirjansland, Nieuwer- kerk, Zonnemaire, Brouwers haven, Scharendijke, Ellemeet. Vanaf Renesse worden nog drie korte omlopen gemaakt via Burgh-Haamstede waarna rond de klok van 18.00 uur in Renesse wordt gefinisht. De 2e etappe is op zaterdag op Wal cheren en de 3e etappe (tijdrit) en 4e etappe worden zondag verreden op Zeeuwsch- Vlaanderen. Zaterdag 10 september een feestdag ZIERIKZEE - Een nieuw seizoen, een nieuw be stuur, een nieuw speelveld en een nieuw elan. Hockeyclub Schouwen-Duiveland staat voor een nieuw tijdperk. Zaterdag 10 september wordt dat nieuwe tijdperk ingeluid met de opening van het schitterend nieuw kunstgrasveld op sportpark Bannink in Zierikzee. Het nieuwe bestuur met voorzit ter Gonneke Arkenbout mag de vele werkzaamhe den van het oude bestuur met flair voortzetten. Spectaculaire stunt Het tweede herenteam van HSD heeft de taak om zater dag 10 september de feeste lijkheden zo goed mogelijk te laten verlopen. Vanaf 14.00 uur is er ontvangst met koffie en Zeeuwse bo lus. Om 14.30 uur begint het officiële gedeelte. Een ope ningswoord van oud-voor zitter Leen Noordhoek en er zal hierna zeker nog een aantal sprekers volgen. Om 15.00 uur wordt er een spectaculaire stunt ver wacht met een vliegtuig bo ven sportpark Bannink. Om 15.15 uur opent wethou der van sportzaken gemeen te Zierikzee, L. J. van Gas tel, de splinternieuwe ac commodatie. Om 15.30 uur wordt de eer ste officiële competitiewed strijd gespeeld door de A- junioren van HSD tegen Li berty. Om 17.00 uur is er een recep tie gevolgd door een buffet. Vanaf 21.00 uur wordt er een feestavond gehouden met medewerking van Ikke Five 1. ZIERIKZEE - Zierikzee heeft de derde bekerronde tegen Halsteren niet overleefd. Het 3-1 verlies was geen enkele schande want de zondag hoofdklasser Halsteren had de handen vol aan de ploeg van Jan Meulmeester. SKNWK is wel- een bekerronde verder. Zij wonnen met 0-4 van zondag derdeklasser Patrijzen in 's-Heerenhoek. Competitie leider Wim Broekhoven ver richtte na de derde bekerronde de loting voor de tussenronde die op zaterdag 8 oktober wordt gespeeld. Loting: Hoek - AZVV, SSV'65 - RBC 2, UNA - Nieuw Woensel, Uden - Deurne, DIVO - Baro nie, Longa/Thc - BWB of Wil lem II 2. De Zeeuwse ploegen AZVV, SKNWK, Axel, RCS en Vlissingen zijn vrij geloot. Arnemuiden - SSV'65 0-3. Ter- neuzen - Axel 2-2. Kogelvan gers - DIVO 2-2. Patrijzen - SKNWK 0-4. Dauwendaele - RCS 2 - 4. Vlissingen - Goes 0 - 0. Halsteren - Zierikzee 3-1. VES'35 - Dinteloord 3-1. BSC - Gastel 1-3. Roosendaal - Ril- landia 0 - 0 (Axel, DIVO, Vlis singen en Roosendaal winnen na strafschoppen). Sparta'25 - Avanti'3l 1-1. OSC'45 - Heeswijk 3 - 1. Beek Vooruit - WVO 0-2. Roda Boys - BW 1 - 6. Tferheijden - DIA 1 - 4. Berghem Sport - JVC'31 1 - 5. Wilhelm'26 - OSS 1920 0 - 2. TSC - Dongen 3 - 1. De Valk - Gelstel Boys 5-1. DESK - LSV 8 - 0 (Sparta'25 wint na straf schoppen). Helvoirt - Deurne 0 - 1. DBS - Valkensw. 4-1. Margriet - WEC 2 - 2. Rood Wit V. - WWZ 0 - 0. RKDVC - WSC 1-3. TOP Boe kei Sport 5-0. UNA - PSV av. 2 -1 (WEC en WWZ winnen na strafschoppen). GOES - Ouwerkerk heeft ook haar tweede competi tiewedstrijd met een monsterscore gewonnen. Vol harding 2 kreeg in Goes negen doelpunten te verwer ken (0-9). Het elftal van Jaap Goud had in de eerste helft moeite om op gang te komen. Pas in de 20e minuut opende Erik Bege- mann de score. Vijf minuten voor rust tekende Erwin van der Maas voor 0-2. In de tweede helft ging Ouwer kerk steeds beter draaien. Het werd dan ook prijsschieten op het doel van Volharding 2. Bin nen vijftien minuten stond het 0-6 met doelpunten van Erik Begemann, Erwin van der Maas en twee treffers van Joeri Pankow. In de slotfase schroef den Erwin van der Maas, Joeri Pankow en Jacco de Jonge de score nog eens op (0-9). ZIERIKZEE - In totaal kwamen er 27 deelnemers aan de start bij de jeugdtriathlon-wedstrijd van Stichting Triathlon Zierikzee. In en rond sporthal Onderdak streden drie verschillende cate gorieën om de hoogste eer. Bij de meisjes aspiranten ging de overwinning naar Afke de Jong uit Dordrecht. Bij de jon gens aspiranten won Remy Vasseur uit Vlissingen en Mar co Franzen uit Dirksland was de snelste deelnemer in de leef tijd van 13 tot en met 15 jaar. Uitslag JD1 meisjes aspiran ten (250 meter zwemmen, 8 ki lometer fietsen en 1250 meter lopen): 1. Afke de Jong, Dor drecht, 30.33 minuten. 2. Vale rie Suntjens, Stramproy, 32.56. 3. Lieske van Polder, Stellen dam, 33.41. JD1 jongens aspiranten (250 meter zwemmen, 8 kilometer fietsen en 1250 meter lopen): 1. Remy Vasseur, Vlissingen, 26.36. 2. Abe de Jong, Dor drecht, 27.08. 3. Martin Lensen, Oost-Souburg, 29.02. 4. Wietse van Polder, Stellendam, 29.09. 5. Youri Vaes, Zierikzee, 29.36. 6. Wesley van de Berg, Maassluis. 30.16. 7. Richard den Boer, Zierikzee, 30.58. 8. Jefta van Donk, Brouwersha ven, 31.44. 9. Tjecrd van Polder, Stellendam, 32.38. 10. Arjan Meeles, Zierikzee, 33.37. 11. Dennis van Wielen, Nieuwcr- kerk, 38.00. 12. Stefan van Mourik, Rotterdam, 38.33. 13. Timo Veerhoek, Ritthem, 39.22. 14. Raymond van Velde, Ellemeet. 39.28. 15. René Hol lander, Rotterdam, 40.43. 16. Robert van Wielen, Nieuwer- kerk, 42.09. 17. Pascal van Vel de, Ellemeet, 45.06. Jh2 jongens 13-15 jaar (300 me ter zwemmen, 12 kilometer fietsen, 2500 meter lopen): 1. Marco Franzen, Dirksland, 37.58. 2. Rasmus Suntjens, Stramproy, 40.52. 3. Cees Kom, Nieuwe-Tbnge, 41.51. 4. Guido de Graaf, Zierikzee, 42.03. 5. Jacco van der Zande, Zierikzee, 44.25. 6. Menno Brinkman, Stellendam, 46.23. ZIERIKZEE De scheidsrech ter die de wedstrijd leidde tus sen Brouwershaven en Meeu wen, afgelopen zaterdag, was Cees Dalcbout uit Nieuwcr- kerk. Abusievelijk meldde de sport redactie dat A. van Kan de wedstrijd leidde.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9