Klaverjassen is een gezelligheidsspel Opwarmertje korfballers All-Ready Klaverjasclub Zierikzee houdt marathon-wedstrijd m Beste Zeeuwse prestatie Adriaan van Damme Dreischor verliest Zonnemaire verliest StoutjesdijkRijnVan Marle en Overweel stoppen met korfbal Ouwerkerk verplettert derde team van MEVO Strokeplay beker voor Dicky van der Meer 1 Cees van Beveren behaalde na twaalf uur kaarten een twintigste plaats. (Foto: Joop van Houdt). ZIERIKZEE - „Natuurlijk speelt iedereen om te winnen. Maar als je niet wint, maakt dat niets uit. Klaverjassen doe je eigenlijk alleen voor de gezelligheid." Het is zaterdagmorgen, kwart voor tien. De locatie is het repetitiegebouw van de Koninklijke Harmonie Kunst en Eer. De zesendertig deelnemers aan het twaalf uur durende Klaverjastoernooi beginnen aan een lange zit. Pas om half elf 's avonds zal de laatste ronde worden beëindigd. „Je zult wel denken, die mensen zijn gek. Die gaan de hele dag samen zitten kaarten", laat een deel neemster weten. NK Kleiduivenschieten BIDDINGHUIZEN - Meer dan honderdvijftig deel nemers waren zaterdag op het schietcentrum Dor- hout Mees te Biddinghuizen verzameld om elkaar te bestrijden om de hoogste nationale eer op het onder deel Jachtparcours over 80 duiven. Adriaan van Damme behaalde een zesde plaats. De inwoner van Burgh-Haamstede noteerde 65 treffers. De Klaverjasclub Zierikzee or ganiseert voor de eerste keer in haar zeventienjarig bestaan een toernooi van twaalf uur. Over het waarom van dit ini tiatief kan de penningmeester De 9-5 overwinning in de eerste oefenwedstrijd van All-Ready tegen Swift 3 uit Middelburg was voor de drastisch uitge dunde ploeg een hoopgevend begin van de oefencampagne. All-Ready dat vorig jaar een slecht seizoen kende, zal het dit jaar moeten doen zonder een aantal vaste waardes. Mister All-Ready Jacco Stoutjesdijk, die een tiental jaren het rood/zwarte shirt droeg, gaf zijn trainer Jan Quist te ken nen wegens onder meer fysieke klachten voorlopig een punt achter het korfbal te zetten. Martin Rijn moest ook afha ken wegens aanhoudende bles sures en Wouter van Marle kon zijn studie niet meer combine en mede-organisator Frans van Hemert kort zijn: ,,Zo'n twaalf uurs-marathon heeft geen an der doel dan de gezelligheid." De opzet is eenvoudig. Aan ne ren met zijn sport. Als laatste was Hetty Overweel genood zaakt te stoppen met korfbal, al is het in haar geval maar voor een jaar. ,,Ja, door mijn zwangerschap zal ik even een jaar uit de roulatie zijn. Ik heb nog wel mee getraind maar dan ga je toch te veel risico's nemen en dat kan ik beter niet doen. Volgend jaar ben ik er zeker weer bij want ik kan het korf bal toch niet missen", aldus Overweel evenals Stoutjesdijk al meer dan twintig jaar actief in het korfbal. Doordat de herengroep van het eerste seniorenteam in zijn ge heel vertrok was Jan Quist ge noodzaakt enkele kunstgrepen gen tafels spelen vier perso nen, in steeds wisselende com binaties, een totaal van veer tien rondes. Elke ronde is opge bouwd uit zestien spelen. 'Dat betekent dat iedere speler er toe te passen in zijn selectie. Arjan Hage en Jeroen Lode- wijk werden uit het tweede ge haald en na anderhalf jaar af wezigheid maakt ook Wim in 't Veld weer zijn rentree in de hoofdmacht. Bij de dames maakt Sandra Evertse, afkomstig uit het der de team, haar opwachting. Ondanks de' uitgedunde selec tie en een aantal spelers die wegens vakantie niet konden spelen legde All-Ready tegen Swift 3 een aardige pot korfbal op de grasmat op sportpark Bannink in Zierikzee. Esther Snoek opende met een af standsschot de score voor de Zierikzeeënaars waarna Swift 3 na een fout van Ronald Snoek aan het einde van de dag 224 spelletjes op heeft zitten. Maar deze hoeveelheid blijkt geen enkel probleem. ,,Het is goed te doen. Zo'n dag is zo voorbij. Dat komt omdat je tussendoor gewoon met elkaar kunt praten. Met bridge bij voorbeeld is dat heel anders. Daar moet je je zo op concen treren dat je echt leeg bent na afloop", verklaart de voorzit ter van de vereniging, Miep Sluyter. Daarnaast is een twaalf uur durende klaver- jasmarathon voor de meeste van de deelnemers niets nieuws. In Marktzicht is er, via voormalig eigenaar Paul du Buf, ook regelmatig iets derge lijks georganiseerd. Jopie Klink vertelt: „Afgelopen voorjaar was er een marathon van 24 uur. Dat was uiteinde lijk wel zwaar. Tijdens het spe len moest ik echt wakker wor den gehouden. Tferwijl ik na af loop niet meer kon slapen." De klaverjassport kent een of ficieel, internationaal erkend, spelreglement. Hoewel be kend, worden deze regels niet strikt aangehouden. Simmers, hij is degene die op deze dag de standen bijhoudt, heeft hier wel ervaring mee. „In militaire dienst waren er altijd discussies over de regels van het klaverjasspel. Dan moest je echt van tevoren af spraken maken. Maar hier speelt iedereen volgens hetzelf de systeem." Ook bestaan er regels buiten het spel om. Zo is er afgesproken geen alcohol te drinken tijdens het spelen. Al leen in de lunchpauze, tijdens het diner en na afloop van het toernooi zijn alcoholische dranken toegestaan. Simmers: „Dat is om irritaties te voorko men. Je speelt tenslotte niet al leen, maar altijd samen met een partner." Maar het beperkte drankge bruik blijkt niets af te doen aan de sfeer op deze dag. Aan alle tafels wordt er druk ge praat en hier en daar klinkt een lachsalvo op. De stemming is misschien het beste te om schrijven als gemoedelijk. Geen wonder, want iedereen kent elkaar en heeft al vaker met elkaar aan de tafel géze- ten. Frans van Hemert hier over: „Iedereen is op deze dag welkom, de inschrijving is open. Dé mensen die je hier ziet, komen dan ook van ver schillende verenigingen. In Zierikzee alleen al bestaan er zes verschillende klaverj as- clubs. De contacten onderling zijn goed. In de wintermaan den is er een wekelijkse compe titie tussen de zes Zierikzeese gelijk maakte. Ronald Snoek, die een goede wedstrijd speel de, zorgde ook voor de 2-1 rust stand. Swift 3 bleek een tech nisch goed spelend team, dat overigens op het zelfde niveau uitkomt als All-Ready, een ideale tegenstander voor de Zierikzeese korfballers. Door het aantal afwezigen bij de heren van All-Ready moest Jan Quist een beroep doen op een Swift-speler. Het was Peter de Vlieger die de stand op 3-1 bracht. Daarna was het All- Ready wat de klok sloeg in de vriendschappelijke wedstrijd. Met scores van Arjan Hage Ronald Snoek en Swift-speler Rutger Huibregtse liepen de Zierikzeeënaren uit naar 6-3. De driepuntenmarge bleef All- Ready behouden en met twee keer achter elkaar Annemarie van Goudoever werd de eind stand bepaald op 9-6. Ondanks de afwezigen vond Jan Quist het toch een nuttige partij. „Ja, Swift 3 was een goede tegenstander en ik heb toch een aantal aardige dingen gezien van ons. Belangrijk is dat we dit seizoen weer als een team gaan spelen. Vorig jaar was er nog al wat gekibbel hier en daar in de ploeg wat de toch al tegenvallende prestaties niet ten goede kwam", aldus Quist. De oefenmeester waagt zich niet uit te spreken over de kan sen van All-Ready in de promo tie/degradatiepoule. „We moe ten proberen wat stabieler te worden en via dat gegeven kan je dan ergens naar toe gaan werken. We hebben een aantal spelers van het tweede naar het eerste gehaald en het gat tus sen deze twee teams is toch groot. We hebben een kleine groep, dus bij blessures kun nen we toch in de problemen komen", tempert Quist de blije stemming na de goede over winning tegen Swift. Annemarie van Goudoever is echter hoopvol gestemd voor het nieuwe seizoen. „Natuur lijk hebben we vorig jaar een rot seizoen gekend. Mede door verenigingen. Maar als we spe lers te kort komen, halen we ook reservespelers bij elkaar vandaan." De drang om te winnen, is bij de klaverjasspelers van onder geschikt belang. Simmers heeft hiervoor wel een verkla ring. „Klaverjas blijft toch een geluksspel. Je bouwt wel een bepaalde routine op, maar je moet de goede kaarten krijgen. Anders begin je niets. De win naar van vandaag staat volgen de keer misschien wel onder aan de lijst." De meer gedreven mensen zorgen dan ook voor wat extra spanning in hun spel. Zo voeren Paul du Buf, Jannie en Leen Legemaate en Arie Klink nog een onderlinge strijd. „Na elke gespeelde ron de vergelijken we de punten. De drie met de laagste score moeten een gulden inleggen, alleen de winnaar blijft vrij. We doen dat al langer. Van de verliezerspot gaan we in het voorjaar op vakantie", aldus Leen Legemaate. Twaalf uur achter elkaar klaverjassen lijkt vermoeiender dan het is. Bij de laatste rondes wordt er wat meer gegeeuwd en is het speltempo iets vertraagd. Maar de deelnemers nemen na afloop toch nog een drankje en doen mee aan een loting. „Zo'n dag is gewoon ontspanning. Recreatie, maar dan in groeps verband. We zijn eigenlijk net één grote familie, die een dag lang een gezelschapsspel heeft- gedaan. Maar dat spel had ook 'Mens erger je niet' kunnen zijn", vulde Simmers nog aan. Eindstand: 1. Cora Quaak 23680 punten; 2. Cor Koster 23672; 3. Lian Sluys 23022; 4. Jan Brugts 22875; 5. G. Vaes 22859; 6. Cente van Beveren 22841; 7. Dim Kamp 22516; 8. Chris Hoekman 22363; 9. Jopie Klink 22009; 10. Cees van Gees- bergen 21980; 11. Arie Klink 21959; 12. Frans van Hemert 21954; 13. Tonnie v. d. Zande 21715; 14. Rinus Verseput 21692; 15. M. Sluyter-Schimmel 21479; 16. Kees Nouwen 21317; 17. Lex van Boven 21263; 18. Tonnie Verwest 21245; 19. Roos de Vries 21093; 20. Cees van Beve ren 20984; 21. Tan Kat 20810; 22. Cor Meerdink 20766; 23. Jan Jumelet 20724; 24. Paul du Buf 20670; 25. Leen Koster 20640; 26. Leen.Legemaate 20638; 27. Peter Kramer 20486; 28. Mevr. Schiettekatte 20305; 29. Jannie Legemaate 20f6830. Ger Bom- Verseput 20015; 31. Han van Oorschot 19982; 32. Dini van Hemert 19976; 33. Y. Rombouts 19889; 34. Jaap de Glopper 19385; 35. Peter Verwest 19065; 36. Thea Heyboer 18459. de slechte prestaties werd er ook wat gekibbeld onder el kaar. Maar we hebben nu een aantal andere spelers met weer andere karakters en ik geloof dat het allemaal wel goed bij elkaar past. Ik heb er een goed gevoel over", aldus de aan voerster van All-Ready. Don derdagavond 25 augustus oe fent All-Ready op sportpark Bannink in Zierikzee tegen TOGO (19.00 uur). All-Ready - Swift 3 9-6 (2-1). Doelpunten All-Ready: Ronald Snoek (2), Annemarie va'n Goudoever (2), Esther Snoek (1), Arjan Hage (1), Mirjam van Tiggelhoven (1), Swiftspelers in dienst van All-Ready: Peter de Vlieger (1) en Rutger Hui- brechtse (1). ZIERIKZEE - Dreischor heeft haar tweede oefenwedstrijd te gen Zierikzee 3 met 4-2 verlo ren. Op sportpark Den Hogen Blok constateerde trainer Toi- ne Tiggelman wel dat er voor uitgang in Dreischor zit. „Ik heb een krappe selectie. Belangrijk is dat ik uit de sfeer werk. Het is wel zo, als iemand geblesseerd afvalt we in de be zettingproblemen komen", al dus Tiggelman die over veer tien selectie-spelers beschikt. Norman Dijst lijkt langdurig geblesseerd te zijn. Ook keeper Bonne Meintema was nog niet van de partij we gens vakantie. Zierikzee 3 kwam in de 7e minuut op voor sprong via Wim Ravia. Vijfen twintig minuten later scoorde Steven Regeer de gelijkmaker via een combinatie met Luciën Hoop en Serge van der Bos. John van Beveren en Wim Ra via maakte de ruststand op 3-1 voor Zierikzee 3. In de tweedè helft ging Drei schor beter spelen. Tbch was het Zierikzee 3 dat op een 4-1 voorsprong kwam doordat kee per John van de Zande te laat reageerde. In de 70e minuut was het Jaime Tiggelman die een perfecte aanval afrondde met een mooie schot: 4-2. De schutters van het eerste Zeeuwse team (Cees Polder dijk, Grijpskerke; Wim J. de Zwart, Schoondijke; Rob de Graag, Goes; Adriaan van Damme, Burgh-Haamstede en Tbon van Dijke, Nieuw-Vosse- meer) deden echter hetgeen van hen werd verwacht en lie ten zich niet imponeren door de overigen en stelden met een score van 302 punten de eerste plaats voor Zeeland veilig. Door eerder genoemde score reikten de schutters van Gel derland IV met 300 punten niet verder dan de tweede plaats, op de voet gevolgd door de Overijsselse schutters die met 299 punten fraai derde werden. De overige Zeeuwse teams be haalden de volgende scores: Zeeland II 250 punten (tiende plaats); Zeeland III 238 punten (dertiende plaats); Zeeland IV 185 punten (24e plaats). Individueel behaalde de uit het niets opkomende Didammer Gerard Nienholts van Gelder land I met 69 treffers de hoog ste eer, op de hielen gezeten door Jan Visscher uit Gene- muiden van Overijssel I die slechts een misser meer had en met 68 punten de tweede prijs kreeg uitgereikt. De voor Gel derland IV uitkomende Gerrit Gerritsen uit Vaassen mocht met 67 treffers de derde prijs ontvangen, daarbij zijn team genoot Frank Hasekamp uit Uddel die 66 treffers liet note ren voorblijvend. Van de Zeeuwen leverde Adriaan van Damme uit Burgh-Haamstede de beste in dividuele prestatie door de zes de plaats met 65 treffers op te eisen, daarmee de kampioen van Vorig jaar, Hans Ooster veen uit Den Haag (65 punten) aftroevend. Verder waren Cees Polderdijk (63 punten); Wim de Zwart (62 punten); Toon van Dijke (59 punten) en Jacco van der Maas (59 punten) goed voor „We zijn op de goede weg", ver telt Goud blij. „Ja, we hebben ook nog een nieuwe speler er bij. Weet je wie? Peter Hille- brand uit Ouwerkerk. Hij is 24 jaar en kiest nu nog voor een seizoenkaart voor Feyenoord, maar hij heeft bij ons de smaak te pakken. De ploeg is een ru we diamant die nog geslepen moet worden." Ouwerkerk kwam tegen ME VO 3, dat bestaat uit zes A- junioren, in de 5e minuut op achterstand. Hans van Zwieten scoorde 1-0. Twee minuten la ter was het evenwicht al weer terug door Joeri Pankow en al snel stond Ouwerkerk op voor sprong via Erwin van der Maas (1-2). MEVO 3 bleef tegenstand bie den en Hans van Zwieten wist Op het schitterende 18-holes golfterrein in Bruinisse had den zich afgelopen zondag 78 deelnemers ingeschreven en er werd in drie categorieën ge start. Opvallend was dat in handicap 028 Ella Middelhoek drie slagen te kort kwam om de eerste prijs te pakken. Ook spannend was het om de derde plaats. Marie-Louise Snijders bleef slechts één slag verwij derd van Middelhoek. Hazen In de handicap 24-36 ging de strijd bij de dames tussen En- ny Mastenbroek en Janny Zui- derveld. Mastenbroek wist met een slag minder de ereprijs binnen te halen. Bij de heren toonde Jules Geirnaers zijn een plaats bij de eerste vijfen twintig. Naast dit kampioenschap werd tevens een zesentachtigtal po gingen gedaan om het beste duo-team schieten te worden; hierbij kregen twee schutters telkens tien keer vier gelijktij dig geworoen kleischotels te verwerkefi zodat maximaal twintig doubletten punten te behalen waren. Einduitslag teams: Zeeland I, 302 treffers; Gelderland IV, 300 treffers; Overijssel I, 299 tref fers; Gelderland I, 291 treffers; Zuid-Holland I, 289 treffers; Drente II, 274 treffers. Individueel: G. Wienholts, Gel derland I, 69 punten; J. Vis scher, Overijssel I, 68 punten; G. Gerritsen, Gelderland IV 67 punten; F. Hasekamp, Gelder land IV, 66 punten; L. Bodzin- ga, Individueel I, 65 punten; A. R van Damme, Zeeland I, 65 punten. ZONNEMAIRE - De tweede oefenwedstrijd van Zonnemai re is afgesloten met een 2-4 ver lies tegen Bruse Boys 3. Op het sportpark in Zonnemai re was Bruse Boys 3 duidelijk de betere ploeg. De Bruenaren scoorden in de eerste helft drie keer. Zonnemaire-speler Ro nald Menten wist zijn ploeg in de 48e minuut een treffer te be zorgen (1-3). Halverwege de tweede helft kwam Bruse Boys 3 op 1-4. B-junior Mathijs van Vulpen bezorgde Zonnemaire in de 85e minuut een fraai doel punt (2-4). „We misten negen basisspelers", liet de aanvoer der van Zonnemaire, Piet Stou ten weten. binnen het kwartier de 2-2 stand op het scorebord te bren gen. Erik'Begemann en Joeri Pankow tekenden voor 2-3 en 2- 4. Hans van Zwieten bleef ME VO 3 op sleeptouw nemen. Een echte hattrick dus: 3-4. Peter Hillebrand toonde zijn kwali teit door vlak voor rust een so lo af te ronden in 3-5. In de tweede helft sloeg Ouwerkerk op hol. Joeri Pan kow scoorde drie doelpunten achter elkaar (3-8). Daarna was Jacky Kenters aan de beurt (3- 9) en vijf minuten voor het ein de bracht Erwin van der Maas de eindstand op 3-10. „Ik vind dat een bekroning voor Van der Maas. Ik loop al dagen op hem in te praten. Vandaag was hij de beste speler van het veld", aldus Goud. kwaliteiten. Met 67 slagen won hij met grote voorsprong op Ca- rel Knikkenbcrg (75 slagen). Bij dc non handicapers (Hazen) ging de eerste prijs naar Wil Gans en Evert de Bruin. Uitslag handicap 0-28: Dames: 1. Dicky van der Meer, 70 sl. 2. Ella Middelhoek. 73 sl. 3. Marie-Louise Snijders. 74 sl. Heren: 1. Leen Stolk. 70 sl. 2. Peter Bakker. 70 sl. 3. Jan Uit- tenboogaard. 73 sl. Handicap 24-36: Dames: 1. Enny Masten broek, 74 sl. 2. Janny Zuider- veld, 75 sl. Heren: 1. Jules Geir naers. 67 sl. 2. Carel Knikken bcrg. 75 sl. Hazen: Dames: 1. Wil Gans. 35 sl. 2. Rosa Dinge- mans. 36 sl. Heren: 1. Evert de Bruin, 28 sl. 2. Rob dc Leeuw, 34 sl. ZIERIKZEE - Met een aantal fikse aderlatingen in de korfbalselectie bereidt AU-Ready zich voor op een nieuw seizoen. Jacco Stoutjesdijk, Wouter van Mar le, Martin Rijn en Hetty Overweel stoppen met het korfballen. Trainer/coach Jan Quist ziet ondanks zijn smalle selectie het seizoen echter met vertrouwen tegemoet. „Het belangrijkste voor mij is dat we weer als een team gaan spelen." ZIERIKZEE - Jaap Goud moest er om lachen. Zijn ploeg verpletterde MEVO 3 met 3-10. Een oefen wedstrijd die zelfs een nog grotere uitslag op het sco rebord had kunnen brengen. Maar MEVO-keeper Jan van de Linde behoedde zijn ploeg voor die grote afslachting. Veel deelname golfwedstrijd BRUINISSE - Golfclub Grevelingenhout heeft afge lopen zondag met haar leden gespeeld om de Maand- beker Strokeplay. In de handicap 0-28 won Dicky van der Meer in zeventig slagen bij dc dames. Bij de heren had Leen Stolk in dezelfde handicap ook ze ventig slagen nodig voor een eerste plaats. <4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 7