de fotoshop Appartemententoren en 160 nieuwe bungalows Aquadelta uw krant van schouwen-duiveland Toch uitbreiding gemeentehuis Commissie financiën Westersehouwen 150 JAAR n ZIERIKZEESCHE j NIEUWSBODE IlLS- 1 -Uur Fotoservice Vakwerkvergrotingen, Pasfoto's en Fotoreportages Investering van 25 miljoen in komende vijf jaar Fors aantal hardrijders op de bon Q 3 0 4 5 7 Ernstig letsel bij fietsongeval Aanrijding met lichte schade Inbraak in woning Hardrijders aangehouden V ,f*Vl994 I~' dé krant van schouwen -duiveland! j ZIERIKZEESCHE DONDERDAG 18 AUGUSTUS 1994 150e JAARGANG NR 25616 WAARIN OPGENOMEN DE ZIERIKZEESCHE COURANT 1797-1889 II Weststraat 1b, Burgh-Haamstede, 01115-2310 II Het nieuwe centrumgebied van Aquadelta met rechts onderaan het dertig meter hoge appartemen tencomplex en linksboven de uitbreiding van het zwembad. BRUINISSE - Een dertig meter hoge toren met daarin tachtig appartementen, 160 bungalows op een tien hectare groot terrein, een aanzienlijke vergroting van het zwembad, een andere toegang en verhuizing van de sportvelden. Dat zijn de belangrijkste vernieuwingen die recreatiecentrum Aquadelta de komende vijf jaar wil realiseren. Het project vergt een investering van ongeveer 25 miljoen gulden. maakt. De promenade loopt door tót aan het parkeerter rein, waaraan ook de nieuwe receptie is gelegen. Om de cen trumfunctie te versterken ver huizen tennisbanen en midget golf naar de buurt van het cen trumplein waaraan bowling-, squashbanen en zwembad zijn gevestigd. 'Upgrading' Verder voorziet het plan in een flinke uitbreiding van het zwembad en de sauna. Voor jonge kinderen komt er een apart bad bij. Met de - zoals di- recteuréigenaar A. H. Verharen het omschrijft - 'upgrading' van het park is al begonnen met de aanleg van het outdoor sportcentrum, een hotelaccom modatie van 20 kamers, de wa terspeeltuin en een totale schil derbeurt van het complex. Beheer ,,De planperiode loopt vanaf dit jaar tot en met 1999, maar ik vraag me af of we 1994 nog wel halen. Begonnen wordt met het parkeerterrein en de bungalows, daarna volgt het zwembad en tenslotte in '99 het appartementencomplex," licht Verharen zijn ambitieuze voor nemens toe. ,,En gezien de er varingen uit het verleden heb ben we gekozen voor een ex ploitatie volledig in eigen be heer." Volgens de directeur staan zowel het gemeentebe stuur van Bruinisse als de pro vinciaal planologische dienst positief tegenover zijn plan. Het gemeentebestuur van Bruinisse is al in januari infor meel in kennis gesteld van de uitbreiding van Aquadelta en ook bij de provincie zijn de plannen al geruime tijd be kend. De gemeente brengt Aquadelta voorbereidingskosten in reke ning. Die werden dinsdag na de raadscommisie financiën be paald op 25.000 gulden, nodig voor wijziging van het bestem mingsplan en het maken van bovenwijkse voorzieningen. Verzet Verharen verzet zich hiertegen. „Aquadelta heeft voor Bruinis se een economische betekenis van naar schatting 20 miljoen gulden per jaar. Dat zit in het voorzien in werkgelegenheid, toelevering door Bruse bedrij ven en bestedingen van onze gasten in het dorp. Hier ver blijven in het seizoen 6500 a 7000 mensen, dat geeft een enorme spin off aan Bruinis- Het appartementencomplex wordt direct achter de Greve- lingendijk links naast het cen trumgebied gebouwd. Het trapsgewijs tot een hoogte van dertig meter oplopende ge bouw gaat tachtig tot maxi maal honderd appartementen tellen. Het gebouw moet een 'landmark', een gezichtsbepa lend element van Bruinisse en Aquadelta worden. Op wat momenteel het dagre creatieterrein naast de manege is,_moeten. in de komende jaren 160 nieuwe bungalows verrij zen. De worden in krulvorm of 'cul de sac' gebouwd in het bos, aan het gazon of aan en deels ook in het water. Het nieuwe bungalowterrein beslaat in to taal 10 hectare. Aquadelta is momenteel moei lijk toegankelijk vinden de ar chitectenbureaus Schijns en Baudoin en daarom worden de huidige jaarkeerterreinen ge- draaid zodat het recreatiecen trum een makkelijker en her kenbaarder ingang krijgt, di rect aan de Hageweg. Het huidige centrumplein wordt door middel van een overdekte promenade minder afhankelijk van het weer ge- ïfTTl De 160 geplande bungalows van Aquadelta in 'cul de sacvorm' tussen bos, gazon en water. BURGH-HAAMSTEDE - In de gemeente Westersehouwen wordt op woensdag 24 augus tus een vergadering van de commissie gemeentelijke fi nanciën gehouden. De verga dering is openbaar en begint om 19.30 uur. Op de agenda staat onder meer de uitbreiding van de ope ningsuren van de Peuterspeel zaal Renesse, het exploitatie overzicht van het Sportcen trum Westersehouwen 1993, de jaarrekening 1993 en begroting 1995 en vierde en vijfde begro tingswijziging 1994 Recreatie schap de Grevelingen. Ook zal de commissie advies gevraagd worden over de diver se grondverkopen, de jaarreke ning 1993 van het dorpshuis Noordwelle, het aankopen van kunst en het huren van een kindplaats bij de Kinderop vang. De stukken die betrekking hebben op de vergadering kun nen een half uur voor aanvang van de vergadering ingezien worden. Spreekrecht Voor het aanwezige publiek be staat de mogelijk het woord te voeren ten aanzien van de agendapunten, behalve bij de rondvraag. BRUINISSE - Hoewel het gebouw - als alle plannen doorgaan - in 1997 met aan zekerheid grenzende waarschijnlijkheid een andere bestemming krijgt wil de gemeente Bruinisse het gemeentehuis uitbreiden en verbouwen. In de meerjarenbegroting 1995 - 1998 staat een investering van f 450.000,- genoteerd voor de uitbreiding van het gemeentehuis. Op de meerjarenbegroting voor 1995 nog andere projecten die behoorlijk wat kosten: verkeersvoorzieninngen (f 375.000,-), parkeervoorzieningen aan de Havendijk (f 130.000,-), riole ringswerken (f 670.000.-). nieuwbouw brandweergarage (f 600.000,-). Voor 1998 staan nog meer rioleringswerken f 545.000- op de rol. (Archieffoto). ZIERIKZEE/BRUINISSE/ HAAMSTEDE - Liefst 323 hardrijders zijn bij snelheid scontroles op verschillende lo caties op Schouwen-Duiveland tegen de lamp gelopen. Bij een snelheidscontrole langs de Weg naar de Val werden 508 voertuigen gecontroleerd. Vijf tien automobilisten bleken zich niets aan te trekken van de daar geldende snelheidslimiet van 80 kilometer per uur. De hoogst gemeten snelheid was 131 kilometer per uur. Tijdens een snelheidscontrole langs de Haringvlietstraat in de Zierik- zeese wijk Poortambacht wer den 137 voertuigen gecontro leerd. Hier werden twee over tredingen geregistreerd. De hoogst gemeten snelheid was 71 kilometer per uur. Bij een radarcontrole langs de Nieuwe Kooiweg werden 550 voertuigen gecontroleerd. Tien automobilisten bleken de daar geldende maximumsnelheid van 80 kilometer per uur aan hun laars te lappen. De hoogst gemeten snelheid was 98 kilo meter per uur. Relatief veel hardrijders werden betrapt op de parallelweg langs de Greve- lingendam bij Bruinisse Op die weg mag niet harder dan 80 kilometer per uur gereden wor den maar van de 490 automobi listen die passeerden bleken 92 zich niets van die snelheidsbe perking aan te trekken. De hoogst gemeten snelheid was hier 141 kilometer per uur. De ze hardrijder zal zich te zijner tijd voor de rechter voor zijn gedrag moeten verantwoorden. Ook was het raak op de Seroos- kerkseweg bij Haamstede. In totaal 830 voertuigen werden gecontroleerd waarbij de poli tie 168 overtredingen consta teerde. Hier was de hoogst ge meten snelheid 138 kilometer per uur. Bij een radarcontrole op de Krayesteinweg bij Haam stede werden 300 passerende voertuigen gecontroleerd. Zes endertig automobilisten ble ken te hard te rijden. De hoogst gemeten snelheid was 129 kilo meter per uur. Tbr plaatse geldt een maximumsnelheid van 80 kilometer per uur. Het verlies van geld wordt met oprechte tranen beweerd. Juvenalis Regen HET WEER Veel bewolking en nu en dan re gen. Later op de dag kans op wat zon. Minimumtemperatuur om streeks 13, middagtemperatuur on geveer 19 graden. Wind zuidwest tot west, matig kracht 3 tot 4. Aan de kust nu en dan krachtig, 6. DE PUL De nieuwbouw voor jeugdsoos De Pul in Óruinisse staat gepland voor 1995. 1 CAMPING De raad Zierikzee onderneemt nieuwe poging om de camping aan de Straalweg te realiseren. MEESPREEKRECHT Over enkele maanden zullen Zierikzeese burgers hun zegje kunnen doen op commissievergaderingen. VOETBAL DFS verloor dinsdag de oefenwedstrijd tegen KNVB zondag vierdeklasser Walcheren. Dit nummer bestaat uit 8 pagina's SEROOSKERKE - Een 24- jarige inwoner van Zierikzee kwam dinsdag met zijn fiets ten val op de Serooskerkseweg bij Serooskerke en liep hierbij ernstig hoofdletsel op. Het ongeval gebeurde om streeks 13.00 uur. Op de plaats van het ongeval wordt aan het fietspad gewerkt. Waarschijn lijk is de fietser bij het oprij den van de rijbaan ten val ge komen. Het slachtoffer is per ambulance naar het Dijkzigt- ziekenhuis vervoerd en ver keert in een zorgwekkende toe stand. BROUWERSHAVEN - Bij een aanrijding op de Markt in Brouwershaven ontstond gis teren, woensdag, lichte schade aan de auto's van de betrokke nen. De aanrijding vond plaats om 14.00 uur toen een 31-jarige in woner van Waalre vanuit zijn parkeervak op de Markt weg reed. Hij kwam hierbij in bot sing met èen 66-jarige man uit Meerssen die vanaf de haven in de richting van het stadhuis reed. RENESSE - In de woning van een 55-jarige inwoner van Re- nesse is afgelopen dinsdag in gebroken. De inbraak in de woning moet plaats hebben gevonden tussen 15.45 en 16.15 uur. Er werden beeld- en stereoapparatuur ge stolen. SEROOSKERKE - Op de Se rooskerkseweg in Serooskerke is door de politie een automo bilist aangehouden die 138 ki lometer per uur reed. De toe gestane maximum snelheid is 80 kilometer per uur. In totaal passeerden 800 auto's, waarvan er 168 harder reden dan 91 kilometer per uur. De controle werd dinsdag gehou den tussen 19.15 en 21.00 uur. ZIERIKZEESCHE NIEUWSBODE Blijf op de hoogte van al het nieuws op Schouwen- Duiveland, met de Zierikzeesche Nieuwsbode, en neem een abonnement. I JA, IK WIL EEN kwartaalabonnement met autom. afschr. f 47,00 I kwartaalabonnement f 49,50 jaarabonnement met autom. afschr. f 177,00 jaarabonnement f 187,00 en ontvang de Zierikzeesche Nieuwsbode de eerste twee weken gratis. 1 Ik betaal nog niet, maar wacht eerst uw bericht af. plaats: naam Dhr./mevr. adres postcode: telefoon handtekening: Bij automatische afschrijving üw bank-/gironummer vermelden: 2S Zend de bon in open envelop zonder postzegel naar O Zierikzeesche Nieuwsbode abonnementenadministratie, CO Antwoordnummer 12, 4300 VB Zierikzee. ZZN

Zierikzeesche Nieuwsbode | 1994 | | pagina 1