HffiflPROGRAMMA Zierikzee overklast DVO'60 uit Roosendaal WIK is klaar voor de competitiestart Droomstart voor Renesse Marco Jonker als rechtshalf bij DFS Dick van Splunder komt weer in actie André van der Berge speelt blessurevrij Halsteren volgende tegenstander in derde bekerronde Van der Bijl wint bij Prommel- sluis Vierde plaats Eddie Smit Kooman geeft een rode en drie gele kaarten DONDÈRDAG 1 SEPTEMBER 1994 NR 25624 9 Patrick Roggeband, (midden) bediende Jan-Leen Boot met een mooie pass. Met een streep vanaf 25 meter scoorde Boot het mooiste doelpunt van de wedstrijd. (Foto: Joop. van Houdt). ZIERIKZEE - Hoofdklasser Halsteren is volgende week dinsdag (6 september) de nieuwe tegenstander van Zierikzee in de derde ronde van de districtsbeker. Op papier lijkt deze tegenstander een maatje te groot te zijn voor de formatie van trainer Jan Meulmeester. Zo was Zierikzee zelf afgelopen dinsdagavond met maar liefst 5-0 een maatje te groot voor zaterdag vierdeklasser DVO'60 uit Roosendaal. Nieuwland verslagen met 6-2 KERKWERVE - Kees Joosse weet wat zijn ploeg waard is. Alleen de wisselvalligheid van WIK maakt de trainer uit Middelburg nog weieens giftig. Zater dagmiddag walste zijn ploeg simpel over zaterdag eerste klas afdelingsploeg Nieuwland heen. De 6-2 overwinning in de laatste oefenwedstrijd geeft hoop voor de ploeg uit Kerkwerve. Tbch lijkt de formatie van Jan Meulmeester, zoals het dins dagavond speelde, niet geheel kansloos tegen hoofdklasser Halsteren. De Zierikzeese ploeg met aanvoerder Marco van Oeveren in een glansrol, speelde in de ontmoeting met DVO'60 een prima wedstrijd. De thuisploeg speelde gecon centreerd, was scherp in de du els en heerste gedurende de ge hele wedstrijd. Verwonderlijk was het daarom niet, dat de ploeg Zierikzee weinig moeite kende met haar opponent uit Roosendaal. Opvallend was echter wel het feit dat de ploeg uit Zierikzee nauwelijks kan sen weg gaf aan de Roosendaal- De eerste twee punten zijn bin nen voor de debuterende ploeg Renesse, in de zondag eerste klas afdeling. De wedstrijd werd gisteravond al gespeeld omdat Lewedorpse Boys aan staande weekend haar 50-jarig jubileum wil vieren. Voor Re- nesse was het aanvankelijk een moeilijke wedstrijd. Kwam in de 9e minuut achter met 0-1. Zag in de 41e minuut Albert Boonman met een rode kaart vertrekken, maar de straf schop van de voet van Mischa van den Hoek werd gestopt door keeper Ron Vermue. Op slag van rust mocht Mischa van den Hoek het opnieuw probe ren en hij verzilverde de elfme- tertrap nu wel (1-1). Voorzichtig ,,We waren in het begin veel te voorzichtig", vertelt verdedi ger Robert-Jan Canters. De 25- jarige speler is weer terugge keerd uit Amerika en heeft de opdracht om de verdediging te organiseren bij Renesse. ,,Die hoge ballen heb ik wel. De sa menwerking met onze keeper Jeroen Verboom gaat ook goed. Alleen ik mis nog wel snelheid. Daarom is het jammer dat Pe ter Bouterse geblesseerd is se ploeg, hetgeen volgens aan voerder Marco van Oeveren voornamelijk te danken was aan het scherpe verdedigen van de Zierikzee-defensie. Raymond Massop Van Oeveren wenste na afloop niet aileen stil te staan bij het goede verdedigen achterin. ,,Je verdedigt natuurlijk niet al leen in de laatste linie. Het ver dedigen begint natuurlijk al in de voorhoede. Bij balverlies en ook op het middenveld moet er verdedigend werk worden ge daan. Ik vind persoonlijk dat we dat vanavond goed hebben (Bouterse heeft een enkelbles sure en is lange tijd uitgescha keld). Peter heeft veel meer snelheid om de gaten dicht te lopen. Je komt achter, mist een straf schop en dan gaat ook nog eehs de conditie een rol 'spelen. Ik had het idee dat er in de tweede helft meer kansen door ons werden gecreëerd", aldus Can ters. De speler studeerde vier jaar aan de universiteit in het Amerikaanse Boston. Vorig jaar speelde hij nog vier wed strijden mee, maar vertrok op nieuw voor een jaar naar Ame rika. ,,Ik heb daar mijn vliegbrevet gehaald en vlieginstructeurdi- ploma. Momenteel vervolg ik mijn studie in Eelde. Ik wil graag verkeersvlieger worden. Dat betekent dat ik vrijdag avond mee kan trainen en zon dag kan spelen. In Eelde moet ik nog iets zoeken waar ik kan trainen." De rode kaart die scheidsrech ter Kooman gaf aan Albert Boonman was terecht. Mischa van den Hoek stuurde Leon Bakker het zestienmeterge bied in, maar Boonman haalde Bakker onderuit. Op slag van rust gaf hij keeper Ron Vermue gedaan. We hebben er voor ge zorgd dat de opbouw van DVO niet via het middenveld kon lo pen door uiterst kort te dek ken. Hierdoor waren de achter hoedespelers van DVO genood zaakt lange bal te spelen, het geen tot veel balverlies aan DVO-kant leidde. Onze achter hoede kwam daardoor veelvul dig in balbezit. Bovendien heb ben we momenteel met Ray mond Massop als vrije verdedi ger een speler in huis, die over een prima lange pass beschikt en daardoor gelijk een tegen aanval kan inleiden." De speelwijze die Jan Meul meester propageert, krijgt de gele kaart en een strafschop tegen toen hij op de benen van Leon Bakker dook. Vrije trap Het duurde 26 minuten in de tweede helft voordat Renesse liet stugge Lewedorpse Boys op de knieën kreeg. Een vrijetrap van Peter Moerland, op de rand van het zestienmetergebied, draaide naar de rechterhoek van het doel. Op dat moment liep Leon Bakker in. De bal moet de haren van Bakker heb ben geraakt, maar de bal suis de toch in het doel (2-1). In de 84e minuut schoot Mischa van den Hoek Renesse definitief naar de eerste twee winstpun ten (3-1). Renesse - Lewedorpse Boys 3-1 (1-1). 9. Rob Smits 0-1. 45. Mi scha van den Hoek (strafschop) 1-1. 66. Peter Moerland 2-1. 84. Mjscha van den Hoek 3-1. Rode kaart: 41. Albert Boonman (Lewd. Boys). Gele kaarten: 40. Kees van der Weele (Renesse), overtreding. 45. Ron Vermue (Lewd. Boys), overtreding. 47. Jan Pleune (Renesse), overtre ding. Scheidsrechter: Ko Koo man uit Goes. Toeschouwers: 120. langzaam vorm. Het 4-4-2 sy steem met aan de zijkanten op- komende middenvelders en op komende backs, lijkt zijn vruchten af te gaan werpen. Hoewel het opkomen van beide vleugelverdedigers nog beter kan, verliep de uitvoering zo als Meulmeester die wenst, op het middenveld bijna zo goed als vlekkeloos. Geen partij DVO bleek uiteindelijk geen partij te zijn voor een gedreven spelend Zierikzee. Met uitzon dering van een schot van Ri chard van Nieuwenhuizen, wel- KERKWERVE - Dries van der Bijl heeft bij de Prommelsluis bij Kerkwerve de viswedstrijd van hengelsportvereniging De Krabbe gewonnen. Drie zeebaarsen en drie botten leverden een totaal gewicht op van 4680 gram. Niemand van de 23 deelnemers kwam in de buurt van Van der Bijl. Jaap Plandsoen ving één zeebaarsje en een ondermaatse bot. Met slechts 1617 gram werd hij tweede. Uitslag: 1. Dries van der Bijl, 4680 gr. 2. Jaap Plandsoen, 1617 gr. 3. Anneke van der Bijl, 1170 gr. 4. Jaap van Leenen, 1095 gr. Deze partij zal voor DFS- trainer Peter Aertssen einde lijk voor opluchting zorgen. Al de vorige oefenpartijen gingen verloren. Maar dat kwam hoofdzakelijk doordat de oe fensessie plaatsvond tegen ho ger spelende teams. „Zierikzee verdedigde vrij stug. Maar alle linies sloten bij ons aan. Ik zie ook dat de snel heid weer terug is. Er is op een goede manier gewerkt. Ik denk dat met dit werkvoetbal we een aardige start kunnen ma ken in de competitie", liet Aertssen weten. ,,In zo'n eerste helft gaan we te slordig met passes om. Tbch zie ik twee winstpunten in de wed strijd. In de rust praat je met elkaar en dan zie je de jongens het weer goed oppakken. Bo vendien heeft André van der Berge weer 75 minuten ge speeld. Dat is voor onze ploeg zeer positief", onthulde trainer Jaap van Huizen. In de 13e minuut kwam OFB op 0-1 voorsprong. Hans Capel- ke hoog over het doel verdween namens DVO. In aanvallend opzicht was het alleen nog maar Zierikzee wat de klok sloeg. Het was alleen de vraag wanneer het eerste doelpunt zou vallen. Nadat Barry Schou- te vanaf een viertal meter voor een leeg doel jammerlijk had gefaald. In de 20e minuut haal de Raymond Massop vanaf twintig meter hard uit. De bal ging met enig fortuin via de voet van verdediger Arjan Sik- kema achter doelman Patrich Dhaeze (1-0). Hierna was de wedstrijd snel beslist. Drie mi nuten na het openingsdoelpunt verdubbelde Jan-Leen Boot de score. Barry Schoute zag zijn schot in de rebound via Boot achter Dhaeze verdwijnen (2- 0). Na rust was het alleen nog maar eenrichtingsverkeer op het sportpark Den Hogen Blok. Zierikzee was veel en veel sterker en DVO mocht na afloop de handen eigenlijk nog dichtknijpen dat de Zierikzee- voorwaartsen zo coulant waren om een groot aantal reële sco ringskansen om zeep te helpen. Treffers in het tweede bedrijf vielen er nog te aanschouwen van de voet van Serge Berre- voets. Deze was in de 54e mi nuut door Eric Jongenelen aan getikt en mocht vanaf elfmeter voor 3-0 zorgen. Frans Kommer scoorde op aangeven van Marco van Oeveren. De bal kwam via de onderkant lat het veld terug waardoor Kommer voor 4-0 kon zorgen. Jan-Leen Boot scoorde, op aangeven van Pa trick Roggeband, het mooiste doelpunt van de wedstrijd. Een streep vanaf 25 meter in de linkerbenedenhoek zorgde voor 5-0. Zierikzee - DVO'60 5-0 (2-0). 20. Raymond Massop 1-0. 23. Jan- Leen Boot 2-Ö. 54. Serge Berre- voets 3-0 (strafschop). 73. Frans Kommer 4-0. 75. Jan-Leen Boot 5-0. Scheidsrechter: H. T. D. Rijsdijk uit Middelburg. Toe schouwers: 130. 5. André Schell, 1040 gr. 6. Ar jan van der Zande, 980 gr. 7. Anthon Deurloo, 585 gr. 8. Ma- ris van der Wielen, 565 gr. 9. Kok van Wijngaarden, 460 gr. 10. Marinus Verseput, 415 gr. Eerste junior: Bonnie Kloet, 325 gr. ROOSENDAAL - Delta Sport atleet Eddie Smit uit Kerk werve is tijdens baanwedstrij- den in Roosendaal als vierde geëindigd op de tien kilome ter. Veteraan Smit kwam in het deelnemersveld, dat bestond uit 26 atleten, in 34.34 minuten over de finish. Winnaar werd Sterrenborg van Parthenon in een tijd van 32.22 minuten. Marco Jonker kwam afgelopen dinsdagavond voor het eerst in actie. Op de positie van rechts half was het even wennen. An- co van de Linde scoorde in de 20e minuut de openingstreffer (0-1) na een voorzet van Ri chard Eerdmans. Tien minuten later was het Arco Dekker die uit een pass van Marco Jonker 0-2 in de benedenhoek scoorde. Zeven minuten later profiteer de Arco Dekker van een mooie combinatie 'tussen Rogier Bourgonje en René Brussé (0-3). Ie trok in de 25e minuut de stand weer gelijk (1-2). In de 10e minuut van de tweede helft ging keeper Sjaak Verhoek in de fout. Hij schopte over de bal en dat leverde OFB een doel punt op (1-2). In de 65e minuut liet René van der Werf weer eens een mooie actie zien. Hij wist de OFB-keeper, die een sterke partij stond te keepen, met een simpel tikje te passe ren (2-2). De eerste competitiewedstrijd is tegen GPC in Vlissingen. Ik denk dat het belangrijk is om een goede start te maken. We hebben voldoende technische voetballers in de ploeg, alleen de basis is erg smal. Ik zag te gen Nieuwland dat het conditi oneel nu wel goed zit. Ik ben al leen bang voor het nonchalante gedrag binnen de lijnen. Soms gewoon knullig balverlies en dan moet die knop weer wor den omgedraaid", laat Joosse weten na afloop van de wed strijd. Strafschop Danny van Oeveren had zo'n knullige actie. In de 15e minuut keek hij niet goed om zich heen. Legde' de bal gewoon in de voeten van de tegenstander en die kon lekker uithalen (0- 1). ,,Dat bedoel ik nu. Daar kan ik dan giftig over worden." Op het juiste moment kroop WIK uit een klein dalletje. In de 25e minuut bediende Elmar Verha- ge Joost Rotte die zijn eerste doelpunt maakte in de oefen sessie (1-1). Hierna schoot de actieve Leon Ruud Dekker eiste in de wed strijd tegen zaterdag tweede klas afdelingsploeg Waarde een kleine hoofdrol voor zich op in de beginfase. Tbt twee keer toe had hij in de eerste mi nuten een kans om te scoren. In de derde minuut zorgde hij voor de verdiende goal nadat Kees Verwest met een diepte pass voor een ideale scorings kans zorgde. Winstpunt voor MEVO was dat Dick van Splunder, na twee trainingen, weer fit van de par tij was. Hij liet zich ook gelijk gelden door in de 15e minuut de bal op de doelpaal te kop pen. Een kwartier later be landde zijn lobje op de boven liggen In de 35e minut leed Pe ter van de Linde balverlies in de verdedigingszone. Michel Paalvast veroverde de bal en Dammen Damclub Zierikzee start vrij dag 2 september weer met de wekelijkse clubavond. Vrijdag wordt het winterprogramma gepresenteerd en is er prijsuit reiking. Daarna is in het UVV- gebouw aan het Kerkhof Zuid zijde in Zierikzee nog tijd om partijen te spelen. Korfbal Zaterdag 3 september speelt het eerste seniorenteam van korfbalvereniging All-Ready zijn eerste competitiewedstrijd van het seizoen. Programma: All-Ready 1 - Seolto om 16.00 uur. Volharding 2 - All-Ready 3 om 14.30 uur. All-Ready 2 - Luc- tor 4 om 14.00 uur. TOP A2 - All-Ready A om 12.15 uur. All- Ready B - ONDO B om 11.15 uur. All-Ready C - TOP C2 om 10.00 uur. ONDO D - AII-Ready D om 11.00 uur. Tennis Tbnnisclub Zierikzee organi seert dit jaar het eilandkampi oenschap tennis. 209 partijen worden gespeeld op zaterdag 3 en zondag 4 en zaterdag 10 sep tember. De partijen worden ge speeld op dc banen in Zierik zee, Nieuwerkerk en Bruinisse. Triathlon Zaterdag 3 september wordt in Hendrikse op de paal. De bal caramboleerde weer terug en een verdediger had een overtre ding nodig om Hendrikse af te stoppen. Elmar Verhage mocht de strafschop nemen en scoor de 2-1. In de tweede helft werd het een gezapige wedstrijd. De WIK-spelers waren te gemak zuchtig. Toen Danny van Oeve ren een verdedigingsfout maakte moest Gerrie van de Hoek het met een sliding recht zetten. De scheidsrechter zag daar een zware overtreding in en gaf Nieuwland een straf schop. Met een geweldige re flex van keeper Krijn Hendrik se tikte hij de bal uit zijn doel. In de 65e minuut nam Gerrie van de Hoek wraak en scoorde 3-1. Even kwam Nieuwland nog te rug. Een schot vanaf vijfen twintig meter verdween in de bovenhoek achter Krijn Hen drikse (3-2). Toen was het ge daan. In de slotfase scoorden Erik-Jan Kort, Elmar Verhage en Gerrie van de Hoek in een recordtempo. ,,Ach, met deze 6- 2 overwinning is het verlies van vorige week tegen Nieuw- dorp weer weggepoetst", liet Joosse nog weten. liet Frank Lobbezo de gelijk maker scoren (1-1). In de tweede helft werd MEVO- keeper Sander Kloos in de be ginfase gered door de bovenlig gen Hij veroorzaakte een slech te uittrap die hij direct weer langs zijn oren hoorde suizen op de lat. In de 55e minuut kreeg Cees de Ruijter een knappe voorzet van Dick van Splunder op maat in zijn voe ten (2-1). Drie minuten later maakte Waarde-keeper Leo Westdorp een schitterende safe op een vrije trap. Kees Verwest had drie minuten voor het eindsignaal een doelpunt op zijn schoen. Alleen voor de kee per miste hij. Een minuut later was het Peter Cornelisse die alsnog de gelijkmaker scoorde (2-2). en om Zierikzee de zesde 1/8 triathlon gehouden. De jeugd- triathlon start om 10.00 uur bij sporthal Onderdak. De 1/8 tri athlon start om 14.30 uur op 't Luitje in Zierikzee. Voetbal In het kader .van het 75-jarig bestaan van voetbalclub Zie rikzee wordt bij de thuiswed strijd van de hoofdmacht een voorwedstrijd gespeeld door verschillende jeugdelftallen. Zondag 4 september komen vanaf 13.00 uur de D-junioren in actie op sportpark Den Ho gen Blok in Zierikzee. Volleybal Vrijdag 2 september start in sporthal Onderdak de recrea- tie-volleybalcompctitie. De wedstrijden starten om 19.00 uur. Zaterdag 3 september speelt het eerste herenteam van vol leybalvereniging WEA/ME- VÖ'80 een oefendriekamp in de voorbereiding op de nieuwe competitie. Deelnemende ploe gen zijn WIK uit Groot Am- mers (3e divisie E), Rowido uit 's-Gravendecl (promotieklasse) en WEA/MEVO'80 uit Zierik zee (3e divisie F). De wedstrij den vinden plaats in sporthal Onderdak in Zierikzee tussen 14.00 uur en 18.00 uur. Renesse pakte gisteravond op eigen veld de eerste twee winstpunten in de zondag eerste klas afde ling. (Foto: Joop van Houdt). OOSTERLAND - Duiveland speelde in de oefen wedstrijd tegen OFB uit Ooltgensplaat met twee ge zichten. Na een slechte eerste helft en een nuttige tweede helft werd de eindstand van 2-2 bereikt. RENESSE - Renesse had'gisteravond, woensdag, een droomstart in het nieuwe competitieseizoen. Met 3-1 won de ploeg van trainer Ed van Lent van Lewedorp se Boys. Scheidsrechter Ko Kooman, geboren Renessenaar, maar woonachtig in Goes, floot een zeer correcte wedstrijd. Hij moest wel een rode en drie gele kaar ten trekken. Bovendien gaf hij Renesse terecht twee strafschoppen. ZIERIKZEE - DFS heeft haar laatste oefenwedstrijd voor de start van de competitie in winst omgezet. Zierikzee 2 werd met 0-3 op eigen veld verslagen. ZIERIKZEE - De voetbalcompetitie start zaterdag 3 en zondag 4 september. Ook de korfbalcompetitie begint aanstaand weekend. De meeste aandacht gaat uit naar de zesde triathlon Zierikzee. ZIERIKZEE - MEVO heeft in een oefenwedstrijd te gen Waarde 2-2 gelijk gespeeld. Op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee scoorden Ruud Dekker en Cees de Ruijter voor de ploeg van trainer Gerard Olijhoek.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9