'Wat ik toevoeg is twintig procent' Noodvoorziening bekerwedstrijd SKNWK Volleyballers WEA/MEVO'80 op weg naar divisie Brouwershaven beleeft afgang in Herkingen Zonnemaire start met winst in oefensessie SKNWK in de slotfase onderuit bij Yerseke Jan Meulmeester maakt selectie van Zierikzee bekend Wethouder Stouten: Het is niet zo, dat we niks doen Arnoud de Graaf en Joost Timmerman zijn de nieuwe gezichten I DUIVEN RUB RI ElC I IWMv - VRIJDAG 19 AUGUSTUS 1994 NR 25617 ■HHh £j$ V 15 Wilfred Nelissen is één van de nieuwe gezichten binnen de selectie van Jan Meulmeester. (Foto: Joop van Houdt). SEROOSKERKE - Het waren afgelopen woensdagavond op sportpark Den Ho gen Blok in Zierikzee spannende minuten voor een aantal spelers van voetbal vereniging Zierikzee. Na een fikse extra training maakte Jan Meulmeester uit Serooskerke (W) de selectienamen bekend van het eerste seniorenteam dat over twee weken aan de competitiestart 1994/1995 gaat beginnen. „Ik heb al meer gezegd dat de selectie van Zierikzee niet zo breed is als men denkt. Daar hoeven we geen doekjes om te winnen. Dat is gewoon reali teit. Ik weiger ook te geloven dat we met de gedachten bezig zijn om nu de promotie te gaai^- bewerkstelligen naar de zon dag derde klasse. We hebben woensdagavond na de training een goed gesprek gehad. Iedereen was aanwezig en ik heb duidelijk op de men taliteit gewezen binnen de lij nen. Wat in het verleden is ge passeerd heb ik geen bood schap aan. De spelers moeten het binnen de lijnen doen. Ik voeg daar hooguit twintig pro cent aantoe", was de mening van Jan Meulmeester. Zes nieuwe namen prijken op het lijstje van de zeventien ge selecteerde spelers. De meest opvallende naam is van de 29- jarige Sjaak van der Weele. De verdediger maakte vorig sei zoen geen deel uit van het eer ste team dat toen nog onder de verantwoording viel van Kees Hagesteijn. Jan Meulmeester twijfelde vorige week nog aan de conditie van Van der Weele, maar gaf de speler toch het voordeel van de twijfel. „Ik zie wat hij doet op de training. Ik weet niet wat hij in het verle den heeft gepresteerd", aldus Meulmeester. Goaltjesdief Ook Marco Saman (28) is weer terug in de selectie. Saman heeft aangetoond in de voorbe reiding goed mee te kunnen: Met Raymond Massop zijn er dus drie voetballers terug die twee jaar geleden ook deel uit maakten van de selectie. Wil fred Nelissen en David Schee- Ie, speelden vorig jaar bij de A- junioren van Zierikzee en zijn voorlopig de enige aanvulling vanuit de jeugd. Barry Schoute heeft in de oefenwedstrijden bewezen dat hij een goaltjes dief is. Robert Roggeband is een verrassing binnen de ze ventien namen. Roggeband heeft nog niet veel laten zien. „Hij is onzeker, maar dat wil niet zeggen dat ik hem niet zou kunnen gebruiken." Ook Wim Overweel is er weer bij. Hij is met zijn 37 jaar de oudste spe ler in de selectie. „Bij Wim moet ik nog afwachten wat voor rol ik hem geef. De condi tie is een belangrijk facet voor Wim". Voorlopig horen Peter van der Linde, Mark Evertse, Erik Ber- revoets, Peter van der Zwan, Philip Flach en Marcel Hen- drikse bij de afvallers. „Peter gaat op vakantie. Ik vind hem een positieve speler. Misschien docik later op hem een beroep. Mark Evertse moet ook even in de wachtkamer. Deze speler moet nog wat bijgespijkerd worden voor het grote werk. Erik Berrevoets heeft zich we gens werkzaamheden voorlo pig teruggetrokken. Dat geldt ook voor Peter van der Zwan. Philip Flach heb ik nog niet ge zien en Marcel Hendrikse heeft te veel trainingsachterstand", oordeelde Meulmeester over de afvallers. Meulmeester wordt gewaar deerd door het bestuur en de spelers. „O, dat is leuk om te horen. Ja, er hangt een goede sfeer en het ziet er gezond uit. We gaan er voor om zo hoog mogelijk te eindigen in de com petitie. Nee, ik voel de druk niet op mijn schouders dat Zie rikzee nu een aantal jaren naast de hoofdprijs heeft ge pakt. Tijdens het gesprek woensdagavond is het duide lijk geworden dat we mentaal en fysiek sterker moeten wor den." Aan verdedigers en middenvel ders ontbreekt het niet bij Zie rikzee. Wel een echte spits wordt node gemist. Met Jan- Leen Boot, Barry Schoute en Patrick Roggeband hoopt Meulmeester toch doelpunten makers te krijgen. De eerste echte confrontatie is dinsdag avond 23 augustus. Dan speelt Zierikzee de eerste bekerronde tegen Bruse Boys op sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee. „Voor mij is het een gewone wedstrijd. Die partij moet toch niet zo moeilijk zijn. Ik hecht niet zoveel waarde aan een be kerwedstrijd. Ik vind de com petitie veel belangrijker. Bo vendien moeten we van Bruse Boys kunnen winnen. Mis schien een leuke streekderby", probeert Meulmeester zich in de underdogpositie te manoeu- Zeventien selectie-spelers Zie rikzee: Wim Lafeber (26), kee per, Sjaak van der Weele (29), Marco Saman (28), Wim Over weel (37), Marco van Oeveren (30), Serge Berrevoets (20), Pe ter van Beveren (23), Barry Ha- ge (21), Jan-Leen Boot (32), Bar ry Schoute (20), David Scheele (19), Raymond Massop (30), Wil fred Nelissen (19), Michel Win kels (23), Patrick Roggeband (22), Robert Roggeband (19) en Frans Kommer (23). NIEUWERRERK - Het hoofdvoetbalveld van voet balvereniging SKNWK is voorlopig niet bruikbaar. Nadat Oranjewoud BV, in opdracht van de gemeente Duiveland, onlangs de rechterhoek van het voetbal veld opnieuw had gedraineerd en ingezaaid, is er nog nauwelijks gras te hespeuren. Zo'n vijftig vier kante meter is onbespeelbaar. Afgelopen week kwa men de eerste grassprieten boven de grond. Dat betekent een ramp voor voetbalvereniging SKNWK. De oefenwedstrijden worden momenteel op het tweede veld gespeeld. Daar staan wel twee dug-outs, maar geen afraste ring. Volgens de KNVB-regle- menten moet er bij beker- en competitiewedstrijden in de KNVB-klasse een afrastering aanwezig zijn. Dinsdag 23 augustus moet SKNWK tegen Oostkapelle voor de eerste bekerronde aan treden. Het lot heeft bepaald dat de wedstrijd in Nieuwer- kerk plaats moet vinden. In middels is er druk overleg tus sen Oostkapelle, KNVB en SKNWK. Min of meer was al besloten om de wedstrijd in Oostkapelle te spelen. Op dit moment is er opnieuw bespre king om de wedstrijd alsnog in Nieuwerkerk te spelen. De ge meente Duiveland is bereid om een noodafrastering te maken op het tweede veld. Wethouder van sportzaken, W. P. Stouten heeft begrip voor de situatie. „We hebben van het probleem gehoord. We zullen morgen, vrijdag, kijken wat we kunnen doen voor SKNWK. Ik snap dat de voetbalvereni ging veel waarde hecht aan een thuiswedstrijd. Wij zijn nu druk bezig om een noodoplos sing te zoeken. Dat geldt ook voor de competitiewedstrijden die begin september starten", aldus Stouten uit Oosterland. Stouten betreurt het dat door de droogte het gras niet is opge komen. „Ik heb begrepen dat het een moeizaam karwei was. Er zaten veel stenen in de grond. Nadat Oranjewoud BV de nieuwe-drainage had gelegd is er opnieuw bezand en inge zaaid. Tben de droogte aan bleef hebben we samen met de voetbalvereniging er voor ge- zorgd dat die plaats werd bere gend. Ik heb begrepen dat het gras nu gaat groeien..Ja, hoe dat met de competitie zit weet ik niet. Het is niet zo, dat we niets doen. Indien er graszoden ingelegd moeten worden zal dat toch eerst een raadsbesluit moeten worden. Zo'n grapje kost wel geld Cees van der Meer, voorzitter van SKNWK, is er nog niet zo bezorgd om. „Vandaag wordt er gekeken of de bekerwed strijd in Nieuwerkerk gespeeld kan worden: De eerste compe titiewedstrijd spelen wij uit. Ik ben wezen kijken, maar het gras groeit nu aardig. Als het goed is wordt er begin septem ber gemaaid en dan zou het in orde zijn", aldus Van der Meer. Vorig seizoen stond in de rech terhoek van het voetbalveld re gelmatig water waardoor com petitiewedstrijden moesten worden afgelast. Ondanks dat dat euvel nu verholpen is lijkt het jonge gras, straks niet te redden tegen de noppen van de voetbalschoenen. Hierdoor dreigt het gras niet voldoende houvast te krijgen waardoor vijftig vierkante meter binnen de kortste tijd weer een zand- of moddervlakte wordt. SKNWK kan met de aanko mende competitie voor haar senioren-, dameselftallen en jeugdteams lelijk in de prole men komen. ddiiwe^ig zajii. uusLivdiJeiit; ic aptfien. up uil uc uiuugic uci gida uici, w upgc- uwuigu uiii. „vcuiuctcij DREISCHOR - In het kleine gymzaaltje in Dreischor stomen de volleyballers van WEA/MEVO'80 zich klaar voor een waarschijnlijk zwaar competitieseizoen in de derde divisie. De smalle selectie van trainer/coach Ton Baas zal het zonder de ervaren Bram Maurik moeten stellen. Die liet weten zich niet meer beschik baar te kunnen stellen voor WEA/MEVO'80. Omdat er niet voldoende plaats is in sporthal Onderdak is de Zierikzeese volleybalse lectie genoodzaakt de trai ningsuren buiten Zierikzee af te werken. Naast een gezamen lijke clubtraining in Zierikzee is het volleybalteam dus twee keer per week bij elkaar, vol gens trainer/coach Ton Baas uit Strijen moet dat voldoende zijn om het divisiegeweld te doorstaan. „Natuurlijk, we gaan een klas se hoger spelen. Er zal dan meer power nodig zijn en meer inzet. We hebben vorig jaar het hele seizoen in de top van de promotieklasse gespeeld en als je dan kijkt naar de derde divi sie, dan loopt dat toch een beet je in elkaar over." De afstand van zijn woon plaats Strijen naar Zierikzee leverde Baas tot nu toe geen problemen op. „Nee, dat is voor mij niet discutabel ge weest. Een ding is zeker, ik rij twee keer in de week naar Zie rikzee. Om te trainen en de thuiswedstrijd bij te wonen. En dat is vol te houden on danks de lange reistijd. Je moet ook uitkijken dat je voor de kerst niet opgebrand bent." Baas die zelf een aantal jaren tweede en derde divisie speel de is duidelijk over de kansen van WEA/MEVO'80 in de der de divisie. „We zullen het wel moeilijk gaan krijgen want er zijn in de derde divisie altijd een aantal ploegen met spelers die eerste divisie gespeeld heb- De volleybaltraining voor het eerste herenteam van WEA/MEVO'80 is weer gestart. De groep traint in de sportzaal in Dreischor. (Foto: Joop van Houdt). ben. Dat soort spelers zijn aan het afbouwen of willen het rus tiger aan gaan doen. Ik weet dat dat lastige jongens zijn. Maar ik ga er van uit dat we ons moeten kunnen handhaven en dat we hier en daar wel wat puntjes gaan pakken. Het is vaak zo", vervolgt Baas, „dat wanneer teams promoveren naar de derde divisie, ze dan na een jaar gelijk doorstoten naar de tweede divisie. Dat is niet onze ambitie". WEA/MEVO'80 begint het sei zoen met een tegenvaller. De ervaren Bram Maurik liet zijn trainer via een brief weten dat wegens zijn studie, hij het niet meer op kan brengen om het komend seizoen te spelen. „Het is een gemis. We missen zonder hem een hoop ervaring. Hij heeft een goede pass en een sterk blok: Op zich zijn het be grijpelijke redenen van hem. Het is jammer. Ik heb voor hem niet zomaar een vervanger. Ik betreur wel dat hij zo laat met die mededeling kwam. Dat neem ik hem kwalijk. Hier door kunnen wij geen andere speler aantrekken. De slui tingsdatum is reeds verstreken voor overschrijvingen. Dat is zonde. Hadden we het eerder geweten, dan hadden we het na het kampioenschap in het voor jaar aan kunnen geven in de media", legt Baas uit. Nieuweling in de ploeg is de 25- jarige Joost Timmerman uit Eindhoven die in Zierikzee is komen wonen. De geroutineer de spelverdeler die jaren in de tweede en derde divisie speel de zal samen met René Maas en Marcel Bal de concurrentie aan moeten gaan. Vorig seizoen kreeg Marcel Bal nog de voor keur van Baas. Voor Timmer man is het geen probleem om op de bank te starten. „Nee, ik denk dat dit de meest gezonde manier is je in een team te spe len. Ik moet me gewoon waar zien te maken", 'aldus Timmer man die docent Wiskunde in Goes is. Zoveel spelverdelers waarover Baas kan beschikken, zo rela tief weinig aanvallers heeft WEA/MEVO'80. Daarom is de 18-jarige jeugdspeler Arnoud de Graaf door Baas aan de smalle selectie toegevoegd. On danks de smalle selectie kijkt Gerrit van Splundér hoopvol het avontuur tegemoet. „We zullen misschien bij lange drie setters in de problemen komen maar met onze kwaliteit moe ten we toch zeker in de midden moot mee kunnen draaien. Dat is vorig jaar ook vaak tegen ons gezegd door andere teams." WEA/MEVO'80 stort zich in de derde divisie niet in het onbe kende. In de derde divisiepoule waar WEA/MEVO'80 uitkomt komt Tbn Baas een aantal be kenden tegen. Baas die nu een jaar werkzaam is bij WEA/ MEVO'80 trainde daarvoor een team uit Dordrecht dat nu een van de tegenstanders van zijn huidige ploeg zal zijn. „Die ploeg speelde inderdaad ook in de derde divisie. Natuurlijk is er nu het één en ander veran derd. We zullen nu ploegen te gen komen waarvan ik weet waar je ongeveer op moet let ten." WEA/MEVO'80 start op 1 oktober de competitie tegen Attack uit Waspik. HERKINGEN - De eerste oefenwedstrijd voor Brou wershaven-trainer Leen van der Velde is dramatisch verlopen. In Herkingen kreeg zijn ploeg met 9-0 een flink pak slaag. „Puur slecht. Er was geen inzet en het potje voetbal wat ik ge zien heb was slecht", laat Van der Velde uit Sommelsdijk we ten. Brouwershaven is haar oe fensessie slecht gestart. Tegen vierdeklasser KNVB Herkin gen bakten ze er niets van. Met de rust stond al 6-0 op het sco rebord. „Als ik iemand van Brouwers haven een goed cijfer moet ge ven, is dat keeper Henk-Jan Slager. Hij had nog geen trai ning achter de rug en stond vpor het eerst weer in het doel. Maar door zijn inzet is het bij 9- 0 gebleven." Brouwershaven miste wel een aantal goede spelers. Camiel van Tiggelhoven en Leo Nou- wen zijn geblesseerd. André Goudswaard is op vakantie. „We zullen donderdagavond op de training weer eens de kop pen bij elkaar steken. Nee, geen straftraining. Gewoon praten met elkaar. Zaterdag (20 augustus) spelen we thuis te gen Arnemuiden 2", aldus Leen van der Velde. NIEUWERKERK - Zonnemaire is haar oefensessie gestart met een 1-3 overwinning op het derde team van voetbalvereniging SKNWK. In Nieuwerkerk scoorde Marco Duinhouwer twee keer en de nieuwe ling Johnny Meuldijk tekende voor het derde doel punt. Rutger Eijskoot (17) uit Pernis en John Meuldijk (17) uit de ei gen jeugd komen Zonnemaire versterken. Op het voetbalveld in Nieuwerkerk zorgde Marco Duinhouwer binnen vijfen twintig minuten voor 0-2. De eerste goal was een schot vanaf vijfendertig meter die over de SKNWK-keeper het doel in rol de. Het tweede doelpunt was een schot uit de tweede lijn. In de 30e minuut werd keeper ErWin van der Wekken gepas seerd door een SKNWK-speler (1-2). In de tweede helft moch ten Rutger Eijskoot en Johnny Meuldijk hun opwachting ma ken. Nadat SKNWK een straf schop hoog over het doel schoot, gaf Johnny Meuldijk in de 80e minuut zijn visitekaart je af door een fraaie kopbal die in de touwen belandde (1-3). YERSEKE - Voordat SKNWK gisteravond afreisde naar Yerseke werd trainer Piet Diepenhorst gecon fronteerd met te weinig spelers. Op het laatste mo ment moest hij spelers uit het tweede elftal oproe pen om met dertien man naar de visserplaats af te reizen. Zaterdag derdeklasser Yerseke won met 5-3. Michel Flikweert, Sam Flik- weert en Erwin Theunisse moesten werken. Peter van der Cingel was nog geblesseerd en Mark de Haan en Steven Neele zijn op vakantie. Wel was Wilco de Valk weer aanwezig en hij zorgde voor een belangrijk aandeel in de treffers. Met de invallers Lennart de Looze, Jan-Jaap Padmos, Fred van der Werf en de jonge speler Benoi gaf SKNWK prima par tij tegen Yerseke. Al vanaf de le minuut kreeg Robin Vrij een ideale kans op de openingstref fer. Het schot ging millimeters naast. Vrij nam in de 3e minuut revanche na een prima pass van Martijn Neele. Robin Vrij schoot de bal schitterend in de rechterhoek (0-1). Na elf minuten spelen verraste Bart Steveninck keeper Leon Quik (1-1). Tien minuten later kopte Robin Vrij SKNWK naar 1-2. De spelers van SKNWK hadden de thee nog niet op tij dens de rust toen de scheids rechter beval om weer te spe len. Nog onder de indruk van de snelle spelhervatting, kreeg Leon Quik een bal om zijn oren van Hermie Pekard (2-2). Nog geen minuut later gaf Wilco de Valk een gepast antwoord met een fraaie goal (2-3). Tben was het gebeurd voor SKNWK. Een buitenspeldoelpunt van Louis de Koeier en treffers in de slot minuten van Bastien van de Plasse en Martin van Hekke brachten SKNWK op de knieën. «Wfmmn I WiWIBBMBIMIilOilMWraWMBBmnillil Ml lil i iïi OOSTERLAND - De wedvlucht vanuit Moeskroen van PV Duiveland op 13 augustus werd gelost om 10.40 uur met noordenwind, aantal duiven 370, af stand 117kilometer. Aankomst eerste duif 12.10 uur, snelheid 1256 meter per minuut, aankomst laatste duif 12.37 uur, snelheid 987 meter per minuut. C. Krijger 1, 2, 10, 12, 17, 21, 88, 89, 90; A. IJzelenberg 3, 18, 23, 24, 32, 48, 50, 55, 70, 73. 75; H. P. v. Noorden 4, 5, 9, 13, 22, 26; C. v. Dijke 6, 27, 30, 31, 34, 43. 44, 58. 59, 60, 76. 78, 83, 84, 93; L. Knop 7, 8, 65, 66, 82, 87; P. Ver schoor 11, 15, 29, 36. 46, 51, 91; A. de Jonge 14, 16, 41, 53. 57. 80, 92; C. Bal 19, 40, 54. 56, 69; A. J. Knop 20, 74. 77; M. v. d. Wielen 25, 28, 33. 35, 39, 42, 45. 52. 61, 62, 71, 81; Hans Holwerda 37, 47, 67, 79, 85; J. v. d. Werf 38, 86; H. v. d. Maas 49, 63, 64, 68, 72. Uitslag van de wedvlucht van uit Orleans op 13 augustus, jonge duiven, aantal 135. Ge lost met lichte noordenwind, afstand 455 kilometer. Gelost om 10.45 uur. Aankomst eerste duif 19.07 uur, snelheid 906 me ter per minuut. Aankomst laat ste duif 20.31 uur, snelheid 772 meter per minuut. W. v. d. Meulen 1, 4, 5, 11, 18. 23, 31; A. de Ronde 2. 3. 12. 33; C. Bal 6, 7, 8. 15, 22; C. v. Dijke 9; A. IJzelenberg 10, 14, 16, 17, 25; L. J. v. d. Wielen 13. 27; A. de Jonge 19, 20. 26. 30; J. v. d. Werf 21. 32; C. Krijger 24. 28. 29. Gevleugelde Vrienden Zaterdagmorgen 13 augustus werd om 10.45 uur in Orleans het startsein gegeven voor 97 jonge duiven. Met redelijk vliegweer maar met een krach tige noordwestenwind moesten de duiven toch zeven uur vlie gen over de 450 kilometer. Evenals vorige week had de combinatie Berrevoets-Bruyn een prima uitslag, gevolgd door Henk v. d. Linde. De win naar behaalde 1007 meter per minuut. De klokken stonden anderhalf uur open. Snelheid laatste prijsduif 817 meter per minuut. Berrevoets-Bruyn 1. 2, 5. 6, 8, 12, 13. 14, 21. 25; L. J. Fonteine 3, 19, 22. 24; H. J. v. d. Linde 4. 9, 10. 11, 16. 23; A. Schults 7; J. C. Berrevoets 15, 17. 18; L. Ber revoets 20. Zondagmorgen 10.10 uur gin gen in Doornik 251 duiven de manden uit voor de eerste na- tourvlucht. Prima vliegweer met zwakke zuidwestenwind zorgde voor een snelheid van 1460 meter per minuut. Van der Linde was goed op dreef met acht van de tien. Het klokken duurde hier dertien minuten voor de prijzen waren ver deeld. Uitslag Doornik; H. J. v. d. Linde 1. 2. 7, 13, 32, 42. 44. 50; G. Bakker 3. 4. 12, 14. 17, 27. 57. 58. 62; J. A. v. Almen- kerk 5, 10, 11, 16, 28; C. Gieskes 6. 8. 15. 19. 45, 63; A. Romijn 9. 25. 33, 43. 47. 59; Koster- Winkels 18. 22, 34. 38. 49, 61; J C. F. Pankow 20, 21; M. Gieskes 23. 24. 29; M. Kleppe 26. 31. 36, 51; L. J. Fonteine 30. 37. 39. 46. 60; J. v. IJsseldijk 35. 48. 52. 53. L. Berrevoets 40. 41. 55. 56; W. Wiltcnburg 54. 1

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 15