'Dit geeft vertrouwen in de toekomst' Gezelligheid belangrijker dan clubtitel bij Westerschouwen Damesteam WIK start met verlies in 2e klas DFS verdient met leuk voetbal geen punten René Baartse in triathlon All-Ready speelt gelijk tegen het Vlissingse Seolto MEVO pakt de eerste punten bij Wemeldinge Tennisclubkampioenschappen Westerschouwen DINSDAG 6 SEPTEMBER 1994 NR 25627 7 SLIEDRECHT - Het damesvoetbalteam WIK is in de 2e klas A interregionaal met een 2-1 verlies gestart tegen Sliedrecht. De ploeg van Danny de Vos kampt met een krappe bezetting. ,,Ik heb maar elf spelers tot mijn beschikking. Drie zijn er gestopt en ik heb ook te maken met blessures", liet De Vos weten. De trainer van WIK zag aan het einde van het vorig seizoen Cis- ka Berrevoets en Hi 1de den Boer afhaken. Vlak voor het nieuwe seizoen werd hij ook geconfronteerd met de afzeg ging van Carolien Stouten. Bo vendien is Veronique Berre voets langdurig geblesseerd aan haar knie. ,,Het is een krappe bezetting. Er is nog een aantal speelsters licht gebles seerd en dat breekt je in de eer ste wedstrijd toch op. Maar we hadden niet hoeven te verlie zen in Sliedrecht", vertelt Dan ny de Vos. In de eerste helft speelde WIK een verdienstelijke wedstrijd. Ondanks dat de start wat zwak was kreeg Ellen Vaane toch een aantal kansen om de openings treffer te scoren. Te zachte bal letjes en een te rorftmelige wed strijd speelde Sliedrecht, dat op buitenspel speelde, in de kaart, In de 30e minuut werd keepster Petra Dugardein ge passeerd via een kopbal (1-0). In de tweede helft kreeg WIK weer het betere spel. In de 65e minuut gaf Monique Berre voets een crosspass aan Esme ralda de Vos die de bal in het doel gleed (1-1). Twee minuten voor het eindsignaal werd een vrije trap WIK noodlottig. De bal belandde in het zestienme tergebied, maar de WIK verde diging ruimde niet tijdig de bal op waardoor Sliedrecht met 2-1 de overwinning vierde. Nieuwdorp - SKNWK 7-0 SKNWK is als debutant in de 3e klas slecht begonnen. Trai- .ner Adrie M^atthijsse, die zelf afwezig was, kon maar tien speelsters binnen de lijnen krijgen. Nieuwdorp maakte van de één-vrouw-meer-situa- tie dankbaar gebruik. Keep ster Dianne Schults kreeg voor rust drie ballen om haar oren. In de tweede helft mocht zij nog eens vier keer de bal uit het net rapen (7-0). ,,Het gaat in die klas allemaal wat sneller. We missen Brenda Don, die zit met haar knie in het gips", liet Matthijsse we ten. ZSC - Oostkapelle 2 0-8 Sinds kort heeft ZSC een da mesteam in de competitie. Vo rige week verloren de dames in hun debuut met 4-3 van Meeu wen 2 in de eerste bekerronde. Zaterdagmorgen verloren zij met 0-8 in de eerste competitie wedstrijd tegen Oostkapelle 2. De ploeg staat onder leiding van trainer Peter van der Klooster, maar die was afwezig bij de eerste wedstrijd. Bert Verhoek nam de honneurs waar. ,,Het is nog te veel kluit jesvoetbal. Alle begin is moei lijk. Ik denk dat het wel goed komt als de dames wat erva ring opdoen. ZSC verloor enigszins geflatteerd.. Van de acht doelpunten werden er drie in eigen doel geschoten. Keep ster Esther van der Graaf kreeg van haar clubgenoten Nathalie Hoogendoorn (1) en aanvoerster Kim Hubrechts (2) de bal niet onder controle. De eerste helft werd afgesloten met 0-4. NIEUWDORP - De hoge verwachtingen van DFS in de le klas zaterdag afdeling zijn door Nieuwdorp ge lijk afgestraft. DFS verloor de uitwedstrijd met 2-1. ,,Het was een leuke pot voetbal. Alleen we hebben geen punten", concludeert trainer Peter Aertssen. De DFS-verdediging met Cle ment Rijnberg, Arnold van der Have en Dagmar van der Salm had haar handen vol aan de snelle blonde spits van Nieuw dorp. Bovenlat In de eerste helft waren de beste kansen voor Anco van de Linde en René Brussé. Beiden zagen hun bal via de bovenlat terugkaatsen in het veld. Ro gier Bourgonje zag zijn actie op de linkervleugel eindigen met een schot dat centimeters over het doel ging. In de tweede helft lette de verdediging in de 55e minuut niet op. Nieuwdorp pakte die kans met beide han den aan en passeerde keeper Edwin van de Zande (1-0). In tussen was Anco van de Linde geblesseerd geraakt aan zijn bovenbeen. Aertssen kon niet meer wisselen omdat hij ook Bourgonje had gewisseld voor Leon Verhage. „Zo'n jongen moet dan op halve kracht voet ballen. Dat heeft ook geen zin." In de 80e minuut maakte Ro nald Braam een kostbaar fout je waardoor de Nieuwdorp- spits alleen op doel afging en scoorde (2-0). Een minuut later maakte Huib Nortier alweer de aansluiting nadat hij van de hard werkende Richard Eerd- mans een keurige steekpass kreeg (2-1). ,,De eerste wed strijd is niet tegengevallen. Ie dereen langs de lijn heeft geno ten van een leuke pot voetbal len. Alleen ik heb er geen pun ten mee", aldus Aertssen. ZIERIKZEE - René Baartse uit Zierikzee heeft afgelopen za terdag voor de derde achter eenvolgende keer de 1/8 triath lon Zierikzee volbracht. Baartse was abusievelijk niet in de uitslag opgenomen op de triathlonpagina van maandag 5 september. Baartse eindigde bij de heren als 70e in een tijd van 1.22.21 uur. Tévens was het foto-onderschrift bij de dames niet juist. De geplaatste win nares moet zijn Marjanne van der Velde uit Tholen. ZIERIKZEE - Zowel de A-junioren als de B-junioren van voetbalvereniging Zierikzee hebben afgelopen weekend hun wedstrijd niet volledig uitgespeeld in de promotieklas. Dc wedstrijd tussen de A- junioren van Zierikzee en RSC werd in de 20e minuut bij een stand van 0-5 gestaakt wegens het ontbreken van spelerskaar- ten. De B-junioren van Zierik zee moesten noodgedwongen de wedstrijd tegen Middelburg vroegtijdig verlaten omdat een speler van Middelburg zijn been brak. De stand was toen 1- 1. Uitslagen A-juniorcn: DFS Al-Veere Al 10-2; Wemeldinge Al-Bruse Boys Al 4-2; SKNWK Al-Dui- veland Al 3-0. B-junioren: WIK Bl-MEVO Bl 2-4; Bruse Boys Bl-ZSC Bl 1-9; SKNWK Bl-DFS Bl 7-1; Yerse- ke Bl-Zierikzee B2 7-1. C-juniorcn: Cortgene Cl- Zierikzee C2 2-2; Arncmuiden Cl-Zierikzee Cl 0-7; Zonnemai- re Cl-Wissenkerke Cl 9-0; Re- nesse Cl-MEVO Cl 2-3; Bruse Boys Cl-SKNWK Cl 1-5; DFS Cl-Duiveland Cl 0-9; DFS Cm- Dauwendaele C3 0-13. D-pupillcn: WIK D2-Meeuwcn D2 2-5; Wissenkerke Dl- Ouwerkerk Dl 6-8; Bevelan ders Dl-WIK Dl 2-6; Domburg D2-SKNWK Dm 4-2; Duive land Dl-Bruse Boys Dl 5-1; ME- VO Dl-ZSC Dl 4-0; Noorman nen Dl-DFS Dl 3-1; Zierikzee Dl-Kloetinge Dl 3-2; Kloetinge D2-Zierikzee D2 uitg. E-pupillcn: Bruse Boys El- Kloetinge El 0-12; Zierikzee El-Duiveland El 9-5; Brou wershaven El-Zierikzee E2 5-4; MEVO El-DFS El 3-8; Zierik zee E3-Zonnemaire El 1-14; SKNWK E2-Bruse Bovs E2 1-5. F-pupillen: MEVO F1 -SKNWK F1 4-2; Duiveland Fl-Renesse F1 4-6; ZSC Fl-Bruse Boys F2 5- 0; Colpl. Boys F2-Zierikzee F1 1-15; Zonnemaire Fl-Wissen kerke F1 0-8; Zierikzee F2-DFS F1 1-3. den laten zien dat ook in deze finale op het scherpst van de snede werd gespeeld. Wim Det- tingmeyer pakte met Corrie Roda ook de winst in het mix- dubbel. De 6-4, 7-6 overwin ning in de finale tegen Patrick Meuldijk en Bianca den Ouden betekende voor Dettingmeyer zijn vierde achtereenvolgende zege in beide dubbels. ,,Het is leuk om hier te winnen, maar dat is niet belangrijk. De gezel ligheid en sfeer zijn hier veel belangrijker. We zijn allemaal vrienden, dus het is leuk om te gen elkaar te spelen", lacht Dettingmeyer. De titel bij de vrouwen was voor Bianca den Ouden die op een vrij simpele wijze Ina Pijl in de finale aan de kant schoof. Met de setstanden 6-1 en 6-3 mag Den Ouden zich voor een jaar clubkampioen noemen. Het damesdubbel verliep min der succesvol voor Den Ouden. Samen met Danielle Detting meyer was een tweede plaats haar deel. Eerste in de poule werden Conny den Ouden en .Corrie Roda. Voor het derde achtereenvolgende jaar. In de B-poule ging het dames- dubbel naar Corrie van Leeu wen en Ina Pijl die via het pou lesysteem als sterkste koppel uit de bus kwam. Ina Pijl be haalde samen met echtgenoot Val ook de winst in het Mixed- dubbel door met de setstanden 6-4 en 7-5 Leo en Marianne Bak ker te verslaan. Jeugd Bij de jeugd was de 11-jarige Johnny Quaak succesvol en be haalde in het enkelspel zowel in de categorie tot 12 jaar als de categorie tot 14 jaar de winst. Als klap op de vuurpijl was Quaak samen met Paulien Koppenaal in het gemengddub- bel tot 14 jaar ook de sterkste. Daan Padmos was bij de jon gens tot zeventien jaar actief in het enkel- en dubbelspel. Beide sloot'Tiij winnend af. Wijsman opent score WEMELDINGE - MEVO is de competitie gestart met een 1-2 overwinning op Wemeldinge. Zonder Jan Heikamp (geblesseerd) en René Dekker (ziek) toon de MEVO aan in de wedstrijd standvastig te zijn bin nen de lijnen. Ondanks dat Wemeldinge in de slotfase alles op de aanval gooide, was het keeper Sander KlooS die opnieuw voor uitste kende reddingen zorgde. De keeper die is overgekomen van Zierikzee en momenteel een ClOS-opleiding volgt in Goes, lijkt van grote waarde te zijn voor MEVO. In de 20e minuut gaf Kees Ver west een dieptepass aan Eric Wijsman. De rechtervleu gelspeler kapte de bal en geoor de 0-1. Vijf minuten voor de theepauze kapte Peter van de Linde ook de bal. Maar dat ge beurde in de verdedigingslinie. Hij deed dat niet zorgvuldig en leed balverlies. Wemeldinge- speler Edwin Zuijdeweg stond op de juiste plaats en passeer de Kloos met een schot (1-1). Een minuut later schoot Johan Heikamp de bal in het doel. Al leen de scheidsrechter keurde de treffer af omdat Clement van Splunder daarvoor een lichte duw had uitgedeeld. In de 3e minuut van de tweede helft liep Ruud Dekker op snelheid door het middenveld. Bediende Dick van Splunder die de 1-2 scoorde. MEVO kwam hierna niet echt meer in gevaar. Even werd er met ver bazing naar de scheidsrechter gekeken. In de 83e minuut mocht invaller Wilco Verwijs alleen op de keeper af. De scheidsrechter floot voor bui tenspel. Echter hij kwam terug op zijn beslissing nadat hij dc situatie verkeerd beoordeelde. Als troost gaf hij een opgooi- bal. Debbie Voshart (midden) houdt een Seolto-speelster nauwlettend in de gaten. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - Het eerste team van de korfbalvereniging All-Ready begon de competitie wisselvallig. Met een 4-1 voorsprong in de tweeëntwintigste minuut leek de overwinning nabij. Maar de inzinking volgde al snel. In een spannend treffen met het Vlissingse Seolto lukte het All-Ready uiteindelijk maar net tot een gelijke stand van 7-7 te komen. In de eerste twintig minuten van de wedstrijd hield All- Ready de touwtjes stevig in handen. Er werd goed afgevan gen en de bal werd in een hoog tempo overgespeeld. De spe lers kregen veel kansen en pro fiteerden daar ook van. Maar het dynamische spel hield geen stand. ,,We waren van tevoren al gewaarschuwd. Seolto heeft een team met jonge spelers, dus we moesten er tegenaan", verklaart aanvoerster Anne- marie van Goudoever na af loop van de wedstrijd. ,,We heb ben een goede start gemaakt. En we voelden dat wij het tem po konden bepalen. Maar dat tempo is na een minuut of twintig afgezwakt. We moesten daar toch van terugkomen", reageert de aanvoerster nuch ter. Nieuwe spelers Het korfbalteam, dat vorig jaar de kampioenstitel net aan zich voorbij zag gaan, Jieeft een viertal nieuwe spelers in het veld staan. Ada van Tiggelho- ven, bestuurslid en lid van de technische commissie en bo vendien moeder van één van de speelsters, vertelt. ,,Wim in 't Veld is een jaar gestopt. Maar hij is nu weer terug. En Arjan Hage heeft het een jaar rusti ger aan gedaan in het derde team. Maar ook hij is er weer bij. Jeroen Lodewijk valt in voor Ronald Snoek. En Mirjam van Tiggelhoven zit weer in het team omdat één van de speel sters zwanger is", legt Ada van Tiggelhoven uit. Hoewel het team in deze nieu- 'We samenstelling al vanaf be gin augustus traint, speelt on wennigheid wellicht een rol. ,,We hebben veel kansen ge mist. Misschien komt dat ook door de nieuwe samenstelling van het team. Het is toch even 'zoeken", geeft Annemarie van Goudoever aan. En natuurlijk vocht korfbalvereniging Seolto ook terug. Nog voor de pauze wist het Vlissingse team met een strafworp de stand op 4-4 te brengen. ,,In het begin ging het lekker. Maar aan het einde waren er veel uitwerkfouten aan onze kant", bekritiseert All-Readyspeler Arjan Hagen het spel in de eerste helft. Genoeg kansen Ook na de pauze bleef het spannend. Seolto bracht de stand al binnen vijf minuten op 4-5. En nog geen drie minu ten later volgde het antwoord van All-Ready. Geduw van de tegenstander leverde een straf worp op. En Arjan Hagen scoorde. Daarna werd de situa tie kritiek. Kansen waren er genoeg, maar het geluk bleef uit. Dat bracht Seolto op een 5- 7 voorsprong. ,,Het spel had op dat moment alle kanten uit kunnen gaan", licht speler Pa trick den Dekker na afloop toe. ,,Wat dat betreft ben ik blij dat we dat ene punt nog binnen hebben gehaald". Pas in de laatste tien minuten van de wedstrijd kwam All- Ready terug. En lieten de spe lers de spelkwaliteiten zien die zij ook aan het begin van de wedstrijd toonden. Met snelle werpacties werd er ruimte ge creëerd en kon er worden ge scoord. Patrick den Dekker bracht de stand acht minuten voor het einde op 6-7. En met een afstandsschot scoorde deze zelfde speler vier minuten voor tijd de gewenste gelijkmaker. ,,Ik heb wel veel gescoord, maar ik heb ook heel wat ge mist", relativeert Patrick den Dekker zijn aandeel in de wed strijd. ,,Ik heb zeker twee goe de kansen gehad, die op niets zijn uitgelopen. En het is toch zo dat als je eerder scoort, je als aanvaller ook meer tijd hebt om nog iets te bereiken", aldus de korfballer. Niet ontevreden Speelster Mirjam van Tiggel hoven is niet ontevreden over deze eerste wedstrijd van de competitie. „We hebben goed gespeeld. Die twee punten had den we eigenlijk moeten heb ben. We hebben genoeg kansen gehad. Maar ja, voegt ze er la chend aan toe: „Als je ze er niet ingooit, verdien je het ook niet". Ook de aanvoerster van het team is tevreden over het uiteindelijke resultaat. ,,Het is jammer dat we niet hebben ge wonnen. We hebben keihard gewerkt. Maar deze wedstrijd geeft wel vertrouwen in de toe komst", besluit Annemarie van Goudoever optimistisch. All-Ready - Seolto 7-7 (4-4). Doelpuntenmakers All-Ready: Patrick den Dekker 4. Anne marie van Goudoever 2. Arjan Hagen 1. Scheidsrechter: J. Wisse, Middelburg. Toeschou wers: 25. Wedstrijd verloop: Pa trick den Dekker 12. 1-1, Anne marie van Goudoever 17. 2-1, Annemarie van Goudoever 19. 3-1, Patrick den Dekker 22. 4-1, Arjan Hagen 43., 5-5, Patrick den Dekker 62. 6-7, Patrick den Dekker 66. 7-7. WESTENSCHOUWEN - Gezelligheid en sfeer zijn al jaren de kernwoorden bij tennisclub Westerschouwen. Zelfs tijdens de jaarlijkse clubkampioenschappen viert de sportiviteit hoogtij. Voorzitter Sam Karstens opperde dan ook in zijn speech dat het jammer is dat er bij tennis geen gelijkspel mogelijk is. Een gelijkspel bij de clubkam pioenschappen tennis van Wes terschouwen is figuurlijk een goede weerspiegeling van de sportiviteit die er heerst bij de vriendenclub. Anno de Koning uit Noordwelle, de kersverse clubkampioen van Wester schouwen, was het roerend met zijn voorzitter eens. ,,Ik ben nu clubkampioen maar voor mij is dat echt niet zo belangrijk. We kennen elkaar hier door en door en ik geniet er evenveel van als mijn tegenstander op een fraaie manier wint." Opvallend De Koning doorbreekt met zijn winst de zegereeks van Wim Dettingmeyer uit Rotterdam. De Koning versperde in de hal ve finale Dettingmeyer de weg naar de finale. Opvallend de klasseerde hij de eerst ge plaatste met 6-1 en 6-3. De an dere halve finale was weer een zeer gelijk opgaande strijd waarbij het balletje in alle twee de richtingen kon rollen.- Patrick Meuldijk stond aan de gelukkige kant van het net en behaalde de winst tegen Chris Schoneman met de nipte setstanden 7-5 en 7-6. Chris Schoneman was niet echt teleurgesteld over zijn uitscha keling. ,,De verschillen tussen ons zijn zo klein. Het is op een gegeven moment gewoon een kwestie wie het gelukkigste is. Dat maakt dit clubkampioen schap altijd zo leuk en span nend", relativeerde de sportie ve Schoneman zijn verlies. De finale werd voor het publiek ook weer zo'n zenuwslopende wedstrijd waar Anno de Ko ning tenslotte met 7-6 en 6-4 Pa trick Meuldijk de baas bleef. Sfeer belangrijk De verliezende Meuldijk was wel succesvol in het herendub- bel. Met Wim Dettingmeyer was het duo, koppel Anno de Koning en Jacco Geleynse de baas. De 5-7 6-4 en 6-4 setstan- Gezelligheid is belangrijker dan de clubtitel winnen. (Foto: Marijke Folkertsma).

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7