Geen bijval voor CDA-kritiek op overeenkomst met Bru's Aquadelta w krant schouwen-duiveland deurloo mode Westerschouwen woedend over manier behandeling van herindelingsvoorstel 2 O 3 VJ 5 8/9 Jan van de Marei start in triathlon 150 JAAR r ZIERIKZEESCHE S NIEUWSBODE Koninklijk goud voor N. J. Bal Geen behoefte aan nog meer letters en komma's Onaanvaardbare bestuurlijke nonchalance Honderd zeven hardrijders op de bon Schade bij aanrijding Jongen beroofd TAXATIE? HANSE VERBEEK dé krant van schouwen-duiveland! j RIKZEESCHE NIEUWSBODE I VRIJDAG 2 SEPTEMBER 1994 151e JAARGANG NR 25625 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 a way of living MOL 5-7 - ZIERIKZEE - TELEFOON 01110-12890 BRUINISSE - Als enige fractie binnen de gemeenteraad van Bruinisse spuide het CDA gisteren tijdens de gemeenteraadsvergadering in het gemeentehuis in Bruinisse kritiek op de samenwerkingsovereenkomst tussen de gemeente Brui nisse en recreatieproject Aquadelta. Het CDA wilde een wijziging van de over eenkomst maar dat werd door het college hij monde van raadsvoorzitter burge meester A. Vogelaar resoluut van de hand gewezen. Al enige maanden voert het college van b en w van Bruinis se overleg met Aquadelta Be heer II. Het gaat daarbij over afspraken om te komen tot een opwaardering van het park. Die opwaardering behelst wat genoemd wordt upgrading van het centrumgebied, het realise ren van een appartementenge bouw en een aantal vakantie woningen. Uitvoering van dit plan is volgens het college van b en w van Bruinisse van we zenlijk belang voor het park en in het verlengde daarvan ook voor de omgeving. Samenwerking De samenwerkingsovereen komst zoals die gisteravond ter goedkeuring werd voorgelegd aan de Bruse gemeenteraad be helst verschillende afspraken. Zo moet de gemeente Bruinisse kosten maken om uitvoering van de plannen mogelijk te ma ken. Het bestemmingsplan moet aangepast worden en zo zijn er nog een aantal zaken die de gemeente geld kosten. Aquadelta Beheer II heeft zich niet alleen bereid verklaard die kosten te zullen vergoeden maar blijkt ook bereid om een bescheiden bijdrage te leveren ten behoeve van het fonds dorpsuitleg. CDA-vertegenwoordiger N. P. de Danschutter zei in een reac tie op de samenwerkingsover eenkomst dat zijn fractie graag een koppeling wil tussen de ge plande bouw van de woningen en de overige onderdelen van het opwaarderingsplan. Dit om zo zekerheid te krijgen dat de woningen in kwestie ook daad werkelijk gebouwd worden en niet op gegeven moment uit de plannen gestreept worden. Burgemeester Vogelaar rea geerde op de suggestie van De Danschutter met de opmerking dat het plan alleen in onderlin ge samenhang uitgevoerd kan worden. ,,Het een kan niet gebeuren zonder het ander", aldus Voge laar. Hij koppelde daar de opmer king aan vast dat in de visie van het college particuliere on dernemers in dit soort gevallen Burgemeester A. Vogelaar: „Wij willen geen knevelover eenkomst". een stuk vrijheid gegeven dient te worden. „Wij willen geen knevelovereenkomst. Wij heb ben op geen enkele manier be hoefte aan nog meer letters en komma's", aldus Vogelaar. De Danschutter drong niet verder aan waarop de samenwer kingsovereenkomst zonder verdere discussie werd vastge steld. Geen enkele moeite bleek de raad te hebben met het voorstel van het college om het parkeer verbod aan de Zuidzijde van De Dreef - nabij het postagent schap - op te heffen. De ophef fing van dit parkeerverbod komt volgens het college tege moet aan de behoefte aan par keergelegenheid dicht bij het postagentschap. Men hoopt dat de aanwezigheid van gepar keerd staande auto's ook effect zal hebben op de snelheid van het verkeer. AB-vertegenwoor- digster mevrouw M. C. Maas- kant-Okkerse reageerde ver heugd op het voorstel. ,,En nu zo snel mogelijk die gele streep daar weg, want dat vind ik echt heel lelijk". Schipperslaan Met gemengde gevoelens werd gereageerd op het voorstel van het college om voor de Schip perslaan een inrijverbod voor vrachtwagens in te stellen, de verkeersgeleider te vergroten en een plantenbak te verplaat sen. Dit alles om de verkeerssi tuatie in de Bruse straat te ver beteren. Volgens de bewoners van de Schipperslaan wordt er veel te hard gereden in hun straat en ook wordt geklaagd over overlast van vrachtwa gens. Lijst van de Velde-woordvoer- der C. van den Berge zei zich af te vragen of dit nu de laatste keer is dat er aan de straat gesleuteld wordt. „Want aan dat straatje is al heel wat ge daan, maar eigenlijk is 20 kilo meter per uur daar nog te hard", aldus Van den Berge. Mevrouw Maaskant sloot zich aan bij die laatste opmerking. „Het is eigenlijk een straatje uit een prentenboek waar je al leen met paard en wagen door kan. Maar iedereen heeft te genwoordig een auto en wil die ook nog voor de deur hebben staan". AB-wethouder W. W. Jumelet reageerde op de vraag van Van den Berge dat het niet de laatste keer is dat voor de Schipperslaan maatregelen ge nomen worden. „In de toe komst hopen we nog definitie ve maatregelen voor de Schip perslaan te kunnen treffen", al dus dè wethouder. BURGH-HAAMSTEDE - Het gemeentebestuur van Westerschouwen is woedend over de manier waarop de ontwerpherindelingsregèling voor Schouwen- Duiveland en Walcheren is behandeld in de commissie algemeen bestuur van de Provincie Zeeland. In een brief aan de leden van de commissie worden deze be schuldigd van 'onaanvaardbare bestuurlijke nonchalance'. Het Westerschouwse gemeente bestuur had, zo schrijft zij ih een brief, verwacht dat de be langen van een groot aantal in woners, ambtenaren en be stuurders serieus behandeld zouden worden. „Wanneer ech ter blijkt dat de insprekers slechts een zeer beperkt spreekrecht hebben, leden van de commissie en de gedepu teerde tot een uur na aanvang van de vergadering verschij nen, waardoor zij geen of slechts gedeeltelijk kennis hebben genomen van de pro's en contra's door insprekers naar voren gebracht en er in houdelijk op geen enkele wijze gesproken wordt over het voor stel dan betwijfelen wij of dit onderwerp de leden van de commissie wel raakt", aldus de brief. Het Westerschouwse gemeente bestuur heeft geen goed woord over voor de houding van de le den van genoemde commissie die door haar omschreven wordt als 'onaanvaardbare be stuurlijke nonchalance'. „Schrijnend in dal verband is het feit dat géén van de leden van de commissie, noch de ge deputeerde, ook maar één woord heeft gewijd aan de reacties van burgers en instel lingen", aldus de brief. „Wij hebben moeten constateren dat deze bestuurlijke arrogantie veel indruk heeft gemaakt bij diezelfde burgers en groeperin gen. Over de aard daarvan zul len wij ons hier maar niet uit laten". Het door de provincie gehan teerde argument dat een drie deling - zoals de gemeente Wes terschouwen voorstaat - niet bespreekbaar is omdat drie ge meenten, volgens de provincie de meerderheid van de bevol king vertegenwoordigend, zo'n driedeling niet wenselijk vin den wordt door de gemeente Westerschouwen omschreven als 'ridicuul'. „Daarmee wordt de bevolking van de overige ge meenten op Schouwen- Duiveland, zijnde de minder heid, niet in zijn waarde gela ten. Het heeft ons gefrappeerd dat géén van de commissiele den deze simplistische redena tie aan de kaak heeft gesteld. Veel ernstiger achten wij het dat een werkelijk inhoudelijke benadering volstrekt achter wege bleef". Uit handen van burgemeester A. Vogelaar van Bruinisse kreeg juffrouw N. J. Bal, die vanmid dag afscheid nam als directrice van verzorgingshuis In 't Opper in Bruinisse, een koninklijke on derscheiding. Juffrouw Bal werd voor haar verdiensten beloond met een ere-medaille in goud be horende tot de Orde van Oranje-Nassau. Juffrouw Bal was 24 jaar werkzaam in In 't Opper, waar van 20 jaar als directrice. Zij wordt opgevolgd door de 37-jarige F. Postema. (Foto: Marijke Fol- kertsma). RENESSE/HAAMSTEDE/ SEROOSKERKE - Bij snel heidscontroles op verschillen de locaties op Schouwen- Duiveland betrapte de politie in totaal 107 automobilisten op te hard rijden. Bij een controle langs de N59 ter hoogte van Moriaanshoofd werden 392 passerende voertui gen gecontroleerd. Twintig weggebruikers bleken de maximumsnelheid aan hun laars te lappen. De hoogst ge meten snelheid bedroeg 112 ki lometer per uur waar 80 kilo meter per uur is toegestaan. Bij een controle langs de Kray- ensteinweg bleken acht van de 295 gecontroleerde voertuigen te hard te rijden. De hoogst ge meten snelheid was hier 114 ki lometer per uur. Tijdens een snelheidscontrole langs de Serooskerkseweg wer den 745 voertuigen gecontro leerd. Achtenzestig mensen ne geerden de snelheidslimiet. De hoogst gemeten snelheid was 111 kilometer per uur. Tijdens een snelheidscontrole op de Stoofweg .bij Renesse - ter plaatse geldt een maximum snelheid van 50 kilometer per uur - werden elf weggebruikers betrapt op te hard rijden. Hon derdeenenveertig personen voertuigen werden gecontro leerd. De hoogst gemeten snel heid was 72 kilometer per uur. ZIERIKZEE - Bij een aanrij ding op een parkeerplaats aan de Schelphoekstraat in Zierik zee raakten gisteren twee auto's beschadigd. Een 82-jarige inwoner van Dreischor reed tegen de gepar keerd staande auto van een 66- jarige inwoner van het Duitse Müunster aan. De man uit Dreischor verklaarde niets van de aanrijding te hebben ger merkt. Bij de ene auto raakte het rechtervoorportier bescha digd terwijl de andere auto krasschade aan de linkerzijde opliep. GOES - In de nacht van don derdag op vrijdag werd in de Vuilstraat een 18-jarige jongen overvallen en beroofd. Een 18-jarige jongen uit Co- Iijnsplaat en een 18-jarige jon gen uit Goes werden om 02.00 uur in de Vuilstraat van achte ren beetgepakt door een man van ongeveer 19 a 20 jaar die hen vroeg wat zij zeiden. De overvaller was in het gezel schap van een andere man. Na dat beide jongens met hun hoofden tegen elkaar waren geslagen en nadat een van hen een trap in zijn kruis had ge kregen werd de aangever ge dwongen geld af tc geven. De andere jongen wist zich los te rukken en te ontkomen. De aangever gaf de overvaller in eerste instantie 5,- en zei dat hij niet meer geld bij zich had. Dit werd kennelijk niet ge loofd door de overvaller en om zijn ongenoegen kracht bij te zetten sloeg de overvaller de aangever met zijn hoofd tegen de muur. Vervolgens onder zocht de dader de kleding van zijn slachtoffer. Uit een van de zakken kwam nog een biljet van 25,- tevoorschijn. Nadat de overvaller dit biljet in han den had rende hij met zijn maat hard weg in de richting van de St. Jacobstraat. De ene overvaller was een blanke man van 19 a 20 jaar oud. Hij had donker haar dat hij in een paardestaart droeg. Hij was gekleed in een spijkerbroek en een overhemd. De andere over valler was een 19 a 20-jarige blanke man met blond haar dat hij net als zijn maat in een paardestaart droeg. Voor wat betreft zijn kleding is alleen bekend dat hij een spijker broek droeg. De verwondingen van de jongen bleven volgens de politie beperkt tot een buil op het hoofd. Wie eventueel ge tuige is geweest van de overval of denkt meer te weten wordt verzocht de politie in Goes te bellen (01100-45000). Die aan de weg timmert heeft veeI bekijks. Spreekwoord Nu en dan zon HET WEER Vannacht van het westen uit enke le opklaringen. Minimumtemp. ±11 graden. Overdag af en toe zon en vrijwel overal droog. Middagtemp. ongeveer 20 graden. Wind weste lijk kracht 3, aan de kust vannacht mogelijk vrij krachtig, 5. IMAGO Duitsers bevestigen hun negatief imago onder de Ne derlanders. BEROERING In Dreischor is beroering ontstaan over het praathuisje aan de Slotstraat. VERKOOP Bakker Mart uit Burgh-Haamstede leeft tussen hoop en vrees na faillissement. VOETBAL Morgen gaat het nieuwe voetbalseizoen van start. Een vooruitblik. Dit nummer bestaat uit 12 pagina's Advertentie MAKELAARDIJ O.G. TELEFOON 01110-16888 ZIERIKZEE - Jan van de Marei uit Ter Haar start morgen, za terdag, in de zesde editie tri athlon Zierikzee. Irma Heeren heeft de uitnodiging afgesla gen, zij moet twee weken rust houden. Jan van de Marei werd afgelo pen week bij de NK in Almere derde op de hele triathlon. Vo rig jaar werd hij nog Neder lands kampioen in Almere. Niels Koole heeft zich wegens een rugblessure afgemeld. De 1/8 triathlon start zaterdag 3 september om 14.30 uur op 't Luitje in Zierikzee. Van Vossen De selectie van het Nederlands voetbalelftal voor de eerste EK-kwalificatiewedstrijd telt nauwelijks verrassingen. Bondscoach Dick Advocaat heeft de volgende spelers gese lecteerd: Van der Sar, Blind; Frank de Boer, Ronald de Boer, Van Vossen, 'Overmars De Goeij, Van Gobbel, De Wolf, Witschge, Numan, Bosman Jonk, Winter, Roy en Valckx. Voor sport (voetbalbijlage) pa gina 8 en 9. 1 8 4 4 -1 9 9 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN C kwartaalabonnement met autom. afschr. f 47,00 kwartaalabonnement f 49,50 jaarabonnement met autom. afschr. f 177,00 C jaarabonnement f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. ~1 naam adres Dhr./mevr postcode plaats: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: 2E Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CD Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. ZZN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1