PROGRAMMA 'Met die groep spelers moet ik het doen' Kunstgrasveld nadert voltooiing Ouwerkerk krijgt nu steeds meer vorm Autocrossspektakel financieel debacle Keeper Sander Kloos het enige lichtpuntje bij MEVO Van Loo Dreischor naar winst Ben Meziane Nieuw bestuur treedt aan bij hockeyclub HSD k 14 ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Jokan Heikamp rechtswint één van de weinige duels met Colijnsplaatse Boys speler Peter Bakker(Foto: Joop van Houdt). COLIJNSPLAAT - MEVO-trainer Gerard Olijhoek was niet boos omdat zijn ploeg gisteravond, donderdag, met 4-0 verloor van zaterdag derdeklasser Colijnsplaatse Boys. Nee, het deed hem veel meer pijn dat zijn spelers de opdrachten niet uitvoerden. De bal terug kaatsen of een tegenstander uitspelen. Bovendien laakt hij de gemakzucht van zijn spelers. MEVO kan wel eens een moeilijke competitieperiode tegemoet gaan. Verlies en gelijkspel KATS - Trainer Jaap Goud zet vaart achter zijn ploeg Ouwerkerk. In twee dagen tijd speelde hij twee oefenwedstrijden. Tegen en in Kats werd een 4- 4 gelijkspel behaald. Tegen het tweede team van SKNWK moest Ouwerkerk een 1-4 nederlaag slik ken. ,,Ik heb veertien spelers tot mijn beschikking. Niemand anders bij de voetbalvereni ging MEVO is bereid om naar het eerste elftal toe te komen. Ja, van die veertien spelers moet ik Dick van Splunder nog missen wegens een blessure. Als we zaterdag tegen Zierik- zee voetballen mag ik blij zijn elf spelers in het veld te krij gen. Eric Wijsman vindt een etentje belangrijker. Johan Heikamp gaat met vakantie. Ik hoop dat hij het een dag uit stelt. Bovendien heb je Jan Heikamp vanavond het veld geblesseerd zien verlaten", ver zuchtte Olijhoek. Sander Kloos Het enige lichtpuntje voor Olijhoek moet de nieuwe kee per zijn. Sander Kloos (19) stond gisteravond voor het eerst onder de lat bij MEVO. Ondanks dat hij vier ballen om zijn oren kreeg, bleef de sym pathieke keeper positief. ,,Ik had een jaar niks meer gedaan. Alleen Eddy Kiesenberg gehol pen met de training bij de B- junioren van Zierikzee. Ik heb nog vijf wedstrijden in het doel gestaan bij het tweede elftal van Zierikzee. Maar dat was al les. MEVO heeft gevraagd of ik bij- hen wilde keepen. Ik zit voor het tweede jaar op het ClOS'in Goes. Ik denk dat het goed is om bezig te blijven. Ik vind het hartstikke leuk dat ik bij ME VO een kans krijg. Natuurlijk met Gerard Olijhoek als kee perstrainer zit dat goed. Jam mer dat ik de voorbereiding niet volledig mee kan draaien. Momenteel ben ik actief voor gehandicapten in de surfweek op het Veerse Meer. Volgende week moet ik met de school een week op kamp in de Ardennen. Met die paar trai ningen achter de rug mag men van mij nog niet te veel ver wachten. Ik voelde mij van avond ook niét balvast", legt Sander Kloos uit. Luisteren Sander Kloos is dan ook de enige nieuwe speler bij MEVO. ,,Ik moet roeien met de riemen die ik heb. Je krijgt een groep spelers en daar moet je het mee doen. Ik ben in de rust ook boos geweest in de kleedka mer. Verliezen is niet erg, maar ze moeten wel luisteren", sput terde Olijhoek. ,,MEVO is al drie jaar zo. Hoe verander je dat? Je wilt toch wat van de training terugzien in het spel." In de eerste h,elft maakte ME VO toch geen onaardige indruk op het sportveld van Colijns plaatse Boys. Op het midden veld kon Jan Heikamp aardig de touwtjes aan elkaar kno pen. Verdedigend met Mark van Dijke als rechtsback, Pa trick Renger als laatste man en Clement van Splunder als linksback bleef de achterlinie gesloten. In de voorhoede draaide het niet geweldig met Kees Verwest, Rudy Dekker en Erik Wijsman. Tbch, na zeven minuten spelen stichtte de eerste echte MEVO- actie via Mark van Dijke, Rem- co van der Wekken en de voor zet van Rudy Dekker rgevaar voor het doel van de tegenstan der. Daar was voorlopig alles mee gezegd. Remco Krijger testte in de 25e minuut de MEVO-verdediging. Uit een vrije trap werd de bal voor het doel van Sander Kloos wat heen en weer getikt en Krijger wachtte het juiste moment af voor de goal: 1-0. Toen in de 35e minuut Jan Hei kamp geblesseerd aan zijn lin kerenkel uitviel, was de orga nisatie op het middenveld ook verdwenen. Toch kreeg Colijns plaatse Boys geen vat op het spel met uitzondering van een schot op de lat vlak voor rust. De tweede helft kenmerkte zich vooral door een opstootje. Eerst had Rudy Dekker nog een aardige kans met één man voor zich. Hij durfde de speler niet uit te spelen en gaf de bal onnodig aan Kees Verwest die door twee man afgeschermd was. De enige opleving was in de 62e minuut toen Clement van Splunder een schitterende vrije trap nam vanaf een meter of twintig. De bal werd net uit de rechterbovenhoek getikt. Vechtpartij In de 65e minuut begonnen de irritaties over en weer in de tot dan aardige oefenpot. Remco van der Wekken schermde de bal op het middenveld af. Mar co de Looff klom min of meer op zijn rug. In de draai raakte Van der Wekken het gezicht van De Looff die knielend tus sen de graspollen viel. Nog geen minuut later kreeg ,Cees de Ruiter het aan de stok met een speler. Daar kwam een vrije trap voor. Inmiddels was Marco de Looff uit op wraak. Aan de andere kant van het veld. Voor de dug-out, ging hij Clement van Splunder te lijf. Scheidsrechter Marinus de Boer uit Heinkenszand had in middels al voor een overtre ding geblazen. Intussen was het een kluwen van spelers die wat handtastelijk werden. De scheidsrechter trok een aantal spelers uit elkaar en Olijhoek duwde zijn spelers achteruit. Ook de grensrechter van Co lijnsplaatse Boys bemoeide zich met het opstootje. Mark de Looff werd het veld uitgestuurd en Colijnsplaatse Boys mocht vijfentwintig me ter van het MEVO-doel een vrije trap nemen. Peter Bakker schoot de bal rechtstreeks ach ter keeper Sander Kloos (2-0). Colijnsplaatse Boys moest de resterende wedstrijd met tien man uitspelen. Marcel Verweij nam wraak door zowel in de 84e en 89e minuut te scoren (4- 0). ,,Ach, dat is toch niet normaal dat zo'n speler wraak neemt. Die moeten ze gelijk voor een half jaar Schorsen. Zoiets hoort niet op de voetbalvelden", moest de geplaagde trainer Ge rard Olijhoek nog even kwijt. Colijnsplaatse Boys - MEVO 4- 0 (1-0). 25. Remco Krijger 1-0. 71. Peter Bakker 2-0. 84. Marcel Verweij 3-0. 89. Marcel Verweij 4-0. In de 70. minuut werd Mar co de Looff uit het veld ge stuurd. Scheidsrechter: Mari nus de Boer uit Heinkenszand. Toeschouwers: 45. OOST-SOUBURG - Coureurs Erwin van Loo en Arnold Duinhouwer wisten zich tij dens het criterium in Oost- Souburg in de uitslag te rij den. Het criterium, over tachtig ki lometer, kende een lastig par cours. Veel klinkers en bochten met een parcourslengte van twee kilometer. In de slotfase waren zeven koplopers die om de hoogste eer mochten sprin ten. Peter Mol bleek de sterk ste renner. Van Loo en Duin houwer moesten met het pelo ton eerder afsprinten met res pectievelijk een 17e en 20e plaats. Erwin van Loo was ook actief in het Belgische Maldegem-Donk. Daar werd hij 16e tijdens een wedstrijd over 110 kilometer. De Belg Danny Minnaar werd winnaar. BROUWERSHAVEN - Drei schor heeft haar eerste oefen wedstrijd met 2-5 gewonnen. Op het sportpark Onder de Molen in Brouwershaven was het tegen Brouwershaven 2 al met de rust 0-4. Trainer Tbine Tiggelman zag een aardige wedstrijd. Alleen schrok hij van de blessure van Norman Dijst. Deze speler viel in de tweede helft uit met waarschijnlijk een gescheurde knieband. Norman Dijst zorg de wel voor de openingstreffer. Serge van der Bos maakte 0-2 en Luciën Vroegh bracht de voorsprong al snel op 0-3. Ser ge van der Bos bepaalde met 0- 4 de ruststand. Keeper Bonne Meintema was nog op vakan tie. In de eerste helft stond John van derZande in het doel en in de tweede helft moest Kees Schoo het doel verdedi gen. Brouwershaven 2 kwam via een strafschop op 1-4 en even later scoorde zij uit een corner 2-4. In de 75e minuut be paalde Luciën Vroegh de eind stand op 2-5. .Beide wedstrijden waren zeer nuttig. Ik heb nu langzamer hand een idee hoe ik het elftal moet vormen", was Goud van mening. De trainer haalt er wel degelijk tweede elftalspelers bij. Tegen SKNWK 2 speelde hij met zes basisspelers uit het eerste en de rest had hij aange vuld met tweede elftalspelers. „Ik wil die jongens in het 'pa troon van het eerste elftal zien spelen. Tenslotte komt ieder een trainen en dat wil ik ook op het veld terug zien." Steeds meer blijkt Joeri Pan- kow de enige scherpe spits te zijn bij Ouwerkerk. Tegen Kats wist deze 21-jarige speler zijn ploeg binnen twintig minuten op een 2-0 voorsprong te bren gen. Dat was tevens de rust stand. Goud bracht wat veran deringen aan in zijn ploeg, maar dat had een omgedraaid effect. In de 55e minuut werd keeper Pascal Dalebout verrast (1-2). Vijf minuten later scoor de Jacky Kenters 1-3 en een mi nuut later werd Joeri Pankow Bestuurslid Liesbeth Klop van de Dordtse autocrossvereni ging ACTD klaagde tijdens de wedstrijd over de beperkte re clameborden die zij in de ge meente Westerschouwen mocht plaatsen. Zij vond dat daar door de publieke belangstel ling magertjes was. Ook vond ze de milieu-eisen en de borg van duizend gulden te hoog. Directeur W. van Meerten van gemeentewerken Westerschou wen zegt volgens de verorde ningen van gemeente Wester schouwen te hebben gehan deld. ,,We moeten de reclameborden aan banden leggen. Het we melt van de borden langs de openbare weg. We hebben on langs ook de te veel geplaatste reclameborden van circus Rens weggehaald. De eigenaar kon ze op de werkplaats ophalen. Die borg van duizend gulden is noodzakelijk. Anders kan een organisatie doen wat ze willen. Klaverjassen Klaverjasclub Zierikzee houdt zaterdag 20 augustus een kla verjas wedstrijd in het repeti tielokaal van Kunst en Eer aan de Kaersemakerstraat in Zie rikzee. Het toernooi duurt pre cies twaalf uur. Aanvang 9.45 uur. Korfbal Het eerste seniorenteam van korfbalvereniging All-Ready speelt zaterdag 20 augustus de eerste oefenwedstrijd van het nieuwe seizoen. Op sportpark Bannink wordt vanaf 13.30 uur gespeeld tegen Swift 3. Wielrennen Vrijdag 19 augustus start om 18.30 uur de twaalfde Wieler ronde Zierikzee. Ruim tachtig renners moeten honderd kilo meter afleggen in de straten van Zierikzee. De finish van de winnaar wordt rond de klok van 20.30 uur op het Haven plein verwacht (zie speciale wielerkrant). Zondag 21 augustus houdt Rij wiel Tber Club Schouwen-Dui- veland de Omloop Grevelin- gen. Een toertocht over 115 ki lometer die langs mooie plek jes van Schouwen-Duiveland en GoereeOverflakkee voert. Vertrek om 8.30 uur vanaf sportpark Den Hogen Blok in Zierikzee. onderuit gehaald in het zes tienmetergebied. Erwin van der Maas verzilverde de straf schop (1-4). Hierna viel de con centratie weg bij de spelers van Ouwerkerk. In het laatste kwartier kreeg Kats vleugels en scoorde drie keer op rij (4-4). Tegen het tweede elftal van SKNWK had Goud alleen Mi chel Begemann, Erwin van der Maas, Jacky Kenters, Olivier Verwest, Freek en Wouter van Marie van het eerste team tot zijn beschikking. Daarentegen was SKNWK ook weer met spelers uit haar derde team naar Ouwerkerk afgereisd. Binnen vijf minuten scoorde Robbie Kosters 0-1 voor SKNWK 2). In de 35e minuut liet keeper Michel Begemann zich verrassen door Fred van der Werf (0-2. In de tiende mi nuut van de tweede helft zorg de Arie Folmer met een af standsschot voor 0-3. Wouter van Marle redde de eer voor Ouwerkerk (1-3) en Wim Fon- teine bracht tien minuten voor het eindsignaal de stand op 1-4. Gezien het feit dat de gemeente Westerschouwen vooruit wil lo pen op de milieu-eisen, stellen we zeker aan een autocross re gels. Zowel milieu als veilig heid is dan noodzakelijk", al dus Van Meerten. HANK - Tijdens een straten- loop met internationale deel name in het Brabantse Hank, over 7500 meter, is Rachid ben Meziane als zesde geëindigd. Armand van der Smissen won in 21.48 min. Tweede werd Ton Louret uit "Breda in 22.08 min. Uitslagen DS-atleten: 6. Ra chid ben Meziane, 22.28 min. 36. Youri Verolme, 25.45 min. 46. Wim Provoost, 26.44 min. 58. Gert-Jan de Glopper, 28.41 min. Skeelersport Zaterdag 20 augustus houden ijsclub De Poel en atletiekver eniging AV'56 op het industrie terrein Poel 1 in Goes een skee ler en loopfestijn. Het pro gramma start om 15.30 uur met een gecombineerde loop- en skeelerwedstrijd voor duo's in estafettevorm. Er moet vijf ki lometer worden hardgelopen en tien kilometer skeeleren. Om 17.00 uur start de Mijl van Goes. Om 18.00 uur is er een skeelerwedstrijd voor de jeugd. Om 18.30 uur is er een skeelerwedstrijd om het open Zeeuwse kampioenschap. Het betreft een wedstrijd over 45 minuten en één ronde. Voetbal Voetbal oefenpro gramma zater dag 20 augustus: MEVO 3 - Ouwerkerk in Zierikzee om 14.30 uur. Zierikzee - MEVO in Zierikzee om 19.00 uur. Duive- land - Zierikzee 2 in Ooster- land om 19.00 uur. SKNWK - HVO in Nieuwerkerk om 16.30 uur. TOGR - Bruse Boys in Rot terdam om 14.30 uur. DFS - Middelburg (zaterdag) in Burgh-Haamstedc om 14.30 uur. ZSC 1 - ZSC 2 in Scharcn- dijke om 14.30 uur. Nieuwdorp - WIK in Nieuwdorp om 14.30 uur. Brouwershaven - Arne- muiden 2 in Brouwershaven om 14.30 uur. Zonnemairc - Bruse Boys 3 in Zonnemaire om 16.30 uur. Zondag 21 augus tus: Zierikzee 3 - Dreischor in Zierikzee om 12,30 uur. Renes- se-Middelburg in Renesse om 14.30 uur. ZIERIKZEE - Op zaterdag tien september wordt het nieuwe hockey-kunstgrasveld op sportpark Ban nink in Zierikzee geopend. De werkzaamheden zijn in volle gang. Momenteel wordt de kunstgraslaag neergelegd. Hierdoor krijgt het sportpark een ander aanzien. Ook het bestuur van hockey club Schouwen-Duiveland is volop bezig om de opening in goede banen te leiden. Er wordt een feestelijk program ma in elkaar gezet. De B- junioren van HSD krijgen de eer om als eerste ploeg op za terdag 10 september te spelen op het kunstgrasveld. De kampioensploeg van vorig seizoen, speelt om 15.30 uur tegen Liberty uit Dongen. Overigens zal er tijdens de opening een nieuw bestuur aantreden van de Schouwen- Duivelandse hockeyvereni- ging. Op vrijdag 26 augustus houdt HSD haar algemene le denvergadering. Daar-zal Leen Noordhoek de voorzittershamer overdragen aan Gonneke Arkenbout. Ook penningmeester J. J. Koeman legt zijn functie neer. Tim Terwogt heeft zich beschikbaar gesteld voor het penningmeesterschap. Ook treden Truus Kouijzer (vice-voorzitter en jeugdcom missaris, PR en ledenwer ving) en R. J. F. van den Borgh (scheidsrechter-com- missaris) af. Ivo Wassenberg heeft zich beschikbaar ge steld voor de functies van Kouijzer, Voor de functie van scheidsrechter-commissaris is er nog een vacature. Doordat de aanleg van het kunstgrasveld stagnatie heeft opgeleverd, heeft de hockeyclub Schouwen-Duive land besloten om het Stoepe- schieterstoernooi af te gelas ten. 'We stellen hoge eisen aan milieu' BURGH-HAAMSTEDE - Het autocrossspektakel in Renesse, dat op zaterdag 13 augustus is gehouden aan de Kooijmansweg, heeft een fikse financiële strop opgeleverd voor de organisatoren. ZIERIKZEE - De voetbalploegen op Schouwen- Duiveland zijn volop bezig aan hun oefensessie. In middels hebben ook de volleybal-, handbal- en korf balteams de trainingen hervat. 4

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 14