Gevarieerd programma Zierikzeese Havendag Meerderheid raad achter plan voor verbouw van De Putmeet Het probleem hondepoep lïï ©lel Autobanden lek gestoken Auto in de sloot Autobrand in Bru M(?@ IQVQnStt Diefstal Auto gestolen VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1994 NR 25617 3 Weinig bijval voor alternatief plan CDA De verbouwing van de Putmeet vergt een investering van f 815.000,- (Foto: Joop van Houdt). SCHARENDIJKE - De kogel is door de kerk. De meerderheid van de gemeenteraad van Middenschouwen schaarde zich gisteravond, donderdag, tijdens de gemeenteraadsvergadering in het gemeentehuis achter het voorstel van het college om 815.000,- uit te trekken voor verhouw en renovatie van gemeenschapscentrum De Putmeet. Het staande de vergadering gepresenteerde alternatieve plan van het CDA vond weinig bijval. Het CDA stemde als enige fractie tegen het collegevoorstel. In maart dit jaar stemde de ge meenteraad al in met een schetsplan voor de verbouw van De Putmeet. Vanuit ver schillende fracties kwam kri tiek op onderdelen van het plan. Het ging daarbij vooral om de locatie van het mortuari um. Wethouder W. G. Renden (PvdA) zei toen echter niet van plan te zijn om iets aan het plaVi te (laten) veranderen. Des alniettemin werd gisteren een op verschillende punten aange past - en 155.000,- duurder - plan aan de raad voorgelegd. Eén van de belangrijkste wijzi gingen in het nieuwe plan ten opzichte van het oude plan is de plaats van het mortuarium. ,,Ik was toen inderdaad nogal definitief in mijn uitspraken, maar de architect heeft toch de vrijheid genomen om een ande re locatie te zoeken voor het mortuarium", aldus Renden. Hij koppelde daar de opmer king aan vast dat het college het nieuwe plan duidelijk be ter vindt dan het eerste schetsplan en de ruim ander halve ton extra - waardoor de verbouwing in totaal 815.000,- gaat kosten - er wel voor over te hebben. In de eerste discussieronde die daarop volgde beperkte CDA- woordvoerster mevrouw P. W. Berrevoets-Ringelberg zich tot kritiek op het nieuwe plan. ,,Het is een heel bedrag gewor den en voor zo'n bedrag mag je iets verwachten dat 'af' is1', al dus mevrouw Berrevoets. Vol gens haar voldoet de in het plan opgenomen toegang tot het invalidentoilet niet en is zo wel de keuken als de toilet groep te klein. „Vier toiletten voor 200 man, dat is echt te weinig", aldus mevrouw Berre voets. Zij voegde daar nog aan toe dat in de visie van het CDA de bergruimte weinig efficiënt is ingedeeld. Verder wilde zij van het college weten of overwogen is om de (ver)bouw van De Put meet te combineren met de bouw van een woonzorgcen trum in Scharendijke. SGP/ RPF/GPV-woordvoerder J. L. F. Bolleman zei in een eerste reactie op het plan te zijn ge schrokken van de prijs. Bolle man maakte daar echter geen halszaak van en schaarde zich achter het collegevoorstel. VVD-raadslid J. M. van Lange- raad zei eveneens geschrokken te zijn van het hogere kosten plaatje. „Voor dat bedrag kun je ook een compleet nieuw ge bouw neerzetten", aldus Van Langeraad. „Het loopt finan cieel toch wel wat uit de hand zo en wij hebben er als fractie ook zwaar over zitten dubben". Niettemin gaf Van Langeraad net als Bolleman groen licht voor de plannen. PvdA-raadslid G. A. M. Cobus- sen - ook al geschrokken van de extra investering - vroeg aan dacht voor de aankleding van het toneel. „Want een toneel zonder decor en toneelverlich ting is net zoiets als een storm vloedkering zonder schuiven". Wethouder Renden toonde zich ingenomen met de bijval voor het verplaatsen van het mortu arium. Hij reageerde op de CDA-kritiek met betrekking tot de toiletgroep en de toegang van het invalidentoilet met de toezegging dat dat onderdeel nog eens bekeken zal worden. Hij kon zich niet vinden in de^ CDA-kritiek dat de keuken te* klein zou zijn. „We hebben wat dat betreft ook geen klachten van de beheerder gehoord", al dus Renden. Tekening Renden zei zich verder af te vragen of een combinatie ver enigingsgebouw/woonzorgcen trum wel zo'n gelukkige com binatie zou zijn. Maar Renden voegde daar meteen aan toe dat het nog wel even kan duren eer er in Scharendijke een woon zorgcentrum gerealiseerd kan worden. „En zolang willen wij niet wachten met de verbouw van De Putmeet", aldus de wet houder. Hij reageerde op de vraag van Cobussen met be trekking tot het toneel dat het toneelpodium wel degelijk aangekleed zal worden. „Er is alleen niet voorzien in toneel verlichting, maar daar probe ren we nog wel iets aan te doen". Tijdens de tweede discussie ronde kwam mevrouw Berre- vQets plotsklaps met alterna tieve bouwtekeningen op de' proppen. „Want voor het plan van het college hebben wij geen 815.000,- over", aldus mevrouw Berrevoets. In het CDA-plan is uitgegaan van ver groting van de keuken en toe voeging van een bijkeuken, vergroting van de toiletgroep en een wat kleinere berging. Volgens het CDA zou uitvoe ring van het plan zo'n 30.000,- extra kosten en dat heeft, zo stelde mevrouw Berrevoets, het CDA er wel voor over. Wethouder Renden haakte meteen in op dat laatste. „U komt met een leuk plan, maar u verzuimt aan te geven hoe de meerkosten gedekt worden", aldus de wethouder. Hij zei er van overtuigd te zijn dat het CDA-plan veel meer dan 30.000,- extra zou kosten. PvdA-raadslid Cobussen rea geerde met de opmerking dat hij het plan van het CDA op zich aardig vond. „Maar u had er veel eerder mee moeten ko men". Dat was ook de voor naamste kritiek van de andere fracties op het CDA-plan. Uit eindelijk kwam het tot stem ming en werd het college voorstel met zes stemmen voor en drie (CDA)stemmen tegen aangenomen. „Maar alles wat ingebracht'wordt, wordt ook meegenomen. Dus het is niet zo dat we er helemaal niets mee doen", besloot wethouder Ren den. Muziek, sport, spel en Neptunus ZIERIKZEE - Muziek, sport, spel en mosselen. Zomaar een paar ingrediënten van de Havendag op zater dag 27 augustus in Zierikzee. Uiteraard is ook dit jaar Neptunus weer present en fungeert de mosselprinses als gastvrouw. Verder is er voor elk wat wils en hoeft jong noch oud zich te vervelen. Voorafgaande aan de Haven dag liggen vrijdagavond 26 augustus de schepen versierd en verlicht in de haven. Draai orgel Alanti speelt vanaf 19.00 uur aan de waterkant en vanaf 21.00 uur zorgen de Corner Cats voor rockabilly-muziek. Het programma van de Havendag gaat om 13.00 uur zaterdagmid dag 27 augustus van start. Mosselprinses Om 13.15 uur opent de mossel prinses samen met burgemees ter mr. J. J. P. M. Asselbergs van Zierikzee de Havendag. Aansluitend volgt een rondrit door de stad, onder de muzika le begeleiding van Koninklijke Harmonie Kunst en Eer. Wie mee wil varen op een mossel- kotter, een schip van Rijkswa terstaat of de Hoogaarzen van de Stichting Behoud Hoogaars kan zich meteen na de officiële opening inschepen. Het ver trek van de 'vloot' staat ge pland voor 14.00 uur. Onderweg wordt Neptunus op gepikt die verse mosselen aan de mosselprinses aanbiedt. De schepen worden om 15.30 uur terug verwacht in de haven. Vanaf dat tijdstip kan men voor een schappelijk prijsje ge nieten van het zeebanket. Om 16.00 uur start het boegspriet lopen voor het publiek. Voor 17.00 uur staat een optreden ge pland van het Bruinisser Vis serskoor. Het Bruse gezelschap bevindt zich tijdens het concert aan boord van klipper Mijn Ge noegen. Het avondprogramma wordt om 19.00 uur geopend door vis serijvereniging, vrijwillige brandweer en de reddingsbri gade die elkaar gaan bekam pen bij het boegsprietlopen. Om 20.00 uur wordt een de monstratie parachutespringen gegeven. Vanaf 20.30 uur is er op twee podia muziek. Op het ene speelt de Scaldis Jazz Band en op het andere is de Jack Street Band te vinden. Zater dag van 15.00 tot 18.30 uur loopt en speelt de Sealand Streetparade Jazzband. Van 13.00 tot 20.00 uur zijn op het water wonderwielen en wa terschoenen te vinden en is een tobbedansbaan ingericht. Bij de Zuidhavenpoort staat de he le dag een kleefwand opge steld. Verder is ook dit jaar de duiktank weer present en kan een speciale kleine bóót van Rijkswaterstaat bezichtigd worden, evenals een scheeps- dieselmotor uit 1928. Langs de Nieuwe Haven staan weer ver schillende stands opgesteld van allerlei organisaties die di rect of indirect met het water te maken hebben. Uiteraard is ook op verschil lende plekken voorzien in ter rassen waar men niet alleen mosselen kan eten maar ook kan genieten van een kopje koffie danwel en al dan niet licht alcoholische versnape ring. De Nieuwe Haven en het aanliggende Havenkwartier zien er die dag extra feestelijk uit. Het is de bedoeling dat de bewoners van de Nieuwe Ha ven zowel als de bewoners van het Havenkwartier de vlag uit steken en de voorgevel van het huis versieren. Naast prijzen voor het mooist versierde schip zijn er ook prijzen voor de mooist versierde gevel. De Ha vendag wordt mogelijk ge maakt door bijdragen en spon soring vanuit het bedrijfsle ven. HAAMSTEDE - Een 35-jarige inwoner van Putten deed bij de politie aangifte van het lek steken van twee banden van zijn auto. De auto van de man uit Putten stond geparkeerd op het ter rein van een camping aan de Steenweg in Haamstede. NIEUWERKERK - Vanmorgen in alle vroegte werd door voor bijgangers in de sloot langs de parallelweg van de N59 ter hoogte van Nieuwerkerk een auto met bestuurder - een 26- jarige inwoner van Zierikzee - gevonden. Uit de sporen kon de politie af leiden dat de man uit de rich ting van Zierikzee was geko men en door onbekende oor zaak juist voorbij de verkeers lichten bij Nieuwerkerk was geslipt. Vervolgens zou de auto volgens de politie via de rech- terberm, de'parallelweg en een boom in de sloot zijn beland. De Zierikzeeënaar werd met diverse verwondingen overge bracht naar het Zweedse Rode Kruis Ziekenhuis in Zierikzee. De auto werd totaal vernield. De politie stelt een nader on derzoek in naar de toedracht van het ongeluk. BRUINISSE Donderdag avond rond 21.45 uur rukte de brandweer van Bruinisse uit voor het blussen van een auto- brand aan de Hageweg. Tben de Bruse brandweereen heden ter plaatse arriveerden bleek een personenwagen op een van de parkeerterreinen van recreatiepark Aquadelta in lichterlaaie te staan. On danks snel ingrijpen van de vuurbestrijders bleef er van de wagen niet meer over dan een hoop schroot. Advertentie Een bekend, maar daarom niet minder irritant, verschijnsel: hondepoep op de stoep. Vaak onderwerp van gesprek aan de borrelta fel. soms aanleiding tot scheldpartijen en een enkele keer een handgemeen. De bewoner van een pand aan de Witte Eijestraat in Zie rikzee steekt zijn ergernis in ieder geval niet onder stoelen of banken. In niet over het hoofd te ziene letters meldt hij/zij het beu te zijn om steeds maar weer hondepoep op te moeten scheppen. De honden, en vooral hun begeleiders, zijn gewaarschuwd. (Foto: Joop van Houdt). TECHNISCH INSTALLATIEBURO VERKOOP EN REPARATIE Nieuwerkerk UN Astraat 10 Brouwershaven Noorddijkstraat 8 Zierikzee St. Domusstraat 79 Verwachting t/m dinsdag 23 aug. WEERSVOORUITZICHTEN Zondag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 20% Min.temp. 12 graden Mid.temp. 21 graden Windkracht west 3 Maandag Zonneschijn 50% Kans op neerslag 20% Min.temp. 13 graden Mid.temp. 24 graden Windkracht oost 4 Dinsdag Zonneschijn 40% Kans op neerslag 30% Min.temp. 15 graden Mid.temp. 24 graden Windkracht variabel 3 ZON- EN MAANSTANDEN 20 aug. Zon op 06.30, onder 20.52 Maan op 20.01, onder 05.35 21 aug. Zon op 06.32, onder 20.50 Maan op 20.25, onder 06.48 22 aug. Zon op 06.33, onder 20.48 Maan op 20.46, onder 08.00 Volle Maan: 21 aug. (08.48) HET WEEROVERZICHT DE BILT - Het weer knapt op; gelei delijk komt er meer zon en de kans op regen is na vandaag tamelijk klein. De temperatuur doet mee aan de weersverbetering en loopt gelei delijk op naar ongeveer 24 graden. Vanavond en vannacht trekt de re gen naar Duitsland weg en van het noordwesten uit klaart het op. De wind waait uit westelijke richtingen en neemt landinwaarts af tot zwak of matig, rond kracht 3, langs de kust is de wind af en toe vrij krachtig, windkracht 5. De temperatuur daalt vannacht tot omstreeks 12 graden. Morgenoverdag zijn er naast zonni ge perioden ook wolkenvelden en mogelijk valt er nog een enkele bui. Nog steeds waait er een westen wind. Landinwaarts is de wind ma tig, kracht 3 tot 4, aan zee af en toe vrij krachtig, windkracht 5. De westenwind voert vrij koele lucht aan; de middagtemperatuur ligt rond 20 graden. Zondag blijft het waarschijnlijk overal droog. ZIERIKZEE Bij de politie in Zierikzee werd aangifte ge daan van diefstal uit een su permarkt. Tegen de dader, een 24-jarige inwoner van Zierik zee, werd proces-verbaal opge maakt. De Zierikzeeënaar gaf in een supermarkt aan de Schelp- hoekstraat in Zierikzee te ken nen dat hij geen geld had en nam vervolgens voor bijna 25 gulden aan artikelen mee. Van af een bouwterrein aan de Nij- verheidsweg in Bruinisse zijn veertig triplexplaten gestolen. Het hout vertegenwoordigt een waarde van 1200,-. BRUINISSE - Gisteren, don derdag, werd vanaf een par keerplaats bij 't Hoefje in Bruinisse een auto gestolen. De auto - een witte Opel Corsa met het kenteken KV-52-KR - is het eigendom van een 32-jarige inwoonster van Bruinisse. ZIERIKZEESCHEÜ NIEUWSBODE Él Uitgever Drukkerij Lakenman Ochtman bv te Zierikzee. Directie D. L. van 't Leven. Hoofdredacteur A. van den Nouweland Kantoor Jannewekken 11, Zierikzee. Postbus 1, 4300 AA Zierikzee. Telefoon 01110-16551. Telefax 01110-14315. Lezersservice (bezorging) De krant na 1800 uur nog niet ontvangen? Bel 01110-17314. Maandag t/m vrijdag van 800 uur tot 17.30 uur en van 18.00 tot 20.00 uur. Woonhuisaansluitingen Redactie (na 17.30 uur) 01110-12905 Fotograaf (na 17.30 uur) 01112-1575. Abonnementen Per kwartaal f 49.50 Bij autom. afschr. f 47,00 Per jaar f 187,00 Bij autom. afschr. I 177,00 Losse nummers f 1,00. De abonnementsprijzen zijn inclusief 6% B.T.W Opzeggingen dienen een maand, voor het einde van de lopende abonnements-periode schriftelijk bij de Zierikzeesche Nieuwsbode gemeld te worden. Inlevertijden advertenties Maandagkrant vrijdag tot 13.00 uur Dinsdagkrant maandag tot 11.30 uur Donderdagkrant woensdag tot 11.30 uur Vrijdagkrant donderdag tot 11.30 uur Voor fouten ontstaan door telefonische of onduidelijk geschreven opdrachten wordt door ons geen verantwoording gedragen. Advertentietarieven Losse mm prijs 64 cent. Kontrakttarieven op aanvraag ..succesjes" (t/m 4 regels) f 7,- De advertentieprijzen zijn exclusief 17Vz% B.T.W,

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 3