bergmans brillen gemeente Z Q rikzee DR. LIVINGSTONE GEMEENTE DUIVELAND VOOR ELK TRANSPORT HEBBEN WIJ DE OPLOSSING f Haringvlietplein 10 4301 XG Zierikzee Telefoon 01110 -17216) een leuke baan Westerschouiuen GEMEENTE MIDDENSCHOUWEN DRUKKERIJ LAKENMAN OCHTMAN VOOR AL UW REKLAMEDRUKWERK. Gemeente Brouwershaven N. J. Bal Wielerronde Bouwaanvragen Besluiten W< NSDAG 31 AUGUSTUS 1994 NIEUWSBODE EXTRA Commissies nmiissie Openbare Werken en Milieu vergadert a; ndag 5 september om 19.30 uur in de raadzaal aiet stadhuis over het Concept-Verkeersstructuur- in 'Dit plan voor de bebouwde kom van Zierikzee -11 gezien als een raamplan; het schept een kader aanzien van het geïntegreerde gemeentelijke er- en vervoersbeleid. Voor de behandeling van an, waarvoor een klankbordgroep is ingesteld, .1 procedure en een tijdplanning opgesteld. c 1 estemmingsplan Poortambacht 8 - 2e gedeelte is loog voltooid. Binnenkort wordt het woonrijp ,akt. Tbvens is een voetpad gepland over de kerende dijk en door de groengordel. i rerige agendapunten zijn een verzoek voor aan- van een sti"ook grond aan de Vondelingsplaat 42 i-n ïu't aanbestedingsbeleid. jmmissie Welzijn en Sociale Zaken vergadert maandag 5 september om 19.30 uur in de commissie- ka -ti er van het stadhuis over twee subsidieverzoeken. 1 Werkgroep Toegankelijkhcidsbevordt?ring op s -1 i. uwen-Duiveland heeft in 1993 en 1994 een een- alige subsidie van 0,04 per inwoner ontvangen, •ollege van B W wil dit bedrag in principe •tureel maken, s i l-o-theek „Leentjebuur" vraagt een subsidie herinrichtingskosten van 1335,- in verband verhuizing naar het multifunctioneel gebouw. de orde komt de gewijzigde subsidie-aanvraag n de Stichting Multifunctionele Gebouwen. Met e door lagere huurinkomsten, omdat de inge- b'uikgeving langzamer loopt dan was voorzien, is vo<. dit jaar bijna 27.000,- meer nodig. 1 -verige agendapunten zijn de toekomst van Werk- -ieningsschap „De Zuidhoek" en de oprichting de Stichting Opvang Vluchtelingen Schou wen Duiveland. D ommissie Ruimtelijke Ontwikkeling vergadert nsdag 7 september om 16.30 uur in de raadzaal it het stadhuis ov,er de bestemmingsplanprocedure het perceel Eerste Weegje 3 (camping Kloet). •v burger kan een commissievergadering bijwo- De op de vergadering betrekking hebbende ken liggen een half uur voorafgaande aan de ver ing ter inzage in de Trouwzaal van het stadhuis. >eft zich niet van te voren aan te melden en voor oude aan het behandelen van een agendapunt u aan'de voorzitter van de commissie het woord vragen. kunt zich abonneren op de commissiestukken. Dit reft de agenda's voorafgaande aan de vergadering Je verslagen achteraf. Voor één raadscommissie dit 13,- en voor alle raadscommissies 51,- per Heeft u hiervoor belangstelling dan kunt u zich nneren bij de afdeling Interne Zaken in het stad- h is; tel. 13151. Bouwaanvragen Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 41 van de Woningwet bekend dat de volgende bouwaanvragen zijn ingediend: 1. C. J. van der Wekken, Watermolen 23, Zierikzee, voor het veranderen van een gevel, plaatselijk be kend Visstraat 7; 2. L. Bij de Vaate, Vrije 14, Zierikzee, voor de bouw van een woning met garage, plaatselijk bekend Gruttostraat. Verplaatsing weekmarkt/ afsluiting straten kermis in Zierikzee is van zaterdag 3 tot en met derdag 8 september op het Havenplein. In ver- ui hiermee wordt het Havenplein (inclusief de par- u-plaatsen) afgesloten voor alle rijverkeer vanaf u i derdag 1 september 18.00 uur. L weekmarkt wordt op donderdag 8 september op Balie (parkeerterrein en straatgedeelte) gehou- leze datum is de Balie tussen 06.00 en 18.00 uur sloten voor alle rijverkeer tussen het kruispunt straat. Raamstraat, Kerkhof zz en Balie en het ispunt Karnemelksvaart, Varremarkt, Kerkhof rn. Balie. Üj Bouw carport De burgemeester van Zierikzee maakt bekend dat door de heer J. C. Waleboer, Wielingenst2-aat 46, Zie rikzee, een melding bouwvoornemen is ingediend voor het bouwen van een carport, plaatselijk bekend Wielingenstraat 46', kadastraal bekend gemeente Zie rikzee, sectie M nr. 329. Deze melding is in strijd met het bestemmingsplan „Poortambacht 1-5-6". Burgemeester en wethouders zijn bereid aan de melding medewerking te verlenen door ingevolge artikel 18a van de Wet op de Ruimte lijke Ordening vrijstelling te verlenen van de voor schriften van het bestemmingsplan. In verband hiermee liggen de op deze melding bouw voornemen betrekking hebbende bescheiden met in gang van 31 augustus a.s. gedurende twee weken voor een ieder ter gemeentesecretarie, afdeling algemene zaken, van 09.00-12.00 uur ter inzage. Tijdens deze termijn kan een ieder zijn bedenkingen tegen het verlenen van een vrijstelling aan het colle ge van burgemeester en wethouders, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee, schriftelijk kenbaar maken. Wet Milieubeheer Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend dat bij hen een aanvraag om vergunning in gevolge de Wet milieubeheer is ingekomen van 1. de heer W. A. Meerdink, tot het oprichten en in werking hebben van een slachterij aan de In dustrieweg te Zierikzee; 2. het gemeentebestuur van Zierikzee, tot het in wer king hebben van een brandweergarage voor de stalling van brandweervoertuigen, de opslag van brandweermaterialen, het geven van lessen en het houden van brandweeroefeningen op het adres Regenboogstraat 15-17 te Zierikzee; 3. de heer N. van der Zwan, tot het in werking heb ben van een theater/bioscoop op het adres Paar- destraat 4 te Zierikzee. Informatie over de vergunningsprocedure en be roepsmogelijkheden kunt u verkrijgen bij de afde ling Algemene Zaken van de gemeentesecretarie te Zierikzee (tel. 01110-13151). Burgemeester en wethouders van Zierikzee maken bekend dat bij hen de volgende meldingen op grond van artikel 8.41 van de Wet Milieubeheer zijn ingeko men: 1. de directie van Bakkerij Verwijs, voor het van toe passing worden van het Besluit detailhandel Mi lieubeheer op een bakkerij op het adres Mol 1 te Zierikzee; 2. de directie van Timmer-/bouwbedrijf MECO, voor het van toepassing worden van het Besluit houtbewerkende bedrijven Milieubeheer op een houtbewerkend bedrijf op het adres Engelse Kade 9 te Zierikzee. Informatie over genoemde meldingen kunt u verkrij gen bij de afdeling Algemene Zaken van de gemeen tesecretarie te Zierikzee (tel. 01110-13151). ie maand september worden vier collectes in Zie ree gehouden. fende week wordt geld ingezameld voor de Geza- Jijke Thuisfronten, in de week van 12 tot en met •ptember is de collecte van de Nederlandse Orga- ,,-itie voor de Kankerbestrijding, tussen 19 en 24 ember zamelt het Prinses Beatrix Fonds geld in i i.de laatste week van september is de collecte van ier Stichting Nederland. Gemeente Zierikzee NIEUWS is de wekelijkse informatierubriek van de gemeente. Redactie: Bureau Voorlichting, Postbus 5003, 4300 KA Zierikzee. Tel. 01110-13151 onumentenstad parel aan de oosterschelde BESTEL AUTO VAN HET JAAR Van Woudenberg Zeeland B.V. U wilde altijd al Jaffra Cosmetics biedt u er één. Bel voor info: Yvonne Hillebrand JE LEEST T IN DE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE RECREATIEGEMEENTE ART. 18A W.R.O. De burgemeester van Westerschouwen maakt bekend: dat burgemeester en wethouders van deze gemeente voornemens zijn om met toepas sing van: artikel 18a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening (vrijstelling geldend bestemmingsplan) vergunning te verlenen aan: 1W. Edel voor het bouwen van een tuinhuisje op het perceel sectie H nr. 674, Laöne 41 te Renesse; 2. M. C. van Oudenaarde voor het uitbreiden van een woning op het perceel sectie E nr. 1115, W. Alexanderstraat 16 te Burgh-Haamstede. Bovengenoemde plannen liggen met ingang van donderdag 1 september 1994 gedurende 14 dagen ter gemeentesecretarie, afdeling RORM ter inzage. Gedurende deze termijn kan een ieder schriftelijk bedenkingen kenbaar maken bij genoemd college van burgemeester en wethou ders, tegen hun vermeld voornemen. BOUWAANVRAGEN (artikel 41 van de Woningwet) - R. Bom, bouw garage Appelmeet 24 te Burgh- Haamstede; - J. van Noort, bouw berging Appelmeet 67 te Burgh-Haamstede; - J. Kristelijn, bouw 2 strandpaviljoens bij Scholderlaan en bij Rampweg te Renesse; - M. v. d. Berge, bouw terrasoverkapping 't Lage Burgh 8 te Burgh-Haamstede; SPREEKUUR WETHOUDER In verband met vacantie van wethouder G. J. W. van der Salm vervalt diens spreekuur op 5 en 12 september. BEKENDMAKING WONINGWET A. Aangevraagde bouwvergunningen Burgemeester en wethouders van Middenschouwen maken, ingevolge artikel 41 van de Woningwet, be kend dat zij een aanvraag om vergunning hebben ont vangen van: de heer J. P. Tieben: verandering dakbedekking, Simonskerkestraat 23 te Kerkwerve. B. Meldingen De volgende persoon heeft een melding als bedoeld in artikel 42 van de Woningwet gedaan: M. Berger: bouw sèrre, Het Baken 124 te Scharen- dijke. C. Verleende bouwvergunningen Bouwvergunning is verleend aan: de heer E. M. M. van Lent: bouw tuinhuisje, Elker- zeeseweg 65 te Scharendijke; de heer L. Capelle: bouw/verbouw woning, Ra vens weg 1 te Scharendijke. Tegen de verleende bouwvergunningen (onder C) kan een ieder op grond van de Algemene wet bestuurs recht binnen 6 weken na deze bekendmaking een be zwaarschrift indienen bij ons college. Ons adres is Platteweg 33, 4322 BD te Scharendijke. Tegelijkertijd kan de president van de rechtbank, Hofplein 8, 4331 CK te Middelburg verzocht worden een voorlopige voorziening te treffen. WET MILIEUBEHEER Burgemeester en wethouders van Middenschouwen maken bekend dat bij hen zijn binnengekomen de melding ingevolge de Wet milieubeheer voor het van toepassing worden van het Besluit melkrundveehou- derijen milieubeheer op een reeds opgerichte mel- krundveehouderij van de heer J. van der Wekken voor zijn bedrijf dat is gevestigd, Groeneweg 2 te Scharen dijke. Burgemeester en wethouders van Middenschouwen maken bekend dat op 12 augustus 1994 is ingekomen een melding van de heer J. Boot te Kerkwerve tot ver andering van zijn akker- en tuinbouwbedrijf met be dekte teelt aan de Heuvelsweg 15 te Kerkwerve waar op 15 november 1993 vergunning voor is verleend. Betrokkene gaat zijn oude berging en werkplaats ver vangen. Tfen aanzien van de verandering wordt redelijkerwijs aangenomen dat ze geen gevolgen heeft voor de aard en omvang, danwel uitsluitend gunstige gevolgen heeft voor de omvang van de nadelige gevolgen voor het milieu. De melding en alle relevante stukken liggen vanaf 1 september 1994 tijdens kantooruren tussen 08.30 en 12.00 en buiten deze uren op afspraak ter inzage op de gemeentesecretarie. Burgemeester en wethouders voornoemd, De burgemeester, W. DEN BOER De secretaris, A. B. VAN DER REEST Scharendijke, 31 augustus 1994 CONTACTLENZEN Havenpark 1, Zierikzee, telefoon 01110-12029 Hofdijkseweg 12, Ouddorp, telefoon 01878-1249 OPENBARE BEKENDMAKING Burgemeester en wethouders van Brouwershaven maken ter voldoening aan het bepaalde in artikel 139 van de Gemeentewet bekend dat de raad van Brouwershaven in zijn openbare vergadering van 8 november 1993 raadsbesluit nr. 8, de Verorde ning marktgelden 1994, de le wijziging van de Verordening marktgelden 1994, de Verordening toeristenbelasting 1994, de le wijziging op de Ver ordening toeristenbelasting 1994, de Verordening lijkbezorgingsrechten 1994 en de le wijziging op de Verordening lijkbezorgingsrechten 1994 heeft vastgesteld. Bovenstaande verordeningen en wijzigingen zijn goedgekeurd bij Koninklijk Besluit van 22 augus tus 1994, nr. 94.006628 en treden in werking met in gang van 8 september 1994. De verordeningen liggen voor een ieder kosteloos ter inzage óp het gemeentehuis. Een ieder kan op verzoek tegen betaling van de kosten een afschrift krijgen van de verordening(en). Burgemeester en wethouders van Brouwershaven, De burgemeester, L. N. LABRUYÈRE De secretaris, A. P. G. VAN DER SLUIJS Brouwershaven, 31 augustus 1994 Stoer en sportief. Verkrijgbaar vanaf maat 36_ tot maat 45, in smal en breed. En vergeet die gratis te gekke baseball- cap niet! Zierikzee, tel. 01110-12488 Middelharnis, tel. 01870-84778 „St. Protestantse Bejaardenzorg Duiveland" Bruinisse Na een dienstverband van bijna 24 jaar hoopt mevrouw haar werkzaamheden per 1 september 1994 als di rectrice van het verzorgingstehuis In 't Opper te beëindigen. In verband hiermede wordt er een afscheidsrecep tie gehouden op vrijdag 2 september 1994 van 16.00-18.00 uur in de Recreatiezaal van In 't Opper, Dr. de Kockstraat 13, Bruinisse. GEMEENTE y Molenstraat 65 (4311 EB) Telefoon 01113-1251 postadres: postbus 50 (4310 AB) Fax 01113-2092 Geopend op werkdagen van 8.30-12.00 uur Op vrijdag 9 september 1994 zal de 'Deltatour' wielerronde voor amateurs met een etappe onze gemeente passeren. De wielerploeg komt om ca. 15.40 uur aan in de Langeweg. De route gaat vervolgens langs de Molenweg, de Dorpsweg, de Burgemeester Hagelaan, de Deestraat, de Haven, de Groeneweg en de Molenweg. De volgende bouwaanvragen zijn ingediend: - B. Bal - verbouwen woning, Deestraat 25/27 - WSV Bru - bouw berging/container, Werkhavenweg I - Gemeente Bruinisse - oprichten schutting, Acacialaan 2 - W. Post - bouw woning, Grevelingenhout 88/89 - S. Kok - bouw woning, Grevelingenhout 144 - Jeugdsoos de Pul - bouw jeugdsociëteit/disco- theek, Stenenpad nr. I Het college heeft in zijn vergadering van 23 augustus 1994 de volgende bouwvergunningen verleend: - N.C. Fonteine - bouw schuur, Haverstraat 21 - P.J. v.d. Schoor - bouw bedrijfsgebouw en -woning, Nijverheidsweg. 31 augustus 1994, Burgemeester en wethouders van Bruinisse f BEKENDMAKING WONINGWET Burgemeester en wethouders van Duiveland maken ingevolge artikel 41 van de Woningwet, bekend dat bij hen de volgende aanvragen c.q. meldingen zijn inge diend: J. M. Bolle, voor het ged. vernieuwen dak Bosblok- dreef 1 te Oosterland; C. v. d. Berge, voor het plaatsen schuurtje Achter straat 5 te Nieuwerkerk; A. Verwijs, voor het oprichten kippenhok El zenstraat 29 te Nieuwerkerk; C. v. d. Have, voor het verbouwen woning Sandströmstraat 21 te Oosterland; P.T.T. Tfelecom, voor het plaatsen openbare tele fooncel Kon. Julianastraat te Ouwerkerk. BESTEMMINGSPLAN „d'HEULE" De burgemeester van Duiveland maakt, ingevolge ar tikel 28 lid 6 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 3 12 van de Algemene wet bestuurs recht, bekend dat Gedeputeerde Staten van Zeeland bij besluit van 5 juli 1994 onder nummer 945731/21 het door de Gemeenteraad van Duiveland op 27 januari 1994 vastgestelde bestemmingsplan „d'Heule" voor een deel hebben goedgekeurd. Goedkeuring is onthou den aan het met rood aangegeven gedeelte van de plankaart en de voorschriften. Genoemd besluit en het bestemmingsplan liggen met ingang van 6 september 1994 gedurende zes weken voor een ieder ter gemeentesecretarie (tijdens werkda gen van 09.00 tot, 12.00 uur) ter inzage. Gedurende de termijn van terinzagelegging kan tegen het besluit van Gedeputeerde Staten beroep worden ingesteld bij de afdeling Bestuursrechtspraak van de Raad van State. Voor zover het besluit van Gedepu teerde Staten strekt tot goedkeuring kan beroep wor den ingesteld door'degene die zich tijdig op grond van artikel 27, eerste of tweede lid van de Wet op de Ruim telijke Ordening, tot Gedeputeerde Staten heeft ge wend, alsmede door een belanghebbende die aantoont dat hij redelijkerwijs niet in staat is geweest zich over eenkomstig artikel 27, eerste of tweede lid van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, tot Gedeputeerde Staten te wensen. Voor zover het besluit van Gedeputeerde Staten strekt tot onthouding van goedkeuring kan het beroep worden ingesteld door een ieder. Het besluit van Gedeputeerde Staten inzake goedkeu ring treedt in werking daags na afloop van de be roepstermijn. Indien binnen de beroepstermijn een verzoek om voorlopige voorziening bij de voorzitter van de afdeling bestuursrechtspraak van de Raad van State is ingediend, treedt het besluit niet in werking voordat op dat verzoek is beslist. Het beroep - onderscheidenlijk het verzoek om voorlo pige voorziening moet worden gezonden aan de afde ling Bestuursrechtspraak van de Raad van State res pectievelijk aan de voorzitter van die afdeling, beiden geadresseerd postbus 20019, 2500 EA 's-Gravenhage. VOORBEREIDINGSBESLUITEN De burgemeester van Duiveland maakt, ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 22 lid 2 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening juncto artikel 3 12 van de Algemene wet bestuursrecht bekend, dat de Raad van deze gemeente in zijn vergadering van 25 augustus 1994 heeft besloten te verklaren dat de volgende her zieningen worden voorbereid van: 1. het bestemmingsplan „Kom Nieuwerkerk" ten be hoeve van het perceel kadastraal bekend gemeente Duiveland, sektie A nrs. 106, 1179, 1180 en 1182, ge legen aan de Deltastraat te Nieuwerkerk; 1 2. het bestemmingsplan „Kom Oosterland" ten be hoeve van het perceel kadastraal bekend gemeente Duiveland, sektie B nr. 7 (ged.), gelegen aan de Mo lenweg 58 te Oosterland; 3. het bestemmingsplan „Kom Oosterland" ten be hoeve van het perceel kadastraal bekend gemeente Duiveland, sektie H nr. 364, gelegen aan de Korte Ooststraat 6 te Oosterland; 4. het bestemmingsplan „Sirjansland" ten behoeve van het perceel kadastraal bekend gemeente Dui veland, sektie C nr. 90, gelegen aan de Lageweg te Sirjansland. Een en ander zoals is aangegeven op de bij deze beslui ten behorende en als zodanig gewaarmerkte tekenin gen/kaarten. De besluiten treden in werking met ingang van 2 sep tember 1994. De besluiten liggen met ingang van ge noemde datum, ter gemeentesecretarie, (tijdens werk dagen van 09.00 uur tot 12.00 uur) voor een ieder ter inzage. BESTEMMINGSPLAN „BUITENGEBIED" De burgemeester van Duiveland maakt, ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, het volgende bekend. Met ingang van 1 september 1994 ligt, gedurende een periode van veertien dagen, ter gemeentesecretarie (tijdens werkdagen gedurende de openstellingsuren van 9.00 tot 12.00 uur) voor een ieder ter inzage de bouwaanvraag van dhr. J. Dooge, Ringweg 4 te Ooster land, voor het oprichten van een garage/berging op het perceel Ringweg 4 te Oosterland, kadastraal be kend gemeente Duiveland, sectie H, nr. 481. Daar deze bouwaanvraag geen strijdigheden vertoont met het vigerende bestemmingsplan „Buitengebied" en eveneens niet met de herziening van het plan „Bui tengebied", is het college voornemens middels toepas sing van artikel 50 lid 5 van de Woningwet de wettelij ke aanhoudingsplicht te doorbreken. Gedurende de genoemde periode van veertien dagen kan een ieder schriftelijke bedenkingen indienen te gen het voornoemde anticipatieprocedure bij het col lege van burgemeester en wethouders van Duiveland WET OP DE RUIMTELIJKE ORDENING De burgemeester van Duiveland maakt, ter voldoe ning aan het bepaalde in artikel 19a van de Wet op de Ruimtelijke Ordening, het volgende bekend. Met ingang van 2 september 1994 liggen, gedurende een periode van veertien dagen, ter gemeentesecreta rie (tijdens werkdagen gedurende de openstellingsu ren van 9.00 tot 12.00 uur) voor een ieder ter inzage de verzoeken om vrijstelling van: het bestemmingsplan „Kom Nieuwerkerk", inge diend door de fa. Wandel, ten behoeve van het plaatsen van een loods aan de Deltastraat te Nieu werkerk, op de percelen kadastraal bekend ge meente Duiveland sektie A nrs. 106, 1179, 1180 en 1182; het bestemmingsplan „Kom Oosterland", inge diend door dhr. A. J. de Jonge, ten behoeve van het bouwen van een garage aan de Molenweg 58 te Oos terland, kadastraal bekend gemeente Duiveland sektie B nr. 7 (ged.); het bestemmingsplan „Kom Oosterland", inge diend door dhr. D. Bontekoe, ten behoeve van het vergroten van een woning aan de Korte Ooststraat 6 te Oosterland, kadastraal bekend gemeente Dui veland, sektie H nr. 364; het bestemmingsplan „Sirjansland". ingediend door dhr. C. W. Rook, ten behoeve van het bouwen van een garage aan de Lageweg te Sirjansland. ka dastraal bekend gemeente Duiveland, sektie C, nr. 90. Het betreffen verzoeken om vrijstelling, als bedoeld in artikel 19 van de Wet op de Ruimtelijke Ordening. Gedurende de genoemde periode van veertien dagen kan een ieder, schriftelijk en gemotiveerd bezwaren indienen bij burgemeester en wethouders van Duive land, tegen het verlenen van vrijstelling van het be treffende bestemmingsplan.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 2