Renesse wil meer Vruchten plukken van een leerzaam jaar 'Ik blijf vasthouden aan mijn concept' Dreischor Zonnemaire Duiveland is voorzichtig DFS krijgt favorietenrol SKNWK op jacht naar een periodetitel Willemse, Bleiji en Webers 'moeten voor nieuwe inbreng zorgen 1 O' T - I" VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1994 NR 25625 DREISCHOR - Het duurde drie jaar voordat Dreischor promoveerde naar de zondag 2e klas afdeling. Slechts één jaar beleefden zij weinig ple zier in die klasse. Van Dongen ruimde het veld voor de nieuwe trainer Toine Tiggelman. Aan de Zierikzeeë- naar nu de taak om met een be perkt aantal spelers in de der de klas goed mee te draaien. Geen eenvoudige zaak. Want Jan Witte vertrok naar Bruse Boys, Erik en Marco Dijst stop ten. Richard Drubbel ging naar Zierikzee en als klap op de vuurpijl raakte Norman Dijst in de voorbereiding gebles seerd. De gegevens Trainer: Tbine Tiggelman uit Zierikzee. Selectie: Bonne Meintema (keeper), Serge van der Bos, Norman Dijst, Piet de Jong, Peter van de Linde, Wim van de Linde, Jan Pankow, Peter Re geer, Ad Romijn, John van der Sande, Nico Schouwenaar, Chris Tbttero, Jerry Verwest, Luchien Vroegh, Jaimie Tiggel man. Nieuw: Jaimie Tiggelman (Zie rikzee), Peter Regeer (2e elftal), Piet de Jong (2e elftal). Vertrokken: Jan Witte (Bruse Boys), Richard Drubbel (Zie rikzee), Erik Dijst (gestopt), Marco Dijst (gestopt). Indeling: Zondag 3e klas afde ling. Tegenstanders: RCS 4, Ouwer- kerk 2, Luctor'88/3, Zonnemai- re, Renesse 2, Kwadendamme 2, Cortgene, Luctor'88/5, Vol harding 3, Robur 2, Ouwer- kerk. ZONNEMAIRE - Zonnemaire debuteerde vorig seizoen niet onverdienstelijk in de zondag derde klas afdeling. Cor van Aken is met ingang van het nieuwe seizoen de nieu we trainer. De zeer ervaren trainer, in het verleden was hij actief in betaald voetbal, ziet Zonnemaire het komende sei zoen zelfs voor een kampi oenstitel gaan. De spelers en trainer zijn inmiddels aan el kaar gewend waardoor de sfeer goed is. Zonnemaire past drie nieuwe spelers in. Wim Geluk (17), Rutger Eijkskoot uit Per- nis (17) en John Meuldijk (17) uit eigen jeugd kunnen voor een nieuwe inbreng zorgen. De gegevens Trainer: Cor van Aken uit Zie rikzee. Selectie: Erwin van der Wek ken (keeper), Kees de Bree, Marco Duinhouwer, Hans Goe- mans, Peter 't Hart, Jan Kaspers, John Kommer, Arjan van Leersum, Sebastian van Leersum, Marcel Schouls, Ed ward Schenk, Erik Stoel, Piet Stouten, Edwin de Vljeger, Marcel de Vlieger, Erik Dog ger, Wim Geluk, Rutger Eijks koot, John Meuldijk. Nieuw: Rutger Eijkskoot (Per nis), John Meuldijk (eigen jeugd), Wim Geluk (Brouwers haven). Vertrokken: Ad de Vlieger (ge stopt), Marcel Przygoda (ge stopt), Renee Hector (gestopt), Marco Tanis (Brouwershaven). Indeling: Zondag 3e klas afde ling. Tegenstanders: RCS 4, Ouwer- kerk 2, Dreischor, Luctor'88/3, Renesse 2, Kwadendamme 2, Cortgene, Luctor'88/5, Volhar ding 3, Robur 2, Ouwerkerk. Piet Diepenhorst staat regelmatig langs de lijn met zijn bekende reactie. NIEUWERKERK - SKNWK verdiende vorig seizoen meer dan een periodetitel. Piet Diepenhorst uit Stad aan 't Haringvliet wist de ploeg weer plezier in het voetballen bij te brengen. Smeedde er een hecht team van en bracht positief aan vallend voetbal op de grasmat. Maakte het de favoriete ploegen als AZVV en SSV'65 erg moeilijk, maar sneuvelde met de haven in zicht voor een promotie plaats naar de derde klasse. Diepenhorst kan waarschijn lijk nu de vruchten gaan pluk ken van een leerzaam jaar. „Een kampioenstitel is wel erg hoog gegrepen. Tbch, een perio detitel moet mogelijk zijn met deze ploeg. We hebben een aan tal jongens op andere posities uitgeprobeerd tijdens de oefen campagne. Zo wil ik Kees-Jan van Nieuwenhuize achter Wil- co de Valk laten spelen. Wilco de Valk Ronnie de Bruine moet de ver dedigingslinie leiden en Erwin Theunisse, Peter van der Cin- gel en Martijn Neele moeten vanaf het middenveld de voor hoede bedienen." Diepenhorst heeft inmiddels de Zeeuwse mentaliteit leren kennen. Weet hoe de tegenstanders voetbal len, maar weet ook de kracht van zijn eigen elftal. Wilco de Valk is de meest opvallende speler. De 19-jarige linkervleu gelspeler stond afgelopen sei zoen in de belangstelling van RBC uit Roosendaal. De scouts van RBC waren van mening dat de snelle en behendige spe ler nog een jaar moet rijpen bij SKNWK. Bovendien stond Wil co de Valk niet te trappelen om SKNWK te verlaten. Waar schijnlijk geeft hij voorrang aan zijn studie en de sfeer bij SKNWK was doorslaggevend. Voor Diepenhorst een gelukkig gegeven dat De Valk bij SKNWK blijft spelen. Een spe ler die goed is voor tien doel punten in een seizoen, maar bo vendien gevaarlijke acties kan voorbereiden op de linkervleu gel. Het meespelen van Chris van Oudheusden blijft iedere week weer onzeker. De verde diger kampt met een zwakke knie en verscheen in de oefen sessie alleen maar binnen de lijnen met een ingepakte knie. De gegevens Trainer: Piet Diepenhorst uit Stad aan 't Haringvliet. Selectie: Leon Quik (keeper), Jacky de Bruine, Ronnie de Bruine, Peter van der Cingel, Terug naar oud-spelconcept RENESSE - Als je naar trainer Ed van Lent luistert gaat zijn ploeg Renesse zeker voor een prijs in de zondag eerste klas afdeling. ,,Ik denk dat je positief moet denken. Een periodetitel moet met deze groep spelers mogelijk zijn." Renesse heeft niet veel oefen wedstrijden gespeeld in de aanloop van de competitie 94/95. „Je moet nu al weer oe fenwedstrijden plannen voor het volgende seizoen. Als je dat niet doet ben je weer te laat. Bovendien mochten wij niet op ons veld aan de Laone spelen. De droogte heeft het veld er niet beter opgemaakt. Wij hebben maar één veld dus een uitwijkmogelijkheid is niet aanwezig", aldus Ed van Lent die sinds kort in Scharen- dijke woont. „Ik wil mij ook met de jeugd van voetbalver eniging Renesse bezig hou den." In de oefenwedstrijden heeft Van Lent een nieuw spelcon- cept uitgeprobeerd. Het 3-4-3 systeem om meer aanvallend te gaan voetballen. „Ik ben sa men met de spelers erachter ge komen dat we in de verdedi ging te onstabiel worden. Daarom Hebben we besloten toch weer 4-4-2 te gaan spelen. De gegevens Trainer: Ed van Lent uit Scha- rendijke. Selectie: Jeroen Verboom (kee per), Leon Bakker, Peter Bou- terse, Robert-Jan Canters, Jurg Frank, Marco de Feiter, Peter Moerland, Peter Messemaker, Mischa van den Hoek, Clement Rijnberg, Jan Pleune, Arjan van de Stolpe, Arjan Visser, Kees Verweel. Nieuw: Arjan Visser (Brou wershaven), Robert-Jan Can ters (terug uit Amerika). Vertrokken: Rob Wijnstekers (Duiveland), Barry Schoute (Zierikzee), Remco Canters (ge blesseerd), Richard Fennet (on bekend). Indeling: Zondag le klas afde ling. Tegenstanders: Hulsterloo, Corn Boys, IJzendijke, Oost- burg, Graauw, Clinge, Lewe- dorpse Boys, Domburg, Honte- nisse, Robur, Ria W. Leuke derby's in deze klas Adrie de Jonge mag de eerste wedstrijden nog niet in actie ko men wegens een schorsing. OOSTERLAND - Via de promotiewedstrijden tegen Wolfaartsdijk promoveerde Duiveland afgelopen seizoen naar de le klas afdeling. Jaap van Huizen uit Bruinisse had zijn taak volbracht. Na degradatie zo snel mogelijk weer terug. Van Huizen blijft altijd aan de voorzichtige kant. Een ding is duidelijk. Hij bracht bij voetbalvereniging Duiveland weer de sfeer terug. Vele voetballers staan te drin gen voor een plaatsje in het eerste elftal. Waardevol „Ik stel geen eisen dit seizoen. De klas waarin we nu spelen is leuk. Met DFS, MEVO en Brou wershaven hebben we een aan tal leuke derby's. Misschien zit er een periodetitel in. Het is af wachten hoe de groep zich ver der ontwikkelt." Rob Wijnste kers beproefde zijn geluk een jaar bij Renesse. De waardevol le speler is weer terug bij Dui veland. Ook Adrie Bal heeft zich weer beschikbaar gesteld voor het eerste elftal. „Het be tekent niet dat die zestien se lectienamen definitief zijn. Ook de jongens uit het tweede elftal kan ik ar bij halen", al dus Van Huizen die het woord selectie niet wil horen. Bij Duiveland moet het groot ste gevaar komen van René van der Werf, Hans Capelle, Erik Beije en Jaco de Bruine Het eerste competitieweekend is Duiveland vrij. Adrie de Jonge moet voorlopig nog een schor sing uitzitten nadat hij aan het eind van het vorig seizoen een tegenstander had gevloerd. De gegevens Trainer: Jaap van Huizen uit Bruinisse. Selectie: Sjaak Verhoek (kee per),'Richard Donselaar, Marco Pannekoek, Martin Capelle, Adrie de Jonge, Bert Verhoek, Bart van der Hulle, Jaap Bre- kelmans, Jaco de Bruine, Erik Beije, Remido Dusic, Hans Ca pelle, Chris Stouten, René van der Werf, André van der Berge, Rob Wijnstekers. Nieuw: Rob Wijnstekers (Re- nesse). Vertrokken: Niemand. Indeling: Zaterdag le klas af deling Tegenstanders: Wemeldinge, Nieuwdorp, Heinkenszand, Brouwershaven, Meeuwen, VCK, SPS, DFS, MEVO. Verdedigende taak voor Goudzwaard Herber Goudzwaard is één van de nieuwe gezichten. BURGH-HAAMSTEDE - Een jonge gretige ploeg met een fanatieke trainer. Peter Aertssen en DFS proberen een rustige indruk te maken, maar ze wil len zo graag presteren in het nieuwe voetbalseizoen. Afgelopen seizoen werden ze dik verdiend kapipioen in de zaterdag 2e klas afdeling. Nu staan ze aan de vooravond van een belangrijke stap naar de vierde klasse KNVB. „Nee, zo hoog wil ik niet gelijk grijpen. Een periodetitel zou op zich al heel leuk zijn", probeert Aerts sen de favorietenrol wat af te wenden. Nieuwe impuls Herber Goudzwaard (22) is één van de drie nieuwe spelers in de selectie. Samen met Marco Jonker (Serooskerke) en Ro gier Bourgonje (Zierikzee) moeten zij een nieuwe impuls geven aan het spelconcept van Peter Aertssen waarmee hij in de eerste klas afdeling wil gaan spelen. „Het is een leuke ploeg. Ik heb de opdracht gekregen om de verdedigingslinie te organise ren. Ik trek achterin mijn mond open. Met Leon Vèrhage, rechtsback en Arnold van der Have, linksback en Clement Rijnberg als voorstopper moe ten we solide zijn. Kampioen worden is te hoog gegrepen, maar bij de eerste vijf moet haalbaar zijn", aldus Herber Goudzwaard. De speler komt binnenkort in Burgh-Haamstede wonen. Drie jaar voetbalde hij bij Bruse Boys maar door een stevige confrontatie met Cees van Dijk deed hij een stapje terug naar het tweede elftal. „Ik heb het nu naar mijn zin bij DFS." De grootste verrassing bij DFS is dat Ferry Jansen buiten de se lectie is gevallen. „Het is een beslissing van de trainer", laat Goudzwaard weten, die zoals vele spelers bij DFS weinig durft in te brengen bij de beslissingen van Aertssen. De gegevens Trainer: Peter Aertssen uit Goes. Selectie: Edwin van de Zande (keeper), Ronald Braam, René Brussé, Arko Dekker, Richard Eerdmans, Arnold van der Ha ve, Anko van de Linde, Huib Nortier, Clement Rijnberg, L«- on Verhage, Marco Jonker, Dagmar van der Salm, Rogier Bourgonje, Herber Goud zwaard. Nieuw: Rogier Bourgonje (Zie rikzee), Herber Goudzwaard (Bruse Boys), Marco Jonker (Serooskerke). Vertrokken: Ferry Jansen (2e elftal), Eddie Dijkman (2e elf tal), Michel Pleune (2e elftal), Marco van d'er Zande (2e elf tal). Indeling: Zaterdag le klas af deling. Tegenstanders: Wemeldinge, Nieuwdorp, Heinkenszand, Brouwershaven, Meeuwen, VCK, Duiveland, SPS, MEVO. Michel Flikweert, Sam Flik- weert, Mark de Haan, Oby Kikstra, Martijn Neele, Kees- Jan van Nieuwenhuize, Chris van Oudhpusden, Pierre Ruis- senaars, Tbnny Schiettekatte, Erwin Theunisse, Wilco de Valk, Robin Vrij. Nieuw: Oby Kikstra (2e elftal), Tonny Schiettekatte (2e elftal), Robin Vrij (2e elftal). Vertrokken: John Roks (Ouwerkerk). Indeling: Zaterdag 4e klasse A. Tegenstanders: Zaamslag, Tfer- neuzense Boys, GPC, Dauwen- daele, Kruiningen, Krabben- dijke, SSV'65, WIK, NOAD'67, Smerdiek, Kogelvangers. Peter Willemse is na een tweejarig avontuur bij Kloetinge weer terug gekeerd op het oude nest. BRUINISSE - „Het kan vriezen of dooien. Er is voldoende voetbalkwaliteit in de ploeg om het de tegen stander moeilijk te maken." Theo Moerland uit Sint Annaland is met Bruse Boys een nieuwe weg ingesla gen. De trainer die bij Steenbergen overbodig werd, heeft voorlopig flink geroerd in de oude opstelling. Hij is vastberaden. Het spelconcept van Bruse Boys moet veranderen. „Met zo'n grote groep spelers zijn er veel meer mogelijkhe den. Ik blijf vasthouden aan mijn concept. Tonnie van de Berge, Martin Verspoor en John van Dijke moeten de ver- dedigingsline vormen." Bij de eerste training van Bruse Boys deelde Theo Moerland formu lieren uit. Daarop konden de spelers hun favoriete plaats in vullen. Niet alle spelers deden dat. Toch lijkt Moerland geac cepteerd te worden in Bruinis se. Posities Hij voelt aan dat de sfeer goed is en zijn nieuwe inbreng werpt al vruchten af. In de oefen wedstrijden probeerde hij alle mogelijke posities uit. „Er moeten toch nog veel dingen veranderen. De spelers moeten beter vrij lopen. Er moet meer balvaardigheid in de ploeg ko men en het onbesuisde is ook nog een probleem." Bruse Boys wordt door de te genstanders tot een onbereken baar team gerekend. Twee jaar geleden konden ze in de laatste wedstrijd tegen Oostkapelle nog een periodetitel verdienen, maar ook degraderen. Afgelo pen seizoen was de laatste com petitiewedstrijd tegen Kapelle weer van groot belang. Bij winst was er een periodetitel in de zaterdag derde klasse. Moerland zag bij Bruse Boys de routinier Jaap van de Berge vertrekken. Ibch, de komst van Peter Willemse, die na een twee jarig avontuur bij Kloe tinge, op het oude nest terug kwam, geeft Moerland meer mogelijkheden. Ook de nieu welingen Eric Bleiji en Willem Webers hebben tijdens de oe fencampagne laten zien waar devol te zijn voor Bruse Boys. De gegevens Trainer: Theo Moerland uit Sint Annaland. Selectie: Jacob Muller (kee per), John van Dijke, Martin Verspoor, Erik Ruitenbeek, Tbnnie van de Berge, Leo Bur gers, Wilco Hanzen, Robin Rui tenbeek, Jakkoo Brouwer, Pe ter Willemse, Jacob van de Ber ge, Harold van de Berge, Johan Benard, Eric Bleiji, Mujo Av- dic, Willem Webers. Nieuw: Eric Bleiji (Zierikzee), Peter Willemse (Kloetinge), Willem Webers (weer gaan voetballen). Vertrokken; Jaap van de Berge (3e elftal), Herber Goudzwaard (DFS). Indeling: Zaterdag 3e klasse A. Tegenstanders; AZVV, Kapel le, Rillandia, Yerseke, Arne- muiden, Middelburg, Oostka pelle, Colijnsplaatse Boys, Be velanders, Tholense Boys, WHS. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9