Bakker Mart tussen hoop en vrees na faillissement 4 Carpoolplaats aan Julianastraat I Actie Wereldwinkel voor eerlijke koffie streeknieuws Onderhandelingen gaande met drie potentiële kopers y' f# t'. 4. VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1994 NR 25625 Er zijn inmiddels gesprekken geweest met drie potentiële kopers voor de grootbakkerij en de zes winkels van Bakker Mart. (Foto: Joop van Houdt). •»■.-• BURGH-HAAMSTEDE/ZIERIKZEE - Het zijn spannende tijden voor Bakker Mart. Vorige week werd het faillissement van de VOF Bakker Mart - exploitant van bakkerijen in Zierikzee, Burgh-Haamstede en Ber gen op Zoom - uitgesproken en sinds die tijd is curator mr. H. van Pijkeren van advokatenkatoor Boogaard Advokaten in Zierikzee bezig te onderzoeken of er nog redding mogelijk is. Er staan ruim dertig arbeids plaatsen op de tocht Er hebben zich inmiddels drie potentiële kandidaten aangediend. Hele maand september Burgh-Haamstede Expositie handgevormde keramische schel pen van Betsy de Jonge en schilderijen van Anneke Leydekker en Marion Hogenbosch. In Galerie 't Zuuddek. Openingstjden: dins dag, donderdag en zaterdag van 10.00-17.00 Tot en met 4 september Westenschouwen Luchtfoto's van graancirkels en documenta tie. Trampoline-centrum De Vluchtheuvel, Steenweg 13a. Tot en met 9 september Burgh-Haamstede Expositie over Ikebana, Japanse bloemsier- kunst. Bibliotheek De Schutse. Te zien tij dens de openingsuren van de bibliotheek. Tot en met 15 september Neeltje Jans Expositie Water, drie culturen zoekend naar evenwicht (fototentoonstelling). In de koffie shop van het Ir. Tbpshuis. Tot 20 september Burgh Expositie van havens en zeegezichten van Theun Visser bij Galerie Borsboom, Achter weg 7. Tevens zeeschilderijen van oude meesters in de collectie. Openingstijden gale rie: donderdag, vrijdag en zaterdag van 11.00- 17.00 uur. Tot en met 24 september Burgh-Haamstede Seakle Bos. Expositie Gelezen uit het land schap. De Bewaerschole, Weststraat 18. Ope ningstijden: ma t/m za. 13.30-16.30 uur. Zonnemaire Brouwershaven Zierikzee Van 11 tot en met 25 september Objecten van Peter Jansen. Schapenweg 1. Van zaterdag 3 tot en met vrijdag 30 september Schilderijen Marja de Lange. Koor Sint Nico- laaskerk. Dinsdag tot en met zaterdag van 13.30 tot 16.30 uur. Van 10 tot en met 30 september Tentoonstelling 150 jaar Zierikzeesche Nieuwsbode. In de Vierschaar van het stad huis. Bezichtiging tijdens werkdagen van 09.00 tot 16.30 uur en tijdens de Open Monu mentendag op zaterdag 10 september van 10.00 tot 17.00 uur. Op zaterdag 1 oktober is deze tentoonstelling te zien bij Drukkerij Lakenman Ochtman, Jannewekken 11, tijdens het open huis van de Zierikzeesche Nieuwsbode van 11.00 tot 16.00 uur. Tot en met 30 september Expositie aquarellen en tekeningen van A. L. Stobbelaar uit Hansweert. Verpleeghuis Cor- neliastichting. Tijdens openingsuren. Tot en met 30 september Burgh-Haamstede Expositie werk cursisten. Galerie Josefine Woensdag, donderdag en vrijdag van 13.30 tot 16.00 uur. Tot en met 22 oktober Brouwershaven Foto-expositie van Watersnoodramp en her stel in Brouwershaven en omgeving, met kin dertekeningen. 'Weggegooid en Weergevon den', voorwerpen uit de Brouwse bodem. Maandag t/m zaterdag 9.00-12.00 en 13.15- 16.15 uur. Museum De Vergulde Garnaal, Markt 5 (boven VW). Van 3 september tot en met woensdag 26 oktober Brouwershaven Houtsculpturen en etsen Dies de Jonge. Stad huis. Gedurende werkdagen van 09.00 tot 12.00 uur en 13.30 tot 16.30 uur. Tot en met 31 oktober Zierikzee Expositie Ziêrikzees zilver. Scbutterszaal Stadhuismuseum. Van maandag tot en met vrijdag van 10.00 tot 17.00 uur. ZIERIKZEE - Gedurende de maand september neemt de Wereldwinkel Schouwen-Duiveland deel aan de actie 'Europa open voor eerlijke koffie'. Een project waarmee de Wereldwinkels in Europa probe ren te bereiken dat het Europees Parlement maatre gelen neemt waardoor de koffieboeren in ontwikke lingslanden rechtvaardige prijzen krijgen voor hun koffie. Twee jaar geleden werden Mart en Anja van Oeffelen de nieu we eigenaars van de grootbak kerij aan de Roterij in Birgh- Haamstede. Zij namen de :aak over van A. Hogenaar die - in zijn hoedanigheid van drec- teur van Hogenaar Beheer Management BV - overigens nog steeds een van de vennoten is van de in 1992 opgenchte Vennootschap Onder Firma (VOF) Bakker Mart. Eigen baas Op het moment dat het echt paar Van Oeffelen de beslis sing nam om de grootbakkerij van Hogenaar aan de Roterij over te nemen hadden beiden hun sporen in het bakkersvak al verdiend. Na drie jaar voor een baas gewerkt te hebben be sloot Van Oeffelen eigen baas te worden. Samen met zijn echtgenote kocht hij in 1978 een bakkerij met winkel in Bergen op Zoom. De zaken gingen zo goed dat nog in hetzelfde jaar een tweede vestiging werd ge opend. In de jaren die volgden werd het aantal vestigingen zelfs uitgebreid van twee naar vier. Langzamerhand moest het echtpaar uitzien naar een rui mere behuizing. Aanvankelijk had men een locatie in Bergen op Zoom op het oog, maar uit eindelijk werd het. de groot- bakkerij vair Hogenaar op de" Roterij. Niet veel later opende Bakker Mart winkels aan de Ring in Burgh-Haamstede en aan de Poststraat in Zierikzee. Alles bij elkaar biedt Bakker Mart vast werk aan dertig mensen en heeft hij in de zo mermaanden ook nog een aan tal part-timers in dienst. Hun arbeidsplaatsen zijn nu in het geding. Door de belastingdienst werd vorige week beslag gelegd op de grootbakkerij aan de Rote rij. Belastingdeurwaarder W. Duim van de vestiging Zierik zee van de Belastingdienst par ticulieren legt uit dat de Be lastingdienst een dergelijke stap neemt als er sprake is van belastingschuld. Hij laat zich niet uit over de factoren die hebben geleid tot de nu ontsta ne situatie. ,,Het faillissement is nu uitgesproken en dat bete kent dat de executieverkoop van de baan is. Er is nu een cu rator aangesteld die de moge lijkheden om te overleven moet gaan onderzoeken", aldus.' Duim. JK. Op welke termijn er duidelijk-' heid komtr'over' de"toekoïfist° van VOF Bakker Mart is vol gens Duim moeilijk te zeggen. „Het kan weken duren, maar in sommige gevallen kan het wel maanden of jaren duren", aldus Duim. Bakker Mart van Oeffelen is duidelijk aangesla gen door de problemen. Toch wil hij de moed nog niet opge ven. „We zullen er echt meer dan alles aan doen om een oplossing te vinden, want. het is in het belang van velen dat de problemen worden opge lost7. Curator mr. H. van Pijke ren is momenteel volop bezig met onderhandelingen. „We proberen eerst alle zes winkels en de grootbakkerij in één keer te'verkopen. Ik heb nu ge sprekken gehad met drie po tentiële kopers en die zitten nu gewoon te rekenen", aldus Van Pijkeren. Het uitgangspunt daarbij is dat de winkels ge- wopn door, felijven draaien. „Want op het moment dat een winkel dicht.'.gaat ben je de klanten kwijt en dat maakt hét voor een nieuws-eigenaar-,een stuk,mjndeyc .'aantrekkelijk",, aldus mr. Van Pijkeren.- Mocht- er-géen vooï olie- partij en acceptabel bod uitkomen dan wórdt overgegaarf tot plan B: verkoop apart van de win kels én de grootbakkerij. Van Pijkeren laat zich niet uit over wat volgens hem de oorza ken zijn van -het faillissement van Bakker Mart. ,,Ik heb daar wel wat theorieën over, maar die houd ik riu nög liever voor me". Hij waagt zich ook. niet aan een voorspelling over de afloop van de zaak. „Ik kan niet meer zeggen dandat de ge sprekken in een prima sfeer zijn verlopen en dat iedereen er echt alles aan wil doen om een oplossing voor de problemen te vinden". Garanties over be houd van de'Werkgelegenheid zijn volgens Van Pijkeren niet te geven. 1 ROTTERDAM - De bevolking van Rotterdam mag zich direct bemoeien met belangrijke po litieke onderwerpen. De ge meenteraad heeft donderdag de mogelijkheid van een cor rectief referendum goedge keurd, in navolging van Am sterdam en Leiden. NEELTJE JANS Viswedstrijd Op initiatief van Karnavals- club De Kwallen uit Kortgene in samenwerking met café 't Kompas wordt zondag 11 sep tember een viswedstrijd ge houden op het Noordzeestrand van Neeltje Jans. Inschrijven voor de wedstrijd kan van 09.00 tot 10.30 uur in café 't Kompas. Er wordt gevist van 11.30 tot 14.30 uur. Er wordt ge vist op centimeters. Alle vis vanaf 15 centimeter telt. Alle aas behalve zachte krab is toe gestaan. ZIERIKZEE FNV-spreekuur Het gratis spreekuur van de FNV in gebouw Malta aan de Huybertstraat 35 in Zierikzee, is op woensdag 7 september. Dit spreekuur wordt gehouden van 10.00-11.30 uur. S ZIERIKZEE/HAAMSTEDE Borstvoedings informatieavond Op initiatief van La Leche Lea gue wordt op woensdag 7 sep tember op het adres Repel 7 in Haamstede en op dinsdag 13 september op het adres Schou- wenbank 111 in Zierikzee een borstvoedingsinformatieavond gehouden. La Leche League is een internationale organisatie die moeders wil informeren over en begeleiden bij het ge ven van borstvoeding. Borst voeding geven is een heel na tuurlijke zaak, maar ook een aangeleerde vaardigheid. Vroe ger voedde bijna iedere vrouw haar eigen kind, maar anno 1994 is dat veel minder vanzelf sprekend. Het thema van de borstvoedingsinformatieavond in Haamstede is: Waaróm kie zen voor borstvoeding eti ^n-; delt ovqr de voordelen yah, borstvoeding. ïn Zierikzee draait het om de kraamtijd en de vraag hoe je een goede start maakt met het geven van borst voeding. BURGH-HAAMSTEDE/ ZIERIKZEE Totale yoga In het bericht over de start van de cursussen totale yoga van de heer en mevrouw Monteban is verzuimd een telefoonnummer voor informatie over de cursus te melden. Dit nummer is 01115-1306. Cursussen Atelier-galerie Josefine start binnenkort weer met cursus sen. De nieuwe folder voor het najaar ligt klaar. Poppen- maakster Ilonka de Haan geeft op vier vrijdagen in oktober de cursus fimo-poppen maken. In juli exposeerde ze nog bij Jose fine. Er was veel bewondering voor haar werk en Jossy de Roode nodigde haar uit om vier gastlessen te geven. Verder bestaat het najaarsprogramma uit: borstbeeldjes boetseren, decoratieve verftechnieken, dé- coupage en ornamenten, van gips beschilderen. Keramiek schilderen blijft één van de vaste cursus-onderdelen. Op de donderdagen geeft Jossy de Roode in haar eigen atelier cur sussen voor de Zeeuwse Volks Universiteit (ZVU) Het gaat om cursussen verftechnieken, boetseren of découpage. Van september tot mei is de galerie geopend op woensdag, donder dag en vrijdag van 13.30 tot 16.00 uur en op zaterdag indien er cursus is. MIDDELBURG Pakketten voor Polen Er is donderdag 8 september van 18.00 tot 22.00 uur of na te lefonische afspraak (01180- 27748) weer gelegenheid tot het inleveren van pakketten voor Polen bij Joke Sedee, Sport- laan 18, Middelburg. De pak ketten moeten goed verpakt zijn, bij voorkeur in een stevig kartonnen doos, met plakband dichtgeplakt en met een stevig touw er omheen. De adressen van geadresseerde en afzender dienen duidelijk leesbaar op de doos geschreven te worden. De pakketten mogen ook brie ven, tijdschriften en dergelijke bevatten. Het maximale ge wicht van een pakket is 25 kilo. Bij inleveren van het pakket is men verplicht om een legitima tiebewijs te tonen. De actie wordt onder meer ge steund door de Zeeuwse gede puteerde L. Nederhoed-Zijlstra uit Zierikzee. Bij de start van de actie op zaterdag 3 septem ber zet zij als eerste haar hand tekening in het 'bonenboek' en doet een koffieboon in de actie- pot. Op die manier laat zij we ten achter de oproep van de We reldwinkel aan het Europees Parlement te staan. Het is de bedoeling dat veel mensen ge durende de maand september haar voorbeeld zullen volgen. De bonenboeken en koffiebo nen die op deze manier in 3000 Wereldwinkels worden verza meld worden in oktober in Brussel aangeboden aan de le den van het nieuw gekozen Eu ropees Parlement. De Wereld winkels pleiten daarbij voor het invoeren van minimum koffieprijzen, de afschaffing van importtarieven en mini mumlonen voor koffiepluk- kers. Men voert daarbij aan dat veel koffieboeren door de lage kof fieprijzen op de wereldmarkt in armoede leven. Minimum koffieprijzen moeten daarin verandering brengen, zodat de koffieboeren verzekerd zijn van hun levensonderhoud. Door het afschaffen van de im porttarieven; een forse belas ting op hun zelf gebrande kof fie, zouden de koffieboeren een hogere prijs voor hun produk- ten en daarmee een hoger inko men kunnen krijgen. De Wereldwinkel brengt naar voren dat ook de vele koffie- plukkers door de lage lonen een rechteloos en onzeker be staan leiden. „Wanneer hun werkgevers hogere prijzen voQr de koffie krijgen moeten ook de plukkers recht krijgen op een minimum inkomen en redelijke arbeidsomstandighe den", aldus de folder waarmee de actie wordt toegelicht. In de Wereldwinkel op Schouwen-Duiveland hangt ge durende de actie een affiche met daarop een foto van Euro parlementariër L. A. Boogerd- Quaack. Zij is door de Wereld winkels in Zeeland 'geadop teerd' voor de actie Europa open voor eerlijke koffie. Dat houdt in dat de Wereldwinkels mevrouw Boogerd begin okto ber via een persoonlijke brief vragen hun appèl voor eerlijke koffiehandel te ondersteunen. Samen met de brief wordt de bus meegestuurd waarin een ruwe koffieboon zit voor elke consument die in september de oproep Europa voor eerlijke koffie ondertekende De reconstructie van de Julianastraat in Zierikzee nadert zijn voltooiing. Op het kruispunt van de Julianastraat en de Weg naar de Val heeft Rijkswaterstaat een carpoolplaats ingericht voor ongeveer twintig auto's. De parkeerplaats wordt inmiddels gebruikt. Op het bord kunnen milieubewuste automobilisten via briefjes met naam, telefoonnumtner en reisdoel contact leggen met elkaar. (Foto: Marijke Folkertsma). I

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 5