Beroering in Dreischor om praathuisje Slotstraat Taart voor origineel kapsel 'Ingrijpende veranderingen staan ons de kpmende jaren te wachten' licvansa Politie onderzoekt bekladding van twee woningen Jaarverslag Waterschap Schouwen-Duiveland: Afwisselend programma afdeling Noordwelle NBvP Rijstroken Stationsbrug Middelburg afgesloten Tentoon stellingen Mondriaan- jaar in Domburg geopend Agenda commissie ow Zierikzee Moordpoging Circus Custers zierikzeesche^ nieuwsbodes VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1994 NR 25625 3 DREISCHOR - Onder de inwoners van het dorp Dreischor is in de afgelopen weken beroering ont staan doordat twee huizen in de kern zijn beklad en een van de inwoners van de bekladde woningen een paar weken geleden ook nog eens uitwerpselen van een paard in het gezicht gegooid kreeg. Volgens een politiewoordvoerder is het verplaatsen van de 'klap- hank' ofwel het praathuisje van de Slotstraat naar het 'Slachtveldje' verderop, vermoedelijk aanlei ding geweest voor de vernielingen aan heide wonin gen. In de nacht van 5 op 6 augustus werd met rode menie de tekst 'Rot op' met grote letters op een woning aan de Slotstraat geschilderd. In de nacht van 21 op 22 augustus werd dit huis opnieuw beklad, ditmaal met zwarte verf en de tekst 'Oprot ten'. Dezelfde teks-t werd die nacht ook op een woning aan de Ring aangebracht. De inwo ner van dit pand kreeg eerder op de Vlasdag van 6 augustus, een paardedrol in het gezicht gegooid. De dader is niet be kend. Vorige week doken in en om Dreischor posters op. Daarop staat te lezen dat het slachtof fer van het 'uitwerpseleninci dent', die overigens anoniem wil blijven, een beloning uit looft aan degene die tips heeft omtrent de persoon die met uit werpselen geworpen heeft. De posters zijn volgens het slacht offer van het incident absoluut niet door hem zelf vervaardigd en verspreid. De bewoner van het huis aan de Slotstraat, een van de recente lijk bekladde huizen, wil over de hele zaak geen woord kwijt. Aanleiding voor de recente ge beurtenissen vormde volgens de politie en de bewoner van het huis aan de Ring vermoede lijk het praathuisje aan de Slotstraat. En dan met name de verplaat sing daarvan naar aanleiding van klachten over lawaai bij het hokje door de bewoner van de Slotstraat, die vlakbij het huisje woonde, en de vermeen de kritiek op de plaats van de klapbank door de inwoner van het huis aan de Ring. De klapbank is naar aanlei ding van klachten door omwo nenden door de gemeente in middels afgebroken om op nieuw te worden opgebouwd op het 'Slachtveldje' even ver derop. Jongeren die de klap bank als ontmoetingsplaats ge bruikten, veroorzaakten vol gens omwonenden overlast. Beide inwoners deden aangifte van bekladding van hun wo ning bij de politie, die daarop een buurtonderzoek instelde en door de technische recher che foto's liet maken van de be kladdingen. Het buurtonder zoek leverde volgens de politie woordvoerder niets op. De da ders van de vernielingen zijn tot nu toe niet opgespoord. •Het nabij gelegen Noordgouwe In Dreischor zijn onlangs posters verspreid waarop staat te lezen dat aanwijzingen die leiden tot het vinden van de dader van het 'uitwerpselenincident' een geldelijke beloning opleveren. (Foto: Joop van Houdt). wordt momenteel ook beheerst overigens behoorlijk wat ver door een 'dorpsstrijd', die daar der gaat dan in Dreischor. ZIERIKZEE - Het jaar 1993 was voor het Waterschap Schouwen-Duiveland al een jaar van verandering. Maar daar stopt het niet mee. „Nog ingrijpender ver anderingen staan ons de komende jaren te wachten als de fusie van de water schappen benoorden de Westerschelde vorm gaat krijgen", schrijft dijkgraaf mevrouw A. P de Haan in het jaarverslag over 1993 van het Waterschap Schouwen-Duiveland. Een fusie die volgens de dijk graaf onvermijdelijk is. „Hoe wel we onze taak goed en ade quaat vervullen zijn we in 1993 toch samen met het dagelijks bestuur van het Waterschap Tholen tot de conclusie geko men dat de complexiteit van de waterschapstaken zo toeneemt dat een optimale taakuitvoe ring op den duur niet meer mo gelijk zou zijn door de afzon derlijke waterschappen. Geza menlijk is daarop geconclu deerd dat het beste alternatief zou zijn een samengaan van de vier waterschappen benoorden de Westerschelde", aldus me vrouw De Haan. De dijkgraaf verheelt niet dat de medewerkers van het Schouwse waterschap - die al ingrijpende veranderingen achter de kiezen hebben - nog meer veranderingen staan te wachtenf „Door de op stapel staande fusie bestaat er bij een aantal van hen daarbij onze kerheid over wat de toekomst zal brengen", aldus mevrouw De Haan. Zij steekt een pluim op de hoed van de medewer kers die volgens haar deson danks met volledige inzet hun werk blijven doen. De dijkgraaf noemt de herden king van de Watersnoodramp in 1993 als een van de belang rijkste evenementen in het ver slagjaar. „Een gebeurtenis die velen nog lang in herinnering zal blijven", aldus de dijk graaf. Net zo zinvol is volgens haar de drukbezochte expositie over de Watersnoodramp ge weest. „We zijn blij dat we ook de scholen van Schouwen-Dui veland bij onze tentoonstelling hadden uitgenodigd. Zo blijft de geschiedenis van dit gebied ook onder de jeugd levend. En juist met het oog op het veiligstellen van dat geza menlijke verantwoordelijk heidsgevoel voor de bescher ming tegen het water is dat van belang", aldus de dijkgraaf. De nodige aandacht verdient volgens het jaarverslag de rioolwaterzuivering. Sinds 1988 is het waterschap actief bezig met onderzoek naar bio logische fosfórverwijdering; Ook zijn maatregelen genomen om het rendement van de riool waterzuiveringsinstallaties van het waterschap te verbete ren. Er moet aan een aantal reductie-eisen voldaan wor den. Voor wat betreft de riool waterzuiveringsinstallaties Westerschouwen en De Verse- put worden normen voor wat betreft de verwijdering van stikstof uit het rioolwater ruim gehaald. Westerschouwen scoort een rendement van 76,1 procent en De Verseput zit met een rendement van 81,7 pTocent zelfs nog iets hoger. Anders ligt dat voor rioolwa terzuiveringsinstallatie Mast gat waar men niet hoger komt dan een rendement van 51,8 procent en er derhalve nog heel wat werk aan de winkel is. De rioolwaterzuiveringsinstalla tie scoort voor wat betreft de stikstof ver wij dering met een rendement van 47,8 procent nog slechter. De nog onbekende eigenares van dit wel zeer bijzondere kapsel heeft een taart gewonnen. Het gebak kan worden afgehaald aan de balie van de Zierikzeesche Nieuwsbode aan het Jannewekken 11 in Zierikzee. Tot en met vrijdag 30 september blijven onze foto grafen op Schouwen-Duiveland speuren naar personen die de jubileumsticker van deze krant hebben geplakt op hun fiets, kinderwa gen. skeelers of wat dies meer zij De stickeractie wordt gehouden in het kader van anderhalve eeuw Zierikzeesche Nieuwsbode. De winnares van vorige week is mevrouw M. Theunisse uit Nieuwerkerk. Zij had de sticker achter op haar auto geplakt. (Foto: Joop vaji Houdt). Start met demonstratie tingieten NOORDWELLE - Er is voor elk wat wils in het nieu we jaarprogramma van de afdeling Noordwelle en omstreken van de Nederlandse Bond van Platte landsvrouwen. Het nieuwe seizoen wordt woensdag 14 september geopend met een bijeenkomst in het dorpshuis in Noordwelle met een demonstratie tin- gieten door het echtpaar Roessingh. Voor donderdag 29 september staat een bezoek aan imkerij Poppehdamme in Koudekerke. Woensdag 12 oktober wordt door de Stichting Educatief Tberisme Zeeland Oranjezon een bijeenkomst verzorgd in het dorpshuis in Renesse. Dm. De Klerk verzorgt een lezing met dia's over de dorpen op Schouwen-Duiveland. Vrijdag 28 oktober is er een regio avond in de Concertzaal in Zie rikzee. Aan deze avond werkt mee het showkoor The Goose Singers uit Goes. Op dinsdag 8 november ver zorgt mevrouw Keulemans van het Kruiswerk rondom de Oos terschei de een lezing over alge hele zorg. Deze bijeenkomst wordt gehouden ten huize van bestuurslid mevrouw Mulder. Woensdag 23 november ver zorgt de heer Krijger uit Scha- rendijke in dorpshuis De Put- meet in Scharendijke een de monstratie koude schotels ma ken. Voor 6 december staat een be zoek aan een - nog nader te be palen - Kerstmarkt op het pro gramma De Kerstavond wordt gehouden in het dorpshuis in Noordwelle en wel op donder dag 22 december. Deze avond wordt geheel met eigen leden verzorgd. De eerste bijeen komst in 1995 wordt de Nieuw jaarsreceptie gehouden. Deze wordt dinsdag 3 januari gehou den in het Apollo-hotel in Re- nesse gehouden. De Nieuw jaarsreceptie 'begint om 10.00 De jaarvergadering van de NBvP-afdeling wordt 18 janua ri gehouden in het dorpshuis in Noordwelle. Na de pauze wordt dan het jubileum van het afde lingskoor gevierd. Donderdag 9 februari vertellen landbou wer De Koeyer uit Dreischor en bakker Kik uit Brouwershaven in het dorpshuis van Ellemeet over het Zeeuws Vlegelbrood. Woensdag 22 februari wordt in het dorpshuis van Serooskerke door de Zeeuwse Milieu Fede ratie (ZMF) een voorlich tingsmiddag verzorgd over ver pakkingen. In het verenigingsgebouw in Scharendijke wordt woensdag 8 maart een mosselavond ge houden. Voor maandag 20 maart staat een Doe-middag gepland in het dorpshuis in El lemeet. De laatste bijeenkomst van het seizoen wordt dinsdag 11 april verzorgd door de heer Van Dijke uit Den Haag. Hij gaat het hebben over orgaan transplantatie. In mei volgt dan nog het jaarlijkse reisje. MIDDELBURG - Beide rij stroken van' de Stationsbrug over het Kanaal door Walche ren in Middelburg zijn voor al le verkeer afgesloten vanaf maandagavond 5 september zeven uur tot dinsdagmorgen zes uur. Er worden werkzaam heden aan het wegdek ver richt. Voetgangers en (brom)fietsers kunnen tot 's avonds tien uur gebruik maken van het trot toir. Maandagavond na tien uur kunnen ook voetgangers en (brom)fietsers niet meer over de brug. Er worden dan mechanische werkzaamheden aan de brug verricht. Voor die werkzaamheden is het noodza kelijk dat de brug wordt ge opend. Taxibusjes zijn beschikbaar om voetgangers naar de andere kant van het kanaal te bren gen. Tijdens de stremming wordt met borden verwezen naar de Schroebrug. Dinsdag morgen 6 september vanaf zes uur, kan alle verkeer over de brug. De scheepvaart kan overigens wel de brug passeren. Bij slecht weer worden de werk zaamheden uitgesteld. DOMBURG - In het kader van het Mondriaanjaar wordt op donderdag 15 september de tentoonstelling 'Mondriaan en Toorop temidden van hun tijd genoten in Domburg' in het Zeeuws Museum in Middel burg geopend en de expositie •'Schilderijen Domburg Juli- Augustus 1912'. Deze tentoonstelling is te zien in het Maria Thk van Poortvliet Museum in Domburg, dat die dag officieel wordt geopend. Het museum wordt geopend door een achterneef van Maria Thk van Poortvliet, mr A. P. R. Jacobovits de Szeged, ambas sadeur in Washington. De ope ning van beide tentoonstellin gen neemt Commissaris van de Koningin in Zeeland drs W. T. van Gelder, voor zijn rekening. Beide exposities zijn vanaf 17 september tot en met 15 janua ri 1995 te zien in de betreffende musea. ZIERIKZEE - Het concept- verkeersstructuurplan voor de bebouwde kom van Zierikzee wordt besproken tijdens de vergadering op maandag 5 sep tember van de commissie openbare werken en milieu van de gemeente Zierikzee. De vergadering begint om 19.30 Het door BRO-adviseurs op gestelde verkeersstructuur- plan is behandeld in de daartoe ingestelde klankbordgroep. Voor de verdere behandeling van het plan zijn een procedure en tijdplanning opgesteld. Het verkeersstructuurplan moet beschouwd worden als een raamplan. Het plan schept een kader ten aanzien van het geïn tegreerde gemeentelijk, ver keer- en vervoerbeleid. Aan de commissie wordt advies ge vraagd over het plan. Verder op de agenda van de commissievergadering het plan voor het aanleggen van een voetpad in de Zierikzeese wijk Poortambacht 8 en een verzoek voor de aankoop van grond aan de Vondelingsplaat 42. Ook aan de orde komt het aanbestedingsbeleid. Naar aanleiding van de publikatie 'Als beste uit de bus' van de Vereniging van Nederlandse Gemeenten (VNG). In de nota worden vier verschillende aan- bestedingsvormen aan de orde gesteld. Advertentie Wonen met een kast van Pastoe Behr Molteni Castelijn Banz Bord Hennie de Jong Montana Advertentie Nieuwerkerk UN Astraat 10 Brouwershaven Noorddijksfraat 8 technisch installatie buro Zierikzee verkoop en reparatie St. Domusstraat 79 01114-1368 01119-1634 01110-13348 Verwachting t/m dinsdag 6 sept. WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 30% Min.temp. 12 graden M ld .temp. 20 graden Windkracht zuidwest 3 Maandag Zonneschijn 20% Kans op neerslag 50% Min.temp. 14 graden Mid.temp. 19 graden Windkracht zuidwest 3 Dinsdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 30% Min.temp. 10 graden Mid.temp. 19 graden Windkracht west 3 ZON- EN MAANSTANDEN 3 sept. Zon op 06.53, onder 20.21 Maan op 04.02, onder 18.49 4 sept. Zon op 06.55, onder 20.18 Maan op 05.16, onder 19.16 5 sept. Zon op 06.56, onder 20.16 Maan op 06.33, onder 19.41 Nieuwe Maan: 5 september: (20.34) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het Nederlandse weer verbetert enigszins de komende 24 uur. Terwijl het de komende nacht in de oostelijke helft van het land nog af en toe regent, dienen in het wes ten de eerste opklaringen zich aan. Morgen overdag winnen deze op klaringen geleidelijk verder terrein; de zon schijnt dan ook af en toe. Het ziet er wel naar uit dat het noorden van het land het langst op de zon moet wachten, en uit de daar nog aanwezige wolken kan het in de ochtenduren nog wat regenen. Het wordt ongeveer 20 graden. De wind waait overdag uit de westhoek en is matig van kracht, meest 3 beaufort. De lichte weersverbetering is te danken aan een zwakke hogedruk- zone; ze ligt zaterdagmiddag over het land. Zondag is haar rol echter alweer uitgespeeld en vanuit het westen dringen oceaanstoringen op. Het ziet er naar uit dat de storing die zondag passeert haar meeste activiteit verloren heeft. De regen kansen blijven dan ook vrij klein maar de wolken die bij de storing horen, geven de zon weinig ruimte. Het is zondagmiddag opnieuw een graad of 20. Na zondag wordt het iets koeler en regent het af en toe. ROERMOND - Officier van justitie mr. Van Delft heeft donderdag voor de rechtbank in Roermond zes jaar gevange nisstraf met aftrek van voorar rest geëist tegen de 64-jarige T. van O. Hij wordt verdacht van een poging tot moord op een zwakbegaafde man in de nacht van 1 op 2 juli 1993 op een par keerplaats bij de gemeente Losser. BROUWERSHAVEN - Het op treden van theatergroep Circus Custers vanmiddag in Brou wershaven is uitsluitend toe gankelijk voor leerlingen van de basisschool. In de agenda in de dinsdageditie van deze krant stond vermeld dat er ook een avondvoorstelling zou zijn. Dat blijkt niet het geval. Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 18.00 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 8.00 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 49,50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar f 187.00 Bij autom. afschr. f 177,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W. Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent Kontrakttarieven op aanvraag, „succesjes" (t/m 4 regels) 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17Vz% B.T.W.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3