Sirjanslander moet opslag voor hooi en stro afbreken Olifantenlunch op Havenplein UW KRANT VAN SCHOUWEN-DUIVELAND 150 JAAR Subsidie voor Stichting Brogum JAAR r ZIERIKZEESCHE®^ NIEUWSBODES L J SPECIALE JUBILEUM UITGAVEN HUIS AAN HUIS OP ZATERDAG 10,17, 24 SEPTEMBER EN 1 OKTOBER Raad van State doet na vijf jaar uitspraak 'y. dé ilfepiSil Bromfietser gewond op parallelweg Motor rijder komt ten val 2 Q 3 0 5 7 dé krant van schouwen - duiveland! IKZEESCHE NIEUWSBODE 1844-1994 Z1ERIKZEESCHE NIEUWSBODE DINSDAG 23 AUGUSTUS 1994 151e JAARGANG NR 25619 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 •- '-V- F V, - i Het duurde ruim vijf jaar eer de Raad van State uitspraak deed over de opslagplaats voor hooi en stro die de heer Deurloo uit Sirjansland zonder bouwvergunning realiseerde. (Foto: Joop van Houdt). SIRJANSLAND - Het ziet er naar uit dat C. J. Deurloo uit Sirjansland de op slagplaats voor hooi en stro, die hij ongeveer zes jaar geleden bouwde op zijn perceel aan de Dillingsweg, alsnog moet afbreken. De Raad van State heeft, ruim vijf jaar nadat het werd aangetekend, het beroep verworpen waarmee Deurloo probeerde te voorkomen dat zijn opslagplaats weer zou moeten ver dwijnen. Dit ondanks het feit dat Deurloo het gevaarte op wieltjes liet zetten om aan te tonen dat het geen vast bouwwerk betrof. Volgens hoofd afdeling Alge mene Zaken van de gemeente Duiveland, J. van der Laan ligt het voor de hand dat het dage lijks bestuur van de gemeente Deurloo binnenkort zal gelas ten om zijn opslagplaats af te breken. Het gemeentebestuur deed dat voor het eerst in 1988 toen bleek dat de Sirjanslan der de opslagplaats had gerea liseerd zonder bouwvergun ning. Na twee schriftelijke aanzeggingen waarop Deurloo niet reageerde, liet de gemeen te aan de Sirjanslander weten desnoods bestuursdwang toe te passen om het bouwwerk af te breken. Daartegen diende Deurloo op 27 december 1988 een bezwaarschrift in bij de ge meente Duiveland. Dat bezwaarschrift werd in fe bruari 1989 door het gemeente bestuur ongegrond verklaard. Op die beslissing reageerde Deurloo door in april 1989 be roep in te stellen bij de afde ling Rechtspraak van de Raad van State. Hij stelde daarbij dat hij geen bouwvergunning nodig heeft omdat zijn opslag plaats voor hooi en stro geen vaststaand bouwwerk is. On der de metalen constructie, die met zeildoek is afgedekt, zijn wieltjes aangebracht. Volgens de Raad van State gaat het, ondanks die wieltjes, om een constructie met een plaats gebonden karakter en zodoen de om een bouwwerk. „Het eventuele karakter van het bouwwerk doet niets af aan de bouwvergunningplichtigheid", aldus de uitspraak van de afde ling Rechtszaken die in augus tus 1994 openbaar werd ge maakt. Volgens de rechter stond de gemeente Duiveland dan ook in haar recht toen ze in 1988 Deurloo, onder aanzeg ging van bestuursdwang, op droeg de opslagplaats af te bre ken. De Raad van State .heeft daar om het beroepschrift van Deur loo verworpen. Volgens Van der Laan is het logisch dat het gemeentebestuur na A nu ook B zal zeggen en dus Deurloo zal gelasten de opslagplaats af te brpken. „Deafgelopen vijf jaar, terwijl de procedure bij de Raad van State nog liep, kon de gemeente niets doen. Dat is nu niet meer het geval." Vol gens Van der Laan wordt het onderwerp deze week bespro ken in de besloten vergaderihg van het college van b en w. Uit een reactie van mevrouw P. E. Deurloo-van Zuidland uit Sirjansland blijkt dat de uit spraak van de Raad van State daar nog niet is gearriveerd. „Zolang dat niet het geval is kunnen we niet reageren." NIEUWERKERK - Op de noor delijke parallelweg van de Rijksweg N59 nabij Nieuwer- kerk vond maandag een aan rijding plaats waarbij een zestienjarige jongen uit Oos- terland werd gewond. Het ongeluk gebeurde om on geveer 15.55 uur toen een 64- jarige man uit het Brabantse Best met zijn personenauto over de parallelweg in de rich ting Zierikzee reed. Tbr hoogte van perceel Rijksweg 28 wilde hij rechtsaf slaan om het erf van deze woning op te rijden. De Brabander zou daarbij geen voorrang hebben gegeven aan een zestienjarige jongen uit Oosterland die op zijn brom fiets achter hem reed. De jon gen kon de voor hem afslaande auto niet meer ontwijken en reed er tegenaan. Beide voer tuigen werden daarbij bescha digd en de bromfietsbestuur der moest per ambulance wor den overgebracht naar het Zweedse Rode Kruis Zieken huis in Zierikzee. Hij heeft ver moedelijk een zware kneuzing aan zijn been. BRUINISSE - Op de Grevelin- gendam voor de brug over de sluis bij Bruinisse kwam maandag een 21-jarige man uit Amsterdam met zijn motor fiets ten val. Het ongeluk gebeurde om on geveer 14.45 uur in een ver keersstroom die langzaam rij dend en afremmend in de rich ting Zierikzee reed. De Am sterdammer kon zijn voertuig tijdens het vrij plotseling af remmen niet onder controle houden en kwam daardoor ten val. Zowel de motorrijder als zijn bijrijder werden daarbij licht gewond aan armen en be nen. De motor werd door de val rondom licht beschadigd. KAMPEN - Door een brand in een loods en een boerderij in Kamperveen (gemeente Kam pen) is dinsdagochtend asbest vrijgekomen. ZIERIKZEE - Tientallen hele broden, stokbroden, appels en wortelen verdwenen maandagmiddag op het Havenplein in Zierikzee als sneeuw voor de zon. Het voedsel werd in razendsnel tempo opgepikt door Tonga en Tembo; twee olifanten van het circus Aramannt dat maandag zijn tent opsloeg op het parkeerterrein aan de Scheldestraat. Om de circusvoorstellingen te promoten, die daar tot en met woensdag worden gegeven, nam het Poolse circusorkest plaats in de muziektent en maakte olifantendompteur Alois Aramannt met de twee kolossen een wandeling naar het centrum van de stad. Daar werd naast de muziektent een groot zeil uitgerold, waarop de lunch van de dieren werd uit- Bijna veertig kilo brood, appelen en wortelen werden door de circusolifanten Tonga (links) en Tembo verorberd op het Havenplein in Zierikzee. (Foto: Joop van Houdt). gestald. Bijna veertig kilo oud brood, appelen en wortelen. Vólgens een woordvoerster van het circus voor de olifanten slechts een 'tussendoortje'. Da gelijks verorberen de dieren zo'n driehonderd kilo hooi en driehonderd liter water. Binnen enkele minuten stroomden honderden belang stellenden toe om te zien hoe de twee Afrikaanse olifanten hun lunch verorberden. Als toetje namen zij wat bladertak ken van de boom op het Haven plein waar-ze naast stonden. De dieren hadden het duidelijk naar hun zin. „Ze vinden het heerlijk om een eind te lopen. Ze weten precies wat hun te wachten staat, want in alle ste den waar we komen kondigen we onze voorstelling op deze wijze aan", aldus de mede werkster van het circus. Nadat ze hun maaltijd hadden beëindigd gaven de veertienja rige en achtjarige olifant het publiek een voorproefje van de voorstelling die gedurende drie dagen wordt gepresen teerd in het Duitse circus. Zo gingen de respectievelijk 250 en 150 kilo wegende dieren op hun voorpoten en achterpoten staan en zwaaiden ze met een doek die ze vasthielden met hun slurf. Olifanten aaien Via een korte quiz werd een aantal vrijkaartjes uitgegeven aan het publiek. Tbnslotte mochten kinderen die dat graag wilden de kolossen aai en. Niet gevaarlijk volgens de circusmensen. „De olifanten zijn al bij ons circus vanaf ze klein waren. We kennen pre cies hun karakter en ze zijn heel goed gedresseerd. Menig hondebezitter zou blij zijn wanneer zijn huisdier zo goed zou gehoorzamen als deze oli fanten." Het circus Aramannt geeft van daag (dinsdag) voorstellingen om 16.00 en 20.00 uur en mor gen (woensdag) om 15.00 en 18.00 uur. De dieren verzadigen zich, de mens eet. Brillat-Savarin Een enkele bui HET WEER Wolkenvelden en een enkele regen- of onweersbui. Overdag ook af en toe zon. Minimum temperatuur omstreeks 15, middagtemperatuur ongeveer 19 graden. Zuidwestenwind, zwak tot matig, rond kracht 3. KABINET Modale ambtenaar en rijke bejaarde zullen bij het nieuwe kabinet het meeste inleveren. PAARDENDIEFSTAL 1 Volgens de politie zijn de recente paardendiefstallen incidenten en is er geen sprake van een trend. VISSERIJ Mits aan bepaalde voorwaarden wordt voldaan, biedt de Voordelta nieuwe mogelijkheden voor de visserij. KLAVERJASSEN Klaverjasclub Zierikzee hield afgelopen zaterdag een twaalf uur durende klaverjas-marathon. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's Raadsagenda Zierikzee ZIERIKZEE - Als het aan het college van burgemeester en wethouders van de gemeente Zierikzee ligt krijgt de Stich ting Brogum jaarlijks een acti viteitensubsidie van 20.000,- en wordt de huui van de Bro- gumboerderij ook volledig ge subsidieerd door de gemeente. Een en ander komt aan de orde tijdens de gemeenteraadsver gadering van woensdag 31 augustus. Het college stelt de raad verder voor een bedrag van 1,- per inwoner beschik baar te stellen voor Ruanda. Ook aan de orde komt het voor stel van het college om de ker mis in Zierikzee met ingang van 1995 in tijd te verplaatsen van begin september naar be gin augustus. Tijdens de gemeenteraadsver gadering verder aandacht voor de naamgeving van het par keerterrein Hofferstraat/Ver- renieuwstraat. B en w stellen de raad voor om de locatie van dit parkeerterrein het Hoffer- plein te noemen. Ook dient be slist te worden over het ver zoek tot verhoging van de sub sidie aan het Streek- en Land bouwmuseum in Dreischor, het verzoek om een eenmalige waarderingssubsidie voor een cultureel dansevenement de Stichting Dansz en het verzoek om een subsidie van 1250,- voor het evenement Jazz Monu mentaal. Kredieten zijn onder meer no dig voor de tiende fase van het plan tot restauratie van de col lectie charters en voor vernieu wing van de dakbedekking van de Concertzaal. Ook aan de orde komt de gemeentereke ning 1993, de rekening 1993 van de Volkskredietbank en de wij ze waarop het eenmalige rente- voordeel over 1994 besteed dient te worden. De gemeente raadsvergadering begint om 19.30 uur. De stukken die be trekking hebben op de gemeen teraadsvergadering liggen een half uur voor aanvang van de vergadering ter inzage. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afschr. f 47,00 kwartaalabonnement f 49,50 jaarabonnement met autom. afschr. f 177,00 jaarabonnement f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. naam Dhr./mevr. adres postcode: plaats: ~1 telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving uw bank-/gironummer vermelden: Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, fid Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1