Pas verbouwd pand The Game en The Pub onder veilinghamer GRATIS SUCCESJE VOORDEELBON Gebruik openbare bibliotheken op Schouwen-Duiveland groeit Circus Aramannt start met olifantenlunch ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE 150 JAAR Doek valt voor Renesser horecabedrijf Voor de 43ste keer Kor en Bottocht Vergadering algemeen bestuur reinigings dienst Gemeente Zierikzee geeft gulden per inwoner voor de ramp in Ruanda VOORDEEL VOOR ONZE ABONNEES #1 ->£ VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1994 NR 25617 9 Disco The Game en eetcafé The Pub worden 14 september geveild. (Foto: Joop van Houdt). RENESSE - Tenzij zich op korte termijn een koper aandient valt het doek voor disco The Game en eetcafé The Pub in Renesse. Woensdag 14 september wordt het horecacomplex, compleet met kantoor en erf aan de Hogezoom in Renesse, in het openbaar geveild. Tot veertien dagen voor de veiling kan nog een schriftelijk bod op het complex uitgebracht worden. Het horecacomplex aan de Ho gezoom werd begin dit jaar nog grondig verbouwd. In verband met de aanleg" van een rotonde op de kruising Hogezoom - Vroonweg werd de lay-out van het pand, alsmede het bijbeho rende parkeerterrein, hele maal omgegooid. Men slaagde erin dit project nog voor het zo merseizoen af te ronden, maar desondanks verscheen onlangs in verschillende kranten de an nonce waarin de openbare vei ling van het horecacomplex werd aangekondigd. De horecavoorziening - een van de eerste in Renesse toen daar eenmaal het toerisme begon door te breken - was eigendom van de in december 1973 opge richte Van der Linden Horeca BV. Vanaf 1977 zwaaide A. de Bruijn de scepter in het etablis sement. In augustus 1982 wer den de statuten van die BV ver- anderd en kreeg de BV de naam Bruha Horeca BV, geves tigd aan de Hogezoom in Re nesse. Vanaf 1990 staat volgens de Ka mer van Koophandel en Fa brieken Noord- en Midden- Zeeland de heer Poll in de boe ken als directeur van de BV. De heer Poll was echter niet be reikbaar voor commentaar. Bruha Horeca BV is niet terug te vinden in het telefoonboek en navraag bij de PTT leert dat men geen aansluiting in Renes se kent onder die naam. The Game blijkt ook niet telefo nisch bereikbaar. Openbare veiling van een hore- capand komt volgens M. K. Dieleman, chef de bureau van notariskantoor Van Dissel Oostinga in Goes, slechts zel den voor. Hij legt uit dat alleen dan tot openbare veiling wordt overge gaan als de eigenaar van een (horeca)bedrijfspand niet aan zijn verplichtingen jegens de bank kan voldoen. ,,In de regel gaat het zo dat in overleg tus sen de schuldeiser, de bank, en de ondernemer overgegaan wordt tot onderhandse ver koop. Op de vrije markt levert een dergelijk gebouw vaak meer op dan bij zo'n veiling", aldus Dieleman. Eerder, tot januari dit jaar, be stond de mogelijkheid tot bo- venhandse verkoop, maar deze mogelijkheid is door een wijzi ging van het Burgerlijk Wet boek per genoemde datum ko men te vervallen. ,,De enige mogelijkheid om die veiling nu nog af te wenden is dat er zich veertien dagen voor de veiling een koper aandient. De presi dent van de rechtbank beslist dan of dat bod acceptabel is", aldus Dieleman. De üitspraak van de rechter is dan bindend. ZIERIKZEE - Het gebruik van de openbare bibliotheken op Schouwen-Duiveland is het afgelopen jaar gestegen. Deze toename heeft betrekking op het zowel het aantal lezers als de hoeveelheid boeken die wor den uitgeleend. Dit in tegenstelling tot de landelijke trend, waarbij een daling is te constateren. Dit staat in het jaarverslag 1993 van de Stichting Gemeenschappelijke Bibliotheekvoorziening Schouwen-Duive land. Naast deze stijgende lijn is ech ter opvallend dat het aantal verlengingen ook toeneemt, een vijfde deel van de uitlenin gen heeft betrekking op boe ken die voor de tweede of de derde keer door dezelfde per soon geleend worcfen. Volgens het rapport is dit een negatieve ontwikkeling omdat hierdoor de boeken onvoldoende circule ren en te lang ongebruikt blij ven liggen. Van het aantal in woners van het gebied van de Stichting maakt bijna 29 pro cent gebruik van een biblio theekvoorziening. In Zierikzee is dit percentage zelfs 32,8 pro cent (vorig jaar 32,6 procent). Het aantal uitleningen is met 9524 gestegen, waarvan er 6277 meer verlengingen waren. In de Stolpe werden in het ver slagjaar onder meer 65.515 ro mans uitgeleend, 33.494 infor matieve boeken, 44.709 jeugd boeken, 2.606 tijdschriften, 555 groot letterboeken en waren er 39.202 verlengingen. Ten op zichte van 1992 zijn het aantal uitleningen van informatieve en groot-letterboeken gedaald, de rest steeg. In Bruinisse steeg het lenen van groot-let terboeken. Bibliobus De bibliobus blijft nog steeds een belangrijke voorziening in de Schouwse gemeenten waar geen vaste vestiging aanwezig is. Volgens het rapport blijkt dit uit hét feit dat in 1993 zowel het aantal uitleningen als het aantal leden toenamen. In Nieuwerkerk nam het aan- 'tal lezers toe, maar daalde het aantal uitleningen. Mogelijke oorzaak hiervan is het feit dat de bus langer in deze gemeente staat waardoor er meer tijd is om een keuze te maken. Dit in tegenstelling tot voorgaande jaren. Door de grote drukte was men verplicht om snel een keus te maken en de verdere se lectie thuis uit te voeren. Het zelfde is nog gaande in Scha- rendijke. In 1994 hoopt de stichting hier de statijd te ver lengen met een kwartier. ZIERIKZEE - Het Berlijiise circus Aramannt staat van maandag 22 tot en met woensdag 24 augustus op het parkeerterrein Laan van Saint Hilaire en de hoek Scheldestraat. Om ruchtbaarheid te geven aan de komst van het circus zullen maandag de olifanten op het Havenplein de lunch gebruiken onder de klanken van het Poolse circus-orkest. Tevens wordt er een quiz gespeeld waarbij vrijkaarten te winnen zijn. Onder het publiek op het Ha venplein zullen ook kortings bonnen worden uitgedeeld die recht geven op een kaartje voor de halve prijs. Circus Ara mannt biedt een vlot en veelzij dig programma met klassieke onderdelen zoals een koord danseres, clowns en paarden- dressuur en een modernere show. De overgang van klas siek naar modern wordt onder steund door middel van een veranderend decor, bestaande uit beschilderde doeken. De di recteur van het circus presen teert een ongebruikelijk dressuur-nummer met var kens, ganzen en koeien. Daar naast kan de toeschouwer on der meer kijken naar de olifan ten, de oriëntaalse show met reuzeslangen en andere exoti sche dieren en acrobatiek van het Nederlandse duo Savar. Tussen de nummers door treedt de clown Franky op. Het circus-orkest ondersteunt het programma met afwisselend pop, jazz en klassieke cir- cusmuziek. De voorstellingen worden gegeven op maandag 22 augustus om 20.00 uur, dinsdag 23 augustus om 16.00 uur en om 20.00 uur en woensdag 24 augustus om 16.00 uur. De die rentuin is geopend van 10.00- 12.00 uur. De voorverkoop aan de kassa is van 10.00-12.00 uur. In het programma van het Berlijnse circus is een klassiek koord dansnummer opgenomen. ZIERIKZEE - Morgen, zater dag, wordt voor de 43e keer de Kor en Bottocht gehouden, de jaarlijkse speurtocht in de Oosterschelde naar fossiele botten met het mosselschip ZZ8 van de firma Schot te Zie rikzee. Gehoopt wordt een interessan te vangst te realiseren met fos sielen uit het Pleistoceen, 1,5 miljoen jaar geleden. Aan boord zal traditioneel weer een groot aantal wetenschappers zijn, vooral deskundig op het terrein van de paleontologie, de leer der fossielen. De tocht wordt wetenschappelijk bege leid door dr J. de Vos van het Nationaal Natuurhistorisch Museum te Leiden en dr P. Son- daar van de Rijksuniversiteit in Utrecht. De ZZ 8 vertrekt om 8.00 uur vanaf de Nieuwe Haven en zal rond 16.00 uur terug zijn. KERKWERVE - Woensdag 24 augustus vergadert het alge meen bestuur van de Reini gingsdienst Schouwen-Duive land. De vergadering wordt ge houden in dorpshuis 't Zuud- ènde in Kerkwerve en begint om 15.30 uur. Op de agenda van de vergade ring onder meer de stand van zaken met betrekking tot de stortplaats bij Serooskerke. Verder komen aan de orde de plannen voor realisering van een afvalcentrum bij Zierikzee. Ook worden de leden van het algemeen bestuur in kennis ge steld van de start van de inza meling van groente-, fruit- en tuinafval (GFT) op Schouwen- Duiveland. ZIERIKZEE - De gemeente raad van Zierikzee heeft beslo ten om voor de ramp in Ruan da een gemeentelijke bijdrage te geven van één gulden per in woner. Op basis van bet aantal inwoners komt dit neer op een bedrag van 10.058 gulden. Bovenstaand gemeenteraads besluit wordt besproken in de commissievergadering van fi nanciën en economische zaken op woensdag 24 augustus. Tijdens deze vergadering komt verder de subsidie van het Al gemeen Maatschappelijk Werk (AMW) ter sprake. Omdat ge bleken is dat de grondslag voor subsidiëring gewijzigd moet worden zal de bijdrage van de gemeente 11,60 per inwoner naar van 12,83 verhoogd wor den. Andere agendapunten Andere agendapunten zijn: de kosten van aanpassing van de gymzaal van de Beatrixschool (kosten 258.000 gulden), het vervallen van de gemeentega rantie voor de financiering van de aankoop of bouw van een woning en het besluit van bur gemeester en wethouders om de reserve 'woonconsumenten' op te heffen en het saldo toe te voegen aan het budget Sociale Vernieuwingen. De vergade ring is openbaar en wordt ge houden in de raadzaal van het stadhuis. Een half uur voor aanvang kan iedereen de op de vergadering betrekking hebbende stukken inzien in de secretariskamer. Aanvang 19.30 uur. Brouwershaven Renesse Hele maand augustus Aquarellen van Tbos Visser in VW-kantoor De Vergulde Garnaal. Werkdagen van 9.00 tot 12.00 uur en van 13.15 tot 16.15 uur. Expositie Barbiepoppen. Museum De Blik vanger, Capelweg 18. Dinsdag en donderdag van 10.00 tot 12.00 uur en op woensdag van 13.00 tot 17.00 uur. Maand augustus op donderdag, vrijdag en zaterdag Burgh-Haamstede Expositie poppen en keramiek. Galerie Jose- fine. Van 10.00 tot 16.00 uur. Brouwershaven Tot en met 25 augustus Zomerexpositie Zeeuwse Kunstkring. Stad huis. Geopend op werkdagen van 09.00-12.00 en van 13.30-16.00 uur. Tot en met 20 augustus Burgh-Haamstede Expositie zijdecultuur en zijden batiks. De Bewaerschole, Weststraat 18. Geopend van maandag tot en met zaterdag 13.30-16.30 uur. Augustus Burgh-Haamstede Schilderijen van Arjen de Jonge. Galerie Borsboom, Achterweg 7. Open: donderdag, vrijdag en zaterdag van 11.00-17.00 uur. Vrij dag van 19.00-21.00 uür. Tevens op afspraak (telefoon 01115-3032). Tot en met 28 augustus Zierikzee Zomerexpositie. Burgerweeshuis. Maandag tot en met zaterdag van 10.00 tot 17.00 uur. Tot eind augustus Oosterland Expositie van potloodtekeningen en olieverf schilderijen door Bep Kodde, Marian Feitsma en Jitske van der Linden. In Blauwe Keet tijdens openingsuren restaurant. Tot en met 31 augustus Burgh-Haamstede Expositie in Galerie 't Zuuddek, van kera miek van Cock Hazelaar, Greet Warmerdam en Femke v. d. Berg; schilderijen van Anneke Leydekker en Marion Hogenbosch. Ope ningstijden: maandagmiddag 13.00-17.00 uur, dinsdag, donderdag en zaterdag 10.00-17.00 Neeltje Jans 'Kreken'. Delta Expo. Tot en met 1 september Zierikzee Schilderijen Anja Massee. Galerie Noordha venpoort. Dagelijks behalve maandag van 13.00 tot 17.00 uur. Tot en met donderdag 1 september Zierikzee Expositie schilderijen Jan Jongschaap. Foyer Concertzaal. Op dinsdag, donderdag en za terdag van 13".30 tot 17.00 uur. Van 27 augustus tot en met 4 september Westenschouwen Luchtfoto's van graancirkels en documenta tie. Trampoline-centrum De Vluchtheuvel, Steenweg 13a. Ter gelegenheid van het 150-jarig jubileum van de Zierikzeesche Nieuwsbode stellen wij onze abonnees in staat tot het plaatsen van een - 1 8 4 4 -1 9 9 4 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE VOORWAARDEN Alleen voor abonnees van de Zierikzeesche Nieuwsbode Alleen door invulling van onderstaande bon Inhoud suocesjes moet strikt partikulier zijn Maximum 4 regels Aktie geldig t/m 31 december 1994 Naam abonnee Adres Postcode Woonplaats TEKST GRATIS SUCCESJE DEZE BON INLEVEREN AAN ONS KANTOOR JANNEWEKKEN 11 OF OPSTUREN PER POST IN ONGEFRANKEERDE ENVELOP AAN DE ABONNEMENTEN-ADMINISTRATIE ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE ANTWOORDNUMMER 12 4300 VB ZIERIKZEE

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 9