'De sfeer is goed in de groep' Ajax wint weer van Feyenoord Hartelijk dank! Brouwershaven kampt met geblesseerde spelers ZSC gaat veranderen Duiveland speelt een sterke oefensessie Goaltjesdief Peter van Mourik haakt af door knieblessure Jan de Rijke scoort vijf keer tegen Renesse Beker- en oefenvoetbal Tennis WIK ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE De keeper van Arnemuiden wordt belaagd door de spelers van Brouwershaven. (Foto: Joop van Houdt) BROUWERSHAVEN - Voor de eerste selectie-spelers van Brouwershaven stond afgelopen zaterdag de twee de serieuze oefenpartij op het programma. De reserves van zaterdag derdeklasser Arnemuiden, welke uit komen in de reserve tweede klas van de KNVB, boden Brouwershaven flink tegenstand. Arnemuiden was met 0-1 te sterk voor de thuisploeg. De nieuwe technische man bij Brouwershaven, Leen van de Velde, keek na afloop van het duel met een redelijk tevreden gevoel terug. „In tegenstelling tot de wed strijd van afgelopen dinsdag tegen Herkingen heb ik -van middag in ieder geval een ploeg gezien die met hart en ziel geknokt heeft voor een ac ceptabel resultaat. We verlie zen dan wel met 0-1 maar het blijkt in ieder geval dat we het wel kunnen, ondanks het feit dat we vanmiddag een zestal volwaardige eerste selectie spelers moesten missen. Voor een trainer is dat niet leuk natuurlijk, doch de keer zijde hiervan is echter weer het feit dat je zodoende ook weer eens wat andere spelers aan het werk kan zien. Ik heb in de loop van het vorige seizoen mijn ogen langs de lijn goed de kost gegeven. Ik weet zodoende wel wat die jongens, die van middag niet beschikbaar wa ren, wel of niet kunnen. Dus wat dat aan gaat is er geen man over boord. Het enige wat mij wel zorgen baart. Is het feit of al de geblesseerde spelers over veertien dagen, als de competi tie begint, ook daadwerkelijk fit zijn. Maar ja, we hebben nog veertien dagen zullen we maar denken", aldus Van de Velde na afloop van het duel. Toch lijkt Van de Velde zo op het eerste gezicht niet te benij den. Al ver voor het duel was het al zeker dat de van Zierik- zee overgekomen Camiel van Tiggelhoven en de beide broers Cees en Arjan Kraaijenbrink wegens blessures niet van de partij konden zijn. Bovendien kon Van de Velde ook geen be roep doen op de op vakantie zijnde André Goudzwaard. Ook Brouwershavens goaltjes dief Peter van Mourik was niet van de partij. Naar verluidt zou deze eerder in de week zijn lidmaatschap van de ASV Brouwershaven bij de penningmeester hebben op gezegd. Van Mourik kampt met een knieblessure. Doch Van de Velde zelf was door de desbe treffende speler nog niet op de hoogte gesteld. Hiermee was het leed overigens nog niet ge leden voor de veel geplaagde Van de Velde, want tijdens de warming-up zag hij ook nog eens Martin Quist en Marcel Duinhouwer vroegtijdig door blessures afhaken. Geen echt lekker begin dus voor de kers verse Brouwershaven-trainer. Ten opzichte van de wedstrijd tegen Herkingen kende Van de Velde deze wedstrijd overigens ook een meevaller. Aanvoerder en laatste man Leo Nouwen kon, hoewel hij niet helemaal topfit was, toch spelen. Met na me in verdedigend opzicht scheelt dit voor de Brouwse ploeg een slok op een borrel. Voor de wedstrijd had hij ie dereen die het maar horen wil de al medegedeeld dat het dit maal geen 9-0 zou worden. On der leiding van de goed coa chende Nouwen toonde de Brouwse ploeg aan dat het wil de werken voor een goed resul taat. Met name in het begin van de wedstrijd tegen Arnemui den deed de thuisploeg niet of nauwelijks voor de bezoekers onder. Arnemuiden had iets be tere kansjes in die beginfase. Verdiend was het daarom dat de ploeg uit het Walcherse vis sersdorp in de 20e minuut dankzij Ronnie van Belzen de leiding wist te nemen (0-1). Hierna leek het er even op dat de thuisploeg het moeilijk zou krijgen. De Arnemuidenaren roken blijkbaar de kans om meteen verder uit te lopen. De Brouwershaven defensie met een goed keepende Henk-Jan Slager in het doel wist de scha de bij rust te beperken tot 0-1. Initiatief Na rust pakte de thuisploeg het initiatief. De ploeg speelde iets meer op de helft van de te genstander. Doch met uitzon dering van een kopbal van Ar jan van der Meer, die door Amemuiden-verdediger Noah van Belzen van de doellijn werd gehaald, wist de ploeg van Van de Velde niet of nau welijks voor gevaar te zorgen. Aan de andere zijde moest Leo Nouwen, de voor Henk-Jan Slager in de ploeg gekomen John van Mourik op de doellijn assisteren. Doelpunten vielen er dus niet meer te aanschou wen, zodat Brouwershaven ook haar tweede oefenwedstrijd met verlies moest bekopen. Een verlies echter welke bij Brouwershaven-trainer Leen van de Velde een beter gevöel moet hebben achter gelaten, dan de eerder geleden neder laag tegen Herkingen. Brouwershaven - Arnemuiden 2: 0-1 (0-1). 20. Ronnie van Bel zen 0-1. Scheidsrechter: Hans de Haan uit Zonnemaire. Tbe- schouwers: 55. RENESSE - Wie is Jan de Rijke? Renesse-keeper Jeroen Verboom en trainer Ed van Lent weten het niet. Misschien is het na gistermiddag, zondag, duidelijk ge worden. Jan de Rijke, een half jaar geleden teruggekomen van een prof- avontuur in Hong Kong, schopte als spits van zondag tweedeklasser Middel burg, vijf ballen achter Verboom. ,,0, zegt mij niets. Hij viel niet op", probeerde Ed van Lent zich te herstellen. Renesse verloor de oefenwedstrijd met 0-6 van Middelburg. Ed van Lent heeft gelijk dat Jan de Rijke niet opviel. Maar de boomlange speler van Mid delburg scoorde vijf keer en zag net zoveel acties gestopt door Jeroen Verboom. „Ik vindt het niet belangrijk met hoeveel we verliezen. Hetzelf de geval hadden wij met die cij fers gewonnen. Denk er om, Middelburg speelt een paar klassen hoger en dat kan je ook zien. Mandekking Waarom dan geen speciale mandekking op Jan de Rijke? „Ik ga geen spelers opofferen in een oefenpartij. Wij willen, dit seizoen met een 3-4-3 sy steem gaan voetballen. Dat is voor mij veel belangrijker dan die speler. Hoe heet die ook al weer? O, Jan de Rijke." Jeroen Verboom weet ook in middels wie die speler is. De 20jarige keeper staat weer on der de lat bij Renesse nadat hij vorig seizoen in de slotfase moest afhaken. „Ik heb een hersenbloeding gehad. Het gaat nu weer goed. Het enige wat ik er aan over gehouden is, is epilepsie. Dat is te onder drukken met medicijnen. Daarom kan ik de taak als kee per weer aan", vertelt Verboom na afloop. De sterke keeper toonde in de wedstrijd tegen Middelburg al weer aan in vorm te komen. Zelfs een straf schop van Piet Baan wist hij via de bovenligger eruit te tik ken. „Ik heb er zin in dit seizoen. De sfeer is goed in de groep, we trainen hard en we proberen een nieuw spelconcept uit." Ed van Lent bevestigt de woorden van zijn keeper. Ik wil met drie verdedigers en drie spitsen gaan voetballen. In de zondag eerste klas afdeling liggen er Jeroen Verboom stopt de strafschop, via zijn vingertoppen raakt de bal de bovenligger van het doel. (Foto: Joop van Houdt). kansen voor ons. We gaan er niet alleen voor om in deze klas te blijven. Ik wil meer. Ik wil ook een periodetitel. Nee, ik leg nu niet de druk bij de jon gens. We hebben er zeven trai ningen en twee oefenwedstrij den opzitten. De sfeer is goed en voldoende spelersmateri aal. Ik ben in Scharendijke ko men wonen. Mijn wens om in Zeeland te wonen is hiermee voldaan. Bovendien kan ik nu ook meer tijd steken in de voet balvereniging Renesse. Vooral aan de jeugd wil ik meer aan dacht schenken." De trainer windt er geen doek jes om zijn selectie ver van te voren bekend temaken. „Waar om zou ik. Iedereen moet we ten waar hij aan toe is." Met de terugkomst van Robert-Jan Canters denkt Van Lent weer een stevige verdedigingslinie op te zetten. Toch blonk Can ters nog niet uit en had zelfs schuld aan een aantal doelpun ten. Langzaam „Er zijn jongens die wegens hun horeca-activiteiten nog niet hebben getraind. Je zag Mischa van de Hoek ook niet in zijn beste vorm". Tbch kreeg Renesse in de beginfase de beste kansen. Arjan Visser had de openingstreffer op zijn voet. Een kwartier later kreeg Leon Bakker een waterkansje en in tussen had Jeroen Verboom al een paar uitstekende reddin gen verricht. Middelburg, met keeper Arjan Mondeel in het doel en vier Ajunioren van vo rig jaar, kwam langzaam op gang. Jan de Rijke kwam steeds meer los van de verdedi gers. Zijn eerste doelpunt viel in de 27e minuut door gewoon de bal in het doel te lopen. In de 35e en 36e minuut liet hij opnieuw Verboom kansloos (0- 3). Van Leut wisselde Arjan van der Stolp voor Cees Ver weel en Peter Messemaker voor André Ruitenberg. Een minuut voor rust was het weer Jan de Rijke die de 0-4 aantekende. In de tweede helft zakte Middel burg wat in. Jan de Rijke zag zijn acties gestopt door Ver boom. De keeper van Renesse was ook paraat bij de straf schop in de 66e minuut. Michel Sinke werd door Van der Stol- pe neergelegd. Piet Baan zag zijn trap van de elfmeterstip via de vuisten van Verboom en bovenligger naast het doel be landen. Renesse creëerde zelf ook nog wat kansen, maar Mondeel stond op de goede plaats. Jan de Rijke, in de 77e minuut, en Louis Thniwel in de 88e minuut bepaalden de eindstand: 0-6. Renesse - Middelburg (zondag) 0-6 (0-4). 27. Jan de Rijke 0-1. 35. Jan de Rijke 0-2. 36. Jan de Rijke 0-3. 44. Jan de Rijke 0-4. 77. Jan de Rijke. 88. Louis Thni- wel 0-6. Scheidsrechter: Co Kooman uit Goes. Jbeschou- wers: 85. ZIERIKZEE - Terwijl dinsdag 23 augustus de KNVB-ploegen de eerste bekerronde spelen, worden er door andere Schpu- wen-Duivelandse standaard teams volop oefenwedstrijden gespeeld. Hieronder het programma voor deze week: Dinsdag 23 augustus: Zierikzee - Bruse Boys (beker) in Zierikzee om 18.45 uur. WIK - Veere (beker) in Kerkwerve om 18.30 uur. SKNWK - Oostkapelle (beker) in Nieuwerkerk om 18.30 uur. NTVV - Renesse in Nieuwe- Tbnge om 19.00 uur. Zierikzee 3 - Ouwerkerk 1 in Zierikzee om 19.00 uur. DES'67 - DFS in Dirksland om 19.00 uur. Don derdag 25 augustus: Colijns- plaatse Boys 2 - Ouwerkerk in Colijnsplaat om 19.00 uur. Vrij dag 26 augustus: ZSC 1 - Drei- schor 1 in Scharendijke om 19.00 uur. KERKWERVE - Tennisvereni ging WIK speelt zaterdag 27 augustus de finales voor de clubkampioenschappen. Dc wedstrijden beginnen om 10.00 uur en worden gehouden op de tennisbaan in Kerkwer ve. Ondelinge partij eindigt in 6-0 SCHARENDIJKE - In de onderlinge partij tussen ZSC 1 en ZSC 2 heeft trainer Kees Kommer nog een aantal spelers uitgeprobeerd. ZSC 1 won met 6-0 van de reserves. ZSC 1 krijgt langzamerhand ook een ander speelconcept. Met een aantal nieuwe gezich ten zoals Jacco Heijboer, Fred Kramer en Barry Dorreman is ZSC een andere weg ingesla gen. Het is bekend dat trainer Kees Kommer de tijd nodig heeft. Hij is ook in staat met nieuw spelersmateriaal een eenheid van de ploeg te maken. ZSC, afdeling zaterdag tweede klas, laat in de oefensessie zien te groeien naar de competitie die op drie september start. In de eerste helft scoorde ZSC 1 twee doelpunten. Beide tref fers kwamen van de voet van Erik-Jan Elenbaas. Kommer wisselde de keepers bij rust. Eerste elftal-keeper Johan van der Horst moest toen onder de lat bij het tweede elftal terwijl Eddy Smulders het doel van ZSC 1 moest verdedigen. „Van der Horst moet nog in vorm komen. Daarom moet hij ook werk verzetten in het doel", deelde Kommer mee. Van der Horst kreeg inderdaad nog wat te doen. Bij vier ballen was hij kansloos. Gerard de Voogd en Jacco Heijboer na men nog ieder twee treffers voor hun rekening. OOSTERLAND - Duiveland-trainer Jaap van Hui zen kan voorlopig al terugkijken op een reeks goede oefenpartijen. Zijn ploeg, die over een paar weken de competitie start in de eerste klas afdeling, won met 4-2 van Zierikzee 2. „In de eerste helft was ik nog niet tevreden. In de tweede helft ging het weer een stuk be ter. Ik wil meer rust in de ploeg en meer combinaties. Ik moet zeggen dat Zierikzee 2 een goe de ploeg is", liet Van Huizen weten. Vrije trap Van Huizen had haast de hele selectie tot zijn beschikking. Alleen Bert Verhoek was afwe zig. Hans Capelle scoorde in de 10e minuut de openingstreffer na een keurige voorzet van Jan Stouten. In de 20e minuut kwam Zierikzee al weer langs zij (1-1). Halverwege de eerste helft moest keeper Sjaak Ver hoek een geweldige reflex on dernemen op de knappe vrije trap van de Zierikzeese speler Frans Tromper. In de 40e mi nuut was het Remido Dusie die voor 2-1 zorgde. In de tweede helft waren de ploegen ook aan elkaar ge waagd. Keeper Adrie Stoutjes- dijk moest regelmatig in actie komen op schoten van de Dui- velandse spelers. In de 55e mi nuut stopte hij Erik Beije af toen hij oog in oog kwam te staan. In de 75e minuut velde Remido Dusic het vonnis. Een voorzet van Jaap Brekelmans werd door Remido Dusic inge kopt (3-1). De slotfase was als nog interessant. In de 80e mi nuut kwam Zierikzee terug tot 3-2 en vijf minuten later was het Chris Stouten die de eind stand bepaalde (4-2). AMSTERDAM (ANP) - Onder een flauw Amster dams zonnetje was zondag weinig nieuws te melden. Ajax won weer ouderwets ruim van Feyenoord (3-0), voor de Super Cup ditmaal. De 26-jarige Zierikzeeë- naar Peter van Vossen mocht de laatste twintig mi nuten meespelen. Daarbij kreeg hij een aantal reële kansen, maar keeper Ed de Goei stopte Van Vossen tijdig af. Vooraf had Van Hanegem al ge roepen dat hij die Super Cup, een grote, goudkleurige beker, eigenlijk niet eens wilde heb ben. Tb lelijk. Als Feyenoord maar eens beter ging voetbal len, dat vond hij belangrijker. Maar na 25 minuten was het al weer 3-0 door een vrije trap van Litmanen, een intikker van Oulida en een fraaie volley van Kluivert. Irritatie Scheidsrechter Blankenstein was mede schuldig, oordeelde Van Hanegem. Want aan het eerste doelpunt ging naar zijn mening geen overtreding voor af en bij het tweede constateer den hij en vele anderen bui tenspel. „Ik heb na afloop al leen tegen Blankenstein ge zegd dat ik een hekel krijg aan een bepaalde groepering. Mis schien bedoel ik daarmee de scheidsrechters." „Ik ben geïrriteerd omdat som migen ver beneden hun niveau voetbalden?' Hij had veel na men kunnen invullen. Tan- ment, de dagdromende WK- ganger die zijn been terugtrekt op cruciale momenten. De soms weer onnavolgbare Van Gobbel of de zwakke Refos, volstrekt kansloos tegen Fini- di George. Anders Trustfull, wiens passes alle kanten op vliegen of Gorré. In de tweede helft ging het dan wel beter, maar bij 3-0 achter heeft dat niet meer zoveel zin." En als Feyenoord eens in de buurt van het vijandelijke doel komt, lijkt wel een schietver- bod van kracht. Ajax had in de eerste helft „pressing" gespeeld op de helft van de tegenstander. Dat leverde veel balbezit op, Rot terdams geklungel achterin en inderdaad, soms geoliede com binaties. Van Gaal posteerde Ronald de Boer voor de gelegenheid als rechtshalf, met nummer zes dus. Vorig seizoen speelden Rijkaard, Seedorf en Petters- son op die positie, met wisse lend succes. Over De Boer is Van Gaal ontevreden als spits, tenminste: de international maakt te weinig doelpunten. Ajax - Feyenoord 3-0 (3-0). 13. Litmanen 1-0, 21. Oulida 2-0, 25. Kluivert 3-0. Scheidsrech ter: Blankenstein. Tbeschou- wers: 27.500. Gele kaart: Blind, Reiziger (Ajax), Bosz, Refos (Feyenoord). Ajax: Van der Sar; Reiziger, Blind, Rijkaard (67. Van Vossen) en Silooy; Ronald de Boer, Litmanen en Oulida (36. Seedorf); Finidi, Kluivert en Overmars. Feyenoord: De Goey; Van Gobbel, Trustfull, Fraser en Refos; Bosz, Gorré en Witschge; Thument (72. Ki- prich), Larsson en Blinker. Advertentie STICHTING WIELERSPORT Stichting Wielersport Zierikzee bedankt alle sponsors, premie schenkers en alle medewerkers en instanties voor hun hulp om de 12e Ronde van Zierikzee weer tot een succes te maken.

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 8