Great Ball's of Fire Expositie Theun Visser bij Galerie Borsboom Gevarieerd concertprogramma van Stichting Ars Musica Havens en zeegezichten Concerten in Lutherse kerk en Vierschaar stadhuis Programma bezoek koningin 6 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE In Galerie Borsboom exposeert Theun Visser onder meer het werk Impressie Vissershaven IJ mui den. BURGH-HAAMSTEDE - Havens en zeegezichten van Theun Visser uit IJmui- den zijn tot 20 september te zien in Galerie Borsboom te Burgh-Haamstede. Te vens hangen in de galerie zeeschilderijen van oude meesters. De schilder Theun Visser werd in 1931 geboren in Rotterdam, op enkele honderden meters van de Maas. Van Schiermon- nikoger afkomst met een hele rij zeevarende voorouders, be reisde en bewoonde Visser als kind de hele kust: van Delfzijl en Harlingen naar Maasluis en Terneuzen, met een intermezzo in Antwerpen, weer Rotterdam en tenslotte IJmuiden. Visser diende ooit twee jaar bij de marine, maar verruilde dit werk later voor het beroep van reclame-ontwerper en grafisch vormgever. Vervolgens was hij een tijd lang werkzaam als te kenleraar. De schilder voert de beschou wer terug naar de essentie van zee en schip, naar de altijd aan wezige balans tussen drijven en zinken, tussen varen en ver gaan. Visser noemt dit een ro mantische, impressionistische opvatting, maar tekent daarbij wel aan dat een mens zonder inleving eigenlijk ook maar niets is. Volgens hem wordt de span ning van een zeegezicht veroor zaakt door de grootse indruk die water of zee op ons hebben en de uitdaging die zeelui steeds weer aangaan. Visser: „Het 'mooie tijdperk' komt in kleine stukjes terug; bruine zeilschepen, oude stoomsleep- boten, windjammers als mani festatie. Want de echte liefheb bers zullen het er nooit bij la ten. Het was té mooi, te boei end en zo vol menselijk bele ven dat ze het willen vasthou den." Visser meent dat ook jongeren, die zelf niets van deze periode hebben meegemaakt, zijn aan gestoken door de verleiding van de oude zeevaart. Volgens hem voelen ze eigenlijk een ge mis, alsof hen iets is onthouden dat ze hadden willen kennen. Die verbeelding is letterlijk in zijn werk terug te vinden. Beelden waarvan de kunste naar hoopt dat sommige men sen er warm of koud van wor den. Beelden voor gepensio neerde stuurlui, bejaarde kwartiermeesters, de mensen aan de waterkant, gerimpelde vissers en opstappers van de reddingsboot. Visser hoopt dat onder meer deze groepen iets van hun eigen emotie in zijn schilderijen terugvinden. Galerie Borsboom is geopend op donderdag, vrijdag en zater dag van 11.00 tot 17.00 uur. BURGH-HAAMSTEDE Start cursussen Werkhondenvereniging Schouwen-Duiveland Op 6 september start de Werk hondenvereniging Schouwen- Duiveland in Burgh-Haamste de met verschillende cursus sen. Het gaat om de volgende cursussen: puppy-curus (vanaf 8 weken), waarbij het spelele ment centraal staat, de cursus speuren, het terugvinden van een gelopen spoor, en de ge hoorzaamheidscursussen, zo wel voor beginnende als gevor derde combinaties. De eerste avond is op 6 septem ber, aanvang 19.30 uur op het terrein van de werkhondenver eniging aan de Armhoeksweg in Haamstede. Ook is het nog mogelijk in te schrijven voor het UV-examen dat op 1 okto ber afegenomen wordt. Voor opgave of inlichtingen kan men terecht op telefoon nummer: 01116-2442 of 01116- 2024. RENESSE Voorlichtingsbus VVN in Renesse Op zaterdag 3 september komt de Voorlichtingsbus 'Rij alco holvrij' van Veilig Verkeer Ne derland (VVN) opnieuw naar het centrum van Renesse. De bus staat daar tussen 18.00 en 22.00 uur. Jongeren die mee doen aan de enquête en de blaastest in de Voorlichtings bus, krijgen 2,50 gulden kor ting op veilig vervoer naar huis met de Nachtbus. De medewer kers van VVN geven de jonge ren in Renesse informatie over alternatieven onder het mot- to'Rijden onder invloed is niet nodig'. Ze brengen onder meer vervoer per taxi of discobus on der de aandacht. Verder reke nen ze af met de vele fabels die er over alcohol in het verkeer bestaan, zoals: 'Ik kan er te gen, want ik drink regelmatig'. Een uitspraak die WN als 'on zin' bestempelt omdat ieders lichaam op alcohol in het bloed reageert met vertraging van de reactiesnelheid en een beperk ter gezichtsvermogen, het zoge naamde tunneleffect. KERKWERVE Bejaardensoos weer van start Vanaf dinsdag 13 september wordt in het dorpshuis Zuud- ènde in Kerkwerve weer elke veertien dagen een bijeen komst gehouden van de bejaar densoos Kerkwerve. Het sei zoen duurt tot en met 9 mei. De meeste bijeenkomsten omvat ten een spelmiddag. Op 6 december wordt een Sint Nicolaasmiddag gehouden, op 20 december een Kerstmiddag. De eerste soosmiddag op 13 september wordt ingevuld door de heer Reitsema die dia's laat zien van Turkije en het voormalige Joegoslavië. De middag wordt door ds. Job- sen uit Zierikzee geopend met een meditatie. De bijeenkom sten van de bejaardensoos be ginnen altijd om 14.00 uur. DRE1SCHOR Concert kinderkoren In de Nederlandse Hervormde kerk in Dreischor is zaterdag 15 oktober een concert dat wordt gepresenteerd door twee kinderkoren uit Werkendam. In totaal treden daarbij meer dan 250 kinderen op. Het con cert begint om 19.30 uur. OOSTERLAND Aanvang repetities Duivelands Mannenkoor Op woensdag 24 augustus start het Duivelands Mannenkoor met de repetities voor het nieu we seizoen in het dorpshuis Oosterhof in Oosterland. De aanvang is om 19.45 uur. Nieu we leden zijn van harte wel kom. BRUINISSE De Pul Na een zomerstop van vijf we ken opent Jeugdsoos De Pul weer haar deuren. Het gebouw aan het Stenenpad is zaterdag vanaf 14.00 uur geopend. De hele zaterdag is er gelegenheid zich in te schrijven als lid. Ook leden van het vorige seizoen dien zich opnieuw in te schrij ven. Iedereen die zich opgeeft als lid dient een pasfoto (of zijn oude Pulpas) mee te nemen, 's Avonds is er in De Pul een Karaoke-show, waarbij men kan meezingen met zijn of haar favoriete muziek. Nieuwe le den hebben gratis toegang tot de Karaoke-show (aanvang 20.30 uur). Rommelmarkt Zaterdag 27 augustus houdt de Gereformeerde Kerk in Brui- nisse een rommelmarkt bij de kerk aan de Noorddijk. De rommelmarkt begint om 10.00 uur en duurt tot ongeveer 16.00 uur. De opbrengst van de rom melmarkt is bestemd voor een nieuwe toren. De oude was to taal verrot en werd dit voor jaar gesloopt. De Gereformeer de Kerk wil echter niet alleen een nieuwe toren, maarook een klok voor in die nieuwe to ren. Er is dus veel geld nodig. GOES Bierproeverij Vier Zeeuwse bierbrouwerijen willen het publiek graag ken nis laten maken met de bieren die door hen gebrouwen wor den. Daarom wordt zondag 4 september van 14.00 tot 20.00 uur een bierproeverij gehou den in het Ambachts centrum bij de Hollandsche Hoeve aan de Kattendijksedijk in Goes. Aan de bierproeverij werken mee de Scheldebrouwerij uit 's-Gravenpolder, De Halve Maan uit Hulst, De Vaete uit Lewedorp en De Gans uit Goes. Het amateur bierbrouwersgil- de De Delta Brouwers is uitge nodigd om een demonstratie bier brouwen te verzorgen. MIDDELBURG Alleenstaanden Op zondag 28 augustus wordt in Middelburg een bijeen komst gehouden van Vrij-ge- zellig, een club die activiteiten organiseert voor alleenstaan den. De activiteiten worden vooral gehouden op zondag middag en bestaan onder meer uit wandelen, fietsen, zwem men en bowlen. Tijdens de bij eenkomst op 28 augustus stelt men gezamenlijk het program ma vast voor de eerstvolgende vijf weken. Iedere alleenstaan de kan vanaf 14.00 uur terecht in het pand Kerksteeg 5 in Mid delburg. ZIERIKZEE - De Stichting Ars Musica heeft haar muziekprogramma voor het nieuwe seizoen weer ge reed. Evenals in voorgaande jaren is men er in ge slaagd er een gevarieerd geheel van te maken. Voor de concerten wordt gebruik gemaakt van de Luther se kerk en de Vierschaar van het Zierikzeese stad huis. Op het programma staan - voor Ars Musica-aanhangers - zowel reeds bekende als nieuwe na men. Het eerste concert staat gepland voor zaterdag 22 okto ber in de Lutherse kerk en wordt verzorgd door fluitiste Marion Schopman, altvioliste Annemarie van den Boogaard en harpiste Lenie de Meij. Het concert begint om 20.00 uur. Kerstconcert Bekende namen zijn verder die van alt Liesbeth Franken, pia niste en clavecimbel-speelster Ellengard Jense. Dit duo ver zorgt zaterdag 19 november in de Zeeuwse Muziekschool een programma met muziek uit Barok en Romantiek. Het tra ditionele Kerstconcert wordt dit keer gehouden op zaterdag 17 december in de Vierschaar van het stadhuis en wordt ver zorgd door Vocaal Ensemble Quod Libet onder leiding van dirigente Willie Bil. Het en semble voert Benjamin Brit ten's A Ceremony of Carols uit en wordt daarbij begeleid door harpiste Lenie de Meij. Het programma wordt verder mu zikaal omlijst door gitaar en dwarsfluit. Ars Musica's nieuwe bestuurs lid Cathy Kotoun brengt samen met Caecile Boschman op za terdag 4 februari 1995 in de Zeeuwse Muziekschool een programma voor piano-a- quatre-mains. Verder staat op het programma een concert van het Rosetta Quartet - be staande uit twee zangeressen, cello en clavebimbel - op zater dag 18 maart in de Lutherse kerk. Uitgevoerd wordt werk uit de Italiaanse vroegbarok. Het laatste concert in de reeks wordt op zaterdag 29 april ver zorgd in de Lutherse kerk door het Dutch Tuba Quartet, be staande uit oud-studenten van het Brabants Conservatorium. Gebracht wordt een repertoire van Renaissance tot Jazz en van Avantgarde tot Rock and Roll. De laatste twee concerten zijn mogelijk dankzij de con tacten die Ars Musica onder houdt met het Brabants Con servatorium. Verder verleent Ars Musica or ganisatorisch haar medewer king aan de tweetal concerten die buiten de vaste serie van zes valt. Het gaat daarbij om een concert tijdens het Kamer muziekfestival van de Zeeland Cultuurmaand. Dat concert wordt zaterdag 3 september verzorgd door cellist Colin Carr en pianiste Marianne Boer in de Vierschaar in Zie rikzee. Het andere extra concert be treft een concert in het kader van de viering van het 40-jarig bestaan van de Zeeuwse Koor school op zaterdag 17 septem ber in de Gasthuiskerk in Zie rikzee. Dan treedt op de Canto- rij van het Kathedrale Koor St. Bavo Haarlem onder leiding van Fons Ziekman. Organist Bernard Bartelink zorgt voor de begeleiding. Alle concerten beginnen om 20.00 uur. Wie belangstelling heeft voor een abonnement op de serie concerten kan contact opne men met Dik de Koning. Hij is vrijdag 26 augustus van 10.00 tot 11.00 uur aanwezig in de Zeeuwse Muziekschool aan de Poststraat 43 in Zierikzee. Expositie Op ihitiatief van het Algemeen Dienstencentrum Zeeland (ADZ) wordt tot 1 oktober in de Muziekschool aan de Kui- pèrspoort in Middelburg en in de Kunstuitleen werk geëxpo seerd van Arty Grimm en Mi guel Ybanez. Arty Grimm werd in 1950 geboren in Rotter dam, studeerde aan de Acade mie van Beeldende Kunsten in het Indonesische Djokjakarta. Sinds haar debuut begin jaren tachtig exposeerde zij in gale ries over heel Europa. Schilde ren is voor de kunstenares het belangrijkste medium om emo ties over te brengen en te laten beleven. Ybanez werd in 1946 geboren in Madrid en is abstract schilder, dichter en beèldhöiiwèr. hij kan bogen op een internationale carrière. Nadat hij de Madrileense kunstacademie had verlaten voor een architectuuropleiding zocht Ybanez de rust van een Baskisch dorpje bij Pamplona. In 1986 vestigde hij zich in de Betuwe. Hij exposeerde onder meer in Parijs, Washington, Miami en Sao Paulo. De exposi tie in de Muziekschool is toe gankelijk maandag tot en met vrijdag van 14.00 tot 21.00 uur. In de Kunstuitleen kan men te- recht op dinsdag tot en met vrijdag van 13.00 tot 17.00 uur. Het ADZ organiseert de expo sitie in het kader van het vijf entwintigjarig bestaan. Het ADZ is een modern bedrijf met 300 werknemers. SHEER HENDRIKSKINDEREN Bijeenkomst Ypsilon Op dinsdag 6 september wordt in het Heer Hendrikshuis in 's- Heer Hendrikskinderen een bijeenkomst gehouden van de vereniging Ypsilon. Ypsilon is een vereniging van ouders en andere familieleden van chro nisch psychotische en schizo frene mensen. Tijdens de bij eenkomst op 6 september spreekt een huisarts over ver schillende aspecten van deze afwijkingen. Aanvang 19.30 uur. Nadere informatie via te lefoonnummer 01100-12221. BRUINISSE - Dinsdag 30 augustus is het zover: ko ningin Beatrix brengt een bezoek aan Schouwen- Duiveland. Bruinisse valt de eer te beurt Hare Ma jesteit te mogen ontvangen. Om 9.20 uur zal zij met een helikopter landen op het sportcomplex van voet balvereniging Bruse Boys. De aanwezigheid van pu bliek is hier echter niet toegestaan. Na de landing zal de koningin per hofauto, via de route Dijkstraat-Steinstraat, ver trekken naar de Havendijk. Bij het kantoor van de haven meester stapt ze uit en zal hier welkom worden geheten door burgemeester A. Vogelaar en de Commissaris van de Ko ningin in Zeeland, de heer drs. W. T. van Gelder. Els Schot biedt haar vervolgens bloemen aan. Dit gezelschap gaat ver volgens te voet naar het Haven plateau en gaat aan boord 'van de mosselkotter BRU27. Het bezoek aan Bruinisse eindigt om 10.05 uur met een rijtoer in de hofbus door de dorpskern. De route die de bus zal nemen is: Havenkade, Oudestraat, Poststraat, O. F. Weisestraat, Prins Bernhardstraat, Dokter de Kockstraat, Grevelingen- straat, Deltastraat, Noorddijk, Hageweg en de Dillingsweg. Vervolgens gaat het richting Sirjansland. Na het bezoek aan Sirjansland vervolgt de bus haar route en gaat naar Zierik zee. Hier bezoekt de koningin het distributiecentrum van Zeelandia. Op het industrieter rein De Zuidhoek wordt de poederfabriek bekeken. Om 12.10 uur vertrekt de blauwe hofbus vanaf de Deltastraat. Via de Straalweg, 's-Heer Lau- wendorp, de Zuidhavenpoort, Oude Haven (ZZ), Kraanplein en het Havenpark (NZ) rijdt de bus naar het Havenplein. Tbr hoogte van de Beuze stapt de koniningin om circa 12.15 uur uit voor een wandeling naar het stadhuis. Langs het Haven plein, de Appelmarkt, de Dam en de Meelstraat heeft iedereen ruim de gelegenheid om de ko ningin te zien en toe te zwaai en. De lunch wordt in het stad huis gebruikt. Om 13.45 uur vertrekt de bus via de Meel straat, Kerkhof (NZ), Balie en de Laan van Saint Hilaire naar de Schelphoek. Een dringend verzoek aan mensen die langs de route wonen er voor te zor gen dat er zich geen obstakels op de weg bevinden. Waar dranghekken zijn geplaatst dient *men daarachter te blij ven. En natuurlijk zou het leuk zijn als iedereen op de route vlag en wimpel uithangt. Stadhuis Omdat de koningin in het stad huis luncht zal deze op dinsdag 30 augustus gedeeltelijk geslo ten zijn. Bureau burgerzaken is 's ochtends gesloten, maar in de middag van 14.00-16.00 uur open voor het doen van aangif te van geboorte en overlijden. Het Stadhuismuseum en het streekarchief zijn bereikbaar via de ingang van de afdeling Financiën aan de Verrenieuw- straat. Nederlandse Hervormde Kerk Beroepen te Zaltbommel: mevr. K. van Bergen te Helle- voetsluis. Aangenomen naar Wijk bij Duurstede (toez.): P. Nagel, 1.1. zendingspredikant, wonende te Benschop. Gereformeerde Gemeente OOSTERLAND - Donderdag 25 augustus, 19.30 uur ds. W. Visscher. ZIERIKZEE - Men neme een zwaar scheurende roek-gitarist, een heftig hakkende drummer en een langharige beton-bassist, men menge dat met 220 volt, een emmer kruit en een bak mayonaise en een vette blues-rock is het resultaat. Die omschrijving is van toepassing op het concert zaterdag 3 september in Brogum van Great Ball's of Fire. De band speelt covers van nummers van Jerry Lee Lewis, Eddie Cochran, Johnny Winter, Jimi Hendrix. ZZ-top en dergelijke. Het concert in Brogum begint om 23.00 uur. De zaal is open vanaf 22.00 uur. Een opmerkelijke collectie {rouwkostuums voor jou; voor die belangrijke dag in Je leven. Gecompleteerd met alle bijpassende accessoires. Kom kijken en passen. Maak evt. een afspraak.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 6