Voetbalcompetitie seizoen 1994-1995 Zierikzee speelt mooi voetbal WIK start zonder aanvulling 'Bij Gerard weet je waar je aan toe bent' Ouwerkerk wil favorietenrol ZSC hoopt op betere tijden Voorlopig klikt het nog steeds Brouwershaven overtuigd 8 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE SCHOUVVEN-DUIVELAND - De voetbalcompetitie start zaterdag 3 en zondag 4 september weer in volle hevigheid. Ondanks dat Ouwerkerk en Dreischor vorig seizoen degradeerden, lijkt het er op dat het Schouwen-Duivelandse voetbal in de lift zit. Renesse en DFS behaalden een kampioenstitel. Duiveland promoveerde via promotiewedstrijden en SKNWK en Zierikzee speelden promotiewedstrijden, maar werden net te licht bevonden. Alle verenigingen hebben al diverse oefenwedstrijden ach ter de rug. Ouwerkerk en Renesse pakten in een vooruit gespeelde competitiewedstrijd al de beide winstpunten. SKNWK en Zierikzee plaatsten zich voor de derde bekerronde. Wat zijn de verwachtingen en veranderingen bij de dertien voetbalverenigin gen op Schouwen-Duiveland? Tekst: Kees Verkerke. Foto's: Joop van Houdt en Marijke Folkertsma. Willem Lafeber is ook in het nieuwe seizoen de sluitpost voor Zierikzee. ZIERIKZEE - Een nieuw gezicht voor de ploeg heeft in de oefensessie van Zierikzee nog niet het gewenste resultaat opgeleverd. Jan Meulmeester uit Serooskerke (W) en Zierikzee zijn voor een jaar aan elkaar ver bonden. „De sfeer is goed en hij geeft veel training met de bal", waren de woorden van verdediger Sjaak van der Weele. Broers Heikamp over MEVO Jan (links) en Johan Heikamp spelen het komende seizoen op een andere plaats. ZIERIKZEE - Jan (29) en Johan (27) Heikamp zijn beiden even fanatiek. Vier jaar spelen de broers nu samen in het elftal van MEVO. Over trainer Gerard Olijhoek zijn ze het samen eens: „Je weet bij Gerard waar je aan toe bent." Sjaak van der Weele en Marco Saman zijn na een incident met de vorige trainer, Kees Ha- gesteijn, weer terug gekeerd in het eerste elftal. „Wat in het Verleden is gebeurd, heb ik niks mee te maken. Ik begin met een schone lei", vertelt Meulmeester. Zierikzee is twee achtereenvolgende jaren er niet in geslaagd om een perio detitel om te zetten in een pro motieplaats. Geen uitspraak Meulmeester, met een behoor lijke trainersreputatie, kruipt in zijn vel als je hem vraagt of Zierikzee dit seizoen nu eens echt een kampioenstitel moet binnenhalen. „Ik doe daar geen uitspraak over. Daar ben ik niet voor naar Zierikzee ge- WIK blijkt een stabiele vereni ging te zijn. Geen nieuwe spe lers kon Kees Joosse uit Mid delburg begroeten bij aanvang van de oefensessie. Wel zag hij Theo Stouten een stapje terug doen (2e elftal) en Marcel Hen- drikse vertrekken naar Zierik zee. Bijbrengen Joosse staat voor zijn derde seizoen. „Mijn contract loopt komen. Iedereen denkt dat Zie rikzee een brede selectie heeft. Nou, dat is echt niet waar. Met deze smalle groep moeten we gewoon proberen leuk voetbal te spelen." Jan Meulmeester heeft inmid dels zijn draai gevonden bij Zierikzee. De spelers waarde ren zijn trainingen en de sfeer is optimaal volgens een aantal spelers. Het spelconcept van Meulmeester was al langzaam te ontdekken in de oefen- .wedstrijden. Veel driehoeks combinaties op het midden veld. Alleen levert het nog wei nig rendement op ondanks dat het leuk oogt. Het probleem bij Zierikzee is dat er nog te wei nig spelers zijn die het duel aandurven. Met de behendige en snelle Barry Schoute moet Zierikzee meer gevaar in de tot eind februari. Voorlopig klikt het nog steeds. Ik voel ook niet dat ik al uitgekeken ben op WIK. Waarom zou je er dan nu al over nadenken om aan het eind van het seizoen te vertrekken. Ik kan het elftal nog steeds nieuwe dingen bij brengen." De oefensessie van WIK was niet echt florissant. Maar dat kwam door vele bles sures en spelers die augustus hadden uitgekozen als vakan tiemaand. Het bestuur van WIK sleutelt voorhoede kunnen stichten. Jan-Leen Boot, Serge Berre- voets en Wilfred Nelissen moe ten ook in staat zijn doelpun ten te produceren. De oudste speler van het veld, Wim Overweel (37), en aanvoer der Marco van Oeveren en stof zuiger Frans Kommer moeten het middenveld sturen terwijl Barry Hage, Sjaak van der Weele en Marco Saman weieens onmisbaar kunnen worden in de verdedigingslinie. De gegevens Trainer: Jan Meulmeester uit Serooskerke (W). Selectie: Wim Lafeber (kee per), Wim Overweel, Michel Winkels, Marco van Oeveren, ook aan de toekomst. Voor het tweede elftal hebben ze Ronald van Dongen als trainer binnen gehaald. Hiermee staat een ge diplomeerde trainer voor de groep die zeker spelers kan klaar stomen voor het eerste elftal. Voorlopig moet Joosse met vijftien geselecteerde spe lers de competitie in. De eerste competitiewedstrijd is tegen GPC in Vlissingen. „Belang rijk is dat je in het begin van de competitie punten pakt. Dat geeft zelfvertrouwen en dan Jan-Leen Boot, Barry Hage, Serge Berrevoets, Frans Kom mer, Patrick Roggeband, Rob bert Roggeband, Marco Sa man, Sjaak van der Weele, Ray mond Massop,:Péter van.Bever ren, David Seheele,Wilfred Ne lissen, Barry Schoute. Nieuw: Barry Schoute (Renes se), David Seheele en Wilfred Nelissen (eigen jeugd), Sjaak van der Weele en Marco Saman (uit het tweede elftal). Vertrokken: Erwin Nelissen en Niels Lodewijk (beiden naar RBC), Erik Berrevoets (2e elf tal), Bas Groothedde (gestopt), Peter van de Linde (2e elftal). Indeling: Zondag 4e klasse H (KNVB). Tegenstanders: Axel, Hoofd plaat, Koewacht, Luctor'88, Philippine, Sluiskil, Steen, Vo gelwaarde, Walcheren, Zeelan- dia, Zeeland Sport. kan je wat reserves inbouwen als er een slechte periode aan breekt." Met Theo Wittenberg, Elmar Verhage, Joost Rotte, Gerrie van der Hoek en Erik-Jan Kort heeft WIK veel spelers die op zijn tijd een doelpunt kunnen scoren. Aanvoerder Patrick de Broekert speelt vanuit de ver dedigingslinie zijn middenveld aan waar Leon Hendrikse, Danny van Oeveren, Edwin cn Marco Ganzeman in staat moe ten zijn om de voorhoede op hun wenken te bedienen. „Een kampioenstitel is te hoog ge grepen, maar een periodetitel moet mogelijk zijn", denkt Kees Joosse aan het einde van de competitie een prijs in de wacht te slepen. De gegevens Trainer: Kees Joosse uit Mid delburg. Selectie: Krijn Hendrikse (kee per), Patrick de Broekert, Erik van der Sande, Han van der Sande, Erik de Vlieger, Theo Wittenberg, Joost Rotte, Elmar Verhage, Leon Hendrikse, Erik-Jan Kort, Marco Ganze man. Edwin Ganzeman, Gerrie van der Hoek, Danny van Oe veren. Vertrokken: Marcel Hendrikse (Zierikzee), Theo Stouten (2e elftal), Wim van de Velde (2e elftal). Nieuw: Niemand. Indeling: Zaterdag 4e klasse A (KNVB). Tegenstanders: Zaamslag, Tbr- neuzense Boys, GPC, Dauwen- daele, Kruiningen, Krabben- dijke, SSV'65, SKNWK, NO- AD'67, Smerdick, Kogelvan gers. OUWERKERK - In twee sei zoenen twee keer degraderen is hard aangekomen bij voet balvereniging Ouwerkerk. Jaap Goud is de nieuwe trai ner, opvolger van Dirk Lee ring, en heeft al van zich laten spreken. Jaap Goud en velen van.zijn spelers zijn er van overtuigd dat binnen een jaar het eerste seniorenelftal terug moet ke ren naar de zondag 2e klas af deling. „We zijn vorig seizoen wat ongelukkig gedegra deerd", liet aanvoerder Willi am Remeeus weten. „Er komen nu weer zestien spelers trai nen. Dat is een goed teken. De sfeer komt weer terug en men dringt voor een plaats in het eerste elftal", klinkt het uit de mond van sfeermaker Jaap Goud uit Nieuwerkerk. Hij bracht John Roks mee en gaf de 18-jarige keeper Pascal Da lebout de kans om een plaats te veroveren in het doel. De gegevens Trainer: Jaap Goud uit Nieu werkerk. Selectie: Pascal Dalebout (kee per), Michel Begemann (kee per), Michael Dalebout, Freek van Marle, Wouter van Marle, Erik Begemann, William Re meeus, Bonno Brouwer, Arjan Brouwer, Erwin van der Maas, John Roks, Olivier Verwest, Jóhnny Hage, Michel Schoen- maekers, Joeri Pankow, Jacky Kenters, Peter Bezemer, René Manni, Olivier Verwest. Nieuw: Pascal Dalebout (eigen jeugd), Freek van Marle (eigen jeugd), Arjan Brouwer (2e elf tal), John Roks (SKNWK). Vertrokken: Marco van der Ma- rel (Robur), John Leering (ge stopt). Indeling: Zondag 3e klas afde ling. Tegenstanders: RCS 4, Ouwer kerk 2, Dreischor, Luctor'88/3, Zonnemaire, Renesse 2, Kwa- dendamme 2, Cortgene, Luc- tor'88/5, Volharding 3, Robur 2. SCHARENDIJKE - Met maar liefst zeven nieuwe spelers hoopt Kees Kommer met ZSC een nieuwe weg in te slaan. „Een plaats in de middenmoot moet haalbaar zijn." Kees Kommer bleef in zijn eer ste jaar bij ZSC net verschoond van degradatie uit de zaterdag 2e klas afdeling. De trainer uit Zierikzee hoopt met nieuwe spelers als Fred Kramer, Jacco Heijboer, René en Mare Coo- mans, Barry Dorreman, Mare Quist en Huib Brand beter voetbal op de grasmat te leg gen. „We zijn er nog steeds niet. Dc jonge jongens tonen nog te weinig flair. Ik zie ook nog te weinig individuele acties", al dus Kommer. Dc gegevens Trainer: Kees Kommer uit Zie rikzee. Selectie: Johan van der Horst (keeper), Henry de Voogd, Jan Meganck, Remy Flohil, Rei- nier Louwerse, Jacco Heijboer, Erik-Jan Elenbaas, René Coo- mans, Mare Coomans, Niels van der Moezel, Barry Dorre man, Frank Hillebrand, Mare Quist, Fred Kramer, Gerard de Voogd, Niels Dogger, Huib Brand, Marco de Jonge. Nieuw: Jacco Heijboer (Zierik zee) Rene Coomans (eigen jeugd), Mare Coomans (eigen jeugd), Barry Dorreman (eigen jeugd), Mare Quist (weer gaan voetballen), Fred Kramer (Zie rikzee), Huib Brand (eigen jeugd). Vertrokken: Michel van de Vaate (2e elftal), Johnny Dorre man (2e elftal), Mark Gaander- se (2e elftal), Nico Herder (2e elftal). Indeling: Zaterdag 2e klas af deling. Tegenstanders: Spui, Hoede- kenskerke, Kats, Waarde, Apol lo, Cadzand, Wolfaartsdijk, Borssele, Wissenkerke, SVD. Jan Heikamp speelt al weer elf jaar in het eerste elftal, is door Olijhoek linkshalf gezet. „Ik was voorstopper, maar ik heb geen flauw idee waarom Ge rard de positie heeft veran derd", liet Jan Heikamp weten. Ook zijn broer Johan heeft een andere plaats toebedeeld ge kregen. Veertien namen „Gerard heeft mij als voorstop per neergezet. Ik speelde eerst op linksachter. De trainer be paalt het en ik heb daar alle vertrouwen in", vertelt Johan Heikamp. Beide broers zijn een onmisbare schakel in de smalle selectie van MEVO. Slechts veertien namen prijken op de lijst. „We moeten roeien met de riemen die we hebben", klaag de Olijhoek onlangs. „Maar dit team heeft veel voetbalkwali teit in zich. Alleen ze moeten uitvoeren wat ik hun opdraag." Johan Heikamp speelde vijf jaar geleden nog in het derde elftal van MEVO. „Ik was be roepsmilitair. Tben ik afzwaai de kwam ik al snel in het eer ste. Ik heb echt een MEVO- hart. Ik hoop dat we nu einde lijk eens een klasse hoger gaan spelen. We kunnen het wel, al leen het komt er niet uit. Ik denk dat het voor Gerard heel moeilijk is om van het team een eenheid te maken. Er zitten jongens in de groep, die zijn van Zierikzee naar MEVO ge- De trainer lijkt na een maand training en een aantal oefen wedstrijden vol optimisme met Brouwershaven aan het nieuwe voetbalseizoen te willen begin nen. In de oefenwedstrijden kreeg hij tegenslag te verwer ken. Kees Kraayenbrink, Ca- miel van Tiggelhoven, Arjan Kraaijenbrink en André Goudswaard miste hij wegens vakantie of blessure. Gevolg Bovendien hing Peter van Mou- rik zijn voetbalschoenen aan de wilgen. Een vervelende knieblessure was daar de oor zaak van. „Bij de start van de competitie staan we er voor. Het logische gevolg moet zijn dat we voldoende tegenstand kunnen bieden. Er is voldoen de kwaliteit aanwezig, alleen we moeten het wel bewijzen. Achterin geven we weinig kan sen weg. Met Leo Nouwen als organisator in de verdedi gingslinie zit dat wel goed. Al leen we moeten de kansen be komen. Hun MEVO-hart moet nog een beetje groeien", aldus Johan Heikamp. Jan Heikamp miste de voorbe reiding door vakantie en een enkelblessure. „We hebben een technische groep. Aan de men taliteit binnen het team kan nog veel veranderd worden. Gerard is recht voor zijn raap. Sommige spelers hebben het daar weieens moeilijk mee. Ik niet. Je weet waar je aan toe bent. Laten we hopen dat we dit seizoen goed met de mid denmoot mee kunnen draai en." De gegevens Trainer: Gerard Olijhoek uit Zierikzee. Selectie: Sander Kloos (kee per), René Dekker, Rudi Dek ker, Mare van Dijke, Johan Heikamp, Jan Heikamp, Peter van der Linde, Patrick Renger, Cees de Ruiter, Clement van Splunder, Dick van Splunder, Kees Verwest, Remco van der Wekken, Eric Wijsman. Nieuw: Sander Kloos (Zierik zee). Vertrokken: Niels Gouds waard (gestopt), Ramazan Ayaz (2e elftal), Friso de Jonge (ge stopt), Leon de Jonge (gestopt). Indeling: Zaterdag le klas af deling Tegenstanders; Wemeldinge, Nieuwdorp, Heinkenszand, Brouwershaven, Meeuwen, VCK, Duiveland, SPS, DFS. ter benutten. Echt, ik geloof in een sterk seizoen", aldus Van der Velde. De gegevens Trainer: Leen van der Velde uit Sommelsdijk. Selectie: Henk-Jan Slager (keeper), John van Mourik, John Jonker, Leo Nouwen, Erik Hartog, Pieter Kristalijn, Steef Kloet, Remy Lievense, Edwin van Oeveren, Arjan van der Meer, Richard van der Meer, Danny Jonker, Martin Quist, Marcel Duinhouwer, Ca- miel van Tiggelhoven, Cees Kraayenbrink, Arjan Kraayen brink, André Goudswaard. Nieuw: Camiel van Tiggelho ven (Zierikzee). Vertrokken: Arjan de Visser (Renesse), Peter van Mourik (gestopt). Indeling: Zaterdag le klas af deling. Tegenstanders: Wemeldinge, Nieuwdorp. Heinkenszand, Nieuwland* Meeuwen, VCK, Duiveland, SPS, DFS, MEVO. KERKWERVE - „Voetbaltechnisch moeten wij in deze klasse kunnen blijven. Ik zie dat probleem niet. De basis-selectie is erg smal, maar ik denk niet dat het ons in de problemen brengt", relativeert WIK-trainer Kees Joosse aan de voor avond van de competitiestart. Dezelfde groep spelers als vorig seizoen staat voor een moeilijk karwei. We moeten een periodetitel halen Leen van der Velde wil met Brouwershaven het voetballen posi tief benaderen. BROUWERSHAVEN - Leen van der Velde uit Som- melsdijk is resoluut. „De competitie wordt niet moeilijk. De klasse is aanwezig en dat komt er uit. Ik ben daar vast van overtuigd. Een periodetitel moeten we minimaal halen."

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8