IKVOETBAL 'Ik vind het doodeng, maar wel erg leuk' Bruse Boys over bluft Den Bommel Leon van der Wielen en Tanja Gerards verdedigen Schouwse triathlon-titels 'Kansen benutten is nog een probleem' I Kunstgrasveld van HSD gesprek tijdens algemene vergadering Zierikzee overklast Gastel DINSDAG 30 AUGUSTUS 1994 NR 25623 9 De verkiezing van het nieuwe bestuur van HSD werd tijdens de algemene ledenvergadering met een hamerslag beslecht. V.l.n.r.: Tim Terwogt penningmeesterGonneke Arkenbout (voorzitter), Anne-Marie Roda-Verschoore (secretaris), Aad Huneman (wedstrijdse cretaris) en Ivo Wassenberg (PR), ledenaanwas en jeugdzaken). (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Met een applaus van de achtentwintig aanwezige leden werd haar benoeming bevestigd. Sinds vrijdagavond is Gonneke Arkenbout (29) nieuwe voorzitter van de Hockeyclub Schouwen-Duiveland. In de op deze avond gehouden algemene ledenvergadering gaf Leen Noordhoek de hamer aan haar over. „Ik vind het doodeng, maar wel heel erg leuk", is de eerste reactie van Gonneke Arkenbout na afloop van de vergadering. BRUINISSE - Bruse-Boys-trainer Theo Moerland heeft voor zichzelf het spelconcept in zijn hoofd. Za terdagmiddag had Bruse Boys in de eerste helft haar handen vol aan zaterdag vierdeklasser Den Bom mel. Pas in de tweede helft overbluften zij de Flak- keeënaars en wonnen met 6-0. Het bijna voltooide kunstgras veld is een mijlpaal in het be staan van de hockeyclub Schouwen-Duiveland. Tijdens de vergadering wordt er dan ook vaak over het nieuwe veld gepraat. Maar voor het groot ste gedeelte van de oude be stuursleden betekent dit hoog tepunt tegelijkertijd ook hét einde van hun bestuursperio de. Oud-voorzitter Leen Noord- hoek geeft aan waarom. „Nor maal wissel je ongeveer om de drie jaar. Ik ben nu vijf jaar voorzitter geweest. Dat vind ik eigenlijk veel te lang. Maar het kunstgrasveld was toch een Zaterdag 3 september klinkt om 14.30 uur het startschot op het havenplateau bij 't Luitje in Zierikzee. Tweehonderd veertig triathlon-atleten begin nen dan aan 750 meter zwem men, 20 kilometer fietsen en 5 kilometer lopen. Namen als Niels Koole (Middelburg). Jo- han van den Branden (Steen bergen), Arve Hoogzand (Som- melsdijk), Bram van de Wege (Philippine) en Adjan Verhage uit Westkapelle, vorig jaar bij de eerste tien, zullen zeker on derling strijden om de hoogste eer. Daartussen zullen zo'n dertig beetje ons stokpaardje. En dat is er nu pas door." De algemene ledenvergadering leverde dit jaar een bijna volle dig nieuw bestuur op. Alleen de secretaris Anne-Marie Roda-Verschoore en de wedstrijdsecretaris Aad Hune man blijven hun oude post be mannen. Het meest opmerke lijke aan de bestuurswisseling is de verjonging die optreedt. „Het is een jong bestuur. Wie weet levert dat wel nieuwe ideeën op. En het kan de aan trekkingskracht van de vereni ging misschien wel vergroten", aldus Gonneke Arkenbout. deelnemers van Schouwen- Duiveland strijden om hun ei,- gen titel. De organisatoren be sloten vorig jaar om de 1/8 tri athlon te koppelen aan de Schouwen-Duivelandse kam pioenstitels. Alleen inwoners van Schouwen-Duiveland, zo wel heren als dames, 2ouden de titel kunnen verdienen. Leon van der Wielen uit Zierik zee was de eerste Schouwen- Duivelandse kampioen. Hij bleef zijn grootste concurrent, Erwin Gerards ruim voor. Tbn- ja Gerards uit Zierikzee was de snelste dame. Beide sporters Maar het vertrék van de wat oudere bestuursleden ziet ze ook als een nadeel. „Zo iemand als Leen Noordhoek, of andere oud-voorzitters in het verleden zoals Arjan Gerritse en Alfred van Veeren, die hebben zo'n hoop ervaring. Niet alleen op bestuurlijk vlak, maar ook met hockey zelf. En als je ziet wat dit bestuur heeft bereikt. Er is echt heel hard gewerkt aan het kunstgrasveld. Wat dat betreft komen wij als nieuw bestuur in een gespreid bedje", licht Gonneke Arkenbout toe. Ook de nieuwe penningmees ter van de vereniging, Tim Ter- willen natuurlijk in de zesde editie op zaterdag 3 september de titels prolongeren. „Het is natuurlijk leuk om tijdens de ze triathlon wat van mij te la ten zien. Ik beoefen de schaats sport. Het is zeldzaam dat je op het eiland kan schaatsen. De mensen komen ook niet naar de schaatsbaan De Uithof in Den Haag waar ik hoofdzake lijk train en wedstrijden rijd", vertelt Van der Wielen. De inwoner van Zierikzee staat voor de vierde keer aan de start en moet even nadenken wat zijn sterkste en zwakste wogt, spreekt zijn bewonde ring uit voor de wat oudere garde. „Mijn voorganger, Jer Koeman, kende ik al. Ik heb namelijk al eerder in het be stuur gezeten, als wedstrijdse cretaris. Ik heb veel ontzag voor hem. En als het nodig is, kan ik zeker bij hem aanklop pen voor hulp'T"vertélt Tim Tbr wogt. Het beleid van het nieuwe be stuur krijgt langzamerhand al wat vorm. Het belangrijkste punt in de plannen is het stre ven naar een groter ledenaan tal. Op dit moment telt de hoc- onderdeel is bij de triathlon. „Die 750 meter zwemmen gaat mij goed af. Ik heb vroeger al tijd op de zwemvereniging ge zeten. Dus die zwemtechniek gaat mij goed af. Fietsen (20 ki lometer) is mijn sterkste on derdeel en bij het lopen (5 kilo meter) moet ik misschien wat inleveren op mijn concurren ten. Ik heb het voordeel dat in mijn trainingsschema's voor het schaatsen ook fiets- en looptraining zit. Dat is voor zo'n triathlon mooi meegeno men." Van der Wielen is ook het komende schaatsseizoen weer opgenomen in de geweste lijke selectie. „Ik had eerst een schaatstrainingskamp op de zelfde datum als de triathlon in Zierikzee. Op het aller laatste moment ging dit door, maar de organisatoren waren zo vriendelijk om mij alsnog keyclub Schouwen-Duiveland 140 leden. Maar dat kunnen en moeten er meer zijn. Oud penningmeester Koeman spreekt zelfs van een diepte punt. „Als je het huidige leden aantal vergelijkt met een top jaar als 1986/1987 dan gaat het niet goed. We hadden toenter tijd 213 leden". Hij verklaart deze daling als volgt. „Veel schoolverlaters gaan hier weg. Zij gaan elders studeren. En meestal vertrekken ze dan ook bij hun vereniging. Daarnaast wordt de belangstelling voor teamsport minder. Dat is een algemene tendens", aldus Koe man. Ontwikkelen Plannen om leden te werven bestaan inmiddels, laat Gonne ke Arkenbout weten. „De eer ste echte vergadering van het nieuwe bestuur moet nog ko men. Dan kunnen we eens kij ken wat voor concrete acties we kunnen ontwikkelen. Maar we zijn al bezig met de organisatie van een open dag voor junio ren. Verder willen we het Hap py Hour op de zaterdagmiddag nieuw leven inblazen. Wat meer aankleden met hapjes. En misschien komen er wat ac tiviteiten om heen. Daarmee kunnen we mensen van buiten af trekken. En het bevordert natuurlijk ook het samenzijn op de club", legt de nieuwe voorzitter uit. Het bestuur wil zich ook in gaan zetten voor meer sportivi teit onder de leden. Onder het motto jong geleerd, oud ge daan beginnen ze hiermee bij de jeugd. „We willen extra trai ningen gaan verzorgen voor de allerjongste jeugd en daarbij een serieuze werkwijze hante ren. De vrijblijvendheid mag wat minder worden. Maar het moet uiteraard wel leuk blij ven. Ook het gedrag op het veld willen we binnen de „per ken houden. De dalende lijn in de gele en rode kaarten moet worden voortgezet", aldus Gonneke Arkenbout. Wat het financiële beleid be treft verandert er weinig. „Ik ga het beleid van mijn voor ganger voortzetten. Want dat is succesvol gebleken. Kijk maar naar het nieuwe veld buiten", zegt Tim Terwogt over zijn plannen als penningmeester. En hij voegt er aan toe. „Het is uniek dat zo'n kunstgrasveld niet gepaard gaat met een con tributieverhoging. Dat is bij andere verenigingen altijd wel het geval. Maar we zullen wel op de kleintjes moeten letten." toe te laten. Ik kijk er echt naar uit. Ik wil zo goed moge lijk' presteren en bovendien meet ik mij niet alleen met de Schouwse deelnemers, maar ik kijk later ook stiekem naar het algemeen klassement op wat voor plaats ik ben geëindigd", vertelt Van der Wielen die on bewust zich goed voorbereidt op de strijd in en rond Zierik zee. Van der Wielen zal echter zaterdag geduchte tegenstand krijgen van Leo Rijnberg. Deze rondde drie dagen geleden nog een hele triathlon in Almere met succes af. Slotnummer Tanja Gerards legde vorig jaar pas op het slotnummer, lopen, beslag op de kampioenstitel. Tijdens het zwemmen en fiet sen moest zij terrein prijs ge ven aan Mirjam Berrevoets. „Lopen is mijn sterkste onder deel. Ik herinner mij dat ik zelfs met vijf minuten voor sprong won. Vorig jaar was de strijd alleen maar tussen ons beiden. Er zijn niet zoveel da mes, daarom wil ik er voor pleiten dat meer vrouwen moe ten inschrijven", laat Tanja Ge rards weten. Tanja. komt uit een échte triathlon-familie. Haar vader Adrie, is één van de organisatoren in Zierikzee. Bo vendien staat heel de familie ook weer aan de start. „Het zal nu een stuk moeilijker worden om kampioen te worden. Mijn zus Edith doet ook mee. In principe kan ik van haar niet winnen. Ik wil toch strijdend ten onder gaan", vertelt Tanja stellig. Thnja Gerards kampte afgelopen maanden met een lichte ziekte van Pfeiffer. „Hierdoor heb ik minder ge traind en bovendien niet zoveel triathlons afgewerkt als vorig jaar. Zwemmen en lopen gaat mij goed af. Alleen het fietsen is een stuk minder. Vooral als er veel wind staat heb ik enorm veel moeite. Ik kom dan kracht te kort. Laten we hopen dat ik in deze Zierikzeese tri athlon beter fietste dan de vo rige editie." De Havo-scholier krijgt voor dc Schouwse titel waarschijnlijk de meeste te genstand van haar zus Edith. Daarnaast voor de eindover winning komen sterke deelne mers aan de start zoals Baukje Doedee, Wilma en Monique Huilenaar en Marjanne van der Velde die onlangs natio naal jeugkampioen werd. „Ik heb zestien namen geselec teerd waarmee ik de competi tie in wil. Dat zijn Jacob Mul ler (keeper), John van Dijke, Martin Verspoor, Erik Ruiten beek, Tonnie van der Berge, Leo Burgers, Wilco Hanzen, Robin Ruitenbeek, Jakkoo Brouwer, Peter Willemse, Ja cob van der Berge, Harold van der Berge, Johan Benard, Eric Bleiji, Mujo Avdic en Willem Webers. Daarvan heb ik er der tien in mijn hoofd zitten die het werkelijk moeten gaan ma ken", aldus Moerland. Afstandschot „Of het vandaag de zwakte van de tegenstander was of de „Ik heb het prima naar mijn zin bij Brouwershaven. Boven dien is iedereen er hard mee bezig om een zo goed mogelijk voetbalseizoen neer te zetten." Leen van der Velde uit Som- melsdijk ziet mogelijkheden voor Brouwershaven. Hij wil zo hoog mogelijk eindigen in de zaterdag eerste klas afde ling. In de oefenwedstrijd tegen WHS 2 miste hij Cees Kraayen- brink, Camiel van Tiggelho- ven, Arjan Kraayenbrink en André Goudswaard. Boven dien -heeft hij de tegenslag moeten verwerken dat Peter van Mourik zijn voetbalschoe nen in een hoek van de schuur Het was een nieuwe spelregel voor de scheidsrechter. Wie een gele kaart kreeg moest ver plicht wisselen en mocht er niet meer inkomen. SC Gastel was met twaalf spelers afge reisd naar Zierikzee. Kreeg in de eerste helft twee keer geel en moest daarom de resterende tijd een oefenwedstrijd spelen met tien man. Strafschop Zierikzee had in het eerste kwartier moeite om de aanval len af te slaan van SC Gastel. In de 15e minuut werd keeper Wim Lafeber met een kopbal gepasseerd nadat laatste man Raymond Massop in de fout ging (0-1). Voor de A-junioren van DFS en Duiveland is het bekeravon- tuur al over. Bruse Boys won met 4-3 van DFS en SSV'65 uit Goes liet van Duiveland geen spaan heel (6-0). SKNWK won met 1-7 overtuigend van Vol harding. Uitslagen A-junioren (beker): Bruse Boys Al-DFS Al 4-3, SSV Al-Duive- land Al 6-0; Volharding Al- SKNWK Al 1-7. C-juniorcn (beker): Zonnemai- re Cl-SKNWK Cl 3-2. Bruse Boys Cl-Kloetinge C2 (Bruse Boys w.n.s.); DFS Cl-Veere Cl 0-18, Dreischor Cl-Serooskerke Cl 2-16, Cortgene Cl-Duiveland kracht van ons. Het was niet al te best. Den Bommel had een sterk middenveld en daar had den wij het moeilijk mee." In de 35e minuut moest een af standsschot van Leo Burgers de verdedigingslinie breken (1- 0). Voor rust kregen Jqcob van der Berge en Erik Bleiji kan sen om de voorsprong te ver groten. Beiden slaagden daar niet in. In de tweede helft zakte Den Bommel in elkaar. In de 70e minuut bracht Peter Willemse de voorsprong op 2-0 en vijf mi nuten later was het Erik Bleiji die in de draai 3-0 scoorde. In de laatste tien minuten teken de Martin Verspoor, Willem We bers en Erik Bleiji voor 6-0. heeft gegooid. De eerste helft was Brouwershaven goed op dreef, alleen de ballen gingen niet in het doel. Richard van der Meer kreeg twee open kan sen, maar hielp ze beide om zeep. In de 55e minuut, van de twee de helft, kwam Brouwershaven op 0-1 achterstand. Keeper Henk-Jan Slager kon de fout van zijn verdediging, die onder leiding stond van Leo Nouwen, niet herstellen. Het duurde nog minstens vijftien minuten voordat Richard van der Meer zijn ploeg weer langszij bracht. „We hadden in de eerste helft al afstand moeten nemen. De klasse is aanwezig, maar er moet meer agressiviteit in." Na een half uur spelen werd Jan-Leen Boot gevloerd in het strafschopgebied. Een gele kaart voor de SC Gastel-speler die dus kon gaan douchen. Wim Overweel benutte de elf- metertrap (1-1). Een kwartier in de tweede helft rondde Frans Kommer een schitteren de actie af met een doelpunt. Jan-Leen Boot en Marco van Oeveren bepaalden de eind stand, in een niks zeggende oe fenwedstrijd, op 4-1. Wim Overweel viel halverwege de tweede helft uit met een lies blessure, Hij zal er waarschijn lijk dinsdag 30 augustus niet bij zijn in de tweede bekerron de tegen het pas gepromoveer de DVO'60 (vierdeklasser KNVB) uit Roosendaal. Cl 0-10, Renesse Cl-MEVO Cl 0- 6. D-pupillen: WIK D2-VCK D2 2- 6. Domburg Dl-WIK Dl 4-4, Be velanders Dl-Ouwerkerk Dl 3* 9, Duiveland Dl-ZSC Dl 12-0, SKNWK Dl-Bruse Boys Dl ma. 29/08, Rensse Dl-DFS Dl 4-1, Zierikzee Dl-Kapelle Dl 4-1, Walcheren D2-Zierikzee D2 3-1. E-pupillen: Bruse Boys El- Duiveland El 0-7, SKNWK El- Kloetinge El 1-6, Brouwersha ven El-DFS El 0-10. MEVO El- Renesse El 3-5, Zierikzee E3- Bruse Boys E2 3-8, SKNWK E2- Dreischor El 7-1. F-pupillcn: Bruse Boys Fl- SKNWK F1 7-2, MEVO Fl-Re- nesse F1 5-0, Zierikzee F2- Bruse Boys F2 5-0, Zonnemaire Fl-Zierikzee F1 0-14, WIK Fl- DFS F1 7-9. Leon van der Wielen zal geduchte tegenstand ondervinden van Tanja Gerards denkt dat haar zus Edith de grootste concurrente Leo Rijnberg uit Burgh-Haamstede. (Foto: Marijke Folkertsma). zal zijn in de zesde triathlon. (Foto: Marijke Folkertsma). ZIERIKZEE - Leon van der Wielen (26) en Tanja Gerards (16) prijken als twee van de vele Schouwen-Duivelanders op de deelnemerslijst van de zesde editie Tri athlon Zierikzee. Het evenement, dat volop in de belangstelling staat van de Schouwen-Duivelandse sporters, heeft meer prijzen dan alleen de overwin- ningsbloemen en -bokaal. BROUWERSHAVEN - „Ik zie iedere week verbete ring. Alleen de kansen benutten is nog een groot pro bleem. Ik denk dat ze nog te veel voor zichzelf bezig zijn op het veld", was de mening van Brouwersha ven-trainer Leen van der Velde. Zijn ploeg speelde zaterdagmiddag op sportpark Onder de Molen 1-1 gelijk tegen WHS 2 dat uitkomt in de reserve klasse KNVB. Liesblessure voor Overweel ZIERIKZEE - Zierikzee had zondagmiddag moeite om op gang te komen tegen SC Gastel. De 4-1 over winning was geflatteerd omdat SC Gastel de hele tweede helft met tien man moest spelen. ZIERIKZEE - Het jeugdvoetbal op Schouwen- Duiveland is weer volop in actie. De pupillen werk ten afgelopen zaterdag de eerste competitiewedstrij den af en de junioren speelden in de eerste bekerron de.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9